n Z€€LftOD PREDIKBEURTEN THOOLSE BOT EENDRACHTBODE Donderdag 25 maart 1982 v.i Tholen DEURLOO EN ZOON Iedere week speciale aanbiedingen Wat u vers haalt is pas lekker T0MP0UCEN RONDE CADETJES J. VAN OOST hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Oud- Vossemeer UITNODIGING DANSAVOND Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Een goede, degeli die koop je bij de vakman ■tttHÜ ijke bril, BRUlénHUId WEEKENDDIENSTEN 2 Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 (naast scheepsw. v. Duivendijk) Tholen, tel. 01660 -2799-2504-3257. Voor al het goede uit de zee. Ook deze week ZEEUWSE STOOFPALING per kilo 1 1 Steeds voorradig levende Advertentie I.M. M.A.C. rit Zaterdagavond organiseerde de M.A.C. weer een oriëntatierit. Volledig gespon sord door Bouwman-Potter en de Al- markt uit Poortvliet, die er voor zorgden dat er een prachtige prijzentafel was voor de beste 16 rijders van deze rit. Maar ook aan de start kregen alle 41 deelnemers al een zak met gladiolenk- nollen voor in de tuin die waren ge schonken door de Gebr. van Dijke uit St.-Philipsland. De rit ging door de stad waar al enkele moeilijke opdrachten uitgevoerd moesten worden, vervolgens door de polders richting Poortvliet waar ook weer voor vele deelnemers moei lijke opdrachten uitgevoerd moesten worden, vervolgens weer terug waar men na de 34 afgelegde kilometers aan de finish kon komen in "Hof van Hol land". De uitslag is als volgt: I. M. Vinjé. 94 strafpunten; 2. A. v. Loo Kapelle. 166 strafpunten: 3. J.v. Weele, 167 strafpunten; 4. R. Goossens, Hoog- erheide, 182 strafpunten; 5. A. Geuze 192 strafpunten: 6. I. de Graaf, Slie- drecht, 193 strafpunten; 7. F. Simons, 201 strafpunten; 8. F. Kousemaker, 224 strafpunten; 9. J. Goorden, 244 straf punten: 10. W.v.'t Slot, 248 strafpunten; II. C. Jansen. 255 strafpunten; 12. J. Overbeeke, 261 strafpunten; 13. H. Roggeband. 273 strafpunten:* 14. P. Heijboer, 277 strafpunten; 15. J. Hage. Stavenisse, 284 strafpunten; 16.'J. Else vier. Steenbergen. 297 strafpunten. De poedelprijs ging deze avond naar H. Trompetter die eindigde met 605 straf punten. De volgende rit is op zaterdag avond 17 april a.s. 6 voor 3.95 5 voor 1 .49 Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Foto-tentoonstelling Eglantier In den Eglantier in de Kerkstraat is tot eind april een expositie van foto-im pressies te zien Hans Verbraak uit Breda is de fotograaf waar het allemaal om draait, zijn thema's zijn natuurge- zichten en portretten. Hij genoot zijn opleiding bij zijn stadsgenoot Ton Wit- siers. Filmavond Paspartoe Op zaterdagavond 27 maart wordt er in het jongerencentrum Paspartoe een film vertoond. Op zaterdagavond 3 april staat er een soos op het programma, terwijl voor 10 april een hobby-avond genoteerd staat. Op die avond is het de bedoeling dat men kennis maakt met elkanders hobby. Wellicht dat daar in de toekomst op de soos iets mee gadaan kan worden. Schietvereniging 'De Eendracht' Schietvereniging "De Eendracht" hield in de nieuwe oefenruimte aan de Watt straat een tweedaags indoor toernooi voor regionale korpsen waaraan werd deelgenomen door 78 schutters. Dit jaarlijks evenement op de 12 meter baan bracht een spannende strijd in een vijftal klassen. "De Eendracht" is lid van de Schutters- kring Tholen en aangesloten bij de KNSA en kent een goede belangstelling van plaatselijke schutters. De nieuwe baan beslaat 450 m2 en omvat 8 liggen de banen en binnenkort mogelijkheden voor een pistoolbaan op de 25 meter en luchtbuks-schieten voor de jeugdleden. De wekelijkse schietavond is maandag j van 19.00 tot 22.00 uur. 100/49: 2. A.J. Menheere 100/46; 3. A. Potappel 99/49; Klasse B: I. D. Broek huis 99/48; 2. J. v. Tiggele 98/48; 3. A. Rijnberg 98/48; Klasse C: 1. A.J. v. Gorsel 97/48: 2. J.A. v.d. Slikke 93/42; 3. W.v.d. Ree 92/41; Klasse D: 1. A.v. Gorsel 93/46; 2. R. Suurland 88/41; 3. M. Knuist 83/39. 27 MC vierde feest In zaal van Zanten kwam zaterdag avond een groot gezelschap van 27 MC-ers bijeen voor hun feestavond. Er was gezellige muziek van de Happy Stars uit Bergen op Zoom, waarbij veel gedanst werd. er was een verloting met bijna voor alle aanwezigen een prijs en uiteraard ontbrak niet de versterking voor de inwendige mens, zowel in droge als natte vorm. Lady Sinbad en de Arba hadden alles prima voor elkaar. Zo reikte men deze avond ook de prijzen van de bowlingwedstrijd uit. Eerste bij de dames werd L. Koedood-de Kok, en bij de heren was J. Schot nummer 1. Vorig seizoen namen enkele 27 MC-ers het initiatief tot een gezamenlijk kam- peer-weekend. Dit zal ook nu weer worden herhaald en wel op 14 mei. Neem daarbij de zaalvoetbalploeg voor dames en de heren dan zijn dit allemaal aktieve mensen, dankzij hun conditie konden zij het feest tot in de kleine uurtjes volhouden. Kamerplanten op school De afgelopen weken waren de kinderen van de 3e klas van de Eben Haëzerz- school aktief bezig rond het thema: Ka merplanten. Ze deden allerlei dingen in de klas met planten, zoals; zaaien, stek ken, verpotten, namen opzoeken in plantenboeken, etc. Hierbij kregen ze goede medewerking van de bloemisten en zelfs van een Zwijndrechtse planten- handel. die gratis kamerplanten lever den. Elk kind kreeg een vetplant, waar mee ze uiteraard heel blij waren. Het was ook bijzonder leuk dat er op een dinsdagmiddag in dit kader een bezoek gebracht werd aan Bloemisterije Dalem. Een van de leerlingen nam dhr. Jansen ook nog een interview af. Het was een leerzaam, maar vooral leuk, project, waaraan ook de bloemenhandels v.d. Berge en Van Dijke meewerkten. f op LafspraakJ molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 563 Advertentie I.M. Voorzitter J. v.d. Heuvel reikte zater dagmiddag rond 17.00 uur de prijzen uit in de verblijfsruimte met voor de korp sen een wisselbeker en de individuelen een beker/en/ of waardebon. Klasse H - Eendracht/Tholen; Klasse A - idem; Klasse B - Prinses Juliana/S- cherpenisse: Klasse C - idem; Klasse D - Eendracht/Tholen. Klasse H: 1. H. Berrevoets 100/49; 2. A. van Mil 100/49; Klasse A: 1. H. Hoeksema Rheuma collecte. De rheumacollecte die gehouden werd in de week van 9 maart t.e.m. 13 maart heeft een bedrag van 3188,67 opge bracht. Helaas was dit bedrag wat min der dan vorig jaar, maar niettemin wor den alle gevers en geefsters, en met na me de collectanten names het organise rend comité hartelijk dank gezegd. N.C.V.B. kwam bijeen Woensdag 17 maart opende de presi dente. mw. S.W. Tichem-Zachariasse, de ledenvergadering in de Wingerd. Ter opening werd Ps. 103: 5-7 gezongen, na een hartelijk welkomstwoord tot ds. Roodsant en de gewestelijke rayoncon- tactvrouw Mw. J. Nagelkerke-v.d. Ran den, las de presidente haar meditatie "Stof tot stof' uit Col. 1:1-4 Ds. Roodsant sprak deze avond over "Begraven en cremeren". Hij ging terug in de geschiedenis naar o.a. de Grieken, Romeinen, Germanen en Saksen, de gebruiken van deze mensen. Tevens maakte hij duidelijk wat de bij bel zegt over begraven en cremeren. De verschillen tussen de heidenen en chris tenen. Ook in deze tijd is nog duidelijk een verschil merkbaar alhoewel dit in de loop der jaren steeds kleiner wordt. Tot slot konden de leden vragen stellen, deze liepen zeer uiteen, van de wederopstan ding tot heel persoonlijke problemen. Als slot werd gezongen Gez. 449 en ging ds. Roodsant voor in gebed. Volgende vergadering wordt gehouden op 21 april a.s. Dhr. J.P.B. Zuurdeeg zal dan spreken met vertoon van dia's. Het voorjaarsreisje voor de N.C.V.B.- leden is gepland op donderdag 3 juni a.s. Inschrijving is mogelijk vanaf volgende vergadering. Bij grote onkosten bejaardensoos in Meulvliet De bejaardensoos heeft een ledenbes tand van 112 leden, waarbij 17 nieuwe leden in 1981. Een mooi getal. Van deze leden waren er vele aanwezig op de le denvergadering die maandagmiddag in de soos in de Brugstraat gehouden wer. Voorzitter mevr. A.G. Baerends-Rein- ders hette iedereen welkom, waarna het verslag over de aktiviteiten in het afge lopen jaar gebracht werd door mevr. A. v.d. Peijl-Dekker. Zij stopt ermee als se cretaresse, maar wil nog wel behulp zaam zijn. Mevr. N. Riedijk-Geluk kon een batig saldo melden, mevr. L. Deur- loo, die als vice— voorzitter meestal als gastvrouw van de soos optreedt, was af tredend maar herkiesbaar, evenals de penningmeester. Zij werden bij accla matie herkozen. Mevr. E. Snepvangers- Quaak, was de enige kandidaat voor de secretaris-post. Iedereen stemde met applaus in bij haar benoeming. Mevr. v.d. Peijl werd voor haar werkzaamhe den bedankt door mevr. Baerends, ter wijl mevr. Deurloo een bloemstuk over handigde. De mededelingen bevatten o.a. een op merking over het soosgebouw. Uit fi- nanciëel verslag was naar voren geko men dat de gemeente garant staat voor onderhoud en verwarming van het soosgebouw. Mochten zich ecter grote onkosten voordoen, dan zal men toch naar het gemeenschapscentrum Meul vliet moeten verhuizen. Iedere gemeen te heeft nl. zijn soos in het dorpshuis. Een zaak die niet door iedereen met ge juich wordt ontvangen, maar komt tijd, komt raad. Vrolijker zaken kwamen aan de orde bij de bespreking van het zo- merprogramma: een dagreis op 27 april naar Delft en de bloemenveiling te Honselersdijk, opgeven hiervoor is mo gelijk op vrijdag 26 maart in de soos, en een reis van 24 t/m 29 mei naar Val kenburg. Hierbij zijn 2 dagtochten in begrepen. Mej. Deurloo geeft graag in lichtingen. Verder heeft men plannen voor enkele middagreizen. Mevr. J. Le- beau-Goorden kwam de aanwezigen iets vertellen over de stichting Welzijn voor ouderen. Een stichting die sinds 1 januari 1981 aktief is en zetelt in het gemeentehuis te St.Maartensdijk. Zij vertelde dat de commissies in Poortvliet en Scherpenisse, die als proef werden opgericht, goed functioneren. Men wil gaan tot het vestigen van een dergelijke commissie in Tholen. Zij kunnen dan de contactpersonen zijn van meerdere ou deren in de gemeenten. Klachten of wensen, of ideeen kunnen bij monde van deze mensen worden doorgespeeld naar de stichting die dan graag voor hen verder werkt. De vergadering had een ontspannend slot, nadat de dames van de Zeeuwse Vrouwenraad met een boeket bloemen bedankt werden voor hun inzetting, met een gezellige bingo o.l.v. dhr Kesteloo. Mej. Deurloo dankte alle aanwezigen voor hun goede opkomst. Concerten muziekschool Dinsdagavond en vrijdagavond traden in de Meulvliet de leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool op voor hun ouders, familieleden en verdere belang stellenden. Dinsdagavond kon dhr. J.F. Kousemaker, beheerder van de Mu ziekschool, een goed bezette zaal wel kom heten, waarna de klas. A.M.V. 2 optredens verzorgde op o.a. op accor deon, blokfluit, gitaar, orgel en piano. Op vrijdagavond genoot men van de uitvoering op de genoemde instrumen ten door de leerlingen van de A.M.V. klas 1. Boekwerk o.l.s. bijna compleet Na veel speurwerk, maar ook dankzij veel medewerking, heeft dhr. J.F. Kou semaker schoolleider van Ter Tolne, zijn foto's van de 100-jarige openbare school bijna compleet. Slechts 2 foto's ontbre ken. Dat is een foto uit 1919 van de 8e klas waarschijnlijk met meester Bierens en een foto uit 1927. van de letters O en P. Vroeger werd namelijk gefotogra feerd op alfabet. De geschiedenis van de oude school is uit de mond van velen opgetekend, terwijl de historische gege vens ook bijna rond zijn. Naast de uit gave van het boek. zal ook de tentoon stelling zeker veel aandacht krijgen. En wie voor de laatste foto's kan zorgen, mag dhr. Kousemaker bij wijze van spreke midden in de nacht bellen, tel. 2787. Concordia geeft uitvoering Zaterdagavond half acht is er in de grote zaal van het gemeenschaps centrum Meulvliet een muziekuitvoering door de Kon. Muziekver. Concordia. Op het prbgramma staan: "King Cotton" van John Philip Sousa. "Intermezzo" door de eigen dirigent P. Steijns, "Second Suite" van Gustaf Hoist, "Marche nr. 1 pour musique militaire" van Ludwig von Beethoven, "Porgy and Bess" van Gershwin, "A Sentimental Selection" in een arrangement van Pi Scheffer en "Zaribah Boogie Woogie" van Lex Abel. Na de pauze zal de toneelvereni ging A.l.O.S. uit St. Maartensdijk een opvoering geven van "Gast in Eigen Huis". Men hoopt er weer een ouder wetse gezellige familie-avond van te maken en daarom is ook voor het Bal de Pedro Safari Band uit Bergen op Zoom uitgenodigd, die hun sporen volop ver dienden bij feestavonden. Iedereen is welkom. W.A. Blaas diaken Dhr. W.A. Blaas is met grote meerder heid tot diaken van de hervormde ge meente gekozen als opvolger van dhr. L.M. Schot. De tegenkandidaat M.W. Snoep kreeg een kwart van de ruim honderd stemmen. Toch weer een kapper Op 1 maart sloot dhr. J.W. de Rijke in de Dalemsestraat zijn kapsalon, waardoor de laatste herenkapper in de stad zijn werk neerlegde. Er is nog wel een da meskapsalon: Saskia op de Markt. Met name oudere mannen voelden het toch wel als een handicap, niet meer in de eigen woonplaats naar de kapper te kunnen. In een stad met 5700 inwoners is er ook een grote potentiële klanten kring voor een herenkapper. Overigens had ook hairstylingshop Rijstenbil in Oud-Vossemeer nogal wat klanten. Vanaf 30 maart gaat kapper v.d. Reest uit Scherpenisse echter knippen in de voormalige kapsalon van S. de Korte in de Hoogstraat. Velen zijn daarmee ge lukkig omdat daarmee op deze manier toch een voorziening in de eigen stad wordt behouden, ook al is dat dan be perkt tot twee dagen: dinsdag en woensdag van twee tot acht uur. Boot gestolen Watersporter de W. uit Roosendaal kwam na de winterslaap van zijn vorig jaar oktober afgemeerde jachtje weer een kijkje nemen in de haven. De boot lag er niet meer en de aanlegplaats leek al zo verweerd, dat de diefstal al lang geleden is gebeurd. Bloedproef Zondag werd een automobilist uit Berg en op Zoom aangehouden, die na een blaas- en bloedproef een rijverbod werd opgelegd. Een paar jongens die er in de Hoogstraat een sport van maakten om over het trottoir te fietsen, kregen een bekeuring. Dat gold ook voor een jon gedame op een bromfiets, waarvan de achterverlichting niet brandde. Vrouwentrefcentrum besprak postnatale depressie. Het vrouwentrefcentrum ging woens dagochtend in Meulvliet in op gevoelens van neerslachtigheid na de bevalling, de zogenaamde postnatale depressie. Een vrouw vertelde over haar ervaringen, die heel wat meer inhielden dan 'de Huil- dag', die elke vrouw in de eerste of tweede week na de bevalling wel kent. In Engeland, waar vijftig procent van de artsen vrouwen zijn, is al veel onderzoek gedaan naar paniekgevoelens, contac tangst, e.d. Sinds kort heeft men ont dekt, dat naast de theorie van de hor monale storing een tekort aan vitamine b6 de klachten kan veroorzaken. De huisartsen zijn ook voor dit onderdeel van de gezondheidszorg in de weer. Daarnaast verstrekt de P.N.D.-stichting te Aalsmeer telefonische informatie: 02977-23039. Woonhuis verkocht. Twee notarissen, mr.W'.Loof en mr. J.W. de Beijl uit Goes, verkochten dinsdag avond in Hof van Holland het woonhuis met erf en pad. Polderstraat 12, groot 85 ca. Er was matige belangstelling. J. Ver wijs uit St. Philipsland werd eigenaar voor 41.500 gulden. V.-js Biljarten De Treffers: J.Etienne kortste partij 26 beurten, hoogste serie 10 caramboles, beste gemiddelde 2.10. L. van Wezel- J.Etienne 0-2, B. den Hollander- M.Moerland 0-2, P. de Leeuw-G.Ha- vermans 0-2. De Poedelaars: P.Bevelander 21 beurten kortste partij, beste gemiddelde M.Pip ping 3.231 en met J. van Gorsel hoogste serie. Met nog 1 wedstrijddag voor de boeg is Van Gorsel onbereikbaar ge worden voor de concurrentie, waarbij voor de tweede plaats nog drie spelers in aanmerking komen: J.Konings, P.Beve lander en M.Pipping. Kampioen Van Gorsel vergaarde 29 punten uit 22 wed strijden. J.Plandsoen-M.Pipping 0-2, J. van Gorsel-M.Pipping 0-2, J.Pland- soen-L.Klippel 0-2, L.Klippel- A.v.d.Houten 0-2, M.Pipping Wzn- P. Bevelander 0-2. Krijt op Tijd: driebanden - M.Istha- A.Aarnoudse 2-0, A. van Daalen-A.Ha- vermans 0-2, L.Vroegop-H. van Daalen 0-2, A.Aarnoudse-J.Schetters 0-2. Nooit Gedacht: D. van Dam 26 beurten kotste partij, hoogste serie W.Heijboer 18 caramboles en 4.10 beste gemiddelde. J.Verhees-W.Hoekstra 2-0, W.Saparow- J. van Meer 2-0, D. van Dam-D.Hen- dikse 2-0, J.Grootdonk-P. van Treyen 2-0, M. van Hees-W.Hoekstra 2-0, P.Vis-W.Heijboer 0-2, P.Steyns-W.Sa- parow 0-2. Bij Zelden Raak speelde Jos Hommel in 15 beurten de kortste partij. De hoogste serie werd door vier spelers gemaakt en wel door Teun Schot Piet Hommel Jaczn. Jo Grootdonk en Danny Vaders die ieder drie caramboles op rij produ ceerden. Hommel-van Driel Jzn. 2-0; Timmermans-Hommel 0-2; Groot donk-Hommel Jaczn. 0-2; Schot-Vaders 2-0; Grootdonk-Vaders 2-0. Hallo luisteraars en amateurs. Op zaterdag 3 april organiseert Radio Noord Internationaal weer een gezellige Dit in zaal ^"VEER te Oud-Vóssfneer. De zaal is open om 8 uur en de aanvang is om 9 uur. De toegang is geheel gratis. Parkeren geen probleem. U bent van harte welkom op 3 APRIL A.S. Advertentie I.M. Zangkoor trad op. De Christelijk Gemengde Zangvereni ging is maandagavond opgetreden voor de bewoners en staf van het bejaarden tehuis "de Schutse" in Sint Annaland. De avond werd geopend met Psalm 98, vers 1 waarna het koor met orgelbege leiding van Kees Droogers C.zn. onder leiding van dirigent A. Ridderhof achtereenvolgens zongenIStilte over alle landen, Gij die alle sterren houdt. Achter hem aan, Psalm 121 en Looft de Heer, verbreidt zijn eer. Daarna werd er een koffiepauze gehouden waarbij de leden van het koor met de bewoners verspreid een babbeltje maakten. Het tweede gedeelte werd gevormd door het zingen van Jezus, mijn Heiland, Heilig de Heer, Lof aan de Heer en bezingt de macht. Met samenzang van vers 1 en 3 van Psalm 149 werd het muzikale ge deelte van de avond afgesloten waarna men onder het genot van een aperitiefje nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. Taptoe muziekvereniging De Oud Vossemeerse Muziekvereniging zal op zaterdag 27 maart aanstaande op het parkeerterreinen de Raadhuisstraat tegenover de Vossënkuil en de N.H. kerk voor de vijfde maal een taptoe houden. Vorig jaar kon deze gebeurtenis wegens de zware regenval niet door gaan. Aan de taptoe is een grote licht show verbonden en er wordt aan mee gewerkt door de eigen leden die onder verdeeld zijn in de muziekgroep, drum band, blaaskapel en fakkeldragers. De taptoe begint om 20.00 uur. Opbrengst collecte De collecte voor het Rheumafonds heeft in ons dorp 1.269,17 opgebracht. De organisatie dankt alle gevers en collec tanten. Sint Nicolaascomité Het Sinterklaasfeest staat nog niet voor de deur, maar toch wordt er op dinsdag 30 maart in café 't Veer toch al over dit evenement van gedachten gewisseld. Op initiatief van ijsclub de Eendracht, de muziekvereniging en de Winkeliersve-, reniging zijn alle besturen van de vere nigingen uitgenodigd om met elkaar te komen tot de oprichting van een Sint Nicolaascomité. Dat moet door alle ve renigingen gezamenljk financieel wor den gesteund om met Sinterklaas de kinderen een feestelijke middag aan te bieden. Voorheen werden de kosten door de drie genoemde verenigingen gedragen, maar nu zijn bredere schou ders nodig om sterk te staan voor de jeugd. De vergadering begint om 20.00 uur. Bejaardenmiddag De Zeeuwse Vrouwenraad organiseerde afgelopen week in de Vossënkuil een bejaardenmiddag. Dhr.Speksnijder uit Poortvliet vertoonde twee mooie films. waarvan de ene een door hem gemaakte vakantiereis omvatte en de andere fraaie beelden van het eigen eiland Tholen te zien gaf. Het was een gezellige en leer zame middag. Rik- en wipconcours v.v.Vosmeer Voetbalvereniging Vosmeer hield zater dagavond in clublokaal 8chetters een rik- en wipconcours. Er waren 28 rikkers en 8 wippers die met elkaar een felle strijd leverden om een prachtige prij zentafel, terwijl men tussendoor nog een zestal rondes met het rad van avontuur draaide ter bestrijding van de onkosten. J.Plandsoen werd overwinnaar bij de rikkers. Hij behaalde 214 punten, 2 T. van Meer 208 p, 3 P.Havermans 196 p, 4 J.Kruf 187 p, 5 P.Hommel 181 p, 6 mw. de Bruyn 167 p, 7 H.Zeeman 158 p, 8 J. van Daalen 153 p, 9 W.Heijboer 149 p, 10 D.Polderman 146 p, 11 A.Goud zwaard 146 p, 12 W. de Bruyn 144 p, 13 J.Vaders 142 p, 14 A.Brusselaars 140 p, 15 mw.Zeeman 134 p, 16 G. de Gast 128 p, 17 mw.Havermans-Hommel 121 p, 18 P. de Leeuw 109 p, 19 F.Hommel 108 p, 20 D. van Driel 105 p, 21 M.Verkamman 104 p, 22 M.Voormeulen 103 p, 23 W.Boogaart 99 p, 24 J.Voormeulen 93 p, 25 A.Havermans 91 p, 26 mw.Hommel- Veraart 76 p, 27 C.Burgers 50 p en 28 J. de Klerck 9 p. Bij de wippers ging de zege naar Leo Havermans met 126 pun ten, 2. Mw.Havermans 114 p, 3 L.Hoek 108 p, 4 mw.Hommel 106 p, 5 R.Voor- meulen 92 p, 6 H. van Daalen 90, 7 M.Oostdijk 86 p, 8 mw. de Gast-Verhees 86 p. Bingo De Zonnebloem houdt woensdag in café 't Veer een bingomiddag voor de plaat selijke zieken en gehandicapten. J.D.Vroege treedt op als spelleider en presenteert vanaf 14.00 uur de eerste cijfers.Mensen die opgehaald willen worden kunnen contact opnemen met mw.Schipper-Havermans. Jongerenmis Er was zaterdagavond een goede be langstelling voor de jongerenmis in de Sint Willebrorduskerk. Het thema van de dienst was 'Geboren worden in deze tijd', op welk gegeven ook de preek was afgestemd. Het jongerenkoor zong on der leiding van Leo Hermans en ver zorgde ook de diverse teksten en lezin gen JL Prijs in Sparbingo De fam.M.van Poortvliet uit de Dou- blethstraat was de gelukkige winnaar van de derde prijs in het jubileum bin- gospel van de vijftigjarige Spar. Elke twee weken kan men een auto winnen, videorecorders, filmcamera's en geld prijzen. In de derde ronde was de fam.van Poortvliet goed voor een film camera, die door Spar-winkelier J.Rij- nart met veel genoegen werd overhan digd. Toerclub de Hoop Toerclub de Hoop reed zondag 21 maart de eerste rit van het nieuwe seizoen. Er stond een koppelprecisierit op het pro gramma van 20,7 km die was uitgezet door Kees Keur. De rit werd gewonnen door Frans Stols en Henk Keur. Dit sei zoen handhaaft de Hoop wel het kilo meterklassement, maar het begrip pe riodekampioen kent men niet meer. Simavi-collecte De collecte voor Simavi heeft in ons dorp 1.851,- opgebracht. De organi satie dankt alle gevers en collectanten. Smash in competitieverband Voor de clubcompetitie werden een groot aantal tafeltenniswedstrijden af gewerkt door de spelers van Smash: Junioren: L. van Vossen-S. van Loon 21-11, 21-12, C.Bruijnzeel-A.Snoep 21-6, 21-7, A. van 't Hof-J.Fase 21-10, 22-20, S. van Loon-J.Fase 14-21, 21-17, 21-16, C.Bruijnzeel-A. van 't Hof 21-15, 21-17, A.Snoep-L. van Vossen 10-21, 14-21, J.Bruijnzeel-C.Gunter 16-21, 12-21, H. van Dijke-J.Quick 21-6, 21-2, S.Dunci Jacobs-N.Quick 15-21, 21-17, 17-21. Senioren: M.v.d.Klooster-C. van 't Hof 21-19, 18-21, 21-14, K.Westdorp- K.Vroegop 21-9, 21-12, T.Heijboer-P. van Dijke 21-14, 18-21, 21-17, T.Heij- boer-M. van de Klooster 21-17, 17-21, 18-21, K.Westdorp-H.v.d.Klooster 16-21, 21-7, 21-12, J.Keur-D. van Driel 21-19, 18-21, 19-21, C.Ridderhof- H.Heijboer 21-8, 21-9, C.Ridderhof- A.Vroegop 21-19, 17-21, 12-21. Zaterdag 27 maart vervolgt Smash '76 de NTTB-competitie met drie thuis wedstrijden, te weten Smash 1- Markiezaat 3, Smash 1 jun.-Sios West 6 en Smash jun.2-Deso 6. Smash 2 speelt een uitwedstrijd tegen het Bergen op Zoomse Markiezaat 4. Jeugdverenigingen over Israël In het verenigingsgebouw van de Ne derlands Hervormde kerk werd vrijdag avond 19 maart de gezamelijke jaarver gadering van de drie jeugdverenigingen gehouden. Voor een volle zaal met gas ten uit Arnemuiden en Stavenisse werd een uitgebreid en gevarieerd program ma over Israël afgewerkt. Dominee M .D.Geuze, die de leiding van de avond in handen had, opende met gebed en schriftlezing. Naar aanleiding van het thema sprak hij uit Gez. 32 ov er het ontstaan van de naam Israël. De meis jesvereniging 'Shalom' beet de spits af met een declatorium over het land in het Midden-Oosten. Bij iedere letter van het ABC werd iets over Israël verteld, de inwoners en de problemen waar ze mee te kampen hebben. Tussen de stukjes door werden Nederlandse en He breeuwse liederen gezongen. Na de eer ste pauze, die werd gevuld met koffie en limonade, was de beurt aan de jongens club 'Samuel' met een klankbeeld. Hierin werden voornamelijk de klima tologische en economische aspecten van het land belicht. Uit de jaarverslagen van alle verenigingen bleek dat 1981 een> goed jaar is geweest. Er was een kamp verslag van de jongensclub en er werd gecollecteerd voor medische hulp in Is raël. Na de tweede pauze met een hartig hapje was de jeugdvereniging 'Ichtus' aan de beurt met een samenspraak over Joodse feesten en gebruiken. Spelend voor toerist spraken een aantal leden van de vereniging over Joodse feestda gen die ze in Israël hadden me ege- maakt. Tenslotte er nog een quiz door de jongensclub. Twee groepjes van vier mensen uit de zaal moesten vragen over Israël beantwoorden. Het hele pro gramma werd afgewisseld met samen zang. Ds.Geuze besloot de geslaagde avond met gebed. Dode Zeehond Een Thoolse visser bracht 18 maart uit zijn fuik in het Grevelingenmeer een dode zeehond naar boven. Het dier was door verstikking om het leven gekomen. De zeehond was gemerkt met een code nummer, wat voor de visser aanleiding was in de haven de politie in te lichten. Het kadaver werd naar het Instituut voor ydrobiologischonderzoek te Yerse- ke gebracht en vandaar naarTexel, waar het Wetenschappelijk Instituut voor on derzoek der zee de afkomst van de zee hond verder kan nagaan. Kind aangereden De driejarige S.E. is zaterdagmiddag aangereden door de zestienjarige brom fietser L.W. waardoor het meisje een lichte hersenschudding, een bloedneus en een dikke lip opliep. Dokter Note- boom verleende eerste hulp. De brom fietser kwam van de Stoofdijk de Voor straat in, toen het kind van achter een auto plotseling de straat overstak. W. kon het meisje niet meer ontwijken. De bromfiets was licht beschadigd. -IIII- Kerkstraat 16. 1~ 4691 CE THOLEN, Tel.: 01660-41 24 Advertentie I.M "Tandje Bij" De rollen-vierdaagse van Achtmaal in zaal "Den Thuur" verreden bracht suc ces voor een tweetal "Tandje Bij"-kop- pels. Iedere avond dienden 3 ritten van 500 meter afgedaan te worden met voor de dames echter een afstand van 425 meter per rit. in de B-categorie eindigden Walter Schetters/Sjaak Hage op een derde plaats en voor Riet Schetters/Ria Steenpoorte was er een klassering op de zesde plaats. Voor deze prestaties ontving mén be kers-bloemen en tal vari premies zodat het gehele programma de moeite waard bleek voor de Tholenaren. Vlakbij iiiiis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaart jes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Oud papier Op 2000 gram na werd door de leden van muziekvereniging 'Euterpe' 4500 kilo oud papier opgehaald. Blaffende honden bijten niet Toch hadden enkele fietsers vorige week last van een meerennende hond. Het dier misdroeg zich zelfs zo, dat een van wielrijders ten val kwam. Sindsdien houdt de politie toezicht. Geen reclame De politie waarschuwde dinsdagavond om half elf de eigenaar van een rijdende winkel, die nog levensmiddelen ver kocht. De winkelsluitingswet geldt ook voor rijdende winkels en de volgende keer is er voor de eigenaar een bon. Technische mankementen genóte S. kreeg donderdag 18 maart een bekeuring omdat ze in een auto met een gladde band en een lekke uitlaat reed. Een Thoolse bromfietser en een genoot op de fiets kregen een boete toen de wielrijder zich door zijn vriend liet voorttrekken. De sterke arm greep in om ongelukken te voorkomen. Een dag la ter, vrijdag 19 maart, werd een brom fietser bekeurd voor het rijden met een opgevoerde tweewieler. De brommer werd onderworpen aan een technisch onderzoek. Het is de tweede keer dat de betrokkene werd aangehouden voor dit feit. Bezwaarschrift gegrond Lidmaten die geen avondmaalgangers zijn, mogen gpen kandidaat zijn voor een kerkeraadsfunctie. Die uitspraak deed de provinciale commissie voor de be handelingvan bezwaren en geschillen in de N.H.Kerk te Middelburg naar aan leiding van een bezwaarschrift van de heren Bliek, Brinkman, Kuiper en Schreuders tegen de voorbereiding van de ambtsdragersverkiezingen van 9 en 29 december. De toen gehouden verkie zingen zijn ongeldig verklaard. De ker- keraad is daarom met een nieuwe pro cedure begonnen om de vacature W.J. van Hemert (ouderling) te vervullen. De lidmaten kunnen kandidaten d indie nen. Gemeente-avond Rehoboth In de hervormde gemeente Rehoboth was donderdag 18 maart goede belang stelling voor de gemeente-avond, waarin de jaarvergadering van 'Schrift en Belij denis' was opgenomen. Voorzitter D.F. Bentschap Knook verwelkomde de le den. Na gebed door ds.J.J. Roodsant en samenzang volgden de jaarverslagen. Penningmeester C.D. Ampt werd her kozen. terwijl secretaris R.L. Dingemans Vervolg óp pag. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kand.J.Haeck, Hoeve laken HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.J.J.Roodsant GEREF. KERK 10 en 17 u. ds.A.Molenaar, Ulven- hout(bed&dankzHA) CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. drs.M.Roos, Woubrugge R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.H.Lam, Sommelsdijk 18.30 u. ds.P.J.Droogers' Werkendam GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.J.Palsma, Breda CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo. 9 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u.(HD) ds.M.D.Geuze di. 30 mrt. 19.30 u. ds.M.D.Geuze, Bij- hell. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10(HD) en 18 u. ds.B. den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds.J.Dol, Terheijden 19 u. ds.J.J.Roodsant OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 10.30 u. H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18.30 u. ds.G.Mouw wo. 31 mrt. 19.30 u. ds.Hoogeland POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds.W.C.P. den Boer, Har- derwijk(HD) GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.A.B.Cysouw 14.30 u. ds.D.Scheepmaker, D'oord OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A.v.d.Meer GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.P.Torenbeek, Hoogeveen 27/28 maart Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse(pat. Dr. Padt) Dr.Kale, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Annaland, Stavenisse, Sint Maar tensdijk en Scherpenisse(pat. Dr. van der Bel) Dr.Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-2500 TANDHEELKUNDIGE HULP Voor noodgevallen: tel. 01660- 3988(Roefs), 01686-4324(Wouters) of 01682-4187( Vos) WIJKVERPLEEGSTERS Zr.R.Metze, Sint Maartensdijk, tel. 01666-3844 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-12 u„ tel. 01100-15892, tst. 35 NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le dinsdag vd maand contact ochtend ziekenhuis Lievensberg(mel- den portier). Info: ma - vr. tel. 01640- 37980, tst. 2505-2506. DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u, za. 9-9.30 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50385 dag en nacht bereikbaar. Groepsavonden di. en do. 20 u. Gezondheidscentrum L.Pourquinstraat 1, BoZ. WELZIJNSORGAAN Vr. 26 mrt: 14.30 u. Soc.Psych.Dienst, 15.30 u. Alg.Reclasseringsver. en Bur. voor Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sociale bood, tel. 01180-15551dag en nacht bereikb. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, M'burg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikb. AMBULANCE RODE KRUIS tel 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM. tel. 01660-3250. buiten kantooruren 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do. 25 mrt. t/m 1 april uur donderdag 25 3.54 - 16.12 vrijdag 26 4.37 -16.50 zaterdag 27 5.13 - 17.31 zondag 28 6.45 -19.09 maandag 29 7.26-19.46 dinsdag 30 8.04 - 20.23 woensdag 31 8.42-21.01 donderdag 1 9.31-22.05 do. 25 mrt. 11.17 u. Nieuwe Maan za. 27 mrt. 17.31 u. Springtij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2