liiüi BOUMAN POTTER Nieuwe kansen Twee tandartsen erbij op Tholen :|(i||l||i|||||| lliilili li U Walpot en Kosten blijven zitten ^7 J I Donderdag 8 juli 1982 38e jaargang no. 35 Het boerderij project voor geestelijk gehandicapten in Scher penisse krijgt steeds meer vorm. "Als ik 't goed inschat, is de zaak voor 15 augustus financieel rond", zegt Harrie Meijer uit Scherpenisse, lid van de werkgroep OVEM: 'ook voor mekaar'. Er is belangstelling genoeg, want er zijn al brieven binnen met de inhoud: 'We zien hem graag geplaatst op de wachtlijst van het boerderij project Tholen'. Volgens een onderzoek zijn er 26 gehandicapten gegadigde voor plaatsing. Voor de begeleiding hebben zich inmiddels al 20 sollicitanten aangemeld. Brief Beatrix Schenkingen Voorbeeldfunctie J/VONINGINRICHTI Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet DEZE WEEK St.Philipsland wist niet wat 't overkwam, toen vrijdagavond het halve dorp was uitgelopen voor de feestelijke intocht van de eerste wandelvierdaagse. "Wat een drukte op de Tramput. Met schaatsenrijden is 't zelfs nog nooit zo druk geweest", zei een inwoonster. "De bloemenwinkels zijn uitverkocht", zei een en thousiaste burgemeester T.A.Vogel. In de jubelstemming had hij al geluiden opgevangen om in september een fietsvierdaagse te organiseren. Iid\fereniging Goud-en Zilversmeden Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar Per jaar 32 per post 39.50 per jaar. Losse numrhers ƒ0.80. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs ƒ0.31 plus btw. per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw. op rekening 8.00 Hoofdredakteur G. Heijboer. 1 De een zijn dood, is de ander z'n brood. Wijze voorvaderen kwamen al lang tot die conclusie en er kan ook in een com putertijdperk niet eens aan zo'n waar heid worden getornd. Er kwam een welvaartstijd, waarbij het gevolg was, dat voor menigeen 'winst' een vies woord werd. Hij of zij had immers toch genoeg te verteren of kon op een tot gulheid in staat zijnde gemeenschap pa rasiteren. De tijd volgende op die perio de, dat in minder frivole omstandighe den ook in Zeeland een industriële ont wikkeling was geforceerd die was aan geslagen en welvaart bracht, waarom de rem erop moest komen. Het werd de tijd van de milieugroepen en we zijn de laatsten om te beweren, dat ze alleen maar negatieve inbreng hadden. Maar men vervalt dan wel snel in een ander uiterste. Een uiterste, dat op zeker mo ment niet meer kan worden terugge draaid omdat de wet van Meden en Perzen of moderner uitgedrukt, die van vraag en aanbod, in alle economische geledingen de beslissende rol speelt. Daarom zijn we inmiddels zo ongeveer weer aanbeland in wat de dertiger jaren kenmerkte: krijgen watje krijgen kunt. Mqar er is nog wel verschil. Als het dan niet meer gaat via industriële, milieu vriendelijke ontwikkeling, als het dan niet meer zo vlot gaat met schone be drijven, schone detailhandels, schone dienstverleningen, dan moet men pogen nog wel het meest schone of het minst milieu-onvriendelijke te zoeken. Van daar dat men al weer terugkomt van de stelling, dat het toerisme in ons gewest maar flink moet worden afgeremd. In tegendeel, als er in landbouw, industrie, dienstverlening en zelfs niet meer op ambtelijk terrein arbeidsplaatsen zijn te scheppen, dan met namen in ons water rijke gebied toch nog wel in de toeristi sche sector. De daarin voorafgaande ja ren ook strak gehanteerde lijn, wordt nu wat gevierd. Op een door ondernemer sorganisatie in Goes geplande bijeen komst waren zo goed als alle politieke partijen eensgezind in hun wens om wat er nog aan provinciale ruimte voor het toerisme is overgebleven, dat ook maar moet worden benut. Nee. dat hoeft niet direct een pretpark van allure te zijn zoals in Slagharen, maar de tijd is toch wel rijp voor een nieuw toeristisch ac tieplan in de provincie, zo verwoordde onder meer D'66. De partijen denken voorzichtigheidshalve, anders zou het een ommezwaai kunnen worden van honderd en tachtig graden, aan voorzie ningen op bescheidener schaal, gespreid over de verschillende delen van Zee land. Mogelijk dat dus eerst uit de doofpot wordt gehaald, wat er destijds bij de af remming van de recreatie werd inges topt. In onze regio o.a. een bungalow plan in de Suzannapolder te St. Anna- land. Aanvankelijk waren er in de nog gulle tijdsomstandigheden wel exploita tiemaatschappijen voor dat doel te vin den, maar met de afremming en de te rugloop van de economie, was die be vriezing een vanzelfsprekendheid. Een uitstekende gedachte. Gelukkig maar, dat men er als overheid toen niet is ingetrapt. Nu zou het dan veelmeer gaan om het scheppen van arbeids plaatsen bij zo'n project dan om gewen ste toeristische ontwikkeling. Maar het ene houdt wel het ander vast. Zoals ook de recreant hetzij in gulle, hetzij in so bere omstandigheden toch zijn eigen weg zal gaan. Dan rijst inderdaad de vraag of het nu de geschikte tijd is om zo'n plan uit de ijskast te halen. Zeker is wel, dat de overheidsbelemmering heel wat minder zou zijn dan een paar jaar geleden. Het kan wel snel verkeren. Vraag is alleen of de recreant er op zit te wachten. Is dat het geval, dan mag niet alleen dat Thools plan gerust uit de ijs kast getoverd worden. Dan zijn er in derdaad ook op Tholen nieuwe kansen, met werkgelegenheid. De middenstandsvereniging Samen Sterk organiseert woensdag 14 juli de jaarlijkse braderie in Scherpenisse met een dertigtal deelnemers. Behalve win keliers - op een enkeling na allemaal uit eigen dorp - laten ook vele verenigingen deze kans niet voorbijgaan om voor een stuk levendigheid te zorgen eó zo mo gelijk ook de financiële armslag wat uit te breiden. Veilig Verkeer doet mee, voetbalvereniging S.P.S., Tourclub Zee- lands Welvaren, het Welfarewerk van het Rode Kruis, de hengelsportvereni ging de Zeebaars, de biljartclub D.O.S., de oranjevereniging Prins Willem Alex ander, de plattelandsvrouwen en de hervormde vrouwengroep Bidt en werkt. De gymnastiekvereniging S.H.F. zorgt 's middags en 's avonds voor een demon stratie op de Hoge Markt. Meer informatie over de braderie Scherpenisse, die woensdag 14 juli duurt van twee tot negen uur, vindt u op de speciale advertentiepagina in deze krant. Een maquette van het boerderijproject dat tussen Scherpenisse en St.Maar- tensdijk aan de Veerdijkseweg door OVEM wordt verwezenlijkt. Verscholen tussen dijkjes en goed ingepakt door komt(midden rechts). De twee schuren groen, ligt de boerderij van de fam.Geu- blijven gehandhaafd, ze. Alleen de woning wordt uitgebreid, terwijl er ook nog een kippenhok Medewerking van het ministerie van CRM is de belangrijkste schakel óp de weg die tot verwezenlijking van de vorig jaar geboren plannen moet leiden. De raadsleden J.L.van Gorsel en W.C.van Kempen, die gediplomeerd taxateur zijn, hebben taxatierapporten opge maakt van de boerderij van de fam.Geuze aan de Veerdijkseweg tussen Scherpenisse en St.Maartensdijk. Ar chitect W.D.van Doorn uit Poortvliet maakte gratis een plan voor verbouwing van het pand en herinrichting van het erf. Er moet voor een behoorlijk bedrag aan vertimmerd worden om elke ge handicapte een zelfstandige woon ruimte met balkon te kunnen bieden. Er komt een winkeltje voor de verkoop van kaas, eieren en groenten om het contact van de gehandicapten met de bevolking te bevorderen. Ook komt er een sport- veldje bij de boerderij met 14 ha eigen grond en 10 ha pachtgrond. Dat neemt de stichting allenaal over. Van de 24 ha grond, die in z'n geheel rond de boerde rij ligt, is 8 ha boomgaard. Er komt ook een terrein voor kleinvee, want een schaap of een geit geeft meer warmte dan een appel of een peer, aldus dhr. Meijer. "We hebben niks nagelaten wat we konden doen om de zaak van de grond te tillen", zegt de OVEM-coordinator uit Scherpenisse. Zijn twee dochters had den in hun vorige woonplaats een keer Andre van der Louw ontmoet, zodat ze de minister van CRM alvast uitnodig den voor de opening. Inmiddels bek leedt hij die functie niet neer. maar de OVEM heeft er toch een brief aan over gehouden, waarin de oud-minister het bestuur een feestelijke opening van het boerderij project toewenst. Toen Corry Akkernans, lid van de OVEM-werkgroep en als studente van de sociale academie Breda(waar dhr.Meijer leraar is) een paar naanden werkzaam op een boerderij project in Egmond aan den Hoef, koningin Beatrix tijdens haar eerste bezoek aan de V.S.van Amerika over kleinschaligheid hoorde, haakte ze daar direct op in. Ze vroeg de koningin aandacht voor de plannen in Scherpenisse en wees erop, dat een klein project voor 6-15 gehandi capten in de eigen, vertrouwde ongeving toch veel beter was dan een grootschali ge ziekeninrichting. De koningin liet weten, persoonlijk met veel belangstel ling de brief gelezen te hebben en de betrokken ministeries had ingelicht. Op het ministerie van CRM heeft de OVEM goede contacten, want het hoofd van de betrokken afdeling, dhr.Goud- zwaard. is een Zeeuw. Wel wordt als eis gesteld, dat het boerderij project in Scherpenisse een gezinsvervangend te huis moet worden en de norm daarvoor is 15 gehandicapten. De OVEM is bij de opzet maar van 6 uitgegaan. Dhr.Meijer vermoedt, dat het plan in definitieve vorm rond de 10 zal uitkomen. Wanneer CRM bet plan als gezinsvervangend te huis erkent, wordt er per jaar 70.000 gulden per persoon beschikbaar gesteld. De exploitatie, exclusief personeelskos ten, komt op 100 gulden per dag, terwijl dat in een inrichting van ziekenzorg 300 gulden is. Als CRM de erkenning ver leent, doet ook het ministerie van sociale zaken mee, o.a. door steun bij de bege leiding door jeugdige werklozen. Moge lijk komt er ook medewerking van de ministeries van volksgezondheid en landbouw. Financieel werkt de OVEM nu heel Tholen krijgt er twee tandartsen bij door het grote aanbod van pas afgestudeer den, die in heel Nederland op zoek zijn naar werk. De provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland heeft Tho len en St.Philipsland op het gebied van de tandheelkundige voorzieningen vol gens landelijke normen als witte vlek aangemerkt. Vandaar dat de aandacht van studenten op ons gebied gericht was. Dhr.B.Tas uit Amsterdam opent begin september een praktijk aan de Noord- poort in St.Maartensdijk, waar hij een woning heeft gekocht die inmiddels verbouwd wordt. Dhr.J.de Waal uit Roosendaal gaat spreekuur houden in het Groene Kruisgebouw te Oud-Vos- semeer alsmede in het oude gemeente huis te Nieuw-Vossemeer. De gemeen teraad van laatstgenoemde gemeente, waar dhr.De Waal ook gaat wonen, stelde 25.000 gulden beschikbaar voor de verbouw van het oude gemeentehuis tot tandartsruimte. In Tholen heeft tandarts G J.Roefs een vestiging aan de Markt. Daarnaast houden de Brabantse tandartsen T.J.H.M.Vos en C.C.M.Wouters(de opvolgers van tand arts E.van Tuyn) spreekuur in Tho- len(Hoogstraat), St.Annaland(Groene Kruisgebouw), St.Maartensdijk(Groene Kruisgebouw) en St. Philipsland(Zuid- dijk). Gezien dat aanbod en de komst van twee nieuwe tandartsen hoeft nie mand op Tholen en St.Philipsland meer met gaatjes rond te lopen. moeilijk. De leden van het bestuur en de werkgroep betalen alle onkosten zelf. Architect Van Doorn en notaris Loof hebben hun diensten gratis verleend. Alleen Philadelphia heeft voor dringen de zaken wat geld verstrekt, terwijl deze prot.chr.oudervereniging van geestelijk gehandicapten samen met de zusterve reniging VOGG een lening van 50.000 gulden tegen een rente van 8% heeft toegezegd. Het Koningin Julianafonds heeft een schenking van maar liefst 100.000 gulden toegezegd, de stichting steun door Rabobank'cn 17.000 gulden, de sociëteit van J.M.J.-zusters te Den Bosch 2500 gulden en twee volgende ja ren elk nog 1000 gulden, de Trappisten te Zundert 200 gulden. De OVEM houdt zich aanbevolen voor elke schenking of actie die het boerderij project in Scher penisse financieel mede mogelijk maakt, ook van Tholen en St.Philipsland. Zeeland heeft van het ministerie 20 plaatsen voor een gezinsvervangend te huis toegewezen gekregen. Het provin ciaal orgaan zwakzinnigenzorg heeft een positief advies uitgebracht om 9 plaat sen toe te kennen aan het project Scher penisse. Over de West-Brabant toege kende plaatsen is nog geen uitsluitsel binnen, maar de Brabantse oudervere nigingen zijn positief. Dhr.Meijer hoopt, dat er van dit plan een voorbeeldfunctie uitgaat voor an dere regio's. De dichtstbijzijnde door het ministerie erkende boerderij voor ge handicapten staat in Gouda, zodat er in Zeeland en Brabant nog heel wat mo gelijkheden zijn. Landelijk staan er 3800 geestelijk gehandicapten voor zo'n voorziening op de wachtlijst. De doelstelling van de stichting voor boerderij projecten in West-Brabant en Zeeland OVEM is, volwassen geestelijk gehandicapten die daarmee vertrouwd zijn, een aangepast agrarisch leef- en werkmilieu te bieden, hetzelfde in stand te houden en zodoende maatschappe lijke reinegratie mede te helpen bevor deren. De plaatsing gebeurt in samen werking met de sociale werkplaats de Betho in Tholen. Dat de gehandicapten veel meer moge lijkheden hebben dan men soms denkt, hoorde dhr.Meijer in Alphen a.d. Rijn, waar een vader zijn zoon bezocht, die een half jaar op de boerderij verbleef. De leiding gaf de zoon opdracht om met de tractor te gaan rijden, waarop de vader zei: "Dat kan nooit!". Zijn (voor)oordeel werd echter geloochen- straft. "Het zelfvertrouwen en vermogen ontwikkelt zich, zodat de geestelijk ge handicapte meer dingen aan kan, dan men voor mogelijk hield. Je moet echter niet meer eisen en de gehandicapte be naderen zo hij is. Al wat is, is in z'n zijn volkomen en aan het vermogen moeten we óns aanpassen", aldus dhr.Meijer. Hij wil de samenleving net dit project menselijker en toegankelijker maken, ook voor geestelijk gehandicapten. "Met dit boerderijproject kun je ze een stuk eigenwaarde geven, maatschappelijke erkenning. In het welzijnswerk wordt nogal wat geld gepompt, ook in boden- loze putten. Juist in een tijd van bezui nigingen moet dit project echter kunnen doorgaan omdat het veel goedkoper is dan instituten net allerlei ....oiogen", al dus dhr.Meijer uit Scherpenisse. Wanneer de erkenning van CRM in au gustus een feit is, inclusief subsidiering, kan OVEM bij een bank aankloppen voor de meest gunstige offerte voor een geldlening. De Thoolse gemeenteraad zal daarvoor mogelijk graag garantie verlenen. Dan kan de boerderij van de fam.Geuze worden aangekocht, inclu sief de 14 ha land, waarna de verbou wing kan worden verwezenlijkt. Wie weet, is koningin Beatrix volgend jaar juli wel bij de officiële opening. Vier bezwaren zijn er ingediend tegen het bouwrijp maken van het CNC-ter- rein en verbreding van de Slabbecoorn- weg met het oog op de vestiging van het champignoncompostbedrijf bij Tholen. Het gaat om de heren A.C.Geluk(de Karnemelkspot) en M.de Wit(Nieuw- landseweg), de Belangengroep Oud- Vossemeer met zeventien onderteke naars van Botshoofd en Leguitsedijk en het Zeeuws coordinatie-orgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescher ming. Zij zijn in 't geweer gekomen tegen het voornemen van van b en w van Tholen op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van gedeputeerde staten, toestemming te geven voor het ophogen van de Slabbecoornpolder en het over 1 km verbreden van de weg onder de dijk vanaf de Deltaweg, alsmede het aanleg gen van een toegangsweg van het CNC- terrein naar de Slabbecoornweg. Het plan van de coöperatieve Nederlandse champignonkwekersvereniging te Ot- tersum is in strijd met het bestemmings plan Buitengebied, maar voldoet aan 2 februari door g.s. gedeeltelijk goedge keurde 2e planverandering van het be drijfsterrein Slabbecoornpolder. CNC wil half november met het ophogen en de wegverbreding beginnen. Het ZLM- blad noemt de totstandkoming van het tweede compostbedrijf van CNC 'een lange lijdensweg'. CNC Tholen kent al een lange voorgeschiedenis, waaruit valt af te leiden, hoe moeizaam de stichting van zo'n nieuw bedrijf in ons land schijnt te moeten verlopen, aldus het ZLM-blad in een vraaggesprek net ir.H.F.Rats(36), sinds 1 juli directeur van CNC. Dhr.J.A.E.Pijnenborg, wel bekend van de hoorzitting in Tholen, wijdt zich volledig aan zijn taak van CNC-voorzitter. In de Slabbecoornpol der heeft CNC al 10 ha grond in eigen dom. terwijl de optie voor 5.5 ha 31 de cember a.s. afloopt. Men wil beginnen met de produktie van 2000 ton verse compost per week, waarvoor 20 mede werkers nodig zijn. Indirect zullen er 40 mensen bij betrokken worden. In de tweede helft van de tachtiger jaren is de bouw van een tunnelcomplex voor doorgroeide compost te verwachten. Het is niet te veel gezegd door te stellen, dat met deze nieuwe vestiging de champig nonteelt in ons land in zekere zin staat of valt, aldus het ZLM-blad. Advertentie IM Bijna 300 deelnemers maakten de eerste avondwandelvierdaagse in St.Philipsland tot een groot succes. Vrijdag werden de wandelaars met bloemen en muziek van Concordia feestelijk ingehaald, waarbij ze een rondgang door het dorp maakten. Hier komt de stoet vanaf de Oostdijk naar de Mastgatstraat. truitjes bedrukt met de schoolnaam. Ook de jeugdbrandweer was in 't geel. De superlatieven waren niet van de lucht bij het slagen van dit sportieve evenement. "Een daverend succes", "een geweldige deelname" en "buiten gewoon goed aangeslagen" kon men horen. "Dit is het begin", zei een ander, die bij een fietsvierdaagse nog veel meer deelname verwachtte, met name van ouderen. De wandelavondvierdaagse was voor namelijk een aangelegenheid van de jeugd dankzij de medewerking van twee van de drie lagere scholen. De o.l.s. de Luijster deed met twee groepen mee(de kleintjes aan de 5 km, de grotere kinde ren aan de 10 km), gestoken in gele Verder liep de School met de Bijbel uit Anna Jacobapolder mee en nog een groep van het gemeentepersoneel. De 294 deelnemers legden dinsdag avond onder uitstekende weersonstan- digheden het eerste traject af. De grote ren 13 km door Anna Jacobapolder en via de Zuiddijk naar St.Philipsland, de kleinsten 5.2 km langs de Steene Poort en de Oude Weg. De tweede dag werd respectievelijk 9.2 en 6.3 km afgelegd rond het natuurgebied Rammegors en de Prins Hendrikpolder. Donderdag was Juwelier horloger opticiën (Grote Kerkstraat 5 Tel. 01670- Steenbergen 63385 Adri C. Broekhuis en Zoon, een begrip voor kwaliteit en service! 'Advertentie IM Nieuwe kansen werkgelegenheid Vier bezwaren C.N.C. Boerderijproject gehandicapten krijgt vastere vorm Een Fliplandse met 13 voorouders Tholen krijgt er 2 tandartsen bij Reimerswaal kwam in Streekmu seum kijken naar Reimerswaal Boeienkoning trekpleister brade rie Stavenisse Vrouwelijke havenmeester in Tholen Fraai gezicht met 130 zeilboten in de Krabbenkreek Laatste LTS-activiteiten '81/'82 Wandelfeest in St. Philipsland Han Quist werd kleiduivenkam- pioen Walpot en Kosten op 1 noemer (VAKANTIE): TOT DE VOL GENDE CURSUS!!! Dit nummer bestaat uit 12 pagi na's. L.Walpot (SGP) en A.Kosten (Ge meentebelang) blijven wethouder in de gemeenteraad van Sint-Philipsland. In een tweede bespreking zijn beide par tijen tot overeenstemming gekomen om elkaar op 7 september te steunen bij het kiezen van de wethouders. "Voor ons is' 't rond", zei Gemeentebelang-voorzitter A.Kot. die als enige bereikbaar was voor commentaar, terwijl Walpot dinsdag avond nog geen enkele mededeling wil de doen. Volgens Kot steunen SGP en Gemeentebelang elkaar wel bij de wet houdersstemming, maar overigens zijn beide partijen per raadsvoorstel vrij welk standpunt ze innemen. "Het is zuiver een overeenkomst over de wet houders. We zitten niet aan elkaar vast. Je kunt de SGF gezien hun principes niet tot een bepaald beleid dwingen en ook wij moeten kunnen afwijken We zijn in de komende vier jaar geen vierde SG P-pootje", aldus de voorzitter van Gemeentebelang. Hij noemt het een lo gische zaak dat de SGP als grootste partij naar een wethouder heeft gezocht van een fractie die het dichtst bij de SGP staat. "Wij vinden het belangrijk dat we als kleine partij door de wethouderszetel over meer informatie kunnen beschik ken", aldus voorzitter Kot van Ge meentebelang. De SGP heeft drie zetels, Gemeentebelang 1. De PVAB, die nog niet op de hoogte was van de overeen stemming, heeft twee raadsleden, het CDA 1. Alle zeven zittende raadsleden keren in de nieuwe gemeenteraad terug en dat geldt inmiddels ook voor de wet houders. het donker, maar het bleef droog en dat was het voornaamste gedurende 9.2 ert 5 km door de Prins Hendrik- en Henriet- tepolder. Vrijdagavond was het stralend weer na een drukkende dag, waarvan de lopers nog wel wat last hadden. Er moest deze finale echter slechts 8 en 3.5 km langs de Zwarte Schouw en de Henriet- tehoeve afgelegd worden, maar de lo pers hadden 't er toch nog warm van. De EHBO-vereniging had elke avond op het verste punt de controleposten be mand en tegelijk ook eventuele blaren doorgeprikt. Tien deelnemers volbrach ten de vierdaagse niet. Voor mevr.E.van der Vlies-van Dijke was deze afstand een peuleschilletje, want zij oefent voor de beroemde Vierdaagse van Nijmegen. De muziekvereniging Concordia wacht te de lopers vrijdagavond bij de Tram- put op met vele ouders en andere fami lieleden. die voor een bloemenzee zorg den. Enkele Concordia-leden bliezen in wandelcostuum mee omdat ze eerst aan de avondvierdaagse hadden meege daan. De feestelijke stoet maakte een rondgang door het dorp. waarna burge meester Vogel en wethouder Kosten met hun echtgenote en vertegenwoordigers van de Wandelbond voor het gemeen tehuis een defile afnamen. Hoewel de burgemeester de gehele gemeenteraad had uitgenodigd, miste hij de volledige SGP-fractie. De twee PVAB-raadsleden Kornaat en Den Braber liepen zelf mee en kregen later in de stampvolle Drui ventros een medaille. Gezien de weer somstandigheden had die uitreiking wel buiten kunnen plaatsvinden, wat een vlot verloop had bevorderd, maar ook voor de organisatoren was dit de eerste avondvierdaagse. Het enthousiasme overheerste echter in de levendige Voorstraat te St.Philipsland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1