Op pad Weg over de Oesterdam wordt niet meer zo mooi EI n m BROEKHUI Zandsluiting Tholense gat bespaart 30 miljoen Pi*»* uitverkoop Z.PM. -llsr Brandweer zestig keer "prijs" in 1981 BOUMAN POTTER rechtstreeks san groothandel. 60-jarig Bruidspaar in Sint-Annaland Binnenbochten, verlichting en alcoholcontrole Uien 29 cent Gezellige feestavond met A.I.O.S. Donderdag 28 januari 1982 38e Jaargang no. 12 Venekamp: er kan altijd nog een schep zand bij "We doen ons best om er nog iets van te maken, mJar de weg over de Oesterdam wordt in eerste instantie niet meer zo mooi als eerst de bedoeling was". Ir. C. Kooman van Rijkswaterstaat maakte dat duidelijk op de voorlichtingsbijeenkomst in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waar vooral de sluis een heet hangijzer was. Oudste inwoonster Tholen overleden Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet 't Kan best In 't zilver Diploma's De groeten van Marie. Lid Vereniging Goud-en Zilversmeden Pijlerdam Oosterschelde moet paar weken dicht Er is een studie gaande om de Oesterdam in het Tholense Gat met zand in plaats van met stenen te sluiten. Dit levert een besparing op van circa dertig miljoen gulden, wat minister Zeevalking als muziek in de oren zal klinken. Het enige probleem is de onzekerheid over de gevolgen voor het milieu in de Oosterschelde, want voor de zandsluiting moeten de schuiven in de Pijlerdam wel een paar weken dicht. Dat is nodig om het getij, de stroom te 'knijpen'. Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 6.50 per halfjaar. Per jaar 32 per post 39.50 per jaar Losse nummers ƒ0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0.3T plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden' 7.00 contant Inclusief btw. op rekening 8 00 Hoofdredacteur G. Heijboer Nu februari dichtbij is, naderen ook de eerste verkiezingen 1982 met rasse schreden, want in de lentemaand maatV is het zover. Daarom ook moeten 9 fe bruari de kandidatenlijsten voor de provinciale staten worden ingeleverd. Het gros daarvan is trouwens al bekend. Ook voor wat de kiezersbelasting be treft, vormen de staten de middenmoot op de ranglijst van de drie in ons land meest bekende stembusgangen. Laten we de Europese verkiezingen, die nog maar een keer die gang hebben gevergd, in dit kader maar laten rusten. De tweede kamerkeuze kan men de meeste politieke stemming noemen. In grote lijnen gaat het er dan immers om, of ons land rechts, dan wel links gere geerd zal worden, al weet ieder dat deze tekening veel te zwart-wit is voor het lage landje aan de zee met zijn talrijke stromingen en compromessen. Maar een bepaalde tekening zit er gewoonelijk wel in na een stembusuitslag. Niet zozeer op lager bestuursniveau, maar voor de kiezer wel op lager politiek niveau - bedoeld in de goede zin - wordt een keuze voor nieuwe statenleden be schouwd of aangevoeld. Weliswaar spe len ook daar niet zelden principiële be slissingen een rol, maar de scherpe poli tieke afbakening is in de statenzaal toch minder dan in de ridderzaal. Dat wil niet zeggen, dat de straks ingediende lijsten niet van een duidelijke politieke signa tuur zijn. Gelukkig wel. Dan weet iedereen waar zij of hij aan toe is. Maar in de beleidsuitvoering zal die politieke draad van een provinciaal bestuur toch veelal wat minder sterk gekleurd zijn dan in de tweede kamer. Toch mag het belang van de statenverkiezingen niet worden onderschat. Niet alleen omdat de een wat meer, de ander wat minder een graadmeter voor de landelijke poli tiek ziet, maar toch ook voor het pro vinciaal bestuursbeleid op zich. Een goede democratie dient zich trouwens uit de spreken als dat wordt gevraagd. Daarom is ook de interesse van iedere burger voor het provinciaal gebeuren in maart gewenst. Als tegenwoordig ieder een zo wat de mond volheeft over in spraak, wel op die verkiezingsdag is er wel degelijk de inspraak. Wie wenst u en daarmee hangt nauw samen: wat wenst u. De derde moot aan de verkiezingsboom is de keuze voor de gemeenteraad. Dichterbij huis en daardoor spreekt on willekeurig de persoon een nog veel hartiger woordje mee dan bij nationale of provinciale verkiezingen. Toch vin den we het een goede zaak, dat steeds meer als het ware wat willekeurige par tijtjes als gemeentebelangen, algemene belangen, partij voor dit en partij voor dat, zijn verdwenen om plaats te maken voor de meer landelijke kleuren, in de eerste plaats omdat elke kiezer mag eisen, dat voor iedere partij voorop dient te staan,dat de algemene belangen van de gemeente, dus van haar inwoners, de hoofdmoot ient te vormen voor de ge kozene. Die Die heeft daartoe trouwens ook de eed of belofte afgelegd. In de tweede plaats de d duidelijk herkenbare kleur eneens van belang omdat men vanuit verschillende uitgangspunte.. ok een verschillende benadering heeft ten aanzien van die algemene belangen. Er moet geen twijfel over bestaan, dat voor de raadsverkiezingen de personen op zich belangrijk zijn: integer, het ver trouwen hebben, de kennis en de tijd om het werk - ook in de commissies - te kunnen doen. Vragen en problemen van elke burger willen aanhoren, kortom een toch aparte positie in de samenle ving willen en kunnen innemen. Daar naast hoeft de politieke kleur beslist niet te worden verdoezeld. Zeker, dat maakt een gemeentebestuurder voor de kiezer duidelijk. De kandidaten leven, wonen en werken ook vaak zo dichtbij, dat het vrijwel onbestaanbaar is, de man of vrouw helemaal buiten beschouwing te laten. De Thoolse samenvoeging heeft daarin wat meer afstand gebracht dan in St. Philipsland. Uiteindelijk gaat het toch om de achter grond van waaruit de verschillende kandidaten wensen te opereren. Daar om is toch ook de gemeentelijke politie ke partij een belangrijke zaak. Die ge meenteraadsverkiezingen zijn nog wat verder af (2 juni) om er nu al diep in te duiken. Zeker is echter wel, dat er met name binnen de Thoolse gemeenteraad nogal wat wijzigingen zullen voorko men. Bekend is al, dat wethouder C.J. Moerland zich terugtrekt en dat is in dit verband wel de meest belangrijke fi guur: lijsttrekker van de PvdA en wet houder. In deze fractie gaat ook raadslid L.A. Kloet een punt plaatsen. Bij de SGP heeft het jongste Thoolse raadslid M.P. van Dijke, zijn vertrek al aange kondigd. Minstens drie nieuwe ge meentebestuurders dus na 2 juni. Daar komt nog bij, dat de RPF opnieuw een gooi wil doen naar een raadszetel, nu het in de tweede kamer wel gelukt is en op provinciaal niveau met het GPV wordt samengewerkt. Nog ingrijpender kan de D'66 kandida tuur zijn. Een partij in de lift. Landelijk mogelijk al gestabiliseerd, maar ge meentelijk zeker nog wel in opkomst. Kortom het gemeentelijk verkiezings tableau kan in 1982 interessant zijn of worden. Begrijpelijk dat men tijdig op stap gaat. Eerst voor de provincie, maar daarna ook al snel voor wat Zo dicht bij huis is: de gemeenteraad. Voor de kleuters van de Blokkendoos uit Scherpenisse en de Van der Lek de Clercq kleuterschool uit Stavenisse was het vrijdag feest. Juf Ineke Niemants- verdriet uit Scherpenisse, die in het kader van het experiment funderend on- derwijs(FORT) regelmatig de vaste leidsters vervangt, trouwde met Rien van der Jagt uit Sint-Annaland. De kleuters van de Blokkendoos vormden met feest- bogen een erehaag voor het gemeente huis in St.Maartensdijk. In Stavenisse zongen de kleuters in het Dorpshuis juf Ineke toe en natuurlijk was er ook een tractatie. Het echtpaar Van der Jagt- Niemantsverdriet is ook actief in de Thoolse Rode Kruiscolonne Dhr. L. Goedegebuure (83) en mevr. M.K. Goedegebuure-van Iwaarden (81) uit de -Cureestraat in Sint-Annaland hebben gisteren hun zestig-jarig huwe lijksfeest gevierd. Bij de 50 en 55-jarige echtvereniging ontvluchtte men de drukte door naar de drie dochters in Groningen te gaan, maar ij het bijzon dere zestigjarig huwelijksfeest was er geen ontkomen aan. In het vlakbij gele gen verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente in Nederland was het woens dag met de vier kinderen, zestien klein en achterkleinkinderen een gezellige fa miliebijeenkomst. "Je bent blij dat je zoiets beleven mag, maar met de ouderdom komen wel de ongemakken", zegt mevr. Goedege buure uit ervaring. Haar man is nog kwiek en doet nu het hele huishouden. "Dan weet je pas wat een vrouw waard is, want ik heb 't er best druk mee", aldus dhr. Goedegebuure. Beide werden in St.Annaland geboren en volgden onderwijs bij de meesters v.d.Bel, de Graaf, Soeters, Kabbendljke, Odink en juffrouw van Gorsel. In de zomer was het werken op het land. Hoewel Leendert Goedegebuure er een grote hekel aan had, moest hij nog twee winters van z'n vader naar school. Vervolg op pag. 7 Het nut van een vrijwillige brandweer hoeft men op Tholen niet te propageren. Dat weet men toch wel. Maar het wordt toch nog eens dik onderstreept, als er de wetenschap bijkomt, dat in 1981 de korpsen op Tholen tot zestig keer toe en dat is dan meer dan eenmaal per week, moesten optreden voor een kleinere of grotere calami teit. Die kennis maakte de eilandelijk commandant J. Lindhout duidelijk op de jaarlijkse brandweerfeestavond in het Sint Annalands dorpshuis, waar jubilerenden een ereteken kregen, gediplomeerden een brevet en waar de toneelvereniging A.I.O.S. uit de Smalstad het beste beentje gezellig voorzette. Loco-burgemeester C.J. Moerland had het druk deze week, nu de eerste burger door ziekte was geveld en hij vooral bij herhaling in Sint Annaland het ge meentebestuur moest vertegenwoordi gen. Dat deed hij ook vrijdagavond 22 januari in het dorpshuis, maar hij werd daarbij gesteund door de raadsleden mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven, W.C. van Kempen en M. van Damme, die dan hier weliswaar niet in alfabeti sche volgorde worden genoemd, maar wel hun genoeglijke vrijdagavond of ferden met hun naaste verwant(e) tot steun van dat college. Zestig keer waren de korpsen gealar meerd voor een kleinere of grotere ca lamiteit. Van die laatste noemde de heer Lindhout er een viertal. Een garage brand t Sint Maartensdijk, een baby redding te Sint Annaland, een duiker- verdrinking in Stavenisse en een cafeta- riabrand te Tholen tegen de jaarwisse ling. Het illustreert voldoende, dat een gemeentebestuur niet zo maar geld vo teert voor braridweervoorzieningen, dat niet voor niks talrijke vrijwilligers in de kernen hun theoretische- en praktische De oudste inwoonster van de gemeente Tholen, mevr. M.C. Franke-Huijssen uit Sint-Maartensdijk, is gisteren overleden. Zij bereikte de hoge leeftijd van 101 jaar en 4 maanden. Bij haar honderste ver jaardag kreeg ze in Haestinge de Com missaris der Koningin en mevr. Boertien nog op bezoek. Met haar zoon woonde mevr. Franke steeds in haar eigen huis aan de Oudelandseweg. De krasse in woonster zegde altijd vlot gedichten op en zong ook heel graag psalmen. De oudste inwoner van de gemeente Tholen is nu dhr. M. Goudzwaard uit de Rozemarijnstraat in Poortvliet. Burgemeester E. Baerends keek wel uit naar die verbinding. "We voelen ons niet misdeeld, maar er zijn nogal wat strubbelingen in Halsteren en Bergen op Zoom voor je verder kunt koersen in Zeeuwse dreven. We willen een directe navelstreng met overig Zeeland", zei de Thoole burgemeester. Ir. Kooman liet weten, dat de weg over de Oesterdam eigenlijk een zaak van de provinciale waterstaat was. Rijkswater staat werkt wel mee, maar de provincie betaalt, ook voor de damverbreding. De weg is nogal duur wegens de aansluiting op Tholen en Zuid-Beveland: dertig miljoen gulden. Dat geld heeft de pro vincie niet, dus wordt de weg gefaseerd Controle op het rijden door de binnen bochten leverde woensdag 20 januari geen overtredingen op. Wel acht fietsers bekeurd omdat ze met een gebrekkige verlichting reden. Een intensieve ver lichtingscontrole vond 21 januari tussen vijf en acht uur plaats. Daarbij vielen niet minder dan dertig bekeuringen. Bij achttien automobilisten was het kente ken onvoldoende verlicht, bij vijf auto's werd een ongelijke verlichting aange troffen, 1 chauffeur voerde tegelijkertijd mist - groot licht - wat ook niet mag - vier auto's vertoonden technische ge breken en bij twee voertuigen was er ondeugdelijke achterverlichting. In de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 januari was er controle op alcoholge bruik. Er werden tachtig bestuurders aangehouden, waarvan zestien een blaasproef hebben afgeleverd. Daarop kregen drie mensen een proces-verbaal en vier een rijverbod. Een automobilist kreeg een extra ver melding omdat voor hem al een rijver bod gold. Verder was de auto van een van hen zo gammel, dat het voertuig uit het verkeer werd genomen. Twee autobezitters betaalden contant een boete wegens technische manke menten. _\Q/QNINGIIMRICHT IMG I- - l'-l mmmm Advertentie IM' aangelegd, be werkweg wordt wel aan gelegd, maar die is smaller dan de ge projecteerde provinciale weg. Er komt ook een veel smaller fietspad: 2 m breed in plaats van 3.50-4.00 m. De mensen moeten dan iets beter uitkijken, aldus Kooman. Hij zei verder, dat er over de aansluitin gen nog niets bekend was. Raadslid J.L. van Gorsel vondt dat allemaal nogal te leurstellend, want hij hechtte aan een goede weg over de Oesterdam omdat Tholen daar volgens hem veel belang bij heeft. Statenlid H. Venekamp vond daarente gen, dat 't best wat minder zou kunnen. "Secundaire wegen lijken in Zeeland wel rijkswegen. De breedte van 7 V4 m is hier bijna heilig verklaard, maar een schip zonder geld gaat de wal keren. We hebben altijd al gepleit voor een smal lere weg. Als Tholen zich opstoot in de vaart der volkeren, kan er altijd nog een schep zand bij, aldus Venekamp. Kooman benadrukte, dat rijkswater staat er helemaal buiten staat. "De weg over de Oesterdam is een zaak van pro vinciale waterstaat en gedeputeerde sta ten. Wij hebben alleen gezegd wat we kunnen en de provinciale waterstaat toetst bij ons, waar de mogelijkheden liggen. Wij voeren uit wat de politiek beslist", zei Kooman. Als het aan raadslid van Gorsel lag, kwam er geen smalle weg. "Het wordt daar zeker druk. Dat zie je maar aan de Krabbenkreekdam tussen Tholen en St. Philipsland", zei van Gorsel. N Over de Philipsdam komt wel een flinke weg, maar die route wordt veel meer als een hoofdverbinding gezien. Over de sluizen komt een brug van 700 m met een beweegbaar deel en de kruising met de Grevelingendam wordt ongelijk vloers. Tijdens de vporlichtingsbijeenkomst in St. Maartensdijk wierp dhr. Sandifort nog de vraag op, of de Volkeraksluizen na het gereedkomen van de Philips-, Oester- en Pijlerdam niet overbodig werden. Ir. Kooman gaf toe, dat de sluizen op zekere tijden opengezet kun nen worden, maar toch blijven er getij- verschillen omdat de waterstand in het Haringvliet altijd hoger is dan op het toekomstige Zoommeer. vaardigheid pogen te verbeteren. Wet houder Moerland had er alle hulde voor, zoals te voren de brandweerchef iedere betrokkene dank had gebracht voor in zet en opoffering. Niet alleen als het er op aankomt, maar zeker ook bij oefe ning. De loco-burgemeester vond het ook zeer belangrijk, dat men theoretisch doorkneed wordt om het praktisch te kunnen vervolmaken. Hij excuseerde een zieke burqemeester, die de brand weer eveneens een zeer hoge gemeente lijke graad toekent en wethouder J. Versluijs had ook al andere bezigheden op een vrijdagavond met talrijke aktivi- teiten. De heer Moerland zei bijzonder blij te zijn, dat er zo snel wordt ingegre pen en dat er in 1981 ook uitzonderlijke resultaten zijn geboekt door snelheid en oefening. Laat het zo maar doorgaan, was de wens van de stor in het college, die waarschijnlijk toch dit jaar afscheid gaat nemen. De loco-burgemeester kon vervolgens overgaan tot felicitaties. Er was immers al een J.B. Hage uit Stavenisse, die het plaatselijk korps een kwart eeuw diende en zo zei de heer Moerland, dat komt nu ook weer niet zo vaak voor, al zijn er ook al 30 jarige jubilarissen. Hij wist dat dhr. Hage bovendien zeer trouw op de oefe ningen aanwezig is en ook dat vond hij een compliment waard. Toen werd de medaille opgespeld, de oorkonde over handigd en haastte commandant Lind hout zich om het bloemetje voor mevr. Hage mee te geven. Er waren er deze avond nog 4 die aan het koperen jubi leum toewaren en ook zij kregen een insigne met oorkonde. N.M. van Gorsel uit Sint Maartensdijk, M.J.v.d. Hoek uit dezelfde woonplaats, C. Lemson uit Stavenisse en A.K. Riedijk eveneens uit het puntje van het eiland. Ook uitreiking van behaalde theoreti sche resultaten is een traditie op de brandweerfeestavond. Daarom kreeg C.v.d. Hoek uit Sint Maartensdijk het brevet technisch hulpverlener, want hij had die cursus met gunstig gevolg in 1981 voltooid. J.J. van Houdt uit dezelf de plaats veroverde het diploma brand weerman 2e klas, P.C. Oudesluijs, even eens Sint Maartensdijk technisch hulp verlener, evenals M. de Viet. De heren N. Overbeeke en J.P. Ridderhof uit Sint Annaland behaalden hetzelfde diploma en daarnaast ook het duikbrevet voor Overbeeke en J. van Mechelen. Ga zo door, hoopte wethouder Moerland, dan blijven de korpsen op Tholen zowel theoretisch als praktisch (beide zijn no dig) volop paraat. De tweede hoofdmoot op de brand weerfeestavond was het optreden van de Smerdiekse toneelgroep A.I.O.S. Het is traditie, zo bleek op het eind van het stuk, dat men de première bewaard voor de brandweer, nadat de bejaarden en kele dagen tevoren van de generale hebben kunnen genieten. A.I.O.S. mag om te beginnen best een pluim hebben. Ook de auteur van het blijspel in 3 be drijven onder de titel "Gasten in eigen huis". De auteur vooral omdat hij het wist klaar te spelen hoofdrolspelers he lemaal niet voor het voetlicht te bren gen: opa en Marie. Laten we over de inhoud niet te veel uitweiden, omdat er nog enkele verenigingen deze club uit nodigden en dan kan de lol er af zijn. Bij de brandweerfeestavond was het eerste deel zo hartveroverend, dat de climax wel moest uitblijven. In het derde deel namelijk(en we blijven amateurs een warm hart toedragen zonder eerlijkheid te verbloemen) zakte de groep qua mi miek en dialoog af. Wie een boek leest wil snel geboeid zijn, maar wil graag Sint Annaland: dinsdag 26 jamuari uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 28,50-29,30. Aanvoer 78 ton. Uien maat 40 opwaarts klasse 2 24,-' aanvoer 21 ton. Sint Maartensdijk: dinsdag 26 januari uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 28'50 Juwelier horloger opticiën steeds in hoger graag geboeid blijven. Eerlijk gezegd, mislukte dit laatste eni germate vrijdagavond. Dat neemt helemaal niet weg, dat dege nen, die A.I.O.S. uitnodigen er spijt van moeten hebben. Integendeel, bij menig vertolker was er een uitstekende uit spraak. Vooral vader Boot en zijn doch ter kan men in dat opzicht complimen teren. De mevrouw Kever kan het best nog wat gedurfder aanpakken, want de talenten zijn er. Over talenten gesproken, de wel bekende Bunninger hééft het gewoon. Hij was ook regisseur. Wie beseft met amateurs van doen te hebben, zal de bloemenhulde van vorige week vrijdag avond ook volop gunnen aan de meneer en rhevrouw Kever, beiden in een wat minder plezierige rol en daarom komen talenten wat minder in het zonnetjè. De zoon mag met nog wat meer mimiek optreden, maar het zit er wel in. Het verhaal is voor een blijspel niet zo gek. De familie Boot gaat emigreren, treft daartoe de nodige voorbereiding, ver koopt huis en haard (aan fam. Kever), maar zit wel met opa, die ook nog moet verkassen en dat niet wil. Een beste beurt voor de auteur en de vertolkers of vertolksters kunnen de zenuwen in het vervolg best overboord 'zetten. Goed hoor "A.I.O.S." Laat de schroom maar achterwege, overdrijf anderszins ook niet. Het seizoen is beklonken. In het Sint Annalands dorpshuis waren er vanzelfsprekend ook bloemetjes voor de hoofdmoters en dat men gezellig na- kaarte, kan nu menigeen in zijn album plakken. De "Allegro's" zorgden voor een muzikale omlijsting. Toch ook nog aangevers, dat Groffen souffleur is bij A.I.O.S." en Van der Ree toneelmeester. Eerst op stap voor de provincie, daarna voor de gemeenteraad MAVO-pakkettenkeuze belang rijker dan ooit Brandweer rukte in 1981 toch zestig keer uit Geld maakt niet (alleen) gelukkig Nieuw ZLM-boekhoudbureau Het 80-jarige Concordia in St.Philipsland Een zestig-jarig bruidspaar in St.Annaland De sluiting van het Tholense Gat Eenvoudiger weg over Oesterdam Kleuterleidster onder de bogen Een rondje romantiek in 'uit op Tholen' Oud-leerlingen van de Oester schelp nog steeds aan het woord Het plaatselijk nieuws telt volop mee Pupillen Tholense Boys glansden in zaalvoetbal Nieuwe trainers voor Vosmeer en Stavenisse UIT NULLEN KAN EEN GROOT GETAL WORDEN OPGEBOUWD ALS ER MIN STENS EEN 1 VOORSTAAT Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Te!. 01670-33 85 Ir. C. Kooman, hoofd van de Delta dienst afdeling Waterbouwkundige werken Oost van Rijkswaterstaat te Bergen op Zoom, maakte dat duidelijk op de voorlichtingsbijeenkomst over de Oesterdam in het gemeentehuis te St. Maartensdijk. Daar stond met name de sluis centraal, zoals al eerder gemeld. Na het gereedkomen van de Philipsdam- sluizen kan de sluitings-operatie in de Oosterschelde gebeuren. De Philipsdam wordt met een hulpbrug gesloten. Vrachtauto's kippen hun lading stenen leeg. Ook de sluiting van de Oesterdam zou met een zanddrempel en stenen kunnen gebeuren, maar het goedkopere zandalternatief is de regering nog liever. Er zijn zandwinningsplaatsen beschik baar en de zuigers zullen zeker hun werk doen. Begin volgend jaar hoopt de rijkswaterstaat hierover een beslissing té kunnen nemen. Statenlid H. Venekamp drong er tijdens de voorlichtingsbijeenkomst in St. Maartensdijk op aan, niet te vroeg te beslissen. Volgens hem zijn er met de sluiting van de schuiven in de Pijlerdam nogal wat milieubelangen gemoeid, met name de oester- en mosselteelt. Ir. Kooman liet weten, dat het zand bij Tholen en in het Zijpe aanwezig is. Als dat zand niet benut kan worden, moeten er kubusblokken van 2 !6 ton aange voerd worden. Het zuidelijk deel van de Oesterdam is in april klaar. De aannemers zijn nu be zig met de aanleg van het Markiezaats- meer, waarmee 2200 m2 van de Ooster schelde afgehaald wordt. De veiligheid van het Zeeuws gebied wordt door de markiezaatskade niet in gevaar ge bracht, aldus ir. Kooman. Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service TVdvertenfiel'M Dinsdag bestelde mevr. Brusselaars te Roosendaal 30 m2 parket A kwaliteit stroken standaard, compleet met plinten en ondervloer. Woensdag us bezorgd. Donderdag is gelegd en betaald. Vandaag mag u de vloer best gaan bekijken, als u eerst even naar de fam. Brus selaars belt 01650-38203. Maak daarna direct een afspraak in de kleinste showroom van ZPM in Neder land, met grote sortering en de lage prijzen. Bel direct voor een afspraak en ook u profiteert van onze uitverkoopprijzen. Minimum afname 30 m2 200 m2 eiken A mozaïek van 38.— nu22.50 160 m2 eiken B mozaïek van 29.— nu19.00 400 m2 eiken C mozaïek van 24.— nu15.00 90 m2 lammellen A compleet met keiharde laklaag per m2 van 75 nu45.00 400 m2 22 mm eiken stroken massief met noestje en keiharde laag45.00 Alles kan tegen kostprijs onder volledige ZPM-garantie en onder Consumentenbondvoorwaarden worden gelegd. Lamellen leggen per meter9.— BEZOEK UITSLUITEND NA TELEFONISCHE AFSPRAAK BRUGSTRAAT 1 - ROOSENDAAL. TEL. 01650 - 4 20 36 OF 5 58 90 Advertentie 1.M".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 1