Meer geld voor gemeente Tholen. Kops-parkeren op Markt Tholen BROEKHUI! Voor Statenverkiezingen keuze uit acht lijsten Sneller openbare kleuterschool in Sint - Annaland Nieuwe ambtenaar sociale zaken Ei IT *JU. BOUMAN POTTER Ko van Driel neemt jeugd van 'de Meziek' onder handen Meer dan het overwegen waard Parketshow in Tholen Donderdag 11 februari 1982 38e Jaargang no. 14 Gemeenteraad stelt maandagavond bestemmingsplan Stadskern vast Kleine huizen Poortvliet Zie de advertentie op pag. 10 Lid\fereniging Goud-ai Zilversmeden Chr. school wil 1 augustus al splitsing Sneller dan de bedoeling was, komen B en W met een voorstel om in Sint-Annaland een openbare kleuterschool te stichten. De oorzaak hiervan is het unaniem besluit van het bestuur der Chr.kleuterschool om al per 1 augustus a.s. op te gaan in de school met de bijbel. De bijzondere kleuterschool behoudt met circa 63 leerlingen de bestaande drieklassige accommodatie. Voor de openbare kleuterschool met naar verwachting 40 leer lingen per 1 augustus, moet een nieuw lokaal aan de Casem- brootschool gebouwd worden. Als tweede lesruimte wordt een leegstaand lokaal van de school met de Bijbel ingericht. De nieuwbouw en verbouwing is afhankelijk van de financi%le medewerking van het ministerie van Onderwijs. Voordelen Minder geld Studiefonds Vanavond bloed geven in Haestinge Snelheidscontrole Tijdig melden ^WONINGINRICHTI NG Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet I - I Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar Per jaar 32 per post 39 50 per jaar Losse nummers ƒ0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur. Advertentieprijs 0.31 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 1.00 contant Inclusief btw. op rekening 8.00 Hoofdredacteur G. Heijboer. Het vrijwilligerswerk had de jaren door al zijn bekoring omdat het enerzijds als een wat spontane uiting van dienstebe- toon aan de gemeenschap mocht wor den gezien en anderzijds in vele gevallen ook de nodige ontspanning biedt. Is dat ook zo met het voorstel van de minister van C.R.M., de heer A. van der Louw. Niet zo vaak komen we in deze kolom toe aan landspolitiek, maar de omstan digheden kunnen daartoe wel aanlei ding geven. Die omstandigheden zijn er en als gevolg daarvan ook de suggestie van de minister. Een voorstel dat er op neer komt, dat werklozen (verplicht?) vrijwilligerswerk kunnen of zouden moeten gaan doen. Daartoe moet er wel de bereidheid zijn van velen: overheden, bedrijfsleven, or ganisatie. Bij de verdediging van zijn begroting kwam zijne excellentie tot suggesties die verband hielden met vrij willigerswerk. Misschien werd 't om dat laatste woord door sommigen in de Tweede Kamer wat ouderwets ge noemd, want het vrijwilligerswerk was de laatste jaren inderdaad veelal ten offer gevallen aan de Welvaartsstaat. Voor alles en overal kon immers worden betaald. De tijden zijn veranderd. Niemand weet meer een goede uitweg uit de werklo- zendoolhof, want die Welvaartsstaat is inderdaad voorbij. In de nood neemt de verantwoordelijkheid toe. Als een CRM-minister als van der Louw daar van duidelijk blijk geeft, doet het er weinig toe of hij van socialistische of andere huize afkomstig is. Zeker is im mers. dat hij de realiteit onderkent. Vooral om het laatste verdienen zijn suggesties extra aandacht. In dit num mer wordt ook nog eens benadrukt on der 'Stemmen van Lezers', dat het een goede zaak is wanneer zakelijk ingestel de kandidaten een gemeente besturen. Uit de suggestie van de CRM-minister blijkt echter, dat men ook vanuit poli tieke overtuiging zakelijk kan zijn. Wat is de gedachte van dhr. van der Louw? Als we dan toch gemeenschapsgeld moeten besteden aan werklozen, is het een goede zaak. wanneer daarvan ook nog profijt komt. Het doet denken aan de dertiger jaren, toen men objecten schiep om mensen die toch een uitkering moesten hebben, tegelijkertijd voor de gemeenschap nuttig kon maken. De mi nister denkt aan het optreden van wer klozen in de gezinsverzorging, bij ge meentelijke diensten, in het bedrijfs leven, bij organisaties waar een bepaald werk nodig is. Nederland zou Nederland niet zijn, als tegen zo'n suggestie niet meteen zou worden gereageerd. Het betekent im mers in wezen 'voor niets' werken. De uitkering is immers (nog) verzekerd. Of men dat vrijwiligerswerk wel of niet zou doen. Maar dhr. van .der Louw heeft volkomen gelijk dat er nog een sociale waarde aan gekoppeld is. Het zich nuttig maken voor een gemeenschap zal altijd meer voldoening geven, dan het alleen maar in ontvangst nemen van door an deren zuur verdiende centen. De bomen groeien immers niet meer tot aan de he mel. We komen weer in een tijd dat het gezond is met beide benen op de grond te blijven. Bij ons is er de vaste overtui ging, dat er in dat kader heel wat banen mogelijk zijn. Banen, die normaal niet betaalbaar zijn, maar die in het kader van nuttige tijdsbesteding tegelijkertijd voor alle partijen vruchten kunnen af werpen. Op z'n Thools gezegd moet de suggestie van minister van der Louw niet zo maar bij het, vuile goed worden gedeponeèrd. Integendeel. De gemeente Tholen krijgt van het mi nisterie van binnenlandse zaken 84.749 gulden meer, maar aan C.R.M. moet 9636 gulden ingeleverd worden. Dat re sulteert in een verhoging can de post voor onvoorziene uitgaven met f76.109,01. B en w konden in de begroting 1982 nog niet beschikken over de laatste gegevens van het rijk en het juiste aantal inwo ners. Die meerdere inwoners dan in de begroting was geraamd (186) leveren 67.353 gulden op, uitbreiding van de sociale dienst 21.196 gulden, salaris maatregelen 5411 gulden en bevorde ring van deeltijdarbeid 1611 gulden. De rijksbijdrage voor het sociaal-cultureel werk is daarentegen voor 1982 voorlopig vastgesteld op 136.360 gulden, wat be tekent, dat Tholen 9636 gulden heeft moeten inleveren. Het gemeentebestuur wil voorzieningen treffen om verbetering te brengen in het chronisch tekort aan parkeerplaatsen in de stadskern van Tholen. Op de Markt zal ruimte worden geschapen voor het zogenaamde 'kops-parkeren', waardoor er twintig auto's meer kunnen staan. Plannen om de relatief grote achterterreinen aan de Oudelandsestraat tot parkeerterrein te bestemmen, zijn daarmee van de baan. Zonder rijkssubsidie zou dit ook onhaalbaar zijn, maar de fa. M.C. van Splunter, P.J. Kleppe en J. Riedijk hebben bezwaren, die b en w gegrond vinden. handel. L. desluijs. van der Graaf en J. M. Ou- Maandagavond stelt de gemeenteraad het bestemmingsplan Stadskern vast. waarbij tegelijk beslist wordt het lot van de dertien bezwaarschriften,. B en w stellen voor die van de heren A. de Korte en P.J. Kleppe. het aannemingsbedrijf Burgers, de fa. M.C. van Splunter. de heren P.J. Kleppe, J. Riedijk en D. Bur gers gegrond te verklaren. Het bezwaar schrift van de vereniging Stadsherstel wordt gegrond verklaard ten aanzien van de bestemming van het pand op de hoek Visstraat/Hoogstraat (geen hore- cabestemming meer). De rest van de bezwaren van Stadsherstel willen b en w ongegrond verklaren. Dat geldt verder voor het totale bezwaarschrift van de Rabobank, de fysiotherapeuten H. Nieuwenhuis en A.J.H. van Tilborg en de heren H. Nieuwenhuis, J.J. Melse en G. Vis. In de periode die verstreken is sinds de tijd dat het plan ter inzage lag, deden zich ontwikkelingen voor die b en w alsnog in het bestemmingsplan willen verwerken. Zo worden de Hoog-, Da- lemse-, en Bosstraat en Vossemeerse- poort aangewezen voor de bouw van huizen voor 1 en 2 persoons huishou dens. Het distributie planologisch onderzoek (DPO) heeft tot gevolg, dat winkels met een grotere oppervlakte dan 250 m2 een non-food bestemming krijgen. Zij mo gen geen levensmiddelen verkopen. Het DPO en het onderzoek in het kader van het verkeerscirculatieplan hebben aan getoond. dat de parkeercapaciteit in de Thoolse stadskern te wensen overlaat. Er is een duidelijke behoefte geconsta teerd aan het woonparkeren, maar voor het winkelend publiek is er ook een chronisch tekort aan parkeerplaatsen. Een reeël alternatief voor het niet door gaan van parkeerplaatsen op de bin nenterreinen aan de Oudelandsestraat, vinden b en w kops-parkeren op de Markt. Behalve stadskern Tholen, stelt de ge meenteraad maandagavond ook bes temmingsplan kom Poortvliet vast. Hierbij gaat het om de eerste planve- randering, waartegen negen bezwaar schriften zijn ingediend. D. Mullie was ruim dertien dagen te laat, zodat zijn bezwaar niet ontvankelijk wordt ver klaard. Gegrond vinden b en w de be zwaren van H. van IJsseldijk en de fa. Bouman-Potter op 1 onderdeel na: de detailhandelsbestemming voor drie panden die momenteel zijn eigendom nog niet zijn en waartoe op dit moment ook nog niet het concrete voornemen bestaat. Ongegrond zijn volgens het college de bezwaren van dhr. en mevr. Van Eek (2x), C.H. van Vliet, Kamer van Koop- B en w willen voor bouwblokken aan de Achterstraat, Noordzijde Ring en in het uitbreidingsplan aan de Deestraat meer flexibiliteit om de woningtypen op de vraag te kunnen afstemmen. Op voor schrift van de provincie wordt ook een bepaling opgenomen, dat maar een be perkt aantal huizen per jaar gebouwd mogen worden. Gezien het D.P.O. wor den winkels die groter zijn dan 250 m2 op een bepaalde bestemming vastge pind om verstoring van het voorzienin genpatroon te voorkomen. Advertentie IM Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Te!. 01670 -33 85 Adri C Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Op 24 maart drie partijen minder dan 4 jaar geleden Bij de statenverkiezingen op 24 maart hebben de inwoners van Tholen en Sint- Philipsland de keuze uit acht kandida tenlijsten, drie minder dan in 1978. Af gevallen zijn de Boerenpartij en de Con servatieve Volkspartij, terwijl de PSP en de CPN met een gezamenlijke lijst uit komen in plaats van apart. Nieuw is de RPF, maar die komt niet afzonderlijk uit, maar in combinatie met de GPV. De officiële indiening van de kandida tenlijsten in de kieskring Tholen (waar toe bij de statenverkiezingen ook St. Philipsland behoort) vond dinsdag plaats. De Partij van de Arbeid (lijst ingeleverd door E.C. Boissevain uit Tholen) diende met 39 namen de meeste kandidaten in. Gedeputeerde Mr. J.P. Boersma (52)Bit Middelburg is lijstaanvoerder. Hij stond vier jaar geleden tweede. De enige Thoolse kandidaten zijn de 41-jarige H. Venekamp (9e, vorige keer 3e) en de 60-jarige Drs. E.C. Boissevain (17e-18e). Beiden zitten nu al in de staten. Het Christen Democratisch Appel (in gediend door J. van de Merbel uit Tho len) zet 34 kandidaten voor met statenlid E.Ph. Nieuwkerk (55) uit Poortvliet als nummer 1 (vier jaar gelden 7e). Staten lid Mr. J. A. de Boe (40) uit Poortvliet is 14e (9e). De V.V.D. (ingediend door A.W. Heij boer uit Tholen) is met achttien kandi daten zeer bescheiden. Alleen de PPR heeft minder mensen (1) op de lijst. Statenlid J.D. de Voogd (57) uit Vlissin- gen voert de liberalen aan. Hij stond vier jaar geleden tweede. Statenlid L.A.M. Elenbaas (59) uit Scherpenisse is 5e (4e). Daarnaast zijn er niet minder dan zes kandidaten uit de streek: 11e (16e) Ph. van den Hoek (38) uit St. Philipsland. 13e (11e) M. van Damme (49) uit St. Maartensdijk, 15e (17e) J.L. van Gorsel Wethouder J. Versluijs is wel verrast door de brief van de Chr. kleuterschool. "Bij B en W was niet bekend dat er koste wat kost een fusie in de lucht hing. In november hebben alle partijen een gesprek gehad, waarbij veel vraagtekens naar voren kwamen. Die zou ik bij de inspectie proberen op te lossen, maar dat is nog niet afgerond. Dat is nu doorkruist door de beslissing van de Chr.kleuterschool. Ik had daar niet op gerekend, anders hadden we vorige maand tegelijk met Stavenisse wel het voorstel gedaan om in St.Annaland een openbare kleuterschool te stichten. Nu zal de bouw niet klaar zijn, zodat er in een tijdelijke huisvesting begonnen moet worden", aldus wethouder Ver sluijs. Volgens de oudercommissie van de Ca- sjembrootschool was aan alle partijen gevraagd om geen overhaaste stappen te ondernemen, waardoor een van de par tijen mogelijk schade zou kunnen on dervinden. De brief van de Chr.kleuter school betekent, dat het gemeentebes tuur toch op zeer korte termijn tot het stichten van een openbare kleuterschool moet overgaan, aldus de oudercommis sie van de O.L.S. Volgens voorzitter J. Leune van de Chr.kleuterschool heeft de school met de Bijbel erop aangedrongen om I augustus al een fusie aan te gaan. "Voor onze kleuterschool wordt het ook moeilijker - gezien de opstelling van schoolwerkplannen - om met beide la gere scholen samen te werken. Daarom is 't belang van beide onderwijsinstel lingen beter om 1 augustus al samen te gaan", aldus voorzitter Leune. Wethouder Versluijs is er ook een voor stander van om tijdig toe te groeien naar de basisschool, die op 31 juli 1985 een feit wordt. "Het experiment funderend onderwijs (Fort) werkt op Tholen ook versnellend en de integratie biedt ook voordelen boven de ontwikkeling die er is geweest", zegt de wethouder. De ou dercommissie van de Casembrootschool spreekt van een 'zeer ideale oplossing'. Aan de kant van de eerste klas wordt een nieuw lokaal gebouwd, terwijl een leeg staand lokaal van de schpol met de Bij bel wordt verbouwd. "Wij en het perso neel hebben dit plan zeer enthousiast ontvangen aangezien de toekomstige kleuters in hetzelfde gebouw huizen als de kinderen van de lagere school. Voor de toekomstige integratie is dat zeer be langrijk. Laten we hopen dat 't het ge meentebestuur lukt dit plan te realise ren", aldus de oudercommissie. Volgens het voorstel van B en W lag de gebouwensituatie in Stavenisse toch wel eenvoudiger dan in St.Annaland. Daar om was in november ook afgesproken, dat de Chr.kleuter- en lagere school pas zouden samengaan nadat een goede oplossing gevonden was voor de (open bare) kleuters. Het besluit van de Chr.kleuterschool noodzaakt .naar de mening van B en W. te besluiten tot stichting van een openbare kleuter school. Gezien de korte tijd die nog rest tot 1 augustus, zal voor de lesruimte in overleg met de onderwijsinspectie naar een oplossing gezocht moeten worden, aldus B en W in hun voorstel aan de gemeenteraad, die maandagavond een beslissing neemt. Volgens wethouder Versluijs is nu ook in Oud-Vossemeer het eerste geluid gehoord om te spreken over een nieuwe situatie met het oog op de integratie van kleuter- en lager on derwijs in 1985. Uit de vaststelling van het bedrag per leerling 1982 blijkt, dat er exclusief in- standhoudingskosten onderhoud ge bouwen) sprake is van een daling van 1.15%. Kreeg men vorig jaar 480,79 per leerling, dit keer wordt dat 475,24. Het bedrag per leerling inclusief in- standhoudingskosten geeft een stijging van 4.86% te zien. De daling is te danken aan een forse vermindering van de kos ten van instandhouding van schoolge bouwen ten opzichte van 1981. De da ling van het bedrag per leerling wordt beperkt door een vermindering van het gemiddeld aantal leerlingen, waardoor de totale kosten over een geringer aantal kinderen verdeeld moeten worden. De post verlichting, verwarming en schoonhouden schoolgebouwen geeft een lichte daling te zien. Deze zou ster ker moeten zijn wegens het aanbrengen van optimaliseringsapparatuur, doch de sterke stijging van de energieprijzen staat een sterkere absolute daling in de weg. De post aanschaf en onderhoud van schoolboeken en leermiddelen geeft een absolute daling te zien van 4.71% als gevolg van het lager gemiddeld aantal leerlingen over 1982. Het beschikbare bedrag per leerling voor onderhoud van schoolboeken en leermiddelen stijgt echter met 3% ten opzichte van 1981. De gemeenschappelijke schoolraad kan zich met het voorstel verenigen. Het be drag ter bestrijding van de administra tiekosten wordt voor de lagere school op 36,15 per leerling vastgesteld. Het be drag per leerling voor het buitengewoon lager onderwijs (op Tholen geldt dat al leen voor de Veste) kan dankzij de stij ging van hef leerlingenaantal van 48 naar 59,dalen van 1094,65 naar 1018,60 exclusief kosten van instand houding van het gebouw. B en W maken bezwaar tegen de geraamde telefoon kosten van 'De Veste' evenals vorig jaar 1100 gulden of 18,65 per leerling Dit was een erg grote afwijking van de lage re school. Daarom besloot de raad vorig jaar de telefoonkosten terug te brengen tot 15 gulden per leerling. Het college wil daar 15,45 van maken, drie pro cent meer. B en W komen dan op j' 1015,40 in plaats van 1018,60 per leerling. Dit bestaat uit 715,64 techni sche kosten en 299,64 kwaliteitsbepa- lende kosten. Het rijk betaalt van het laatste bedrag 277,—.zodat ér 22,64 per leerling voor gemeenterekening blijft. Vorig jaar was dat 41,35. Het bedrag voor administratiekosten is nog niet door de minister bepaald. Het Zeeuws Studiefond heeft ondanks de subsidie van Provincie en Gemeenten dit jaar naar verwachting nog een onge dekt tekort van 44.375 gulden. G.S wil len voorstellen om 20.000 gulden extra te betalen als de gezamenlijke gemeen ten dat ook doen. Dat komt neer op 30 cent per inwoner terwijl Tholen 27 cent had geraamd. De begrote 5076 gulden wordt aangevuld met 564 gulden. B en W kopelen er wel de voorwaarde aan, dat gemeenten die niet tot deze verho ging zullen besluiten, hiervan niet zullen profiteren. (35) uit Oud-Vossemeer, 16e (-) Drs. R.A. Renes(31uit Tholen, 17e (-) J. van den Heuvel (52) uit Tholen en 18e (-) O. Huiskamp (33) uit Tholen. De S.G.P., die een lijstverbinding heeft met RPF/GPV, komt met 28 kandida ten. ingediend door S. Maljaars uit Tholen. Gedeputeerde R. van Omme ren uit Zierikzee (58) voert evenals in 1978 de lijst aan. 5e (13e) M. Dijke (52) uit Scherpenisse, 12e (6e) L.J. Koopman (55) uit St. Maartensdijk, 14e (-) L. Walpot (43) uit St. Philipsland 19e (-) A.B. Goedhart (38) uit St. Maartensdijk, 23e (17e) T. Aarnoudse (57) uit Oud- Vossemeer (-), 25e (-) Ds. J.G. van Loon (34) uit St. Maartensdijk. Als laatste zittende partij komt D'66 (ingediend door J, van den Reydt uit Tholen) met 24 kandidaten, mevr. J.L.A. Boogerd-Quaak (37) uit Zaam- slag voert evenals vier jaar geleden de democraten aan. Zij is nu al statenlid. Was er in 1978 geen enkele streekkan- didaat, nu zijn er vier: 7e J. van den Reyd uit Tholen (36), 12e M.D. Geuze (28) uit Poortvliet, 19e W.T.A.A.G.M. van den Bergh (28) uit Tholen, 21e K.A. IJzerman (33) uit St. Philipsland. Daarnaast zijn er nog drie lijsten die momenteel niet in de staten vertegen woordigd zijn De RPF/GPV combinatie heeft daarvan als enige een Thoolse kandidaat, P. van Belzen (43) uit Tho len, die de lijst ook heeft ingediend. Van de negentien kandidaten is H.J. Colijn (61) uit Kloetinge lijstaanvoerder. RPF/GPV heeft een lijstverbindine met de SGP. De gecombineerde PSP/CPN (lijst in gediend door J.J. van Dijke uit Tholen) schotelt 29 kandidaten voor met J.C. Dupre (37) uit Rilland als nummer 1. De P.P.R. tenslotte (ingediend door mevr. M.L. Delahaije-Hamstra uit Scherpenisse) heeft zeventien kandida ten met evenals in 1978 C.Th.A. van Waterschoot (41) uit Oostburg als lij staanvoerder. Het Thoolse Rode Kruis organiseert vanavond, donderdag 11 februari, in Haestinge te St. Maartensdijk een do noravond. Gezonde volwassenen van 18 tot 65 jaar die het laatste half jaar geen bloed hebben gegeven, kunnen van kwart voor zeven tot negen uur een hal ve liter bloed afstaan. Dankzij de enorme inzet van de bloed donoren, de Rode Kruisafdelingen, de Rode Kruis bloedbanken en het centraal laboratorium van de bloedtransfusie dienst van het Rode Kruis, kan Neder land weer in zijn eigen behoefte aan bloed- en bloedbestanddelen voorzien. Om dat te kunnen handhaven, is blij vende inzet nodig, zodat het Rode Kruis vanavond weer op veler medewerking rekent. Vandaag opent prinses Margriet in Den Haag het gerenoveerde donor centrum voor de Stichting Rode Kruis Bloedbank. Het overwegen waard 0 Vanavond bloed geven in Haes tinge 0 Nieuwe 'bezems' op P.v.d.A-kan- didatenlijst 0 Voor statenverkiezingen acht lij sten 0 Maandagavond bestemmingsplan stadskern Tholen 0 Regeling standplaatsen en venten 0 Chr. School St.Annaland stuurt aan op snellere verwezenlijking Openbare Kleuterschool 0 Voor de brandweer 14 mille meer 0 Spijkenisse werft politie op Tho len 0 Jan Overeenkamoud liedje en nieuw geluid 0 In juni muziekfestival in St. Phi lipsland 0 In derde artikel over 80-jarig Concordia heel wat dieptepunten 0 Teruggang pachtland baart ZLM zorgen 0 Goed resultaat in veehouderij on danks lagere melkproductie 0 Na de eerste blauwe enveloppen: belasting heffen houdt in, de gans zo te plukken dat men met zo min mogelijk gekrijs aan zoveel mo gelijk veren komt. 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's B en w van Tholen willen nu overgaan tot benoeming van een medewerker bij de afdeling sociale zaken, waarover bij de begrotingsbehandeling al is gespro ken. De noodzaak is aanwezig omdat nu te weinig aandacht geschonken kan wor den aan de controle op verleende uitke ringen. het aantal WWV-aanvragen vo-~ rig jaar met 62% is gestegen ten opzichte van 1980 en te weinig aandacht ge schonken kan worden aan de invorde ring van verstrekte geldleningen e.d. B. en w vragen van de gemeenteraad 47.000 gulden voor het aantrekken van de nieuwe man of vrouw. Een door de Rijkspolitie groep Tholen woensdagmorgen uitgevoerde snel heidscontrole had tot gevolg dat 4 be keuringen werden opgelegd voor het overschrijden van de maximum snel heid. De Bond van Muziekgezelschappen van Tholen en Sint Philipsland was zatefdag bijeen in de Druiventros in Sint Philipsland. Het meest verheugende nieuws was er voor de jeugd van 'Accelerando', O.V.M. en 'Euterpe': Ko van Driel uit Oud-Vos- semeer gaat zich over de opleiding van deze jongens en meisjes ontfermen. Hij studeert nog en over een jaar zal hij bevoegd zijn, zodat men de Zeeuwse muziek school erop kan wijzen dat er in eigen kring een bevoegde kracht voor de jeugdop leiding aanwezig is. Tot nu toe gaf dat wat wrijving tussen de Zeeuwse muziekschool en de Bond van Muziekgezelschappen. "Met name de grote steden op Walcheren profiteren van die faciliteiten en men vond Tholen en Sint Philipsland te ver om les te komen geven. En wij gaan op onze beurt niet naar Middelburg", aldus voorzitter M. van Damme. Vooruitlopend op deze situatie neemt dhr. van Driel dus de leiding van de jeugd van de drie genoemde gezelschappen in handen. Wanneer de papieren er zijn, kunnen ook de andere korpsen op Tholen en Sint Philipsland mee profiteren van deze voorziening. In zijn openingswoord hoopt voorzitter van Damme uit Sint Maartensdijk op een vruchtbare samenwerking met dhr. van Os, de nieuwe dirigent van Euterpe. In verband met het 80-jarig jubileum van de muziekvereniging 'Concordia' is er op zaterdag 5 juni een taptoe in Sint Philipsland. Een muziekavond in Tho- Advertentie IM len werd vastgesteld op zaterdag 11 september. Er zijn nog geen data bekend voor de uitwisselingconcerten: Euterpe gaat naar Sint Annaland en Concordia uit Tholen komt op bezoek in Sint Maartensdijk. Deze evenementen vin den in ieder geval in de winter plaats. Tijdens de rondvraag kwam het heet hangijzer van 30 april j.l. aan de orde. Er waren enkele muziekverenigingen die kritiek op hun dak kregen, omdat ze op koninginnedag niet in een andere kern wilden spelen. De reden daarvoor was het feit dat de 'Meziek' daar te laat van op de hoogte was gesteld. Er werd echter toch gespeeld, maar tijdens de vergade ring in de Druiventros besloot men een 'deadline' in te stellen: een uiterste da tum. waarna verzoeken van de dorpen de muziekverenigingen in kennis stellen van hun feestelijke voornemens voor koninginnedag. Tijdens de bestuursver kiezing werd dhr. K.L. van Driel uit Sint Annaland gekozen als de nieuwe secre taris en volgde daarmee dhr. Nelisse uit Tholen op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1