Raden maar: Welk volksliedje hoort U? 7,5 ton voor telefooninstallatie Het Rode Kruis "Luister-spel" 020-214444 Vervolg plaatselijk riieuws Zaalvoetbal Donderdag 26 november 1981 EENDRACHTBODE wolen* fKisst tiSsmmursuHD POORTVlll 1 SINI -V MAA*TtNSDlJK Sint— Philipsland BLOEDAFNAME AVOND Vrijdag 27 november Druivetros 19.30 uur. WELFARE-ARTIKELEN Tholen-cup biljarten Henk Gunter en Jan Moerland behouden Zeeuwse titels voor Tholen Johan van Dijke wint rollerwedstrijd Oosterscheldetocht en bezoek Tholen ::^T VOL LEY BAL I 23 Q STAVENlSSf OUD" p VOSStWttR 7 ItCOBAPOLDFR en ander niet. Bij sommige auto's gingen het groot licht en het mistachterlicht ge lijk aan. Het is ook altijd handig om een setje reservelampen in de auto te heb ben. Zaterdagavond kwam een Smer- diekse automobilist ook tot die conclu sie. toen H. op de Poortvlietsedijk door de politie' werd aangehouden. Zijn voorlamp was kapot en hij kreeg een boete van twee tientjes. Dat tarief geldt ook voor een onverlichte fiets. Bij de bandencontrole van Veilig Ver keer was er een auto waarvan drie ban den versleten waren. De VVhj-leden Murre, Quist, Uijl en van Oudenaarde waren bij de keuring aanwezig. In ja nuari organiseert Veilig Verkeer een keuring in Scherpenisse. Daar is vaak wel een grote opkomst. N.C.V.B. en woord en daad De dames van de NCVB kwamen dins dag 17 november in 't Ouwe Raed'uus bijeen o.l.v. vice-presidente mevr. Quist. Dhr. Dankers uit Waddinxveen vertelde over het werk van de stichting Refor matorische Hulpactie Woord en Daad. Ook liet hij dia's zien. De NCVB houdt 22 december de kerstviering. Vandaag winkelactie Vandaag begint de winkelactie van de middenstandsvereniging, die duurt tot en met zaterdag 5 december. De eerste trekking is zaterdagavond al om half acht in ,'t Ouwe Raed'uus. De eindtrek- king, met een waardebon van vijfhon derd gulden als hoofdprijs, gebeurt 5 december door Sinterklaas om half vijf in 't Ouwe Raed'uus. Meer informatie vindt u op de speciale winkelweekpagi na. Verlichtingscontrole bij nieuw LPG-station Cebeco Vandaag neemt Cebeco Zuidwest aan de Paasdijkweg een LPG-station in ge bruik alsmede een kredietkaartauto maat (KKA), die ook voor de al langer aanwezige superbenzine, onbeperkte mogelijkheden biedt. Ter gelegenheid van deze ingebruikname is er zaterdag van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags gratis een uitlaatgastest en ver lichtingscontrole. Bovendien krijgen de deelnemers aan dit unieke systeem een aanmerkelijke korting op de officiële prijs van superbenzine en LPG. Cebeco heeft met het merk O.K. Het modernste zelfbedieningssysteem voor het tanken van motorbrandstoffen. In de kredietkaart van O.K.. is het nummer van de klant geponst, waarmee de hou der dag en nacht, dagen per week, kan tanken. Vooral in het weekend is dit een uitkomst. Dankzij het KKA-systeem kan men met de nieuwe kaart super benzine en LPG tanken bij tachtig OK- stations in ons land, zoals bijvoorbeeld Dinteloord, Wouw, en Goes. Het aantal liters wordt met het klantnummer op een papierrol en een cassette geregis treerd. zodat de betalig later volgt. Van daag, morgen en zaterdag wordt het station ter gelegenheid van de opening welbemand door Cebeco-personeel, dat sinds de vestiging van het benzinestation al heel wat tevreden klanten heeft gere gistreerd. Veranderde maatschappij De plattelandsvrouwen hielden maan dag 16 november een bijeenkomst in Tolrust. Na het welkomstwoord door presidente mevr.K.Hoek en de huis houdelijke mededelingen werd het woord gegeven aan mevr.C.Dreu-Kos- ter, discussieleidster uit Middelburg. Na haar inleiding 'Veranderde maatschap pij, een bedreiging of een uitdaging', werd eerst in groepjes over verschillende vragen gepraat en daarna met de aan wezige dames gediscussieerd. Ondanks het feit dat men het niet altijd met elkaar eens was, werd het toch een gezellige avond. De eindconclusie was dat men een ander niet moet be- of veroordelen, al heeft hij een andere leefgewoonte, zoals men die in de eigen omgeving ge wend is. Mevr.Dreu kreeg als dank een door Thools fruit mee naar huis. De volgende bijeenkomst is op woensdag 2 december. De kinderen zijn welkom om half drie, de leden en introducees om half acht. In die avonduren zal er een glasblaasdemonstratie zijn. Voetbal-bazar Zaterdag 28 november organiseert de v.v. Noad in de Wimpel tussen half drie en half tien weer een bazar. Daarbij verschillende attrakties voor jong en oud, zoals doelschieten, ballen gooien, spijkerslaan en het rad van avontuur. Men heeft zelfs kans een half varken te bemachtigen. De opbrengst is voor de verenigingskas. Vrijdagavond bloed geven Vrijdagavond kan er vanaf half acht in de Druiventros weer een halve liter ge geven worden. Het Rode Kruis rekent op veler medewerking, want het bloed is nog hard nodig. Zaterdag kan men het welfarewerk van het Rode Kruis steunen tijdens de ver koping in/de Rozeboom, die van twee tot vijf uur duurt. Zaterdag winkelactie De middenstandsvereniging begint za terdag met de winkelactie, die tot en met 5 december duurt. Elke avond om zeven uur wordt zeventien prijzen getrokken bij drogisterij Kramer in de Voorstraat, waar ook de bus staat voor de loten. Maandag 7 december vindt 's avonds om acht uur de eindtrekking plaats in de Druiventros. Hoofdprijs is een waarde bon van negenhonderd gulden. Totaal is er een prijzenpakket van 2500 gulden. Dammen D.S.V.F. J. Joppe-A. Verwijs 2-0, P. Reijngoudt-J. Den Braber 2-0, J. Noorthoek-L. ten Hove 1-1, A. Verwijs-J.v.d. Velde 2-0, J. Joppe-R. Vermaas 2-0, J. den Braber-J. Suurlant 2-0, J.J. Joppe-L.v.d. Velde 1-1, L. Ten Hove-R. Vermaas 1-1, L. ten- Hove-L.v.d. Velde 0-2. P. Reijngoudt-J. Joppe 0-2, J.v.d. Velde-R. Vermaas 2-0, J. Suurlant-A. Verwijs 0-2, J. Noort- hoek-J. Joppe 1-1, P. Reijngoudt-L. ten Hove 2-0, L.v.d. Velde-J. Joppe 1-1, J. den Braber-J.v.d. Velde afg., J. Suur- lant-L. ten Hove afg. Gevaarlijke slaakweg Voor het rijden over de Slaakweg (de verbinding tussen de Rijksweg en Tho- len) blijft het goed uitkijken. Of men wijkt onvoldoende uit, zodat botsingen kunnen ontstaan, of men haalt wat ver der uit dan nodig is en dan raakt men in de zachte berm. Ter hoogte van landbouwer Gaakeer ontstond woensdagavond 18 november omstreeks tien uur een ongeluk waarbij R.M.B. uit Poortvliet licht gewond raakte. Zijn auto was vernield. Enkele dagen later was er 's avonds om zeven uur weer een aanrijding. Trekkerbe stuurder P.C.R.M.R. uit Kruisland reed met zijn aanhangwagen richting rijks weg toen autobestuurder H.M. uit Sta- venisse richting Tholen reed. Het uit wijken was onvoldoende en een botsing met overigens geringe snelheid was het gevolg. De auto liep flinke, de tractor geringe schade op. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Inbraakpoging de Wimpel De beheerder van Dorpshuis de Wimpel meldde een poging tot inbraak. Hij constateerde dat de achterdeur open was gebroken, maaf hij kon niet met zeker heid zeggen dat er ook iets was vermist. Op 28 november verkoping van met kleine verloting in de Rozeboom van 2 tot 5 uur. Advertentie I.M. T.Geuze visclubkampioen Door de leden van z.h.c. 'de Makreel' werd weer een wedstrijd gevist. De re sultaten waren als volgt: 1. T.Geuze 595 punten, 2. A.Verwijs 550 p., 3. J.P.Kaashoek 230 p., 4. M. den Engelsman 2)0 p., 5. A.M. den Braber 130 p., 6. K.v.d.Berg 25 p. Jeugd: 1. A.J. van Oeveren 515 punten, 2. Tonny Verwijs 25 p. Kampioenschap 1981: 1. T.Geuze 4275 punten, 2. A.Verwijs 3965 p., 3. J.P.Kaashoek 2970 p., 4. M. den En gelsman 1990 p., 5. B.Quist 1420 p. Jeugdkampioenschap: 1. Leon de Jonge 1890 p., 2. A.J. van Oeveren 1715 p., 3. Rien Gepze 800 p.. 4. C.Reijngoudt Lzn 630 p. Verkoping meisjesvereniging Ten bate van de Mbuma-zending zal meisjesvereniging 'Tabitha' in het ver enigingsgebouw van de oud geref.gem. morgenavond van zeven tot tien uur een verkoping houden. Daarnaast is er te vens een uitgebreide boekenstand. Flippers beste beentjes voor Om eén beter inzicht te krijgen in de lesactiviteiten van gymnastiekvereni ging 'de Flippers' werd maandag 23 no vember een demonstratieles georgani seerd. Voorzitter M.Schenk opende de alvond, heette met name wethouder Kosten welkom en hoopte dat de leden hun beste beentje zouden voorzetten. Zoals even later ook in het jaarverslag van secretaresse mevr.Boudeling zou blijken, klonk het negatieve geluid van de ledendaling tussen de woorden van de voorzitter. Penningmeester A.Mol kon zijn jaarrekening met eenbatig saldo afsluiten. Morgen treedt hij in het hu welijk, vestigt zich elders en om die re den stelde hij maandag zijn functie be schikbaar. De voorzitter bedankte hem voor het werk dat hij voor de Flippers, met name voor cativiteiten, heeft ge daan. In de vacature werd direct voor zien door de benoeming van me- vr.J.Reijngoudt-V.d.Ree. Voor de eerste keer traden in een openbare les de trim- dames aan. De groep telt 16 leden en 7 leden vertoonden hun kunsten. Tijdens de oefeningen werden groep 1 en 2 ge leid door mevr.Laban, die evenals me- vr.Smulders (die de leiding had over 3 andere groepen) een bloemetje uit han den van de voorzitter kreeg aangeboden! Mevr.Smulders gaf aanwijzingen en uitleg aan het publiek over het doel van de oefeningen. Daardoor kreeg men een duidelijke indruk van het nut van de lessen. In zijn slotwoord deed de voor zitter weer een beroep op de jeugd om lid te worden van de Flippers. De oe- feingen bij de jeugd zijn gericht op per fectie, bij de dames gaat het meer om het bezig zijn. Er kan al met al worden te ruggezien op een leuke en leerzame avond. Woningtoewijzing Karreveld ln het Karreveld zijn drie woningen nog niet verhuurd. Het merendeel van b en w stelt de gemeenteraad voor om deze te verhuren aan twee woningzoekenden uit ons dorp en één uit Oud-Vossemeer. De laatste is economisch aan de streek ge bonden. Dat gebeurt in de raadsverga dering van vrijdagavond 27 november, die begint om half acht. B en w stellen tevens voor om de in de begroting van 1982 opgenomen subsidie van 50 gulden voor de stichting Het Zeeuwse Land schap te verhogen tot 68,10. Dat in verband met het verzoek om een subsi die te verlenen van 3 cent per inwoner. Van de gemeente Hellevoetsluis heeft het college van b en w een verzoek ont vangen om een motie inzake de plaat sing van atoomwapens te ondersteunen. Dat zal echter niet gebeuren: moties die betrekking hebben op onderwerpen waarvoor de beslissing in handen ligt van de regering worden door de ge meente niet ondersteund. Door de vrije avond van De Handel uit Sint Maartensdijk heeft Kitskoningen uit Stave- nisse de kop over kunnen nemen. Kitskonin gen speelde in Poortvliet tegen 't Centrum. Twee clubs die tegen elkaar opgewassen zijn en op het scherp van de snede streden. Dit is te zien doordat 2 van de gespeelde partijen met minimaal verschil (I en 3 caramboles) in het voordeel van 't Centrum uitvielen. De spelers van 't Centrum werden echter verrast door de zeer snelle partij van R. van Oeveren in 17 beurten terwijl zijn tegenstander nog niet op de helft van zijn punten was. Precies het verschil in de uitslag: Centrum-Kitsko- ningen 40.19-45.97 Hoogste serie J. Baardwijk 17 caramboles. R. van Oeveren-H. Goudswaard 10-4.74; R. Priem-M. van Eek 10-5.45; A. Moerland-F. Le Blanc 9.30-10; C. Smits-J. Ligtendag 9.89-10; K. Westdorp-J. Baardwijk 6.78-10. In Scherpenisse ontving D.O.S.- 't Packhuis uit Stavenisse. Dat er we! degelijk rekening gehouden moet worden met deze nieuwko mer bleek wel uit partijen van 15 en 16 beur ten. Het ervaren D.O.S. sloeg keihard terug door ook in 16 beurten een partij te spelen, waarna de spelers Poot en Anemaat het vonnis vol trokken. 't Packhuis ging eervol onder. D.O.S. -'t Packhuis. 45.48 - 42.24. Hoogste serie R. Anemaet 11 caramboles. Kortste partij J. Gans 15 beurten. J. Geens-A. Duine 10-8.92; B. Hazen-R. Geuze 6.56-10; H. van Driel-T. Geuze 10-6.54; J. Geens-A. Poot 7.50-10; S. Jansen- R. Anemaet 8.18-10. De Kroon uit Tholen ontving Smerdiek. Na een snelle opening van Smerdiek met 2 over winningen wist de Kroon het tij te laten keren en de resterende partijen te winnen. In deze wedstrijd bleken vooral de iets lager spelende tegenstanders elkaar goed aan te voelen en maakten er een spannende strijd van. Hoogste serie A. van Loon 12 carambo les. Kortste partij K. Muller 21 beurten. De Kroon-Smerdiek 44.67-38.65; C. Bal-M. van Poppel 4.55-10; D. Vroegop-R. Corne- lisse 5.64-10; A. Bogers A. van Loon 8.46-10; B. Zwagemaker-J. van Dijke 10-8; K. Mul- ler-K. Vercauteren 10-6.67. De stand om de Tholen-cup na.3 wedstrijden 1. Kitskoningen 134.54; 2. De Kroon 133.16; 3. 't Centrum 120.38; 4. Smerdiek 113.88; 5. De Handel 95.73 1 wedstrijd minder; 6. 't Packhuijs 88.62; 7. D.O.S. 84.20. (de laatste 2 eveneens een wedstrijd minder).' Volgende wedstrijd wordt gespeeld op 11-12- 81: Kitskoningen-Smerdiek; De Kroon-'t Packhuis: De Handel-D.O.S.; 't Centrum is vrij. Vrijdag 27-11-81 viert De Kroon zijn 15-jarig bestaan. De uitslagen van de postduivententoonstelling van de Oud Vossemeerse PV 'de Zwaluw', za terdag 21 november 1981. Klasse 1 Oude Doffers: 1. C.Heijboer Van Dijk Nw Vosse- meer 92 punten, 2 en 13. F.Clarijs, Lepel straat 92 p., 3. J.Dekkers, Wouw 92 p., 4. A. van Daalen, Oud Vossemeer 92 p., 5 en 8. M.Schouteren, Steenbergen 92 p.. 6. C.Prin sen, Lepelstraat 92 p., 7. D.Vaders, Oud Vos semeer 92 p., 9 en 10. P.v.Loenhout 92 p., 11. A.Paassens, Hoogerheide 92 p„ 12. J.Potap- pel. Oud Vossemeer 92 p. Klasse 2 oude duivinnen: 1. A.Paassens, Hoogerheide 92, 5 punten, 2 en 4. J.Quist, Anna Jacobapolder 92 p., 3. L.v.d.Kleijn, Tholen 92 p., 5. M.Schouteren. Steenbergen 92 p., 6. gebr. Van Broekhoven, Zevenbergen 92 p„ 7. C.Geers, Bergen op Zoom 92 p„ 8. J.Dekkers, Wouw 92 p„ 9. P.v.Wezel, Bergen op Zoom 91,5 p., 10. A.Hommel Jzn. Oud Vossemeer 91,5 p. Klasse 3 jarige doffers: 1 en 8. M.Schouteren, Steenbergen 92 p., 2. C.Prinsen, Lepelstraat 92 p., 3. J.Geers, Bergen op Zoom 92 p„ 4. 10 en 12. gebr. Van Broekhoven, Zevenbergen 92 p„ 5. A.wDaalen, Oud Vossemeer 92 p„ 6. A.Paassens, Hoogerheide 92 p., 7. M.Loos, Ossendrecht 92 p„ 9. C.Heijboer Van Dijk, Nw Vossemeer 92 p., 11. P.v.Loenhout, Nw Vossemeer 92 p', 13 en 15. J.Dekkers, Wouw 91,5 p., 14. J.Potappel, Oud Vossemeer 91,5 p. Klasse 4 jarige duivinnen: 1. A.Paassens, H'heide, 92,5 p., 2. C.Loos Bergen op Zoom 92 p„ 3. C.Princen, Lepelstraat 92 p.. 4, 6 en 9. gebr. Van Broekhoven Zevenbergen 92 p., 5. M.Loos, Ossendrecht 92 p„ 7. J.Guequiere, Sint Maartensdijk 92 p„ 8. J.Quist Anna Ja cobapolder 91,5 p., 10. P.v.Driel, Sint Maar tensdijk 91,5 p., 11. J.Schetters, Oud Vosse meer 91,5 p. Klasse 5 jonge doffers: 1. M.Loos, Ossen drecht 92 p., 2, 4, 5 en 6. C.Geers. Bergen op Zoom, 3, 7 en 9. A.Paassens H'heide 92 p. 8. A.v.Daalen, Oud Vossemeer, 10. P.v.Loen hout, 11. F.Clarijs, Lepelstraat, 12. A.v.Meel en zn.. Bergen op Zoom, 13. M.Schouteren, Steenbergen, 14 en 15. gebr. Van Broekho ven, Zevenbergen, 16. J.Guequiere, Sint Maartensdijk, 17. C.Princen, Lepelstraat, 18. A.v.Meel en zn. Bergen op Zoom, 19. M.Loos, Ossendrecht en 20. J.Egberts, Oud Vossemeer, allen 91,5 p. Klasse 6 jonge duivinnen: 1 en 14. J.Gue quiere, Sint Maartensdijk 92 p., 2, 11 en 20. A.v.Daalen, Oud Vossemeer. 15 en 18. M.Loos, Ossen3. M.Verwijs, Sint Philipsland, 4'drecht, 5. K.Lisseveld, Scherpenisse, 6 en 8. M.Schouteren, Steenbergen, 7. A. van Meel, Bergen op Zoom, 9. A.Paassens, H'heide, 10 en 12 C.Heijboer Van Dijk, Nw Vossemeer. 13 en 17. C.Geers, Bergen op Zoom, allen 91,5 p„ 16. P.v.Driel. Sint Maartensdijk, 19. F.Clarijs, Lepelstraat, beiden 91 p. Klasse 7 late doffers: 1F.Clarijs, Lepelstraat, 2. gebr. Van Broekhoven, Zevenbergen, bei den 91,5 p., 3. P.v.Loenhout, Nw Vossemeer, 4. D.Vaders, Oud Vossemeer en 5. A.v.Daal en Oud Vossemeer, allen 91 p. Klasse 8 late duivinnen: 1 en 3. gebr.Van Broekhoven, Zevenbergen 91,5 p„ 2. P.v.Loenhout, Nw Vossemeer' 91 p. Zaterdag 21 november werden te Aag- tekerke de Zeeuwse sneldamkampioen- schappen gehouden. De damclub de Eendracht werd daarbij vertegenwoor digd door haar jeugdleden Leen Beth, Andre Kousemaker, Peter Luten, Jan Moerland (adspiranten), Mare Alme- kinders, Ronny Gunter en Henk Gunter (pupillen). De titels bij de adspiranten en pupillen waren in 1980 in Thoolse handen gevallen en wel van Johny Nieuwkoop en Jan Moerland. Beiden konden deze titel niet verdedigen, om dat Johnny afwezig was en Jan was overgegaan naar de adspiranten. Bij de adspiranten trok Tholen goed van leer. De eerste partijen werden allen door de Tholenaren gewonnen. Na de voorronden had Jan Moerland de lei ding door slechts een partij remise te spelen en alle andere partijen te winnen. Leen en Andre hadden zich eveneens niet onbetuigd gelaten en stonden bij de eerste vierop een gedeelde 2e plaats. Slechts Lion Paauwe uit Goes wist zich aan de kopgroep te klampen. Na een goede start was bij Peter de klad in zijn partijen geslopen. Door damblindheid getroffen zag hij de eenvoudigste com binaties over het hoofd waardoor hij zich slecht klasseerde. In de finale ron den was reeds bekend dat Jan Kam pioen was en dat Leen, Andre en Lion moesten kampen om de 2e, 3e en de 4e plaats. Andre kwam in de eerste partij uit tegen Jan. De kampioen zag tijdens die partij een combinatie over het hoofd waarna Andre het aanvankelijk niet vertrouwde, doch de combinatie er toch maar uithaalde. Glimlachend haalde hij daarna de winst binnen. Leen speelde zijn partij tegen Lion en ondanks zijn winstkansen wist hij le h in s tijdnood remise overeen te komen. Jan won daarna van leen en Lion. Andre wist daarna nog van Leen te winnen en een remise te forceren tegen Lion. De eind stand was daarna: 1. Jan Moerland 25 p., 2. Andre Kouse maker 20 p., (98 SB); 3. Lion Paauwe 20 p., (93 SB); 4. Leen Beth 20 p., (91 SB); 7. Peter Luten 16 p. Bij de pupillen waren er 20 gegadigden Johan van Dijke uit Tholen heeft zater dagavond in Tolrust te Poortvliet de vierde rollerwedstrijd van het plaatselijk wielercomite gewonnen in de categorie KNWU-renners/nieuwelingen/junio- ren. Hij had over de 2x 375 m 30.9 sec. nodig. 2. Walter Schetters Poortvliet 32.333 31.2 sec. 3. Frank Hommel Oud- vossemeer 36.0 sec. 4. Izak Hage St. Maartensdijk 38.5 sec. Bij de KNWU- amateurs won de bergenaar Charles Dietvorst in 42.6 over de 2x 500 m. 2. Dirk Uijl Poortvliet 42.7 sec. 3. C. Hol lemans en Hans van Steenpaal, Beiden Bergen op Zoom en 43.1 sec. 5. Martin v.d.Jagt Oudvossemeer 44.4 sec. 6. Nap Hage St. Maartensdijk 45.3 sec. 7. Thijs Fase Oud- Vosse meer 49.2 sec. Ook bij de trimmers geen Thoolse overwinnin gen. Bij de dames won Petra van Tilburg uit Halsteren in 23.3 sec. Ria Steen- poorte en Riet Schetters, beiden uit Poortvliet, deelden de derde plaats met 25.3 sec. Dames fietsen 2x 250 m, de 42-jarige Toon van Steen uit Oudmolen 2x 500 m in 39.6 sec. Hier was Arie Houke uit Scherpenisse de beste Thole- naar met 43.4 sec. 10. Adie van de Werf Scherpenisse 45.1 sec. 13. Jan Opree Scherpenisse 46.3 sec. 14. Arie van Dijke Tholen 48.0 'tWas gezellig in Tolrust met 125 belangstellenden, rad van avontuur en een verloting. Penning meester Maarten Quist kon een aardig bedrag bijboeken. Mas Andriesse en Wim Bazen waren jurylid. Een uitda- gings/premierit tussen Dirk Opree uit Scherpenisse en Jan Nijssen uit Roos endaal bracht 39,21 op voor het wie lercomite. Gezien het succes wordt nog zo'n wedstrijd georganiseerd. Voorzitter M. Quist heette in zijn dankwoord de wielerliefhebbers allen welkom voor de derde ronde van Poortvliet op zaterdag 17 juli 1982. Vrijdag 11 december organiseert Zee- lands Welvaren om acht uur de open Thoolse rollerkampioenschappen. De heren en dames fietsen twee series van 500 m en 250 m onder toezicht van Wim Bazen en Dirk Uijl. Op wielergebied valt ook nog de op richting van een supportersvereniging te melden. Tijdens een geanimeerde bij eenkomst in cafe De Handel te Poort vliet werden dertig leden genoteerd. Voorzitter is Paul van Gastel uit Oud- Vossemeer, secretaris Jan Buyck uit Steenbergen en penningmeester Kees Suurland uit Poortvliet. De vereniging wil de wielersport dichter bij het Thool se publiek brengen. Vrijdag 15 januari is er een rolleravond in cafe De Handel, waaraan iedereen kan meedoen. Men wil ook de Poortvlietse nieuwe Walter Schetters steunen door jfij wedstrijden aanwezig te zijn. De IJskremboys hebben met 16-3 van SPS gewonnen. In een redelijk goede wedstrijd van beide kanten bleven veel kansen onbenut. Na een kwartier kwa men de ijsjes los. Er werd vier keer op rij gescoord en voor de rust was het Wim Vroegop die de motor opporde en de stand tot 8-0 opvoerde. Voordat SPS in de tweede helft tot scoren kwam, liepen de smerdiekenaars nog uit Koos v.d. Hoek had pech met schoten naast en over. Toch vielen er totaal zestien ijzige goals: Wim Vroegop 7, Johan van Houdt 3, Jan de vliet, Koos van den Hoek en Jaap Moerland 2. De jarige Kees Zwagemaker tracteerde op koffie met wit gebak. De IJskremboys verlan gen naar een treffen tegen Dalemboys. Johan van Houdt heeft de Tholenaren al een paar keer uitgenodigd, maar men durft de strijd tegen de glansrijke Ijsjes blijkbaar niet aan. De Thoolse keeper mag wel twee paar handschoenen aan doen, zo is alvast het advies van de Smerdiekenaars. voor de titel. Ook hier ging Tholen fu rieus van start. De partijen werden door Henk op een na, allen omgezet in winst. Alleen Mare wist roet in het eten te gooien door remise af te dwingen. Dat Ronny veel met zijn broer damt bleek ook nu er. Hij verloor slechts van zijn broer en kwam remise overeen met Mare, zodat het voor Ronny eveneens een geslaagde dag werd. Mare moest in een onoplettend ogenblik nog een partij in verlies zien omdraaien, zodat hij tij dens het einde van de morgen het kon- takt met de topgroep aanvankelijk ver loor. Maar 's middags liet hij nog slechts een remise toe, zodat hij ook nog goed geklasseerd werd. De eindstand was daarna: 1. Henk Gunter 29 p; 2. Ronny Gunter 27 p; 3. Arjaan Tramper 26 p; 4. Mare Almekinders 25 p. Voor de jongens en voor de damclub is het een mooi resultaat. Hierdoor kun nen Jan Moerland en Henk Gunter, beide Sint Annalanders in 1982 mee doen in de strijd om de nationale titel sneldammen waarbij zij dan Zeeland vertegenwoordigen. Voor Henk heeft die uitslag tevens het voordeel, dat hij in de voetsporen treedt van Jan Moerland die de Nederlandse titel 1981 bezit. Het Bergse VVV heeft een aantal leuke dagtochten georganiseerd, waarvan er twee betrekking hebben op omze streek. Een interessante dagtocht, die begint in Bergen op Zoom. Het VVV-kantoor aan de Grote Markt dient om tien uur als vertrekpunt. Na de koffie met gebak wordt al meteen een groepsfoto ge maakt, die aan het eind van de trip op de deelnemers ligt te wachten. Er wordt een korte rondrit door Bergen op Zoom ge maakt, waarna men doorstoomt naar het voorlichtingscentrum van Rijkswa terstaat op de Molenplaat. Men krijgt daar een uiteenzetting over de Delta werken, toegespitst op de Oesterdam en haar sluizencomplex. Om twaalf uur wordt ingescheept aan boord van het M.S.Frisia en door het Schelde Rijnkanaal vaart men de haven van het schilderachtige Tholen binnen. Iride haven wordt de lunch gebruikt. Met een volle buik kan een wandeling door Tholen worden gemaakt, desge wenst onder leiding van een hostess. Een uurtje later maakt het gezelschap een boottocht door het Thoolse Diep langs de zuidzijde van het eiland naar de bouwputten voor de sluizen van de Oesterdam. Na de ontscheping bij de bouwputten is er uitleg over de water bouwkundige situatie van nu en hoe die zich zal ontwikkelen. Dan volgt een vaartocht langs de be kende Kreekraksluizen naar de haven van Bergen op Zoom. De dagtocht is nu ten einde en als afronding van het geheel is er een slotdiner. Voor nog geen zeven tientjes (inclusief foto en slotdiner) toert en vaart men een hele dag rond en in Tholen en Bergen op Zoom. De nieuwe VVV-directeur van Bergen op Zoom heeft dus aardig zijn best gedaan. Een en ander staat naast 92 andere dagtochten in de VVV-brochure 'Dagtochten in Nederland' vermeld. Delta-tocht voor scholieren Voor de Scholieren heeft de VVV Bergen op öoom ook een Deltatocht georgani seerd. De scholieren maken kennis met Bergen op Zoom. het bekende molen museum Assemburg te Nieuw-Vosse- meer, Tholen, Willemstad, Zierikzee en de imposante waterbouwkundige wer ken van de stormvloedkering Ooster- schelde, waar een bezoek wordt ge bracht aan het informatiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans. De lunch is in Tholen en het geheel staat onder lei ding van een VVV-hostess. - Amigos heren 1 verloor van koploper Amigos 1 heeft wel met 3-1 verloren, maar toch ziet men terug op een goede wedstrijd tegen koploper Olympus. Zeer vlug nam de thuisclub een voorsprong, maar Amigos her stelde zich en bij de stand 10-10 was er nog veel mogelijk. De sterke aanval en de routine zorgden ervoor dat de setzege met 15-13 in Halsteren bleef. Toch rook Amigos kansen. Met leuk, gevarieerd aanvalsspel sloegen Danny Polderman en Piet Bevelander ge makkelijk langs het Halsterse blok. De spel verdelers Frans van Treijen en Henk Nieu- wenhuis strooiden met snelle set ups na goede passes van Max Broker ennnnnnnn Aollie. De achterveldverdediging was geconcen treerd bezig en de 9-15 overwinning was ver diend. Te optimistisch werd aan de derde set begonnen en voordat de Tholenaars wakker werden, was het al 11-3 via 8-1. De jeugdige Bert van Luinen werd binnen de lijnen ge haald en met dit talent begon de achtervol ging. Punt voor punt werd binnengehaald en Olympus ging verkrampt spelen. Door enkele scheidsrechterlijke dwalingen (A. Kapitein floot werkelijk erg slecht) bleef de setzege met 15-13 bij Olympus. Amigos was aangeslagen en hoewel Frank Hommel bleef proberen de aanval te voeden, was de veerkracht uit Ami gos verdwenen. Men bood nog wel tegenspel, maar punten werden niet meer gescoord: 15-5. Het jongensteam van Amigos behaalde een eenvoudige 3-0 overwinning op het Lager geklasseerde Rowi. Met een goede service werd een degelijke basis gelegd voor een ac ceptabel spelpeil. Fanatiek werd begonnen, waardoor het al gauw 5-0 was. Rowi kwam nog even terug, maar met geconcentreerd spel werd het 15-6. De tweede set begon zeer sterk met een goed serverende Eric Capelle. Via 12-0 werd rustig tot 15-1 gespeeld. De laatste set werd met 15-7 gewonnen, dus een ge makkelijke overwinning van een goed spe lend Amigos. Er werd gedoken en geblokt De dames van Amigos I, die moesten tegen Zebra's. Ze stonden moedig in 't veld, maar helaas, je stond versteld, al gauw stond het 0-6. Er moest worden geknokt. Dit was een goede les, er werd gedoken en geblokt. Toch ging de set verloren, maar dat kon hem niet verstoren. Moedig aan de tweede set getogen. De andere kant kwam met smashes die er niet om logen. Het stoppen was nog nietje van het. Daarom vlogen de meeste ballen in het net. De derde set een beetje wisselen, iedereen probeerde iets te bedisselen. Er werd heel wat opgehaald Daarom ook stevig gebaald, toen de set toch nog werd verloren, kon het idee van een vierde set niet meer bekoren. Dat liet men alras blijken, zodat het niet meer op volleybal kon lijken. Al met al een 4-0 stand en alweer een grote schand: 10-15, 8-15, 13-15, 2-15. De dames van Amigos 2 stond met beide benen op de grond en won met 2-1 van de Schalm. Na een gelijkopgaande eerste set tot dertien punten, wonnen de gasten toch met 13-15. In de tweede set kwam Amigos na een achter stand goed op gang, wat winst betekende: 15-13. Goede services van Annelies Hommel leverden in de derde set een rustige 7-2 voor sprong op, die tot 15-11 werd uitgebouwd. De Geuze smaakte Veronica best Het tweede damesteam van Veronica is we- gespeeld door Diom^don 2. Door gebrek aan wedstrijdervaring en zelfvertrouwen bleef Steenbergse ploeg met 15-11, 15-8 en 15-3 de baas. Gelukkig zag coach Huib Bocxe na af loop lichtpuntjes. Na het douchen was bij iedereen de spanning ook weggevallen. Met een glas Geuze en een broodje bitterbal op tafel, werd besloten geen enkele wedstrijd meer te verliezen. Lenny zet alle genutigde bitterballen om in smashes, Kitty veerde op van de tijgerbroodjes die de sprongkracht verhoogden. Jose besloot bij het afzakkertje de a.s. wedstrijd tegen Meilust 2 om te zetten in een overwinning. Mogelijk zat de wijsheid toen al ergens anders. De provinciale grifTie en de Provinciale Planologische Dienst hebben voor de plaat sing van een nieuwe huistelefooninstallatie een krediet gevraagd van 750.000'-. Wanneer de griffie en de PPD hun telefoonverkeer zouden combineren, levert dit een éénmalige kostenbesparing op van 70.000,-. De huidige telefooninstallatie van de griffie is op het ogenblik volledig bezet en uitbreiding van het aantal aanslui tingen (200) is niet meer mogelijk. Het provinciehuis vraagt tevens extra aan- sluitcapaciteit. Momenteel zijn 12 net lijnen aanwezig en een pas gehouden verkeersmeting van de PTT heeft bewe zen dat voor een goede afwikkeling van het telefoonverkeer 24 netlijnen nodig zijn. Er is ook gestopt met de productie van de huidige telefooninstallatie, zodat vervanging van defecte onderdelen practisch onmogelijk wordt. Het ge vraagde krediet zou worden besteed aan het plaatsen van de door de PTT aange boden huistelefooninstallatie SE 500, uitgevoerd met onder meer een capaci teit van 375 toestelaansluitingen, 36 netlijnen, doorkiezen op 18 netlijnen en 2 bedieningstoestellen. Naast het één malig bedrag van bijna 7 !6e ton gaat de nieuwe telefooninstallatie 4.042,90 per maand kosten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 23