Maarten Moerland (Sint-Annaland) dinsdag honderd jaar Onderwijsmuseum in school Dalemsestraat te Tholen? BROEKEHH d li Streekmuseum langer open BOUMAN POTTER Weer anders Kousemaker: 'dan heb je iets unieks in den lande' Donderdag 26 augustus 1982 33e jaargang no. 42 Wel avond-mavo, geen opstapcursus Met "zwarte" en witte sneeuw Wat moetje gaan vertellen, als je een eeuw lang leeft? Vooral met een nog heldere geest, zodat je ook volop tegen zo'n jaardag opziet. Met toch wel een verschil. Ben je 25 of 50 jaar, ja zelfs 66 jaar lang getrouwd, zoals de bijna honderjarige Moerland mocht ervaren, dan zijn er ook al spanningen over een hopelijk goed verloop. Je wilt immers, of het nu een zilveren of een gouden bruiloft is, de gasten goed ontvangen en daarover maakt ieder bruidspaar zich dan toch wel min of meer zorgen. Het verschil met de zilveren bruiloft en de honderdste verjaar dag is echter de mindere elasticiteit. Zoals een 20-jarige sport man de moeheid van de wedstrijd ook veel sneller te boven is dan de 40-jarige collega. Daarom is er toch de verzuchting bij een zo op het oog nog vitale honderdjarige: 'k za blieje weze, dat het weê verbie is". Een dik boek Het lange leven. Eigen grondbezit. "Ik heb drie van de vijf musea met oud schoolmateriaal bezocht en dat viel een beetje tegen, behalve dan het streekmuseum de Meestoof. Echt mooi uitgestald was 't niet, want de entourage ontbrak. De nu in het stadhuis opgestelde materialen horen dan ook in de oude school aan de Dalemsestraat thuis, die staat te verpauperen, 't Zou geweldig zijn als je twee lokalen als on derwijsmuseum kon inrichten. Dan heb je werkelijk iets unieks in den lande". Dat zei dhr.J.F. Kousemaker, hoofd van Ter Tolne, zaterdagmiddag in het stadhuis te Tholen bij de opening van de tentoonstelling '100 jaar openbaar lager onderwijs te Tholen'. Iets bijzonders Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden ^1 F" TT 0p klompen Ongeschikt Ml Vrijdag en zaterdag braderie in Tholen 2700,— gestolen in 'De Schutse' „WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet /s Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar. Per jaar 32.— per post 39.50 per jaar. Losse nummers ƒ0.80. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs ƒ0 31 plus btw. per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw. op rekening 8.00 Hoofdredakteur G Heijboer. Als mensen zich nog volop zomers wa nen, richt de natuur zich al bij voorbaat op een komend ander jaargetijde. Ieder die langs de wegen, hetzij gemotoriseerd of niet, een bestemming zocht, zag met nog altijd hoge temperaturen het gevo gelte al hergroeperen. Zoekt het geve- derte bijvoorbeeld in april-mei het indi vidualisme, naarmate weer in het toe komstig geslacht is voorzien, duurt het maar even of er ontstaat een groepsver band om straks gezamenlijk een goed heenkomen te zoeken om minder goede temperaturen te kunnen overbruggen. Je zag ze op het gerijpte koren neerstrij ken en later op de stoppels de restanten oppikken. Je moest snelheid minderen om de meest brutale te ontwijken. Op vallend eigenlijk, dat de natuur zich al zo tijdig voorbereidt op het weer andere. Mensen denken met een zomer als we hadden, dat het nooit ophoudt. Daarom loopt men nog zo gekleed bij 15 graden verschil alsof de middellandse zee tem peratuur ook in Nederland maanden kan overbruggen. Maar het vogeltje weet beter en let maar op, dat is het eerste teken dat het 'onbezorgde' al weer verleden tijd is. Onbezorgd leek ook half Nederland in de vakantieperiode, maar het is nog veel sneller voorbij dan de natuur toont. De mensen zijn eigenwijs en denken dat wat moois, niet kan ophouden, maar de na tuur is veel wijzer. Let bij het rijden op de vogels, want de auto is zo snel en voor je het weet.... Langzamerhand volgt dan ook de heer der schepping toch de natuur. Hij richt zich op de verandering, op een weer druk verenigingsleven, op datgene waar men niet buiten schijnt te kunnen. On gelukkigerwijze worden we bovendien al in de eerste volle septemberweek ook nog eens naar de stembus geroepen, ngetwi f ld zonder groot enthousiasme, O noch bij vriend, noch bij vijand. Ei genlijk konden we ons allemaal beter spiegelen aan de natuur, aan de straks wegtrekkende vogels. Groeperen, want alleen samen valt er te overleven, zo weten de vogeltjes bij instinct. Alle pogingen ten spijt, is het niet gelukt voor de tweede keer een opstapcursus op Tholen van de grond te krijgen. Maan dagavond bleken er tijdens de laatste informatie-bijeenkomst in het gemeen tehuis te St.Maartensdijk maar 11 gega digden te zijn, terwijl het minimum aantal 21 is. Voor de betrokkenen was dit een enorme teleurstelling, want voor de toekomst ontbreekt nu een schakel in het avondonderwijs. Vorig seizoen wa ren er 32 cursisten. Velen van hen gaan door met de mavo, die maandagavond 6 september in de l.t.s. te St.Maartensdijk begint met de vakken Nederlands en Engels. Vijf belangstellenden voor de opstapcursus slaan noodgedwongen de ze voorbereiding over en hebben zich alsnog voor de mavo opgegeven, zodat er totaal 29 avond-mavo-leerlingen zijn. De vijf krijgen vooral in het begin wel extra begeleiding van de docenten. De spanning is ook wat opgedrongen. Familie, medebewoners van het bejaar dentehuis praten er al over, wanneer je de 99ste verjaardag viert. Naarmate die honderdste geboortedag nadert en geest en lichaam het allemaal nog kan opne men en verwerken, voel je je toch ook wat opgelaten. Met uiteraard ook de gedachte, dat die honderd jaar, die zo hoge leeftijd toch een voorbije zaak be tekenen. Terwijl men zelfs na een eeuw leven nog altijd vooruit wil zien. Maar voorbeelden, datje het 101ste levensjaar niet haalt zijn heel wat talrijker dan van het 50ste op het 51ste. Terwijl dat even goed een niet haalbare zaak kan zijn. Heel wat gedachten vermenigvuldigen zich bij de krasse Sint Annalander. die op kamer 224 van het bejaardencentrum "De Schutse", sinds hij 9 jaar geleden zijn bijna 91 jarige echtgenote verloor, toch wat meer eenzaam bleef. Al is daar vrijwel dagelijks de 71-jarige zoon Ma- rinus op bezoek of zijn vrouw, de schoondochter, of de klein- of de ter plaatse of elders verblijvende achter kleinkinderen. Als het ware vermanend steekt hij de vinger op tegenover de ver slaggever die vindt dat je je als hon derdjarige niet meer druk hoeft te ma ken: "je zou anders praten als je ook zover bent". Maarten Moerland's levensverhaal zou een in druk zeer prijzig boek zijn. De "landarbeiders" van Kees Slager zou er in het niet bij verzinken. Al zouden ook verschillende hoofdstukken daaruit zo overgenomen kunnen worden. In een eeuw kan een mens zoals de uitdrukking op Tholen ook wel bekend is "veel zwarte sneeuw zien", Maar ook het zui ver blanke kleed. Bijna 66 jaar getrouwd te mogen zijn, kan toch ook veel levens geluk inhouden. Maarten Moerland is de eerste om dat te beamen. Hij voegt er als een man met grote levenservaring aan toe en tegelijkertijd de moderne tijd bekritiserend: "vooral als je niet zo maar samenwonend hebt geleefd, maar wer kelijk getrouwd bent geweest". Moer land wil dat getrouwd zijn vooral met het levensgeluk vereenzelvigen. Samen zo lang het leed gedeeld, van het lief genoten. Van heel veel in het leven heb je het zelf niet voor het zeggen, maar er zijn toch ook omstandigheden, waar je zelf aan toe of af kunt doen. Dat is de samenleving, in gezin en in een woon plaats. Voor mensen is een eeuw te leven lang. Heel lang. behalve wanneer ook dat Er blijkt belangstelling te zijn om de Reimerswaal-tentoonstelling in het streekmuseum de Meestoof te St.Anna- land ook nog na de sluitingsdatum 4 september te zien. Daarom heeft het bestuur besloten de drie daarop volgen de zaterdagen, 11, 18 en 25 september, 's middags nog geopend te zijn van drie tot vijf uur. Groepsbezoek blijft tussendoor op aanvraag mogelijk. De twee dagen van Kerkepad mocht het museum ruim 500 bezoekers(300 200) ontvangen. Het bestuur is dankbaar voor giften en bruiklenen van ir.J.D.Dorst te Middel burg, mevr.Speijer-Slager te Poortvliet, mevr.E.Slager(Voorstraat)St.Annaland, de fam.Adriaaanse te Amsterdam en de NCRV. voorbij is. Zo heeft ook Maarten Moer land heel wat meegemaakt, wat in een lang leven kan voorkomen. Hij werd uit een gezin met 11 kinderen geboren aan de Ring 74, naast wat nu garage Hom mel is. Een kleine woning in het hartje van het dorp, met een kleine woonka mer en later een nog kleinere winkel ruimte. waar de petroleum en bokking werden verkocht. Oud-Sint Annalan- ders en zelfs middelbaren kunnen zich nog herinneren hoe "Koos van Dina- Cent" met zoon L.I.Goedegebuure daar als laatsten de negotie hebben gedaan. Nog weer jaren later was er in het per ceel achtereenvolgens groente-schil derswinkel en kledingboetiekje. Echter zonder de familie Moerland, want Maarten trouwde op 24 jarige leeftijd en verhuisde met echtgenote Johanna den Haan naar een als woning minuscule ruimte op de Hoenderweg achter het huis van zijn schoonvader. Daaraan be taalde hij drie kwartjes huur per week. Ook als 24 jarige ben je dan al volop man. zeker als je op 8 jarige leeftijd - de beruchte winter vaiv negentig (1890) volgde-al peeën-op-één (bieten dunnen) moest zetten alsof je de kinderkluiten toen al was ontwassen. Maar vergeet niet dat die achtjarige 30 cent per dag verdiende met een hele dag krom staan. 92 jaar later is dat aan dezelfderug niet te zien. Toch zal die barre winter van negentig door Maarten Moerland niet worden vergeten. Zijn moeder kon voor het gezin van 11 een extraatje verdienen als schoonhoudster van de lagere school. Er was er toen nog maar één. Moeder gelastte als een vanzelfsprekendheid de hulp van Maarten en zus Koos om de kachels aan te maken. Als om 9 uur de school begon hadden broer en zus er zoals dat heette al "'n schoft" opzitten, maar konden zich dan toch ook in de schoolbank zetten en zich verwarmen aan de kachels die ze enkele uren eerder Maarten Moerland uit Sint-Annaland hoopt dinsdag als eerste in het bejaar dencentrum de Schutse zijn honderdste verjaardag te vieren. Hij is nog bijzonder kras, zowel naar lichaam als geest. zelf hadden aangemaakt. Schoolgaan was er alleen tijdens de wintermaanden bij, want in de zomer viel er wat te ver dienen bij de boer. Zo begon Moerland zijn 31 jarige landarbeidersperiode eerst bij baas Geluk op De Grote Warde. Van zijn 14e tot zijn 20ste jaar. Daar trof hij zijn toekomstige vrouw aan als de dienstbode op de hofstede. Resultaat werdeen hechte band aaneenges meed op 24 jarige leeftijd getrouwd, 66 jaar lang de kruisband. En opnieuw zwarte en echte sneeuw. In conflicten met werkgever, omdat de een nog har der aan de magere kluif trok dan de an dere. Een 25 jarige arbeidersperiode volgde op de "Jan Dankershoeve" (thans dhr. J.Kloet), waarvan 15 jaar zgn. voorman. Soms was daar het com plete gezin (vrouw en 2 zoons) aan het werk. Ze moesten evenals vader leren, dat de kruisband, die je rond de schoof met tarwe bond, met de aren naar buiten gezet diende te worden, anders zou de. kruisband niet drogen en de aren bij vochtig weer, stikken. Ja, vader Maarten was er immers in zijn kleutertijd, toen hij voor het eerst tarwe sneed door de boer op gewezen, toen hij nog wat onwetend, de kruisband met de aren naar binnen had Een terechtwijzing, die hij op zijn honderdste nog niet is vergeten. Zo diep kan dat er bij een kind ingaan. Boer Jo- hannis Goedegebuure was de werkgever op de Jan Dankershoeve en het aantal werknemers daar kon bij volop oogst in de tientallen lopen. Hoe zuinig er in zo'n gezin een halve eeuw geleden werd geleefd is nauwelijks te beschrijven, laat staan te geloven. Hij meende, dat de Meestoof blij zou zijn wanneer het schoolmateriaal naar een dependance in Tholen zou verhui zen omdat 't in het streekmuseum steeds voller wordt. Dhr. Kousemaker zou 't in elk geval jammer vinden, als het nu in het stadhuis tentoongestelde materiaal, na 4 september weer in de kast zou moeten. "Deze unieke collectie, die we grotendeels zelf hadden dankzij de be waring door dhr.Van Veenendaal en gedeeltelijk van andere scholen op Tholen kregen, hoort in de oude school in de Dalemsestraat thuis", zei dhr.Kousemeer. Hij was blij, dat er eni ge leerlingen die tijdens de lessen altijd alles direct door hadden, van het ge meentebestuur deel uitmaakten. Dhr.Kousemaker was echter graag be reid, zijn 'les' nog een paar keer uit te leggen. Wethouder J.Versluijs bleek een vlotte leerling, want hij had 't begrepen. Hij corrigeerde de meester zelfs door erop te wijzen, dat de oude school in de Da lemsestraat wel degelijk een bestem ming had, namelijk bibliotheek en postkantoor. Niettemin stond hij als wethouder van onderwijs niet onwel willend tegenover de suggestie van het schoolhoofd. "Er zal echter nog wel wat over gezegd worden, voordat er een tweede museum komt op Tholen", aldus wethouder Versluijs. Met de opzet van het jubileum was hij in elk geval bijzonder ingenomen. "Het is bijzonder fijn, dat het schoolteam en de oudercommissie deze gelegenheid heb ben aangegrepen om Ter Tolne in 't zonnetje te zetten, want misschien is 't Juwelier i. horloger opticien (•Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-63385 Adri C. Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en servicei 'Advertentie IM voor een bijzondere school heel wat ge makkelijker om zo stil te staan bij zo'n mijlpaal. Mijn complimenten dan ook voor dhr.Kousemaker, die een terugblik op 100 jaar openbaar lager onderwijs in Tholen heeft mogelijk gemaakt", zei de wethouder. Het schoolhoofd vertelde, hoe hij vijf jaar geleden bij het doorlezen van een notulenschrift van de oudercommissie ontdekte, dat in 1982 het eeuwfeest ge vierd kon worden. "In de notulen werd over het 75-jarig bestaan geschreven, waarbij de toenmalige oudercommissie dat jubileum hoogstens alleen op de ou deravond wilde memoreren. Dat was een reden temeer om het 100-jarig be staan niet stilzwijgend voorbij te laten gaan. We wilden er iets bijzonders van maken met een tentoonstelling en een boekje met geschiedenis en schoolfoto's. Ik kreeg de smaak te pakken en dhr.Ti- chem was direct bereid om het boekje te drukken. Binnen vier maanden hadden we alle foto's achterhaald, maar ook het vinden van de namen was nog een hele klus. 't Was echter plezierig werk, waar aan ik veel vriendschap heb overgehou den. Tijdens de gymles kwam er zelfs iemand een foto-album brengen en ik kreeg ook nog een telefoontje van ie mand. die dhr.Ter Tolne wilde spreken. Dank aan al die medewerkenden, want op 4 a 5 na is 't me gelukt tijdens 160 bezoeken de 3000 namen van leerlingen en onderwijzers te achterhalen", zei dhr.Kousemaker. Miranda Kousemaker, in Thoolse kle derdracht, en Arthur Zuurdeeg boden het eerste exemplaar van het boek aan wethouder Versluijs. Deze paste er toen voor om in zijn toespraak in de historie te duiken, want hij moest het boekje eerst lezen. Niettemin dankte hij het Wethouder Versluijs deed - op z'n tong bijtend extra z'n best om onder het oog van o.a. Martin Thoutenhoofd, Mark Loos en Erwin van 't Slot - die leerlingen van het eerste uur uitbeelden - het lampje te laten branden, waarmee de tentoon stelling '100 jaar openbaar lager onder wijs te Tholen' officieel werd geopend. schoolteam, gemeente-archivaris Zuur deeg en de oudercommissie voor het boekje en de tentoonstelling. "Dat is al lebei het bekijken zeker waard. Het is goed om zo aan de tweede eeuw te be ginnen. Het leerlingenaantal rechtvaar digt ook een goede toekomst voor Ter Tolne", zei de wethouder. Oud-pastoor J.Rijsloo, wiens vader hoofd van een o.l.s. was. bracht Ter Vervolg op pag. 7 Toch was er zoals bij vrijwel elke lan darbeider en dat vooral in sterke mate bij Sint Annalanders, de honger naar dat eigen stukje (pacht) land. Men zag het immers van collega's, die het zover had den gestuurd, dat er behalve de vrijheid van het zelfstandig ondernemersschap bij een gunstig landbouwjaar het extra douceurtje was, dat de landarbeider moest ontberen. Veel minder werd ont houden, dat de kleine zelfstandige ook wel een jaar tegenkwam, waarbij de fi nanciële uitkomst belangrijk lager was dan het al uiterst schamele arbeiders loon. Ook bij Maarten Moerland de honger naar het zelfstandig onderne mersschap. Rond 1930 was er al een paar gemeten pachtland voor eigen re kening te beboeren. Er was ook de ver huizing naar de overkant van de Hoen derweg in eigen en wat grotere woning (kostprijs ƒ3100,— De twee zoons trouwden of waren al getrouwd. Naar mate echter de kleine zelfstandigheid van Maarten Moerland als boertje zich ontwikkelde, waren er ook de crisisja ren. Met één k y van zijn land een to tale opbrengst orr^van te leven over een heel jaar 80,— Dat kon natuurlijk niet en daarom ging het tussendoor weer de boer op, vrouw incluis. Opnieuw zwarte sneeuw, zoals in het jaar. dat de twee toen nog kleine kinderen beide de ma zelen hadden en Moerland 's morgens vroeg met knapzak om kwart over drie van huis ging, drie kwartier naar het werk moest lopen, om 's avonds 8 uur thuis te komen en te vernemen, hoe de twee zieke zoons het die dag gemaakt hadden. Het duurde veertien dagen achtereen. Maar het kon erger, zo weet Moerland zich wel te herinneren, want bij het tarwe snijden had ik 2 maats, die al 70 jaar waren en op die leeftijd na een lange week van toch nog stevig door werken zaterdag 2,50 mee naar huis konden nemen. In de winter kon je dor sen (met de vlegel) voor 0,50 per zak, maar de eieren waren slechts 2,5 cent per stuk Je kon ze echter niet kopen, want ze waren te duur. Dienstplicht was er gelukkig voor het gezin Moerland voor Maarten niet bij. Als je in die tijd werk had en ook maar wat kon verdienen, wilde moeder je lie ver thuishouden. Als er geen werk was, kon dienstplicht een uitkomst zijn, want dan was je in elk geval uit de kost. Maarten had werk en zei tegen moeder op de lotingsdag, dat hij nummer 13 wel zou trekken, dus een ongeluksgetal. Het werd echter nummer 31, maar bij de keuring werd hij van de kerktelefoon zou kunnen profiteren om de preken van ds. Geuze of zijn collega's te volgen. Dat "volgen" kost hem verstandelijk geen moeite en dat is ook een zegen als je zo'n hoge leeftijd hebt bereikt. Maak er niet een te lang verhaal van, is dan toch de waarschuwing tegenover een verslaggever, die hij ook van kindsaf zag opgroeien, want tenslotte zo grapt hij, ga ik nog steeds met de "knapzak". Moer land bedoelt daarmee het aluminium doosje, waarin 's avonds de boterham men worden bezorgd. Nog vitaal genoeg om wat je als veel jongere ietwat wan trouwig aankijkt of dat nu zo moet in een bejaardentehuis, maar wat hij rela tiveert met "de knapzak". Oud worden is mooi, oud wezen valt niet mee moet ook de dinsdag hopelijk honderdjarige Maarten Moerland bekennen, wiens jongste zoon - de oudste kwam al enkele jaren geleden te overlijden - dit jaar ook zijn gouden bruiloft hoopt te vieren. "Een opgeruimde buurman", zo oorde len de medebewoners over hun straks jarige favoriet. Hij laat nog steeds de kaas niet van zijn brood eten. Natuur weet van wanten 0 Toenemend aantal werklozen 0 9 of 12 huizen op de Rozeboom 0 Kiezers moeten hun geweten vol gen 0 Tandarts Tas vult groot gat 0 De tweede honderdjarige in de Schutse gaat nog met de knapzak 0 Gouden tijd voor Fliplands on derwijs voorbij 0 Onderwijsmuseum in Tholen? 0 Wel avond mavo, geen opstapcur sus 0 30 augustusverkiezingsavond 0 Zaterdag braderie en boerendag in Tholen 0 Stroomkosten niet verhogen 0 Z.I.K.V. begint weer 0 Na prestatieloop ook avondwan delvierdaagse in Oud-Vossemeer 0 Eendrachtruiters succesvol 0 Smerdiekse Tennisclub Zeeuws kampioen 0 VERKIEZINGEN: ZOVEEL HOOFDEN, ZOVEEL ZINNEN 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Met 46 deelnemers is er volop variatie tijdens de tweedaagse braderie in Tho len op vrijdag 27 en zaterdag 28 augus tus. Op de Markt, in de Kerkstraat, Da lemsestraat. Botermarkt, Eendracht- sweg en de Hoogstraat zal 't vast weer gezellig zijn mei talrijke aanbiedingen en attracties van winkeliers en vereni gingen. Zie voor uitgebreide informatie over de deelnemers de speciale brade rie-pagina's in deze krant. Van de verenigingen zijn present: Rode Kruisloop, gymnastiekvereniging Olympia. de A.N.I.B.. badmintonvere niging Batho, muziekvereniging Con cordia, de plattelandsvrouwen. Vogel vreugd en het welfarewerk van het Rode Kruis. Dhr. Baay is er met stoelematten. Vrijdag kan men na de opening door burgemeester Baerends van twee tot ne gen uur op de Thoolse braderie terecht, zaterdag van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. De kinderbraderie is zaterdagmorgen van negen tot een uur. Stadsactiviteiten zorgt vrijdagavond om acht uur op de Markt voor een extra attractie met mastklimmen. Iedereen mag meedoen en er zijn leuke prijsjes. Bandparodist Leo Troost treedt om half acht op bij radio Pinocchio in de Mo- lenvlietsestraat. Zaterdag is er een rommelmarkt van de Heenetrechtgroep bij het clubgebouw aan de Bebouwdendam, om drie uur treedt de volksdansvereniging Dodi Dodi op (Markt) en om vier uur Anita en Ed uit St.Annaland (Molenvlietse- straat). De Bergse Dweilband de Knor hanen zorgt ook voor muziek. Op de Markt kan de jeugd zich nog vermaken in de botsautootje of de draaimelen, waarbij ook de suikerspin niet ont breekt. Naast dat alles zijn er nog twee ten toonstellingen in het Stadhuis en in de Gasthuiskapel plus zaterdag nog een boerendag aan de Langeweg. Niemaijd op Tholen hoeft zich te vervelen. Tijdens afwezigheid van mevr. W. op de tweede verdieping van bejaardencen trum de Schutse te St. Annaland is maandagmiddag een geldbedrag van 2700 gulden meegenomen. Haar deur was niet afgesloten. Op dezelfde verdie ping waren er ook in een andere kamer nog sporen van ongewenst bezoek, maar daar werd niets vermist. De politie en de recherche steld een uitgebreid onder zoek in, wat uiteraard voor bewoners en personeel een pijnlijke zaak is, maar onontkoombaar. Aanwijzingen kun nen immer naar een bepaalde richting gaan en dat is ook in dit geval niet uit gesloten. Advertentie IM*

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1