J. VAN OOST PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 1 juli 1982 Tholen DEURLOO EN ZOON Uw adres voor koude schotels en borrelgarnituur. Wegens vakantie gesloten van 5 t/m 17 juli Uw warme bakker J. VAN OOST De Snoepertje De Snoeperije Oud— Vossemeer Wij zijn met vakantie DE PATRIJZENH0F Bloemenhandel Elri Oud-Vossemeer *1 Sint— Annaland WEEKENDDIENSTEN Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen, tel. 01660-2799-2504-3257 Echte Hollande Nieuwe per stuk 2.25 5 voor 10.— Tongslips 5 voor 10.— Wij bakken Maandag t/m donderdag van 4 tot 6 uur n.m. Vrijdag van 10 tot 7 uur Zaterdag van 10 tot 4 uur Binnenkort weer Zeeuwse mosselen nieuwe oogst Advertentie IM MAVO-meisjes in de spetter Dertien leerlingen van de twee MAVO's waren op donderdag 24 juni in het zwembad de Spetter om onder leiding van dhr.A.W.C.Thoutenhoofd lange- en middellange afstanden te zwemmen. Jammer genoeg waren er maar drie deelneemsters op de 1500 en 3000 meter. Het enige waardoor de jongens opvielen was schitteren door afwezigheid, maar dat komt misschien doordat de meeste jongens menen dat er buiten voetballen geen andere sporten bestaan. Goed dat de 13 meisejs dhr.Thoutenhoofd niet in de steek hebben gelaten en ook nog de drie afstanden vrij gemakkelijk uit- zwommen Hopelijk zijn er volgend jaar wat meer leerlingen(vooral jongens), die meedoen aan een eindje zwemmen. Nog steeds zijn er op het eiland mensen die in hun vrije tijd wat voor de kinderen or ganiseren. De ouders zouden hun zoons en/of dochters ook wel eens op mogen jutten om ergens aan mee te doen. Voor de organisator en vooral voor de kinde ren is het best leuk als pa en/of ma eens even komt kijken als ze aan het zwem men zijn of andere sportieve dingen doen. De volgende meisjes hebben ge zwommen: 3000 meter: 120 baantjes, dus best een heel eind! Janine Minheere, Hannie Aalbrechtse en Ellen de Weerd, 1500 meter, 60 baantjes: Ellen van Dij- ke, Irma Jansen en Marja van der Stel, 1000 meter, 40 baantjes: Connie Stob belaar, Jolanda van de Berghe, Grieta van Bloppoel, Maja Meijnderts, Anja Moeliker, Colinda Stoutjesdijk en Bar bara Schot. Wat u vers haalt is pas lekker Vrijdag en Zaterdag: BOTERKOEK van 3.50 voor 2.95 SUIKERBROOD van 2.25 voor 1.75 Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Schoolreis 1982 De Oesterschelp Op 24 juni vertrokken de eerste klassers om half 9 richting Antwerpen. Om half 10 aankomst bij het Steen in Ant werpen. Daar werden om 10 uur de trossen losgegooid van een Flandria rondvaartboot voor een interssante rondvaart door het havengebied van de "Sinjorenstad". De geplande stadswan deling naar de Zoo kon vanwege de re gen helaas niet doorgaan. Eenmaal in de "Zoo" aangekomen brak de zon door en o.a. daardoor hebben de leerlingen vo lop genoten van de dieren in deze be kende dierentuin. Aan de hand van stencils moesten opdrachten uitgevoerd worden, waardoor het een leerzaam be zoek is geworden. Vervolgens ging de reis naar Bobbe- jaansland, waar de leerlingen zich heer lijk konden uitleven in en op de talrijke attracties in dit pretpark. Om half 8 waren de le klassers weer terug bij de Oesterschelp. Donderdagmorgen 8.00 uur vertrokken de 2e klassen van de Oesterschelp voor een schoolreis richting Arnhem. Het be zoek aan Burgers dierenpark werd be sloten met een Safari door het wildpark, die nog eens extra werd opgeluisterd doordat de dieren net gevoederd wer den. Twee leeuwenparken en een park met cheeta's verbonden met elkaar door wildsluizen leverden een goed beeld op, mede dankzij het goede commentaar van de wijze waarop de dieren in het wild leven. Daarna, werd paleis "het Loo" met een bezoek vereerd. De tot musea omgebouwde stallen, waarvan een gedeelte nog als zodani gebruikt wordt gaven een indruk van de geschie denis van de Koninklijke familie. In de stal zelf stonden ook de paarden van Prins Alexander en de familie van Vol- lenhove. De schitterende tuin werd gezamenlijk nog ingelopen, maar in verband met de tijd moest men vrij snel verder rijden naar het recreatiepark de "Julianato- ren'" Hier hadden de leerlingen de ge legenheid om zich uit te leven en toen zo ze om 19.30 uur weer in Tholen arri veerden, konden ze samen terug kijken op een geslaagde dag. 3e klassers De derde klassers vertrokken om 7 uur met twee autobussen richting Gent. Na aankomst in het centrum werd eerst koffie gedronken, daarna werd een wandeling door het schitterende stads centrum gemaakt onder een dreigende wolkenhemel, maar gelukkig bleef het droog. De prachtige oude gevels, gebouwen en grachten werden door de leerlingen vo lop bewonderd en gefotografeerd. De wandeling werd twee keer onderbroken, de eerste maal voor een bezoek aan het museum voor Volkskunde, dat gevestigd is in een aantal oude huisjes die gefor meerd zijn om een hofje. In het museum werden een aantal oude ambachten winkeltjes, en werkplaatsjes bekeken. De tweede onderbreking betrof het be zichtigen van het imposante kasteel Gravensteen, waar men vanaf het hoogste punt een prachtig uitzicht had over de stad Gent. Om één uur vertrok men richting pret park Walibi, waar men, onder een aar zelend zonnetje volop genoot van alle mogelijke attracties tot bijna zes uur. Moe maar uiterst voldaan arriveerde men even voor acht uur weer in Tholen, waarna de bussen van Fa. de Klundert verder gingen over ons eiland en St. Philipsland om iedereen weer thuis te brengen. Botermarkt 12 Advertentie IM wij zijn met vakantie van 5 juli t/m 24 juli 26 juli zijn wij weer tot uw dienst met een nog grotere sortering en speciale aanbiedingen. Wij wensen een ieder een prettige vakantie en mooi weer toe. tot ziens Ria Hermans Nieuwe P.T.T.kantoorhouder De 37-jarige J.J.J.Kapetijn uit Ouden bosch is per 1 juli benoemd tot kantoor houder van de P.T.T. op het postkantoor in de hoek Hoog-/Visstraat. Hij werkt al tien jaar in Bergen op Zoom, waar hij als hoofdemploye belast is met het maken van de diensten, de werkindeling. Dhr. Kapetijn, die met negen bestellers gaat samenwerken, volgt dhr. W.L.Suijker- buijk op die te Roosendaal benoemd is als chef personeelszaken bij de P.T.T. Café de Tol ging op reis. Woensdag 23 juni ging het echtpaar Schot-de Lang eigenaars van Café de Tol met vrienden, bekenden en fami lieleden op stap. Dit was voor de 4e keer en altijd zoekt men het water op. Thans ging de reis per plezierboot Frisia rich ting Bruinisse' De tocht door het kanaal viel in de smaak en dat deden ook de prima hapjes en drankjes die aan boord waren. Accordeonist P.van Huffel zorg de voor de muzikale omlijsting, 's Mor gens bij de koffie moesten de nieuwe lingen traditiegetrouw op bolussen trakteren. Op het water was het weer redelijk, maar bij een bezoek aan Brui nisse, waar ook gedineerd werd, kwam het water van de verkeerde kant, dus uit de lucht. Niettemin waren alle deelne mers bij thuiskomst zeer tevreden over de reis. Bejaarden bekeken Den Haag De Hervomde bejaarden die in het winterseizoen maandelijks in het vere nigingsgebouw De Wingerd bijeenko men voor een bejaardenmiddag met bijbellezing en zang. maakten maan dagmiddag een bustocht naar Den Haag. Deze keus werd als afsluiting van het seizoen gemaakt, omdat hun vroe gere voorganger Ds.L.Wüllschleger daar sinds kort zijn gemeente heeft. Na welkomstwoord en gebed door dhr. De Wilde vertrok het gezelschap rich ting Hofstad, waar men in het vereni gingslokaal van de Marcuskerk door een ontvangstcommissie werd welkom ge heten' Uiteraard was Ds. Wüllschleger en zijn gezin present en werd ieder de hand geschud. Dames van de vrouwen vereniging schonken koffie en thee' Van daaruit vertrok de bus naar de Grote Kerk, waar Ds. Wüllschleger zijn intre de gepreekt had. Een kapitaal gebouw dat helaas geen dienst meer doet. Ieder een was vol bewondering voor de prachtige bouwstijl. Daarna reed het gezelschap onder leiding van een der ouderlingen dhr. Nagel langs alle be zienswaardigheden van Den Haag: Mauritshuis, Koninklijke stallen, Bin nenhof, Boulevard, richting Schevenin- gen langs de havens, kortom men zag alle rijkdom van 's Gravenhage. Na de tocht werd een kijkje genomen bij het woonhuis van het dominees-echtpaar in de Nachtegaallaan. Bij terugkomst in het verenigingslokaal hadden de dames voor een tafel voor de 40 gasten gezorgd met dranken en fruit, waarbij het mee gebrachte brood kon worden genuttigd. Na het eten ging het gezelschap naar de Marcuskerk waar de vroegere predikant een meditatie hield uit Handelingen 2, en waarbij nog enkele liederen gezon gen werden die op het werden begeleid door de eigen organist dhr. J.Bos. Tijdens de koffie die na afloop ge schonken werd, nam men afscheid var) het echtpaar W llschleger en de beide kinderen en werden de dames en heren van het ontvangstcomité hartelijk dank gezegd voor de prachtige middag en avond. Rond half tien arriveerde men in de Wingerd, waar dhr. de Wilde de reis afsloot met schriftlezing en dankgebed. Auto door Kerkstraat Een autobestuurder kreeg een bekeu ring omdat hij door de voor het verkeer afgesloten Kerkstraat reed. De politie Advertentie IM constateerde tevens veelvuldige overtre dingen van bromfietsers en fietsers. De waarschuwingsperiode is nu voorbij. In het vervolg krijgt men een boete. Toen het elfjarige meisje W.V. woens dagmiddag omstreeks half vijf op het fietspad langs de Postweg naast een vriendin fietste, werd haar stuur geraakt door een passerende brommer. Beide bestuurders kwamen ten val. De zere knie deed vermoeden dat een kneuzing was ontstaan bij het meisje, maar ook dat viel nog mee. De tweewielers waren wel beschadigd. De politie zag op de Oud-Vossemeerse- dijk een auto rijden die aan de voorkant nogal beschadigd was. Men besloot tot aanhouding en het onderzoek leerde, dat de belg W. de O. via het dijktalud tegen een bermpaaltje was terecht ge komen. De blaasproef leerde, dat hij onder invloed van alcohol verkeerde. De auto bleek niet meer geschikt om door te rijden. Er volgde een rijverbod en een proces-verbaal. Speldag op de Veste Zaterdag 26 juni was ervan 9 tot 12 uur in de ochtend een gezinsspeldag op de Veste. De opkomst was groot. Vaders, moeders, broertjes en zusjes waren van harte welkom. De verschillende activi teiten mochten de kinderen in onwille keurige volgorde afwerken. Op het schoolplein konden de kinderen grab belen, spijkers slaan, pijltjes gooien, blikgooien, snoep happen, was ophan gen, sjoelen, potlood poepen en koek- happen. De straat voor de school was afgezet, zodat de kinderen konden straattekenen. Een waterrace en zaklo- pen werden ook voor de school gedaan. De Veste zelf kon bezichtigd worden. In de hal wa's er een tentoonstelling gewijd aan de culturele minderheden, een ex positie, gemaakt in het kader van een project over vooroordelen ten opzichte van culturele minderheden. Tevens kon men dia's zien, begeleid door tekst en muziek. Het klankbeeld ging over het schoolkamp in Baarle-Nassau, dat dit jaar werd gehouden van 7 tot en met 9 juni. Vele ouders maakten van die gele genheid gebruik om foto's te bestellen. Elk gezin kreeg een van klei gebakken plakkaat ter herinnering aan de fijne speldag. De Veste met haar ouders, kin deren en broertjes en zusjes kunnen te rugzien op een geslaagde spelmorgen, waarbij ook het weer erg meewerkte. Stadsaktiviteiten Maandagavond 21 juni hield de vereni ging Tholense Stadsaktiviteiten bij van Zanten in de Visstraat een vergadering ter nabespreking van de programma's welke op Koninginnedag '82 en Doden herdenking plaats hadden. Voorzitter Mevr. G. van Loon opende de vergade ring. In zijn totaliteit bleek ieder wel te vreden met datgene wat 30 april plaats vond. Een enkel onderdeel moest we gens het te slechte weer vervallen, maar de publieke belangstelling was goed te noemen. Weersomstandigheden kan men helaas niet in eigen hand nemen. De Dodenherdenking waaraan het ge- ref. gem. koor Canticum haar mede werking verleende evenals Concordia en voor de eerste maal het Korps Nationale Reserve (Natres) liet dit jaar een bij zonder goede indruk na. Het koor zegde medewerking toe voor 1983, terwijl de Natres graag met meer mankracht zal aantreden. De suggestie werd gedaan de entourage zo aan te passen, dat het leg gen van een bloemengroet vooraf mo gelijk worèt en niet gewacht wordt tot na de herdenking, dus b.v. vanaf 19.00 uur. Het bestuifr van de V.T.S. thans bes taande uit Mevr. G. van Loon, voorzit ter, H. Renes, secretaris P. Withagen, penningmeester, mevr. G. van Velzen en dhr. C. van Broekhoven als leden, zal dit punt in overweging nemen. De vereni ging is thans druk aan het werk rondom de komende braderie en ook reeds aan de sinterklaasviering. Afscheid J.G. Bijl Vrijdagavond 25 juni bevond zich een groot aantal oud-leerlingen van de Chr. Mavo in de ingerd. Zij waren gekomen om dhr. Bijl, die inmiddels aan z'n laat ste week na 40 jaar in het onderwijs be gonnen is, de hand te drukken. Het wa ren niet alleen pas geslaagde leerlingen, maar ook jongelui (sommigen van hen waren inmiddels getrouwd) die jaren geleden examen gedaan hadden aan de Christelijke Mavo. Velen hadden dan ook als dank aan hun oud-leraar J.G. Bijl leuke attenties meegebracht, waar onder bloemen en boekenbonnen. De afscheidsreceptie duurde tot half negen. Daarna begon de avond voor de colle ga's, waarbij tevens vaarwel gezegd werd aan de vertrekkende collega-Slab- bekoorn uit Goes. De voorzitter van het schoolbestuur burgemeester T.A. Vogel uit St. Philipsland memoreerde in het kort de verdiensten van de heren Bijl en Slabbekoorn en bood hun een envelop pe met inhoud aan. De rest van de avond stond in het teken van de verwel koming van de nieuwe leraren Kalle en de Rijke. Omstreeks 11 uur werd de avond besloten met het zingen van het Avondlied. Tennisvereniging hield gezelligheidstoernooi Wanneer men een "gezelligheidstoer nooi organiseert, moet altijd afgewacht worden of zo iets zijn naam eer aandoet. Dhr. C. Zuidweg, die met assistentie van dhr. C. Potter zaterdag op de velden van de Thoolse club Eegedima de organisa tie in handen had, kan tevreden zijn. 66 deelnemers hadden zich opgegeven en zij speelden vanaf's middags 16.00 uur, onder redelijke weersomstandigheden tot 's avonds 22 uur. Slechts één keer moest men naar binnen wegens de re gen. De opzet was dat ieder 4 partijen speelde. Het was een mixed-toernooi, terwijl de individuele punten telden voor de einduitslag. De organisatie had de deelnemers onderverdeeld in 2 cate gorieën: de goede en de iets betere. In een dergelijk geval klinkt dat beter dan de goede en de slechte. Diegenen die héél goed waren, wonnen. Dat was bij de heren in de le cat: Wil lem Drenth en 2e. Hans Zuurdeeg. Bij de dames: 1. Gea v.d. Berge en 2. Kitty Verburg. De 2e cat. was voor Oscar Huiskamp en als 2e Theo Leenders, terwijl Wil Baardwijk bij de dames de beste was en Willemien Weveling als 2e eindigde. Na afloop was er een gezellig samenzijn. De prijzen werden uitgereikt door voor zitter C.v.d. Berge. Welpen gingen op kamp Vrijdagmiddag om 5 uur vertrokken 15 welpen van scouting de Heenetrecht, naar een boerderij in Huijbergen. De schuur van Boer Neelen is dusdanig in gericht, dat het voor de jongens en hun leiding een prima weekend werd, be schermd tegen alle slechte weersom standigheden, die er helaas waren. Daardoor kon ook het geplande kamp vuur niet doorgaan, maar dat houdt de jeugd wel tegoed. Het thema van het weekend-kamp was een "Tijdmachine". In deze machine werd geregeld een an dere keuze gemaakt. De Riddertijd, Holbewoners en de Toekomst. Uit die tijd werden spelletjes gespeeld en op drachten uitgevoerd. Zondagmiddag werd men weer door de ouders opge haald. Het komende weekend is voor de Padvindsters, zij gaan kamperen in de bossen van Instituut St. Marie te Huij bergen. Ouderenreis Met 2 volle bussen van de fa. v.d. Klun dert werd woensdag 23 juni een reisje gemaakt naar Arnhem. Rond 8 uur kon men onder redelijk goede weersomstan digheden vertrekken. Dhr. J. Kesteloo heette iedereen hartelijk welkom. Maar hij had ook de droevige mededeling dat door de dood ontvallen was het trouwe sooslid mevr. E. Ganter. Er werden voor haar enige minuten stilte in acht geno men als gedachtenis aan een vriende lijke, opgewekte vrouw. Men vertrok richting Breda, Tilburg, Den Bosch, naar Grave, voor de eerste koffiestop. Iedereen had ondertussen trek gekregen in een bakkie. Daarnaast ontbrak het gebak niet. Na deze pauze reed men door de mooie omgeving van Mook en Groesbeek. De chauffeur gaf hier en daar uitleg over de punten welke men passeerde en wat vanuit de bus te zien was: b.v. het Oorlogskerkhof, de Heilige Landstichting, de zeven heuve- lenweg, een prachtige route. Via de Waalbrug bij Nijmegen ging het op Arnhem aan, naar Oosterbeek. Daar werd in de uitspanning de Westerbou- wing de lunch gebruikt. Men kreeg daar ruim de tijd wat rond te wandelen, de Rijn te bekijken en een ritje met de Zwanentrein te maken door de mooie dreven van Oosterbeek. De reizigers hadden veel plezier. Het werd ondtf- tussen tijd weer in de bussen te stappK, want rond 2 uur vertrok men naar het Safaripark. Dieren die men niet dage lijks ziet, werden door een ieder bewon derd; "ëvenals hefVoeaërêh,'^at voofai bij de leeuwen zeer voorzichtig gedaan werd. Via Arnhem reed men de Zuid- Veluweroute, langs de Grebbeberg met al zijn herinneringen aan de oorlog, door de Betuwe over Zaltbommel naar Zuilichem. Ondertussen hadden de meesten weer dorst gekregen en stapte men uit bij de sfeervolle zaal De Woerd. Vandaar ging het naar Oosterhout waar het diner klaarstond. Iedereen was vol lof over wat te drinken en te eten gebo den werd. Ook waren er nog ouderen die dansten bij de tonen van het Decap-or- gel. Toch werd men ondertussen moe en wilden de meesten weer huiswaarts. Dat gebeurde in de stromende regen, maar dit kon de herinneringen aan deze fijne dag niet bederven. 1882 Openbóre Lagere School 1982 Onder een groot aantal inwoners van Tholen gaat er sinds enkele maanden een apart virus rond. Een virus dat te maken heeft met de herdenking van het 100-jarig bestaan van de Openbare School aan de Dalemsestraat. In het kader van deze herdenking zal een boekwerk worden uitgegeven. Deze overhandiging gebeurt, volgens de hui dige plannen officieel op 21 augustus a.s. 's middags om 16.00 uur aan Wet houder J.Versluijs. Terwijl dan tevens een grote tentoonstelling omtrent het 100-jarig bestaan zal worden gehouden in het Gemeentehuis aan de Hoogstraat. Dhr. J.F.Kousemaker, hij is waarschijn lijk de "aansteker" van al deze gebeur tenissen, bezocht zo'n 160 personen voor foto's, herinneringen, en adressen. Toch zoekt hij nog materiaal. En dat liefst in de vorm van bv. oude schrijfschriften, handwerken, eigenlijk alles wat met het vroeger naar school gaan te maken had. Diegenen die iets beschikbaar hebben kunnen contact opnemen met het schoolhoogd van Ter Tolne. Tel. 01660- 2787. De aanstekelijkheid van de herdenking ging nog verder' Er is thans een comité gevormd dat een Reünie georganiseerd heeft. Als datum is gekozen 30 oktober en plaats de grote zaal van Meulvliet. Deze week, nog juist voor de vakantie i.v.m. de betere berichtgeving, werd meteen een programma opgesteld en men hoopt dat iedereen, van heel vroe ger en van nu, aanwezig zijn zal bij dit grootse gebeuren' 's Middags om half 2 is de ontvangst in Ter Tolne' Daar zal men in groepen on dergebracht worden i.v.m. leeftijd en dan wil men ook nog een nieuwe klas sefoto maken. Een soort herhalingsoe fening dus. Daarna gaat men naar Meulvliet, waar een bolus bij de koffie klaar zal liggen. Oud-Tholenaar J.Kristelij thans woon achtig te Burgh-Haamstede spreekt het welkomstwoord. Uiteraard verleent de Kon' Muziekvereniging Concordia (ook bijna 100 jaar) haar muzikale medewer king aan het feest. In Meulvliet zal ook de fototentoonstelling nog eens te be zichtigen zijn terwijl dhr. W.Cornélisse, reünist -maar in dit geval cineast oude films beschikbaar heeft over Tholen. In samenwerking met de Fa.Quist-Duine zullen deze op video worden getoond. De Fa.Quist heeft verder alle jongste gebeurtenissen van de school zoals deelname aan Ren je Rot e.d. op de band staan. De koffiemaaltijd wordt gezamenlijk gehouden en 's avonds is er een opvoering van de musical "De Re- unie" door de leerlingen van de 6e klas. (Deze zijn dan ook oud-leerlingen). Na afloop van de musical wordt iedereen verzocht gezellig na te blijven praten bij de muziek van een nog niet bekend or kest. De plannen zijn dus rond, maar de or- ganisatiè is er nog niet. Familie van 't Slot heeft zijn adres en telefoonnummer beschikbaar gesteld voor alle contacten. Zij zullen iedereen graag noteren die zich alvast opgeeft. Medio augustus verschijnt dan een aanmeldingsformu lier met verdere gegevens omtrent de Reünie. Adres: W.van 't Slot, Oude- landsestraat 14, 4691 BK Tholen. tel. 01660-3990. Aan dit adres kan ook de copy gestuurd worden bestemd voor de speciale uitgave van de schoolkrant: oude anekdotes, herinneringen, gedich ten etc. Uitdrukkelijk verzoek is wel bij de inschrijving het geboortejaar van de deelnemer te vermelden' 100 jaar en dat allemaal bij elkaar! Via publicaties en advertenties worden de inwoners van Tholen en lezers van de E.B. buiten Tholen op de hoogte ge houden van de viering van het feest en de daarbij behorende aktiviteiten. Zaalvoetbal De voetbalsupporters die in sporthal Meulvliet aanwezig waren, konden ge nieten van een bijzondere wedstrijd. De dames van de Pinokkio-voetballers kwamen uit tegen de dames van de Fanclub Pinokkio. Er werd tussen deze aanhangers van de Thoolse zendama teur sportief gespeeld. Aan de zijde van de fanclub-dames dreigde het even mis te gaan door een lichte blessure van een der speelsters. Maar door de snelle hulp van de E.H.B.O. die ook aanwezig was, kon de wedstrijd toch doorgaan. Het eindresultaat was in het voordeel van de Pinokkio dames, namelijk 8-3. Deze wedstrijd was tevens de laatste voor zaalvoetbalteam Pinokkio. De fanclub van Pinokkio blijft wel aktief bezig. Zij nemen nog graag nieuwe leden aan. Ook op de braderie zullen zij met een stand vertegenwoordigd zijn. Regenboogscholieren waren in de wolken. 's Morgens om 8 uur stonden donderdag 24 juni vele ouders van de kinderen van klas 5 en 6 van de Regenboog paraat om de jeugd uit te zwaaien, de reis ging naar het Aviodrome (luchtvaartmuseum bij Schiphol). Schiphol zelf en 's middags stond pretpark Linnacushof te Benne- broek bij Haarlem op het programma. Na wat files onderweg kwam men om kwart over 10 bij het Aviodrome aan, waar de kinderen konden genieten van vliegtuigen en ruimtecapsules en satel lieten op ware grootte. Ook was er een vliegtuig waarin je kon leren vliegen aan de hand van metertjes en wijzertjes, de kinderen hadden een papier met vragen en opdrachten gekregen die door bijna allemaal goed werden gemaakt. Schip hol was de volgende bestemming. Het oorverdovend geraas en prachtige grote lijnvliegtuigen van veel nationaliteiten maakten diepe indruk op de jonge be zoekers. In de bus op weg naar de Linnaeushof werd geluncht en daarna genoot men van de honderden attracties die dit pretpark rijk is. Ieder had 5 bonnen, zo dat de waterfietsen, skelters, trampoli nes en treinen niet stil lagen of stonden. De leiding amuseerde zich op de mid- getgolfbaan. Rond 4 uur moest de thuisreis naar het verre Tholen weer worden hervat. Met lege tassen, volle buiken en schorre kelen arriveerden de kinderen rond 7 uur bij school terug, opgewacht door familieleden. Zeilrace "de Kogge" Watersportvereniging De Kogge orga niseerde zaterdag voor haar leden de Keeten-A race. De zeilcommissie onder leiding van dhr. M. van Duivendijk kon 37 deelnemers inschrijven, die werden onderverdeeld in 3 categorieën: platbo dems, scherpe jachten t/m 7 meter en scherpe jachten meer dan 7 meter. Onder prima weersomstandigheden, wat voor zeilers betekent een goede hoeveelheid wind, werd een spannende race gehouden. Door een tijdsverschil bij de start aan te houden werd ook de gezelligheid bij de finish niet vergeten. 10.00 Uur was de start van de platbo dems, 11.00 uur voor de jachten tot 7 m. en 11.30 voor de laatste klasse. Deze werd gewonnen door 1. W. van Vossen 2. M. van Duivendijk en 3. I. de Kok. Klasse minder dan 7 m. was le. Ad de Korte 2. H. Ponet en 3e H. Venekamp. De platbodems was 1J. van Sprundel, 2. H. van Ost en 3. W. van Dijke. Rond 4 uur 's middags was iedereen gefinished. Deze finish was tussen Deurloo's Kaai- tje en Thoolse Gat 19. Vanuit een cara van aan de wal werd exact gejureerd door de dames Jeanet de Korte en Jea- net Schrier. Tijdens een gezellige bij eenkomst in Café van Zanten reikte voorzitter D. Binkhorst de prijzen uit, bestaande uit een beker, beschikbaar gesteld door de Werf van Duivendijk. Een exemplaar met inscriptie blijft in de prijzenkast, terwijl de winnaar een du plicaat mee naar huis mag nemen. Ver der was er een patrijspoort-spiegel en een asbak. Van Zanten had voor de lo ting tussen de motorsailer een fles drank beschikbaar. Iedereen, dat wil zeggen ruim 130 opvarenden, en de organisatie waren tevreden over de zeilrace, die in middels een traditioneel gebeuren gaat worden. Plattelandsvrouwen bezochten Zijdemuseum Als afsluiting van het seizoen bezochten 16 dames van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, afd. Tholen, dinsdag ochtend het zijdemuseum in Wouw. Zij kregen na ontvangst met een kopje kof fie, via mondelinge toelichting en een diaserie te horen en te zien, hoe de zij derups geteeld wordt. Het is een na tuurvriendelijke industrie die in China en Japan aan ontelbarê bestaansmoge lijkheid biedt. De mensen in deze be drijfstak moeten rustig en oplettend de vlinders en rupsen behandelen. Zo doende groeit er een goed produkt. Verder kreeg men een cocon, larve en een zijderups te zien. In het museum waren prachtige voorbeelden te zien van weef-verf- en borduurtechniek. Er wa ren ook verschillende antieke stukken tentoongesteld. In het winkeltje was er gelegenheid artikelen te kopen, waarvan door sommige dames gebruik werd ge maakt. Na de geslaagde ochtend vertrok ieder weer, per eigen vervoer naar huis. Opbrengst Rode Kruis collecte De collecte voor het Rode Kruis heeft 2.526,70 opgebracht. De organisatie dankt alle gevers en collectanten. van zaterdag 10 juli tot en met zaterdag 17 juli Advertentie IM Herbestrating Patrijzenweg Aannemingsbedrijf De Rijke uit Stave- nisse legt deze week de laatste hand aan de herbestrating van de Patrijzenweg. Het gaat om het gedeelte van de rand van de bebouwde kom totaan het erf van dhr.A. Hommel, dat eerst moest worden ontdaan van de asfaltlaag, die er sinds de herverkaveling totaan de Bou Kooi- jmanstraat lag. Dit stuk wegdek was van zo'n slechte kwaliteit, dat men besloot om er opnieuw een klinkerlaag aan te brengen. Een hele verbetering! Het kar wei heeft vijf weken in beslag genomen. Zonnebloem De Zonnebloem heeft weer een gezellig weekend achter de rug. In de fraaie bossen van de Heide bij Bergen op Zoom werd een picknick georganiseerd. Met 9 auto's startte men voor een rondrit door West-Brabant. De 38 gasten en verzorgers hadden het weer mee! Zon der buien kon men droog van de fraaie natuur en de Warme koffie genieten' terwijl een aantal gasten zich nog aan een korte wandeling waagden door het mooie natuurgebied. De bosrijke omge ving had hongerig gemaakt en daarom streek men neer in een restaurant op het landgoed van Lievensberg. Men genoot daar met volle teugen van een uitste kend verzorgde koffietafel, waarbij het opviel dat er onder de oudere gasten nog verschillende waren, die over een flinke en gezonde eetlust bleken te beschikken. Na afloop van de koffiemaaltijd reed men voor de terugtocht nog door de Wouwsche Plantage. Het was een ge slaagde dag. Sipke v.d. Land: stoelen erbij In een zeer druk bezochte jeugddienst (er moesten stoelen bijgezet worden) sprak zondagavond in de N.H.Kerk Sipke v.d. Land uit Wassenaar. Aan de hand van een aantal voorbeelden van zijn werk voor het NCRV-t.v. program ma 'allemensen' schetste hij de verschil len tussen christenen in Europa en Afri ka. Ondanks alle uiterlijke verschillen, hebben ze allemaal hetzelfde geheim, namelijk het geloof in Jezus Christus, aldus Sipke v.d.Land. Ook maakte hij duidelijk, dat christenen, waar ook ter wereld, de opdracht hebben, anderen te laten meedelen in dat geheim. De bege leiding van de samenzang was weer in handen van organist A.H. Ridderhof en de heren P.Ridderhof en M.Vos op trompet. Polyhymnia o.l.v. Marjan van Dijke-Douw zong een zestal liederen. JL Beroepen De Gereformeerde gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat G. Mouw te Elspeet. Hoewel zijn naam precies hetzelfde is als de Thoolse pre dikant is dat toch geen familie. Kandidaat Mouw nam inmiddels het beroep van de Gereformeerde Ge meente te Genemuiden aan. Medezeggenschapsraden De beide lagere scholen hebben verkie zingen gehouden voor de voorlopige medezeggenschapsraad die in de plaats komt van de oudercommissie of raad van toezicht. Op de school met de Bijbel zijn de heren J.J. Ketting en J. Quist gekozen terwijl van het onderwijzend personeel juffrouw de Jong en meester E. van Veldhuizen zitting hebben. Op de Casembrootschool zijn dat mej. M.I. van Diepeningen en dhr. G. v.d. Broek. Van de 66 stemgerechtigde ouders kwamen er 45 op, die dhr. G.C. Goedegebuure Pzn 34 stemmen gaven, mevr. J.J. Moerland-Soeters 23, mevr. D.C. van Breda-van Rijswijk 20 en dhr. J. van Poortvliet 13. Dhr. Goedegebuure en mevr. Moerland zijn dus gekozen. De school met de Bijbel ziet 25 leerlin gen vertrekken naar het. voortgezet on derwijs, waarvoor 27 eerste klassers in de plaats komen. Er blijven vijf onder wijskrachten. In verband met het sa mengaan met de chr. kleuterschool komt er een informatiekrant en een ge zamenlijke schoolkrant. Op financieel gebied zijn er evenmin zorgen. Voor de zending brachten de leerlingen in het bijna afgesloten schooljaar 2533,24 bijeen, wat naar vijf instellingen van de drie plaatselijke kerken gaat. Voor de overgang van het R.P.C.Z. naar het be geleidingscentrum voor Gereformeerd schoolonderwijs kwam 7500 gulden binnen, terwijl de Hervormde en Gere formeerde gemeente hadden toegezegd, indien nodig, bij te zullen springen. De nieuwe schoolbegeleidingsdienst krijgt de eerste drie jaar namelijk nog geen rijkssubsidie. De O.L.S. zwaait 25 leer- Vervolg op pag. 14 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.Tj- de Jong 18.30 u. ds.J.Blom HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.A.v.Pel, Appelscha(KA) GEREF. KERK 10 en 17 u. dhr.T.Walut, Breda CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. prof.J.v.Genderen, Apel doorn. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds.G.Mouw 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo 9 u. H.Mis OUD-VOSSEMEER HEORMDE GEMEENTE 10 u. kand.M.A.Jansen 18.30 u. ds.H.Lam, Sommelsdijk GEREF. KERK 10 en 15 u. kand.J.Mol, Roosendaal CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. prof.J.v.Genderen, Apeldoorn GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. f SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds.M.D.Geuze GEREF. GEM. do. ljuli: 19.30 u. stud.Meeuwse zo. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HEORMDE GEMEENTE 10 en 18(voorb.HA) u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. J.G.v.Loon HE. GEM. REHOBOTH 10 u. eigen dienst, afsch. kinderen zo.s- chool 19 u. ds. H.Schipper, Yerseke OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst woe. 7 juli: 19.30 u. dhr.v.d.Heijden, Dordrecht POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. Eerw.hr.G.J.Damen 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 en 14.30 u. dhr.M.A. Jansen, Roos endaal GEREF. CEMEENTE woe. 7 juli: 19.30 u. ds.A.F.Honkoop, Rotterdam zo. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.A.B.Cysouw 14.30 u. ds.L.Kruimer, Sommelsdijk GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A.v.d.Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.D.Verweij, Driebergen Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse(dr.Padt) Dr.Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 Sint Maartensdijk, Sint Annaland, Sta- venisse en Scherpenisse(pat.Dr.v.d.Bel) Dr. Van der Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 TANDHEELKUNDIGE HULP Voor noodgevallen: tel. 01660- 3988(Roefs), 01686-4324(Wouters) of 01682-4187( Vos) WIJKVERPLEEGSTERS Zr.Vroegop, Sint Annaland, tel. 01665-3143 NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le di vd mnd contactochtend ziekenhuis Lievensberg(melden por tier), info: ma-vr tel. 01640-37980, tst. 2305/2306. DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u, za. 9-9.30 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50385 dag en nacht bereikbaar. Groepsavonden di en do 20 u Gezondheidscentrum L.Pourquinstraat 1, BoZ. WELZIJNSORGAAN Alg.Maatschap- pelijk Werk: gezinsverzorging en info- advieswerk dagelijks 8.30-10 u. Zws.Inst.Geestelijke Volksgez.heid di, do vr 9-10 u.(volgens afspr.), di. 6 juli 19-20.30 u. Zws.Consult.bur.Alc. en Drugs(volgens afspr.). Vr. 9 juli 14.30-15.30 u. Raad vd Kinderbescher- ming(volgens afspr.). ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677-2533. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, M'burg, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. AMBULANCE RODE KRUIS Tel. 01666-2954. ENERGIE-STORINGEN Voor gebruikers tel. 01660-3250, buiten kantooruren tel. 01184-79191. HOOGWATERSTANDEN do.lt/m8juli uur donderdag 1 13.06 vrijdag 2 1.32-14.06 zaterdag 3 2.32 - 14.59 zondag 4 3.24- 15.44 maandagS 4.06-16.21 dinsdag 6 4.42 - 16.21 woensdag 7 5.13-17.30 donderdag 8 5.50 - 18.08 di. 6 juli 9.32 u. Volle Maan do. 8 juli 5.50 u. Springtij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2