Minstens 100 mensen krijgen werk in nieuw verpleeghuis Végé sloeg plank mis i i] u E3 Aardgas in Strijenham 1 VVD: verenigingen nauwer betrekken bij beheers commissies dorpshuizen BOUMAN POTTER rx Te mooi Uien 19 cent XI Donderdag 16 september 1982 38e Jaargang no. 45 Jeugd(vereniging) geniet voorkeur boven ijsclub Scherpenisse "De bouw van een verpleeghuis is een gelukwens voor Tholen en St.Philipsland waard. We zijn erg blij met de verklaring van minister Gardeniers". Dat zegt directeur M.L.Almekinders van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland(SVRZ) naar aanleiding van het groene licht uit Den Haag voor 90 ver pleegbedden. Wat werkgelegenheid betreft, wordt dit ook een belangrijke voorziening, want volgens dhr.Almekinders ligt dat op iets meer dan 1 personeelslid per patiënt. Hij rekent op 100 mensen in volledige dienst, maar verschillende functies zullen parttime uitgevoerd worden. In de sociale en geneeskundige sector staan er 51 vrouwen van Tholen en Sint-Philipsland bij het arbeids bureau ingeschreven, zodat het verpleeghuis met open armen zal worden ontvangen. Overvallen Ander geluid Samenwerking Goes Levensbeschouwing Uitbreiding Ten Anker Op overtuigende wijze hebben vijf adspiranten van de Thoolse damclub de Eendracht zich geplaatst voor het landelijk kam pioenschap op 13 november in Westerhaar(Overijssel). André Kousemaker(alle drie partijen gewonnen waarvan twee aan het le bord) uit Tholen met 6 punten Jan Moerland( 1 gewonnen, 2 remise) uit St.Annaland met 4 p, John Nieuwkoop en Leen Beth(beiden 1 gewonnen, 1 remise) 3 p en Peter Luten(2 remi se) met 2 p, de laatste drie uit Tholen, verloren geen enkele partij en kwamen daarmee heel sterk voor de dag. De Thoolse pupillen moesten alleen hun meerdere erkennen in Ridderkerk, waardoor ze op een goede tweede plaats eindigden. Dalempolder ontriefd zonder winkel De uitspraken van Végé-medewerker J.Tielen naar aanleiding van de sluiting van de supermarkt in de Thoolse wijk Dalem polder zijn bij consument en winkelier niet in goede aarde gevallen. De bewoners zijn wel degelijk gehecht aan een buurtwinkel en de middenstand op Tholen kan op het gebied van duurzame goederen beslist een gevarieerd aanbod leveren. Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Stadskern drukker Niet de helft Pupillen Lid Vereniging Goud-en Zilversmeden Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6 50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39.50 per jaar Losse nummers ƒ0.80. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs ƒ0.31 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw. op rekening ƒ8 00 Hoofdredakteur G. Heijboer. Mogelijk dat het verheugende bericht over de bouw van een verpleeghuis op Tholen voor deze regio (dus ook St.Phi- lipsland) - in ons vorig nummer als pri meur gelanceerd - niet direct volledig tot de burger is doorgedrongen, want men zou overal in deze bezuinigingstijd bij zo'n miljoenenproject misschien eerder aan een aprilmop denken. Nu is de ca tegorie waar het omgaat, niet de eerste de beste om er een aprilmop aan te wij den. Het was dan ook bittere, maar wel vreugdevolle ernst. Vandaag daarom trent wat uitgebreider informatie. Dan te meer zal het resultaat niet worden onderschat. Nogmaals, vooral in deze bezuinigingsperiode is het als het ware een unicum, dat nog iets dergelijks kan en mag worden aangekondigd. Het brengt dan ook te meer erkentelijk te weeg jegens hen, die daarvoor op de te nen hebben gelopen. Vaak worden er namen van ijveraars vergeten, maar het lijdt geen twijfel, dat een oud-gedepu teerde en middels echtgenote aan Tho len verwante gezaghebbende, zijn steentje volop bijdroeg. Er valt evenmin aan te twijfelen, dat Tholens eerste bur ger voorzover er openingen lagen, op de hoogste sport van de ladder stond. Er kentelijkheid mag uiteraard ook uitgaan naar de vrouwelijke minister, die vooral de geaardheid onderkende. Kortom, een verpleeghuis op Tholen is in deze tijd bijna te mooi om waar te zijn. Het staat er ook nog niet. Zodra immers dat be langrijkste is bereikt, worden mindere hoofdzaken gedetailleerd. De Thoolse gedachten gaan dan immers meteen al verder. Verder in derichting van een beter gewaarborgd Ten Anker in haar oorspronkelijke doelstelling als bejaar denverzorgingstehuis. Verder ook al in de richting van een vestigingsplaats. Vechters voor een billijke spreiding van voorzieningen in een samengebundeld Tholen, zien al een mogelijkheid om bijvoorbeeld Poortvliet (driesprong Hoogerbrugge) dan wel Oud-Vossemeer (uitbreidingsplan Dorpsweg) de impuls te geven die ze al jaren toekomen. Merkwaardig, dat zodra er iets komt dat te mooi is om waar te zijn, ook al on middellijk een 'aapje-mijn' ontstaat. De vraag mag en moet voorlopig zijn, of Thoolse bestuurders verder denken dan een ogenschijnlijk voor de hand liggen de lokatie of ook meteen bereid zijn in overleg met een evenzeer belangheb bend St.Philipsland te bespreken of niet toch een gedachte minder ongerijmd lijkt, zo'n nieuwe centrale voorziening te decentraliseren. Is dat ook te mooi om waar te zijn? Er is niet alleen verplegend personeel nodig, maar ook medewerkers in de keuken, bij de administratie, het onder houd, enz. Ook indirect vloeit er werk uit voort, want de 90 patiënten en 100 personeelsleden zullen ook moeten eten en drinken, zodat de bakkers en de sla gers bijvoorbeeld zo'n tweehonderd klanten meer krijgen. Voor een aantal mêdewerkers zal er verder woonruimte moeten zijn. "De verklaring van de minister heeft ons wel overvallen", zegt dhr.Almekinders. "Voorzitter A.J.Kaland is in deze onbe taalbaar geweest, want die heeft dit ver pleeghuis voor Tholen wel binnenge haald door de minister van de noodzaak te overtuigen. Het is buiten de regels om, maar een bijzonder gebied rechtvaardigt een bijzondere beslissing. De bevolking van Tholen en St.Philipsland is ook ou der dan het landelijk gemiddelde, waar bij voor een verpleeghuis drie promille als uitgangspunt wordt genomen. Ook al moet er in de gezondheidszorg dan ge matigd worden, witte vlekken hebben de hoogste prioriteit", zegt de SVRZ-direc- teur. Een Zeeuws architectenbureau zal de opdracht krijgen om het plan nader uit te werken, waarbij dhr.Almekinders zich ook overtuigd weet van de mede werking van het Thools gemeentebes tuur om in 1984 beslist te kunnen be ginnen. De bouwwereld zal dit karwei van 14 a 15 miljoen gulden met beide handen aanpakken. De minister schrijft voor, dat er tenminste vijf inschrijvers moeten zijn. Hij wijst erop, dat de 90 bedden stroken met de behoeftecijfers. In de zoge naamde ziekenboeg van Ten Anker zit ten 13 patiënten en in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom verblijven 40 mensen van Tholen en St.Philipsland. Het berekend tekort voor Veel grote zaken waren er maandagavond in een voltallige Thoolse nieuwe raad niet aan de orde, al mag een subsidiebedrag voor de Thoolse bibliotheken niet bepaald bij het vuile goed worden gegooid. Die bibliotheek kreeg wat extra aandacht wegens de door CRM ook daarop aangekondigde bezuinigingen. Maar een omvangrijker gekissebis was er in deze eerste werkvergadering van onze volksvertegenwoordigers na de raadsverkiezing, over benoeming van de talrijke commissieleden. Zóveel commissieleden, dat men zich kan afvragen of daarop niet de allereerste bezuiniging gewenst is. Met name de VVD had bij monde van dhr.J.L. van Gorsel nogal wat bezwaar tegen de procedure van b en w: elke vereniging gelegenheid geven tot schrif telijk indienen van kandidaten voor de 7 beheerscommissies van de cultuurcen tra, dan wel eenvoudige dorpshuizen. Tevoren immers waren het de plaatse lijke verenigingen geweest, die in een samenzijn de kandidaten op de lijst plaatsten. Niet overal was echter daar voor de gewenste belangstelling, al wa ren er kernen bij met een grote uitzon dering op die regel. De verschillen wer den ook wel erkend door het VVD- raadslid, maar hij vond toch dat, wil men er de plaatselijke vereniging zoveel mogelijk bij betrekken en activeren, het beter is te kiezen voor kandidaatsvoor dracht via de verenigingen dan de mo derne b en w-aanpak. Onjuist vond hij het bovendien, dat zittende leden uit de krant moesten vernemen, dat ze voor de komende 4 jaar zijn gepasseerd. Soms zeer actieve verenigingsbestuurders werden aan de kant geschoven. PvdA-woordvoerder J. de Bres zei zich wel te kunnen aansluiten bij het voorstel van het college, al had hij ook nog wel de vraag waarom ZLM-vertegenwoordiger M.Ph. van der Weele voor de beheers commissie Sint Annaland voorkeur kreeg boven middenstandsvertegen woordiger P.Dekker. VVD-raadslid Van Gorsel vond het spijtig, dat de verslagen van de beheers commissies over de kandidaatsstelling niet bij de stukken lagen. Hij weet nu niet met zekerheid of er in al die be heerscommissies uitvoerig over is ges proken' maar hij weet dat wel zeker van Oud-Vossemeer: "Op die wijze betrekt men de bevolking veel dichter bij het dorpshuis-gebeuren. Bovendien werden op die bijeenkomsten bestaande klach ten geuit, waarmee een beheerscommis sie wat kon doen. Nu bepalen b en w wie geschikt zijn, uiteraard wel na de moge lijkheid kandidaten te noemen door de verenigingen. Het college heeft ook de reden uiteengezet waarom zo te hande len, maar daarmee zijn toch bepaalde activiteiten in sommige kernen in de kiem gesmoord." Dhr. Van Gorsel wist zich te herinneren, hoe er destijds te Oud-Vossemeer volop vereningingsbe- langstelling was voor de kandidaatsstel ling. CDA-woordvoerder W.C. van Kempen verzekerde dat zijn fractie geen enkele moeite heeft met het b en w-voorstel, gezien de vorige maal veelal toch gerin ge belangstelling van verenigingen tot kandidaatstelling. In Poortvliet was dit in elk geval zo. Wethouder J.Versluijs antwoordde dat 4 jaar geleden b en w teleurgesteld waren in de belangstelling van de plaatselijke Vervolg op pag. 5 ons gebied is 88 bedden en voor West- Brabant 220. ABG-directeur Vannesten was bijzonder verrast door de verklaring van de minister voor het Thoolse ver pleeghuis. "Wij zijn initiatiefnemer in het hele gebeuren en het zou ondenk baar zijn, als alleen Tholen mocht bou wen gezien het grotere beddentekort in West-Brabant. Dat zou dan een politiek besluit zijn", aldus de ABG-directeur. Het ABG - met J.van den Bos als Thools bestuurslid - kwam destijds met plannen voor een dependance op Tholen. Ook de SVRZ kwam naar voren, waarna er verschillende adviezen kwamen van Zeeland en Brabant. Uiteindelijk kwam er een advies voor een gecombineerd verpleeghuis met 150 bedden ten be hoeve van West-Brabant en Tho- len/St.Philipsland. Het ABG. dat deze week in de Van Dedemstraat met een verbouwing begint, krijgt door de over heveling van de 40 Thoolse en Fli- plandse patiënten naar het nieuwe ver pleeghuis wel meer ruimte, maar dhr.Vannesten vindt dat duidelijk on voldoende gezien het tekort van 220 bedden. Daarom ziet hij graag tegelijk met het Thoolse verpleeghuis eenzelfde voorziening in Steenbergen verrijzen onder de ABG-paraplu. Minister Gardeniers heeft advies ge vraagd aan het College voor zieken huisvoorzieningen en g.s. van Zeeland en Noord-Brabant. "Na afweging van deze onderling niet gelijkluidende ad viezen verklaar ik, dat aan de door de SVRZ beoogde bouw van een verpleeg huis behoefte bestaat mits: 1. het werkgebied beperkt blijft tot Tholen/St.Philipsland 2. als vestigingsplaats de gemeente Tho len wordt aangehouden 3. de capaciteit wordt bepaald op 90 bedden, gelijkelijk te verdelen over de categorie somatisch(lichamelijk) zieken en psycho-geriatrische(geestelijk) zie ken 4. een goed samenwerkingsverband wordt aangegaan met naburige ver pleeghuizen Bij deze beslissing heb ik aanmerking genomen, het in de gezondheidsregio Breda en in de daartoe behorende sector Tholen/St.Philipsland beslaande nor matieve tekort aan verpleeghuisbed den". aldus de minister Volgens dhr.Almekinders slaat het goed samenwerkingsverband in hoofdzaak op het verpleeghuis Ter Valcke in Goes, die in deeltijd kan zorgen voor het mee- bemannen van het Thoolse verpleeghuis met gekwalificeerd personeel. De minister erkent in haar brief, dat in bepaald opzicht afgeweken wordt van de geldende uitgangspunten. Bij haar standpuntbepaling heeft ze ook de le vensbeschouwing een rol laten spelen. "Mede onder invloed van de levensbe schouwelijke geaardheid van het over grote deel van de betrokken bevolking, wordt het verzorgingsgebied van het te bouwen verpleeghuis gekenmerkt door een zeer specifiek sociaal-cultuur leef patroon. Dat manifesteert zich enerzijds in een grote mate van onderlinge lots verbondenheid bij de bevolking en an derzijds in een gesloten, afstandelijke houding jegens personen %n zaken die buiten de eigen gemeenschap vallen", aldus mevr.Gardeniers. Zij zal in het kader van het prioriteite noverzicht 1983/89, dat eind 1982 begin 1983 zal worden vastgesteld, aangeven, welke bouwplannen in die periode ver wezenlijkt kunnen worden. Ook het verpleeghuis Tholen zal bij deze afwe ging worden betrokken. "In verband hiermee zal ik nog nader berichten wanneer de SVRZ mag overgaan tot het ontwikkelen van een programma van eisen dat ik voor het Thoolse project noodzakelijk acht. Ik breng nu al onder uw aandacht, dat met betrekking tot de bouwkundige- en installatictechnische werken het houden van aanbestedingen met voorafgaande 'selectie dan wel on derhandse aanbestedingen na selectie(in beide gevallen tenminste vijf inschrij vers) dezerzijds noodzakelijk wordt geoordeeld. Bij het verlenen van de ver gunning zal dit voorschrift zijn", aldus de minister. Zij wijst nog op de mogelijkheid, dat volgens de Wet ziekenhuisvoorzienin gen iedere natuurlijke persoon of rechtspersoon die door deze beslissing rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen dertig dagen in beroep kunnen gaan bij de Kroon. G.S. van Zeeland en Noord-Brabant zijn van de beslissing van minister Gardeniers op de hoogte gesteld. Wanneer het verpleeghuis er staat, komt de ziekenboeg in Ten Anker vrij. Vol gens directeur Almekinders is 't de be doeling om hiervan dertien verzor gingsbedden te maken. Daarbij komt dan nog een aanbouw met twaalf bed den, zodat de nu beperkte verzorgings mogelijkheid in Ten Anker met 25 bed den wordt verruimd. Dat is echter van langere adem dan het verpleeghuis. De Thoolse damkampioenen, staande v.l.n.r. Peter Luten, Leen Beth, John Nieuwkoop en leider Johan v.d.Velde. Knielend v.l.n.r. André Kousemaker en Jan Moerland. De grote zaal van Meulvliet in Tholen was zaterdag vol met jeugdige dammers uit Noord- en Zuid-Holland, Noord- Brabant, Limburg en Zeeland. Voorzit ter W.A.Boogerd vond 't eervol, dat zijn vereniging éên van de vier halve finales om het Nederlands clubkampioenschap jeugddammen mocht organiseren. De wedstrijden verliepen vlot, want een uur eerder dan verwacht, waren de uitslagen al bekend, wat een kroon was op het werk van tournooileider Johan v.d.Vel de. Het deed hem nog meer genoegen, dat juist zijn adspiranten als besten uit de bus kwamen. Hij had een derde of vierde plaats verwacht gezien de deel- "De Végé reageert zuur op het misluk ken van dit project, maar er is geen en kele reden voor zo'n reactie. Men heeft de zaak vanaf het begin gewoon ver keerd getaxeerd", zegt FNV-bestuurslid M.A.C. van der Linde, zelf consument in Dalempolder. Hij noemt de sluiting van de supermarkt 'een verlies voor de wijk'. "Velen kijkén uit naar de komst van Albert Heijn, want de Végé was een winkel waar je praktisch alles op het ge bied van de dagelijkse levensbehoeften kon krijgen. Die combinatie was aan trekkelijk. Mijn indruk was, dat de zaak ook goed functioneerde gezien de druk te. De Végé was wel niet de goedkoop ste, maar met de aanbiedingen kon de supermarkt best mee met de Prijsslag. Wij waren er dik tevreden mee", aldus dhr. v.d,Linde. Hij vindt het ook veel gezegd van de Végé-medewerker, dat de consumenten in Dalempolder de winkel in de steek gelaten hebben. "In een tijd u_J/VOI\llIMGIIMRICHTING J Advertentie l.M. van bezuinigingen zoekt men naar het goedkoopste. Dat is niemand kwalijk te nemen. Ook mensen die echter niet op een dubbeltje hoeven te kijken, kopen levensmiddelen over de brug. Die af vloeiing van koopkracht is een feit. Ik denk ook niet, dat een winkel in Da lempolder op te fokken is met consu menten uit het eiland. In het centrum van Tholen zijn er wel meer winkels en is 't ook gezelliger, maar daar zit je moeilijk met de parkeermogelijkhe- den", aldus de FNV-bestuurder. Ten aanzien van de duurzame goederen constateert hij, dat Tholen in een aantal sectoren nergens voor onder hoeft te doen, zoals bij fietsen, woninginrichting, gereedschappen, radio en t.v.. Op kle- dinggebied acht dhr. v.d.Linde de keu zemogelijkheid op Tholen veel minder, mede gezien de modegevoeligheid in deze sector. De voorzitter van de winkeliersvereni ging in Tholen, dhr. J.J.Heuseveldt. noemde de uitspraken van de Végé-me dewerker 'kleinzielig'. "Ze raken kant noch wal. want kennelijk heeft hij zijn oogjes niet goed de kost gegeven als hij de voorzieningen in de non-food sector (duurzame goederen) op Tholen uiterst slecht noemt. Er zijn volop mogelijkhe den op dit gebied. De Thoolse winke liers kunnen blijkbaar weinig goed doen en daarin zijn we wel teleurgesteld", zegt de middenstandsvoorzitter. Dat er koopkracht afvloeit, was hem ook al uit het rapport van het centraal instituut midden- en kleinbedrijf (CIMK) over Tholen bekend. "De consument uit Tholen is ook niet zo honkvast als in andere plaatsen van het eiland. Dat blijkt ook bij de St. Nicolaasacties. Er zijn hier bovendien veel mensen die uit Brabant afkomstig zijn en daar werken en winkelen. Volgens de rapporten moet het kunnen, een supermarkt in Dalem polder, maar dat blijft moeilijk zolang de benzine nog geen twee gulden is. De agglomeratie is te klein. Buitenzorg wordt wel steeds groter, maar ik weet niet of't lukt om die koopkracht te be houden. Sinds de sluiting van de Vege is 't in de stadskern wel veel drukker, 't Draait goed en vooral de slagers varen er wel bij", aldus dhr. Heuseveldt. Vege-medewerker Tielen sprak over vijftig procent koopkracht-afvloeiing, maar in het uit maart 1980 daterende CIMK-rapport dat in het kader van het distributie-planologisch onderzoek werd opgesteld, staan andere cijfers. Op het gebied van voedings- en genotmid delen was de koopkrachtbinding voor het gehele eiland Tholen 79% en voor het stadje Tholen 75%. Dat betekent dat er 'maar' 25% koopkracht op het gebied van de dagelijkse levensbehoeften af vloeit en geen 50%. In de sector duurza me goederen is de koopkrachtbinding voor de gehele gemeente 45% en voor Tholen-stad 31%. "Met uitzondering van Poortvliet (67%) zijn de cijfers van koopkrachtbinding in de levensmiddelensector in alle plaatsen op het eiland Tholen van een relatief goed tot zeer goed niveau. De onderne mers in deze zes plaatsen hebben een behoorlijk ontwikkelde greep op de le vensmiddelen-bestedingen van de plaatselijke consument. De koopkracht binding voor verse artikelen is met uit zondering van Poortvliet zeer hoog en blijft met uitzondering van Sint-Anna land achter voor kruidenierswaren", al dus het CIMK-rapport. Toegespitst op een aantal artikelen zijn de cijfers van koopkrachtbinding in Tholen-stad vol gens het rapport: vis 99%, bloemen en planten 92, aardappelen, groente en fruit 90. sigaren, sigaretten 87, drogiste rij-artikelen en vlees/vleeswaren elk 79, sterke drank 69. kruidenierswaren en brood 64. rijwielen en bromfietsen 62, huishoudelijke- en foto/filmartikelen 61. boeken en tijdschriften 60, reini- gings- en wasmiddelen 52, verwar mingsartikelen kookapparaten en kleine elektrische apparaten 50, doe-het-zelf- artikelen en gereedschap 46, ondergoed, sokken, kousen, stoffen, lakens en slo pen 45, goud, zilver, uurwerken 43, ra dio, t.v., grammofoon 42, wasmachines en koelkasten 37, vloerbedekking en gordijnen 32, sport- en hobbyartikelen 30, schoeisel en lederwaren 29, meube len 21, damesbovenkleding 8, kinder kleding 7 en herenbovenkleding 6%. De cijfers betekenen dat 21% van de consu menten bijvoorbeeld de meubelen in Tholen-stad kopen, maar dat houdt niet in, dat 79% van de inwoners op de brug gaat. Op het gebied van woninginrich ting kopen 17% van de consumenten in Tholen-stad elders op het eiland. Bij elektronische artikelen is dat 8%, aldus het CIMK-rapport. Sint Annaland: di. 14 sept. uien maat 40 opw. kl. 2 NL 19.40-19.50. Aanvoer 105 ton. Doré I 20-22, bintje 12-16, ei genheimer 15-25, bintje bonk I 19 apart 14. drieling 12. kriel 75, doré kriel 55. Aanvoer 95 ton. Sint Maartensdijk: dinsdag 14 sept. uien 40 opw. 19.40. Doré 17,90, bintje I 14.10-15.40, bintje II 12-13.60. gloria 16.90. eigenheimer 25.60. bintje bonk J' 18.50, drieling 10.10 en kriel 40. IC. Aanvoer 29 ton. Te mooi om waar te zijn Een nieuw verpleeghuis en werk gelegenheid 0 Accoord bibliotheekbegroting 1983. maar CRM en Van Damme signaleren bezuiniging. II Aardgas in Strijenham 0 Ook Thoolse bedrijven actief op promotie Bergen op Zoom II Verenigingen nauwer betrekken bij keuze beheerscommissies Enthousiasme bij veldwerkjacht honden. II Thoolse dammers in Nederlandse kopgroep 0 Goede en slechte start voetbal competitie 0 BIJ HET SCHEIDEN VAN DE MARKT LEERT MEN DE KOOPLUI KENNEN Dit nummer bestaat uit 12 pagi na's. Het CDA-raadslid W.C. van Kempen heeft maandagavond via een schriftelijke vraag aangedrongen op een snelle aard gasvoorziening in Strijenham. Die PZEM-mogelijkheid bestaat in het buitengebied en daartoe zijn er in Strijenham toch nogal wat gegadigden. Tot dusver is er weliswaar nauwelijks verwarming nodig, maar het jaargetij gaat toch steeds verder en omdat de be woners daar toch ook wel de gewenste winterwarmte willen hebben, stelde dhr. Van Kempen de vragen of men inder daad kan rekenen op aardgasaanslui- ting, binnen welke termijn en waaróm er niet aan is begonnen. Hij verwachtte dat behalve al aangemelde gegadigden er na de kabelaanleg nog wel meer zullen volgen. Maar met het oog op het nade rend winterseizoen is het nu wel de hoogste tijd. De raadsvoorzitter zei zich in verbinding te zullen stellen met de instanties die nader kunnen informeren. name van de sterke Zuid-Hollandse kampioen Gouda en het Gelderse Vee- nendaal. De Eendracht overwon echter met 6 wedstrijd- en 18 bordpunten. 2.Damlust Gouda 3 p 14 bp 3.Veenen- daal 3 p II bp 4.Treebeek 0 p 5 bp. Gezien de overmacht waarmee gewon nen werd, maken de Thoolse adspiran ten een goede kans om bij het landelijk kampioenschap een ereplaats te beha len. De voorzitter van de Zeeuwse dambond, dhr.de Koeijer, kwam zich zaterdag in Meulvliet van de Thoolse talenten overtuigen. Als arbiter traden op: A.van Akkeren uit St. Maartensdijk bij de ad spiranten. J.van Akkeren uit St.Maar tensdijk bij de pupillen en P.Nieuwen- huizen uit Tholen bij de junioren. In de laatste categorie waren geen Thoolse deelnemers. Dios uit het Limburgse Brunssum werd hier winnaar. Bij de pupillen verzamelde de jongste deelnemer, de tienjarige Ronnie Gunter uit St.Annaland, de meeste punten: 9(4 gewonnen, 1 remise). Een prima presta tie. Zijn broer Henk vergaarde 8 p(4 ge wonnen waarvan 3 aan het le bord en 1 verloren). Martin Zuiddam uit Tholen 5 p(2 gewonnen. 1 remise, I verloren). Marcel Verspuy uit Tholen 4 p(2 ge wonnen. 3 verloren), terwijl Robert Melse uit Tholen zijn enige partij ver loor. Een gelijkspel tegen Ridderkerk was voldoende geweest om zich voor de finale te plaatsen, maar de Tholenaren lieten steken vallen en gingen met pitti ge cijfers tegen de sterkste ploeg ten on der: 1-7. 1.Ridderkerk 8 p 29 bp 2.Tholen 7 p 26 bp 3.De Lier 6 p 24 bp 4.IJ muiden 5 p 19 bp 5.Treebeek 3 p 15 bp 6.Rosmalen 1 p 7 bp. Alle deelnemers kregen een vaantje en een damboekje. waarna de meeslen nog aan een flinke terugreis begonnen. De Tholenaren bleven dichterbij huis met voldoening achter na een mooie damdag met uitstekende resultaten. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-63385 Adri C Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1