Zaalvoetbal Ruitersport- plezier KAA BEE Wielrennen Amerikanen voetbalden bij Smerdiek. Eendrachtruiters Veilingberichten. Atletiek Donderdag 12 augustus 1982 EENDRACHTBODE 9 VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Oefenvoetbal WHS won van Alliance Smerdiek weer gevloerd Jeugdig Smerdiek 2: 3-3 Ook SPS van start Krap verlies Vosmeer Jan van der Vlies(Tholense Boys) al in vorm! NO AD begon productief Stavenisse voor Jan Aap naar DOSKO Belabberde start WHS 3 orgels - piano's Kerkstraat 14 - Bruinisse - tel. 01113-1379 WEDVLUCHTEN Burgerlijke stand juli Vier gewonden donderdag 12 augustus 1982 uur Krabbendijke-Vosmeer 19.30 Vosmeer 2-BVVB '63 1 19.30 SPS-ODIO 19.00 ODIO 2-SPS 2 19.00 Smerdiek team-Lincoln High School(USA) zaterdag 14 augustus 1982 uur WHS-NSV 16.30 WHS2-NSV 2 16.30 Thol.Boys-Kogelvangers 14.30 Thol.Boys 2-K'vangers 2 14.30 SPS-BWR 14.30 BWR 2-SPS 2 14.30 Smerdiek-NTVV 14.30 NTVV 2-Smerdiek 2 14.30 NSV 3-WHS 3 16.30 NSV 4-WHS 4 16.30 K'vangers 3-Thol.Boys 3 14.30 K'vangers 4-Thol.Boys 4 14.30 Smerdiek 3-NTVV 3 14.30 NTVV 4-Smerdiek 4 Stavenisse 4-SPS 3 14.00 zondag 15 augustus 1982 uur Vosmeer-de Schutters 14.30 Vosmeer 2-de Schutters 2 14.30 Vosmeer 3-Oudemolen 3 11.30 Oudemolen 4-Vosmeer 4 11.30 Vosmeer dames-Rimboe 10.00 dinsdag 17 augustus 1982 uur Goes-Smerdiek 19.00 Goes 2-Smerdiek 2 19.00 woensdag 18 augustus 1982 uur WHS-Divoo 19.00 WHS 2-Divoo 2 19.00 Vosmeer-Thol.Boys 19.30 Vosmeer 2-Thol.Boys 2 19.30 SPS-Nw.Borgvliet 19.30 Thol.Boys 3-NOAD 1 19.00 donderdag 19 augustus 1982 uur SPS 2-NOAD 2 19.30 BVVB 3-Vosmeer 5 19.00 ALLE SOORTEN Zuid-Oostsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM advertentie IM Heieen Hage gaat steeds beter presteren in het damespeloton en gezien haar vrij jeugdige leeftijd zijn er mogelijkheden om nog verder te komen in de wieler sport. De tweedaagse van Harderwijk bracht haar op de eerste dag een 17-de plaats in het peloton maar daags nadien kon zij als tweede Over de streep flitsen. Voor de Aero-renster met ploegleidster Bella Hage een succes want na twee ra ces van elk 50 km. stond zij op de derde plaats in de eindrangschikking. Afgelopen zondag ging de Smerdiekse (woonachtig in Arnhem) van start in het. Brabantse Maren-Kessel. Eén omvang rijk peloton reed 40 km. Na ongeveer halfkoers een ontsnapping van de ren- sters Hestadt, Bezemer en Hage die vooraan konden blijven in het verdere verloop. Laatstgenoemden probeerden met demarrages de krachten van de Noorse Hestadt te slopen en verrassend genoeg kon Hage bij een poging vooruit geraken en de koers winnend afsluiten. Heieen Hage was ook nog aktief in de klassieker "Omloop van het Marnege- bied (gelijktijdig met de ronde van Smerdiek op 24 juli j.l.). Er was een afstand van 86 km. te rijden door het groningse land en aldaar een Hage een 13de plaats in het peloton. Winnares werd Mieke Havik uit Volen- dam. Nap Hage was zaterdag te zien in de 100 km. tijdrit te Maren-Kessel. Met zijn ploeggenoten St. Nicolaas, de Boer en de Groot had de Mako-ploeg af te re kenen met een drietal lekke banden zo dat een toppositie onmogelijk werd voor dit kwartet. Uiteindelijk een dertiende plaats met aanzienlijke achterstand op de winnende nationale nederlandse ploeg die er 2.04.03 over deed. De 20-jarige amateur deed ook mee aan de Nederlandse titelstrijd op de baan die in Amsterdam verreden werd. Met 47 deelnemers streed hij op de achtervol ging maar Hage kwam niet verder dan de series. Zijn rit kon hij echter wel winnend afsluiten met een uiteindelijk te zwakke tijd van 5.18.00. Junio Izak Hage had eveneens een suc cesvol weekend. Na in Dinteloord nog te zijn afgestapt wegens breuk van bidon- houder was er in Heerle een oplettende koers voor de jongste wielrennende Ha- ge-telg. Volgens vader Toon Hage streed Izak in de voorste gelederen en deze inspanning werd beloond met een 19-de plaats in de spurt. Oud. Vossemeerder Martin v.d. Jagt reed in Dinteloord en 's Heerenhoek een tweetal sterke wedstrijden. In de Sui- kerstad kon hij plaatsnemen in een volggroep en kon zodoende op een 14de plaats beslag leggen in de spurt. In het Zeeuwse land wederom een attente koers in de voorste gelederen het geen resultaat opleverde met een opvallende vijfde plaats in de eindfase na 80 km. snelle wedstrijd. Dirk Uyl blijft regelmatig zijn prijzen behalen en daarmee komt naar voren dat de vorm constant is te noemen. De Ronde van Heerle, op een bochtig en kort parcours verreden, werd een toch spannende wedstrijd over 80 km. Vooral een volggroep (met daarin Uyl) streed voor een talrijk publiek en in de slotfase werd zelfs de kopgroep bijna nog inge haald. Zover kwam het niet en daarom spurtte men voor de troostprijzen en daarbij Dirk Uyl op een goede vijftiende plaats na een uiterst zware koers. Frank Hommel (Oud Vossemeer) be leefde zijn amateurdebuut met wed strijden in Temse (België) en 's Heeren hoek. Voor de 19-jarige coureur van "De Zuidwesthoek" een korte kennismaking met dit nieuwe KNWU-peloton want al vrij vroeg moest hij zijn medestrijders laten gaan. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer werd in Dinteloord 9e en in Heerle 13e. Er werd door de WHS topselectie in Roosendaal tegen Alliance vooral een sterke eerste helft gespeeld. Een goed sluitende defensie en een beweeglijke aanvalslinie, waar een zich wat terug trekkende Nico Hage aardig voetbalbe grip meekreeg van Peter Scherpenisse en dit dou daarom gevaarlijk werd voor de Roosendalers. Overigens heeft trai ner Bruijs tot dusver geen gebruik ge maakt van een Dies de Witte, die vorig seizoen min of meer tot de selectie be hoorde, evenmin als Willem Jan van de Voogd van der Straten, die dan wel even een wat minder goede vorm had, maar toch ook al wat eerste elftal-ervaring opdeed. Wel is met Kees Westdorp een zeker talentvolle jongere binnen de lij nen gebracht en ook zaterdag ging hem dat op de linkervleugel weer aardig af. Opnieuw was ook de oude rot Han van Vossen van de partij en blijkbaar wil de trainer voor de twee vertrokken routi niers nog een poging wagen Van Vossen terug te halen uit WHS 2, maar hij blijkt het in deze beginfase conditioneel wel zwaar te hebben. De groen-witte ma chine liep nochthans in die eerste helft gesmeerd en dat resulteerde in een 0-1 voorsprong, toen Peter Scherpenisse af werkte na een goede voorbereiding door Nico Hage. Uiteraard wilde bij de thuisclub de selectie zich ook waar ma ken en daarom deed de zondag tweede klasser er ook alles aan om op gelijke hoogte te komen. Dat lukte na rust, toen bij iedereen al wat gas was teruggeno men. Door enkele WHS-wisselingen was de vaart een beetje uit de ploeg. Toch werd de eindstand een 1-2 WHS- zege en ook dit tweede doelpunt kwam van Peter Scherpenisse. Eerder op deze nog warme zomermid dag hadden beide reserve-elftallen het in Roosendaal tegen elkaar opgenomen. Ook hier kon van een vrij gelijkopgaan- de strijd worden gesproken. Bij het eindsignaal had zowel Alliance 2 als WHS 2 tot tweemaal toe het net weten te vinden. Voor de groen-witten was het spits Thijs Fase die beide treffers voor zijn rekening nam en inmiddels aardig op dreef komt in de productiviteit. Voor Smerdiek stond zaterdag een oe- fenwedstrijd(de derde) op het program ma tegen de Sint Willebrordse 2e klasse zondagamateurs van Rood Wit. Na een 'voorwedstrijd' van de Smerdiekse A- junioren tegen de A-junioren van Nep- tunus uit Rotterdam - de thuisploeg verloor met 6-0 - gaf scheidsrechter M.Koopman om vier uur het eerste fluitsignaal voor een niet al te boeiende wedstrijd, die echter tot en met de 85e minuut naar een climax toeliep. Na een moeizaam begin ging Rood Wit name lijk steeds beter draaien, wat zich 5 mi nuten voor het einde uitdrukte in de zesde treffer van de Brabanders. Smer diek was niet verder gekomen dan een treffer van Rien Vroegop, waarmee de blauwen zelfs op voorsprong wisten te kóp-iep. Rood Wit opende ïndrukw^jf- kend en het leek of Smerdiek er niet meer aan te pas zou komen. Tegen de verhouding in werd het echter 1-0. Linksbuiten Addie Stoutjesdijk speelde zich voor het 16-metergebied van Rood Wit mooi vrij en speelde af naar spits Wim Westerhuis. Westerhuis aarzelde niet en bediende de op rechts vrijstaan de Rien Vroegop, die na drie oefen wedstrijden het eerste doelpunt voor Smerdiek liet noteren. Smerdiek ging na deze voorsprong in de verdediging met verrassend als laatste man voorhoedes peler Wim Vroegop sr., die ook in de achterste linie een erg goede partij op de mat legde. Koos van den Hoek was weer voorstopper, terwijl ook Addie de Jonge en Perry Opree weer van de partij waren als respectievelijk rechts- en linksback. Tot de 33e minuut wist doelman Jan Guiljam zijn doel schoon te. Er was door de aanvallers van Rood Wit al menig maal over geschoten en de gelijkmaker was na een mooie aanval dan ook ver diend.Het bleef zelfs 1-1 totaan de rust. In de tweede helft paste Smerdiek bij de aanvang geen wissels toe. Smerdiek kwam meteen onder druk, maar in de 59e minuut resulteerde dat pas in de tweede tegentreffer. Een Rood Wit voorzet van links werd meteen op de slof genomen en belandde in de kruising. Wim Westerhuis verliet inmiddels ge blesseerd het veld, want hij had weer last van zijn voet. A-junior Ab Poot kwam in de ploeg. Er was een mooie aanval van Smerdiek: Rien Vroegop speelde zich bij de hoekvlag goed vrij, gaf voor aan Addie Stoutjesdijk, waar een Rood Wit-voet de gelijkmaker voorkwam. De Brabanders leken nu over Smerdiek heen te gaan lopen en brachten na een counter de stand op 1-3. Jan Guiljam was tegenover een doorgebroken zon dagamateur kansloos, terwijl de blauwe verdediging een minuut later weer werd uitgespeeld, 1-4. En weer duurde het niet lang, want in de 70e minuvt kon digde nummer 5 zich aan. Smerdiek kwam er tegen de aanvallende ploeg niet meer aan te pas, terwijl men er toch niet met de pet naar gooide. Zo was er op het middenveld bij vlagen uitstekend voet bal te zien van Wim Scherpenisse en Jaap Moerland. Na een serie Rood Wit-missers voor het Smerdiekse doel redde Koos van den Hoek een bal van de lijn. Met nog 15 minuten voor de boeg kopte Addie Stoutjesdijk (en daar mee ook Smerdieks hoop op een treffer) over. In de 80e minuut was er een op vallende redding van Wim Vroegop sr. Het leer belandde na een schot tegen de paal en leek het doel in te rollen, maar Vroegop stak er een stokje voor. Op nieuw was er in de één van de slotmi nuten een fatale doorbraak van de flit sende linksbuiten van Rood Wit, die er met het zesde doelpunt een punt achter zette. Een mooie safe van Jan Guiljam was één van de laatste wapenfeiten in een toch matte, maar doelpuntrijke wedstrijd. Smerdiek 1 en 2 gingen dinsdagavond naar het Westbrabantse Heijningen, waar duels tegen Chrislandia 1 en 2 op het programma stonden. De eerste keus hield de schade beperkt tot een 3-2 ver lies, terwijl de reserves met 8-2 werden ingepakt. Smerdiek 2 kwam zaterdag op het trai ningsveld binnen de lijnen tegen de re serves van Rood Wit uit Sint Willebrord. Het eerste doelpunt werd door de gasten gescoord. Tien minuten later tekende de snelle Peter Franke na een voorzet van de behendige Rudi Wesdorp de gelijk maker aan. Beide A-junioren hadden al 2 x 45 minuten bij de junioren achter de rug en bewezen over een ijzersterke conditie te beschikken. Doelman Kees Lindhout kreeg toch weer een tweede treffer on\zijn oren, waarmee Smerdiek 2 weer op achterstand stond, 1-2. Routi nier Cor van den Hoek bracht de stand voor rust toch nog op 2-2. Naast de ge noemde A-junioren deden teamgenoten Johnny Dane en Martin op den Brouw het goed. In de tweede helft kwamen de zondagamateurs op 2-3. Een pass van Sjaak Moerland kwam bij Peter Franke. Die wendde zijn snelheid aan en scoorde de gelijkmaker, 3-3. Een kwartier voor het eind werd A-junior Peter Janse, re serve bij het eerste, in de ploeg gebracht. Scheidsrechter Wim Stoutjesdijk floot beide ploegen met ieder 3 doelpunten naar het eind. Smerdiek 3 en 4 gingen voor een vriendschappelijk partijtje voetbal naar het Westbrabantse Lage Zwaluwe, waar men respectievelijk tegen Zwaluwe 3 en 4 aantrad. Voor beide teams werd het een fiks pak bilkoek. Smerdiek 3 kwam na 5 minuten met 1-0 achter. Piet Bazen wist in de 10e minuut de stand echter gelijk te trekken, 1-1. Daar bleef het voorlopig bij. Zwaluwe trof vijfmaal achter elkaar doel, voordat Smerdiek 3 wat terug kon doen. Cor Boom maakte 2-6 en gaf de stand daarmee een iets positiever aanzien. Zwaluwe had echter het laatste woord en won met 7-2. De derde keus van Smerdiek speelde don derdag 5 augustus de eerste wedstrijd tegen een team van camping Oud Kem pen uit Stavenisse. Ook dat werd een nederlaag. Met 8-5 ging de ploeg de boot in. Smerdiek 3 nam wel de openings treffer voor zijn rekening. Voor Hans de Jonge, de keiharde back van Smerdiek 3, liep deze eerste oefenpartij pechvol af: hij scheurde zijn enkelbanden en moest zelfs naar ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Zaterdag zat hij al weer op de bank, maar dan als toe schouwer bij het eerste. Smerdiek 4 kwam er in Lage Zwaluwe evenmin aan te pas en moest een 5-0 nederlaag slikken. De Sportvereniging Poortvliet/Scher penisse, toch beter bekend als SPS, startte vrijdag 6 augustus het seizoen met een wedstrijd van 2 dames-elftallen. Aangezien men daar niet zelf over be schikt werden het gastelftallen, en wel van camping 'de Striene' en van café 't Centrum. In tegenstelling tot welke an dere berichten dan ook werd het een zeer sportief gebeuren, 't Centrum had een groot overwicht en drukte dat uit in een 7-1 overwinning. H.Rijstenbil was leider. Het grote doelpuntenverschil was de enige wanverhouding, maar dan hoef je niet van een wanverhouding te spre ken, hoogstens van een sterkere en een zwakkere. De eerste keus van SPS toog zaterdag :naa(;Hopger^eidg, jyaar METO met 3-2 verslagen w^rd. Voor de verse 4ë klasser een uitstekende start! Vanwege ver schillende oorzaken, bijvoorbeeld va kantie, was de ploeg zelfs nog niet hele maal 'compleet'. Na zes weken liep het toch bijzonder lekker in de eerste helft. Toch was het met de combinaties nog niet al te best gesteld en naarmate de wedstrijd vorderde kregen de spelers ook meer last van het lage conditiepeil. SPS kwam in de eerste helft op een 2-0 voorsprong via doelpunten van Rien van Tiggele en Wout van As. Van As, afkomstig van Tholense Boys 2, maakte daarmee een prima debuut. Door enkele dubieuze beslissingen van de scheids rechter wist METO toch tweemaal doel te treffen. Linksbuiten Van As maakte echter aan alle onzekerheid een twijfel en leidde SPS met zijn tweede en SPS' derde doelpunt naar de eerste overwin ning van het nieuwe seizoen. Naast Wout van As kwam SPS ook binnen de lijnen met Johan van Dijke(links- en rechtshalf) uit Tholen. Trainer Polle mans kan zich inmiddels verheugen met (weer) een doelpuntenmaker - Wout van As - die men in de 4e klasse goed zal kunnen gebruiken. Ook SPS 2 speelde tegen METO. Men speelde op eigen veld tegen de reserves van de Brabantse vereniging. Het werd ondanks het thuisvoordeel toch een 2-6 nederlaag. Bij rust had men nog een 1-0 voorsprong door Piet Overbeeke, maar in de tweede helft werd men door de gasten op conditie geklopt. Alleen Hans Elenbaas verzorgde nog een tweede SPS-doelpunt. SPS 3 verloor met 2-1 van WHS 4. Zaterdagmiddag speelde SPS 4 tegen een herenelftal van camping 'de Striene'. De kampeerders hleken meer mans en wonnen met 1-3. Rien Hage redde de eer. Vosmeer begon zondag aan de eerste wedstrijdvoorbereiding van de competi tie. Er stond een oefenwedstrijd tegen 2e klasser DBGC in Oude Tonge op het programma. Tot de rust hield men zelfs de brilscore op het bord, maar in de tweede helft moest men eerst twee tegendoelpunten incasseren, voor Frank Timmermans voor Vosmeer tegen kon scoren. DBGC liep uit naar 3-1 en Henk Potappel bepaalde met een mooie schuiver de eindstand op 3-2. De Vos- meerse jeugd heeft met twee doelpunten getoond dat het in het nieuwe seizoen best wel eens voor een verrassing kan zorgen. Onontbeerlijk is echter een goe de begeleiding binnen de ploeg van de vele jeugdige spelers: aan jong bloed mankeert het de enige zondagamateur van Tholen en Sint Philipsland niet! Vosmeer 2 deed het wat de uitslag be treft beter en kwam winnend uit de startblokken, 3-5. Jack Mosch en Frans Havermans hadden in de eerste helft voor een 0-2 voorsprong gezorgd en in de tweede helft bracht Ronnie Vaders de stand op 0-3, waarna DBGC 2 tegen scoorde. Rien Havermans zorgde voor 2-4, terwijl Frans Havermans voor 2-5 tekende. In de slotfase hield DBGC de schade tot 3-5 beperkt. Vosmeer heeft dit jaar weer een vijfde seniorenloot aan zijn stam, dat zaterdag bij SC Stavenisse de vuurdoop kreeg en dit met een 4-0 nederlaag moest beko pen. De vraag die na déze nederlaag overblijft is of eerste gewin kattege.,pin is of dat de eerste klap een daalder waard is. Het nieuwe voetbalseizoen zal hierover uitsluitsel geven. Vosmeer 4 ging zondag naar Nieuw-Vossemeer, waar een toernooi op het programma stond. Het vierde team behaalde van de twaalf deelnemende verenigingen de 7e plaats. Linksbuiten Jan van der Vlies van Tho lense Boys had tijdens de eerste oefen wedstrijd van de Thoolse 3e klasser me teen de goede vorm te pakken en wist zijn ploeg tegen zondag 4e klasser Nieuw-Borgvliet dan ook op een 1-0 voorsprong te zetten. Dat gebeurde met een vernuftige lob, nadat de Thoolse goalgetter de Bergse doelman te ver voor zijn doel zag staan. Dat doelpunt viel echter pas na de rust. Het aanvallend goed voetballende Nieuw-Borgvliet zag één van hun kansen benut, maar René Stroop bracht de Tholenaren na een mooie voorzet van Andries Lindenberg op 2-1 voorsprong. Het was diezelfde René Stroop die ook de gelijkmaker voor zijn tegenstander aantekende. Tenminste, indirect. Hij speelde te zacht terug op doelman Geene - die bij het eerste doelpunt de bal te laat pakte, los liet en pas achter de lijn weer wist te bemachtigen - een speler van Nieuw- Borgvliet profiteerde en weer was het gelijk, 2-2. Na een leuke wedstrijd bleef het daarbij. Ook het le van Tholense Boys kent in het nieuwe seizoen nieuwe ontwikkelingen. De aantrekkingskracht van DOSKO deed zich dus niet alleen in Sint Maartensdijk, Sint Annaland en Oud-Vossemeer gelden. Ben van Olffen en Aad Gunter komen al snel voor de Bergse ploeg in actie, maar een troost is de goede vorm van Jan van der Vlies, die natuurlijk wel van langere duur dan één wedstrijd moet zijn. Henk Boxhoorn, de stevige middenvelder die tijdens de Eendrachtcup ook in het eerste speelde, straalde zaterdag een flinke dosis kracht en leiding uit. Een verlies op datzelfde middenveld is Johan van Dijke, die nu en dan in de eerste keus voorkwam en nu bij SPS zijn eerste wedstrijd achter de rug heeft. Het ziet er niet naar uit dat nieuwe jeugdspelers de gelederen gaan versterken. In het tweede, dat zaterdag met 4-3 van Nieuw-Borgvliet 2 verloor, is dat wel het geval. J.Roman en H.Benhjali zijn daar de opkomende jongens. Het tweede, een mengeling van spelers uit het 4e, 5e, één uit het 3e en enkele van het 2e, legde ondanks het krappe verlies toch een goede partij voetbal op de mat. Vanaf dit seizoen maakt Wout van As, die regelmatig een treffer voor zijn rekening nam, geen deel meer uit van de Thoolse reserves. Hij gaat nu gekleed in het rode shirt van SPS in Poortvliet. Trainer Ko Stoutjesdijk uit Sint Maar tensdijk, die zaterdag voor het eerst de NO AD-topselectie vanuit de dug-out leidde, zag een bijzonder productieve aanvalslinie. Daartoe bood tegenstander Kogelvangers, diermet. een combinatie van 2e en 3e elftalspelers aantrad overi gens de mogelijkheid. Het werd na een 5-0 ruststand een 8-0 eindzege. Maar bekend werd tegelijkertijd dat WC ko mende zaterdag verhinderd is naar NOAD te komen. SC Stavenisse zou zaterdag zijn eerste wedstrijd spelen tegen DOSKO te Bergen op Zoom. Vol goede moed arri veerden de verse 2e klassers uit de afde ling in het Krabbegat, maar daar bleek men van niets te weten. Stavenisse 2 nam het op eigen veld met succes op tegen Vosmeer 5. Al vanaf de le minuut was Stavenisse de betere ploeg. Na 10 minuten scoorde Gijs Ver maas het le doelpunt voor de thuisclub. Hij bracht de stand zelfs op 2-0 en Flip de Rijke zorgde ervoor dat Stavenisse met 3-0 om de thee kon. In de tweede helft werd er voornamelijk midden veldspel op het veld gelegd met veel kansen voor Stavenisse. Vijf minuten voor het eind scoorde Rien Smits de 4e en laatste treffer. Doelman Wim van Houdt(Stavenisse) kreeg in de hele wedstrijd slechts één moeilijke bal te verwerken. Stavenisse 2 is naar de com- petitiestrijd in de 2e klasse reserve op de goede weg. De start van WHS 3 was in zoverre be labberd, dat men in de eerste plaats een sterk tegenstander kreeg en dat men in de tweede plaats nog maar een halfwas sen eigen selectie op de been kon bren gen. Het resulteerde in een 0-7 neder laag en al is het dan nog maar een eerste oefenpartij, het geeft toch meteen een domper. WHS 4 daarentegen kreeg me teen de handen vol aan partner SPS 3. De strijd ging vrij gelijk op met een wat aanvallend WHS overwicht, dat nog lang niet alle mogelijkheden wist te be nutten. Niettemin bleef men door twee doelpunten van Wim Snoep net de meerdere, want van SPS-zijde scoorde men eenmaal: 2-1. Een voor beide elf tallen uitstekende oefening. Ook het laagste seniorenelftal van WHS 5 kwam in de warme strijd. Daarbij wa ren twee uitspringers. Een come back van good old Wim van Vossen, die zich nog niet de meest beweeglijke toonde, maar wel het bewijs leverde van eerdere glorie op bepaalde onderdelen. Hij zorgde uiteindelijk voor de groen-witte winst door uit een strafschop het vierde WHS-doelpunt te maken. De andere uitspringer behoorde tot de gasten, Sta venisse 3, dat in Leen Wesdorp een bij zonder doelpunt maakte, althans vol gens zijn collega's. Hij mikte op de hoekvlag, maar passeerde WHS-doel- man Rien Goedegebuure, dus een uit zonderlijke prestatie. Nadat Piet Rid derhof de score voor WHS had geopend, kwam Rien van Bloppoel de Stavenis- se-gelederen versterken. Voor deze wedstrijd had hij in Sint Maartensdijk al een wedstrijd tussen A-junioren geflo ten. Wim Steendijk maakte 1-1, Kees Zeeman 1-2, de al genoemde Wesdorp 1-3 en Jan van Beveren zelfs 1-4. Toen vond WHS het welletjes. Jan den En gelsman bracht de achterstand terug tot 2-4 terug en de al genoemde strafschop betekende een 3-4 eindstand De indeling voor het zaalvoetbalseizoen 1982/'83 ziet er voor de twee Vosmeer teams alsvolgt uit: 3e klasse: Vosmeer, Kempenaars, Leo- nita, Altdorffer, Tijo Boys, Anastatia, Van Gils, zvv Chris, Lievensberg, Hal steren 7, Van Opstal 5, Tolhuis 2 en 't Hoefke 2. 3e klasse res: Vosmeer 2, Zanzibar 4, Molenzicht 3, Welberg 3, Van Opstal 4, SSVR 2, Cluzona 5, Halsteren 6, Wel berg 4, De Berk 2, 't Ankertje 3, Heeren 2 en Cromwiel 3. In het gemeentehuis te Sint Maartens dijk werden maandagmiddag 21 Noor- damerikaanse voetballers van 16 en 17 jaar met hun 4 begeleiders verwelkomd door burgemeester Baerends. De potige knapen van de Lincoln High school uit Portland in de staat Oregon - in het noordwesten van de V.S. en evenals Tholen, maar dan op grotere schaal, een groot landbouwgebied - werden vanaf die eerste dag van hun verblijf in de Smalstad de favorieten van een horde meisjes. Het deed even den ken aan de bevrijding van '45. In de voetbalkantine was er vervolgens een uitgebreide kennismaking met voetbal vereniging Smerdiek, die de jongens in het kader van Euro Sportring naar Tho len haalde. Tegen de avond gingen de gasten naar de zogenaamde gastgezin nen, waar ze tot de dag van het vertrek, vrijdag, verblijven. Dinsdagochtend moesten de jongens op tijd uit de veren voor de eerste training aan de Sportlaan. Na deze eerste inspanning en een frisse douche werd de fotocamera gepakt voor de excursie naar het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschel- de. Op de terugweg werd Zierikzee aan gedaan. Piet Bazen, die de hele week als 'oppas' en tolk van de jongens fungeert, zag het schema af en toe een klein beetje iü de war lopen, maar dat kwam door de onwennigheid van de jongens. Een voorbeeld: op de eerste avond kon een knaap het huis van zijn gastgezin niet zo snel vinden. Hij fietste zo'n 20 minuten door het dorp voordat hij 'thuis' was. In de avonduren kwamen de Amerikaanse voetballers, bijna stuk voor stuk echte atleten, voor het eerst 'in de ring' voor een, naar later zou blijken, stevige partij voetbal. Thuisclub Smerdiek werd in de le minuut met een strafschop al meteen op 0-1 achterstand gezet en de Ameri kanen stonden op een gegeven moment met 1-3 voor. De meisjes langs de lijn hadden toen al driemaal van zich laten horen. Hun gejuich voor de tegenpartij leek de Smerdiekse jongens echter in spiratie te geven om terug te vechten en ze wisten uiteindelijk - in van Ameri kaanse kant toch vrij harde wedstrijd - een 3-3 gelijkspel af te dwingen. De wissel was de opvallendste act van de gasten. Met name in de tweede helft waren spelerswisselingen schering en inslag. Er er werden niet zomaar een of twee spelers in het veld gebracht, maar zes tegelijk. Na afloop van de wedstrijd werd in twee talen nog even nagepraat. Woensdagavond speelden de in Rood wit gestreepte voetbalshirts (met rug- en borstnummer) en rode broek geklede Amerikanen een wedstrijd tegen Vos meer a, ook dat vond plaats op het sportveld Haestinge. Vanavond doen de jongens zich op hun laatste avond in het dorp tegoed aan mosselen. Vrijdag volgt het vertrek. Drie ruiters van de Thoolse Landelijke Rijvereniging "De Eendrachtruiters" waren zaterdag te gast in Dordrecht, 's Morgens werd de individuele dressuur verreden. Helen van Dalen reed met Proud in de LI een goede proef, wat dan ook door de jury beloond werd met 123 punten en een derde prijs. Kees van Dalen reed met Faust voor de eerste keer de L2 proef en behaalde 125 punten. Hij viel hiermee niet in de prij zen maar had wel een winstpunt. Elles Punt reed met Eros eveneens de L2 proef maar was deze keer minder suc cesvol, Ze behaalde 101 punten, 's Middags werd er gesprongen in de klasse L, M en Z. Kees van Dalen sprong mee met Faust in de klasse M. Niemand bleef in deze klasse foutloos, zodat Kees met 27 fouten toch nog in de prijzen viel (vierde). Misschien kon de fout nu wel eens bij de parcourbouwer gezocht wor den. Kees van Dalen met Faust sprong ook nog mee met 't equipe-springen. Samen met nog twee ruiters van andere vereni gingen bleken ze de beste equipe gele verd te hebben, waarvoor dus de eerste prijs. Sint Annaland. dinsdag 10 augustus Doré 1 23-35, apart f 19,—Gloria 28-34, Premiere 32,— Eerstelingen ƒ28,— Bintje 23-33; Eigenheimer 32-39; Bonken 1 36,— tot 43,— Bon ken 2 ƒ20,—ƒ21,—Drielingen 9-165 Kirel 1.20 tot 1.26 Eigenheimer Kriel 55 cent. aanvoer 155 ton Woensdag 11 augustus Dore 1 ƒ32,— - 33,— apart ƒ19,— Gloria 19,— - 26,— Premiere 28,— - 32,— Bintje 17-27; Eigenheimer 19-34; Lekkerlander 21,— Flamingo ƒ25,— Bonken 1 ƒ25,- - 30,- Bonken 2 15,— Drielingen 12-15, Kriel 1.23-1.29; Eigenheimer Kriel ƒ68,— aanvoer 220 ton. Sint Maartensdijk dinsdag 10 augustus Eigenheimers 1 39,20; Eigenheimers 2 ƒ21,- Dore 1 ƒ31,90 Dore 2 18,- Bintje 30,- tot 30,50, Gloria 27,- tot 30,80, Bonken 37,50 Bintje Bonken ƒ38,50. Gloria Drieling 13,— Eigen heimer Drieling 10,- Gloria Kriel 1.27 woensdag 11 augustus Eigenheimers 2,40 - 24,60 Dore 32,50, Bintje 21.30 - 26,- Gloria 20,80 - 25,- Gloria Bonken 23,— Bintje bonken ƒ21,20 Gloria Kriel 11,70 Gloria Drie ling 11,70 Gloria Kriel 1.20 Advertentie IM 4 Thoolse atleten hebben deelgenoten aan de halve marathon van Goes die met zijn 19 en een halve kilometer wat de afstand betreft deze naam eigenlijk niet mag voeren maar waarin de afstand midden door de drukke winkelstraten en het park met enkele lastige klimmetjes erin voor de lopers genoeg in zich heeft om leeg aan de finish te komen. Winaar van deze wedstrijd werd de Belg Luc Waegeman met een tijd van 1 uur 2 mi nuten en 32 seconden. Rien van der Jagt uit Oud-Vossemeer liep zich in het 75 deelnemers tellende veld naar een mooie 16e plaats met een tijd van 1 uur 10 minuten en 52 seconden en was daarmede de vijfde binnenkomende zeeuw. De Sint Maartensdijker Wim van Dijke werd 26e in 1.12.50 terwijl de Tholena ren Johan Baarends en Johan Konings op de 34e en 53e plaats finishten met tijden van 1.14.23 en 1.20.02. Afgelopen weekend zijn op de terreinen van dhr. van Engelen in Oud Vossemeer weer pony- en paardenwedstrijden ge houden. Zaterdagmorgen werd de dres suur gereden, waarbij Petra Bolier het hoogste aantal punten behaalde over het gehele weekend, nl. 151 lA. Alle num mers 1 werden volgens traditie na de prijsuitreiking in het water gegooid, 's Middags was er springen, verdeeld in twee categoriën. Voor de beginners en de meer gevorderden. Zondagmorgen werd er dressuur gere den met als jury mevr. Bogaard- de Lint en dhr. Geuze, 's Middags waren er voor kinderen die nog geen jaar op les zaten spelletjes. Ze moesten met z'n tweeën 12 vragen oplossen in de kortst mogelijke tijd. Ook was er een soort hindernisrace, waarbij ze over een evenwichtsbalk moesten lopen en een eindje met een aardappel op een lepel moesten rijden. Na de spelletjes waren de veteranen aan de beurt. Ondanks enkele afmeldingen stegen er nog vijf te paard, te weten de heren Geuze, Stoutjesdijk, Hage en Punt en mevr. Fase. Zij gaven een show be- stgaand rijpaard op voor hen onbekende paarden en na tijden lang niet gereden te hebben. Het geheel werd becommenta rieerd door mevr. Bogaard- de Lint, zo dat het publiek en niet in de laatste plaats alle ruiters aan de kant alles goed konden volgen en ook begrepen wat de bedoeling was. Als laatste onderdeel was er nog een wedstrijd duo-springen, waarbij twee paarden of pony's zoveel mogelijk tegelijkertijd over een hinder nis moeten. Dit vergt enige handigheid van de ruiters en zij moeten steeds op elkaar letten om niet van elkaar van daan te gaan. Dit lukte de combinaties echter uitstekend. Een vermeldens waardig feit is nog dat er ook twee vete ranen meesprongen! Al met al was het een geslaagd weekend waarop de orga niserende commissie bestaande uit Wil- ma van Engelen, Annelies Wisse, Elles Punt, Lini v.d. Werf en Betty Ann Vroege, tevreden terug kan kijken. Uitslag zaterdag, b 1 dressuur: Elles Schot op Quick 94 p.; Arian Stoutjesdijk 93 p.; Wanda Lindhout 90 'A p.; Els van Starkenburgh 90 p.;. Dianne v. Rein- goudt 89 p.; Karin v.d. Doel 88 Vi p.; Margaretha Hage 87 Vi p.; Edo Diet- vorst 82 p.; Linda Heydra 79 'A p.; Nadja Hage 79 p.; Pauline Quist 79 p.; Miriam Heydra 75 Vt p.; Kirsten Dietvorst 75 V2 p.; Ada Wielaard 75 p.; Anita Hage 72 V2 p.; Lysian v. Nieuwenhuyzen 72 p.; Willeke Moerland 65 p. Ring 2 b-dressuur: Elvira Hage 89 89'/2 p.; Angelique v. Lammeren 89 p.; Els v. Starkenburgh 88 V2 p.; Suzanne den Braber 67 V2 p.; ring 2 b2 en L 1 dressuur: Petra Bolier 151 'A p.; Monique de Jonge 133 p.; Conny Rijnberg 132 'A p.; Heleen Zuid- weg 132 p.; Richard v.d. Werf 128 p.; Ton v.d. Werf 127 XA p.; Barbara van Hout 127 p.; Corine Janse 127 p.; Mo nique Aarnoudse 122 V2 p.; Johan Fase 120 p.; Kees Fase 118 p.; Madday de Leeuw 116 1A p.; Jolanda Suurland 100 p.; Jan den Oude 98 p. Springen cat. beginners: Monique Aar noudse; 2. Yvonne Brooymans; 3. He leen Zuidweg; 4. Leonie ten Hove; 5. Arian Stoutjesdijk; 6. Lian de Ron; 7. Annemarie Heyboer; 8. Barbara van Hout; Cat. gevorden: 1. Elvira Hage; 2. Sylvia Brooymans; 3. Ton v.d. Werf; 4. Mary Zeeman; 5. Richard v.d. Werf; 6. Janine Wisse; 7. Hennie Bevelander. Springen paarden: 1. Petra Bolier; 2. Jan den Oude; 3. Corine Janse, 4. Annelies Wisse Uitslag Zondag dressuur ring 1: Merce des Hage 94 V2 P.; Rian v. Nieuwenhuy- sen 93 p.; Leonie ten Hove 91 'A p.; Angela Rijnberg 91 'A; Engelien Lune- man 91 p.; Annemarie Heyboer 90 'A p.; Kitty Gelok 90 p.; Miranda Kooien 88 p.; Ilona Rijnberg 86 p.; Ellen Deydra 86 p.; Saskia Wesdorp 85 'A p.; Arian Stoutjesdijk 84 'A p.; Martijn Groenen dijk 84 p.; Wim Gakeer 79 p.; Sjanet Paape 76 p.; Ciska Paape 72 'A p.; Esther Bosters 70 'A p.; Ring 2 b-dressuur: Liza de Ron 91 1A p.; Yvette Heyboer 91 p.; Yvonne Brooy mans 90 lA p.; Lian de Ron 87 p.; Arjan van Westen 86 V2 p. Ring 2 b2 en L 1 dressuur: Janine Wisse 128 'A p.; Mary Zeeman 125 'A p.; An nelies Wisse 123 'A p.; Hennie Bevelan der 123 p.; Elvira Hage 122 'A p.; Colette Petra de Boer 121 p.; Sylvia Brooymans 121 p.; Titia Geuze 120 'A p.; Jeroen Vroege 120 p.; Vragenspel: 1. Annemiek Toetenel en Nathalie van Tilburgh, 2. Nicolette v. Neerbos en Nicole Graauwmans, 3. Marie-Janine Saris en Erna Bolier, 4. Linda en Raimon Backer, 3. Karin en Daphne Bijl. Hindernisrace: 1. Pieter Saris, 2. Erna Bolier, 3. Marie-Janina Saris, 4. Raimon Backer, 5. Annemieke Toetenel, 6. Daphne Bijl, 7. Nicole Graauwmans 8. Nathalie c. Tilburgh, 9. Karin Bijl, 10. Nicolette v. Neerbos. Duo-springen: 1. Ton en Richard v.d. Werf 2. Hennie Bevelander en Mary Zeeman, 3. Annelies en Janine Wisse, 4. Johan Fase en Rian v. Nieuwenhuysen, 5. dhr. Stoutjesdijk en dhr. Geuze 6. El les Punt en Titia Geuze, 7. Heleen Zuidweg en Sylvia Brooymans. Wedvlucht St. Denis 7-8-1982, Reisduif te Scherpenisse. In concours 196 duiven los 13.00 uur n.wind, afst. 317 tot 319 km. le pr. 18-47-37 918,98 m, laatste pr. 22-00-00 586.89 m. H. Smits 1. A. Moerland 2-12-27-37-51-56, J. Moerland 3-7-22-24-30-31-32-40-44-54, P. Bevelander 4-5-6-13-17-18-19-25- 28-45-53-57, Mevr. Scherpenisse 8-9-15-16-43, C. van Gorsel 10-14-33-34, K. Lisseveld 11-49-52, D. Uijl 20-39-47, A. van Luijk 21-23, A. Riedijk 26-35-48-55, G. La- rooy 29-38, P. Suurland 36-41-46-50, D. Menheere 42. Wedvlucht St. Denis 7-8-1982, Trouwe Duif te Tholen. In concours 142 duiven los 13.00 uur n.wind, afst. 318 km. le pr. 19-01-57 880,85 m, laatste pr. 20-13-07 735.57 m. J. van Dijke (Kr) 1-4-5-21-33, P. Laban 2-10-13-16-23-27-30, J. Hol 3-8-17, C. van Luijk 6-25, J. Noom 7-22-31-34, J. Deurloo 9-12-19, L. v.d. Klein Jz. 11-15, C. Moeliker 14-18-20-26, W. Theunisse Zn. 24-28-36, M. Moeliker 29-35, J.M. van Dijke 32. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. "De Reisduif' te St. Philipsland vanaf St. Denis op 7-8-'82. In concours waren 222 dui ven. Ze werden gelost om 13.00 uur met Noordwestenwind. De afstand bedroeg 325 km. De snelheid van de eerste duif was 871.79 m/m. Aankomst 19.13.19, De snelheid van de laatste duif was 694.45 m/m. Aankomst 20.48.54. Jac. Geense 1, 11,25 en 47, Iz. Vermeij 2,7 en 18, A. Geense 3, 17, 26, 37 en 38, A.S. Hoog lander 4, 19, 31,39 en 48, Vermaas/Verwijs 5, 23 en 43, K. de Frel 6, 24, 29, 51, en 54, J.C. Verwijs 8, 20,45 en 46, Jack Reijngoudt 9,22, 28 en 44, J. v. Oeveren Zn. 10,30 en 53, A.P. v.d. Reest 12 en 34, A. Verhage 13, M. Meijer Zn. 14, 16 en 21. Joh. Reijngoudt 15 en 52, W. Neele 27 en 49, K.A. Reijngoudt 32, M. Laban 33, 35 en 56, J. Zuidweg 36 en 40, S.M. Quist 41, L. Reijngoudt 42, W. v. Dommelen 50, J. Quist 55. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. "De Reisduif' te St. Philipsland op 1-8- '82 vanaf Bergerac. In concours waren 95 duivén. Ze" wérden met een Zuidoostenwind gelost om 13.00 uur. De afstand bedroeg 801 km. De snelheid van de eerste duif was 837.73 m/m. Aankomst 12.25.46. De snelheid van de laatste duif was 634.31 m/m. Aankomst 1732.31. K. de Frel 1, 2, 7, 19 en 22, Vermaas/Verwijs 3 en 24, Iz. Vermeij 4 en 20,F den Braber 5 en 12, W. Neele 6, J.C. Verwijs 8 en 15, K. van Dommelert 9, S.M. Quist 10, Th. Bakker U,J- Verwijs Zn. 13, W. Beurkens 14, A. Faasse 16 en 23, J. Walpot 17 en 18, W. van Dom melen 21. ft SUVEMSSf^* SCHfOör.. JCt. I errolfi plaatselijk nieuws JTS 011° -® - S"" - «M MCOMfoco,, naar de finale omdat het evenals Lig- tendag b.v. 2 punten veroverde, het wa renhuis Verwijs kwam ook op 2 punten en De Druiventros was in deze poule hekkensluiter. In poule B toonde het team Reijngoudt zich met 4 punten de sterkste. De Reisduif kwam tot 3 en au tobedrijf Verwijs kon met 2 punten eveneens meedoen in de finale. Afval lers waren in deze poule de rijschool C.Mol en de Wisseploeg. Uiteraard le verde de finale rond half zeven de grootste spanning op. Temeer omdat de Reijngoudt witlofkwekerij en autobe drijf Verwijs elk 4 punten behaalden, maar bij demarrage werd toch Reijn goudt de kampioen, die ook maar 1 keer had verloren van het doorspuitbedrijf Filius, dat zich op de derde plaats nes telde. De Reisduif werd 4e, NOAD 5e en de Slaakploeg 6e. De kampioensploeg bestond uit Jacob, Kees en Rien Reijn goudt plus Wouter Hoek. Zij bleken sterk genoeg om de eerste prijs te vero veren. Een leuk intermezzo tijdens de braderie, die na het touwtrekken weer volstroomde. Geboren: Jan Verwijs van het echtpaar Verwijs-Everaars. Huwelijken: Gerrit Voshol en Jacoba Cornelia Stoutjesdijk, Johannes Adriaan Vroegop uit Tholen en Maatje Helena den Braber. Vrijdagmorgen zijn vier jonge mensen gewond bij een verkeersongeval. Een auto reed in de richting Zijpe, waarvan de chauffeur de pont moest halen. Op de kruising Provinciale weg - Zuidweg reed een vrachtwagen, bestuurd door de 21 jarige J.J. uit Zundert. Toen de bestuurder van de personen auto inhaalde week de vrachtauto iets naar links om beter een rechtse bocht te kunnen nemen. Toen probeerde de be stuurder van de personenauto de vrachtauto rechts te passeren. Dat lukte niet en de auto klapte tegen de achter kant van de vrachtwagen. De vier inzit tenden, twee jongens en twee meisjes, tussen de 15 en 19 jaar allen uit Rotter dam en op weg naar een camping op Schouwen werden gewond. Twee meis jes en een jongen moesten met snijwon- den en een schock naar Lievensberg worden vervoerd. De andere jongen kon na doktersbehandeling naar huis. De auto werd geheel vernield, de vracht auto werd licht beschadigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 9