Provincie schrapt Baalhoekplan Beter Bewegen voor Ouderen kreeg volop voet aan de grond Vriendelijk wegberm-beheer IN BEROEP Provinciale staten beslissen over verwijdering Baal hoekkanaal van streekplan OM MISSI ES Raad voor het milieu Milieucommissie Welzijnsplanning Waterbeheer Emancipatie 100 jaar waterstaat AANVRAGEN NEDERLANDSE STIKSTOF MAATSCHAPPIJ Donderdag 26 november 1981 Provinciale staten van Zeeland zullen in hun vergadering van 1 1 de cember definitief beslissen over het schrappen van het Baalhoekkanaal van de kaart van het Streekplan.Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. i Internationale belangen B ezwaa rsch rif ten Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. Voorzitter C.J. Moerland zet punt achter een dertigtal Groene Kruisiaren rissen gebouwen enz. j 784.750,01. Er Hoofdwijkverpleegkundige is voornaam kruisonderdeel Onderhoud wijkgebouwen Ledental blijft stijgen. Contributie onveranderd Afscheid vice-voorzitter Gymnastiek, volksdansen, zwemmen A B D IJ I EUWS In 1981 is de provinciale waterstaat grotendeels overgescnakeld op milieu vriendelijk wegberm-beheer. Dat wil dus zeggen: minder maaien van ber men, bepaalde plantensoorten ontzien) niet of nauwelijks gebruik maken van bestrijdingsmiddelen etc. De waterstaat heeft nu een notitie ge maakt over de opgedane ervaringen en eventuele stappen naar een nog vrien delijker beheer van de provinciale weg bermen. Geconstateerd is dat de invoering van een alternatief bermbeheer zonder veel problemen is verlopen. Voor het maaien is een aantal richtlijnen opgesteld, die in korte trekken het vol gende behelzen. Alle bermen, taluds, slootkanten enz. worden éénmaal gemaaid in de periode september-oktober. Een uitzondering wordt gemaakt voor een aantal met na me genoemde bermen waar ook een maal in de eerste helft van juni wordt gemaaid. Vanwege de verkeersveilig heid wordt wel geregeld gemaaid in de bermstrook tussen de weg en de reflec- torpalen. Het maaiwerk wordt niet meer uitge voerd met een z.g. klepelmaaier, die het gras fijnhakt en waarna het in de |aerm blijft liggen. Er wordt andere apparatuur gebruikt en het maaisel wordt afge voerd. Zuidbermen worden - indien van toe passing - als eerste gemaaid. Ten slotte moet spoorvorming in bermen en taluds worden voorkomen. In de maaibestekken zal een en ander nog duidelijker worden omschreven. Financiële problemen zijn er niet ge weest. Het is de bedoeling dat in 1982 praktisch alle wegbermen op deze manjpr zullen worden gemaaid. Qok zijn er richtlijnen opgesteld voor het gebruik van chemische bestrijdings middelen. (Die worden trouwens zo beperkt mogelijk gebruikt). Ze worden niet gebruikt in droogvallende watergangen en in beplantingen die ouder zijn dan vier jaar. De chemische bestrijding langs randen van asfaltwe gen wordt beperkt en er wordt waar mogelijk overgeschakeld op van tijd tot tijd ploegen en afvijzelen. Er wordt geen chemische bestrijding meer toegepast rond wegwijzers, bermpalen etc. Bestratingen, fietspaden en dergelijke kunnen zonodig nog worden bespoten, éénmaal per jaar, kort na de winter. Distelhaarden kunnen zonodig selectief chemisch worden 'bestreden. Er is vast gesteld dat van een bestrijdingsmiddel (MCPA) op een aantal plaatsen nog te veel is gespoten. Er zijn bij provinciale waterstaat afspraken gemaakt om in 1 982 het spuiten verder aan banden te Dinsdag 1 december a s. om 10.30 uur buigt de Derde kamer uit gs zich over het beroep van het bestuur van de Christelijke kleuterschool Terneuzen. Het bestuur heeft beroep ingesteld tegen het door de gemeente Terneuzen vastgestelde bedrag per leerling over 1978. Ook worden op 1 december twee be roepszaken behandeld op grond van de algemene bijstandswet De Tweede Ka mer uit gs is hiermee belast. Het gaat om beslissingen van b. en w. van Sint- Philipsland en van Middelburg, die resp. worden behandeld om 1 1.00 en Van eind april tot eind juni heeft op een aantal plaatsen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en het provinciehuis het ontwerp voor de wijziging van het streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ter inzage gelegen. Dit ontwerp heeft betrekking op het schrappen van het Baalhoekkanaal en het geplande indus triegebied aan de Westerschelde-oever. Deze zaak heeft een lange voorgeschie denis. Toen het streekplan in oktober 1 977 werd vastgesteld door de staten, bestonden er al twijfels over de vraag of-het Baalhoekkanaal wel of niet de Zeeuwse belangen diende. Er werd toen een speciale Baalhoeknota in het voor uitzicht gesteld, die echter nooit ver scheen, omdat de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening in mei 1979 met een standpunt kwam over het kanaal. Hoewel de minister pleitte voor het handhaven van het ka naal op de streekplankaart gaven gede puteerde staten - met medeweten van provinciale staten - de directeur van de provinciale planologische dienst op dracht een wijziging van het streekplan in studie te nemen. Ondanks hernieuw de aandrang van de ministers van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning en van verkeer en waterstaat be sloten GS hun standpunt niet meer te wijzigen. In november vorig jaar volgde vaststelling van het voorontwerp. Hierin werd geen wijziging meer gebracht, on danks de reacties hierop, vooral van rijkskant. De grote belangstelling die het rijk aan de dag legt voor het Baalhoekka naal heeft te maken met het feit dat de kanaal-aanleg onderdeel is van een aantal internationale afspraken tus sen Nederland en België, de zg. wa terverdragen. In principe zijn de beide regeringen het eens over het volgende: België levert schoon Maaswater en zorgt voor een schone Schelde en een De provincie meent dat de aanleg van het Baalhoek kanaal alleen nadelige gevolgen heeft voor Zeeland. schoon kanaal Gent-Terneuzen Neder land gedoogt dan de aanleg van het Baalhoekkanaal en de afsnijding van de Bocht van Bath in de Westerschelde. Afgezien van het feit dat de Belgen vrij veel binnenlandse problemen nebben met het waterverdrag, zou het schrap pen van het Baalhoekkanaal de over eenkomst in de ogen van onze Zuider buren' totaal onmogelijk maken. Van daar de aandrang van het rijk op de provincie het Baalhoekkanaal te hand haven óp de streekplankaart. i r De ter inzage legging van het ontwerp van de wijziging leverde 6 bezwaar schriften op, ditmaal niet van veront ruste burgers, maar van louter officiële instanties. Namelijk1 de waarnemend hoofdingenieur-directeur van Rijkswa terstaat Zeeland; de directeur regionale economische politiek van het ministerie van economische zaken; de inspecteur ruimtelijke ordening in Zuid-Holland en Zeeland; de minister van openbare wer ken te Brussel; de bestendig afgevaar digde voor openbare werken en mid denstand van de provincie Antwerpen en van het Antwerpse provinciebestuur zelf. Gs baseren zich op de adviezen die de provinciale planologische commissie over de bezwaarschriften heeft gege ven. Die adviezen komen er in het algemeen op neer dat de aangevoerde bezwaren reeds bekend waren en dat ze dus niet hoeven te leiden tot wijzi ging van het reeds ingenomen stand punt van de provincie, namelijk dat het Baalhoekkanaal alleen nadelen pplevert voor Zeeland en voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzon- I De provinciale raad voor het milieu vergadert vrijdag 27 november a s. om 10.00 uur. Op de agenda staan het ontwerp-voorstel bestuurlijke organisa tie waterkwaliteit, het advies van een commissie uit de raad over de provin ciale distelverordening, het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland, de ont- werp-nota natuur- en landschapsbe scherming en het milieuverslag van de provinciale waterstaat over 1981. Ook op 27 november, maar om 14.00 uur vergadert de statencommissie voor het milieu. Agendapunten zijn: het ontwerp-voorstel bestuurlijke organisa tie waterkwaliteitsbeheer, het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland, een nota over milieu-vriendelijk beheer van weg bermen en de ontwerp-nota natuur- en landschapsbescherming. De emancipatiecommissie vergadert op maandag 30 november om 14.00 uur. Belangrijkste agendapunt is de voorgestelde subsidiëring van emanci patie-activiteiten in Zeeland. De bezwaarschriftencommissie wel zijnsplanning heeft een vergadering op dinsdag 1 december, om 16.00 uur. Behandeld worden bezwaarschriften die zijn ingediend door de Zeeuwse jeugd raad, NUSO (speeltuinwerk) en de ka tholieke vrouwenorganisatie tegen het deelplan sociaal-cultureel werk. Het ontwerp-voorstel bestuurlijke orga nisatie waterkwaliteit (waarin een sterke concentratie van de Zeeuwse water schappen aan de orde wordt gesteld) wordt ook behandeld in de commissie voor het waterbeheer en wel op woensdag 2 december om 10.05 uur. Alle commissies vergaderen in het openbaar in het provinciehuis,-Sint Pie- De tentoonstelling "100 jaar Zeeuwse waterstaat" is deze week nog te zien tot en met a s. zaterdag in het museum voor Noord- en Zuid-Beveland, Singel straat 13, Goes. Het museum is dage lijks geopend van 09.00 tot 12.00 en van 1 3.00 tot 1 7.00 uur. De tentoonstelling laat met maquettes kaarten, dia's en foto's zien wat de pro vinciale waterstaat was en is. Ook is allerlei apparatuur opgesteld, van anti quiteiten tot computers. Na Goes zal "100 jaar Zeeuwse water staat" nog te zien zijn in Axel (van 9 t/m 1 9 december in de Halle), Oostburg en I terstraat 42, Middelburg, behalve de provinciale raad voor het milieu (ook openbaar), die bijeen komt in de Sta tenzaal, Abdij 1 1, Middelburg. De sta tencommissie voor het milieu en de emancipatiecommissie hebben spreek recht voor het publiek. -4 O J kwam f 9^9 400 'aan rnntrihutie De twee hoofdmoten van de Groene Kruis ledenvergadering Tholen en Sint Philips- land, maandagavond in het Holland Huis te Scherpenisse, waren het aftreden van voorzitter C.J. Moerland na een toch bijna 30 jarige Groene Kruisperiode en de conclusie dat in toch vrij korte tijd het "meer bewegen voor ouderen" ook in deze regio behoorlijk voet aan de grond kreeg. Daardoor kan niet alleen de lichamelijke fitheid worden bestendigd, maar de ontspanningsfactor speelt een even grote rol door het sociale contact, het onderlinge plezier en de vriendschap die welk clubverband dan ook met zich mee kan brengen. Het is niet voor niks, dat men êên of twee dagen na een ondergane operatie al wordt aangespoord naast het bed te gaan staan. De "doorstroming" is een uiterst belangrijke factor. Het hoeft niet eens een wetenschappelijke basis te zijn. Veelmeer nog kart het worden afgeleid van de natuur' Dieren, die na bevallin gen om maar een simpel voorbeeld te noemen, weer snel kunnen doen of er verder niets is gebeurd. Bewegen blijft een voorname factor en dat is meer dan ooit nodig in autorijdend Nederland, meer dan ooit ook, nu men toch min stens op 65 jarige leeftijd al kan uitsla pen. De belangstelling voor deze ledenver gadering bleef ook ditmaal vrijwel be perkt tot afvaardigingen van de plaatse lijke contactcommissies, tot de ver pleegkundigen en dan verder nog een enkel lid, die de Groene Kruis vergade ring in zijn eigen omgeving zag gebeu ren. Voorzitter C.J. Moerland hield zijn laatste openingsspeech. Hij wees er op, hoe in zo'n basiseenheid als door Tholen en Sint Philipsland wordt gevormd ge woonlijk nogal wat personeelsmutaties (bij de wijkverpleegsters om een oude begrijpelijke functieaanduiding te ge bruiken) voorkomen. Dat brengt ge woonlijk ook extra bestuurswerk met zich mee. Voor een bestuur werd het hoogst belangrijk en interessant, dat het mogelijk was een hoofdwijkverpleeg kundige te kunnen benoemen, zo verze kerde de Groene Kruisnestor. Dat moet niet worden onderschat. De heer Moer land wees er vervolgens op, dat alle ver pleegkundigen volledig bevoegd zijn na een opleiding in ziekenhuis. Het verschil met wijkverpleegkundige is slechts, dat die nog een aanvullende opleiding maatschappelijke gezondheidszorg volgden, dus wat meer in de richting van maatschappelijk werk. Vooral in het va- katurewerk is de inzet van een hoofd verpleegkundige zeer belangrijk, verze kerde de heer Moerland. Bij deze Groene Kruiseenheid is er toe nemende zorg over het onderhoud wijkgebouwen, zo werd door de heer Moerland als tweede hoofdmoot van zijn openingswoord gesteld. Vrijwel alle bestaande gebouwen zijn 25 jaar oud en alleen in Tholen is kortgeleden grondig gerenoveerd. Was er 10 jaar geleden nog niet zoveel aan die gebouwen te doen, nu komt alles zowat tegelijk' Het zijn weliswaar geen stokoude bouwsels, maar na 25 jaar vergt het beheer ervan toch wel extra zorg. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee. dat deze kruiseen heid 7 verpleegkundigen en 2 zieken verzorgenden in dienst heeft. Het stre ven is om in elke woonkern een ver pleegkundige te krijgen. Tevoren had de voorzitter zich met een bijzonder wel komstwoord gericht tot de leden van de plaatselijke contactcommissies, adviseur dokter Veldman uit Stavenisse, de hoofd- en verpleegkundigen, die com pleet van de partij waren en de enkele gewone leden. De bestuursverkiezing ging begrijpelijk van een leien dakje. Herkozen werden bij matie de aftre dende mevr. J. Hoogedeure-Kievit uit Tholen en C. Meertems uit Poortvliet. Een vakature was er door het bedanken van voorzitter C.J. Moerland. Bij monde van de heer A.J.J. Tazelaar verklaarde de contactcommissie Stavenisse, dat de zoon van de voorzitter, Marinus Moer land als bestuurslid werd voorgedragen. Ook dat kreeg instemming bij acclama tie. De heer Tazelaar voegde er aan toe, dat hij vanwege zijn leeftijd ook de con tactcommissie vaarwel zegt, waarvoor echter ook een opvolger was gevonden in de persoon van de heer C.G. van de Hoek (hoofd o.l.s.). ledereen was er blij mee, dat de vakatures op deze wijze werde vervuld. Het jaarverslag 1980 leerde dat het le dental gestaag blijft toenemen, bijvoor beeld van 5474 in 1976 tot eind 1980 een ledental van 5882. Geïnformeerd werd of de Rabobank Sint Maartensdijk ook de financiering moet verzorgen wanneer bijvoorbeeld op andere kernen de Groene Kruisgebouwen moeten worden vernieuwd of verbouwd. Het blijkt dat het Groene Kruis niet aan een bank in êên kern is gebonden De in het jaarver slag voorkomende samenvatting van de hoofdverpleegkundige P.C. de Jong te Scherpenisse omvatte een scala van Groene Kruiswerk in deze regio. Er was een volledige personeelsbezetting in het verslagjaar met uiteraard wel een paar mutaties. Bijvoorbeeld het afscheid van zr. Priem uit Stavenisse en van zr. J. Krijger te Oud-Vossemeer. Er kon in die vakature worden voorzien door benoe ming van zr. A. van Antwerpen en C. Steketee. Gewag werd gemaakt van de steun door de winkeliersverenigingen. Scherpenisse en Sint Maartensdijk, evenals het wielercomitê Oud-Vosse meer, waardoor aanvullend materiaal kon worden gekocht. Onder auspiciën van de Kruisvereniging werden door de verpleegkundigen 3 Moedercursussen en 1 kleutercursus georganiseerd met goede deelname. Wekelijks was er contact in het zieken huis Lievensberg voor overleg over de patiënten die voor nazorg in aanmer king kwamen. In de prenatale zorg wa ren 296 moeders geregistreerd, waar 283 huisbezoeken werden afgelegd. In alle plaatsen op Tholen en Sint Philipsland werden Zuigelingen- en Kleuterbu- reau's gehouden, waarbij 1567 zuigelin gen en kleuters in de zorg kwamen. Bij 294 babies werd op 9 maanden de ge- hoortest gedaan, 35 kinderen kwamen in aanmerking voor verwijzingsonderzoek. In de verpleging werden 287 patiënten verzorgd, terwijl in Sint Philipsland en Sint Annaland ook bejaardenonderzoe-, ken plaatsvonden. Voor T.B.C. Waren er 4 patiënten in zorg en voor Reuma 59. Voor begeleiding bij Hart en Vaatziek ten enz. waren er 71 patiënten in de zorg. In de nazorg na ziekenhuisopname werden 219 patiënten bezocht. De hoofdverpleegkundige mevr. de Jonge eindigde het verslag 1980 met nog eens te benadrukken dat deze Kruisvereniging alleen volledig gediplomeerde dames in dienst heeft. Verschillende van hen wil len zelfs nog graag de voortgezette op leiding maatschappelijke gezondheids zorg gaan volgen en krijgen daartoe dan ook de gelegenheid. De balans p^r 31 december 1980 toont een eigen vermogen van de vereniging ad 439.815,82 en een geldlening bij de Rabobank op lange termijn tegen 8'A procent. Zoals eerder bekend werd ge maakt kreeg de Kruisvereniging in 1980 voor inrichting van tyet verbouwde wijkgebouw te Tholen 25.000,- van het Ned. Comité kinderpostzegels. De totale kosten in 1980 beliepen aan sala- kwam 232,400,— 'aan contributie binnen. Uit de begroting 1982 bleek, dat volgend jaar in het wijkgebouw te Sint Philips land een Centrale Verwarmingsinstalla tie wordt aangelegd, waarvoor 15 mile is geraamd. De raming van de totaalkos- ten is voor dat jaar 935.205,-. Hoewel het bedrag dat in 1982 aan de Provinciale Kruisvereniging moet wor den afgestaan per lid hoger is dan dit jaar. besloot het bestuur de contributie op hetzelfde peil, dat is 40,— per lid per jaar te handhaven. Voor de 8 wijk gebouwen is een onderhoudsplan 1981 - 1988 opgesteld, waarbij er vanuit gegaan wordt dat in die periode 2 x buiten - en 1 x binnenschilderwerk verricht moet worden. Bij de rondvraag bleek er bij een lid een contributieprobleem te zijn waarop tot tevredenheid werd geantwoord. Een ander lid verzocht de jaarstukken tevo ren ter inzage te willen leggen, bijvoor beeld in het plaatselijk wijkgebouw, zo dat tijdens het spreekuur inzage moge lijk is. Anders is het voor een lid nau welijks mogelijk op de ledenvergadering eventuele nadere informatie te vragen. Voorts werd geïnformeerd met het oog op de noodzakelijke voorzitterswisseling of de ledenvergadering de voorzitter kiest, dan wel dat het bestuur de functies onderling verdeelt. Dit laatste bleek het geval te zijn. Voor wat het woongedeelte betreft van het wijkgebouw te Scherpe nisse werd op een vraag geantwoord dat dit door de hoofdverpleegkundige wordt gebruikt als kantoor. Vice-voorzitter M.C. Noorthoek richtte zich vervolgens tot de heer Moerland vanwege zijn vertrek uit het bestuur. Nadat er vorig jaar al aarzeling was bij de voorzitter, werd het nu een definitief besluit. Dat is spijtig, vond de heer Noorthoek, maar het valt zeker te res pecteren, dat er op zeker moment wat functies worden afgestoten. Temeer daar men als eerste wethouder van de gemeente Tholen toch al heel wat avonduren zal moeten opofferen. Een mens moet uiteraard geen aanslag ple gen op zijn gezondheid. De Groene Kruisfunctie lag u na aan het hart, stelde de vice voorzitter. Bijna 30 jaar geleden al begonnen in eigen woonplaats Stave nisse als lid van het dagelijks bestuur. Kleinschalig werk kon in die tijd worden verricht in de intieme dorpssfeer. Maar in de Iqop der jaren voltrokken zich schaalvergrotingen, es en werken in groter verband. Ook bij het Groene Kruis. 1 januari 1973 gingen de plaatse lijke afdelingen van Tholen en 1 juli 1973 Sint Philipsland op in een basi seenheid. De tweede in Zeeland, Van plaatselijk bestuurder in Stavenisse werd de heer Moerland voorzitter van de basiseenheid Tholen en Sint Philips land. Veel Groene Kruiswerk is door hem verricht, met heel wat problemen geconfronteerd. Een grote steun voor het Groene Kruis was, dat de heer Moerland ook aan de bestuurstafel van de gemeente zit. Over alles wat met het gebouwenbestand te maken had kon hij ons adviseren. Onder zijn leiding was er een aangename sfeer tijdens de verga deringen en een grote bijdrage tot zeer goede verhoudingen tussen bestuur en medewerkers. Het was goed en opbouwend werk dat Moerland al die jaren in zijn kruisfunc tie verrichtte. Namens allen bracht hij daarvoor dank en overhandigde als blijk van waardering het boekwerk 100 jaar waterstaat Zeeland. In zijn wederwoord zei de scheidende voorzitter dat hij langzamerhand 'toch wat moet gaan verminderen met de tal rijke functies. Vooral de avondvergade ringen gaan zwaarder wegen. Hij er kende dat het 30 jaar geleden eenvoudig en wat primitief Groene Kruis werk was, dat ter plaatse werd verricht. Het ging beter, toen men na de ramp door een gift van het Rode Kruis Zwitserland een mooi wijkgebouw kon zetten. In 1971 waren er al fusiebesprekingen, waarvan Sint Maartensdijk en Stavenisse voor stander waren, maar Sint Annaland was geheid tegenstander. Door allerlei maa tregelen kon men er een paar jaar later echter nauwelijks meer buiten en ging het wel door. De heer Moerland dankte allen voor het feit dat men zo lang met hem heeft willen samenwerken en voor het gestelde vertrouwen. Inzonderheid secretaris-penningmeester Meertens was hij erkentelijk voor het vele werk evenals de verpleegkundigen. De heer Moerland zei niet heen te gaan met weemoed, want het moet er immers toch een keer van komen. Hij hoopte wel van harte dat de kruisvereniging het zo goe de werk voor de gemeenschap mag blij ven doen. Tenslotte werd hem nog een bloemstuk voor zijn vrouw overhandigd. Een laatste agendapunt op deze leden vergadering was een praatje en dia-ver- toning door de heer J. Eversdijk. pro vinciaal leider meer bewegen voor ou deren. Uit de dia's werd snel duidelijk, dat het niet maar bejaardengymnastiek is, waarmee eertijds wel werd begonnen, maar dat in het meer bewegen voor ou deren ook al een behoorlijke ontwikke ling zit. Geconstateerd is immers dat naast het wat soepel houden van de spieren en betere doorstroming van het bloed het meer bewegen in clubverband ook een belangrijke geestelijke stimu lans kan zijn. 'Er zit immers ook nog een stuk ontspanning en gezelligheid aan vast. In zijn toelichting op de dia's be klemtoonde de heer Eversdijk dat het bij dit beter bewegen uiteraard niet om prestaties gaat, al kan het spelelement dat meer bewegen wel bevorderen en de gezelligheid verhogen.. Zowel de gym nastiek. waarvoor op Tholen en Sint Philipsland al 11 groepen wekelijks doende zijn, als het volksdansen kwa men goed van de grond. Bij dit laatste is PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 43 lid 4 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN De Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. te Sluiskil heeft bij hen op 17 september 1981 aanvragen om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek (ter vervaardiging van kunstmeststoffen) met een ammo- niakproduktie-eenheid Unit D. De inrichting is gelegen aan de Industrieweg 10 te Sluiskil (gemeente Terneuzen), kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sektie P, no. 1332. TER INZAGE Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: de aanvragen met bijlagen; daarbij behoort het besluit van 13 oktober 1981 op grond van artikel 43 lid 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, om de termijn, waarbinnen de vergunningen gegeven dienen te zijn, te verlengen met I maand, tot een totaal van 8 maanden. Tervisielegging vindt plaats van 26 november tot 26 december 1981 op de vol gende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 uur en iedere donderdagavond van 19-22 uur; in het gemeentehuis van Sas van Gent, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22 Vlissingen en in de openbare bibliotheek, Oostkant 1, Terneuzen, op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8. Mid delburg. op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; Na 26 november 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen, tegen het geven van de aangevraagde vergunningen, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieter straat 42,4331 EW Middelburg en wel tot 26 december 1981Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een openbare zitting op maandag 14 december 1981 om 14.00 uur in het gemeentehuis van Terneuzen. Hierbij wordt gelegenheid gegeven over de aanvragen van gedachten te wisselen. Middelburg, 25 november 1981. de muziek uiteraard ook aangepast (tempo). Voor het zwemmen is men nog niet zover, al zijn er in de zomermaan den ook wel ouderen, die van 'De Spet ter' gebruik maken, maar zoals dat mo gelijk zou zijn bij een overdekt zwembad heeft men in deze regio nog niet de kans. In hoeverre dat ooit nog eens kan wor den gerealiseerd moet zeker in de hui dige economische omstandigheden nog een vraag blijven. Trouwens het is ook een open vraag hoe het gehde welzijns werk zich in de toekomst nog kan ont wikkelen. Bij de discussie na de toelich ting van de heer Eversdijk kwam aan de orde. dat niet iedereen nog van deze mogelijkheden op de hoogte is. Het ad vies luidde om eens samen met buur vrouw en/of buurman een kijkje te ko men rremen tijdens de wekelijkse oefe ningen. die thans veelal plaatsvinden in de gymlokalen. Het gebeurt alles onder deskundige leiding, waarbij niemand verder hoeft te gaan dan hij voelt te kunnen. Gezien de discussie bleek het voor de aanwezigen toch een interessant onder werp te zijn geweest, wat door de heer Eversdijk aan de orde werd gesteld. Hem werd daarvoor dan ook tot besluit van deze bijeenkomst dank gebracht door de vice-voorzitter namens de aan wezigen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7