Officier wil voor visfraude 1-4 maanden gevangenisstraf 'Crescendo' schonk Geref. Zending, vijf en twintig mille BROEKeiSIÏÜ BOUMAN POTTER K<|-^ Naast boetes van 3000 tot 65.000 gulden voor zeven Tholenaren Krant later Uien 34 cent li Donderdag 18 maart 1982 38e Jaargang no. 19 Eerste vrouw in bestuur waterschap Enorme belangstelling voor verkoop van omstreden veebedrijf "Ik betreur deze zaak zeer. Sanen met mijn gezin heb ik er al een heel jaar onder geleden en dat is al een straf op zich." Die woorden klonken vrijdagmiddag tegen drie uur uit de mond van de hoofdverdachte in de visfraude, Jo C.S.(36)uit Tholen, tegen wie de officier van justitie vier maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en een boete van 65.000 gulden had geëist. Mr.A.P.Besier noemde hem 'de centrale figuur in het spinne- web.' "Zonder zijn initiatieven zou er helemaal geen visfraude zijn, is nisschien iets te bout gezegd, maar hij heeft welbewust jaren belasting ontdoken en pleegde aan de lopende band valsheid in geschrifte", zei de officier. De rechtbank doet vrij dag 26 maart om twaalf uur uitspraak in deze - landelijk gezien - eerste visfraudezaak. Eisen Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden Dik verdiend Ernstige reactie Zwaarwegend 'Schandalige' snelheid in de bebouwde kom A.P. Kornaat nieuwe lijsttrekker PVAB Nieuwe bestuurders 'Beter Wonen' WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39.50 per jaar Losse nummers ƒ0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16 0( uur. Advertentieprijs ƒ0 31 plus Dtw. per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw op rekening 8 00 Hoofdredacteur G. Heijboer Mevr.A.F.Nieuwenhuijzen-Nelemans uit Poortvliet wordt de eerste vrouw in het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen. Zij is door de hoofdingelanden van district III unaniem als eerste ge plaatst om gezworene J.N.v.d. Slikke op te volgen. Hij gaat per 1 augustus met pensioen. Tweede, kandidaat is dhr.J.J.Goense uit Tholen. Mevr.van Nieuwenhuijzen is momen teel hoofdingelande van het waterschap voor de vervuilers, maar zij wordt ge zworene voor de ongebouwde eigen dommen. Dat is mogelijk op grond van het waterschapsreglement omdat de echtgenote van stembevoegden voor de ongebouwde eigendommen ook bes tuurslid mogen worden. Mevr.van Nieuwenhuijzen maakt sinds 1974, toen de vervuilers voor het eerst zitting kre gen in het waterschap, deel uit van de algemene vergadering. De hoofdinge landen M.A.Geuze, A.L.C.Brooijmans, A.M. van Engelen, J.J.v.d.Slikke en M.Bijl waren naast dhr.Goense ook kandidaat voor de bestuurszetel, maar zij gunden de kandidatuur graag aan de bloem in hun gezelschap, die ook over de meeste tijd zou beschikken. Boven dien treedt dhr.Geuze per 1 januari af. Hij wordt waarschijnlijk opgevolgd door H.van Westen, zoals mevr.B.Mullie-Ei- lander het eerste vrouwelijke bestuurslid als hoofdingelande zal opvolgen. Tijdens de algemene vergadering van het waterschap, donderdagavond 25 maart in het Holland Huis te Scherpe- nisse, krijgen de vrouwen nog meer in vloed, want mevr.J.A. Snoep-Overbeeke uit St.Annaland wordt toegelaten als hoofdingelande voor de waterkwaliteit. Zij volgt dhr.P.W.Scherpenisse op. Op advies van g.s. komt het dagelijks bestuur met een voorstel om de bezol diging van bestuurders en de vergoeding voor reis- en verblijfkosten verhogen. G.S.zijn zich ervan bewust, dat de ver hoging op een ongelukkig tijdstip komt gezien de economische omstandigheden en de werkelijke salarisvermindering voor een grote groep ambtenaren. De huidige honorering van waterschaps bestuurders dateert echter al van 1965, zodat er sprake is van een achterstand situatie, mede gezien de taakverzwa- ring(zuiveringstaak). De dijkgraaf krijgt er 4.4% bij en met de gezworenen krijgt hij voor het eerst vakantietoeslag: 7è%. De gezworenen gaan voortaan 15% van de jaarwedde van de dijkgraaf verdie nen, zodat de nieuwe wedde gelijk is aan de oude. Aan (telefoon)kostenvergoe- ding krijgt de dijkgraaf 800 gulden meer, de gezworenen 400 gulden. Hierin zijn ook reis- en verblijfkosten begrepen. Het eerste bod op de gebouwen en lan derijen van P.I. Menheere kwam dins dagavond van buiten de Gouden Leeuw in Scherpenisse. Zo druk was het bij de Openbare Verkoping, dat dhr. J.B. Leu- nis van Vastgoed Tholen met vele an deren buiten de mededelingen van no taris Mr. W. Loof moest volgen. Bode C.A. Weijler uit St. Annaland had echter een goed oog en oor en hoorde ook het bod van 100.000 gulden van buiten. Tenslotte kwam het hoogste bod van 315.000 gulden van dhr. C.J. Bevelander uit de Kalfdamseweg in Poortvliet. Een dochter van dhr. Bevelander zal de nu verworven gebouwen aan de Randweg gaan bewonen en men heeft daar ook al land, zodat er grotere kavels ontstaan. De verkoping gebeurde in opdracht van de Rabobank St. Maartensdijk, die eer der al beslag legde op de koeien van dhr. Menheere omdat hij niet aan z'n finan ciële verplichtingen voldeed. Daarover spande dhr. Menheere zelfs een kort geding aan bij de Rechtbank te Middel burg, waarbij de president liet weten, dat het beslag op de roerende goederen (de koeien) eigenlijk geen goed middel was. Dinsdagavond kwamen de onroe rende goederen onder de hamer: het woonhuis met schuren, erf, bouw- en weiland, totaal 7.98.95 hectaren. De no taris, die behalve door zijn vaste assis tent J.L. Duijzer begeleid werd door de kandidaat-notarissen mr. J. Schot en mr. J.P. Loof, maakte duidelijk, dat de ge bouwen na de gunning voor risico van de koper zouden zijn en dat men geen enkele verantwoordelijkheid droeg voor eventuele schade. Ontruiming zou eventueel met de sterke arm moeten ge beuren. Dhr. Menheere noch de directie van de Rabobank was dinsdagavond bij de verkoping aanwezig. Om zes uur waren er al belangstellenden voor deze verkoping, oor dhr. A.J. Sla ger zijn gehele etablissement ontruimd had. De serieuze kopers bleken echter voor aan een plaatsje veroverd te hebben, zodat het ondanks de grote schare voor bode Weijler niet moeilijk was. Staande op het biljart overzag hij zijn klanten. Van 1 ton ging het direct naar 2 ton, waarna het geleidelijk op 315.000 gul den kwam. "Een bakje koffie Toon", riep bode Weijler gekscherend naar dhr. Slager toen de pauze aanbrak. Er was geen doorkomen aan, hoewel in het snikhete cafe een verfrissing best ges maakt zou hebben. Na de hervatting werd er niet meer geboden, zodat de verkoping abrupt werd beëindigd. Velen Donderdagmorgen on half tien werden de zeventien verdachten door de par ketwacht één voor één naar binnen ge roepen. Daarbij waren zes mannen en één vrouw uit Tholen, drie vissers uit Vlissingen en zeven uit Arnemuiden. De rechtszaal was vol, want velen die aan het onderzoek hadden meege- werkt(rijkspolitie, fiscale inlichtingen en opsporingsdienst FIOD en de belas tingdienst) waren aanwezig. Verder elf verslaggevers en andere belangstellen den onder wie familieleden van de Thoolse verdachten. Donderdagmorgen citeerde rechtbank president mr.F. Nomes uit de proces sen-verbaal, waaruit bleek dat er door de handel in zwarte vis te lage omzet- ten(ontduiking van BTW) en te lage in- komens(opzettelijk onvolledige of on juiste opgave voor de inkomstenbelas ting) waren opgegeven. Het onderzoek had zich uitgestrekt over de jaren 1977 t/m 1980. De officier toonde een agenda uit 1979 waarin Jo met afkortingen had vermeld van wie en hoeveel zwarte vis hij had gekocht. Ook een^nder onder deel van wat de officier 'de gebrekkige boekhouding' noemde, kwat^ op tafel: het zogenaande blauwe boek. Verder kwam de getuige-deskundige van de FIOD, dhr.T.G.G.Wesselink, aan het woord. Na de etenspauze volgde donderdag middag van twee uur tot kwart Voor zes het lange requisitoir van de officier van justitie, slechts onderbroken door een kwartier pauze. Zijn verhaal mondde uit in de eisen, waarbij hij voor wat Tholen betrof, drie groepen verdachten onder scheidde: ten eerste de beide directeuren van vis handel A.J. S. en Zn. B.V., zoon Jo en vader Arie J.S.(60). Ze hadden over een omzet van 832.000 gulden zwarte vis geen BTW afgedragen, wat neerkwam op 32.017 gulden, dus elk 16 mille. Ver der hadden ze door betaling van zwarte lonen elk 49.000 gulden verzwegen voor de loonbelasting. De premie volksver- zekeringen(AOW e.d.) stond hier niet bij, maar volgens de officier was dit ruim een ton. De bedrijfsvereniging Detam werd voor 187.500 gulden benadeeld, maar voor de geldboete bleef dit buiten beschouwing, zodat de officier dit on derdeel in de gevangenisstraf van Jo verwerkte. Zo kwam hij uit op 65.000 gulden boete(16 btw en 49 mille loon belasting), zowel voor vader als zoon. Aan gevangenisstraf eiste mr.Besier tegen Jo vier maanden onvoorwaarde lijk en tegen Arie drie maanden geheel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Ten tweede kwam de officier bij drie firmanten van de fa.J.C.S. en Zonen: Willem(49) in Tholen geboren, maar nu woonachtig in Scheveningen, Da- niël(43) en Job(55). Mr.Besier be schouwde schipper Willen als degene die de feitelijke leiding van het bedrijf had. terwijl Job de boekhouder was. Er bleek over een omzet van drie ton zwarte vis BTW verzwegen te zijn, wat neerk wam op 11.402 gulden. De officier re kende dit met gebruikmaking van arti kel 51 van het Wetboek van Strafrecht volledig aan Willem toe. Bovendien had deze voor 34.960 gulden inkomstenbe lasting ontdoken. Daarbij zat ook al 1979, wat bij de belastinginspectie Den Haag al bekend was in tegenstelling tot Bergen op Zoon voor wat de Tholenaren betrof. De officier zei Willem hier niet 'de dupe' van te willen laten worden, zodat hij het bedrag tot 24 mille beperkt hield. Voor Daniël kwam de officier op 12.000 gulden te weinig betaalde in komstenbelasting uit, voor Job op 9000 gulden. Zo bepaalde mr.Besier de boetes op respectievelijk 24, 12 en 9000 gulden met voor elk bovendien nog 1 naand onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Ten derde bepaalde de officier van jus titie zijn eis voor de twee firmanten van de fa.Jan S.: Jan S.(5 7) en zijn vrouw Lena van den B.(52), die de BTW over 140.000 gulden paling hadden verzwe gen. Dat kwam voor elk neer op 2000 gulden. Verder had Jan 9444 gulden in komstenbelasting ontdoken en Lena 1182. Mr.Besier ment op, dat de abso- De voorzitter van de zangvereniging Crescendo van de Gereformeerde Gemeente in Tholen, dhr. A.J. Nederhof bood ds. P. Blok uit Capelle a.d. IJssel zaterdagavond een cheque aan ter waarde van 25.000 gulden voor zendingswerk in Nigeria, met name voor de inrichting van medische buitenposten. In de Rehoboth kerk heeft de voorzitter van de zangvereniging van de Geref. gemeente zaterdagavond aan ds. P. Blok een cheque overhandigd tot een waarde van 25.000 gulden voor de zending. Een jubileumgift ter gelegenheid van het 50 jafig bestaan van het zangkoor 'Cres cendo'. Op 11 april van vorig jaar gaf het chr. gemengd koor ter gelegenheid van haar gouden bestaan een langspeelplaat uit, waarvan de opbrengst zou worden bestemd voor het zendingswerk. Het liep uit op een bijzonder goed resultaat. Voorzitter A. Nederlof zei dat er bij de afronding van de aktie ongeveer 2900 platen en cassettes waren verkocht. Het geld is vooral bestemd voor medische hulp in de ontwikkelingslanden en de voorzitter hoopte dat de gelden mochten dienen om de nood te lenigen van de "mensen in Nigeria en tegelijkertijd ook in aanraking mochten komen met de boodschap van het Evangelie. Het was een zeer druk bezochte zang- bleven daarna nog napraten, waarbij men kon beluisteren, dat het helemaal niet tegenviel voor grond in de Weihoek. Boven het hoogste bod komen nog elf procent kosten. avond. Een volle Rehobothkerk. Ds. G. Mouw sprak na het zingen van ps. 68:16 schriftlezing en gebed een welkomst woord en richtte zich daarbij in het bij zonder tot ds. Blok, die namens het de- putaatschap voor de uitwendige zending van de Geref. Gemeente aanwezig was, evenals de administrateur van het zen dingsbureau de heer Polder. De Zeeuw se Zendingscommissie werd door de heer Hoekman vertegenwoordigd en de heer den Boer was afgevaardigde van de Bond van Zangverenigingen' Uit de samenzang bleek ook duidelijk dat de gekozen psalm op het zendings werk waren gericht. Het programma bestond verder uit zang door het kin derkoor 'Jubilate Deo' onder leiding van Piet de Kam, het gastkoor 'Canticum' uit Zwijndrecht onder leiding van Johan Melse, terwijl de koren van Tholen en Zwijndrecht samen een compositie van Schubert zongen, evenals het bekende zendingslied 'Roept uit aan alle stran den'. Teun Hoogvliet bespeelde het or gel Behalve de 25 mille was ook nog 5000 gulden bijeengebracht door de zendingscommissies en vrouwenvereni gingen, maar dit bedrag was al eerder afgedragen. Ds. Blok sprak over de ont- Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service lute bedragen aanzienlijk lager waren dan bij de vorige Tholenaren, naar rela tief gezien was er in sommige jaren sprake van een verdubbeling, zodat hij ook dit echtpaar had gedagvaard. "Ik maak geen verschil tussen mannen en vrouwen, noch tussen handelaren en vissers. De fiscus doet dat ook niet", al dus mr.Besier. Tegen de verdachten uit Vlissingen en Arnemuiden eiste hij boetes van 6000 tot 40.000 gulden en 1 maand onvoorwaar delijke gevangenisstraf op twee na. Lein de N. sr. uit Vlissingen kreeg gezien zijn leeftijd alleen voorwaardelijke gevan genisstraf, hoewel hij dat volgens de of ficier eigenlijk 'dik verdiend' had. Dat zelfde had hij gezegd ten aanzien van Arie J.S., de tweede hoofdverdachte. "Arie heeft acht dagen in voorarrest ge zeten en die waren dik verdiend. Het is puur en alleen zijn leeftijd dat ik geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf eis", zei mr. Besier. Joris M.(60) uit Arnemuiden was de enige die helemaal geen gevangenisstraf kreeg, alleen een geldboete van 6000 gulden. Hij zei principieel tegen belas tingontduiking te zijn maar zijn zoons gingen in 1978 zwarte tong e.d. aan Jo C.S. leveren omdat anders het personeel wegliep. "Je werd een weg gedwongen die je niet wilde, 't was een noodzakelijk kwaad", zei Joris, die zijn portie van het zwarte geld echter steeds voor de in komstenbelasting had opgegeven. Al leen voor de BTW was dat niet gebeurd en vandaar de geldboete. De officier bracht naar voren, op 21 au gustus vorig jaar een bezoek te hebben gehad van J.van den Bos uit Tholen, de voorzitter van de Zeeuwse visserijvere niging Zevibel. Deze had gewezen op het belang van de 1200 arbeidsplaatsen, het feit dat bemanningsleden wegliepen als ze geen zwart geld kregen, de stij gende gasolieprijzen en de grote inves teringen. 'Toen echter heb ik al gezegd, dat gevangenisstraf onvermijdelijk is. Daarom kan er geen verbazing zijn over mijn eisen. Bij Zeeuwse vissers wordt een rechtszaêk als zeer zwaar ervaren gezien hun geloofsovertuiging. Dat heb ik ook niet weggecijferd in mijn straf maat. Gezien het strafverzwarende as pect van de openbare strafzitting, laat ik de primitieve belastingaanslag 1979 buiten beschouwing als compensatie voor het verschijnen op deze rechtszit ting", zei mr.Besier. Hij verwees nog naar de recente veroor deling van de 31-jarige A.G. en zijn 62- jarige vader J.G.. Deze mannen uit Sint-Philipsland hadden de Thoolse vis handel S. zwart mossels geleverd, terwijl ze een werkloosheidsuitkering kregen. Zoon A.G. kreeg vier weken gevange nisstraf waarvan drie voorwaardelijk, vader J.G. twee weken geheel voor waardelijke gevangenisstraf en 500 gul den boete. B en W van St.Philipsland hadden vader en zoon G. 52 weken geen uitkering gegeven, wat door het Hof werd gewijzigd in 25%, dus een korting van 75%. "Dit geeft wel aan, hoe zwaar er in de Thools/Fliplandse gemeen schap wordt getild aan zo'n vergrijp. B en W hebben er ernstige gevolgen aan verbonden, als er zo met overheidsgel den wordt omgespr ongen. De gemeenschap vindt dit een hoogst ernstig gedrag. Zou dan bij men sen die voor gigantische bedragen be lastingfraude hebben gepleegd, minder straf gevraagd moeten worden? Mensen voor wie een geldboete geen enkel pro bleem is gezien hun vermogen van 350.000 tot 1 miljoen gulden. Van de 64 nensen die een schikkingsvoorstel heb ben gekregen, betaalden er op 9 na pro bleemloos binnen drie weken bedragen van 1100 tot 13.000 gulden. De draag kracht is aanwezig en er was geen liqui diteitsprobleem. Als ik daarmee geen rekening houdt, zou er geen juiste ver houding zijn tot de straffen van de twee Fliplanders", aldus de officier. Van de totaal honderd verdachten in de visfraude, waren er 20 gedagvaard(17 privé personen en 3 ondernemingen. Een 64 vissers hadden een schikkings voorstel gekregen en de overigen komen er zonder straf af ondat er bewijsrechte lijk niets te doen valt. De betrokkenen moeten de te weinig betaalde belasting alsnog voldoen, waarbij de firmanten van de visserijbedrijven 100% verhoging kregen en de deelvissers en matrozen 50%. Voor de primitieve belastingaan slagen 1979 golden andere percentages: 50 en 25%. Het jaar 1979 werd echter bij de verdachten voor de rechtbank niet in de boete betrokken. De officier zei zich te realiseren, dat de onvoorwaardelijke gevangenisstraf een 'zeer zwaarwegende' zaak is "Niet iedereen uit hetzelfde bedrijf hoeft op hetzelfde moment in de gevangenis. Over het tijdstip valt te overleggen", al dus mr.Besier. Vrijdag kwamen de drie raadslieden aan het woord waarbij ontslag van rechts vervolging, vrijspraak en in elk geval veel mildere straffen werden bepleit. De officier reageerde daar weer op met ge bruikmaking Van getuigedeskundige Wesselink, waarna de raadslieden nog een aantal aanvullende opmerkingen maakten. Tenslotte kwan aan het einde van de tweedaagse rechtszitting het zogenaam de 'laatste woord' van de verdachten. Dit was een gevoelvol ogenblik, waarbij de meesten door emoties overmand geen woord konden uitbrengen. Arie kreeg als eerste gelegenheid, maar hij zei niets, wat de immer rustige rechtbank president mr.Nomes de opmerking ont lokte: "U heet Schot, maar u wilt buiten schot blijven". Tevoren was er ook al kortsluiting geweest tussen die twee. Jo liet weten, dat de gevangenisstraf 'niet zou meevallen'. "Ook wat betreft de leiding van het bedrijf niet. Het per soneel heeft al behoorlijk in spanning gezeten over het voortbestaan van de zaak en er is ook al zoveel negatieve reclame geweest wat de verkopen be treft" aldus Jo. Lena zei de straf 'erg hoog' te vinden. De andere Tholenaren volstonden met de opmerking 'ik heb er niets aan toe te voegen'. H.M. uit Arne muiden barstte los in een emotioneel verhaal over abortus: "Aan de lopende band worden abortussen gepleegd, maar de mannen in de witte jassen blijven vrij, terwijl wij worden gepakt". De rechtbankpresident sloot de zitting en kondigde de uitspraak aan op 26 maart. Zie verder pagina -Jf Advertentie"IM stellende geestelijke en lichamelijke nood in Nigeria. De hulpverlening opent even zoveele poorten tot de be diening van het evangelie, terwijl vooral in het Izigebied van Nigeria medische hulp wordt verstrekt. De opbrengst van de Thoolse L.P. is bestemd voor een medische buitenpost. Dat begint vaak heel primitief en groeit dan geleidelijk uit tot een echte medische post, zoals begeleiding van a.s. moeders, vroed vrouwenhulp, enz. Daarbij wordt nog veel tegenstand ondervonden van de dorpspriesters en tovenaars. Ds. Blok benadrukte nogmaals de sa menhang tussen medische hulp en evangelie-verkondiging, al moet ook veel teleurstelling worden geïncasseerd. Daartegenover staan ontroerende getui genissen. We hebben de taak om te zaaien, te arbeiden, te planten, nat te maken en te geloven dat God de was dom zal geven, aldus ds. Blok, die zich bijzonder dankbaar toonde namens het zendings deputaatschap voor het Thoolse initiatief. Met financiële steun alleen is men er niet, zo waarschuwde ds. Blok, er dient ook veel gebed te zijn aan het thuisfront. Na een samenzang en collecte was er het optreden van het jeugdkoor 'van Knop tot Bloem' onder leiding van I. Riedijk en weer koorzang van 'Crescendo'. Solozang was er van Ilse Deurloo, terwijls koor en gemeente tot slot in de berijming Datheen en be geleid door organist Paul Heijboer psalm 66:2 en 4 zongen. Voorzitter Nederlof dankte sprekers, koren, dirigenten, organisten, afgevaar digden én belangstellenden en kon nog meedelen dat de gehouden collecte ook nog eens 1246,50 voor de zending had opgebracht. Bij de snelheidscontrole op 10 maart sprak de politie van een 'Schandalige' snelheid in de bebouwde kom van Tho len: 67 in plaats van de toegestane 50 km. Dit gebeurde in de Kon. Juliana- straat en de Molenvlietsedijk, met veel zijstraten en bovendien bij het in- en uitgaan van de scholen en evenementen in de Sporthal met grotere risico's door de aanwezigheid van kinderen. De toe gestane 50 km. is dan zelfs teveel voor een werkelijk veilig verkeer. Er vielen twee bekeuringen, voor 67 km. in de bebouwde kom. De politie schrok hier zo van, dat in toenemende mate onver wachte controle zal worden uitgeoefend. Totaal waren er tien bekeuringen: 4 in de Stoofstraat te Poortvliet, 3 in de Kon. Julianastraat en eveneens 3 op de Mo lenvlietsedijk in Tholen. Officier van Justitie wil voor vis fraude maximaal 4 maanden ge vangenisstraf naast maximale boete van 65 mille. 0 Pleiters wilden vrijspraak en veel mildere straffen 0 Omstreden veebedrijf verkocht 0 Eerste vrouw gezworene 0 D'66 wil niet (alleen) praten, maar ook doen 0 Durf te beslissen, vindt de VVD 0 PvdA ziet sluiting kerncentrale op korte termijn niet zitten 0 Basisscholen op gastvrije LTS 0 Vijf jubilarissen op FNV-sta- kingsdag 0 Dertig mille voor zendingsveld van jubilerend zangkoor Tholen 0 Aanleg kabel t.v. tussen 1982 en 1983 0 Thoolse raad met grondprijzen in dilemma 0 Extra openbare werken, maar volgende keer andere leuke din gen 0 215 werklozen meer dan 1 jaar' geleden 0 Kapelle-Tholense Boys bij 0-1 gestaakt 0 Een tabel voor komende woens dag (ga stemmen) 0 EERLIJKHEID HOUDT DE HAND SCHONER DAN ZEEP 0 Dit nummer bestaat uit 22 pagi na's In verband met de vermelding van de verkiezingsuitslagen komt de Een drachtbode donderdag 25 maart, vol gende week, later. De bezorgabonnees ontvangen hun krant in de namiddag/avond, terwijl de postabonnees hun E.B. normaal op vrij dag in de bus krijgen. Raadslid A.P. Kornaat uit Anna Jaco- bapolder wordt de nieuwe lijsttrekker van de partij voor Algemene Belangen (PVAB) bij de gemeenteraadsverkiezin gen in Sint-Philipsland. Hij kwam tus- sentijds in de raad toen lijstaanvoerder A.A. Rijstenbil burgemeester van Nieuw-Vossemeer werd. Raadslid C. den Braber bleef daardoor tweede. Hij had geen ambities voor het lijsttrekker schap. In onderling overleg hadden bei den daarom afspraken gemaakt over de volgorde. Formeel is de lijst overigens nog niet vastgesteld omdat de PVAB-groep nog moet vergaderen. Het feit, dat de PVAB van de zittende partijen de laatste is met de kandidaatstelling, heeft volgens de PVAB niets met problemen te maken. "Er zijn geen wrijfpunten en er zijn ruim voldoende namen voor de overige plaatsen", aldus D'66-kandidaat ir. K.A. Ijzerman. Aangezien de PVAB geen haast heeft, is de volgorde nog niet be kend, maar de nummers 1 en 2 staan niet meer ter discussie. Gezien de onzeker heid bij de Fliplandse raadsverkiezingen in verband met de deelname van de groep Gemeentebelang van CDA-wet- houder A. Kosten. Laat de PVAB zich tevoren niet uit over een wethouders kandidaat en de collegevorming. De bij woningstichting 'Beter Wonen' ontstane bestuursvacatures zijn inmid dels vervuld. De nieuwe lichting is de heer J.L. van Gorsel te Oud-Vossemeer, M.A.J.van der Linde te Tholen en G.C.Quaak te Scherpenisse. Sint Annaland: dinsdag 16 mrt. Uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 33,40 - 33,80. Aanvoer 115 ton. Advertentie IM"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1