-lino 2.50 2.25 GELUK ™S75 PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 26 november 1981 u: Tholen DEURLOO EN ZOON Voor gezonde en lekkere surprises, samengesteld naar wens. Ook in geschenk verpakking! BONDSSPAARBANK REIZEN Tel.: 01660-2338. Wat u vers haalt is pas lekker TOMPOUCEN ROND ROZIJNENBROOD J. VAN OOST tfc/CHIESSEK Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse Scherpenisse FILMAVOND XX Poortvliet WEEKENDDIENSTEN L i 2 Mossel- en zeevishandel Contr'Escarpe (naast scheepsw. v. Duivendijk) Tholen, tel. 01660-2799-2504-3257 Advertentie IM Nieuw districtskantoor WMZ De Watermaatschappij Zeeland heeft plannen voor een nieuw districtskantoor met werkplaats, magazijn en opslagter rein in plaats van het kantoor annex werkplaats aan de Botermarkt. Daartoe zal volgend jaar 300.000,- worden geïnvesteerd. Waar een en ander wordt gebouwd' is nog niet bekend. Prima opbrengst Tijdens de zangavond in de N.H, kerk heeft een collecte voor Woord en Daad 1.767,02 opgebracht. De opbrengst komt ten goede aan de leprapatiënten. Reserveer nü al de Zomerprogramma's 1982 o.a.: Arke Hotelplan Neckermann Advertentie IM Duiven tentoonstelling Op zaterdag 28-11 a.s. houdt de post duivenvereniging "De Trouwe Duif' haar jaarlijkse tentoonstelling in zaal Hof van Holland' De tentoonstelling is opengesteld voor alle leden van de Ne derlandse Bond van Zaterdagvliegers van Tholen en St. Philipsland. De orga niserende commissie verwacht dat er 225 duiven zullen worden ingezonden. In 8 klassen zullen de duiven worden gekeurd door keurmeester H. de Ruiter uit Strijen, deze is aangesloten bij de Eerste Nederlandse Gro Groep van Keurmeesters. Ter ondersteuning voor de verenigingskas is er aan de tentoon stelling ook een attractief, gedeelte ge koppeld. Zo zal er een Rad van Avon tuur draaien en 's avonds is er de trek king van de grote verloting waarvoor men vele^waardevolle prijzen in huis heeft. Sinterklaasmiddag bejaarden In tegenstelling tot een vorig bericht zal de Sinterklaasmiddag van de Bejaar- densoos niet op woensdag 2 december, maar op maandag 30 november worden gehouden. Vanaf 2 uur zijn alle leden welkom in de Brugstraat, waar een fees telijke middag zal Worden georgani seerd. Weliswaar zonder Sint, maar met leuke films over diverse reisjes en ande re aktiviteiten. Aangezien de Sint deze week druk bezet is, zullen de dames van de Zeeuwse Vrouwenraad hem graag vervangen en voor de nodige tractaties zorgen. Zaterdag 28 november gaat er een volle bus naar Rotterdam voor een gezellige middag bij de IJsrevue "Holiday on Ice". Vrijdag en zaterdag 4 van 4.40 voor van 2.75 voor Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie IM Geslaagd De medewerkster van de N.M.B. mevr. A.T. Vinjê -Beeke slaagde op 12 no vember te Utrecht voor "Zakelijke Kre dietverlening" bij het Nederlands Insti tuut voor het Bank-en Effectenbedrijf (Nibê). Soos Paspartoe Vanaf half acht is er zaterdagavond weer soos in het jongerencentrum Pas partoe. Een uur is. ingeruimd voor een zang- en muziekgroepje. Zaterdag 5 de cember is het jongerencenrrum gesloten. In verband hiermee worden er op vrij dagavond vanaf acht uur activiteiten georganiseerd. Op de soos en in de E.B. van volgende week daarover meer in formatie. Verboden zanglijster De geparkeerde auto van mevr. v.d. G.B. werd op de Botermarkt aangereden terwijl ze een boodschap deed. Bij te rugkomst was het linker voorspatbord en de bumper beschadigd. Tot dusver bleef nog onbekend, wie de dader was. Een soortgelijk geval was er'op de Markt, waar de auto van J.M.M.S. aan de achterkant werd beschadigd. Een paar getuigen hebben al wat meer licht in deze zaak gebracht, zodat er kans is voor de oplossing. De politie moest er weer eens op uit omdat in een huis aan de Groqtzakweg de alarminstallatie in, werking trad. Vermoedelijk was de'harde wind de oorzaak van het loos arlaüalarm. Het komt maar zelden voor dat men zo ver gaat, maar bij D. werd in de tuin toch een vogelvang aangetroffen. Bij het ver der onderzoek zat er een verboden vogel in de voliere. Een zanglijster en de vo gelvang werden in beslag genomen. Er werd proces-verbaal opgemaakt. Auto bestuurder R. kreeg een bekeuring toen een lekke uitlaat werd geconstateerd. PYAMA-S NACHTHEMDEN Mafkt Advertentie IM Bloedplas bij damesfiets De politie keek ook wat vreemd op toen er op de Oud-Vossemeersedijk een bloedplas bij een damesfiets werd aan getroffen. Bij verder onderzoek ontdek te de politie hondenhaar aan de punten van een daar liggende eg. Dat maakte het al wat minder griezelig geconclu deerd werd, dat een hond zich zou heb ben verwond. Die Sherlock Holmes constatering bleek juist, maar het duur de wel tot 's avonds tien uur voordat daaromtrent zekerheid bestond. Toen namelijk belde de eigenaar van de Duitse dog, dhr. S. op, dat zijn hond in de eg was terecht gekomen. Per passe rende auto was hij naar dierenarts Rin ses gegaan, waar de hond hechtingen kreeg. Postduivententoonstelling Postduivenvereniging de Zwaluw heeft in de Vossenkuil de jaarlijkse tentoon stelling gehouden. De duöen werden zaterdag gekeurd door dhr. Van Es uit Yerseke en dhr.J.Pankow uit Noord- gouwe. De prijzen van de verloting werden getrokken door dhr.A.Goud zwaard. Tevens draaide het rad van avontuur, dat als vanouds werd bediend door dhr.J.Vaders, op volle toeren. On danks het feit dat ook de economische teruggang op dergelijke avonden al goed is te merken, toonde voorzitter J.Egberts zich duidelijk tevreden. Ook sportief gezien was de tentoonstelling een groot succes. De mooiste doffer van de ten toonstelling had C.Heijboer-Van Dijk uit Nieuw-Vossemeer en A.Paassens uit Hoogerheide beschikte over de mooiste duivin. Er waren 49 inzenders die in to taal 396 duiven inzetten. Naast de aan de tentoonstelling veëbonden loterij konden de melkers een zestal onwille keurig aangewezen duiven op leeftijd schatten. Dies Havermans raadde de juiste leeftijd van 39 jaar. Het laatste wapenfeit van een bewogen seizoen van de Zwaluw in 1981 zal zijn, het rond brengen van een groot aantal fruitbak- ken aan de bejaarden voor Kerstmis. Uitvoering muziekvereniging De muziekvereniging zal morgenavond 27 november in de Vossenkuil zijn jaar lijkse uitvoering geven. Voor de pauze is er een muzikaal optreden met als spe ciale attractie het 'Halleluja' van Handel dat samen met de Christelijk Gemengde Zangvereniging ten gehore zal worden gebracht. Na de pauze zal één van Ne derlands meest veelzijdige entertainers, Will Wight, een optreden verzorgen. De aanvang is om half acht en de avond wordt met een bal besloten. Winkelactie De winkelactie is maandag van start ge gaan. Het aantal deelnemende winke liers is uitgegroeid tot 30. Bij iedere vijf gulden geverr ze een bon, die in de be kende groene bus vóór de winkel bij Piet de Wilde kunnen worden ingeleverd. De hoofdprijs is een wasdroger, daarnaast dingt men mee naar een servies, een workmate, een tafeltennistafel, een sjoelbak, een beweegbare pop en een kïultang. Gisteravond was de eerste trekking, waarbij 10 boterletters werden uitgereikt. De 22e winkelactie kende daarnaast ook een 40-tal nevenprijzen. Zaterdag 5 december is de laatste dag en dan zal bekend zijn wie zich de gelukki ge eigenaar van de wasdroger mag noe men. Oud papier De muziekvereniging hield zaterdag weer een oud-papieractie, die 6150 kilo opbracht. De opbrengst komt ten goede aan het instrumentenfonds. Zonnebloem De Zonnebloem doet mee aan de Sin terklaasactie voor zieken. Ditmaal gaan de pakjes naar patiënten in Hoogerhei de, terwijl van die afdeling weer een aantal surprises bij Oud-Vossemeêrse zieken terecht zullen komen. Degenen die een pakje willen geven, kunnen contact opnemen met mevr.A.Schipper- Verhees in de Dr.Renesstraat. Biljarten Nooit Gedacht: Martin van Hees kortste partij 23 beurten, beste gemiddelde 3.09. W.Heijboer hoogste serie 17 carambo les. W.Saparow-D.v.Dam 2-0, P.v.Treyen-J.v.Meer 0-2, J.v.Meer-P.Vis 0-2, W.Heijboer-W.Hoekstra 2-0, D.Hendrikse-M.v.Hees 0-2, P.Steyns- J.Grootdonk 2-0, W.Saparow-W.Hoek stra 2-0, M.v.Hees-D.v.Dam 0-2. Poedelaars: M.Pipping 21 beurten kort ste partij en 15 caramboles hoogste serie. J.Buitenhuis 4.00 beste gem. A.v.Poort- vliet-J.Konings 0-2, J.Smit-J.v.Gorsel 0-2, M.Pipping-J.Buitenhuis 0-2, A.v.d.Houten-J.Plandsoen 2-0, M.Pip ping-P.Bevelander 2-0. J.v.Gorsel gaat aan kop met 18-10, 2. M.Pipping 16 uit 9, 3. J.Konings 12-9, A.v.Poortvliet 12-11, 5. P.Bevelander 9-10, 6. P.Brug man 9-11. 7. M.Pipping Wzn. 8-9, 8. J.Plandsoen 8-11, 9. J.Buitenhuis 8-11, 10. A.v.d.Houten 8-11, II. P.v.Gastel 6-5, 12. J.Smit 6-9, 13. L.Klippel 2-7. Krijt op Tijd: J.Rijstenbil 16 kortste partij, gem. 2.23 en 9 caramboles hoog ste serie. A.v.Daalen-F.Hommel 0-2, J.Kruf-A.Havermans 2-0, D.Pol(der- man-A.Aarnoudse 2-0, M.Voormeulen- L.Vroegop 0-2, M.Istha-M.Goudswaard 0-2, A.Goudswaard-J.v.Daalen 2-0, J.Rijstenbil-H.v.Daalen 2-0, H.v.Daal- en-W.de Leeuw 0-2, W. de Leeuw- M.Goudswaard 0-2. D.Polderman on geslagen aan kop met 14 punten uit 7 wedstrijden. 2. J.Schetters 11 p. uit 6 wedstr., 3. L.Vroegop 9 uit 7 w.. 4. P.Moerland 8 uit 6 w., 5. M.Gouds- waard 8 uit 6 w., 6. M.Istha 8 uit 6 w., 7. F.Hommel 6 uit 6, 8. A.Goudswaard 6 uit 6, 9. A.v.Daalen 6 uit 7, 10. A.Ha vermans 6 uit 7, 11. J.Kruf 6 uit 7, 12. A.Aarnoudse 6 uit 7, 13. W. de Leeuw 4 uit 6. 14. jK.C.JDKAAN UIT H.v.Daalen 4 uit 7, 16. J.Rijstenbil 2 uit 6 en 17. M.Voormeulen 2 uit 7. Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag om twee uur wordt Sinterklaas ontvangen. Vanaf onder de molen maakt hij met de muziekvereni ging een rondgang door het dorp, waar na er in het Dorpshuis een jeugdfilm wordt vertoond. De kosten worden be taald door de ijsvereniging de Eendracht en de muziekvereniging o.v.m. Twee Zwarte Pieten van de Zonnebloem bieden woensdagavond 2 december van zeven tot tien uur zieken presentjes aan. Sinterklaas en twee Zwarte Pieten waren zondagmiddag in Hof van Holland al te gast bij de communicatieband Vosmeer. De kinderen van de 27 MC'ers genoten van de tractatie en een( lachfilm. Tijdens de winkelaktie vrijdag en zaterdag BOSJE FRESIA'S GRATIS bij aankoop van 10.— aan planten en bloemen. BLOEMENHANDEL ELRI De Patrijzenhof, tel. 753 Advertentie IM Jubileum bejaardenbond Het dertigjarig bestaan van de bejaar denbond wordt dinsdag 8 december in de Vossenkuil gevierd, met een koffie maaltijd en een receptie van half drie tot vijf uur. Er is voordracht, een quiz en een verloting, zodat het best gezellig zal worden. Voof opgave en vervoer: Mevr. Den Hollander, Kalisbuurt 10 of Mevr. Hommel-Nuts, Patrijzenweg 3 of woensdagmiddag van drie tot vijf in de soos. Ruiten vernield Schoolhoofd J.D. Vroege moest weer melding maken van vernielde ruiten in de o.l.s. waarschijnlijk veroorzaakt door voetballende kinderen. De politie pro beert er achter te komen, wie het deed om in elk geval een waarschuwing te geven en de schade te latpn vergoeden. Ruim 10 kg. vis 't Scharretje heeft zaterdagmiddag bij goed weer zijn laatste viswedstrijd ge houden in de wateren rond St. Philips land. Er was goede belangstelling en de leden haalden ruim 10 kg. vis uit het water. Winnaar werd P. Plompen met 208 p; 2. R. Bevelander 1292 p; 3. C. IJsseldijk 1025 p; 4. L. Ponse 647 p; 5. J. Verhees 405 p; Dames 1. mevr. Lind- hout 527 p; 2. mevr. Rijnberg 510 p: 3. mevr. Plompen 503 p. Junioren 1. A. Lindhout 1543 p; 2. P. van Westen 718 p. In Hof van Holland werden de prijzen uitgereikt waarbij Bout de hoofdmoot was. JL Nieuwe ouderling In de op 21 november gehouden stem ming voor ouderling werd diaken H.Bijvank gekozen. De andere kandi daat was dhr.J.J.Kats. Naar kerkorde- lijke bepaling heeft dhr.Bijvank een tijd van beraad van zeven dagen gekregen, zodat zijn antwoord uiterlijk 28 novem ber door de kerkeraad ontvangen moet zijn. Smash 1 veel inzet, toch verlies Een strijdlustig Smash 1 leek zich bij voorbaat niet te willen neerleggen bij degradatie naar de vijfde klas. Deso 3 uit Roosendaal, die vorige week kampioen was geworden, fungeerde als tegenstan der. Henk v.d. Steen was deze middag weer van de partij, al was het nog wel met zijn arm in het verband. Ondanks een dikwijls gelijkopgaand spel werd er met 8-2 verloren. Desa beschikte over een ex-tweede klasser, een op de verde diging ingestelde speler, die erg veel moeite had met de drie 'smashers'. De twee punten werden behaald in het dubbelspel van Johan Snoep en Wim Slager en uit de laatste partij van Johan, die hij in drie games wist te winnen. Henk van der Steen speelde zeer goed, maar kon geen enkele partij op zijn naam schrijven. Met deze nederlaag van Smash is de degradatie een feit gewor den. Het 2e seniorenteam haalde flink uit tegen Markiezaat Ook2de2 6: 8-2. Smash 3 behaalde in Bergen op Zoom de tweede competitieoverwinning op Markiezaat 5. Ook de junioren waren succesvol. Smash 1 speelde 5-5 gelijk tegen Markiezaat 3 en het tweede jeugdteam won met 7-3 van TCO 2. Za terdag 28 november wordt de laatste competitieronde gespeeld: Back Hands 3-Smash 1, Smash 3-Vice Versa 6, Mar kiezaat 4-Smash jun. 2. Voor de clubcompetitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Groep 1: Kees Westdorp-Kees Vroegop 16-21, 21-15, 21-17, Adri Fase-Wim Slager 22-24, 15-21, Theo Heijboer-Martin v.d.Klopster 21-16; 21-19' Huib van de Klooster-Kees Westdorp 11-21, 17-21. Groep 2: Chr. van 't Hof-René van Poortvliet 21-15, 21-9, Jan Keur-David van Driel 22-20, 21-13, Marjan Vroe- gop-Elly van Beek 21-14, 21-18, Ina Fa- se-Adrie Vroegop 14-21, 15-21, Ina Fa- se-Chr. van 't Hof 9-21, 3-21, Jan Keur- Adrie Vroegop 19-21, 20-22. Sinterklaas en winkelweek Rond drie uur zal zaterdagmiddag de stoomboot in de haven aankomen met Sinterülaas en zijn Zwarte Pieten. Dit dankzij de steun van de Rabobank, de Middenstandsvereniging Activa en de Dorpsgemeenschap, die ervoor zorgt dat de Sint uit de boot op het paard kan. Accelerando wil ook de bijzondere gas ten uit Spanje laten horen, dat de Ko ninklijke Fanfare honderd jaar bestaat. Morgen, vrijdag 27 november, begint Activa al met winkelactie, die tot en met zaterdag 5 december duurt. Bij de deel nemende winkeliers krijgt men weer ze gels, waarmee prijzen te winnen zijn. Zaterdagavond al is er een trekking van jeugdprijzen, die in de etalage van Pleune aan de Voorstraat bewonderd kunnen worden. Woensdag 2 december zijn dat is ook licht meegenomen. Op zaterdag 5 december volgt de eindtrek- king met de hoofdprijzen. t Accelerando naar concours Accelerando gaat weer naar een con cours. In november 1977 werd daar voor het laatst aan meegedaan met een eerste prijs in de vaandelafdeling en een even fraaie beoordeling voor het jeugdkorps in de introductie-afdeling. Dejeugd zou een volgende keer zelfs een afdeling mogen overslaan, maar van de toenma lige groep is niet veel meer over. Aangezien het eens per vijf jaar verp licht is om aan een concours mee te doen - wil de laatste klassering zijn waarde behouden - vinden hét bestuur en diri gent Ko den Toonder daarvoor nu de tijd aangebroken. In januari wordt eerst aan een vrij concours in Goes meege daan en in mei of in het najaar aan het echte concours, waarbij dc beoordeling telt. Intussen is de Koninklijke Fanfare versterkt met drie muzikanten uit St. Philipsland. Accelerando stelt dat op prijs, maar het bestuur hanteert wel de voorwaarde, dat men lid van de eigen muziekvereniging Concordia moet blij ven, als men daar tenminste bij aange sloten is. Verkoping recreatiebungalow Met een niet zo grote belangstelling is dinsdagavond in Cafe Smits een recrea tiebungalow, groot 2.05 aren, op Oud Kempen in het openbaar verkocht. Het hoogste bod was 37.000 gulden. Er is al eens meer betaald voor deze zomerhui- Collecte Sportfonds De collecte ten bate van de stichting Nationaal Sport Fonds Gehandicapten heeft 411,55 opgebracht. De organi satie dankt alle gevers en collectanten. Preventieve fietskeuring In samenwerking met de plaatselijke Veilig Verkeerafdeling werden op o.l.s. De Schalm de fietsen van de leerlingen gekeurd. Er werden 80 rijwielen aan de keuring onderworpen, waarvan ruim 40% werd goedgekeurd. Het bleek dus ook hier niet overbodig dat een fietsen- keuring werd verricht. Dat gebeurde door fietsenmaker G.Gebraad. Iedere leerling kreeg een leuke sticker en een boekje over een fiets die helemaal 'Oké' is. Voor de goeie rijwielen was er nog een 'Oké-sticker'. De actie had preven tief gewerkt, want voor de keuring wa ren op de fietsen van sommige kinderen een nieuwe bel gemonteerd en de spat borden netjes wit geverfd. Sinterklaas komt! Sinterklaas komt zaterdagmiddag ook bij ons in het dorp kijken hoe het staat met de ondeugende en lieve kinderen. Per boot zal hij de haven rond kwart voor vier binnenvaren. Hij stapt dan op zijn paard en maakt onder begeleiding van de majorettes en drumband van Smerdieks muziekvereniging 'Euterpe' een rondrit door het dorp. Via de Voor straat. het Van der Lek-De Clercqplein, de Pr.Bernhard-, de Beatrix, de Dr.Sluijmers, de Dr.Bernardi- en de Schoolstraat gaat hij naar het dorpshuis. De kinderen krijgen daar een leuke attractie. Dankzij de middenstand is het mogelijk dat de Sint ook bij ons in het dorp komt. Sint Nicolaas bezocht Camping De Muie Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, bezocht Sinterklaas zaterdag 21 novem ber Camping de Muie'Om 14.00 uur verscheen de Sint met 2 Zwarte Pieten in de reeds volle en warme, maar gezellige kantine waar hij met luid gezang ver welkomd werd. Daar werd hij ontvan gen door burgemeestèr Martien van de camping en het Kindercomité. Uit het dikke boek van de Sint kwamen eerst enige opvoedende gesprekken tegen en kele campingbewoners. Zo was er een meisje dat niet in de Sint geloofde. Ome Toon en Adriaan die over hun haar dracht werden onderhouden en de bur gemeester zelf die nogal eens van zijn vrouw op zijn kop kreeg omdat hij zo veel weg is en de eigen tuin verwaar loost. Het waren uiteraard de Pieten die dit alles hadden opgemerkt. Ze droegen niet voor niets brillen' Daarna ging de Sint over tot het uitreiken van de sur prises aan de kinderen. Na enige tijd werd een pauze ingelast omdat Sint de camping wilde bekijken. Het duurde echter zo lang dat men dacht dat de Sint en zijn gevolg gekidnapt waren. Ze kwamen niet meer opdagen. Na enig speurwerk werden ze teruggevonden op het achterterrein waar nieuwe voorzie ningen worden aangelegd en daar was het gezelschap tot aan de mijter in de modder gezakt. De schimmel onder de modder en de baard verdwenen. De Pieten waren bar slecht te vinden gezien hun schutkleur. Ze hadden het spaans benauwd. Maar de staf aan de tractor en zo hees men de Sint toch weer terug in de kantine. Daar ging het feest vrolijk verder. En toen het buiten al donker was ging ieder tevreden zijnsweegs over heel Nederland, hopend elkaar bij betere weersomstandigheden in het voorjaar 1982 weer terug te zien. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver- lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Biljarten Biljartvereniging 'Smerdiek' speelde weer een aantal wedstrijden in onderling verband. Uitslagen 5 november: B.Zwagemaker-C.Bal 2.69-10, Jac. van Elst-W.Groenewegen 8.92-10, C.Bal- J.Bijl 10-8.27, P.Kortlever-J.Guiljam 10-4.13, J.Bijl-P.Kortlever 10-6.80, D.Vroegop-C.Boom 8.07-10. 12 november: J.Bijl-G. van Ham 9.31-10, G.Geuze-W.Groenewegen 10-10, M.Bogers-J.Guiljam 9.23-10, J.Guiljam-W.Hentzen 10-5.60, B.Zwa- gemaker-W.Hentzen 1.92-10, A.Bogers- K.Muller 9-10, P.Kortlever-A.Bogers 10-10, L. van Haaften-C.Boom 10-6.25, D.Vroegop-C.Bal 6.53-10. 19 november: B.Zwagemaker-W.Groe- newegen 4.61-10, G.Geuze-W.Hentzen 10-8.33, P.Kortlever-C.Bal 10-7.14. C.Bal-C.Boom 10-10, L. van Haaften- J.Bijl 10-8.27, J.Bijl-M.Bogers 10-2.82. Geslaagde oliebollenverkoop De cluhkas van voetbalvereniging Smerdiek is dankzij de geslaagde ver koop van oliebollen flink gespekt. Er werden donderdagavond door de leden van de club maar liefst 3000 oliebollen verkocht. Er waren toch te weinig 'koe ken', omdat slechts van het dorp werd voorzien van de lekkernij, o.a. de Bloe- menlaanbewoners moesten het zonder doen. Uit het magische getal blijkt wel dat de oliebollen in deze frisse tijd gretig aftrek vinden. Dhr.R.Nijssen, één van de koks van Sint Maartenshof, was een hele dag in touw en bakte er tenslotte toch 'te weinig'. 'Smerdiek' kan terug zien op een geslaagde verkoop, die on geveer 1000 gulden in het laatje bracht. Sinterklaasfeest jeugdwerk Evenals andere jaren zal het Jeugdwerk weer Sinterklaasfeest vieren. Dit keer op woensdag 2 december om 16.30 uur in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Alle kinderen vanaf vijf jaar zijn welkom bij een pop penspel over Sinterklaas, dat wordt op gevoerd door het poppentheater 'Rob- hetty' uit Steenbergen. De normale clubbijeenkomsten van 13.30-15.30 uur en van 19.00-20.30 uur gaan op die dag niet door. Sinterklaas in zicht (Acht dagen voor zijn zoveelste verjaar dag komt Sinterklaas in Sint Maartens dijk. Rond twee uur begint met muziek vereniging Euterpe een rondgang door het dorp en een klein uurtje later zal hij in Haestinge op de jubileumtentoon stelling van postduivenvereniging de Zwaluw zijn. In de sportzaal is een bazar en naast andere evenementen hangen er dit jaar ook prachtige schilderijen van de schilder Ben van Rooij, die al vele 'kunstharten' diep heeft getroffen. Te vens is dhr. Van Beveren van de partij met zijn zelfgemaakte uitgebreide mi niatuurkermis. Voor de kinderen is er een attractie. De organisatie is zoals ge woonlijk weer in handen van de Zwa luw. De zaal is vrijdagavond al open om zeven uur en zaterdagmiddag gaan de deuren om twee uur van het slot. De Rieburch over kinderbescherming Tijdens de ouderavond van O.L.S. 'De Rieburch' van dinsdag 10 november kon voorzitter De Kerf 49 ouders welkom heten. Naast de leerkrachten van de school waren ook de kleuterleidsters van 'De Kubus' aanwezig. Als gaste voor deze avond was mevr. Mr.M.R. van Scheyen uitgenodigd. Ze is lid van de Raad van Kinderbescherming en ver telde gedetailleerd over haar werk. Een uitvoerig uiteenzetting, waarin ze spe ciaal aandacht had voor de problemen die bij kinderen ontstaan na echtschei ding van de ouders. Het onderwerp sprak de ouders aan, en er werden heel wat vragen gesteld. Het huishoudelijk gedeelte leverde geen problemen op. Dhr. De Kerf zegde toe de ouders op de hoogte te houden van het experiment Funderend Onderwijs Regio Tho- len(FORT). Dat gebeurde al in de vorm van schriftelijke berichtgeving en een gezamenlijke tentoonstelling. Hij kwam tot de conclusie dat de klasse-informa tieavonden niet druk bezocht werden en het is de vraag of daarmee volgend jaar vervolgd wordt. Dhr. De Kerf maakte tevens melding van de adoptie van een tweede kind in het kader vë het Foster Parents Plan. Schoolinspectrice me- vr.drs.W. P. Bouwman had schriftelijk haar waardering uitgesproken voor de gang van zaken op de school. Bij de verkiezing voor de oudercommissie werd mevr.Polderman herkozen en als nieuwe leden werden mevr.Hage en dhr. Van Tilburg gekozen. Dhr. De Wind en mevr.Vos namen plaats in de kascon trolecommissie. Voor de scheidende voorzitter dhr. De Kerf was er een pas send cadeau en ivoor zijn vrouw een bos bloemen. Tijdens de rondvraag kwamen het verschuiven van schooltijden, schoolkampen en betalingsvormen voor schoolreisjes aan de orde. Na een leer zame en gezellige avond werd de avond door dhr. De Kerf afgesloten. Keukenbrandje De vrijwillige brandweer moest woens dagmiddag 18 november rond twee uur op pad voor een keukenbrandje bij de familie Hendriks aan de Hogeweg. Een oververhitte frituurpan had vlam gevat en de afzuigkap trok de vlammen naar boven, zodat gevaar voor uitbreiding mogelijk was. De bewoner slaagde er toch in de pan naar buiten te brengen, zodat de brandweer meteen naar de ka zerne kon. Schapen op Groenedijk Aan de Groenedijk zijn diqsdag tien schapen aangetroffen die hun thuis op camping de Muye bleken te hebben' Safnen met de eigenaar kreeg de politie de dieren van de openbare weg af, ter wijl toen ook nog een geit langs de sloot werd aangetroffen. Hiervoor werd die renarts Rinses in de arm genomen. Inbraak Haestinge en Rieburch De o.l.s. de Rieburch liep voor meer dan 2000 gulden schade op bij een inbraak, maandag 23 november Via een kla- praampje werd de toegang tot een lokaal geforceerd, waarna een videorecorder met negen bandjes werden meegeno men. Voorlopig heeft de politie alleen houvast aan voetsporen. Het onderzoek duurt voort. In Haestinge werd ook een poging ge daan om te stelen. Nadat men de deur van de ketelruimte had opengebroken, schijnt men niet verder gekomen te zijn, want beheerder H.M. Bocxe miste niets. Klaverjasclub de Pendelaars Dhr. J. Poot van de Roemers uit Scher penisse heeft met 5532 punten het tour- nooi in Cafe Smerdiek gewonnen, dat vrijdag met deelname van diverse Zeeuwse verenigingen werd gehouden. Voorzitter A.C. Arts kon 72 kaarters be groeten. Dhr. W. Dane was wedstrijd leider. J. van Splunter van de plaatse lijke club de Pendelaars werd tweede met 5519 p; 3. R. Vermaas 5472 p; 4. W. Groenewegen 5193 p; 5. P. Bazen 5092 p; 6. J. Weststrate (Klavertje) 5053 p; 7. C. Boom 5025 p; 8. Vermerris (klavertje) 5000 p; 9. M. Kwaak 4986 p; 10. J. Ne- lisse 4938 p; 11. A. Minnaar Vlissingen 4935 p: 12. D. Vroegop (de Tol) 4881 p; 13. W. van Tiggele (de Tol) 4874 p; 14. J. Otte (Klavertje) 4867 p; 15. J.O.D. Brouw 4823 p. De poedelprijs was voor J. Moerland. De Pendelaars houden morgen avond een eigen klaverjaswed- strijd met bovendien bingo en dansmu ziek. Op 18 december volgt de bout wedstrijd. Zeelands welvaren voetbalde Dat de tourclub Zeelands Welvaren be ter kan fietsen dan voetballen, bleek dinsdag 17 november wel tegen de SPS- Veteranen. Bij de rust keek men al tegen een 4-0 achterstand aan en de eindstand was een 6-2 nederlaag. Iedereen was echter reuze enthousiast en in het voor jaar wordt de revanche gespeeld. Vrij dag 11 december wordt er weer gefietst bij de open Thoolse rollerkampioen schappen. J.V. Scarpenesse houdt vrijdag 27 nov. een in het Holland Huis te Scherpenisse. Voor de jeugd draait de film over de zoon ban een piratenkoning. Aanvang 19.00 uur. Voor de ouderen een komische film over doldwaze situaties in een Frans hotel. Aanvang van de film 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Advertentie IM Ouderavond openbare scholen De openbare scholen de Blokkendoos en de Oosterschelde hebben donderdag 19 november een gezamenlijke ouder avond gehouden. Dhr. van As en Mevr. Munt traden af als lid van de oudercommissie van de kleu terschool. Dhr. van Bruggen en mevr. Janssen werd als hun opvolgers gekozen. Daarna volgde het gezamenlijke pro gramma 'retourtje school'. De ouders gingen in de schoolbanken en volgden vier lessen. Daarna werd er onder het genot van een drankje nog gezellig na gepraat. Verkoping woonhuis Met maar geringe animo is dinsdag avond in cafe Tolrust de woning Stoof- straat 27 in het openbaar verkocht. Het hoogste bod voor het huis met schuur en erf, groot 2.02 aren, was 27.000 gulden. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 1 december a.s. haalt de ..Voetbalver eniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie IM Matige opkomst verlichtingscontrole De opkomst bij de keuring van Veilig Verkeer zaterdagmorgen in garage Nie- mantsverdriet. was voor de organisato ren niet bevredigend. Van de 150 leden waren er slechts 37 present. Slechts drie auto's hadden een perfecte verlichting. Veel lampen waren te hoog of te laag afgesteld. Dat werd direct verholpen. Ook bij de mistlampen deugde het een Vervolg op pag. 2 3 zondag 29 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.L.Wüllschleger 18.30 u. ds.J.Blom. Ridderkerk HERV. GEM. IMMANUEL ds.J.J.Roodsant GEREF. KERK 10 u. kand.A.W.Mol, Roosendaal 17 u. dhr.A.v.Westen, Borssele CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds.G.Mouw 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. ds.H.N.Bierman, Breda R.K.KERK za. 17.30 en zo. 10.30 H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds.M.Jansen. Tholen GEREF. KERK 10 en 15 u. dhr.A. de Ruyter, Oostka- pelle CHR.GERF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 en zo. 9 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.M.D.Geuze - GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds.B. den Butter 18 u. kand.J.Breure, Streefkerk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en f4.30 u. ds.J.G. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. de Blank. Dordrecht 19 u. ds.J.J.Roodsant OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK zo. 10.30 u. H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.J.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18.30 u. ds.Reinders, Har- dinxveld POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds.Tj. de Jong GEREF. KERK 10 u. ds.A.Vos, Bergen op Zoom 14.30 u. kand.A.W.Mol. Roosendaal g GEREF. GEMöLNTE 10, 14.30 en 18.30-u.- leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.A.B.Cysouw 14.30 ds.Tj. de Jong OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18 u. ds.A.P.v.d.Meer GEREF. GEMEENTE 9.30 en 16 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10 u. (voorber.HA) ds.P.A.Bohlmeyer, Den Haag 15 u. ds.P.B.Oberholzer, Oosterhout 28/29 nov. Tholen, Oud-Vóssemeer, Poortvliet en Scherpenisse(pat. Dr.Padt) Dr.Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Annaland, Stavenisse, Sint Maar tensdijk en Scherpenisse(pat. Dr. Van der Bel) Dr. De Gouw, Sint Maartensdijk, tel. 01666-3848, bgg 01666-2952 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Zr.C.Steketee, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo, vr. 9-12 u. tel. 01100-15892, tst. 35, DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 u. In de week normale uren. ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742. Tel. 01640-50385 dag en nacht bereikbaar. Groepsavonden di. en do. 20 u. Gezondheidscentrum L.Pourquinstraat 1, Bergen op Zoom. WELZIJNSORGAAN Vrijdag 27 nov. vanaf 14.30 u. Soc.P- sych. Dienst, 15.30 u. Alg. Reclasse- ringsvereniging en Bur. voor Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBUI^. GEHANDICAPTEN F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land. tel. 01677-2533 NAZORG BORSTAMPUTATIE Dinsdag 1 dec. contactochtend koffie shop Lievensberg. Tel. 01640-37980 tst. 2305 of 2206. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, pb 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. WEEKEND AUTO HULPDIENST tel. 01640-40888 AMBULANCE RODE KRUIS tel 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM, tel. 01660-3250. buiten kantooruren tel. 01184-79191. HOOGWATERSTANDEN vr. 27 nov. t/m do.' 3 dec. vrijdag 27 4.03 -16.10 zaterdag 28 4.35 -16.43 zondag 29 5.00 -17.18 maandag 30 5.35 -17.54 dinsdag 1 6.15-18.30 woensdag 2 6.51-19.08 donderdag 3 7.26 -19.51 za. 28 nov. 16.41 u. Hoog Tij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2