Jan Verreijen trainer van eigen v.v.Vosmeer Dick Soomers haalt Stavenisse uit de put KORF BAL A tiet ie k Van L.H.N.O. naar...bejaardenhulp M AVO-vakkenpakketkeuze belangrijker dan ooit tevoren Zaalvoetbal Nieuwe trainer Veronica Smerdiek Thools pilsje 1,50 Pupillen Tholense Boys domineren bij 't zaalvoetbal KAA BEE Donderdag 28 januari 1982 EENDRACHTBODE 11 Na zeven jaar weg bij SC St avenis se Jan Verreijen(40), vele jaren uitblinker bij de voetbalvereniging Vosmeer, verlaat na zeven jaar de sportclub Stavenisse om zijn eigen dorpsclub te gaan trainen. "Vernieuwing is nooit slecht. Voor elke vereniging is het eens tijd dat er een ander aan 't bewind komt, anders wordt het een sleur", zegt Verreijen, die het lopende competitieseizoen bij Stavenisse afmaakt. Ideaal Piet de Rijke Dick Soomers uit Sint-Maartensdijk is de opvolger van Jan Verreijen als trainer van de sportclub Stavenisse. "Als ik nog wat had gewacht, was ik misschien naar een betere club gegaan omdat ik met m'n D-diploma vierde klas KNVB mag trainen, maar ik blijf graag op 't eiland. Ik kan me nu als trainer van de senioren in de regio in de kijker stellen", aldus Soomers, die over een rijke ervaring als jeugdtrainer beschikt. WHS-keeper Fase weg Nieuwe moed Feestpakket Blijven zitten Specialisatie Spijbelen is niks Drukke competitie VOL LEY BAL Bejaardenhelpster Voorlichtingsavond Gem.Mavo klas 3 VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Speciaalzaak in kousen, sokken,panty's, maillots.l h Vorig seizoen was de Oud-Vossemeer Aarnoudse na. "Met jeugdspelers moet trainer al van plan te stoppen bij Stave nisse, maar het bestuur slaagde erin hem nog een jaar te behouden. "Voor me zelf had ik echter gezegd, dat dit toch wel het laatste seizoen moest zijn. Ik heb mooie jaartjes gehad bij Stavenisse met een kampioenschap van het eerste elftal en zelfs twee promoties van het reserve team. Zeven jaar bij een club is ook niet gek. Dat komt niet zoveel voor", aldus Verreijen. Hij vindt dat Stavenisse het als hele kleine voetbalvereniging al ver gebracht heeft. De geringe toevloed van jeugd spelers ziet Verreijen wel als een pro bleem voor de toekomst, want er zijn maar twee jeugdelftalletjes. Het duurt wel een paar jaar voordat die naar de seniorenelftallen kunnen. Die draaien mede dankzij het feit, dat Stavenissena- ren die elders wonen(met name in St.Maartensdijk) hun dorpsclub zijn trouw gebleven. Stavenisse heeft het dit seizoen erg moeilijk nadat verschillende goede voetballers stopten. Pim Potappel is weer begonnen, maar direct door een blessure uitgeschakeld. Kees Wesdorp probeert 't weer na lang gekwetst te zijn. Stavenisse verkeert in degradatiegevaar, maar de competitie is nog lang en voor trainer Verreijen is de grote vraag, hoe zijn elftal uit de lange winterstop te voorschijn komt. Elke dinsdagavond wordt er in de sporthal te Tholen geoe fend, donderdagsavonds op het eigen veld, maar dan kom je met een tas vol modder thuis. Nadat bekend werd dat Verreijen bij Stavenisse afscheid zou nemen, stond het bestuur van Vosmeer zo aan de deur. "Daar stond ik wel van te kijken, want ik wist helemaal niet dat Chris Machielse maar voor vier jaar getekend had. Ik had er ook helemaal niet bij stil gestaan, nog eens bij Vosmeer als trainer te kunnen optreden, maar het kan raar gaan. 't Is wel een stuk waardering. Vier jaar gele den heb ik acht ween Vosmeer getraind k als invaller voor Van Loo, die toen wegens ziekte verstek moest laten gaan." De benoeming van Verreijen logenstraft het gezegde, dat een profeet in eigen land niet geeerd is. De generatie waar mee hij in het eerste elftal opgroeide en vele triomfen behaalde, is ook bijna verleden tijd op Timmermans, Istha en ik helemaal opnieuw beginnen, want met twee degradaties is het wel bergaf waarts gegaan. Er is ook heel wat minder publiek dan in de periode dat ik zelf actief voetballer was. Iedereen heeft ook veel meer mogelijkheden om andere sporten te doen. Het gemeentebestuur stimuleert dat ook met de sporthal, ter wijl uitbreiding van de buitenaccom modaties beperkt wordt. Het zaalvoeU bal is een zwaar punt. Daar heb ik Wel m' n twijfels over, maar het zijn gelukkig geen eerste elftalspelers van Vosneer die in de zaal gaan. Veel leden uit Tholen zelf spelen in Meulvliet in de zaalvoet balteams van Vosmeer". Verreijen rekent erop, dat de Vosmeer spelers in augustus bij het nieuwe begin feller zullen worden, al realiseert hij zich terdege, de resultaten niet altijd in eigen hand te hebben. Zijn trainerschap bij Vosmeer noemt hij ideaal. "De auto heb ik niet meer nodig en ik hoef ook niet meer door de mist over de smalle dijk van St.Annaland naar Stavenisse en te rug. Als ik 't bij Vosmeer ook zeven jaar volhoud, is dat een teken dat 't goed gaat. We zullen dat echter per seizoen wel bekijken. Zo lang ik plezier heb in dit werk en fit ben, blijf ik trainer, maar als ik goede benen had, dan ging ik morgen zelf nog voetballen", aldus Jan Verreijen. Het Vosmeer-bestuur, dat geen oproep plaatste voor een nieuwe trainer, bena derde zelf Verreijen en WHS-midden- velder Piet de Eijke uit St.Annaland. die qua diploma's de beste trainingspapie ren op Tholen bezit. Na gesprekken met de twee betrokkenen en vier vergade ringen gaf het Vosmeer-bestuur de voorkeur aan de eigen oud-eerste elftal speler. De huidige trainer, Chris Machielse uit Bergen op Zoom, verlaat Vosmeer in goede verstandhouding. Beide partijen vinden na een vierjarige periode veran dering van klimaat noodzakelijk. Vol gens het bestuur heeft het niets uit te staan met de minder goede prestaties in de vorige en de lopende competitie. "Wanneer men als kleine dorpsvereni ging in een van de beste voorhoedes van de vierde klas kwijt raakt, ligt 't voor de hand, dat men niet direct de opvolgers heeft om op hetzelfde niveau door te gaan", aldus het Vosmeer-bestuur. Jeugdtrainer Smerdiek blijft eilandelftal trouw "Toen de jeugdtrainer van Tholense Boys, Jan Englebert, naar WHS ging, dacht ik: lopen er op 't eiland niet van die mensen rond? Nu krijgen Vosmeer en Stavenisse een trainer van eigen bo dem en daar ben ik wel blij mee. Ik snap echter niet, dat er zo weinig animo is voor de ABO-cursus(Algemene Basis Opleiding), want dat is toch voor elke sportleider goed", aldus Soomers. De 32-jarige Tholenaar woont al weer een tiental jaren in Sint-Maartensdijk. "Bij Smerdiek heb ik m'n beste periode gehad als actief voetballer. Met het eer ste elftal bereikte ik de derde klas en dat was de mooiste tijd van m'n leven. Aan trainer Swaenen heb ik toen een goede leermeester gehad, want dat was een WHS-doelman Wim Fase heeft zijn lid maatschap van de Sint Annalandse voetbalvereniging opgezegd omdat hij zich niet kan verenigen met het bes tuursbeleid in de zaak Nico Hage. Die aanvaller werd overgehaald om weer in het eerste elftal te gaan spelen, wat Fase eèn onaanvaardbare inmenging in de opstelling vond. Hij wilde elke schijn van bevoordeling en ongelijkwaardige behandeling uit de weg ruimen. Volgens de WHS-keeper zijn de directe presta ties een te grote zorg van het bestuur. Tijdens de buitengewone ledenvergade ring kreeg het bestuur in meerderheid het vertrouwen van de leden, maar Fase legde zich niet meer bij die uitspraak en liep weg. Inmiddels heeft het bestuur een gesprek gehad met trainer J. Engelbert, die per 30 juni zijn vertrek had aangekondigd. Volgens voorzitter M. Mosselman bleek het voor beide partijen het beste het daarbij te laten omdat er anders nieuwe eisen zouden gesteld worden. Het bes tuur gaat nu op zoek naar een vervanger met een C-diploma. Kees Goedegebuure gzn. zal het doel van het eerste elftal verdedigen, als de competitie weer op gang komt. Hij ver ving Wim Fase vorig jaar al een paar wedstrijden toen deze geblesseerd was. kundig iemand. Hij stimuleerde me ook om trainercursussen te volgen. Met m'n ervaring als speler en jeugdtrainer weet ik wat er in het voetbal aan de hand is. Het trainerschap ambieer ik enorm. Al elf jaar heb ik de jeugd van Smerdiek onder m'n hoede. Vier avonden per week ben ik daarmee druk bezet en de jeugdsecretaris van Smerdiek vond 't dan ook verschrikkelijk erg dat ik weg ging. Bij Tholense Boys heb ik nog drie jaar de A-top junioren getraind. Ik ver zorg momenteel de centrale training van het eilandelijk jeugdelftal en daarbij wil ik betrokken blijven, want dit werkt fantastisch. Lichtpuntjes zien bij de jeugd en dan met name bij talenten van 't gehele eiland, is heel leuk", zegt Soomers. Vorig jaar werd hijN al benaderd om trainer bij de séniofen te worden, maar Soomers hield 't bij de jeugd. "Stave nisse heeft er nu enorm achter gezeten en ik heb het beroep aanvaard. Stave nisse zit wat in de put met degradatie voor de deur. De grote vraag is dan ook, of ik als trainer in de eerste klas kan beginnen. Met een gedegradeerd elftal in de tweede klas aanvangen, is natuur lijk nooit leuk voor een trainer die voor 't eerst bij de senioren begint. We gaan er in elk geval in augustus met nieuwe moed tegenaan. Bij Stavenisse krijg ik 't eerste en tweede elftal onder m'n hoe de." Zaterdag 30 januari 1982 uur Oranje Wit-WHS(vdSpoel) 14.30 Thol.Boys-Meeuwen(de Nooijer) 14.30 Smerdiek-SKNWK(v.Huizen) 14.30 WHS 2-the Gunners 2(de Wolf) 14.30 Meeuwen 2-Thol.Boys 2(vdRijk) 14.30 SPS-Vesting Boys(Grinwis) 15.00 Stavenisse-Chr'landia(Quist) 15.30 Thol.Boys 3-Beatrix 3(Vlimmeren) 13.30 NOAD-Vrederust(de Witte) 15.30 SPS 2-VVC 2(Keur) 13.00 Smerdiek 3-FCH 2(Kloosterman) 15.00 Klundert 3-Stavenisse 2(Tieleman) 15.30 BWR 2-WHS 3(vdWiel) 12.30 Vrederust 2-NOAD 2(Bolier) J5.30 WC 3-Thol.Boys 4(vDorst) 13.00 WHS 4-WC 5(Landa) 15.00 Stavenisse 3-BVVB 3(Valkenburg) 13.30 Thol.Boys 5-Smerdiek 4(vdLinden) 15.30 NOAD 3-SPS 3(Schetters) 13.30 Kogelvangers 4-WHS 5(Verd'donk) 13.30 FSV 3-Stavenisse 4(Nelen) 13.30 Zondag 31 januari 1982 uur Vosmeer 3-ODlO 6(— 11.30 Moerstraten 2-Vosmeer 4(Lambregts) 12.00 NVS dames-Vosmeer d(mw.Nefs) 10.00 Vosmeer 1 ging op bezoek bij Mervo Sport en verloor na een goede wedstrijd met 8-1. De Vosmeergoal kwam van de voet van Jos van Treyen. Vosmeer 3 speelde een uitwedstrijd tegen Van Gils en verloor met 11-2. Het had meer verdiend dan de uitslag doet vermoe den, want van beide kanten was het een erg goede wedstrijd. Paal en lat stonden echter een beter resultaat in de weg, al was de zege voor de thuisclub wel verdiend. Voor Vos meer scoorden H. van Zetten en J. van Zetten. Zaterdag vond een treffen plaats tussen de ploeg van de familie Oosdijk en een team bestaande uit de familie Geuze met vrienden en bekenden. De familie Geuze is een gele- genheidsploeg, wat men ook duidelijk kon zien, met name aan de score, 11-7 in het voordeel van de familie Oosdijk. Dit team heeft namelijk enkele technisch zeer begaaf de spelers in zijn midden. Ondanks de 11 tegengoals is er door de Geuzes knap verde digd, met name door keeper Ben. Er vlogen wel een paar ballen rond zijn oren, naar hij bleef toch goed overeind. Na afloop was de conclusie dat een dergelijk treffen hest voor herhaling vatbaar is. De Smerdiekse IJskremboys speelden afge lopen weekend tegen dorpsgenoot het Roosje van Adrie van de Rhee. De ijsjes speelden een prima partij. Dat moest ook wel, want de roosjes waren nog steeds ongeslagen. Daar is door de ijsjes een eind aan gemaakt en de IJskremboys kunnen zich nu Thools zaal voetbalkampioen noemen. Bij de rust was er door de mannen van Johan van Houdt al een 5-0 voorsprong op het scorebord aangete kend. In de tweede helft had men nog meer kwaliteit in huis en er werden mooie één twee-combinaties op de 'mat' gelegd. Uit die spelsituaties kwamen mooie doelpunten. Het Roosje probeerde het nog steeds met af standsschoten, maar omdat Jan Guiljam een formidabele partij keepte, leverde dat ook geen treffers op. Met het einde in zicht scoorden de ijsjes nog enkele goals en daar door kwam de eindstand op 15-0! Een kwar tier voor het eindsignaal verliet Henne Zwa- gemaker het veld met een dijbeenblessure. Na een eerste nederlaag te hebben moeten slikken tegen de IJskremboys uit Sint Maar tensdijk, hebben de Dalemboys zich afgelo pen zondag uitstekend gerevancheerd. Dit ging ten koste van de ploeg van Geilings. Een wedstrijd met een uitstekend spelpeil en een uitermate spannend verloop onder de altijd weer deskundige leiding van scheidsrechter Gommert van As. De Thoolse Dalemboys hebben weliswaar de gehele wedstrijd een voorsprong behouden, maar moesten er toch op toezien dat hun tegenstander zeker niet de mindere was en dat telkenmale de gelijkma ker in de lucht hing. Uiteindelijk wisten de Dalemboys in de slotminuten de winst naar zich toe te trekken, wat resulteerde in een 7-5 overwinning. Nadat eerder deFl,E2enEEl pupillen van Tholense zegevierden in de diverse zaalvoetbaltoernooien, sloten de D 2- pupillen van de geel-zwarte formatie zich hierbij aan. Dit keer kwam de overwinning niet zo gemakkelijk tot stand, want de D 1- spelertjes van Vosmeer boden prima weerstand. Bij het ingaan van de laatste wedstrijd stond Vosmeer aan de leiding met 5 punten. Tholense Boys D 2 had op Er gaat geen dag voorbij, of we worden dagelijks enkele keren met het woord werkloosheid geconfronteerd. Dat het niet meevalt om aan een baan te komen, onderschreef ook de schooldecaan van de Gemeentelijke Mavo in Tholen, dhr.H.Venekamp, tijdens een voorlich tingsavond aan de leerlingen van de der de klas en hun ouders over de vakken pakketkeuze. Hij zette de mogelijkheden na het behalen van een MAVO-diploma op een rijtje. De traditionele voorlichtingsavond was bedoeld om de leerlingen (en de ouders) zo goed mogelijk voorbereid de keuze te laten maken voor het vakkenpakket voor de vierde klas. Dhr.Venekamp: "Om de klappen van de zweep te leren kennen." De vakkenpakketkeuze wordt op de Gemeentelijke MAVO goed voorbereid. Venekamp: "Er zijn al bewuste keuzes, maar er is meer werk aan de leerlingen die 't niet zo best afgaat en aan degenen die nog niet weten wat ze na de MAVO willen gaan doen. In het overleg dienen de ouders bij te sturen, waarna de defi nitieve keuze voor het pakket in mei plaatsvindt. De keuze is vroeg voor een kind van 14, 15, 16 jaar, maar eind sep- temher wordt het definitieve pakket pas naar Den Haag doorgegeven. Een keu zevak (een leerling kan naast het exa menpakket ook nog één of meerdere keuzevakken kiezen, red.) kan tot die lijd dan examenvak worden.In de klas zijn de leerlingen gelijk in behandeling. Dat wil zeggen dat een leraar geen on derscheid maakt tussen leerlingen die dat moment 3 punten en moest zodoen de de match tegen hun D 3 vereniging genoten in een overwinning omzetten. Ze traden dan ook extra gemotiveerd in de strijd. Het resulteerde in een vrij eenvoudige 0-4 zege. Er was een gelijk aantal punten behaald als Vosmeer, 5. Het betere doelsaldo van de Thole- naartjes deed Vosmeer echter de voet baldas om. Tholense Boys D 3 werd derde met 2 punten en het pechvolle WHS, dat vele malen rakelings naast en zijn vak als keuze- of als examenpakket hebben." Voor doorstroming naar de HAVO kan een keuzevak ook van groot belang zijn. Handelskennis en economie kan men daar oppakken, want in de derde wor den daar die vakken ook niet gegeven. Een mogelijkheid dus voor leerlingen die op de MAVO geen 7e vak volgden. Voor toelating op de HAVO moet op het MAVO-eindexamen wel gemiddeld een 7 gescoord worden. Na een algemeen gedeelte deed dhr.Ve- nekamp de mogelijke combinaties van vakken voor het examen uit de doeken. Nederlands en een vreemde taal zijn nog steeds Van zogenaamde vlug- of feest- pakketten wilde hij niet horen. Die bes taan niet. Voor ieder vak moet geleerd worden en met elk pakket is er veel te bereiken, aldus dhr.Venekamp. "Er zijn zwaardere en lichtere pakketten op de MAVO." Toch noemde hij een voor beeld van zo'n zogenaamde feestpak- ket-geslaagde. Die gaat volgend jaar naar de universiteit. "Pakketten hangen af van wat je wilt en wat je kunt." Na tuurlijk zijn er wel eisen. Dhr.Venekamp: "Als iemand toch persé een vak wil doen en het gaat niet zo best, bijvoorbeeld wiskunde dat ie nodig heeft voor de laboratoriumrichting, dan is 't het overwegen waard om het een j^ar over te doen. Blijven zitten om dat té bereiken. Dat is altijd nog gunstiger over schoot, moest het zonder punten stellen. Thol.Boys D 2-Vosmeer D 1 1-1, Thol.Boys D 3-WHS D 2,2-0, Vosmeer D 1-Thol.Boys D 3 1-0, WHS D 2- Thol.Boys D 2 1-3, Vosmeer D 1-WHS D 2 1-0, Thol.Boys D 3-Thol.Boys D 2 0-4. Zaterdag 30 januari wordt de reeks voetbaltoernooien door de D 1-pupillen afgesloten. Dat gebeurt weer in Meul vliet met de teams van Smerdiek, SPS, Stavenisse, Tholense Boys en WHS. Zal een andere vereniging de zegereeks van Tholense Boys kunnen doorbreken? Vanaf 8.30 uur kunt u het zien. dan zakken in de vierde. Het is een jaar, maar als we zien dat je (met MAVO sowieso) toch al moeilijk aan de slag kunt! Daar komt,dan de partiële leerp licht dan nog bij. De MAVO moet u zien als een vooro pleiding voor het Middelbaar Beroep- sonderwijs(MBO). De enige school van HBO waar je met je MAVO-diploma nog naar toe kan, is de 'Kleuterkweek'." Vervolgens passeerden de scholen de revue, waar de geslaagde leerlingen van vorig jaar zijn terechtgekomen. Vooral de uniformgroepen blijken nogal ge wild: een vaste betrekking en de 'prop agandafilms' op school zijn volgens dhr.Venekamp de redenen voor die keuze. "Toch blijken vele MAVO'ers voor de politie nog te jong. Er is tevens een strenge selectie, ondanks het grote tekort aan agenten. Na 9 maanden - een won derbaarlijke tijd - ben je dan politieman en omdat de meesten nog veel te jong zijn, zeggen ze 'kom volgend jaar nog maar eens een keer terug!"' Veel geslaagden vondem hun heil op de streekschool. Het weekend- of vrije tijd- baantje wat ze al hadden, combineerden ze met dat soort onderwijs. Dhr.Vene kamp: "Na de MAVO werken is geen ideale keus, maar 't kan gelukkig wel." Hij raadde daarhij aan om in dat be paalde vak verder te gaan. Volgens de schooldecaan kun je het niet zo gek be denken of er is wel een cursus voor. Beroepsspecialisatie dus. Na de pauze werd door enkele ouders van de gelegenheid gebruik gemaakt om vragen te stellen over de vakkenpakket keuze. Om mee naar huis te nemen was er 'Kies', een voorlichtingsblad van het ministerie van Onderwijs en Weten schappen over beroepskeuze. Na an derhalf uur wist men er'alles vanaf. In de opzet van trainer Soomers gebeurt een goede warming up altijd met de bal. "Voetbal prevaleert. Ik laat de spelers ook zo maar niet draven. Een goede conditie is natuurlijk wel belangrijk bij voetbal, maar ik hecht veel waarde aan techniek en taktiek. Dat gebeurt nu ook bij de jeugd: veel met de bal doen, puur techniesch voetbal", aldus Dick Soom ers. Hij kreeg drie aanbiedingen om trainer te worden, waarvan twee op het eiland. De tweede eilandclub wilde Soomers niet noemen, maar Stavenisse is blij dat er nu al een opvolger is voor Jan Ver reijen, die aan het eind van de lopende competitie vertrekt. Ik praat graag over mijn schooltijd. In 1976 kwam ik van school, voor mijn ge voel is dat al heel lang geleden. De keuze voor het L.H.N.O. was bij mij eerste keus, ik wilde verzorgend bezig zijn. Verpleegster was mijn wens. Ziekenverzorging was dan ook een vak wat ik leerzaam vond. Verbanden aan leggen, eerste hulp, kennis van ziekten, het was interessant voor mij en het was een groot voordeel dat de lerares ver pleegster was geweest. Bij koken leerde ik voedingsleer, kennis van vitaminen, vetten en eiwitten. We leerden ook menu's samenstellen. Als ik nu witlof met ham als ovenschotel klaar maak (mijn lievelingsgerecht) denk ik altijd aan de lessen koken. Bij Aardrijkskunde en Geschiedenis werden veel werkstukken gemaakt, kranten werden gelezen en stukjes i'er- den uitgeknipt. f Door het doen was het voor mij ook leuk. Een echte studiebol ben ik niet. De vakken rekenen en Engels lagen me niet, te moeilijk, te saai en teveel leren. Mu ziek was voor mij nutteloos, noten en muziekgeschiedenis geen interesse. Graag ging ik naar school, plezier met je vriendinnen en veel gezelligheid ook tijdens de les. Spijbelen vond ik niks, als je gezond bent moetje naar school of naar je werk gaan. Zonder diploma ging ik van school. Eerst ben ik 2 dagen naar het vormings instituut geweest, koken, handvaardig heid en kleding verven heb ik daar met plezier gedaan. In mei 1977 ben ik als bejaardenhelpster bij het Welzijnsorgaan begonnen. De vakken gezondheidszorg, ziekenverzor- De volleybalvereniging Veronica heeft voor de herenafdeling Co Heijnen (34) uit Bergen op Zoom als trainer aange trokken. Hij heeft al een aantal trainin gen verzorgd en mede door zijn profes sionele aanpak, is bij een aantal spelers de motivatie teruggekeerd. Er wordt hard gewerkt en het bestuur heeft de indruk, dat er ook in competitiewed strijden een nieuwe wind waait in beide herenteams. Co Heijnen begon zijn volleybalcarriere bij DSV Dintelóord en stapte over naar Bermi (hoofdklasse, nu le divisie). Na zijn huwelijk kwam hij in Bergen op Zoom bij Moller V.C. en later bij Sic Pugno. Co Heijnen, die ook deel uit maakte van het militair volleybalteam, is nu nog actief in de recreatieve volley balvereniging Beste Blok van Bergen. De benoeming van de nieuwe trainer is niet zonder slag of stoot gegaan. Eerst vroegen 'een aantal randverschijnselen' om een oplossing, maar het bestuur hoopt, dat er nu in alle rust aan een zo goed mogelijk resultaat gewerkt kan worden. Wanneer het voetbalgebeuren na een hele lange winterstop weer op gang komt, zal er een druk programma moe ten worden afgewerkt. De KNVB heeft nu al vastgesteld dat er tijdens het paas weekeinde van 10-12 april, hemel vaartsdag 20 mei, het pinksterweekeinde 29-31 mei en op dinsdagavond vanaf 30 maart, competitieprogramma's worden afgewerkt. Verschillende tournooien die gebruike lijk op die data worden gehouden, kun nen daardoor in het gedrang komen. Mogelijk geldt dat ook vbor de Ee- nEendrachtcup, waarvan de voorronden op hemelvaartsdag worden gespeeld. Programma zaterdag 30 januari Voor het echter zover is, speelt Emergo 1 vrijdagavond om 20.35 uur een uitwedstrijd tegen PKC 8. Zaterdag: Vios(W)2-Emergo 2 16.05 u. en Scheldevogels A 2-Emergo A 1 om 17.25 u. Emergo 1 maakte de 10 vol! Het eerste seniorenteam van korfbalvereni ging Emergo kreeg zaterdag een zware kluit voorgeschoteld in de vorm van tegenstander Spido. Aan de eerste wedstrijd had men nogal nare ervaringen overgehouden, want ruw spel voerde toen de boventoon. Emergo wilde ditmaal het heft in handen nemen door zelf het spel te bepalen. Door de vele tempover schillen die Emergo in het spel bracht kwam Spido niet snel in vorm. Rini Klomps ver zorgde de openingsscore, 1-0. Spido kwam even terug en nam door twee keer te scoren zelfs een lichte voorsprong. Peter Roelse trok de stand gelijk. 2-2. De come-back van Jasper van der Linden was een zeer welkome, want hij schitterde weer als vanouds. Via een prachtig afstandsschot kwam Emergo weer aan de leiding. Door een strafworp en een afstandsschot bracht Dicky van der Linden de stand op 5-3. Even later viel de beurt aan Rini Klomps, die eveneens via een strafworp en een afstandsschot de stand optrok tot 7-3. Vlak voor rust maakte Peter Roelse er van afstand 8-3 van. Spido leek verslagen, maar ze staan niet voor niets bekend als vechters die de strijd pas staken, wanneer de scheids rechter het eindsignaal fluit. Na rust draaide de Emergo-machine gesmeerd door. Dicky van der Linden scoorde van afstand 9-3. Spi do kwam terug tot 9-6! Met nog enkele mi nuten voor de boeg was het Maddy Bijl die de winst zeker stelde door de stand op 10-6 te brengen. Door deze fraaie prestatie behoudt Emergo de eerste plaats in de poule. Emergo 2 worstelde, maar Het tweede seniorenteam van Emergo trad gehandicapt aan tegen Kieviten 2. Het was dan ook Kieviten dat 0-1 scoorde. Huib Gle- rum kon nog wel van afstand scoren - wat 1-1 inhield - maar hierna liep het een beetje vast. Het gemis aan ervaring in de ploeg gaf de doorslag, Kieviten profiteerde en liep uit naar de ruststand 1-4. Na "rust hetzelfde beeld en een stand van 1-6. Even leek het erop of Kie- ging, koken en huishoudelijk werk kwamón mij goed van pas voor dit vak. Els Potappel-Lindhout (21): "Ik praat graag over mijn schooltijd". Zuid-Oostsingcl 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM advertentie 1M Programma maandag 1 februari Tholen 20 u. Veronica dl-Veronica d2(P. de Kunder), Amigos 2h-Block 2(F.Spijker). B.O.Z. Gageldonk 20 u' VVR 1-Amigos lh(L.v.d.Lelie). B.o.Z. Tuinwijk 19 u. VVR 2-Amigos 2d(C.v.Oorschot, Meilust 2-Veronica lh(C.I- riks). Een zestal Thoolse atleten waren zondag middag van de partij bij de internationaal sterk bezette Nike-cross in Breda. Met de beste klassering kwam Patricia Niemantsver- driet uit Oud Vossemeer naar huis, die bij de meisjes B een 7e klassering haalde met een tijd van 4.43 over de 1500 meter, die werd gewonnen door P.Ruys van Metro Rotter dam. Bij de senioren liep Marien van Prooi- jen uit Stavenisse niet volgens zijn eigen plannen en werd 39e in een door de Belg Miel Puttemans gewonnen wedstrijd over 9200 meter in een tijd van 25 minuten en 55,1 sec. De bezetting was de sterkste in Nederland dit seizoen en nog twee Afrikanen, twee Belgen en een Duitse atleet gingen de eerste Neder lander Pieter van de Haas vooraf. De oorzaak van het minder goede presteren van Van Prooijen ligt in een zware 200 km. trainings- week, voorafgaande aan de wereldkam pioenschappen voor clubteams, waarvoor Marien van Prooijen met RKHAV uit Hulst gisteren (woensdag 27 januari) per trein is vertrokken. Dit als gevolg van het Nederlands clubkampioenschap dat hij vorig jaar met zijn vereniging behaalde. Rien van der Jagt uit Oud Vossemeer werd 120e en Jan de Leeuw 135e en daarmee 15e veteraan. Er waren 300 deelnemers. Bij de B-jongens liep Steven de Looze uit Oud Vossemeer meer een moedige strijd, maar kon evenals de Thoolse senioren geen vuist maken tegen de Nederlandse top, maar finishte toch verdienstelijk als 25e. Bij de prestatielopers wëerde Smerdiekenaar Izaak Quaak zich uitstekend en bleef on danks zijn 55 jaar toch in de eerste helft van de uitslag' viten het genoeg vond, omdat men het wat rustiger aan ging doen. Zo kon Huib Glerum door middel van een doorloopbal de stand op 2-6 brengen. Even later kon 'gelegenheids speler' Dick Bentschap-Knook - van origine volleyballer - na een fraaie beweging waar door hij zijn tegenstander ver achter zich liet, 3-6 scoren. Kieviten besliste de strijd door 3-7 aan te tekenen. Wilco Brevet deed met 4-7 nog wel wat terug, maar het was te laat om nog op gelijke voet te komen. Emergo junioren op 't nippertje Van d? junioren zijn we steeds gewend dat ze in de loop van de competitie steeds beter gaan spelen. Ditmaal waren ze te bewonderen in de Thoolse Meulvliet. Daar werd aangetre den tegen ELKV junioren 2. Even leek het erop, dat Emergo over deze ploeg heen zou lopen, doordat er zeer gemakkelijk gescoord werd. In de le minuut was het Tony Verjaal, die van afstand 1-0 scoorde. ELKV kwam echter telkens terug met zeer sterke tegen aanvallen, maar men kon de korf (die er toch ook aan deze kant wel was!) niet vinden. Met een doorloopbal bracht Tony Verjaal de stand op 2-0. Nu was het de beurt aan Petra Stapel, die een prima wedstrijd speelde. Ze was haar tegenspeelster tweemaal te slim af en die laatste daad werd met een treffer af gerond, 3-0. Vlak voor rust scoorde ELKV een tegentreffer, 1-3. Na rust herstelde ELKV zich volledig en bewees dat door op gelijke voet te komen, 3-3! Na enige paniek in de Smerdiekse gelederen was het Marco van de Hoek, die Emergo weer op voorsprong zette. Bijna riant, 5-3. Vlak voor tijd was er nog een treffer Van ELKV, 5-4, naar het verlossende eindsignaal klonk voor Emergo als muziek in de oren. Het was een benauwde, naar ver diende winst. Emergo A 2 overweldigd De aspiranten van Emergo reisden af naar Voltreffers, om daar een lesje te leren, Emer go bleek geen partij te zijn voor de thuisploeg, want Voltreffers liep al snel uit naar 4-0. Daaf de Rijke zorgde voor 4-1. Voltreffers ging door tot 8-1, wat de sterkte van het team dui delijk weergeeft. Ariënne van Haaften zag nog kans om in de vorm van 8-2 iets terug te 1 doen, maar het geweld van Voltreffers ging maar door en zo werd de eindstand 14-2 in het voordeel van de thuisploeg. Pupillen op kampioenspad De pupillen zijn goed op weg naar het kam pioenschap. Zaterdag was het de beurt aan Breda-Noord om het zoveelste slachtoffer te worden van het uitgekookte korfbalspel van Emergo. Toch opende Breda de score, 1-0. Toen sloegen Emergo's geheime wapens toe: Annemiek Reedijk en Mark Schreuders sleepten voor Emergo de overwinning bin nen. Ik heb een 2-jarige cursus voor bejaar denhelpster gevolgd. Bejaardenhelpster is niet hetzelfde als verpleegster, mijn wens, toch ben ik zeer tevreden met mijn werk. Als ik betere cijfers had gehad, was ik naar de I.N.A.S. gegaan en daar na de verpleging in, het medische aspect en het omgaan met mensen spreekt me aan. Toen ik begon als bejaardenhelpster, ik werkte bij de bejaarden thuis, lukte het werk goed. Wat ik o school geleerd had kon nu toegepast worden. Voor mij was het L.H.N.O. een goede opleiding, die goed aansloot bij m'n beroep en verdere studie. Jammer is dat mensen met hogere op leidingen, vaak het waardevolle van L.H.N.O. niet kennen. Men weet vaak niet genoeg van deze vorm van onder wijs en emn denkt dat het weinig voor stelt. onbekend maakt onbemind: ln verband met de ziekte van burge meester Baerends is het gesprek tussen de Thoolse Horecabond en de eerste burger vorige week woensdag niet doorgegaan. Een nieuwe datum is nog niet bekend. Thovo won van Amigos De heren van Thovo speelden donderdag avond 21 januari in Haestinge tegen Amigos uit Oud Vossemeer. Thijs Otte, Tom Vierge ver, Ton Ge boers, Henk Roggeband, Stef Hoven, Hans Roggeband en Jan van 't Hof hadden eerst de dames van hun club aan het werk gezien, eveneens tegen Amigos. De da mes wonnen vrij vlot met 5-0 en de heren besloten dat ook te doen. Toen mem echter eenmaal binnen de lijnen stond ging het niet erg serieus. Men liep snel uit tot 7-0 en dan verslapt men, want dan gaat het te gemakke lijk. Amigos kwam terug tot 7-4 en toen werd Thovo weer wakker. Met harde smashes en geconcentreerd volleybal werd Amigos de hoek ingestuurefmet 15-4. In de tweede set werd Henk Roggeband inge bracht. Met Tom Viergever naast zich als spelverdediger is Henk erg gevaarlijk en worden de ballen keihard over het net gesla gen. Daardoor stopt de aanval niet en binnen recordtijd werd het 15-4 tegen een moedeloos Amigos. In de derde set, toen men er bij Thovo toe besloot er maar een oefenpartij van te maken met als doel voor de stand toch te winnen met 5-0, werd er overmoedig ges peeld. Verschillende slordigheidjes bij som mige spelers gaven Amigos de kans om in deze set ook wat punten te scoren. De door gaans slimme ballen van Ton Geboers kwa men niet aan en Henk Roggeband en Jan van 't Hof werden niet genoeg in stelling gebracht. Met de setstand 15-10 werd het toch 3-0 voor Thovo. In de vierde set werd Thovo plotseling wakker. De aanval liep weer gesmeerd en de verdediging zat goed dicht. Thijs Otte fun geerde als spelverdediger en had Thovo voorgehouden er weer eens tegenaan te gaan. Jan van 't Hof kreeg weer de set-ups van Thijs die nodig waren en met goed samenspel werd de 4e set met 15-4 gewonnen. De 5e set le verde weinig problemen op. Met Hans Rog geband als 'dreuner' en Stef Hoven voor de tactische ballen werd Amigos in snel tempo naar 15-3 gespeeld. Conclusie: Thovo won met gemak en op halve kracht spelend van Amigos uit Oud Vossemeer met 5-0. Om misverstanden te voorkomen, het ging om recreatieteams. In een sportieve wedstrijd hebben de Thovo- dames donderdagavond in Haestinge met ruime cijfers van Amigos gewonnen. Het Oud-Vossemeerse team had wel enige wijzi gingen ondergaan, maar Thovo was nog de sterkste. In de eerste set bleek dat duidelijk met een 6-0 voorsprong en na de time out was er geen houden meer aan 15-0. De tweede set was eveneens snel beslist 15-3. In de derde set kwam Amigos er wel iets beter in, maar met een 10-3 achterstand hielp ook een time out niet meer15-3. Zo ook de vierde en vijfde set15-4, 15-1. Donderdag 4 februari spelen de Thovo-dames tegen de Heiakkers uit Hoogerheide. Puntenverdeling Veronica Dames Het eerste dameszestal van Veronica deelde maandagavond in Halsteren de punten met VVR, de "gevreesde" dames uit Krabbendij- ke 2-2. Dit was wel jammer omdat de twee sets op 't nippertje verloren werden, maar toch was de puntenverdeling reel. De scheidsrechter liet maar kort inspelen, zodat beide teams om zeven uur nogal koud aan de wedstrijd begonnen. Veronica begon goed met een 0-5 voorsprong, maar VVR haalde dat ruim in. In de slotfase werd er om de beslissende punten gevochten en Veronica verloor met 16-14. In de tweede set lukte het bij Veronica niet zo vlot, maar door alles op alles te zetten, werd er gelukkig met 12-15 gewonnen. De derde was een bekende rommelset met onzuiver spel en onnodig balverlies. Trainer Huib Boxce be nutte de time outs om de lady's tot rust te manen. Toen lukte 't ineens weer en kwamen ze er een eind bovenop. De laatste punten waren toch voor VVR, dat net met 15-13 won. Zo is 't genoeg dachten de Smerdiekse dames. Twee keer zo maar net verliezen was te gek. Mede dankzij de nummer 1, die aan 't net even liet zien dat zij dit nummer waard is, won Veronica gemakkelijk met 5-15. Amigos heren III met nipte 3-0 zege Het derde' herenteam van Amigos won maandagavond in een spannende wedstrijd met 3-0 van Meilust 5. Veertien dagen gele den wist dezelfde Bergse ploeg in eigen huis zeer verrassend 1 set te winnen. Nota bene nadat Amigos de tweede set met maar liefst 0-15 had gewonnen. Meilust bood in Meul vliet heel wat meer tegenstand. Een goed blok en de rake klappen van een torenhoge Beig- enaar zaten de Thoolse ploeg danig dwars. Alleen op de keiharde opslag van Jan Loof en taktische ballen, hadden de gasten geen ant woord. Toch keek Amigos in de eerste twee sets telkens tegen een achterstand aan maar ook de 0-5 in de tweede set werd weggewerkt. De eerste set was in twintig minuten in een 15-10 zege omgezet, maar voor de tweede had Amigos een halfuur nodig om op 't nippertje met 15-13 te winnen. In de laatste set ging het gemakkelijker: 15-9 in een kwartier. Top- ploeg Sic Pugno 5 zal over veertien dagen Amigos 3 heel wat meer hoofdbrekens be zorgen. Amigos dames gelijkspel De dames van Amigos 1 zijn de tweede com petitiehelft sterk begonnen. Het Dinteloordse Voverdi, dat de eerste ontmoeting ruim had gewonnen, werd nu thuis op 2-2 gehouden. In de eerste set ging Amigos fel uit de startblok ken, wat een kleine voorsprong opleverde. De tegenstander kwam sterk terug, waardoor een 13-13 tussenstand op de borden kwam. In een spannend slot won Voverdi de set met 17-15. In het vervolg van de wedstrijd groeide Ami gos naar een hoog peil en via harde smashes van Wilna van der Werf en Carla van Unnik werd de tweede set met 8-15 veroverd. Nadat men gas terug nam in de derde set bleek dat dit iets is dat dit seizoen onmiddellijk wordt afgestraft. Bij een 13-4 achterstand kreeg men het ritme terug en via sterk verdedigen van Ina de Kunder en Marleen Havermans kwam men terug tot 13-7, maar de set was niet meer te winnen. Met veel karakter werd vervolgens de vierde set aangepakt en op goede set-ups' van Anja de Wit en Dori van der Steen scoorde Trudy Hage menig punt. Nog enige stuiptrekkingen van Voverdi leverde een stand van 12-12 op. Via hard werken werd uiteindelijk met 12-15 de eindstand 2-2 ge realiseerd. Jeugdvolleybal De Amigosjongens mochten zaterdag onder leiding van Ad Vos de wedstrijd tegen koplo per Blauw Wit afwerken. Vrijdagavond had den 2 spelers zich nog ziek gemeld, maar de strijd tegen de koploper wilden ze toch niet missen en ze waren toch present. Voor de coach was het echter al een reden geweest om zich te verslapen. Het te laat beginnen bleek voor de Amigos boys een geweldige stimulans te zijn. Na een spannende strijd werd echter met 3-0 verloren maar met fabuleuze set standen, 14-16, 14-16 en 11-15. Een nipt en milt verdiend verlies. Ook de meisjes verloren met 3- 0. Wel is er een record van de setstanden gebroken. Het oude record stond op 15-11 en dat werd in de derde set verbroken, 15-12. De andere set standen warën 15-4 en 15-5. Over het alge meen werd er door de meisjes niet zo best gespeeld' maar zoals altijd: volgende keer beter. Misschien zit er dan wel een setje in! 2 8—4 O «i Een glas bier in de Thoolse horecabe drijven kost 1,35, meldden we enkele ALLE SOORTEN weken geleden. De meeste stamgasten zullen wel gemerkt hebben, dat dit jam mer genoeg niet overal het geval is. In de meeste etablissementen moet 1,50 voor een pilsje of borrel worden neer geteld, maar er zijn ook cafe's waar 1,40 wordt gerekend en kantines waar men nog voor 1,25 terecht kan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1982 | | pagina 11