Zeeuwen buiten Zeeland Extra werk in onderwijs Aangepaste landbouw ZEELAND IN I)E PE N Vrije ligplaatsen slikliggers PJZ-bestuur Nationale Molendag PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 13 mei 1982 De provincie brengt voor de derde keer de serie folders uit met alS onderwerp waterrecreatie. Tegelijkertijd wordt een folder over de Oos- terschelde gepresenteerd. Plankzeilen Sportduiken Sportvissen Strandrecreatie Varen Zwemmen Oosterschelde if tenzaal. Bootjes in Baai van Duivendijk handhaven? Gedeputeerde Van Geesbergen bekijkt, of slikliggers in een niet kwetsbaar deel van de Oosterschelde mogen liggen. "Dat zou een prima oplossing zijn, want eigenlijk is 't niet verant woord om die bootjes in jachthavens dure havengelden te laten betalen", zei de gedeputeerde vrijdag in de Middelburgse sta- Rammegors EEN PRAKTISCH CADEAU???? MAILLOTS modekleuren VERGUNNINGEN SUIKER UNIE Rode Kruishelpers Aanvragen Ontwerp- vergunningen PZEM Vijftig verzoeken werkgelegenheidsfonds ABDIJ IEUWS Over de vraag of er nog Zeeuwen zijn, is meer dan eens gediscussieerdVoor Viruly was het geen punt. Hij geeft daarop zelf het antwoord in een stuk over Van Schagen in zijn werk Man nen: "Maar ik heb daarbij ook bijna altijd het gevoel gehad dat alles zijn kleur heeft gekregen door mijn jeugdjaren op Westkappel. Toen, tus sen mijn negende en mijn zestiende, is het allemaal begonnen. Opkijken naar vliegtuigen....De Engelse en de Duitse in de eerste oorlog. Meisjes. Het lezen en daardoor het schrijven. De zee. De lucht. De vertes. Alles. Die jaren hebben iets Zeeuws-essentieels bijgedragen aan alles wat me later overkwam". Deze uitspraak is geciteerd in het pas verschenen: "Zeeuwen buiten Zee land" van ir. M A. Geuze en M.P. de Bruin. Zes van de zeven stukken zijn van de hand van ir. Geuze; over Geuze zelf is geschreven door De Bruin. De opstellen over Minderhoud, Viruly, Corrie Nig- gol-Boogerd en Mesu verschenen al eerder in het Zeeuws Tijdschrift, maar zijn verbeterd en aangevuld. Nieuw zijn de bijdragen over Van Gelder, de grafi cus, en dr. ir. Frans den Hollander, de spoorwegman. Van Gelder is geen geboren Zeeuw, maar hij heeft meer dan een kwart eeuw in Veere gewoond. Warren schreef over hem dat Zeeland heel duidelijk aanwe zig is in zijn totale oeuvre. Hij wordt tot de grootste vaklieden in de houtgravu- retechniek gerekend die ons land ooit heeft gekend. Voor het eerst beschikken we nu over een biografische schets van deze kunstenaar, in de vorm van een interview. Aan het slot van het interview met Den Hollander zegt deze: "Ik houd van mu ziek, ik heb zelf viool gespeeld, nog meegespeeld in de Prins van Oranje in Goes". Kijkend naar een aquarel van het oude station van Goes: "We gaan er binnenkort weer heen. Ik ben ere-burger van Goes. Je tijdgenoten zijn er niet meer. Een heel enkele die je toevallig ooit nog zag. De interviewer noemt Den Hollander iemand van wie naast het de vies Luctor kan gelden de spreuk: "Als 't gemeen u roept, bezorgt het als uw ei gen". Het portret van Corrie Niggol-Boogerd beschrijft het leven van een huisvrouw in Amerika. Ze is in 1921 geboren als oudste op de boerderij Landzicht te Noordwelle. Van 1 945 tot 1 949 werkte ze als directrice op de landbouwhuis- houdschool in Tholen: daarna "promo veerde" ze naar Kruiningen. Later ver vulde ze een stage in Amerika met de bedoeling om algemene achtergrond kennis in de huishoudwetenschappen te vergaren en speciaal om "het huishou den" aldaar te bestuderen. Minderhoud en Mesu zijn van boeren afkomst. Over landdrost Minder houd: "Een man die de voor Zeeuwen meer voorkomende combinatie van landbouw en waterstaat in zich droeg - een grondslag die misschien al in Wilhelminadorp werd gelegd en die hij met succes elders in ons land wist uit te dragen". Van Mesu: "De personificatie van de arbeidzame en eminente cultuurtech nicus, die overal in Nederland zijn sporen diep heeft getrokken in onze bodem en ons landschap." De waterrecreatie komt aan bod in zes folders: plankzeilen, sportduiken, sport vissen, strandrecreatie, varen en zwem men. De Oosterscheldefolder heeft een afwijkend formaat; hij maakt geen deel uit van de map met waterrecreatiefol- ders. Op de kaart in de folder plankzeilen zijn als verboden surfgebieden opgenomen de grote vaargeulen in de Westerschel- de: Honte, Pas van Borssele, Pas van Terneuzen, Overloop van Hansweert, Zuidergat, Overloop van Valkenisse, Nauw van Bath en Pas van Rilland. Zij zijn toegevoegd aan de al eerder verbo den gebieden Oostgat, Deurloo, Wielin gen, Sardijngeul en de rede van Vlissin- gen. De sportduikfolder is aangepast aan de duiksportverordening, die in de provin cie van kracht is. Voor het eerst wordt melding gemaakt van de adressen van de persluchtvulstations. Ook is opgeno men het telefoonnummer waar nacht duikers zich moeten melden. Nieuw in de folder sportvissen is een hoogwatervluchtplaats voor vogels ten noorden van Sint-Philipsland. In het zuidoostelijke deel van de Oosterschel- de is het fourageergebied vergroot. De trailerhellingen in het Veerse Meer zijn in kaart gebracht, net als de werkhavens aan de binnenkant van de Brouwers- dam. De kaart in de folder strandrecreatie is aangevuld met de stranden aan de Brouwersdam. Net als vorig jaar wordt tekst en uitleg geschreven over de vlag gen en borden die op het strand staan voor zwemmers. De vaarfolder geeft informatie over wat iedereen aan boord moet hebben, zoals waterkaarten, vaarreglementen en red dingsmiddelen. Er wordt gewezen op het scheepvaartreglement voor de Westerschelde, dat per 1 januari 1 982 van kracht werd. Het kaartje geeft aan waar de jachthavens en trailerhellingen liggen. Nieuw is ook de intekening van het recreatiegebied de Braakman. De kwaliteit van het zwemwater is aan de hand van kleuren aangegeven. Groen staat voor water van goede kwa liteit, geel is gelijk aan aanvaardbaar en rood betekent niet geschikt als zwem water. Aan de hand van metingen, gedaan op vijftig plaatsen en op basis van metin- Folders waterrecreatie gen uit voorgaande jaren wordt beoor deeld welke kleur moet worden inge vuld. Het water wordt onderzocht op E. colibacteriën-faecale verontreiniging. Ten opzichte van vorig jaar zijn er enkele veranderingen. Het water voor Cad- zand-bad gaat van goed naar aanvaard baar; De Griete-Perkpolder is onaan vaardbaar geworden en in het Veerse Meer bij De Piet veranderde de kwaliteit van goed in aanvaardbaar. In alle folders is opgenomen, dat voor informatie over aangepaste voorzienin gen voor gehandicapten contact kan worden opgenomen met de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie, Beatrixlaan 24, Goes, tel. 01100-15931 of 15892. Zoals gezegd, maakt de Oosterschelde folder geen onderdeel uit van de water- recreatieserie, "Oosterschelde, naar een nieuw evenwicht" is op initiatief van de stuurgroep Oosterschelde ge- maakt. De Deltadienst van rijkswater- staat en de provincie waren nauw bij de totstandkoming betrokken. Het water, de slikken, platen, schorren en binnendijkse natuurgebieden, zoals de inlagen worden beschreven, alsook de "bewoners" van de Oosterschelde - vogels, dieren en planten. De folder geeft aan hóe de mensen volop kunnen genieten van wat de zee-arm biedt, ter wijl tegelijktertijd planten- en dieren leven zo weinig mogelijk worden ver stoord. De waterrecreatiefolders worden aan de man gebracht via de jachthavens, wa tersportverenigingen, VVV's campings, jeugdherbergen, restaurants, de rijks politie te water, de gemeenten etc. De Oosterscheldefolder is verdeeld over re- creatiepunten rondom de Oosterschel de. Alle folders zijn ook verkrijgbaar via het bureau voorlichting van de provincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg, tel. 011 80-27351toestel 1 24 of Zeeland krijgt werkgelegenheid voor 15 mensen14 onderwijskrachten en 1 begeleider. De extra werkgelegenheid volgt op de toekenning van zes projecten met een looptijd van vier jaar en een geldbe drag van ƒ3 miljoen, afkomstig van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid. Het project borduurt voort op het rap port "een perspectief voor de kleine ba sisschool in Zeeland" van 1 979. Kleine kleuter- en lagere scholen die met an dere kleine scholen aan de basisschool willen gaan werken, komen in aanmer king voor de projecten. Zij moeten daartoe basisteams vormen, die uit on geveer 1 2 onderwijskrachten bestaan. Aanmelding kan per school gebeuren, maar ook kunnen scholen vooraf een basisteam vormen en zich daarna als team aanmelden. Wordt een project toegewezen, dan krijgen de samenwer kende scholen negen extra schooltijden. Gaat het om een basisteam met 1 2 on derwijskrachten, dan gaat het dus om 21 schooltijden (1 2 9). De extra schooltijden moeten worden vervuld door werkloze onderwijs krachten die jonger zijn dan 27 jaar en langer dan negen maanden bij het ar beidsbureau zijn ingeschreven. De scholen die een project krijgen toegewezen, verbinden zich aan enkele verplichtingen, zoals het maken van verslagen en het opstellen van plannen. Alle schoolbesturen in Zeeland (van openbare en bijzondere kleuter- en lan gere scholen) hebben van gs een brief gekregen met een uiteenzetting van de mogelijkheden. Ook de kleuterleidsters en onderwijzers van die scholen zijn op de hoogte gebracht. De schoolbesturen is gevraagd zich voor 1 juni aan te mel den bij de provincie. Half juni beslissen gedeputeerde staten welke scholen mee kunnen doen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. Bij de vaststelling van het beleidsplan voor de Oosterschelde hield PvdA- woordvoerder drs.E.C.Boissevain uit Tholen een pleidooi voor de slikliggers, evenals SG P-statenlid Cornelisse. "Waar mogelijk moeten deze goedkope, vrije ligplaatsen behouden kunnen blij ven. Het gaat toch in hoofdzaak om kleine bootjes, waarvan de eigenaren nauwelijks gerangschikt kunnen worden onder de groep van kapitaalkrachtige jachtbezitters, een doodenkele uitzon dering misschien daargelaten", zei Boissevain. Hij meende, dat er beleidsmatig noch juridisch geen instrument was om de slikliggers(zoals bijvoorbeeld in de Baai van Duivendijk bij Tholen) te dwingen elders ligplaats te kiezen. Gedeputeerde Van Geesbergen liet we ten, dat dit via de Algemene Politie Ve- rordening te regelen valt. Dat gebeurt al op het Veerse Meer, waar onbemande schepen niet langer dan 24 uur mogen ankeren. De problematiek en de om vang van de slikliggers wordt al geïn ventariseerd met aanwijzing van even tuele concentratieplaatsen en verwijzing van de bootjes op plaatsen waar ze schade aanbrengen, aldus Van Gees bergen. Boissevain pleitte er ook voor om Ram megors aan de Krabbenkreekdam zo snel mogelijk om te zetten in natuurge bied in plaats van speciedepot. De ge meente St.Philipsland heeft het terrein planologisch al bestemd tot natuurge bied, zei gedeputeerde Van Geesbergen. Tholen nog niet, maar er zitten ook nog stukken van Brabant in. De provinciale planologische dienst dringt er op aan, dit goed te regelen. Met rijkswaterstaat wordt overleg gepleegd over Ramme gors, maar men wil dit gebied als spe ciedepot handhaven. De vraag is, of dat met een bestemming tot natuurgebied te combineren valt, zei Van Geesbergen. VVD-statenlid L.A.M.Elenbaas uit Scherpenisse was minder enthousiast over het beleidsplan Oosterschelde dan Boissevain, maar hij vond wel dat er enkele positieve bijsturingen waren zoals de uitbreiding van ligplaatsen in de jachthavens St.Annaland en Stave- nisse. "Het beleid moet niet star zijn, maar werkelijkheidszin vertonen", zei Elenbaas. Hij herinnerde nog aan de kracht en macht van de Oosterschelde waardoor vele mensen verdronken, zoals bij de Sint Felixvloed van 1530, toen geheel St.Philipsland en Noord-Beveland voor vele jaren onder de waterspiegel verd ween. Het geldverslindende project voor de pijlerdam gaat nu verder en zal on getwijfeld tot een goed einde worden gebracht, meende Elenbaas. Economi sche ontwikkeling en instandhouding van de schelpdierencultuur noemde hij van wezenlijke betekenis. Hij wees er nog op, dat de volledige dijk onder het beleidsplan Oosterschelde valt. Het houdt niet bij de teen of de kruin op. De gedeputeerde bevestigde dat. Zeker waar het natuurwaarden betreft, gaat het beleidsplan door tot aan karrevelden en inlagen. Tijdig maatregelen nemen om de waarden te behouden, stonden bij hem voorop. Van Geesbergen zag echter ook nog mogelijkheden voor uitbreiding van de verblijfs- en dagrecreatie en trai lerhellingen, zoals bij Gorishoek. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots. Wouwsestraat 15, B.o.Z. Advertentie I.M. De Molendag heeft in het Thoolse land redelijke belangstelling getrokken. Honderd mensen bekeken de nog niet geheel gerestaureerde molen De Hoop in Tholen. De financiële middelen zijn ontoereikend voor verder herstel. Toch komen er regelmatig gezelschappen kij ken naar de verrichtingen van vrijwilli ger molenaar O.Huiskamp. Bij de enige standerdmolen in Zeeland, aan de Mo lendijk te St.Annaland, ontving mole naar M.A.Kodde veertig belangstellen den. Er werd foldermateriaal uitgereikt over Zeeuwse molens. De onlangs on derscheiden J.A.Rijstenbil te Scherpe nisse ontving in de Korenbloem ook verschillende mensen, die vakkundig uitleg kregen. Het gemeentebestuur en de V.V.V. zorgden voor een fietsroute langs de zes Thoolse molens. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhvgiëne het volgende bekend. AANVRAGEN De Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A.-F Fabriek Sas van Gent te Sas van Gent heeft op 9 november 1981 bij hen een aanvraag ingediend om vergun ningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en/of wijzigen van een suikerfabriek met een installatie voor het koelen van "waste-water" door middel van koeltorens. De inrichting is gelegen aan de Westkade 116 te Sas van Gent. kadastraal bekend gemeente Sas van Gent. sektie C 4654. VERGUNNINGEN Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten besloten de vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade ol hinder buiten de inrichting, respectievelijk ter voorkoming of beperking van luchtverontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en de overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 13 mei tot 15 juni 1982, en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het stadskantoor van Sas van Gent op werkdagen van 9-12 en van 14-16 en iedere dinsdagavond van 18-21 uur: in de provinciale bibliotheek. Abdij 9. Middelburg op werkdagen van 9-21 uur: in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22. Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant I Terneuzen op maandag van 14-20. dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16. en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8 Mid delburg op werkdagen van 8-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 13 mei tot 15 juni 1982 kan tegen de vergunningen beroep worden inges teld bij de Kroon door: de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20. 21. 22 lid 2 of 28. lid 1 onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voorde Geschillen van Bestuur. Binnenhof I. 2513 AA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 15 juni 1982 van kracht, tenzij overeenkomstig ariikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Middelburg. 12 mei 1982. M.Vermaas-Hoek uit St.Philipsland, T. Niemantsverdriet en J.Kurvers uit Poortvliet, G.Hage uit St.Maartensdijk, L.van Burg-Dorst uit Tholen en P.v.d. Werff uit Scherpenisse zijn geslaagd voor de basisopleiding van het Neder landse Rode Kruis. Ze zijn nu officieel help(st)er ziekenverzorging, hulpverle ning bij rampen en verzorging van ge- handicapten, wat een verjonging bete kent van de Rode Kruiscolonne. H.Brinkman uit St.Maartensdijk, ver pleger in Lievensberg, gaf 25 avonden les. Verder werd vijf keer stage gelopen in Ten Anker te Tholen. Dokter R.H.Padt uit Poortvliet nam het examen afin de oefenruimte van het Rode Kruis te St.Maartensdijk. De dames Tanis en Kuypers van het provinciaal Comman do van het Rode Kruis hielden toezicht op het examen. THOLEN za. 15 mei: 19 u. MAC-auto-oriëntatie- rit, Zoekweg za. 15 mei: 9 u. Meulvl. badm.toernooi za. 15 mei: 15 u. tennissmanifestatie, SINT MAARTENSDIJK zo. 16 mei: 8 u. de Bidon, Schouwen- Duivelandroute di. 18 mei: 19.30 u. M'hof, jeugdvolks- dansgroep Dodi-dodi do. 22 mei: 13.30 u. voorr.Eendracht- cup, sportcomplex Smerdiek za. 22 mei: 14-17 u. Noord, wedstr. Oosterscheldevissers SCHERPENISSE do. 13 mei: N.H.kerk, 19.30 u. zen dingsavond met spreker za. 15 mei: 8 u. sportveld Langeweg, Prov. Africhtingskamp. Zld. Duitse Herders Het bestuur van de Plattelandsjonge ren-organisatie heeft de bestuursfunc ties verdeeld nadat er veranderingen waren opgetreden tijdens de jaarverga dering. Peter Priem is natie Tonnie Gubbens, notuliste Mariët Hage, verte genwoordiger hoofdbestuur Koos Deurloo, pr man Henk Noteboom en algemeen bestuursleden Carina Stoel en Lia Koopman. De plattelandsjongeren organiseerden zaterdag 8 mei een oriëntatierit over het eiland Tholen. Na het startsein bij café 't Veer in Oud Vossemeer kwam men via mooie weggetjes en moeilijke aanwij zingen bij het bungalowpark 'Oud Kempen' bij Stavenisse. De deelnemers deden zich in het recreatie-oord tegoed aan de lekkernijen van een barbecue. Na een snelle eetpartij was dan ook alle voedsel verdwenen. De avond werd be sloten met de prijsuitreiking, waarna een discotheek tot laat in de avond voor ge zellige klanken zorgde. Peter de Vrieze uit Scharendijke behaalde met 151 strafpunten de eerste plaats, 2 Henk van Riet, Halsteren 285 sp, 3 Cees de Rijke, Tholen 286 sp, 4 Carlies en Tinus Suur- lans, Stavenisse 305 sp en 5 Koos Deur loo, Tholen 317 sp. Uit het aantal straf punten van de eerste vijf blijkt dat de rit niet gemakkelijk was. Voordat de prij zen in de wacht gesleept konden wor den, moest er wel flink worden nage dacht en gezocht. De prijzen werden beschikbaar gesteld door een grote zaadhandel. De organisatie kan terug zien op een leuke activiteit, waar veel mensen voor warm liepen. za. 22 mei: 9 u. Pluimpot, kring concours hippique SINT ANNALAND za. 22 mei: 20 u. dansavond, dorpshuis za. 29 mei: 20 u. beatavond PvdA met Golly Wax OUD VOSSEMEER vr. 14 mei: 19.30 u. info-disco-dans- avond nieuwe jeugdver. Vossenkuil za. 22 mei: braderie SINT PHILIPSLAND vr. 14 mei: 19.30 u. alg.jaarverg. afd. Rode Kruis Ned., de Wimpel STEENBERGEN zo. 16 mei: N.H. kerk 17 u. 3e jub.con- cert Orgelkring BERGEN OP ZOOM vr. 14 mei: 21 u. Bolster, the Not Origi nals tm 28 juni: Markiezenhof - 'Verbeelde Werkelijkheid', schilderijen van Ans Markus en Jan van den Berg. Open: tm 15 juni van 14-17 u. 16-28 juni: di-vr 10-17 u. za-zo 13-17 u. ma. gesloten, be halve 31 mei van 14-17 u. PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN I. De N V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg heeft bij hen op 2 april 1982 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de Centrale Zeeland ten behoeve van de opslag van afvalolie in een ondergrondse tank en de opslag van afvalstoffen in een deponie. De inrichting is gelegen aan de Edisonweg te Vlissingen. kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sektie K. no, 169. II. De N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg heeft bij hen op 5 april 1982 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de Conventionele Centrale Borssele ten behoeve van het ver stoken van afvalolie. De inrichting is gelegen aan de Zeedijk no. 34 te Borssele, kadastraal bekend gemeente Borsele, sektie B. no. 1953. TER INZAGE Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: De aanvragen met bijlagen en de ontwerp-vergunningen met betrekking tot zowel I als II (waarin voor schriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder voor de omgevingen tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging). Terinzagelegging vindt plaats van 13 mei 1982 tot 14 juni 1982 en wel op de volgende plaatsen en tijden: I in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45 -20.45 uur; II in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek Borsele, Stengeplein 1. Heinkenszand. van 17-20 uur: I en II op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 13 juni 1982. tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur BEZWAREN Een ieder kan gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunningen als tegen de ontwerp-vergunningen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. St. Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, en wel tot 14 juni 1982. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot 7 juni 1982 tegen de aanvragen en/of ontwerp-vergunningen mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbii wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel. 01180 27351. toestel 430). Middelburg. 12 mei 1982 Er zijn vijftig verzoeken om inlichtingen binnen gekomen bij het provinciaal bestuur naar aanleiding van de adver tentie van het provinciaal werkgelegen heidsfonds, die o.a. in de Eendrachtbo- de verscheen. Gedeputeerde P.G.v.d.Bosse deelde dat vrijdag mee in de provinciale staten. Voor september doen g.s. een keuze uit de verzoeken. In het werkgelegenheidsfonds zit 1 miljoen gulden. "Daarmee kun je geen wonde ren doen, maar met deze injectie kun je wel andere gelden mobiliseren", zei de gedeputeerde. ROXY 1: Death Wish, deel 2 - 16 jr. do, ma, di 20 u, vr 18.45 21.15 u, za 14, 18.45 21.15 u, zo 14, 16.15, 18.45 21.15 u. Lust - 18 jr. vr za 23.30 u. ROXY 2: Pmimenbloesem(4) - do, ma di 20 u, vr za 18.30, 21 23.15 u, zo 16.15, 18.30 21 u. 18 jr. Explosion of the Dragon - 12 jr. za zo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Stripes(lO) - a.l. do, ma, di 20 u, vr, za zo 19 21.30 u. Frank en Frey(7) - a.l. za 14 u, zo 14 16.30 u. CINEMACTUEEL 2: Montenegro - 16 jr. do, ma, di 20 u, vr 19 21.30 u, za 14, 19 21.30 u, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Das Boot(2) - do, ma, di 20 u, vr 19 St 21.30 za 14,19 21.30 u. zo 14. 16.30. 19 21.30 u. Westkapelle, woonplaats van de jonge Viruly Er komt een uitgebreid onderzoek naar de samenhang tussen landbouw en na- tuur- en landschap. Het onderzoek zal zich vooral richten op de mogelijkheden tot aangepaste landbouw, d.w.z. het bedrijven van landbouw, rekening hou dend met de natuur en het landschap. Het onderzoek wordt op touw gezet door de Nederlandse provincies, het rijk en een aantal instellingen die zich be zighouden met landbouwkundig onder zoek. Voorlopig zal het onderzoek vier jaar Begonnen wordt met een onderzoek in veenweidegebieden en in zandgebieden en een onderzoek (te starten in Gelder land) naar landbouw binnen bestaande landschappelijke structuren. Gekeken wordt bijvoorbeeld naar graslandge bruik en bemesting, bedrijfsvoering, bedrijfsresultaten, werkgelegenheid èn naar de botanische waarde van percelen en slootkanten, vogels en het land schapsbeeld. gaan duren. In 1982 en 1983 zullen 12 a 15 man worden ingezet. De kos ten hiervan bedragen ongeveer ƒ1,4 miljoen per jaar. In principe is over eenstemming bereikt over de finan ciering: het ministerie van landbouw en visserij betaalt negen ton en de gezamenlijke provincies nemen vijf ton voor hun rekening.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 7