Vreemde brand in Tholen MET GLASBAK EN MET DE KUBUS NAAR 1982 Jan Overeenkam. BOUMAN POTTER Van kringetje tot wereldcirkel Dank De redactie wenst alle lezers een gezond 1982. 6,^1 Woensdag 30 december 1981 38e jaargang no. 8 tandartsen Wouters en Vos UITBREIDING SPREEKUREN Proloog: WONINGINRICHTING Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Epiloog Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07. Bankrekening 30 30 05 556. Abonnement ƒ15,50 per halfjaar, per jaar 30,— Per post 37,50 per jaar. Losse nummers 0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btW per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contan- tinclusief btw. Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Oudejaarsavond, een avond van bezin ning. Tien tegen één, dat na deze cliché-achtige opening menig jonge re, zo hij-al de moeite die eerste zin te lezen, heeft genomen, het verder wel voor ge zien houdt. Men wil nog wel gezellig heid, maar geen fratsen, geen bezinning. Waarom juist op oudejaarsavond? Is het bovendien wel helemaal waar, dat het een avond van bezinning is? Voor jonge mensen slechts een vrolijk feestje met veel vuurwerk tot besluit? En oude mensen hebben niet persé ou dejaarsavond nodig om zich te bezinnen op alles wat er is gebeurd. Dat doen ze toch al vele avonden. Ook vele dagen van het jaar komen de herinneringen boven. Zij verbazen zich over alles wat er gedurende hun lange leven is veran derd. Zittend in een beschut hoekje van eigen kamer of het flatje van het be jaardentehuis, herinneren zij zich hoe zij als kind op straat hebben gespeeld. Met springtouw, hoepel of tol. Er was geen gevaar op straat. Soms kwam de groen- tenman met zijn paard en wagen langs: klik, klak. Je hoorde hem al in de verte aankomen. De bakker duwde een'bak fiets voort of had de broodmand voor zijn stuur hangen. De melkboer had een open kar met de melkbussen. Zelfs fiet sen waren er in het begin van de eeuw nog maar weinig. Herinneringen op oudejaarsavond. Ze zijn de laatste jaren niet zo erg vrolijk. Als ze het ooit geweest zijn? Er komt teveel ellende en narigheid op ons neer. Vroeger beschreef het leven maar een heel klein, kringetje om ons heen. Toen waren er bijvoorbeeld geen maatschap pelijk werkers of neurologen nodig. Men kwam niet zoveel verder dan de eigen woonplaats en zelfs de dienst plichtigen. die naar het Willemientje in Bergen op Zoom moesten, waren in het oog van de dorpeling als het ware wereldreizigers. Een telefoon nog een rariteit, geen radio, laat staan t.v. Nie mand wist iets van een neger. Een Ma rokkaan had men nog nooit gezien. Wie zal hepalen wat meer waarde heeft. De materiële vooruitgang of de innerlijke beschaving. In het boek Prediker staat: wetenschap vereerdert smart. Het is on juist te denken dat dit alleen maar op geleerdheid of ontwikkeling slaat. Het houdt ook verband met het feit dat men in het kringetje van weleer weinig of helemaal niets afwist van al die ellende in de wereld. De nu complete wereldin formatie. de meerdere wetenschap ver meerdert de smart. Zo komen er ook,bij overpeinzingen op de grens van 1981 naar 1982 zekere conclusies. Conclusies dat de kringloop niet te stuiten is. Con clusies eveneens dat welvaart nog geen welzijn betekent. Feit is dat de Prediker gelijk kreeg, want van het eigen kleine kringetje van weleer tot de wereldinfor matie op dit moment betekent: weten schap vermeerdert smart. Wekelijks is deze krant zonder kloppen bij u binnengevallen. Wel op uw eigen verzoek. Daarom was dat niet onbe leefd. Gelukkig, zover we kunnen na gaan. zelfs een wekelijks welkome gast, die nog het zo heerlijk "onder-ons" deed ervaren. Het lijkt wat onwezenlijk in een tijd dat elk mens een nummer dreigt te worden. Denk alleen maar aan de PTT postcode. Hopeniijk was men toch wekelijks weer even betrokken bij de gemeenschap waarin men leeft. De band van krant met lezer is van grote waarde. Dat wordt pas ervaren als het gemis er is, zoals pas wordt beseft dat er geen loodgieter meer op het dorp is als die goot lekt. De krant wil ook nogal eens attenderen op wat anderen vaak negeren. Het zijn immers in een overzichtelijke gemeenschap toch vaak de kleine dingen, die het doen. Het laatste nummer van 1981 ligt voor u. Met volgens traditie nogal wat samen geperste terugblikken op dit jaar zo stappen we met elkaar over de drempel 1982 binnen. Vele bekenden moesten we achterlaten. Het schrijnt naarmate de band daarmee hechter was. De grote vraag rijst wat 1982 gaat brengen. Afgaande op 1981 is het moeilijk daarover volop optimist te zijn. Ook niet als krant. Immers, het laatste halfjaar werd ook in onze ex ploitatie de depressie gevoeld. Nog niet zo pijnlijk dat een operatie nodig is, maar zonder dat de lezer dat bewust zal zijn toch ook voor onze krant een ver mindering van advertentiepagina^. Daartegenover blijft het streven het re gionaal nieuws toch zo uitgebreid mo gelijk door te geven. Met daarbij alle tekortkomingen van dien. Wie immers wekelijks aan de weg timmert als die eigen krant van u, wordt naar inhoud vrijwel op het goudschaaltje gewogen. Wie echter niet durft bouwen aan een toekomst, juist in donkere tijden, die graaft een put van ellende. Meewerken naar vermogen. Daarbij kan de gerings te daad bijzonder waardevol zijn. Hel pen kan ieder. Laten we in elk geval erkennen, dat er nog volop reden is tot dankbaarheid. Dankbaarheid ook voor de trouw van ons lezersbestel, dat zich in elk geval nog uitbreidde.Dank ook voor het met kritiek of met waardering mee leven. Beide zijn ook in 1982 nodig. Ook daarom onze beste wensen voor dat nieuwejaar. Met ingang van 5 januari 1982 te St. Maartemsdijk Groene Kruisgebouw DR. Tazelaarstraat dinsdag van 15.30-16.30 uur woensdag 16.30-17.30 uur Advertentie I.M. in het oudejaarsnummer 1981 Het kringetje en de wereldcircel Dank aan de Eendrachtbode- schare Jan Overeenkam met glasbak en kubus Door 1981 over de drempel op rijm, daar wat kritisch, ginds wat fri vool, het internationaal plukje, het na tionaal tukje, het provinciaal stukje en tenslotte het regionaal drukje uitgebreider belichtend. Verder in de oudejaarsbijlage: De nieuwjaarswensen van den courantier Historisch 1981 in beeld en woord 75 jaar geleden werd de postveer- dienst StavenisseVianen gestaakt 50 jaar geleden kon men het beste 'een geldschop' missen 25 jaar geleder kreeg Tholen en Sint-Maartensdijk een industrie terrein Commissie R.O. behandelde be zwaarschriften stadskern Tholen en kom Poortvliet Stuurgroep Oosterschelde hoeft geen Thoolse recreatiestop in te voeren Aangestoken brand verwoest de smederij in Tholen Boer moet initiatief en risico ne men In 1982 'kerkepad' op Tholen Volgend jaar 177 huizen Meer zeggenschap vanaf dijk- kruin De beste wensen van alle Een- drachtbode-mensen DE DAG DIE VOOR U LIGT, HEEFT WIJSHEID, DE DAG DIE TEN EINDE SPOEDT, ONDERVINDING. Dit nummer bestaat uit 26 pagi na's Een vreemde brand legde in de vroege ochtend van Tweede Kerstdag het koffie- en theehuis de Smederij op de hoek Vis- straat/Kaay in Tholen in de as. De deu ren stonden open. de brandweer rook olie en zag veel blauwe (olie)vlammen en er werden stukjes deken aangetroffen. Boven branddde het pand van voor tol achter en van onder tot boven. Allemaal aanwijzingen voor brandstichting. De technische recherche van de rijkspolitie stelde dezelfde ochtend van de brand nog een onderzoek in. De Thoolse politie heeft eigenaresse Ineke Beets verhoord. Zij was donderdagavond om. negen uur vertrokken naar een vriend in Poortvliet, waar ze de ochtend vanlde brand ook van de situatie op de hoogte werd gesteld. Ze had de voordeur van de Smederij aan de binnenkant afgesloten en de sleutel zat er na de brand nog op. Haar met veel enthousiasme opgebouwde koffie- en theehuis, dat in twee jaar een vaste klantenkring had opgebouwd en 's zo mers voor verschillende vrouwenvereni gingen bij hun fietstocht een vaste pleis terplaats was, werd qua interieur totaal verwoest. De politie speurt verder om te proberen deze verdachte brand tot klaarheid te brengen. Rechts het huis van buurman G.J.den Hertog, die de brand ontdekte en dankzij het optreden van de brandweer nog in z'n nog niet zo lang geleden gereed geko men, fraai pand woont. Als je optimist wilt wezen, moet je dit verhaal niet lezen, want zelfs de grootste optimist, vaart TWEE EN TACHTIG in de mist. Wil j'als pessimist door 't leven? Dan wil ik j'een raad meegeven. Juist de grootste pessimist, heeft vaak de beste kans gemist. A Is d'oudejaarsavond is gekomen, zit het gezin weer bij elkaar, bij het verstrijken van de uren, de laatste van dit oude jaar. 7 Er wordt gedacht aan vele dingen, die in het daag 'lijks bestaan en bij het wisselen van de weken, weer aan ons zijn voorbijgegaan. Wat voorspoed werd ons nog gegeven, waarvoor we nu nog dankbaar zijn. Het werd wat minder, nee, niet beter voor het gezin, voor groot en klein. Gezondheid bracht toch weer haar krachten. Na weken, maanden van geduld, Ging een breder toekomst open vol licht, met nieuwe hoop vervuld. Er was een bruiloft met veel bloemen, T wee jonge mensen stonden klaar. Of wel twee krasse oudjes vierden, de hoogtijdag van 't gouden paar. En ook een kindje werd geboren, nog zien we deze blijde dag, toen echt geluk daar als een wonder, voor 't eerst in 't roze wiegje lag. Maar ooker waren tegenslagen, zo hard soms en zo onverwacht: gezinsverdriet, ve-lies in zaken en telkens wordt d - an gedacht. Eén dag die nooit meer wordt vergeten, het liefste ging toen van ons heen. De wereld was zo leeg geworden. We stonden helemaal alleen! Zo gaan de jaren en ze komen, het brengt zijn vreugde en zijn leed. Er blijven steeds herinneringen, waarvan een ander weinig weet. Iets wat we niet aan and'ren zeggen, zal altijd met ons medegaan, nog scherper dan op and're dagen, op Oudejaarsavond voor ons staan. Weer is bijna dit jaar verstreken. Straks wordt het luide....uitgeluid. Men werkte heel hard voor de vrede, maar speelde op de oorlogsfuit. In Warchau en in 't Midden Oosten vergeet men dit afscheid niet, want 't bracht in duizenden gezinnen, heel wat kommer en verdriet. Is alles niet zo goed verlopen, zoals u 't wenste in dit jaar, veel rozen hebben vaak veel dorens. Dat is niet prettig, maar wel waar. Als u wou lachen, moest u huilen, geeft toch de moed nog maar niet op. Een schip verging in 't zicht der haven, en menigeen viel van de top. Een nacht voordat het zonnegloren de lange levensweg bescheen. Maar alles is nog niet verloren, want moed, dat houd je op de been. Zie, uit de hemel dwarrelen vlokken en kinderen spelen in de sneeuw, daar kun je dan toch van genieten. Geef het niet op, vecht als een leeuw. Een jaar waarin de kern-raketten, tot akties riep: ik wil ze nie. met zulke wapens vree bewaren is een vulkaan vol energie. Revolutie, gijzelingen, Ook die hebben we weer gehad. Een vuur ontvlamde in Egypte en trof de president Sadat. Reagan in de nieuwe wereld, Volgde daar Carter op. In Afganistan de R ussen, Wie zet de bewaapning stop? In Polen was de vakbeweging, een eindje op het vrijheidspad en Israël pakt de Golanvlakte zet zo de Syriërs schaakmat. Zo blijft het in de wereld rommelen, o spaar ons voor die bliksemflits, die de volkeren zou vernietigen, de wereld vaart in dichte mist. In het eigen tand, gingen we stemmen. Den Uyl verloor, Terlouw die won. Maar om een kabinet te vormen, moest rechtgemaakt, hetgeen was krom. Van Agt won toch nog eens op punten, maar Wiegel staat nu aan de kant. Om touwtjes aan elkaar te knopen, moét het toch wel hand in hand. A Is zeer trouwe kameraden, fietsen op het zuinig spoor. Want "de breêje kan 't nie trekke", maar dat had u ook al door. Om het raadsel te vergroten, kwam. toen de KUBUS op ons af. Schuivend naar de goeie kleuren Puzzeld'ik soms op een draf. Die Kubus gaat de drempel over, want wié weet wat dat jaar ons brengt? Het is even duister als die kubus Het puzzeluur wordt dus verlengd. Nog groter ,t aantal werkelozen, dan het al was in 't vorig jaar, Wie kan meer arbeidsplaatsen bieden? Jawelke kubus speelt dat klaar? Het jaartje ook van vele fraude's, in de bouw en in de vis. Een jaartje dat de prijzen zakten van woningen, dat was niet mis. Een jaar weer bij de Oosterschelde, nog langer vrij spel voor de zee. Straks gaan we stemmen voor de Staten De Thoolse Staten tellen mee. Venekamp zei: vliegtuig? sproeien? Hou die boot toch maar wat af, want als die spuiters doelen missen, gaat eerst het koren, niet het kaf Het eindsignaal van dijkversterking fluitte Tuynman op zijn fluit, inmiddels is die V. V.D.-er het kabinet Van Agt weer uit. Bij A sselbergs kwam de misère zeljs aat oednjj ging op/de fles. dat kostte toen ook onze mensen hun baan en dat aan meer dan zes. Een gouden feest van Zeeuwse vrouwen, daar was men samen voor in Goes. Beatrix....die kwam in Veere. Van distels maakt men kruidenmoes. Een eeuw waterstaat in Zeeland. M 'n petje neem ik daar voor af, maar wil nu dichterbij gaan kijken wat EEN EN TACHTIG Tholen gaf. Veel minder C.N.C. geluiden, maar veel méér in de bak voor 't glas. De boeren zoeken nieuwe wegen en stonden zelfs ook voor de klas. Zoet water heeft de landbouw nodig en een goede prijs, dat snap je wel. We zaten amper nog in 't voorjaar en toen kwam ook het stedenspel. Bevend zat het eiland Tholen, op die avond aan de buis, wanhoop was er bij de kijkers, want de rodeo viel in 't gruis. Later viel men ook in 'i water, dansend op het slappe koord. maar het denkteam scoorde punten, het zweet stond Baerends op zijn boord. De wedstrijd was toch wel plezierig, plezierig voor de hele streek en wie ook nu sportief wil blijven, denkt vol woede nog aan Leek. Talrijk waren de supporters, die naar Leiden zijn gegaan. Gratis reden toen de bussen: verloren! maar toch goed gedaan. De VVV kreeg sterker benen, er werd gereorganiseerd. Er waren zilveren Thoolse Dagen, muziek en zang gepresenteerd. De trekker-trek, enorm spektakel, voor mij hoeft men dat niet te doen. Duikers, duiken met vergunning, onze damjeugd werd Zeeuws kampioen. De politie, die bekeurde, wie te hard de weg bereed, want ze kwam op volle sterkte en staat zo met 't bonnetje gereed. Vaarwel zei men tot Kloet en Timmers, de nestors van hel Waterschap. Toen was er weer een donoravond, om bloed te geven, dat is knap. Die zaalvoetbal is wal voor mij. Een sportinstuif op vrijdagavond, maar muziek ontbrak bij d'open dag. Gelukkig was er "dodi dodi" En Thoolse Boys kreeg ook zijn vlag. Het werd opnieuw een derde klasser. Er komt een circulatieplan, om binnenstadsverkeer te leiden, zo vloeiend mogelijk als het kan. Een verpleeghuis zijn de mogelijkheden. Ten A nkers ziekenboeg gaat door. De Kaai ging men reconstrueren. "Crescendo" is geen mannenkoor. Een zilveren Betho, restauratie door "Stadsherstel" van 't vissenperk. De Kogge vaart met volle zeilen. Een pastoor kwam naar....de Roomse kerk Olympia dat jubileerde, het gvmt al tachtig jaren lang, bij de gasfabriek milieu-verzieking, toen was ik toch wel even bang. Een mare ging door 't stadje Tholen, het zwarte blad van dit verhaal, dat in 't verkeer was omgekomen, goed medeburger: Dim de Waal. Een mijlpaal sloeg de woningstichting, wat rijmt er op Touw-slagers-dreef? Tweeduizend huizen: "Beter Wonen".... gefeliciteerd, geef mij de wreef. In "Buitenzorg" ook albezuinigen. De Kroon heeft woningbouw beknot De raad wil bouwgrond nu verkopen, voor 'n spotprijs en da 's ook te zot. De sluis in d'Oesterdam moet blijven, voor vissers en voor watersport, als Tholen straks nog lucht wil happen, moet op die sluis geen geld gekort. In Tholen moet je vislucht ruiken, want als dat er niet meer is, nou dan kun je t en, geen Thoolse vis, da's een gemis. In POORTVLIET.Goudzwaard honderd jaren, Machiel zet 't beste beentje voor en meester Weijler, onderwijzer, gaat ook al zó een kwart eeuw door. S.P.Sweer eerste klasser, de kerken een nieuw clubgebouw, maar bij camping "De Striene", zat de toerist in zak en rouw. Politieman.....ja da's Van Dijke heeft nu ook al zijn A.O. Wee, maar Pascha, die prima jachthond, verongelukte.jammer Een trailer voor de wedstrijdduiven, werd gebouwd bij Elenbaas. De Boe tot Statenlid gekozen en Nieuwkerk kreeg van Sinterklaas „ide leiding van de C.D.A.-ers.' Toen was er koninklijk zilver weer voor Philippus van der Male Nou Poortvliet....tot de volgende keer. In SCHERPENISSEzei Van Damme: ruik je nu die nassie meer, ja, dat is toch nogal logisch, want de Chinees kwam toch een keer. V Chinese eethuis met veel knallen Geopend, later ook in brand, maar 't 'is er wel gezellig eten, na een bad aan 't Gorishoekse strand. Ook een orchidee in Scherpenisse, het was één van een zeldzaam soort en een luchtballon op Thoolse Dagen heeft geen toprecord gescoord. De Oosterscheldeschool met vrouwen, Sponsorde "Philadelphia En d'expositie "Dit is Tholen Doet zelfs geen Thoolse expo na. Aan 't strandje een reddingsbrigade Een bushalte aan 't Spuidamplein Genoeg nu maar van Scherpenisse, wel klein, maar dikwijls toch veel gein. Sint Maartensdijkde centrumzetel, zag Boerden en het carillon, sloopte weer wat oude panden, want 't profiteert, zoveel maar 't kon. Het Smalstads mannenkoor werd eerste, op het Zeeuwse zangconcours en de L. T.Sdie jubileerde, Van Tuvn, de tandarts, die moest stoppen, zo'n l.t.s. maakt haast jaloers. Jacob Bijl....en 't gouden potje, werden geveild in Amsterdam, drie and'ren kwamen in zijn plaats. De horeca bleef langer open voor Kerst stond men nog op de schaats. Een grote aktie is op Tholen, gevoerd vanwege grote nood, vanwege honger bij de Poten, het kleine Tholen was toen groot. Ik ga het nu per plaats bekijken, dat ben ik immers zo gewend, daar is ook wel wat uit te peuren. 'k Ben op elk dorp bekend. O foei ik moest de Stad eerst hebben. Want Tholen, dat is toch een stad. 7/c maak nu need'rig m'n excuses, want Tholen zit niet in de klad. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Tel, 01670-33 85 In THOLEN, naast wat zwarte paling, ook het jongerencentrum "Paspartoe" It en "Meulvliet" in april geopend, Ik daar ging ik heen met pa en moe. ïk De sportzaal is om van te kluiven, 'n tribune en al is er ook bij. 'n Beheerscommissie stond te gnuiven. 't heeft bijna zes ton opgeleverd. Zeg maar, waar ik hel halen kan. De bibliotheek nu volop ruimte, een brand bij garageman De Viet en toen een woningwet-ontruiming, want zóveel huizen zijn er niet. Zuster de Smit pensioenneerde, een Hage rijdt weer op de fiets De Smerdiekse voetbal jubileerde, want VEERTIG JAAR is ook niet niets. De Van Stolbergschool in 't zilver, En Tack benoemd in Medemblik, zo kan ik uren nog wel verder, maar dat doe ik niet, want wie ben ik? In STA VENISSEeen mensenredder: Chris den Braber, weet j't nog? De Boswei kreeg een speeltuinwei'tje, de christelijke school die kwam er toch. Een nieuw dorpshuis.....nog geen poten? In Haestinge gaat dat wel vlug, naar Stavenisse is 't verder lopen dan doet de raad een stapje trug. Een predikant is overleden, er was toen heus veel dorpsverdriet. Maar wat commandotroepen deden, dat zie je toch zo vaak nog niet. Zeeuws kampioen, d' E. H. B. O. -ers, het zangkoor zong voor de E. O. Een wisselbeker voor de schutters En Gorissen ging weg.hoezo? Verdrinking van een Brabants duiker In het zo diepe Scheldegat, toen kwam daar predikant Den Butter Stavenisse hebben w'ook gehad. In SINTANNALAND.... ..de nieuwe sportzaal en de Tonhuisstraat; zijn al lang klaar! En "Accelerando" had een eeuwfeest, Dat laatste is dan wél echt waar. Groots was er het muziekprogramma. Voor het eeuwfestijn daar opgezet, men kwam van heinde en van verre met bloemgeboomde binnenpret. Er waren zieke populieren, die stonden aan de Javadijk, maar W.H.S. gaat nooit verloren: Kreeg 'n vijftigjarig huldeblijk. Het werd opnieuw een tweede klasser. Ad Kramer is een goed symbool, voor ijv'rig, werkende mensen. Hij kreeg het zilver. En een school heeft al de diamanten leeftijd. "De Meestoof' deed weer goed zijn best. Jan Moerland is een grootste dammer En een voedselaktie deed de rest. Een baby op een zolderkamer, werd door de brandweer net gered. Ik wil me daarop niet beroemen. 't Is slechts een plichtzo is 't maar net. De nieuwe ijsbaan kwam op schaatsen, een twaalfhonderdledenclub, vooruit maar weer in twee en tachtig, Vooruit Sint Annaland, hurry up! In OUD-VOSSEMEER legt Hommel kabels, Al meer dan vijf en twintig jaar. En Ridderhof, die muzikant is, speelt dat al vijftig jaren klaar. Vosmeer I, dat degradeerde, maar de dames wormen een bokaal, evenals de Eendrachtruiters. Voor de tennis straks een kleedlokaal. Thijs Fase fietst'n beste ronde, Voor het zangkoor 'n jubileumfeest. En Rien Jeroense, die kan lopen, zoals er nooit één is geweest. In de Dorpsweg staan nog geen huizen. Ligt bouwen in het dorp dan plat? Nee, er komen nog wel huizen, als de kleuterschool meer kind'ren had. We gaan in SINT PHILIPSLAND kijken, waar Van den Berg werd uitgezwaaid. Toen kwam een Vogel aangevlogen, Die kwam van Kampen aangewaaid, Hij is in Flipland neergestreken, Zo'n Zwaluw brengt de lente weer. f Toen werd de eerste paal geslagen, voor 'n nieuwe school, zo is 't een keer. De braderie had zomerweertje. Bram Kosten ging er met pensioen. 't Bejaardenwerk, dat gaat geweldig. De raad gaf nogal van katoen. Voor de Philipsdam een open dag, De schooljeugd ging weer lekker zwemmen en deed dat met een blijde lach. Een dominee kwam zich verbinden. Een snelkas bij 'n vernieuwde Bank. Ik moet nu toch wel snel gaan stoppen, want deze rijm wordt'veel te lank. Zo mijn waarde lezer(essen), dit was weer een lang verhaal, van hetgeen dit jaar gebeurde en dót is 't nog niet allemaal. Het jaar is bijna weer ten einde, snel vergleden, dat is waar, voor het nieuwe zijn veel wensen, terwijl ik op de kubus staar. Er zijn weer allerbeste plannen en voornemens, zo goed. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst Die is zeker nog vol moed. Wil de medemens gedenken, haat vermijden en ook nijd, waarom narigheid te maken? Een jaar is óók een korte tijd. Nou, dan gaan we toch maar wensen: eerst voor onze koningin, dan voor onze commissaris, dan voor 't hele landsgezin: Vrede, vrucht, gezondheid, leven, vrijheid zij u aller deel. Gun dan ook eens wat aan anderen, want wij hebben nog zo veel. Het allerbeste voor u allen, trouwe Eendrachtbode-schaar prettig nieuws in de kolommen, ja, een rijk gezegend jaar! Advertentie 1M Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service "A^vertenti^?!?"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1