Z€€LflDD Donderdag 11 februari 1982 EENDRACHTBODE WHS 3 in de lift won van Klundert 3 SPS 2 verloor van FCH 2 Tholense Boys verliest met 3-0 Teleurstellend gelijkspel Vosmeer 2 Vosmeer 3 verlies, Vosmeer 4 winst WHS 4 scoort dat het een lieve lust is D.V.0. - WHS 5 gestaakt. WHS gelijk S'"' Sint- Maartensdijk t±+ Een goedeTdegelijke bril die koop je bij de vakman BRUinHUIS Thoolse Kaay toch beroerder? Jubileumconcert Orgelkring Steenbergen(2) Scherpenisse Poortvliet 13 Weliswaar had ook de derde WHS-keus zaterdag wat spelersproblemen door ziekte e.d., maar het bleef toch in de lift door een 4-1 overwinning op het lang niet onverdienstelijk spelend Klundert 3. In feite moet de stevige groen-witte zege zelfs wat geflatteerd worden ge noemd, maar de oorzaak hiervan is toch, dat de gasten slecht wisten te scoren en het juist de ploeg van Joop Vroegop wel goed afging. Het eerste halfuur gaf overigens het vrij schaarse publiek geen cent voor een groen-witte zege. De gas ten waren sneller met en sterker aan de bal, wisten persoonlijke duels bijna steeds te winnen en kwamen bij herha ling gevaarlijk voor het domein van Ko Geuze, die zich echter ook bij WHS 3 een betrouwbare sluitpost toont. Een maal was hij echter gepasseerd, maar zijn en het WHS-geluk was, dat de knal tegen de paal terug in het veld spatte. Tegen de spelverhouding in, maakte een bij de pinken en soms te hard ingaande Kees de Graaf er 1-0 van na ongeveer een halfuur voetbal, toen Han van Vos sen op links goed pastte. Na de thee maakte Han van Vossen er onmiddellijk 2-0 van na een uitstekende solo, waaruit zijn ervaring als eerste-elftalspeler blijkt. De Klundertse formatie uitgeteld, toen het mooiste WHS doelpunt ont stond. Een goed doorgelopen Sjaak Vroegop pikte het leer even voor de cornerlijn op, terwijl de afstand tot de doelpaal niet veel meer dan anderhalve meter was. De goed opgestelde Klun dertse doelman schermde uitstekend het kleine hoekje dat Vroegop kon resteren af, maar het zo belangrijke onderdeel bij voetbal om tijdige te zituatie te overzien was bij Vroegop aanwezig. Hij legde het leer voortreffelijk een meter of drie te rug op de voet van de attent ingelopen Han van Vossen: 3-0 met volop applaus voor Sjaak In de tweede helft was Adri de Witte, die ook WHS 4 voor een deel had moeten assisteren ingekomen voor Piet Jan Ridderhof. Een moment van onoplettendheid bij de weer herstelde laatste man Leen Goedegebuure maak te het Klundert mogelijk de eer te red den en het was volop verdiend 3-1. Toen Adri de Witte even buiten de bekende witte lijnen werd onderuit gehaald en het zoet van de overwinning al een feit was. haalde hij voor de toegekende vrije trap ouderwets uit. De Klundert-doel- man reageerde niet perfect: 4-1Het was voor WHS volop loon naar werken en voor de fijn spelende Klundertmannen een wat groot verschil. In de slotfase kon Henk Guiljam zich nog even loslopen voor Han van Vossen. De derde groen witte keus gaat zich aardig met de top bemoeien. Met 15 punten uit 12 wed strijden staat men met 1 wedstrijd meer naast Smerdiek. De winterstop zat de Scherpenis- se/Poortvliet combinatie nog danig in de benen en daardoor speelden de gas ten tegen een stevig aanpotend FCH 2 een slechte partij voetbal. Vooral met de conditie was men nog nergens en daar zal behoorlijk wat aan gedaan moeten worden om in de rest van de competitie nog een woordje mee te spreken. De thuisclub was dan ook in alle opzichten en over alle linies de sterkste, wat zowel voor als na de rust werd uitgedrukt in een treffer. SPS 2 kreeg dan wel geen smadelijke nederlaag aan zijn broek, maar heeft deze middag toch geen vuist kunnen maken en dus evenmin kunnen scoren. SPS gaat verder met 10 punten uit 10 wedstrijden. Het vierde van Tholense Boys bleek za terdag niet opgewassen tegen de reser ves van DVO. Dat is beslist geen schan de te noemen. Uiteindelijk verloor men twee punten na een 3-0 verlies. Na een lange pauze was men nu weer voor het eerst in het veld. Het vijfde moet nog even wachten, want vanwege een slecht veld in Sint Philipsland werd de match tegen NOAD 3 afgelast. Teleurstelling alom in de Vosmeer 2 ge lederen, toen men in de laatste minuut van de uitwedstrijd tegen FC Bergen 2 een 0-1 voorsprong alsnog uit handen moest geven. Het was geen hoogstaande wedstrijd. Vosmeer had door een doel punt van uitblinker Ad vam Treyen in de eerste helft de leiding genomen. Door de gelijke krachten van beide teams dacht Vosmeer 2 punten in z'n zak te hebben. Het mocht echter niet baten. Tot het eindsignaal bleven de Bergena- ren knokken en dat werd tenslotte toch beloond. Vosmeer 3 leed een ongelukkige neder laag tegen HSC 3. In de eerste helft was men duidelijk de betere ploeg en door een afstandsschot van Rien Vaders kwam men op 1-0. Kees Heijboer zorgde met een afstandsschot voor een tweede treffer. Na rust leek er geen vuiltje meer aan de lucht, temeer omdat doelman Corné de Koning een uitstekende partij stond te keepen. Die goede vorm legde echter de basis voor de nederlaag van Vosmeer. Hij redde een hard schot uit de benedenhoek. De doelman werd tijdens zijn safe gehinderd door een aanvaller van HSC en tot verbazing van vriend en vijand kwam de bal op de stip, 1-2. Vosmeer was aangeslagen en ondanks het behouden van een veldoverwicht kon men toch niet voorkomen dat een ontketende thuisclub tot 3-2 uitliep. Dat was de eindstand en Vosmeer kreeg dus niet wat het had verdiend. Vosmeer 4 liet zich na de winterstop van zinn goede kant zien door te zegevieren over MOC 8 uit Bergen op Zoom, maar liefst met 6-2. De Bergse ploeg had in de vorige 7 wedstrijden 11 punten verza meld. Vosmeer had er 13. Borgvliet ging met 14 uit 7 aan de leiding. De wedstrijd was amper op gang toen de score voor Vosmeer werd geopend door Wim de Leeuw, die een vrije trap op schitterende wijze in de bovenhoek prikte en even later een goede pass afleverde aan Jan Geuze. Jan maakte er 2-0 van. Na 35 minuten was het opnieuw Jan Geuze die met een harde schuiver voor 3-0 zorgde, maar kort voor rust kwam MOC terug, toen Piet Nefs een strafschop langs doelman Vaders schoof. In de tweede helft voerde Johan Geuze de Vosmeers core op en Wallie van Egeraat tekende 2-4 aan. In de slotfase van de wedstrijd maakte Jan Geuze zijn hattrick vol en bracht de eindstand op 6-2, nadat eerder Gerrie Schot met een harde schuiver 5-2 op het scorebord had aan laten brengen. In de laatste minuten werd MOC nog gevaarlijk, maar doelman Vaders redde fraai op een schot van Piet Nefs en Wim Quaak onderbrak met een bekeken te rugkopbal een gevaarlijke Bergse aan val, waardoor men de 6-2 tot het einde kon behouden. Eerder in de week speelde men een oefenlichtwedstrijd tegen de A-junioren, die in de competi tie eveneens nog ongeslagen zijn. In de eerste speelhelft leefde de jeugd zich goed uit, wat na dubbele doelpunten van Hans van Daalen en Anton de Ko ning resulteerde in 4-0. In de tweede helft maakte Vosmeer 4 een goede start, want door treffers van Jan de Klerck en Leen Moerland kwam men terug tot 4-2. De jeugd pakte de zaken wat energieker aan via Hans van Daalen en Anton de Koning, die de eindstand op 6-2 be paalden. Met 26 doelpunten in drie wedstrijden lijkt er voor de vierde WHS-keus een ongekend productief seizoen te draaien. Dat men het merendeel van de partners in deze afdeling vlot aankon, heeft,ook BVVB 3 zaterdag ervaren. Arbiter Val kenburg kon zich nauwelijks tijdig aan het carnavalvoorproefje onttrekken om al gelaarsd en gespoord om 13.00 uur klaar te staan. Zelfs de korte broek was vergeten, maar moeilijkheden had hij niet, want WHS stond al in zo korte tijd na het beginsignaal met drie doelpunten voor, dat er voor de thuisclub toch al geen redden meer aan was. Opnieuw had Ab Westdorp een makkie en zijn doel werd zelden belaagd, zodat het hem niet veel moeite kostte de nul aan zijn kant te houden. Daartoe opereert trou wens voor hem de steunpilaar Piet Mosselman, die als technisch gerouti neerde zo'n appeltje wel weet te schillen. Het gevolg is, dat vooral het middenveld zich kan beijveren om de aanvalslinie te steunen en daarvoor zijn er dan zulke mogelijkheden, dat het ook deze middag weer zes keer raak was met onder andere drie doelpunten van Dies den Engels man, één van Jan den Engelsman, één van de Witte en nog één van Westdorp. Verder was er deze middag ook een t reuze steun van Henk Dijkema jr. Met 18 punten uit 10 wedstrijden en boven dien 46 treffers voor en 9 tegen staat WHS fier aan kop, zij het dat mededin ger Vrederust 3 er niet zover vandaan blijft. De spanning moet er nog maar even inblijven, want de competitie is nog lang niet afgewerkt. Arbiter Vervaart was niet op tijd om tij dig het beginsignaal te laten horen en daarom hadden partijen al afgesproken een Roosendaals fluitist van eigen kleur de de leiding te geven. Toen was er toch nog de aangewezen arbiter. Mogelijk dat die daarom wat kort in de kar stond en daarvan had de thuisclub die eerste helft bepaald geen voordeel. Toch ging de rust in met een 2 - 1 voorsprong voor de Roosendalers. Twaalf minuten na de thee was er een uitbal, waarvan de lijn- man beduidde het niet te weten wie moest ingooien. Leen van de Oude, niet de eerste man om ruzie te maken atten deerde de arbiter op de besluiteloosheid van de lijnman, maar kwam daardoor op het boekje. Aanvoerder Jaap Kodde informeerde naar de oorzaak, maar kreeg te horen daar niet mee van doen te hebben en bij een herhaalde informatie werd ook hij buiten de lijnen verwezen, waarna de heer Vervaart staakte. Beide partijen vonden dat reuze jammer, om dat er onderling sportief was gevoetbald en geen onenigheid was ontstaan, maar ook een arbiter kan wel eens wat hu meurig het veld opkomen. Die er zich mee bemoeit trekt aan het kortste eind. Voor de groen witten was het beroerd, dat Rien den Engelsman uit Crooswijck z'n come-back vierde, maar meteen aan de tanden verwond werd, toen hij op een knie terecht kwam. Het eerste elftal van WHS speelde dins dagavond in een oefenwedstrijd tegen Oude Tonge met 4-4 gelijk. S7 SIMtl-ISS! SOK,,. fljL hnUH S:f 'H'UrSlAHr l rnolfi plaatselijk niriurs jrYouO -® i-hhJ*0 s"" gA wssiMU» wotrviifr "'«rfisor «5^ «MM (ACOMPninr. («COMPOlDf® veel. De uitbreiding gaat ten koste van een stukje grond met 'tuin'bestemming, maar betekent een aanzienlijke kwali teitsverbetering van de woning. B en w vragen de gemeenteraadsleden maan dagmiddag om accoord te gaan met de voorbereidingen voor een herziening van het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Dhr.C.Priem, Poststraat 31, wil van de gemeente een stuk grond kopen, dat achter zijn woning ligt. Die strook heeft echter een 'openbaar groen'bestem- ming. Gewoonlijk verkoopt de gemeen te nooit een stuk grond met deze bes temming, maar omdat de grond ligt aan het eind van de groenstrook en omdat de belangen van andere bewoners niet worden geschaad, bestaat naar de me ning van b en w geen bezwaar tegen verkoop van de grond. Maandagavond zal blijken of de gemeenteraadsleden daar ook zo over denken. Zangkoor heeft muzikale en sociale kanten De Chr. Gem. Zangvereniging 'Laudate Dominus' hield woensdagavond 3 fe bruari haar ledenvergadering in het re petitielokaal van de oude school. Voor zitter P.Priem sprak zijn welkomswoord tot 36 aanwezige leden. De vergadering werd door hem geopend met het lezen van Ps. 75, waarna hij voorging in gebed. De voorzitter vertelde hoe de verhou ding tussen de leden enerzijds en de verhouding met de dirigent anderzijds moet zijn. "Het gaat in een koor om musiceren, maar ook de sociale factor is voor een goed resulaat onmisbaar." Daarnaast bracht dhr.Priem enkele ac tiviteiten uit 1981 naar voren. Hij sprak de wens uit dat 1982 een fijn zangjaar zal zijn. Secretaressse mevr. Dorst- van Da len behandelde de notulen, waarna de rest van de huishoudelijke zaken positief de revue passeerde. Twee nieuwe kas- commissieleden werden benoemd. Voor de pauze vond de bestuursverkiezing Mevr.Dorst en dhr.Priem waren aftre dend en herkiesbaar. Met ruime meer derheid van stemmen werden ze herko zen. Na de rondvraag werd de vergade ring gesloten met dankgebed, waarna Gez. 149 vers 1 werd gezongen. Nieuwe correspondent Nemi Wesdorp, Veerweg 2, telefoon 915, is de nieuwe correspondent voor Stavenisse. De redactie is verheugd, dat hij bereid is het plaatselijk nieuws voor zijn rekening te nemen. Ook mevr.Wes- dorp zal haar steentje hierin bijdragen. Alle verenigingen kunnen de corres pondent van hun activiteiten op de hoogte stellen. De redactie hoopt dat vele bestuurders hun medewerking zul len verlenen. De tijd is nabij Dat is het motto waaronder vrijdag avond 12 februari in het Dorpshuis een E.O.-bijeenkomst wordt gehouden. Me dewerking zal worden verleend door het J.Kits sr. kwartet, de familie De Gier(zang)en mevr. DeGier(piano). De avond begint om 20.00 uur. De leiding is in handen van Feike ter Velde. I Kerkstraat 16. 4691 CE THOLEN, Tel.: 01660 - 41 24 Advertentie I.M. Adoptie bijna een feit! Sint Maartenshof heeft voor de adoptie van een kind in het kader van het Foster Parents Plan al 1200 gulden in kas. Over enkele weken weet men wie het gea dopteerde kind is en waar het woont. De aanvraag voor een tweede adoptiekind is vanwege het positieve financiële re sultaat de deur al uit. Dit spontane ini tiatief vindt dus volop respons! Gevaarlijk kruispunt bijna verleden tijd Het is in juni vier jaar geleden dat de gemeenteraad besloot om het pand Ha ven 36 aan te kopen, in het kader van het bestemmingsplan 'Kom'. Noodzakelijk gevolg van de sloop van dit opstal zou zijn geweest, dat de gemeente bouw kundige voorzieningen zou moeten treffen aan de vrijkomende gevel van de garage bij het pand Haven 34. Tevens zou er een nieuw erfscheiding geplaatst moeten worden. Al deze werkzaamhe den zijn opgeschort, omdat de eigenaar van Haven 34, dhr.A.Jasperse, het plan had opgevat om zijn woning ten behoe ve van zijn gehandicapte vrouw te ver bouwen. In verband met het proberen krijgen van subsidie is daarover langdu rig overleg gevoerd met onder andere de Provinciale directie van de Volkshuis- Het PVDA raadslid mevrouw N.M.J. Boissevain-van Riet heeft per 8 februari een schriftelijke vraag gericht aan het college van b en w van de gemeente Tholen in verband met het feit dat uit het bodemonderzoek op de Thoolse Kaay zou zijn gebleken, dat op het ter rein van de voormalige visfabriek ook sporen van het giftige trichlooraethyleen zijn gevonden. Mevrouw Boissevain vraagt het college wat de ernst is van deze verontreiniging en of er al enig in zicht is over de aard en omvang van te nemen maatregelen. Tenslotte wil ze weten wat de gevolgen voor de omge ving kunnen zijn en of de bestrating, waar men mee doende was, moet wor den opgeschoven. In de laatste raadsvergadering deelde burgemeester E. Baerends mee, dat blij kens telefonische mededeling de grond- verontreiniging op de Thoolse Kaay wel meeviel, maar dat het definitieve rap port nog niet was ontvangen. Gebleken is dat het technisch adviesbureau van de Unie van Waterschappen vorig jaar maar enkele sporen van cyanide en aro matische koolwaterstoffen had ontdekt. Dat waren dan niet verontrustende ge volgen van het afval van de voormalige gasfabriek. In dezelfde omgeving stond echter ook tot voor enkele jaren de vis fabriek. Een nader onderzoek in op dracht van de provincie Zeeland moet de sporen van de 'tri' aan het licht heb ben gebracht. Vandaag zou de gemeente volledig op de hoogte worden gebracht van de gevolgen van dat onderzoek. Ondertussen is de bestrating op de Kaay wel stilgelegd en is het terrein voorzover gewenst, afgezet. Mevrouw Boissevain verwacht dat de vesting in Zeeland. Het resultaat was, dat dhr.Jasperse onlangs een belangrijke financiële bijdrage in de verbouwings- kosten is toegezegd. Als alles naar wens van de gemeente zou verlopen, is de verkeersveiligheid op de kruising Ha ven/Korte Vest/Westvest ook een stuk groter: Door de sloop van Haven 36 en verruiming van de bocht aan de Korte Vest zou dat dus gerealiseerd kunnen worden. De doorstroming van het ver keer wordt bevorderd en de weggebrui ker krijgt bovendien een beter overzicht' aldus b en w. De toegang tot enkele middenstanders en het gemeentehuis wordt daarmee ook verbeterd. Voor het verruimen van de bocht moet de ge meente grond aankopen en de berging op het achtererf van Haven 34 moet volgens b en w verdwijnen. De gemeente zal na goedkeuring van de plannen door de gemeenteraad onder'andere een bij drage in de herbouwkosten van een nieuwe berging op het achtererf toeken nen, een stuk grond van circa 11 m2 achter de woning verkopen en circa 3,5 m2 voor de woning aankopen, omdat het in de straat ligt. Omdat dhr. Jasperse met de gemeenteplannen accoord is ge gaan, stelt het college van b en w maan dagavond de raadsleden voor om goed keuring te verlenen aan de grondruil en het toekennen van een schadeloosstel ling. Volgens b en w zullen de slopers na een positieve beslissing niet meer lang op zich laten wachten. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver- lovingskaaitjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni-4 gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Klaverjassen De Pendelaars speeldem vrijdagavond 5 februari in café Smerdiek weer een kla- verjaswedstrijd. Cor Boom gaat nog aan de leiding en na de inhaalwedstrijd van morgenavond zal de stand weer iets rechtgetrokken worden. Nu is die als volgt: 1. C.Boom 56244 punten, 2. J. van der Werf 55395 p, 3. L.Kampman 54912 p, 4. P.Bout 53944 p, 5. M.Kwaak 52906 p, 6. J.Knuist 52297(1 wedstrijd minder gespeeld), 7. H.Poot( lw.m.) 52204 p, 8. J. van Zetten 52114, 9. M. van Bloppoel 51880 p, 10. W.Groenewegen 50555, 11. A.Arts 48218 p, 12. J. van Splunter 48003 (deze laatste 4 1 w.m.), 13.J.Quist, 14. mevr.C.J.Franke-Tichem, 15. W.Dane, 16. J. van Gorsel, 17. J.Ho- gendoom, 18. P. van Splunter, 19. M.Bogers, 20. J.Geldof, 21. P.Bazen, 22. J.Guiljam, 23. P. den Engelsman, 24. A. van de Rhee en 25 M.Vermaas. Vanaf de 9e plaats speelde men 1 of meer wedstrijden minder. Investering in energiebesparing Op verzoek van het bestuur van de Stichting 'Gemeenschap Sint Maartens dijk' heeft de gemeente een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden van energiebesparing aan de verwarmings installatie in 'Haestinge', waarmee ook het zwembad wordt verwarmd. De noodzakelijke voorzieningen vergen 28.320,-,waarvan het Ministerie van Volkshuisvesting en R.O. 3.499,- in de vorm van subsidie voor haar rekening wil nemen. Dan blijft er nog 24.82 Lover voor de gemeente. De besparing op het gasverbruik wordt ge raamd op 20.000 m3 per jaar, wat neer komt op 12.000,-. Het totale gasver bruik in 1981 van gebouw en zwembad bedroeg circa 97000 m3, waarvan onge veer 55000 m3 ten laste komt van het zwembad. Dat is 60% van het totale ge bruik. De stichting heeft de gemeente verzocht om een evenredig deel van de totale kosten plus een badwaterregelaar van in totaal 1.298,rechtstreeks voor gemeenterekening te nemen en toe stemming te verlenen het overige deel ten laste van de exploitatierekening te mogen brengen. Inclusief de badwater regelaar komt 15.412,- voor rekening van de gemeente. Dit bedrag komt ten laste van de exploitatie 1982 van het zwembad. Ds. Roodsant naar Almkerk De predikant van de Ned.Herv. ge meente 'Rehoboth' Ds. J.J.Roodsant heeft het beroep van Hervormd Alm kerk aangenomen, nadat hij eerder voor het beroep van Hollandscheveld (bij Hoogeveen) had bedankt. Dinsdag viel de beslissing wat zowel in Tholen als Sint Maartensdijk als een teleurstelling zal worden ervaren. In verband met de studie van zijn kinderen denkt Ds. Roodsant eind maart naar zijn nieuwe gemeente te zullen vertrekken. In Alm kerk bij Gorinchem vertrekt de huidige predikant binnen enkele weken, zodat het maar een korte vacaturetijd zal zijn. Hervormd Hollandseveld is al een jaar vakant. Sinds de komst van Ds. Rood sant is hervormd Rehoboth flink ge groeid. In de kas van het orgelfonds zit er nu 44.500,— maar het kan zijn dat ook hier de laatste loodjes het zwaarst wegen. Gezinsavond Vrijdag 5 februari hield men in Haes tinge gezinsavond van plattelands vrou wen en ZLM afdeling. De avond werd geheel door eigen leden verzorgd. Me vrouw T.W. Breure-de Wilde sprak een welkomstwoord, waarna eerst de kinde ren uit Stavenisse met twee perfect uit- voorzitter maandagavond in de raad wel mededelingen zal doen en daardoor waarschijnlijk meteen al op de door haar gestelde schriftelijke vragen zal ingaan. Naar aanleiding van het 10-jarig bes taan van de Orgelkring Steenbergen is er op zondag 14 februari het tweede jubi leumconcert in de Lourdeskapel van de St.Gummaruskerk te Steenbergen. Vanaf 17.00 uur treden op de solisten Bram de Wolf, orgel en Hans Smout, zang. Op het programma staan werken van o.a. Purcell, Byrd, Sweelinck, Schütz en Buxtehude. gevoerde toneelstukjes optraden. Ver volgens bracht de jeugd van Sint Maar tensdijk op charmante wijze een paar dansjes ten tonele en de complete jeugd kreeg een attentie, zoals ook de leiding door mevr. Breure dank werd gebracht. Na de pauze volgde het toneelstuk 'O die mannen. Een eenakter met de nodi ge verwikkelingen. Er was goede aan dacht voor de vertolking. Regie het echtpaar Breure-de Wilde. Voorzitter D.Vermaas dankte tenslotte allen die aan het programma van de avond had den bijgedragen, waarna er nog gezel ligheid was met een drankje en muziek van discotheek 'Scarpenesse'. Garage de Viet heropent met mini RAI Met een mini RAI van de tien meest verkochte auto's heropent garage de Viet aan de Markt het vorig jaar juni door een brand voor een groot deel ver woeste bedrijf. Tegelijk wordt het zilve renjubileum gevierd. Dhr. N.M. de Viet was eigenlijk al van kindsaf in de garage van de Looff te vinden. Hij knapte er allerlei karweitjes op en onderbouwde zijn technische aanleg op de L.T.S.. Na zijn diensttijd kwam dhr. de Viet terug in garage de Looff en nam die in 1957 over. In 1973 volgde een forse uitbrei ding van ruim 300M2 werkplaats door de panden aan de Markt en de Oostvest met elkaar te verbinden. In 1978 kwam er een spuitcabine en wasplaats bij. Een brand, waarbij in de nacht van 29 op 30 juni een groot deel van het bedrijf aan de Markt werd verwoest, noodzaakte dhr. de Viet tot een nieuwe investering. Daardoor kan het 25-jarig jubileum in een gemoderniseerd pand worden ge vierd, waarop de fam. de Viet met recht trots kan zijn. Daaraan ging wel drie maanden strijd met de Rijksdienst voor Monumentenzorg vooraf, want pas na een bezoek van burgemeester Baerends met dhr. de Viet aan de Rijksdienst in Zeist, mocht de monumentale gevel worden gesloopt. Er is een prachtig vooraanzicht voor teruggekomen, waar bij architect J. Boelhouwers de kleur blauw op een speciale manier heeft uit gebuit. De winkelruimte is belangrijk uitgebreid, terwijl ook het magazijn op de bovenverdieping nu veel ruimer in z'n jas zit. Bovendien is van de gelegen heid gebruik gemaakt om een kantoor en een kantine te maken. Dhr. de Viet is geen dealer van een bepaald merk en dat bevalt hem prima omdat hij graag baas in eigen huis wil zijn. Alle éewilde, courante auto's waaronder de auto van het jaar (Renault 9) zijn vrijdag en za terdag tijdens het 'open huis' te zien. Om een zo groot moéelijk publiek te trekken is de top tien van de Nederlandse auto markt dus een grote verscheidenheid, present. Verder kan de doe-het-zelver in het royale magazijn terecht voor banden, uitlaten, accu's, enz. Ook voor inbouw van Landi Hartog gasinstallaties kan men bij garage de Viet terecht, hoewel het dieselaanbod ook steeds groter wordt. De wasplaats aan de Oostvest voorziet al jaren in een grote behoefte, want de belangstelling daarvoor is bui tengewoon. Een sterke kant vsn het ga ragebedrijf is ook de specialisatie in uit deuk- en spuitwerk, waarbij dhr. de Viet veel collega's op het eiland als klant heeft. Werk is er voldoende voor de ze ven mensen, onder wie twee dochters en een broer van dhr. de Viet. Door de brand en de rommel daarna was er minder tijd voor de verkoop, maar dat leed is nu weer geleden. De resultaten van 1982 zijn heel goed. Dhr de Viet die met hart en ziel aan het garagebedrijf verknocht is - 'nog steeds vind ik 't een mooi beroep' - past zich wel aan aan de economische situatie aan, maar somber gestemd is hij allerminst. Met zijn vol ledig aangepaste accommodatie is hij weer bij de tijd, waardoor hij en garage de Viet de automobilisten optimaal van dienst kan zijn. Na de receptie voor ge nodigden, is morgen van twee tot negen uur iedere belangstellende welkom. Ook zaterdag kan men nog van tien tot vijf uur in de uit de as herrezen garage te recht. De fa. de Viet maakt een nieuw begin. Automobilisten bekeurd Vier automobilisten die geen kenteken bewijs deel III op de voorruit hadden, kregen een bekeuring van de politie. Verder werd een opgevoerde bromfiets van J.C.S.. uit Stavenisse uit het verkeer genomen. Bij een eenzijdige aanrijding werd een heg in de M.A. de Ruyterstraat over 5-6 meter vernield. Hiervoor werd automo bilist D.J.N. bekeurd. Toen bromfietser P.M.B. uit Scherpe nisse geen voorrang verleende aan Ph. N. ontstond er op de kruising Hoge- weg/Pres. Rooseveltstraat/Jacoba van Beierenstraat een aanrijding. Er was al leen materiele schade aan de bumper en het linker voorspatbord. Boete voor illegale venter A.A.S. uit Prinsenbeek die zonder ver gunning vanuit een auto stoffen ver kocht, is door de politie bekeurd. Na klachten over crossen in de Oostvest werd er extra controle uitgeoefend waarbij enkele jongelui werden ver maand. Enkele jongeren gooiden op een bouwwerk van aannemer Uijtdewilligen aan de Zuidsingel kozijnen om die op de rijbaan terecht kwamen. De politie maakte weer ruim baan. Ook bij het pakhuis van aardappelhandel van Houdt aan de Oostvest - vlakbij de speeltuin - werden regelmatig vernielin gen aangericht. De politie houdt een extra oogje in het zeil. Verder werd de politie geconfronteerd met klachten over hinder van illegale zendamateurs, wat met name in het weekeinde de no dige aandacht zal krijgen. i tere deelname van de leden aan wed- j strijden dan in vorige jaren. Dat dit re- sultaten oplevert, werd duidelijk aan de hand van hetdoorsekretarisA.de Graaf voorgelezen jaarverslag. Daaruit bleek, dat de vereniging tijdens verschillende wedstrijden door geheel Zeeland een aanzienlijk aantal prijzen wist te beha len. Penningmeester A. Potappel kreeg van uit de vergadering een pluimpje voor het vele werk dat hij gedurende de afgelo- pen periode aan de financiële adminis- J tratie van de vereniging heeft gedaan. Ondanks een vastgesteld batig saldo van 1500,- werd besloten tot een be- scheiden contributieverhoging in ver- i band met de in de naaste toekomst te verwachten uitgaven voor de aanschaf van nieuwe geweren en het opknappen van de schietbaan. De voorzitter stond deze avond stil bij het feit. dat de vereniging 70 jaar gele- i den werd opgericht. Hij wees op het be- wijs dat daarmee geleverd is, dat de schietsport door de jaren heen altijd aantrekkingskracht is blijven uitoefenen op jongeren en ouderen. In een kort historisch overzicht schetste hij vervol gens enkele belangrijke episodes uit de geschiedenis van de vereniging. Aange kondigd werd, dat in verband met het 70-jarig bestaan deze zomer een provin ciale jubileumwedstrijd zal worden ge houden op de baan te Gorishoek. Met betrekking tot de centrale schietakkom- modatie kon worden meegedeeld, dat 4 van de 5 eilandelijke schietverenigingen nu mee willen werken aan de totstand koming van een centrale schietakkom- modatie. Het wachten is nu op nadere berichten van de zijde van de gemeente. De bestuursverkiezing leverde een her verkiezing op voor de heren M. Bolier Fz. en A. Potappel. In de plaats van de niet herkiesbare N. Rijstenbil, werd de heer M.D.A. Geuze gekozen. De wisselprijzen van de vereniging gin gen naar de volgende schutters: 100 meter klasse H: J. Poot, A: W Becker B: A. Deurloo, C: M. Lindhout. 12 meter klasse H: M. Bolier Az., A: A. Potappel, C: M. Lindhout. Veel goede fietsen Bij een fietsencontrole op de twee lagere scholen bleek 60 tot 80 procent van de tweewielers in orde te zijn, wat volgens Veilig Verkeer zeer veel is. Totaal wer den er 159 fietsen gecontroleerd. De meest voorkomende mankementen wa ren een los balhoofd en losse wielen. Over vier weken volgt een nacontrole. De leerlingen kregen ook een half uur onderricht in fietsenkennis, waarbij men ook videobanden te zien kreeg. Ruiten ingegooid Zaterdagnacht zijn in cafe Zeelands Welvaren van dhr. P.Bevelander in de Langeweg omstreeks half drie twee rui ten ingegooid. De bewoners hebben niets gemerkt van de vernieling. De po litie stelt eenonderzoek in. Schietvereniging "Prinses Juliana" 70 jaar. Op 5 februari hield de schietvereniging "Prinses Juliana" haar jaarlijkse leden vergadering in hotel "De Gouden Leeuw". Voorzitter P. van Dijke kon 20 van de 31 leden welkom heten. In zijn openingswoord stond de voorzitter stil bij het overlijden van de heer J. An- driesse, die meer dan 25 jaar lid van de vereniging is geweest. Voorts kon hij melding njaken van een aanzienlijk be- ■Jr'~ '/V yjl J i x '-Ï I- Ton van Eenennaam in het SPS doel. Het SPS-bestuur is voornemens om voor de jeugdleden een toernooidag te hou den om de Penaltybokaal. Voor dit evenement wordt NAC-keeper Ton van Eenennaam uitgenodigd, zodat de jon geren de kwaliteiten van de Bredanaar kunnen uittesten. Voornoemde voetbal dag wordt afgewerkt op het SPS-terrein aan de Deestraat te Poortvliet. Exacte datum is nog niet bekend doch het bes tuur denkt aan 30 april of 5 mei, afhan kelijk van de Oranjefeesten in de buurt- gemeenten. Deze mededeling werd ge daan tijdens de Algemene Ledenverga dering waarvoor 28 leden belangstelling hadden met een welkomstwoord van voorzitter Hans van Nieuwenhuyzen. Voorts een aantal mutaties in het bes tuur vanwege het tussentijds aftreden van C. Wessels (penningmeester) en J. Oudesluys (wedstrijd-secretaris). Door het bestuur zijn Wim Bazen en Rinus van Tiggels als kandidaten naar voren geschoven hetgeeü door de aanwezigen akkoord werd bevonden waarmee het bestuur met negen leden op volle sterkte blijft. Financiëel werd in 1981 een klein verlies geleden en vandaar de afspraak om be- zuinigings-mogelijkheden nader te gaan uitwerken, alhoewel over het geheel ge nomen SPS finamciël gezond is. De kascommissie is nu op een volledige be zetting gekomen met de heren M. Quist, N.van Ast, C. Bazen en de reserves D. Andriesse en P. Lisseveld. Verder vroeg het bestuur aandacht voor drie SPS- toernooien op 5 - 12 - 19 - juni met ver der de clubtitels op 26 juni. In het Pink sterweekend (30/31 mei) met de Euro. Sportring een uitwisselingsmeeting met een buitenlandse vereniging op het SPS-complex. Zaterdag 6 februari gingen de jeugdle den van SPS naar Breda voor de ere-di- visie wedstrijd NAC - AZ '67 hetgeen voor deze jongens een kennismaking werd met Ton van Eenennaam die voor de Penaltybokaal naar Poortvliet komt. Plaatselijk nieuws Poortvliet Gezinsavond In "Tolrust" was er vrijdagavond 5 fe bruari de jaarlijkse Gezinsavond van de Z.L.M. en Plattelandsvrouwen. Land bouw vice-voorzitter M. Geuze verwel komde een groot gezelschap want circa 100 personen hadden de gang naar de Tolrust-locatie gemaakt. Hierna alle aandacht voor het toneelspel "en toen verstuikte ik mijn voet", een blijspel in drie bedrijven met een achttal ac teurs/actrices op de planken. Hoofdrollen waren er voor Mees Bur gers als Eugéne Dubois de juwelier en Corrie van Kempen als Emmy, zijn vrouw. Omdat de afdeling Scherpenisse hetzelfde toneelspel krijgt te zien op de Gezinsavond van 12 februari nu maar geen uitgebreide aandacht voor het ver loop dat in samenvattende vorm als hu welijksproblemen en verzoening om schreven kan worden zodat een ieder naar de verwikkelingen kan raden. Na afloop waardering voor de spelers/sters en de souffleuse Jaennet Luyk, regiseuse Marina Tichem en grimeuse Adrie van Dijke. Deze ontvingen een bloemetje uit handen van presidente mevr. K. Hoek- van Dijke en een dankwoord voor hun inzet en prestaties. Met een verloting en een (langdurige) nababbel kwam er een slot-aan deze Gezinsavond die een pret tig verloop kende voor de beide orga nisaties. Maandag 8 maart gaan de Plattelands vrouwen uit Poortvliet op excursie naar het PTT-kantoor in Bergen op Zoom waarvoor om 19.30 uur wordt vertrok ken Na 22 jaar nam "Annie van de bibliotheek" afscheid. Mevrouw A. de Groen-Holle'brands was 22 jaar lang voor de meeste inwoners "Annie van de bibliotheek". Een ere-ti- tel vond maandagavond de voorzitter van de stichting openbare bibliotheek Tholen en Sint Philipsland, de heer R. Weijler, want het is een evengrote pe riode vrijwillige dienstbaarheid voor de gemeenschap. Hij schetste het Poort- vliets bibliotheek-begin, dat wat schuchter van de grond kwam, maar waarbij toch onherroepelijk ook namen vallen als oud-politieman De Lange, Steenpoorte en mevr. Bos. In wezen gaf echter de zoals de heer Weijler dat uit drukte "ouwe Krijger" de echte stoot. Hij stelde het potje beschikbaar dat res teerde van een geliquideerde hervormde jongelingsvereniging en gaf mevr. de Groen en haar medewerkers het advies niet alleen te beginnen, maar het ook vol te houden. Dat is 22 jaar wonderwel ge lukt en het lijkt er op dat de uitleenpost nu als het ware gebeiteld zit. Ook in de uitleen-outillage zat een behoorlijke ontwikkeling. Het begin was in een on bewoonbaar verklaarde woning, van daar ging het naar een winkelruimte, vervolgens naar een vml. café en ten slotte kwam men in 't Ouwe Raeduus 4 terecht. Het begin, zo erkende de heer Weijler, mocht dan wat primitief zijn. maar men werkte enthousiast, zeer ple zierig en met een vurige liefde voor het boek. Niet in het minst ook omdat de mensen er op stonden te wachten. De heer Weijler herinnerde er voorts aan, hoe ook de plaatselijke kerken hun (fi nanciële) steun gaven. Er kwam vervol gens een wat rustig voortkabbelene bi bliotheekperiode en medewerkers volg den elkaar op, maar er waren toch nu en dan wel de hoogtepunten. De heer Weijler, die maandagavond met de me de-bestuurders van de bibliotheekstich ting plus eilandelijke bibliothecaressen en de andere pl. vrijwilligsters aanwezig was bij het afscheid van mevr. de Groen, zei altijd verwonderd te zijn geweest over de kennis van boeken bij mevr. de Groen. Een werkelijk echte lezeres, die begeleiding van de lezers een belangrijk facet vond. Alleen heeft ze verschillende jaren niet altijd kunnen geven wat lezers wensten en wat zij wilde geven! omdat er te weinig prot. chr. auteurs waren en evenmin voldoende financiën. Als de heer Weijler voorzichtig had geraamd wat mevr. de Groen er in die 22 jaar aan uren had besteed aan het bibliotheek werk en hij zou dat tegen 5,- per uur honoreren, dan zou hij deze avond dik dertien mille moeten uittellen. De heer Weijler wees er voorts op, hoe er ver volgens een snelle ontwikkeling ont stond, waardoor met name de jeugdle- zers belangrijk in aantal toenamen en er nu 170 jongere leden zijn plus 70 vol wassenen. Met die cijfers slaat de uit leenpost Poortvliet geen slecht figuur. Na nog wat leuke voor) vallen te hebben opgehaald uit de 22 jarige bibliotheek periode mevr. de Groen besloot de heer Weijler met het gedicht "polderland schap" waarin vooral de oneindigheid van het Zeeuwse landschap wordt beju beld. Met dank aan mevr. en ook mijn heer de Groen voor het zo vele jaren verrichte bibliotheekwerk bood hij na mens de stichting een muziekbergtas aan en het boekwerk "Ars musica" met 16e en 17e eeuwse componisten. Biblio thecaresse Kitty Stoutjesdijk voerde het woord namens collega's, ander biblio theekpersoneel en ook de provinciale bibliotheekcentrale. Zij herinnerde zich haar stageperiode op Tholen met de eerste kennismaking bij mevr. De Groen, die onder meer een A-afdeling had voor de jeugdboeken en verklaarde, dat die jeugd aparte voor lichting nodig had van wat al wel en nog niet kon. Mevrouw de Groen toonde zich volop verantwoordelijk voor wat aan de mensen werd meegegeven, had Kitty toen al geconstateerd. Ze had later ontdekt, dat het een goed uitgangspunt was. Ze overhandigde haar een bon, die een vrijbrief inhield van een voor mevr. de Groen verder onbeperkt lezen uit de haar zo vertrouwde uitleenpost en dankte haar namens de collega's en de p.b.c. voor al het gedane bibliotheek werk. Haar opvolgster mevr. Kaptein vertolkte de erkentelijkheid van de me dewerksters met een bloemstukje. Die medewerksters, allen ook vrijwilligsters zijn mevr. Gebraad, Ineke Andriesse, Marianne van As en Marian Priem. Een verraste mevr. de Groen dankte voor al die goede woorden en gewaar deerde cadeaus en verzekerde dat én het lezen én de bibliotheek bij gezondheid haar belangstelling nog lang zal houden. Daarna sloot de heer Weijler het offi ciële gedeelte af, waarna men nog wat gezellig nakaartte. Verkoop pachtgrond De gemeenteraad wordt voorgesteld 25.60 are landbouwgrond aan het Ho- gezand te verkopen aan dhr. E. Suurd. Het perceel kwam 1 december 1980 al vrij, maar in verband met te lage in schrijvingen werd het aan geen nieuwe pachter toegewezen. Een landbouwer uit de omgeving beboerde het perceel een jaar, maar nu dhr. Suurd een gezien de ongunstige vorm van het perceel aanvaardbare prijs bood, willen b en w tot verkoop overgaan. 500 gulden verloren. Een inwoonster heeft vrijdag vanaf de Rabobank naar het Jan v.d. Slikkeplein vijfhonderd gulden verloren dat los in haar jaszak zat. De politie trof een niet afgesloten auto aan met daarin materiaal van een jacht- bureau. De eigenaar werd vermaand voortaan beter op z'n eigendommen te letten. K. voerde een foutief kenteken op zijn aanhangwagen, waarvoor hij van de politie een boete van vijftig gulden kreeg. De bromfietser J.K.S. reed zonder bel en kreeg twintig gulden boete. Vervolg op pag. 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 13