Kantongerecht studeert nog op schoolverzuim Belangengroep W.B.G. geeft 600 werklozen meer kansen Er is hoop BOUMAN POTTER a Schuttevaer: liftsluis internationaal probleem Uien 19 cent BROEKlialBMI^ Fietser(12) uit Scherpenisse overleden onder aanhangwagen Tuinder zet justitie aan 't werk Kanaalwegen dicht voor auto's 3e EXPO THOLEN Waterschaps verkiezing in St. Philipsland Donderdag 23 september 1982 38e Ja Belangenbehartiging en projecten op Tholen "We kunnen de werkloosheid niet oplossen noch werk ver- oudere werkloze bouwvakkers ervaring schaffen, maar wel de kansen vergroten om weer aan de slag te w^werïïooTwordt, komt na een haif- komen. Thuis raak je verder in de put, zodat we met belangen- jaar w.w. in de w.w.v. (2 jaar) terecht behartiging en het opzetten van projecten duidelijk perspectief en daarna in de r.w.w. Onder de ïaat- willen bieden". Gangmaker Frans Emmerik uit Tholen ziet de ^'ge^JolTe.dïiutra^ele^ levensvatbaarheid van de werklozen belangengroep (WBG) van de werkgroep varieert van een half helder voor ogen. Zeker ook na het positief gesprek met de jaar tot anderhalfjaar. De beroepen io- wethouders J. Versluijs (economische zaken) en P. van Schetsen (sociale zaken). Als eerste project staat de verbouwing en in- personeelsfunctionaris tot administra- richting van een eigen kantoor op het verlanglijstje. De voor- teur lopig uit negen mensen bestaande werkgroep hoopt daarvoor op veel enthousiaste steun van de ruim zeshonderd werklozen op Tholen. De justitie gaat op het ministerie van onderwijs nu eens grondig uitzoeken, hoe 't nu eindelijk zit met verzuim wegens vakantie buiten de officiële schoolvakanties om. De St.Annalandse tuinder I.P.G. bracht het kantongerecht in Tholen vrijdagmid dag in verlegenheid met een citaat uit de Leerplichtwet en een brief van het ministerie, waaruit zou moeten blijken, dat hij vorig jaar november zijn elfjarig zoontje legaal meenam op vakantie. Stuur geraakt Actie voeren van 20 tot 23 oktober a.s. zie advertentie op pagina 4 Slachtoffer Projecten Coordinator Tholen groeit met 81 inwoners Versluijs heeft 't recht niet Burenhulp en Saamhorigheid Oudelandsestraat. Niets nieuws Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden |__yVONINGINRlC HTÏNG d- -.11 Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Het eiland Tholen is vrijdagmorgen opgeschrikt door een ern stig verkeersongeluk, waarbij de twaalfjarige Sarien van der Reest uit Scherpenisse om het leven kwam. i It Eendrachtbode Postbus 5 '4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 16.50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39.50 per jaar Losse nummers ƒ0 80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 u. Advertentieprijs ƒ0.31 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw op rekening ƒ8.00 Hoofdredakteur G. Heijboer. "De liftsluis is geen regionaal, geen na tionaal, maar een internationaal pro bleem!" Hoofdbestuurslid dhr. Van de Klippe van Koninklijke Watersportvere niging Schuttevaer wond er tijdens een vergadering over de Oosterscheldewer- ken, toegespitst op de liftsluis-afTaire, geen doekjes om. De K.S.V.-afdelingen Sint Philipsland, Stavenisse, Terneuzen, Middelburg en Goeree-Overflakkee spraken daarnaast over het vooralsnog niet verbreden van het noordelijke deel van het kanaal door Zuid-Beveland en was er een uiteenzet ting over de nieuwe blokindeling van de Westerschelde De bekende bezwaren die kleven aan het niet bouwen van een liftsluis in de Oesterdam, werden door de vertegen woordigers van de schippers weer eens naar voren gebracht: er werd op gewe zen dat in het oorspronkelijke plan Oosterschelde afsluiting) onbelem merde doorvaart werd verleend. Men zit nu echter opgescheept met de Kree- kraksluizen, de Volkeraksluizen en in de toekomst de Philipsdamsluizen. Vanuit Wemeldinge naar Bergen op Zoom is het nu ongeveer 17 km. varen. Wanneer er in de Oesterdam een jachtensluis zov komen, betekent het omvaren via de Philipssluizen een afstand van circa 51 km. en een extra lange wachttijd. De Noord-Zuid vaart wordt daarmee be lemmerd. De vrije doorvaart (contrac tueel tussen de Nederlandse en Belgi sche regering vastgelegd) wordt niet meer gegarandeerd. Dhr. Van de Klippe meende tevens dat de beroepsvaart ern stige belemmeringen ondervindt van milieugroeperingen en van de visserij: De wegen langs het Schelde-Rijnkanaal en de zogenaamde Blokkendam bij St. Philipsland gaan per 1 oktober dicht voor motorvoertuigen. Fietsers, brom fietsers en voetgangers mogen er nog wel komen. Dat besluit viel na overleg tus sen Rijkswaterstaat en de politie. Met name de Afsluiting van de Blokkendam is ingrijpend, want de punt (richting Volkerak) was een trekpleister voor re creanten. Er was ook een botenhelling. Langs de Kanaalweg tussen de boerderij van A.M. van Engelen bij Oud-Vosse- meer en de Slaakbrug bij St. Philipsland zag men in de weekeinden dikwijls au to's van vissers en zonaanbidders. Vanaf 1 oktober kan men er alleen per fiets of te voet komen. Dat geldt ook voor de Brabantse kant van het Schelde-Rijnka naal. De wegen zijn bestemd voor on derhoud van Rijkswaterstaat. De veilig heid heeft eveneens een belangrijke rol gespeeld bij het besluit. De helft van de schepen in het Schelde-Rijnkanaal is geladen met gevaarlijke stoffen, 't Wordt steeds drukker, zeker als er in de toekomst geen eb en geen vloed meer zal zijn. De schepen ondervonden ook hin der van de lichten van auto's die 's avonds over de kanaalwegen reden. De scholier reed met andere fietsers op het fietspad van de Tholenseweg onder Halsteren richting Bergen op Zoom, toen dhr. R. uit Tholen met zijn tractor en aanhangwagen, ge laden met tomaten, achterop kwam. De tractor reed iets harder dan de gemid delde fietser en vier dertienjarige scho lieren van het eiland Tholen hadden de wagen vastgepakt om zonder te trappen de Konijnenberg op te komen. De vier bleven aan de wagen hangen, terwijl ze andere fietsers passeerden. Het fietspad is alleen door middel van een doorge trokken, witte streep gescheiden van de rijbaan. De jongens riepen 'opzij' om de in te halen fietsers opmerkzaam te ma ken op hun komst. Op de Konijnenberg net binnen de be bouwde kom van Halsteren, liep 't tegen acht uur op deze mistige vrijdagmorgen mis. De voorste jongen van het groepje van vier dat de wagen vasthield, raakte het stuur van de fiets van Sarien. De jongen uit Scherpenisse kwam direct ten val en viel naar links toe, waar hij onder het rechter achterwiel van de wagen te recht kwam. Zijn middenrif werd over reden. Uiterlijk waren er geen zware verwondingen te zien, maar de scholier overleed aan inwendige bloedingen in de ambulance op weg naar het zieken huis. De drie andere jongens hadden tevoren de wagen al los gelaten omdat ze 't we gens de nauwe doorgang tussen de aan hangwagen en het groepje fietsers met o.a. Sarien v.d. Reest te riskant vonden. Volgens de Halsterse politie beslist de officier van justitie over eventuele straf vervolging. Men noemde het verder op vallend, dat de wagen van dhr. R - hij trof totaal geen schuld - on geveer 1 jaar geleden ook bij een dode- "De beroepsvaart wordt lange wachttij den opgedrongen!" De voorzitter van de vergadering, dhr. De Rijke, vindt het nu het moment, om nogmaals, vanonder af en gezamenlijk met het hoofdbestuur van Schuttevaer actie te voeren. Als één van de motieven noemde hij het feit dat de binnenvaart in deze huidige recessie toch al ernstig ge dupeerd is: "Omvaren kost veel tijd en veel geld. Bergen op Zoom moet goed bereikbaar blijven. Allereerst vanwege de werkgelegenheid en ten tweede om dat de Thoolse haven geen geïsoleerde haven mag worden. Ook hier zijn be drijven, zoals de sportvisserij en de scheepvaarttoeleveringsbedrijven, te af hankelijk." En weer liet K.S.V. Schuttevaer een noodkreet horen Bij de toekomstige Oesterdam is er voor de binnenvaart nu nog een Vrije door gang. Donkere wolken pakken zich ech ter samen boven het omstreden gebied in de Oosterschelde. Tijdens een bespreking in café de Kroon te Tholen onderstreepte Emmerik, die in de verkiezingstijd actief was voor de PSP, drie punten: ten eerste neemt de werkgroep afstand van de partijpolitiek, ten tweede wil men de indruk Wegne men, dat het alleen om niet-autotochto- nen ('import') zou gaan en ten derde wil men geen vrijetijds club zijn. Een der gelijk werklozenprojekt is namelijk en kele jaren geleden in St. Maartensdijk mislukt. "Onze enige doel is, de positie van»de ruim 600 werklozen op Tholen verbeteren", zegt initiatiefnemer Em merik. Als voormalig sociaal-cultureel werker te Breda en huidig coordinator bewonerszaken bij de gemeente Rotter dam heeft hij ervaring op dit gebied. De lijk ongeluk betrokken was. Een brom fietser reed toen op de oprit van de Thoolse brug tegen de wagen en kwam om het leven, aldus de Halsterse politie. De verslagenheid na het verongelukken van Sarien v.d. Reest was met name in zijn woonplaats Scherpenisse en op de Rijksscholengemeenschap te Bergen op Zoom - waar hij zes weken brugkla sleerling was - groot. Alle ouders van fietsende Thoolse scholieren trokken zich dit ongeluk erg aan, want dagelijks zijn er vele tientallen op pad naar St.Maartensdijk, Tholen en Bergen op Zoom. De muziekvereniging Euterpe besloot het voor vrijdagavond geplande concert niet te laten doorgaan na dit, tragische ongeval. Advertentie I.M. W.B.G. wil haar doelstelling realiseren door belangenbehartiging, zoals voor lichting over moeilijkheden bij het aan vragen van uitkeringen, huursubsidie, studiemogelijkheden, belastingtechni sche problemen en sollicitatiebrieven. "We willen geen nieuwe sociale dienst of welzijnsorgaan stichten, maar in goe de samenwerking met bestaande instel lingen - waarbij de drempel vaak veel te hoog is - de werklozen helpen", zegt Emmerik. De W.B.G. wil verder een bijdrage le veren aan een mentaliteitsverandering. "De schaamte voor werkloosheid kan soms erg diep zitten, maar men is het slachtoffer van de economische malaise en wordt constant dubbel gepakt", aldus de WBG-woordvoerder. Een eigen ruimte beschouwt hij als een van de eerste vereisten om informatie uit te wisselen en mensen te bereiken. "De wethouders stonden hier ook positief tegenover. We zaten, helemaal op 1 lijn en dat is een flinke basis om verder te gaan", zegt Emmerik. Ook wethouder Versluijs bevestigde, dat de plannen van de W.B.G. en het ge meentebestuur ver overeen komen. "We zitten beiden op dezelfde weg. B. en w. hebben de bereidheid getoond om ver der te overleggen, ook over de huisves ting. Toezeggingen zijn er niet gedaan. Wat de projecten betreft, willen we geen cliche van Breda of Amsterdam, maar op de thoolse situatie gerichte projec ten", aldus wethouder Versluijs. De W.B.G. denkt aan jeugdprojecten (tot 27 jaar), waarvoor het rijk financiële steun geeft, niet-commerciële projecten (bijvoorbeeld voor de gemeente, het Groene Kruis, bejaardentehuizen) en commerciële projecten (klusjesbus, ta pijtreiniging). Andere mogelijkheden zijn een boodschappendienst, een werk plaats voor speelgoed, dijkbewaking, enz. Zaken waar de gemeente geen geld voor heeft, zoals het opknappen van het slot te Stavenisse, zouden aangepakt kunnen worden. Dat alles op basis van vrijwilligheid, want de W.B.G. wil ge motiveerde mensen. Het eerste project is de verbouwing van een eigen onderko men, dat nog gevonden moet worden. De werkgroep wil daarbij schoolverla ters inschakelen, die onder leiding van Advertentie IM oudere werkloze bouwvakkers ervaring kunnen opdoen. Wie werkloos wordt, komt na een half jaar W.W. in de W.W.V. (2 jaar) terecht en daarna in de R.W.W. Onder de laat ste regeling vallen ook de schoolverla ters. De werkloosheidsduur van de leden van de werkgroep varieert van een half jaar tot anderhalf jaar. De beroepen lo pen uiteen van chauffeur, elektriciën, magazijnbediende, metaalbewerker, personeelsfunctionaris tgt - administra teur. Volgens de W.B.G. zal een ambtenaar van de gemeente het werk gaan coördi neren vanuit het toekomstige kantoor van de werkgroep. Volgens Emmerik zijn er verschillende fondsen die nv nog niet benut worden. Uitgangspunt is, dat er niet concurrerend gewerkt wordt ten opzichte van bestaande bedrijven, maar wrijvingen daarover acht hij niet uitge sloten. "Het is echter hoog nodig dat er iets moet gebeuren aan de werkloosheid. We kunnen dit probleem niet oplossen, maar wel een kleine bijdrage leveren. De mensen moeten ervaring kunnen opdoen, waardoor ze meer kansen krij gen. We zullen daarbij zo min mogelijk mensen en bedrijven in de wielen rij den", aldus dhr. Emmerik. De W.B.G. werkt eilandelijk en wie be langstelling heeft, kan zich opgeven bij Frans Jansen, Visstraat 16 in Tholen (tel. 01660-3964) of Joop de Vries, Parksingel 44 in Tholen. Van de huidige negen WBG-leden komen er zeven uit Tholen en twee uit Oud-Vossemeer. B en w van Tholen hebben de ambtena ren opdracht gegeven om een ontwikke lingsproject ter bestrijding van de wer kloosheid voor te bereiden. Deze nota moet voor 1 oktober ter beoordeling bij het college liggen. Verder is er een boer derijproject bij Scherpenisse als gezins vervangend tehuis voor zwakzinnigen in voorbereiding. Burgemeester Baerends, vertegenwoor diger namens de vereniging van Zeeuwse gemeenten in de Provinciale stuurgroep Werkloosheid, heeft zich wegens over belasting van werkzaamheden terugge trokken. De bevolking van het eiland Tholen is in het eerste halfjaar met 81 mensen toe genomen dankzij een geboorteoverschot van 61 en een vestigingsoverschot van 20. In St. Philipsland liep het inwonertal met 1 terug door een vertrekoverschot van 11, wat het geboorteoverschot van 10 ongedaan maakte. Dat blijkt uit een overzicht van de Pro vinciale Planologische Dienst voor Zee land (PPD). Gezien de stagnerende woningbouw en het feit dat in Buitenzorg Tholen de nieuwe huizen aan de Kuipersdreef en in St. Maartensdijk aan de Wilhelmi- nastraat/Zuidsingel grotendeels al in het eerste halljaar bewoond waren. Lijkt de totale Thoolse bevolkingstoename dit jaar achter te blijven bij 1981. Toen was de groei in het eerste halfjaar 141 (83 58) en in 1980 was dat 99 (44 55). In St. Philipsland was de groei in het eerste halfjaar van 1980 nihil omdat het vertrekoverschot van 5 het geboorteo verschot ophief. In 1981 was er het eerste halfjaar een bevolkingstoename van 16 (13 3). De totale provincie Zeeland kreeg in het afgelopen halfjaar 509 inwoners meer tegenover 661 in dezelfde periode van 1981 en 1705 in het eerste halfjaar 1980. Vorig jaar kreeg G. voor hetzelfde geval 100 gulden boete, waarna hij in hoger beroep bij de Middelburgse rechtbank zijn straf verlaagd zag tot 25 gulden. Dit keer had het kind verzuimd van 23 no vember tot 4 december. Van het hoofd van de School met de Bijbel in St.An- naland, dhr.E.van Veldhuijzen, had G. toestemming gekregen voor de vakantie, maar niet van de gemeente. "De ge meente Tholen is hier streng mee en 't is naar dat het al de tweede keer is. U weet dat 't niet mag. Waarom neemt u geen vijf dagen voorafgaande aan de Kerst vakantie?", aldus mr.W.F.van Solinge. "Dat is een probleem van mij, daar kunt u niet over oordelen", zei G. Na aan dringen van de kantonrechter legde hij 't toch uit: "Ik heb in mijn kassen een be paald zaaischema, wat economisch het beste past: sla, radijs, tomaten, sla, enz. Op 10 november zijn de laatste tomaten weg en half november zit de laatste sla in de grond. Half december kan de eerste sla eruit en dan moet ik terug zijn. Tus sen half november en half december kan ik dus met vakantie. Alleen in de pluk tijd werk ik met losse krachten, overi gens alleen met m'n vrouw", vertelde G. "U hebt de wind wel een beetje tegen, want de minister gaat het schoolverzuim strenger aanpakken", zei de- kanton rechter. "Ik wil de regels niet dwars zitten. Wanneer er een andere mogelijkheid was, zou ik die met beide handen aan grijpen. Wanneer ik toestemming krijg van het schoolhoofd, heeft wethouder Versluijs niet het recht om de vakantie van mijn zoon te weigeren", zei G. "Het hoofd van de school is volgens de Leerplichtwet nergens bij deze toestem ming", aldus de kantonrechter. "Ik denk dat u zich vergist. Ik weet zeker dat het schoolhoofd ontheffing van de Leerplichtwet geeft", zei G. zelfverze kerd. De kantonrechter wilde graag weten of G. die wijsheid van bijvoorbeeld zijn buurman had of van een deskundige. De tuinder gaf daarop geen antwoord, maar zei de griffier de gelegenheid te willen geven dat rustig op te zoeken. Mr. Van Solinge raakte geprikkeld. De griffier zocht en vond artikel 14 van de Leerplichtwet, waarin stond, dat het schoolhoofd in bijzondere otandigheden tien dagen verlof kan geven buiten de officiële schoolvakanties om. Is het meer dan tien dagen, dan beslist de ambte naar leerplichtzaken van de gemeente. Burenhulp staat voorop bij de pas op gerichte Buurtvereniging Oudelandses- traat/Oudelandsepoort in Tholen. "We zijn geïnspireerd door de spontane saamhorigheid, die gedurende de oor- j logsjaren zo sterk werd beleefd en die na ij de bevrijding zo snel weer verdween. Wij willen die eenheid in onze buurt proberen terug te krijgen", zegt initia- tiefnemer H.J. Nijs. Er hebben zich al dertig gezinnen als lid opgegeven. Het organiseren van feesten zal niet de hoofdzaak zijn. Het oprichtingscomité denkt meer aan een bloemetje namens de buurt bij geboorte, jubileum, nieuwe vestiging e.d. versiering van de twee straten bij nationale feesten of andere speciale gebeurtenissen, het'gezamenlijk meedoen van de kinderen aan kinder feesten. Tijdens een mosselmaaltijd zou men elkaar beter kunnen leren kennen en waarderen. Ieder zal zijn mening kunnen geven tij dens een bespreking op woensdag 6 ok tober om acht uur in het patronaat van de r.k. kerk, ingang Paulinastraat. Er zal dan ook een bestuur worden ge kozen. Het beroep op vrijstelling van leerplicht kan dan wel aan het schoolhoofd wor den gericht, aldus de griffier. De kantonrechter wilde een kalender van 1981 om na te gaan of het precies over tien dagen ging. Die bleek niet voorhanden, maar G. maakte duidelijk, dat het echt tien schooldagen waren ge weest die wegens vakantie verzuimd waren. Op zaterdag was hij vertrokken en op zaterdag teruggekomen. "Vorig jaar heb ik precies hetzelfde gezegd, maar toen wilde niemand me geloven", aldus de tuinder. Hij legde vervolgens een brief van het ministerie van onderwijs aan de kan tonrechter voor, maar die werd boos omdat G. het kantongerecht eerst liet zoeken en pas later met stukken aank wam. Mr. Van Solinge zei de zaak aan te houden voor nader onderzoek. Hij zeg de G. toe, dat hij ook een afschrift van het rapport zou krijgen na het uitzoeken van de stukken. Over drie maanden zal deze zaak dan vermoedelijk weer aan de orde komen. Volgens wethouder Versluijs is er echter niets nieuws onder de zon. Hij bevestigt een brief van schoolhoofd Van Veld huijzen ontvangen te hebben, met een schriftelijke verklaring van het ministe rie, dat het schoolhoofd beslist over het geven van verlof in bijzondere omstan digheden voor ten hoogste tien dagen. "Het schoolhoofd is echter aan het kar dinale punt voorbij gegaan, namelijk dat vakantie in het algemeen niet tot de bij zondere omstandigheden behoort. Dat staat ook in de wet omschreven. Het is juist, dat het al of niet sprake zijn van bijzondere omstandigheden, ter compe tentie is van de school. Bij ziekte of va kantie op medisch advies is dat ook he lemaal geen punt. Ik vind het ook geen stijl, dat het schoolhoofd daar nu mee aankomt. De nieuwe regeling is al meer dan een jaar in werking en hij kreeg evenals andere schoolhoofden de gele genheid daarop te reageren. De meeste scholen reageerden positief omdat ze het koppelen van vijf dagen aan bijvoor beeld de Kerstvakantie een hele verbe tering vonden. Het St.Annalandse schoolhoofd reageerde echter niet. Wat bijzondere omstandigheden zijn, staat in de wet omschreven en dat heeft Van Veldhuijzen niet uit te maken. Hij heeft aan het ministerie iets gevraagd, wat niet in het geding is en niet of vakantie een bijzondere omstandigheid is. Het minis terie staat het gemeentebestuur geen andere regeling toe", aldus wethouder Versluijs. ll-l T T '»'i.i.i.iliii»i'ijlïiiïllYn i»ii '.ilii Fietsende scholier verkeers slachtoffer Werkgroep activeert Thoolse werklozen Schoolverzuim blijft omstreden Onverzekerd autorijden kost bij na rijbewijs Schuttevaer vindt liftsluis Oes terdam internationaal probleem LTS: school en ouders moeten 't samen doen St. Philipsland wil wat terugzien van PZEM-winst Zimbabwe (Rhodesië) ging aan ploeger van Tilbeurgen voorbij ANDEREN OVER HUN SMART TROOSTEN, IS DE BESTE TROOST VOOR EIGENSMART. Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. Sint Annaland: di. 21 sept. uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 18,80,-, aanvoer 50 ton. Aardappelen, doré I 22,-, bintje 13-17,-, eigenheimer 26-27,-, furore 25,-, bintje bonk I 20,-, bonk II 13,- en kriel 96,-. Aanvoer 86 ton. Sint Maartensdijk: di. 21 sept. uien maat 40 opwaarts 18,80,-, aardappelen eigen heimer 16-18,-, bintje 15,80-16,50,-, glo ria 15,80,- en bintje bonk 16,-. Totale aanvoer 17 ton. Zo'n 900 stemgerechtigden in St. Phi lipsland krijgen in november de kans om een nieuwe hoofdingelande voor de waterkwaliteit van het waterschap Tho len te kiezen. Deze zeldzame gelegen heid doet zich voor omdat in de vacature M.A. Schenk, die wegens verhuizing bedankte, twee kandidaten naar voren zijn geschoven: Dhr. P.C.A. Versluijs (31), werktuigkundige en wonend aan 't Slaak en dhr. C.M.M. de Greef (43), handelaar in zilveruien en wonend aan de Oostdijk. De twee kandidatenlijsten worden elk door minimaal twaalf stembevoegden gesteund, waarbij de zittende hoofdin gelanden J.A. Klompe en N.L. de de achter dhr. de Greef staan. Water schapsverkiezingen komen weinig voor en de opkomst is meestal gering, zodat griffier J.D. de Korte met veertig pro cent al tevreden öou zijn. De Fliplanders scoren bij politieke verkiezingen altijd boven de negentig procent, zodat die trouwe opkomst ook in november mo gelijk is. De echtgenote mag ook stem men en men kan ook anderen machti gen. De vacatures in de andere districten werden vrijdag bij enkele kandidaat stelling vervuld, zodat er niet gestemd hoeft te worden. Dhr. M.J. de Rooij uit Stavenisse volgt in district I zijn vader J.C. de Rooij op (die met leeftijdsontslag ging) als hoofdingelande voor de onge bouwde eigendommen. J.K. Elenbaas uit Poortvliet is de opvol ger van wijlen T. de Waal uit Tholen als hoofdingelande voor de waterkwaliteit, industriële vervuilers. Mevr. A.F. van Nieuwenhuijzqn— Ne lemans, die bestuurslid (gezworene) is geworden, werd in district III opgevolgd door mevr. B. Mullie— Eilander uit Poortvliet, die destijds al als tweede op de kandidatenlijst stond voor de huis houdelijke vervuilers. Het vrouwelijk element in het waterschap neemt dus toe. Ds. M.D. Geuze vit St. Annaland sprak vrijdagavond tijdens het jeugdappel in de half gevulde grote kerk van Tholen over het thema 'Er is Hoop'. Dit naar aanleiding van Hebreëen 11-1-22. Daarin wordt gesproken over de ge loofshelden, diegenen die in het oude testament voor het geloof zijn gestorven. Met deze tekst wilde ds. Geuze duidelijk maken, dat er hoop is voor dit leven, maar ook daarna. Ds. B. den Butter uit Stavenisse had de opening verricht. Hij verving ds. Th.W.H. van der Heijde uit Oud-Vos semeer, die wegens ziekenhuisopname was verhinderd. De avond werd muzikaal omlijst door het kinderkoor uit St. Annaland ofl.v. dhr. A. Kasse en het kinderkoor de Lof- stem uit Arnemuïden o.l.v. jJhr. Wal- hout. Het orgel werd bespeeld door mevr. Hage-v.d. Velde uit St. Maartens dijk. Het Jeugdappel ter opening van het winterseizoen was georganiseerd door de classicale Hervormde Jeugdraad Tholen/St. Philipsland. Ds. den Butter sloot de bijeenkomst met een dank woord. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-63385 Adri C. Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1