kk 1- kr<T Visfraude vandaag voor de rechtbank EHBO Stavenisse opnieuw de beste Smerdiekse korfbal kampioen PSP wil raadszetel om Tholen wakker te maken mmmmm Goed licht verplicht BROEKÜÜ CDA-wethouder Kosten met lijst Gemeentebelang BOUMAN POTTER Goudzwaard 101 jaar Uien 39 cent Berechting Fliplanders tl li Grove inbraak in Meulvliet Donderdag 11 maart 1982 38e Jaargang no. 18 Binnendijks....afblijven Vanmorgen om half tien is de arrondissementsrechtbank te Middelburg begonnen aan een tweedaagse zitting over de zo genaamde visfraude, die een jaar geleden in Tholen werd ont dekt en zich uitbreidde tot Arnemuiden en Vlissingen. Valsheid in geschrifte St.Philipsland derde bij eerste optreden Terwijl het tijger-, bruin- en witbrood zich in de stand van warme bakker Lotus van zijn beste kant liet zien, legde de EHBO-ploeg van Stavenisse de twee gewonde bakkers zo goed in de'watten, dat opnieuw het Thoolse kampioenschap werd veroverd. Op 2 april dingt Stavenisse in Meulvliet mee naar de provinciale titel, die vorig jaar werd gewonnen. Veel jeugd Over de streep Failliet Onvrede over beleid van PvdA leidt tot nieuwe partij De Pacifistisch Socialistische Partij(PSP) heeft zich als zevende partij gemeld voor de Thoolse raadsverkiezingen. "We zullen door daden bekend worden en minderheidsgroepen werkelijk ondersteunen. De PSP heeft een signaalfunctie voor mensen die niet aan de bak komen. Tholen zal wel niet op z'n kop staan, naar we zullen'wel wakker schudden en op teentjes trappen om dingen te veranderen", zegt Frans Emmerik uit Tholen. Handtekeningen Terwijl het CDA St. Philipsland raadslid J. de Jager unaniem herkoos als lijsttrekker voor de verkiezingen van 2 juni, liet CDA-wethouder Abr. Kosten een lijst 'Gemeentebelang' re gistreren. Dat betekent dat vier groeperingen dingen naar de zeven raadszetels. WpNIIMGINRICHT Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Onaanvaardbaar Sociaal cafe Vervolg op pag. Q Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden TT P7 Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39.50 p per jaar Losse nummers ƒ0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0.31 plus btw. per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7.00 contant Inclusief btw. op rekening 8.00 Hoofdredacteur G. Heijboer. Ook al is er vertraging ontstaan in de Oosterscheldewerken en al is het nooit uitgesloten dat dit nog verder uitloopt, eens zal het toch zover zijn, dat de Pij- lerdam er ligt en dat er een Oosterschel- de nieuwe stijl is. Gewenst is, dat ruim tevoren wordt bestudeerd, wat in de nieuwe situatie wel en niet mogelijk en wenselijk is. Vandaar dat een Stuur groep werd samengesteld, waarin Rijk, Provincie, Gemeenten, Wwaterschap- pen, enz. zijn vertegenwoordigd en hun zegje konden en kunnen doen. Aange nomen mag worden dat wanneer het om de inrichting van de Oosterschelde gaat, elke vertegenwoordiging het goede poogt te zoeken en te willen verwezen lijken. Maar de doelstellingen zullen naast algemeenheden in details wel be hoorlijk verschillen. Het zal tenslotte neerkomen op een compromis. De tijd is voorbij, dat er alleen belangen lagen voor de Visserij en de Beroepsvaart. Er is ook Recreatie en Milieubehoud bijge komen, waardoor er toch grotere tegen stellingen zijn ontstaan. Dat hoeft niet te worden verbloemd. Het zou in dat licht bezien niet gemakkelijk zijn - zeg maar gerust uiterst moeilijk een in rechte af dwingbare overeenkomst aan te gaan. De Stuurgroep vraagt nu van de be trokkenen een intentieverklaring. Met het onderteken daarvan verklaren de gemeenten hun beleid te willen rdineren en zich daartoe moreel te willen verbin den. Intentie betekent bedoeling Enerzijds is zo'n overeenkomst wat va ger, anderzijds ook wat flexibeler. De opzet van de intentieverklaring is, dat elke privaatrechtelijke of publiekrech telijke taakuitoefening die van invloed kan zijn op het Oosterscheldegebied, onder de werking van de verklaring valt. Dat gaat het gemeentebestuur van Tho len te ver. Niet zonder reden, want Tholen ligt temidden van de Ooster schelde en het gebied en het water is een zo samenhangend geheel, dat er vrijwel alfes door wordt beïnvloed. In dat licht zou een Stuurgroep of welk instituut straks ook onstaat, zich ook kunnen gaan bemoeien met de autonome ge meente Tholen. Dat kan en mag de be doeling niet zijn. Daarom zal het Thools college maandagmiddag terecht de raad voorstellen om de intentieverklaring wel te tekenen, maar alleen geldig te ver klaren voor buitendijks gebied. Binnen dijks wil de gemeente vanzelfsprekend de eigen boontjes blijven doppen. Van de totaal twintig verdachten komen er zeven uit Tholen, van wie er zes wor den bijgestaan door mr.A.A. den Hol lander. Alleen A.J.S. heeft een andere raadsman: mr.J.G.W.Vreijling. Het gaat hier om een belangrijke straf zaak, zodat de meervoudige kamer van drie rechters er aan te pas komt: mr. Nomes, Every en Niessen. Officier van justitie is mr. Besier. Getuige-deskundi- ge is T.G.G.Wesselink. De visfraude kwam in februari van het vorig jaar aan het licht, toen in St.Phi- lipsland vader en zoon G. wegens steurifraude werden aangehouden. Zij waren werkloos en hadden illegaal mosselen aan de Thoolse vishandel S. verkocht. De politie was in feite al in 1980 op het spoor van deze omvangrijke zaak gezet, toen 36 pierenstekers werden aangehouden. Met de aanhouding van vader en zoon S. uit Tholen in februari 1981 kwam de visfraude in een stroom versnelling. Op 5 maart werden bij hun aankomst in de haven van Scheveningen vijf Thoolse vissers aangehouden. De politie sprak toen van een zwart-geld- circuit van tenninste 1 miljoen gulden. Op 17 maart werden vier Thoolse vissers aangehouden, die voor drie ton 'zwarte' paling aan vishandel S. verkocht had den. Zij hoeven vandaag niet allemaal terecht te staan. Hoofdverdachte is J.C.S.(35) uit Tholen, die als enige van de twintig verdachten valsheid in geschrifte wordt Verweten. Volgens artikel 225 van het Wetboek van Strafrecht is de maximum'straf vijf jaar gevangenis. Hem wp«n bovendien twee keer opzettelijkrpenjuiste of onvol ledige belastin gopgave ten laste gelegd. Volgens artikel 68 van de Algemene Wet Inzake Rijksbelasting(AWIR) kan dit ten hoogste vier jaar gevangenisstraf en 20.000 gulden boete tot gevolg hebben. Als de ontdoken belasting meer is dan twintig mille, mag dat ook nog bij de straf geteld worden. "Brood doet leVen" stond er op de affi ches in het dorpshuis te St.Annaland, waar vrijdagavond de kringwedstrijd werd gehouden. Het 'akkergoud' draai de in 't rond, toen de bakker bij het op hangen van een plaat zijn evenwicht verloor en viel. Hij raakte daarbij de bakkersknecht die op een trap stond, zodat er heel wat werk was voor de EH BO: een wond van 4 cm in de knie van de bakker en een verstuikte pols, een open onderbeenbreuk van 15 cm en een snijwond van 3 cm in de handpalm van de bakkersknecht. "Er was ontzettend veel werk aan deze opdracht en je inzicht moet ook vanaf het begin goed zijn, anders red je 't niet in een kwartier. Je moest hiervoor ook wel meer dan 1 keer aan een wedstrijd meegedaan hebben", aldus instructeur P.Snoep. Voor St.Philipsland was dat niet het geval omdat men voor de eerste keer aan de kampioenschappen van de kring Tholen meedeed. De derde plaats was dan ook een verrassing. De Fli- plandse EHBO'ers leverden knap werk. Wedstrijdleider G.A.Heijboer had met medewerking van de lotus studiekring Noord- en Midden-Zeeland heel wat werk gemaakt van deze oefening, die werd bijgewoond door erelid oud-bur gemeester W.Baas en vele belangstel lenden. De jury bestond uit dokter A.C.J.Noteboom uit St.Annaland, me- vr.A.Merkx uit Nieuw-Vossemeer(ka- derinstructrice bij de EHBO St.Philips land) en kaderinstructrice mevr.Slabbe- koorn uit Kloetinge. De leden van de vijf ploegen - voor het eerst deed er een handvol verenigingen mee - werden in de kleedkamers 'bewaakt', terwijl voor zitter Tj.Heijboer de belangstellenden uitleg gaf over de wedstrijd. Er was heel veel jeugd aanwezig. Die verjonging is ook op de EHBO-cursussen merkbaar. "Het is wel moeilijker les geven, want ze zijn veel kritischer", ondervindt instruc teur Snoep. Tholen beet het spits af met me- vr.M.Geluk-Jansen, Jacqueline Boogert en Henk Copier, gevolgd door Stave nisse net mevr.A.Eerland-de Ruiter, mevr.Adr.Scherpenisse-Eerland(beiden maakten vorig jaar deel uit van de kam- pioensploeg) en nieuweling Lianne Dorst. Als derde kwam St.Maartensdijk met mevr.A.Klaasse-Anthonisse, me vr. A.WeggemansDorst en mevr.E.op den Brouw-Bijl. St.Annaland kwam na de pauze als vierde aan bod met Rien Hage, mevr. C.van Leeuwen-Wessels en Bert Janse. St.Philipsland sloot de rij met mevr.M.Vermaas-Hoek, Henria v.d.Reest-Verwijs en Annie Reijngoudt- van Dommelen. Maximaal konden de ploegen 355 pun ten halen en de leid(st)er 60. Stavenisse werd eerste met 297 punten en 53 voor de leidster. St.Annaland deed het ook goed, maar legde verkeerde verbanden aan, waardoor men tweede werd met 229 p en 45 p voor de leider. St.Philips land derde met 216 en 42 p, Tholen vierde met 214-46 en St.Maartensdijk vijfde met 199-48. De politie hield donderdag 4 maart een controle op het rechts houden van auto mobilisten. Tussen zes en tien uur gin gen twee auto's over de streep, zodat er voor de bestuurders een bekeuring was. Ook de bestuurder van een auto met een lekke uitlaat kreeg een boete. Vader A.J.S.(60) wordt twee keer 68 AWIR verweten, evenals D.S. W.S. wordt drie keer 68 AWIR ten laste ge legd en artikel 51 van het Wetboek van Strafrecht: 'In de gevallen waarin we gens overtreding straf wordt bepaald tegen bestuurders, leden van enig bes tuur of commissarissen, wordt geen straf uitgesproken tegen de bestuurder of commissaris van wien 'blijkt dat de overtreding buiten zijn toedoen is ge pleegd'. J.S. en L.van den B. wordt vier keer on juiste of onvolledige belastingopgave(68 AWIR) verweten. Een andere J.S. 1 keer. Bij de overige verdachten uit /fr- nemuiden en Vlissingen zijn er vier van 2x68 AWIR en de overigen van 1 keer. Als gevolg van extra aanslagen van de belastingdienst en de bedrijfsvereniging Detam is de Thoolse vishandel Schot in financiële moeilijkheden geraakt. En kele weken geleden draaide dat uit op een faillissement, dat de Detam bij de Middelburgse rechtbank had aange vraagd. Er was geen enkele concurrente crediteur bij de gedupeerden. Alleen de belastingdienst en de bedrijfsvereniging hadden vorderingen van totaal 6 a 7 ton. Het faillissement is uitgesproken van de handels- en exploitatiemaatschappij Mastgat I BV, wat een voortzetting was van A.J.Schot en Zn. BV. Het bedrijf werkt echter gewoon door omdat een derde besloten vennootschap is opge richt: Thoolse vishandel A.J.Schot en Zn. BV. Volgens de curator nr.van Meggelen zal dit faillissemeent bij de berechting van de visfraude nog wel een rol spelen. Vader J.G. en zoon A.G. uit St. Philips- land. die de politie op het spoor zette van de Visfraude bij de Thoolse vishan del S., zijn dinsdag berecht. Zoon A.G.. die in twee jaar elfduizend gulden 'zwart' mossels had verkocht en pieren zou hebben gestoken, kreeg vier weken gevangenisstraf waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De els van de Officier van Justitie was vier weken waarvan twee voor waardelijk. Vader A.G. had de steunfraude (beiden ontvingen een w.w.-uitkering en ver zwegen de inkomsten van de mossel- en pierenverkoop) over een veel kortere periode gepleegd. Hij kreeg 300 gulden boete en een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. De eis van de officier was twee weken waarvan een week voorwaardelijk. De Fliplanders waren door hun moeilijke financiële si tuatie tot de steunfraude overgegaan, al begreep de officier dan niet, waarom ze er een speedboot op na konden houden. Volgens de advocaat van G., had de Thoolse vishandel e Fliplanders tot de illegale activiteiten aangezet. De Smerdiekse korfbalkamioenen van Emergo. Onderste rij v.l.n.r. Rini Klomps, Huib Glerum, Dicky van der Linden, Maddy Bijl, Ingrid Pelgrim en Janneke de Jonge. Bovenste rij v.l.n.r. coach Jasper van der Linden, Peter Roelse, de gehroeders Tony, Peter en Kees Klomps en Wilma van Haaften. Gefeliciteerd! Hij is ervan overtuigd, dat de PSP een raadszetel haalt, de laatste verkiezings uitslagen ten spijt. Bij de kamerverkie zingen van 1981 haalde de PSP op Tho len 96 stemmen, wat een grote vooruit gang was in vergelijking met de 30 in 1977. Op basis van de kamerverkiezin gen van vorig jaar was de kiesdeler ech ter 668 en daarvan is tenminste driek wart of 501 stemmen nodig voor een (rest)zetel. Desondanks denkt de PSP toch een zetel van de PvdA af te snoe pen. "De PvdA gaat voor de doorsnee mensen voor links door, maar die partij beantwoordt helemaal niet meer aan haar doelstellingen. De PvdA laat zich niet zien in de buurten en uit onvrede met het landelijk en plaatselijk beleid heb ik m'n lidmaatschap opgezegd. Wij zijn de partij van de basis. Mensen moeten over hun eigen woon- en leefsi tuatie kunnen beslissen. Uitvoeren wat de grote massa vindt, dat is toch demo cratische politiek", aldus Emmerik. De Thoolse PSP is volgens Ben v.d.Aarssen geen eendagsvlieg. "De raadsverkiezingen zijn doel op korte termijn, maar doelgericht actievoeren is een zaak van langere termijn. Als je het bestaansrecht aantoont, dan komt het effect wel. Ik denk, dat er nog zoveel - idealisme is op Tholen. dat de PSP wel aanslaat. We zijn ontzettend concreet en bezigen geen ideologisch taalgebruik. De PvdA is te elitair geworden, maar wij proberen zo populair mogelijk over te komen. Schoolverlaters zullen op ons stemmen en een heleboel mensen die anders niet naar de stembus gaan. Zelf heb ik op geneentelijk niveau nog nooit gestemd", zegt v.d.Aarssen. De Thoolse PSP ontstond enkele weken geleden spontaan, toen er 25 handteke ningen werden vergaard om voor de statenverkiezingen met een PSP-lijst te kunnen uitkonen op Tholen en St.Phi lipsland. "Vier jaar geleden was ieder een in ons wereldje nog met zichzelf be zig. maar nu is men veel actiever ge worden", aldus v.d.Aarssen, die als kee- J. de Jager weer lijsttrekker CDA St. Philips land De huidige gemeenteraad van St. Phi lipsland bestaat uit drie SGP'ers, twee CDA'ers en twee mannen van de partij voor Algemene Belangen (PVAB). SGP (Walpot) en CDA (Kosten) bezetten de wethoudersstoelen. De SGP stelde een aantal weken geleden de kandidatenlijst al vast en donderdag 4 maart waren 19 van de 43 CDA-leden present om de definitieve volgorde te bepalen. De ad- vieslijst van het bestuur werd onveran derd overgenomen. De lijstaanvoerder werd bij enkele kandidaatstelling her benoemd en de overigen kregen een overgrote meerderheid van stemmen voor hun plaatsing. Ook in 1978 voerde Jaap de Jager (30) de CDA-lijst aan. Nummer twee werd L.C. Vroegop. de enige Fliplander op de lijst omdat de Advertentie IM' andere zeven uit Anna Jacobapolder komen. Vroegop stond vier jaar geleden vierde. 3(5) L.J. Bolier, 4(8) A. ten Hove-Wa- gemaker, 5(-) M.J. Quist, 6(3) J. Boude- ling, 7(-) A. van Strien-van Leeuwen, 8(7) N.v.d. Reest. Vier jaar geleden waren er tien kandi daten. van wie A. Kosten (2e); M.A. Stols (6e); C. van Strien (9e), en A.A. van Nieuwenhuijzen (10e) nu niet op de lijst voorkomen. Nieuwelingen zijn dhr. Quist en mevr. van Strien. Volgens het CDA-bestuur stelde dhr. A. Kosten, zittend gemeenteraadslid, zich om persoonlijke redenen niet verkies baar en beschikbaar voor de kandida tenlijst van het CDA. Voorzitter A.A. van Nieuwenhuijzen gaf tijdens de CDA-vergadering - waar ook het concept-verkiezingsprogramma werd besproken - openheid over de door de groep Kosten bekritiseerde procedu re. Hij was niet bereid daar tegenover onze redactie uitleg van te geven. Een maand geleden meldden wij, dat twee bestuursleden waren opgestapt omdat men het niet eens was met de gevolgde procedure bij de voorbereiding van de raadsverkiezingen. Wethouder Kosten sloot zich bij de zienswijze van die twee (W. Quaak en G.C. Noorthoek) aan. Volgens de voorzitter van de nu opgerichte groep 'Gemeentebelang'. Adr. Kot, zijn er formeel geen onregel matigheden gebeurd. "Het was de door het landelijk CDA voorgeschreven pro cedure, dus dat was volmaakt goed. Daarbij zijn geen fouten gemaakt. Wel is men voorbij gegaan aan de uitslag van de vorige verkiezingen. Daar had het bestuur meer rekening mee moeten houden om problemen, zoals die vier jaar geleden rond de wethoudersverkie zingen ontstonden, te voorkomen. Het CDA-bestuur had de zittende fractie al vast op de advieslijst moeten plaatsen. Nu kon elk lid tien namen opgeven voor samenstelling van de groslijst, waarbij de volgorde al werd aangegeven. De uitslag daarvan was voor ons onaan vaardbaar", aldus dhr. Kot. Hoe die uitslag was, wilde hij niet nader aangeven, maar duidelijk werd, dat Kosten, die vier jaar geleden de meeste CDA-stemmen kreeg en daardoor vol gens afspraak wethouder werd, door de leden niet als nummer 1 werd geplaatst en mogelijk zelfs ternauwernood als tweede. De groslijst werd tijdens de bestuurs vergadering bekend, waarna de aan hangers van Kosten de advieslijst van het bestuur noch de ledenvergadering wilden afwachten. "Voor de zaken defi nitief werden, hebben we 'ho' gezegd", aldus dhr. Kot. Volgens hem is er een 'heel grote kans' dat Gemeentebelang aan de Fliplandse raadsverkiezingen meedoet, maar de kandidatenlijst is nog niet rond. Dhr. Kot blijft wel lid van het CDA. Ook de PVAB heeft nog geen kandida tenlijst. Er komt in elk geval een nieuwe lijstaanvoerder, want A.A. Rijstenbil is intussen burgemeester van Nieuw-Vos- semeer. per van Tholense Boys het predikaat 'de meest linkse voetballer' opeist van Pvda-raadskandidaat Sjaak Moerland. "Een maand geleden kenden we elkaar niet eens en momenteel hebben we al twaalf mensen die actief aan een actie plan voor T.i ok werken", zegt Emme rik. De 28-jarige coordinator bewoners zaken bij een grote woningcorporatie in het oude westen van Rotterdam voert hoofdzakelijk het woord. Initiatiefne mers zijn echter de 24-jarige werkloze John van Dijke en de 25-jarige biblio thecaris Ben v.d.Aarssen. Van het voor lopig bestuur maken verder deel uit: Carolien Wildenberg(25)groepsleidster, Jan van Poortvliet(29)werkloos en Yvonne van Dijke(26)huisvrouw, allen uit Tholen. Men is nog op zoek naar verbreding in de andere woonkernen. Van de 96 stemmen bij de kamerverkie zingen van 1981 kwamen er 37 PSP'ers uit Tholen, 18 Oud-Vossemeer, 13 St. Annaland, 6 Stavenisse, 5 St.Maartens dijk, 9 Scherpenisse en 8 uit Poortvliet. De PSP wil alle energie op de raadsver kiezingen richten waarbij de discussie over de vestiging van het composteer- bedrijf CNC bij Tholen weer opgera keld zal worden. "De politieke partijen hadden toen veel beter moeten luisteren naar de honderden mensen in de sport hal", aldus Emmerik. De PSP wil wel de vestiging van kleine, milieuvriendelijke bedrijven ondersteunen omdat aan de bestrijding van de werkloosheid een voorname rol speelt. Met behulp van de gemeente wil men werkgelegenheids projecten beginnen. "De gemeente kan beter geld stoppen in het opzetten van een sociaal cafe en werklozenprojecten volgens het buurthuisidee, dan meer controleurs aanstellen bij sociale zaken. Met name de jeugdwerkloosheid neemt hand over hand toe. In samenwerking met de sociaal-cultureel werkster kan meer inhoud aan het leven van de wer klozen gegeven worden. Ook vrouwen vervelen zich stierlijk", aldus Emmerik. Meulvliet is er wel. maar het gaat in de eerste plaats om activiteiten overdag. Bovendien is het gemeenschapscentrum volgens v.d.Aarssen alleen van nut voor mensen die van zaalvoetbal en bier houden. De beleidsnota voor het so ciaal-cultureel cafe ligt er al en de PSP zal dit verder via de raadsfracties en de afdeling sociale zaken aankaarten. Men wil permanent de handel en wandel van de gemeenteraad nagaan en met alter natieven komen. Emmerik benadrukt, dat het pacifisme een heel belangrijke poot is van de par tij. "We zijn tegen gebruik van geweld en tegen blokkades." De Thoolse PSP gaat een inventarisatie maken van de knelpunten, zoals de slecht functionerende peuterspeelzaal in Binnendijks...afblijven 0 Ook PSP wil raadszetel op Tho len 0 CDA Tholen handhaafde zelfde kopgroep 0 CDA Flipland weer met J. de Ja ger 0 Kosten komt met 'Gemeentebe lang' 0 Visfraude vandaag voor de recht bank 0 EHBO-Stavenisse opnieuw de beste 0 Thoolse raad maandag over Oos terschelde 0 Bovendien flink wat geld voor herbestratingen en machines Ge meentewerken 0 RPF/GPV wil minder praten en meer doen 0 Bacterievuur heet hangijzer voor fruittelers 0 Geref.Kerk Poortvliet in gebruik 0 De Oesterschelp met open dag 0 Emergo korfbalkampioen 0 VERKIEZINGSSTRIJD. WEES NOOIT DE EERSTE OM EEN TWIST TE BEGINNEN EN NOOIT DE LAATSTE OM DIE TE BEEINDIGEN 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Machiel Goudzwaard uit Poortvliet heeft maandag zijn 101ste verjaardag gevierd. Dit keer gebeurde dat niet in het vlakbij gelegen n.h.verenigingsge bouw zoals vorig jaar bij het eeuwfeest,, maar in de eigen knusse woning aan de Rozemarijnstraat. Het is 't enige huis dat daar nog bewoond wordt omdat het ge meentebestuur er na sloop van de oude panden, nieuwe woningen wil bouwen. Dhr.Goudzwaard mag echter in zijn huis blijven, want ook het gemeente bestuur is zuinig op zulke krasse inwo ners'. Burgemeester E.Baerends kwam dhr.Goudzwaard dan ook gelukwensen met zijn bijzondere verjaardag. Een goede verlichting is voor alle ver keersdeelnemers van levensbelang. De politie houdt voertuigen en fietsen met kapotte verlichting goed in het oog. Za terdag 6 maart was er een bekeuring voor mevr. G. uit St. Maartensdijk die met een defecte linker koplamp reed. Een dag later was een automobilist in de Poortvlietse Stoofstraat die met een ka potte koplamp reed, het slachtoffer van eigen nalatigheid. Gemeenschapscentrum Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen is voor de zo veelste keer bezocht door inbrekers. De buit bestond dit keer uit 1400 gulden, maar er ontstond tevens grote schade als gevolg van de vernielzucht van de in brekers, die in de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 maart deze grove inbraak op hun naam schreven. De vloerkluis werd opengetrokken en de aangerichte schade staat in geen verhouding tot het gestolen bedrag. Sint Annaland: dinsdag 9 mrt. Uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 38,50 - 38,60. Aanvoer 140 ton. Sint Maartensdijk: dinsdag 9 mrt. Uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 38.50. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel. 01670- 33 85 Adri C Broekhuiseen begrip voor kwaliteit en service "Advertentie !M

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1