PREDIKBEURTEN §1 2 EENDRACHTBODE Donderdag 18 maart 1982 Tholen DEURLOO EN ZOON Iedere week speciale aanbiedingen Wat u vers haalt is pas lekker SNEEUWSTERREN J. VAN OOST hairstyling shop L£ENRUSTENBIL op V Oud- Vossemeer Sint— Annaland WEEKENDDIENSTEN Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 (naast scheepsw. v. Duivendijk) Tholen, tel. 01660 :2799-2504-3257. Voor al het goede uit de zee. Ook deze week ZEEUWSE STOOFPALING per kilo 11. BRUINE BOKKING per stuk 1.50 Verse Hollandse SPIERING Advertentie I.M. Zeskamp Paspartoe In de sporthal wordt er op zaterdag avond 20 maart een zeskamp georgani seerd. Vanaf kwart voor acht zullen be hendigheid, kracht en snelheid centraal staan. Zeven ploegen strijden op deze sportieve avond om de hoogste eer. In schrijving is mogelijk tot het evenement van start gaat. Voor zaterdag 27 maart heeft Paspartoe weer een spannende film in het programma opgenomen. Deze activiteiten kunnen worden be zocht door jongeren van 15 jaar en ou der. Speelveld aan de Doelweg De CDA-fractie in de gemeenteraad heeft maandagmiddag via een schrifte lijke vraag bij b. en w. om medewerking gevraagd voor aanleg van een speelveld aan de Doelweg. Een groep ouders van jonge kinderen zou graag een zandbak en een paar speelwerktuigen van de ge meente krijgen, die men zelf wil plaat sen. Met zelfwerkzaamheid is men ge negen om aan de aanleg van de speel plaats bij te dragen. De vraag was meer een mededeling dan een verzoek, zodat burgemeester Baerends concludeerde: bedankt voor de mededeling. Later liet mevr. Deurloo hem weten, dat er toch wel op medewerking van de gemeente wordt gerekend. Motorrijder in de sloot Op 10 maart deed zich een eenzijdig ongeval voor toen motorrijder R.R. uit St. Maartensdijk op de Postweg een tegenligger over de middenstreep zag naderen. Hij remde sterk af, waardoor hij met z'n motor in de sloot terecht kwam. Dr. de Looze uit Oud-Vossemeer verwees na een eerste controle voor nader onderzoek naar het ziekenhuis. Aanrijding in de Brugstraat Twee autobestuurders kwamen op 15 maart in lichte botsing in de Brugstraat. Mevr. J.M.E.D. kwam uit de Bakker straat en wilde linksaf de Brugstraat in rijden toen mevr. J.J.Q. van rechts na derde. De snelheid van beiden was zo gering, dat de materiele schade licht was. van 5.50 voor 3.50 SUIKERBROOD van 2.25 voor 1.75 LUXE DOOS BONBONS 400 gram van 7.95 voor 5.95 Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Pastoor van Osta overleden Zaterdag 13 maart overleed na een langdurig ziek zijn in het Kloosterbe jaardenoord San Fransesco te Etten Leur de voormalig pastoor van Tholen en Oud-Vossemeer P.van Osta. Patoor van Osta werd 59 jaar geleden in Roos endaal geboren en werd na zijn pries terwijding in 1949, tot kapelaan be noemd in Clinge .daarna in St.Willi- brord en vervolgens te Zundert. Het langst was pastoor van Osta werkzaam in Etten-Leur, eerst als kapelaan en later als godsdienstleraar. In 1974 werd Tho len zijn parochie en in 1976 viel ook Oud-Vossemeer onder zijn pastorale zorg. Begin 1981 kwam het droevige be richt dat pastoor van Osta ongeneeslijk ziek was en nam men afscheid van hem. Dinsdagavond was er zowel in de R.K.Kerk te Oud-Vossemeer als in de R.K. Parochiekerk te Tholen om 19.00 uur een Avondwake ter nagedachtenis aan de overledene. De begrafenis heeft plaatsgevonden in Roosendaal op de begraafplaats Zeéestede, na een uit vaartdienst vanuit de parochiekerk Moeder Gods. Voetbalteam Pinocchio van start Het was een feestelijk weekend voor Radio amateur Pinocchio. Het 1000-ste lid van de fanclub werd ingeschreven, en het zaalvoetbalteam speelde haar eerste wedstrijd en won. Mevr.Mosselman uit de Hofstraat werd dankzij haar inschrijving de gelukkige bezitster van een radio-casetterecorder die ter beschikking was gesteld door 'Quist-Duine. Verder kreeg zij een fruit schaal van de echte groenteman, een fles champagne van de Fa.Hol en werd op de foto liezet, om te worden opgenomen in de bescheiden van de Fanclub-leids ters Joke en Lena. Deze dames zien hun initiatief dat per 1-1-82 gestart werd, wel beloond. Velen genieten van de uitzen dingen en tonen door hun lidmaatschap, dat kosteloos is, hun steun aan Pinoc chio. Verder zal het zaalvoetbalteam door sportieve wedstrijden hun steun aan Pinocchio bekend maken. Zater dagavond was in Meulvliet de eerste wedstrijd tegen D.V.O. eveneens uit Tholen. Het zag er eerst naar uit dat men meteen een eertste nederlaag moest lij den, na een 3-1 achterstand met de rust, doch door de geweldige morele steun van de Pinocchio fans wist men in de laatste minuut toch nog tot een 5-4 overwinning te komen. Voor de wed strijd was aan de spelers een bos bloe men in de Pinocchio kleuren overhan digd uit naam van de fanclub Dalem, zodat het een echte happening werd. In het voetbalteam spelen: Jaap Schot, Ad Smout, Habib Tsouli, Cees de Lang, Daan de Nijs, Paul Deurloo, Karei Goedegebuure, Aad van der Meeren en Leen Ottevanger. M.A.C. kijkt in de toekomst. Zaterdag 13 maart was het 's avonds na half acht druk in bakkerij de Toekomst. In plaats van een rit te rijden, brachten de leden van de M.A.C. een bezoek aan het bedrijf van bakker Gladdines. De bakkers Jan Elsevier, Jaok van Dorst en Leen Vroegop maakten er met het bak kersechtpaar weer een overgetelijke avond van. Voorzitter J.van 't Hof was erg blij om met zoveel leden en hun kinderen in de bakkerij te worden ont vangen. Bij binnenkomst kon men eerst de nieuwste aanwinst bewonderen, een bestelbus. Daarna een volautomatische machine die 250 broden tegelijk maakt. De kinderen bekeken alles met open mond. Terwijl de ouders koffie dronken begon de jeugd met het maken van stokbrood en mochten ze evenals de ouders hun eigen gebak opspuiten. Ook maakten de kinderen allerlei broden en broodjes o.a. maanzaad en tijgerbrood en een kruising van beide. Nadat ze al lemaal een pet gekregen hadden, was er voor de Maccertjes ook nog een verlo ting. Boeken en placemats waren de leuke prijzen. Voor de groten waren taarten te winnen. Ohder het genot van een drankje en stukjes vers stokbrood met kaas, werden de tafels aaneenge- schoven voor het hoogtepunt: het ma ken van bolussen. De bruine suiker en het deeg op tafel, en succes bij de jeugd was verzekerd. Na korte tijd zag men en er uit of er een vkaantie van drie weken zon achter de rug was. Van klein tot groot trachtte men onder grote hilariteit de kunst van het bolussen te maken te leren. Toen kwam het vakmanschap van de bakkers naar voren, zij zorgden dat deze delicatesse goed in de ovens ging. Ondertussen sprak voorzitter van't Hof een dankwoord. Voor de dames was er een fraai boeket en voor de heren bak kers iets om in rustiger tijd te cosumeren. De zelfgebakken producten mochten door de leden van M.A.C. en hun kin deren (120 personen in totaal) worden meegenomen. Op 20 maart rijden om zeven uur de auto's weer. De Bijenkorf had ouderavond. Evenals bij de kleuterschool Kleuterlust en dependance, was het onderwerp dat woensdag 10 maart tijdens de ouder avond van de Bijenkorf behandeld werd "Ouders, kind en ziekenhuis".Na een welkomswoord door de voorzitter van de Oudercommissie, dhr. A.Schenk- huijzen, kwamen wat algemene zaken aan de orde. Verder werd het project besproken. De werkgroep Ouders. Kind en ziekenhuis, zorgde namelijk voor allerlei materiaal waarmee men ver trouwd kon raken, zoals narcose-kapje, spuitjes. Er kwam ook een echte ver pleegster vertellen. De film riep vele reacties en vragen op. Uiteraard hebben vele ouders contact met artsen en zie kenhuizen gehad. Naar voren kwam dat men hieraan slechte herinneringen had (wellicht vergeet men goede zaken) maar op de reacties werd goed inges peeld. Al met al een leerzame avond voor de aanwezigen. De voorzitter bood bloemen aan als dank voor de mede werking. Ned.Herv, dameskrans Martha Woensdagavond 10 maart hield de Ned.Herv. dameskrans Martha in de Wingerd haar jaarvergadering, waarbij o.a. gasten van zusterverenigingen aan wezig waren. De avond werd geopend door mevr.J.v.d.Velde, terwijl gezongen werd uitps. 146:1-6. De meditatie was over "het leven van Christus". De notu len en het jaarverslag waren van mevr. E.Bos, terwijl mevr. Schot voor de fi nanciële zaken van de grote kas zorgde en mevr. v.d.Have de kleine kas onder haar beheer had. De weleerwaarde heer Jansen was uitgenodigd voor het hou den van een inleiding, die hij getiteld had "Cultuurwaardering Christelijke levenswijze". Na afloop van de onder houdende spreekbeurt was er een dis cussie. Mevr.Praat verzorgde nog een declamatie, terwijl door de dames nog enkele psalmen gezongen werden. Ds.Jansen sloot deze fijne avond af. Oppascentrale Sinds kort is er een oppascentrale. Er hebben zich bij de initiatiefneemsters reeds 17 meisjes aangemeld, die staan te springen om gelijk te beginnen. Het zijn meisjes die allen ervaring hebben met oppasdiensten, zowel overdag als 's nachts. Yvonne van Dijke en Janny Joosen, die de oppasdienst op poten hebben gezet, hopen op positieve reac ties en zullen trachten iedereen die op pas vraagt, tevree te stellen, telefoon nummer is Y.van Dijke, Pr.Bernhard- straat 5, tel. 3894, bereikbaar tussen 10 en 12 uur, en 14.00 uur en 16.00 uur, en 's avonds. Goede voeding ouderen Tijdens de algemene vergadering van de bond voor ouderen, maandagmiddag in de soos was de zaal goed bezet. Na openingswoord door mevr. L.Deurloo, die de honneurs waarnam gezien het feit dat voorzitter M.Tazelaar tussentijds was afgetreden, was het woord aan dr.E.N.Mellema. Deze hield een praatje over voedinê bij ouderen. Hij vertelde o.a. over het belang van een goede prothese, verder werd ingegaan op het verminderen van energiegebruik, wan neer men uit het arbeidsproces is, en dan dus niet meer zoveel behoeft te eten. Men besteedt te veel aandacht aan de maaltijd of men verwaarloost de dage lijkse voeding. Overgewicht is bekend, veroorzaakt hart- en vaatziekten, is slecht voor de gewrichten, kortom de meeste zaken zijn heus wel bekend. De belangrijkste voedingsonderdelen wer den apart toegelicht, zoals eiwitten, mi neralen, koolhydraten, voedingsvezels. Als besluit vermeldde dr. Mellema 17 gouden regels voor voeding bij de ou deren. Er konden vragen worden ées- teld, waarvan in geringe mate éebruik werd gemaakt. Als dank kreeg de arts een attentie aangeboden. Daarna kwam een pauze met een drankje, gevolgd door de notulen en het jaarverslag door mevr.M .V erhoef-Theuns. J.Kesteloo had goed voor de geldzaken gezorgd, en gaf daarvan als penningmeester verslag. Toen kwam gezien het aftreden van de voorzitter, de benoeming van een nieuw bestuurslid aan de orde. Na wat discus sie werd gestemd, en deze stemming le verde een vrouwelijk bestuurslid op, mevr.M.B.Bisschop aan de Ten Anker- weg. Het bestuur wil op 26-5 de reis van de A.N.B.O. organiseren en vroeg sug gesties vanuit de aanwezigen. Hierover volgt nog een beslissing. Er waren nog mededelingen over de reis van de oude ren naar Ous-Vossemeer en de moge lijkheid tot het bezoeken van de gene rale repetitie Ter Tolne, waarna de ver gadering gesloten werd. Na de vergade ring bleek dat er reglementair fouten waren gemaakt bij de bestuursverkie zing, zodat er binnenkort een nieuwe stemming komt. Gereformeerde jeugdclubs In het Visnet waren vrijdagavond de jeugdclubs bijeen voor hun gezamenlijk jaarfeest. "De Aanloope sprong, De Doordouwers en O.T.O.R. hadden voor de aanwezige ouders, familieleden en belangstellenden een uitgebreid pro gramma opgebouwd met liedjes, sket ches en toneelstukjes. Dhr.S.Hoven opende met gebed, waarna "De Aan loop" een mooi lied bracht, begeleid door muziek op de band. Samenzang was daarna uit ps. 100 vers 1, toen kwam De Sprong op het podium met '1de mannenwinkel" een komisch toneel stukje. De^oudste jeugd van O.T.O.iC bleek meer "geëngageerd" toneel te spelen, maar De Aanloop werkte dan weer ontwapenend. Het journaal van de Doordouwers, met Ster-reclame en in terviews was duidelijk een voltreffer. In de pauze leverde een soort verloting voor enkelen, onder wiens stoel een plakker zat, een paar mooie prijzen op. S.Hoven vertoonde na de pauze een se rie dia's over de verenigingen die bij de meesten onbekend waren, aangevuld met dia's van Tholen. Chinees eten was een toneelstuk van de Sprong en het kon niet op, O.T.O.R. was wederom aan de beurt. Een geleid door Stef Hoven, bracht mevr. Ligtendag als de winnares. Farce Majeur met het is uit het leven gegrepen" was het voorbeeld van O.T.O.R. en werd de afsluiter van een gezellige jeugdavond. De kleinsten had den in een kraam in de zaal laten zien welke kunststukjes men op de club knutselde. Dhr.O.ter Beek sloot de jaar vergadering, die trouwens sinds 5 jaar weer gehouden werd, af met een dank gebed. 1 afspraakW molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 563 Advertentie I.M. Industriebond FNV wil 100% ziektegeld In de dinsdag 9 maart gehouden jaar vergadering van de Industriebond FNV in Meulvliet zei de Zeeuwse distrikts- bestuurder Hans Vegting dat de Indus triebond zich niet kan permitteren slechtere contracten af te sluiten dan in voorgaande jaren. Onze oudere werk nemers, aldus Vegting, hebben in het verleden een direkte loonsverhoging la ten zitten om bij ziekte zeker te zijn van het behoud van hun volledige salaris. Het is de Industriebond bloedserieus, als de 100% ziektegeld er niet komt is het opnieuw oorlog tussen werkgevers en werknemers. Vegting verklaarde dat er bij het raam werk voor de CAO's van uitgegaan was dat er alleen in de sterke bedrijven di rekte looneisen gesteld zouden worden en hij noemde daarbij de banken en de chemische industrie. In alle andere ge vallen zou de nadruk gelegd-wórden op de verbetering en een betere verdeling van de beschikbare arbeid om de koop kracht van de minima te kunnen hand haven. Maar door de eis van de regering dat de lonen niet meer dan 6% a 6,5% mogen stijgen wordt dit onmogelijk ge maakt omdat alleen de prijsverhoging van het aardgas ai een groot deel van deze loonruimte opslokt. De industrie bond kan hier onmogelijk aan mee werken. De distriktbestuurder had ook kritiek op de stop op de binnenlandse bestedingen. Hij merkte op dat onze export steeds beter gaat floreren, maar dat het midden en kleinbedrijf kapot gaat. Hij noemde dit, naast de hoge rentestand, een van de grootste werkloosheidsbezorgers. De Zeeuwse distriktbestuurder vond het van het grootste belang dat we snel uit de moeilijkheden over de ziektewet ko men. In de eerste plaats omdat onze economie zwaar ziek is en er zaken ge daan moeten worden. De Industriebond wil best betalen om de economie uit het slop te halen, maar dan moeten er wel goede afspraken gemaakt worden. Nu zijn er jarenlang miljarden in het be drijfsleven gestopt zonder dat dit merk bare resultaten heeft gehad voor de werkgelegenheid. Het is duidelijk dat we hiermee niet op de goede weg zijn. We moeten, adus Vegting, ook uit de ziektewet problemen komen omdat er een tweespalt dreigt tussen de vakbewe ging en de Partij van de Arbeid, een partij waar veel FNV leden banden mee hebben. Vegting betreurde dit en hij pleitte ervoor dat de dialoog weer op gang gebracht zou worden. "De goede samenwerking met de PvdA moet wor den hersteld, want nu spelen de heren ondernemers mooi weer met deze situa tie". Eerder op de avond werd het jaarverslag behandeld en werden Heyboer uit Oud Vossemeer en Quist uit Tholen als bes tuursleden herkozen. Aarnoudse uit Oud Vossemeer zal zich in het bestuur speciaal gaan bezighouden met de pro blematiek van de WAO'ers. Reanimatie-cursus In Huize ten Anker werd aan 9 mensen gedurende 4 opeenvolgende avonden een cursus Reanimatie gegeven door Br. A. van Loon, hoofd verpleging en ver zorging. De praktijklessen konden ge geven worden met behulp van de speciale pop, die beschikbaar was ges teld door de "Vrienden van de Hart stichting". De cursisten, waarvan enke len medewerker zijn van Ten Anker, maar ook van buitenaf, slaagden allen voor hun diploma. Voedingsbond C.N.V. kwam bijeen Sociale Zekerheid, dat was het onder werp dat door districtsbestuurder F. Bom uit Goes op de bijeenkomst van besturen van de Voedingsbond C.N.V. afd. Tholen en St. Philipsland behan deld werd. Deze vergadering, donder dagavond in Hof van Holland, werd door Dhr. Bom geopend, en na gebed en welkomstwoord kwamen de huishoude lijke zaken aan de orde. De notulen werden voorgelezen door secretaris H. Boogaard, terwijl dhr. W. Lindhout het financiële verslag bracht. Er moest een bestuursverkiezing plaats vinden, voor de periode van een jaar werden A. Kos ten als voorzitter, en W. Lindhout als penningmeester herkozen. In zijn inleiding ging dhr. Bom in op de kortingen van ziektewet en de stijging van de andere premies. Verder kwam het verschil standpunt van C.N.V. en F.N.V. naar voren. Het C.N.V. is wel bereid te praten maar de vakbeweging werd door de overheid buiten spel gezet, het F.N.V. stelt zich veel harder op en voert met zijn stakingsbeleid een groot aantal problemen op. De kloof tussen aktieven en niet-aktieven wordt steeds groter. Het C.N.V. diende vorig jaar plannen in die echter niet bespreekbaar bleken, en de loonmatiging werd door- géVoerd. Maar öók hu maakt de over heid weer een fout door het bedrijfs leven in het orrg^wüse te laten over be slissingen hunnerzijds. Toch is de pro blematiek van het staken vooral bij de C.N.V. leden een breekpunt. Men is werkwillig, maar ook solidariteit is be langrijk. C.N.V. wil echter solidair zijn met de hele bevolking en niet met een groep. Natuurlijk kwamen er nogal wat reacties op dit actuele onderwerp, waar op dhr. Bom antwoorden gaf. De avond werd besloten door voorzitter A. Kosten uit St. Philipsland na dankgebed. Oppascentrale Mevr. J. Joosen uil de Weelhoekstraat 50, telefoon 178, heeft in samenwerking met mensen uit Tholen een oppascen trale opgericht. Wie belangstelling heeft, kan met haar contact opnemen. Bejaarden naar toneel De bejaarden zijn donderdagavond 25 maart om half acht te gast bij de voet balvereniging Vosmeer, die het blijspel 'Commissaris Manus vertelt' opvoert. Wie gehaald wil worden, kan zich op geven bij mevr. L. Hommel-Nuts en mevr. B. den Hollander-van Daalen. Jongerenmis druk bezocht In de Sint Willebrórduskerk was er za terdagavond een opvallend grote be langstelling voor 4e jongerenmis. De organisatoren raakten in een lichte pa niek, omdat men ruim voor de aanvang van de dienst geen programmaboekjes meer had. Pastoor Aloys van den Brule begon de dienst met een droevige me dedeling: zijn voorganger pastoor P.A. van Osta was 's morgens om 11.00 uur na een zwaar lijden en een langdurige ziekte in Roosendaal overleden. De be grafenis van de oud-pastoor van Tholen en Oud Vossemeer vond gisteren om 11.00 uur plaats in de kerk van de Moe der Gods aan de Kennedylaan te Roos endaal. In de Sint Willebrorduskerk en in de Kerk van Maria Hemelvaart zal een nadienst worden gehouden. Datum en tijdstip volgen nog. Tijdens de jon- gerendienst zong het jongerenkoor Con Amore onder leiding van Leo Hermans uit Bergen op Zoom de diverse liederen, terwijl men ook de lezingen en voorbe den verzorgde. In zijn preek ging de pastoor in op het thema 'Om het recht van de zwaksten'. Hij merkte op dat het pas beter in de wereld zal gaan wanneer de mensen onderling meer begrip voor elkaar opbrengen en men weer eerbied voor het leven krijgt. Hij waarschuwde er wel voor dat het opkomen voor de zwaksten door de machtigen in de wereld niet altijd in dank wordt afgeno men, maar dat het toch nodig zal zijn dat iedereen zich zich voor hen blijft inzet ten. Met het gezang 'Zo lang er mensen zij' werd de druk bezochte dienst beslo ten. Zaterdagavond wordt in de Sint Wili- brorduskerk weer een jongerenmis ge houden met als thema 'Geboren worden in deze tijd'. Het jongerenkoor 'Con Amore' zingt onder leiding van Leo Hermans uit Bergen op Zoom bij deze dienst die om 19.00 uur begint. Vossenjacht De Communicatieband 'Vosmeer' hield zaterdagavond een vossenjacht met een deelname van 6 teams. Winnaar werd de combinatie Torres met 100 punten, 2 Pluto 98 punten, en 3 Pappa Golf met 96 punten. De ontspanningscommissie van de Vogelvrienden organiseerde een bin goavond in clublokaal Schetters. Er werden een tiental rondjes gedraaid met mooi prijzen. Bejaardenmiddag In de Vossenkuil zal op donderdag 18 maart een bejaardenmiddag worden gehouden. Er staat onder andere een film op het programma. Vanaf half drie is men van harte welkom. Mensen die wensen te worden opgehaald kunnen contact opnemen met de dames L.Hommel-Nuts of B. den Hollander van Daalen. Biljarten Nooit Gedacht: D. van Dam 33 beurten kortste partij en 18 caramboles hoogste serie. W.Heijboer 2.98 beste gemiddel de. W.Heijboer-J.Grootdonk 2-0, P.Steyns-M. van Hees 2-0, T.v.d.Logt- P.Vis 2-0, P. van Treyen-D. van Dam 0-2. Krijt op Tijd: bandstootcompetitie - W. de Leeuw 20 beurten kortste partij en A. van Daalen 8 caramboles hoogste serie. M.Voormeulen-D.Polderman 0-2, M.Istha-M.Goudzwaard 2-0, W. de Leeuw-L.Vroegop 2-0, A. van Daalen- A.Goudzwaard 2-0, P.Moerland-A.Ha- vermans 0-2, J.Rijstenbil-L.Vroegop 0-2. 't Klamme Keutje: (dames) na het af werken van de eerste competitieronde, waarbij alle dames 90 beurten hebben gespeeld, zijn er de volgende resultaten: 1 C. de Leeuw-van der Laak 61 caram boles, 2 mw. Van der Laak .34, 3 W. van Tol 30, 4 Maaike van der Laak 29, 5 mw.Vis 23,6 Astrid Fontyne 15 en 7 mw. de Leur. De Poedelaars: P.Bevelander 20 beurten kortste partij en beste gemiddelde 3. J.Buitenhuis 17 caramboles hoogste se rie. M.Pipping Jzn-J.Smit 0-2, P.Beve- lander-J.Konings 0-2, P. van Gastel-P. Bevelander 0-2, L.Klippel-A.v.Poort- vliet 2-0, J.Buitenhuis-M.Pipping 0-2. Bij Zelden Raak speelden J. Grootdonk - Leen van Driel 0 - 2, D. Vaders - P. Hommel 1 - 1, H. Vaders: Burgers 0-2, J. Hommel - D. Vaders 2 - 0, Tr. Schot - H. Vaders 2 -0, J. Hommel - D. Vaders 2 - 0. Kortste partij C. Burgers 15 beurten, hoogste serie P. Hommel 3 car. Parkeerplaats sportveld Dinsdag 16 maart was er de aanbeste ding van de aanleg parkeerplaats sport veld WHS. Daartoe waren uitgenodigd de aannemers Joh.van Vossen en Zn te Sint Annaland, N.de Rijke te Sint Maartensdijk en A. van de Werf te Scherpenisse. Eerstgenoemde schreef in voor 65.900,— en laatstgenoemde voor 66.300. Laagste was de Rijke te Sint Maartensdijk voor 64.600,— Kijkavond School met de Bijbel Woensdag 10 maart was er de jaarlijkse kijkavond met een zeer goede belang stelling van ouders en oud leerlingen. Met name de expositie naar aanleiding van het project 'Waar wij wonen' kreeg bijzondere aandacht. Er waren verschil lende attracties voor jeugd en ouderen, zoals grabbelton, spijkers slaan, ballon nen prikken, een prijsvraag, enz. Ook een verkoping bij opbod. Zelfs de stroopwafels ontbraken niet. De bruto opbrengst was 3448,— Daar hield men voor het schoolfonds en de school reizen 2747,— aan over. Alleen van wege dit resultaat al een geslaagde kijk avond, want ook het werk van de leer lingen kon worden bezichtigd. Maandag 22 maart a.s. haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud papier op in wijk 2. Advertentie I.M. Spannende strijd Smash junioren De meest aantrekkelijke tafeltennis wedstrijd werd zaterdag tussen het eer ste juniorenteam van Smash '76 en Bel- crum twee gespeeld. De eerste ontmoe ting in Breda liep uit op een 8-2 zege voor koploper Belcrum. Smash ging goed van start en pakte meteen een 2-0 voorsprong via overwinningen van Christian van 't Hof en Chris Bruijnzeel. In de derde partij moest Ad van 't Hof zijn meerdere erkennen in de Neder lands kampioen bij de welpen, Erik Ros. Via winst in het dubbelspel van de broers Ad en Christian werd het verschil weer twee punten. De te hoge ballen werden door Ad uitstekend afgesmasht. Na een verloren partij van Chris werd het weer uiterst spannend toen Christian tegen de jonge Erik moest spelen. Onze dorpsgenoot hield zijn zenuwen het beste in bedwang en won in twee games. In de zevende partij bleek de goede vorm van Ad van 't Hof verdwenen en de stand werd 4-3. Daarna speelde Chris Bruijnzeel de mooiste partij van de middag. In de spannende derde game kwam hij op een 19-16 voorsprong. Hij zag echter geen kans meer om de 21 te halen en 4-4 was een feit. In de laatste partij had Christian de taak om er nog een gelijkspel uit te slepen. Daarvoor was de partij van Ad namelijk in een verlies geëindigd. Christian bleef deze middag ongeslagen, zodat de 'Smashers' het eerste punt afsnoepten van de waar schijnlijke kampioenen uit Breda. Smash blijft met twee punten op een knappe tweede plaats! Ook het tweede team is in een stijgende lijn en pakte nu alweer de vierde overwinning. Sios West 2 werd het slachtoffer, 6-4. Het eerste seniorenteam haalde flink uit in Hoog- erheide: de kampioenskandidaten pak ten Hotak 5 met 10-0 in. Het reserve team herstelde zich goed van de 10-0 nederlaag van vorige week. Smash speelde nu vanaf het begin in volle con centratie. De 8-2 overwinning op Roos endaal 6 was d an ook volkomen ver diend. Zaterdag wordt er niet voor de competitie gespeeld in verband met de Westbrabantse kamioenschappen in Zevenbergen. Daar zullen ook enkele Smashers van de partij zijn! Uitslagen clubcompetitie jun: Sjoerd van Loon-Dave Moerland 21-15, 21-8, Corné Gunter-Johan Gunter 13-21, 10-21, S.Dunci Jacobs-Johan Gunter 16-21, Sjoerd van Loon-Ab Snoep 21-14, 21-15, Ad van 't Hof-Dave Moerland 21-6, 21-11. Sen: Elly van Beek-Hanna Heijboer 21-13, 21-11, Marjan Ridderhof-Jan Keur 3-21, 1-21, David van Driel-René van Poortvliet 18-21, 14-21, Kees Riet veld-Jan Willem Slager 17-21, 21-13, 13-21. ROMMELMARKT. Voor de rommel markt op 30 april a.s. houdt de Kon. Fanfare Accelerando haar eerste op- haalronde op zaterdag 20 maart a.s. vanaf 930 uur. Zet het maar gereed. Advertentie I.M. Biljarten W.Snoep-F. Ketting 0-2, R.Kaat- G.Rijnberg 0-2, G. Rijnberg-W. Rijn berg 0-2, W.Fase-J.Burgers 2-0, Kortste partij 11 beurten F.Ketting, hoogste se rie 12 car. W.Fase. hoogste gemiddelde 2.7 F.Ketting. Stand: l.W.Fase 9-14, W.Vroegop 8-12, R.Kaat 9-10, J.Burgers 9-19, G.Fase 7-8, F.Ketting 8-7, G.Rijnberg 10-7, W.Rijnberg 9-6, W.Snoep 9-4. 'Accelerando' had mooie terugblik De dan ook wellicht honderdste jaar vergadering van de muziekvereniging 'Accelerando' bestond voor een groot deel in een prettige terugblik op het af gelopen jaar, met name een bijzonder goede herinnering aan de feestweek ter gelegenheid van het eeuwjubileum. Niet alleen prettig vanwege het geslaagd programma en zelfs een compliment van de plaatselijke politie voor een zo gezellig feest, maar ook vanwege de gunstige le uitkomst. Daardoor kan het gemeentebestuur van Tholen worden bericht met dank voor de garantstelling, dat geen cent gemeenschapsgeld nodig is. Voorzitter W.A. Boogaard die voor het eerst een jaarvergadering leidde kon 31 leden en ere-leden begroeten. Van laatstgenoemde categorie dan Abr.den Haan en L. van Daalen. Hij bracht me teen al dank aan Toon van Iwaarden voor het vele werk dat hij verzet, o.m. door het ophalen van de donatiegelden. Hij herinnerde voorts aan de voortref felijke geslaagde feestweek en vond op nieuw een woord van dank aan heel de bevolking van Sint Annaland volop op zijn plaats, evenals aan Rabobank, dorpsgemeenschap, middenstand en de regionale krant. Penningmeester Bram Goedegebuure gaf toelichting op de re kening 1981. Met een winstsaldo van 5489,17 was er een prima resultaat. Daarnaast had hij ook gezorgd voor een financieel overzicht van het 100 jarig bestaan. Daarvan waren de ontvangsten 37.909,77 en de uitgaven 35.909,77, zodat er nog een batig saldo resteerde van 2791,95. Begrijpelijk was dit een applausje waard van de le den en vanwege het werk van de pen ningmeester en vanwege het zo goede resultaat, waarin toch altijd bij de be groting een gokje zit. In het bestuur werden de heren J.Slager en K. van Driel herkozen. De heer W.Wielaard moest door verandering van werkkring als bestuurslid bedanken. In zijn plaats kwam er voor het eerst in de 'Accele rando' geschiedenis een dame in het bestuur, zodat ook een muziekkorps niet aan emancipatie ontkomt. Het werd Katie van Vossen, die zich als lid steeds volijverig toont en haar talenten ook in het bestuurswerk kan geven. Scheidend bestuurslid Wielaard, die ook een paar jaar voorzitter was na het plotseling overlijden van Abr. Boogaard werd dank gebracht voor de grote inzet en kreeg een pennenset met inscriptie, ter wijl hij voor zijn vrouw een bloemetje kon meenemen. De heer Wielaard dankte voor woorden en geschenken en verzekerde nog graag als muzikant te zullen aanblijven. In de financiële com missie werd Ineke Vroegop gekozen, terwijl 3 nieuwe muzikanten en 3 nieu we tamboers als nieuwe leden werden aangenomen. Er was een agenda sa mengesteld van aktiviteiten 1982 met o.m. in het laatste kwartaal uitwisse lingsconcerten met Euterpe. 20 maart wordt de eerste ophaaldag voor de rom melmarkt van 30 april en 17 april de 2e ophaaldag. Op 22 mei wordt meegedaan aan een officieel concours te Middel burg en 12 juni zal men paraat zijn als de pl. veilig verkeers afdeling haar 25 jarig bestaan viert. Het jaarverslag van secre taris Ko Slager bracht niet alleen een herinnering aan het honderdste Accele rando jaar, waarbij al het gebeuren en de evenementen op de voet werden ge volgd, maar toonde ook dat de vereni ging nu uit 45 werkende en 6 ereleden bestaat. Dat er 11 leerlingen zijn en 330 donateurs. Dat optellend heeft men in feite geen klagen over muzikaal doen en muzikaal meeleven ter plaatse. Chr. kleuterschoolvereniging besloot tot ontbinding Maandag 15 maart 1982 is voor de chr. kleuterschoolvereniging een datum die in de plaatselijke historie wordt omlijnd. Een rijksoverheidswetgeving, die overi gens pas in 1985 zijn beslag moet krij gen, is er oorzaak van, dat hetgeen in tientallen jaren geleden werd opge bouwd door heel eenvoudige, maar overtuigde christenen ondergaat in een nieuwe onderwijsvorm; de basisschool. Besturen van bijzondere kleuter- en la gere en oudercommissies van openbare scholen werden en worden daarmee de laatste tijd geconfronteerd. De onder- wijsintegratie. Met respect voor opoffe ring van pioniers in het verleden en inzet van bestuurders of oudercommissiele den in het heden, wordt door menigeen zo'n wettelijk noodzakelijke wijziging als wat pijnlijk ervaren. Tientallen jaren geleden was er ter plaatse een hervorm de mannenvereniging (ze bestaat nog), die e ai bewaarschool stichtte. Het kleu teronderwijs kreeg steeds meer wette lijke vorm en norm, zodat in 1949 de bewaarschool van weleer veranderde in chr. kleuterschool. Maandag jl. viel het Vervolg op pag. |5 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30(HA) en 18.30 u.(dankz- HAjds.L.Wüllschleger HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds.R.Ytsma, Bleiswijk GEREF. KERK 10 u. ds.A.Vos(voorberHA), Bergen op Zoom 17 u. dhr. A.v.Westen, Borssele CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds.L.W.v.d.Meij, Zaam- slag GEREF. GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds.G.Mouw 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 17.30 en zo. 10.30 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds.Th.W.H.v.d.Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u. kand.J.Dalebout, Zevenber gen CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K.KERK za. 19 en zo. 9 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.M.D.Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.M.A.Jansens 18 u. L.Quist, Middelharnis OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. eerw.hr.W.v.Oostender, Putten HERV. GEM. REHOBOTH 10(HD) en 19 u. ds.J.J.Roodsant OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.D.J.Budding GEREF. GEMEENTE do. 18 mrt. 19.30 u. ds.v.d.Poel zo. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 u. (voorberHA) dhr.M.Jansen, Roos endaal 14.30 u. kand.P.A.Stam, Etten-Leur GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 14.30 u. ds.A.B.Cysouw OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds.A. van der Meer GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds.A.Molenaar, Ulvenhout 20/21 maart Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse(pat. Dr.Padt) Dr.Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Annaland, Stavenisse. Sint Maar tensdijk en Scherpenisse(pat.Dr. van der Bel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-2545 TANDHEELKUNDIGE HULP Voor noodgevallen: tel. 01660- 3988(Roefs), 01686-4324(Wouters) of 01682-4187(Vos). WIJKVERPLEEGSTERS Zr.Vriens, Oud-Vossemeer, tel. 01667-775 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-12 u„ tel. 01100-15892, tst. 35 NAZORG BORSTAMPUTATIE Iedere le dinsdag vd maand contact ochtend ziekenhuis Lievensberg(mel- den portier). Info: ma-vr. tel. 01640- 37980, tst 2505-2506 DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u, za. 9-9.30 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50385 dag en nacht bereikbaar. Groepsavonden di. en do. 20 u. Gezondheidscentrum L.Pourquinstraat 1, BoZ. WELZIJNSORGAAN Vr. 19 mrt: 14.30 u. Soc. Psych. Dienst en Alg.Maatsch. Werk, 15.30 u. Medisch Opvoedk. Bur., 16.30 u. Consult. Bur. Alc. en Drugs ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijk en soc. nood, tel, 01180-15551, dag en nacht bereikb. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb. 231, M'burg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikb. AMBULANCE RODE KRUIS tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM, tel. 01660-3250, buiten kantooruren 01184-79191. HOOGWATERSTANDEN do 18-25 mrt. uur donderdag 18 8.49 - 21.31 vrijdag 19 10.02 - 22.51 zaterdag 20 11.31 zondag 21 0.18-12.58 maandag 22 1.39 - 12.58 dinsdag 23 2.38- 14.58 woensdag 24 3.18 - 15.37 donderdag 25 3.54- 16.12 do. 25 mrt. 11.17 u. Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 2