1 00 jaar waterstaat Financiën Waterstaat ZEEUWSE STATEN Aanvullend verzoek om subsidies voor open luchtrecreatie Krokkeweg in 't slop IN BE 1H)EP 6 november AANVRAAG GEM.OOSTBURG ONTWERP-VERGUNNINGEN PECHINEY VERGUNNINGEN DOW CHEMICAL Donderdag 29 oktober 1981 EENDRACHTBODE Gedeputeerde staten hebben een aanvulling gemaakt op de lijst van subsidieverzoeken voor openluchtrecreatie. Bij de eerste aanvraag was die aanvulling al in het vooruitzicht gesteld. Parkeerterrein Westenschou- wen Parkeren zeedijk Kattendijke- Wemeldinge Strand met toiietvooiziening Bruinisse Recreatieterrein Domburg Eerste aanvraag COMMISSI KS Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redaktie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-27351, toestel 249. Wethouder Kosten: niet met Schouwen-Duiveland Bejaardenwerk Flipland functioneert geweldig "De commissie Open Bejaardenwerk functioneert in Sint-Phi lipsland geweldig en op Schouwen-Duiveland was dat niet het geval. Laten ze het daar maar eens goed op poten zetten. Op Flipland zetten zich zes dames Pro Deo voor dit werk in en daar zijn we happy mee. Dat gaan we niet opheffen". Wethouder A. Kosten zei dat maandagavond in het gemeentehuis te Sint- Philipsland, waar de intergemeentelijke coördinerende Regio nale Planningsgroep Schouwen-Duiveland/Sint-Philipsland (I.C.R.P.) vergaderde. W elzijnscommissie Cultuurspreiding ABDIJ IEUWS Dit jaar bestaat de provinciale water staat in Zeeland honderd jaar. Dat is een gebeurtenis die de provincie niet ge ruisloos wil laten voorbij gaan. Anderhalve week geleden vond de offi ciële herdenking plaats, waarop het wa terstaats-boek "Waken en bewaren" werd gepresenteerd. Ook was voor het eerst de tentoonstelling over de Zeeuw se waterstaat te bezichtigen. Deze tentoonstelling gaat door de hele provincie reizen en is op het ogenblik - nog tot en met a s. vrijdag - te zien in de Gasthuiskapel in Tholen. De tentoonstelling wil een goede indruk geven van al het werk dat door de pro vinciale waterstaat wordt gedaan. Dat werk is in drie hoofdzaken te splitsen: "natte waterstaat"; "droge waterstaat" en "milieu". Dinsdag 3 november om 11.30 uur be handelt de eerste kamer uit gedepu teerde staten het beroep van de water sportvereniging "Griete" uit Zaamslag. De vereniging heeft van het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Am bacht geen toestemming gekregen om een drijvende steiger te maken aan de nol van de Kleine-Huissenspolder jn Griete. De weigering is gebaseerd op het reglement van politie op de water kering en de waterbeheersing in Zee land. - De zitting is openbaar en wordt gehou den in het provinciehuis. Sint Pieter straat 42, Middelburg.1 Met "natte waterstaat" wordt bedoeld de zorg voor de dijken en duinen, de waterhuishouding, aanleg van bruggen enz. "Droge waterstaat" is de aanleg en het onderhoud van wegen en verkeers- onderzoek. De afdeling milieu houdt zich bezig met de zuiverheid van lucht, water en bo dem en de bescherming tegen geluids overlast. Al met al is het zeer de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen op deze expositie en dat geldt beslist niet alleen voor degenen die alleen maar in tech niek zijn geïnteresseerd. Een greep uit de collectie: foto's van de stormvloeden in 1906 en 1953, een maquette hoe een zeedijk wordt ge maakt, een kaart waarop de stroom richting van het afvalwater wordt aan gegeven, een maquette van een zuive ringsinstallatie, kleurenfoto's over plan- tenonderzoek in de duinen van Wester- schouwen, een "verkeerscomputer" en apparatuur die gebruikt wordt voor landmetingen. De tentoonstelling is dit jaar nog te zien in de volgende plaatsen. Middelburg, Vleeshal, Markt - woensdag 4 t/m zaterdag 14 november 1981; dagelijks van 9 - 5 uur (zondag geslo ten). Goes, Museum Zuid- en Noord-Beve land, Singelstraat 13 - woensdag 1 8 t/m zaterdag 28 november 1981; da gelijks van 9 - 1 2 en half 2 - 5 uur (zondag gesloten). Axel, De Halle, Rooseveltlaan 1/a - woensdag 9 t/m zaterdag 1 9 december 1 981dagelijks van 9 - 5 uur (zondag gesloten). De toegang is overal gratis. I Het gaat om projecten voor het lopende jaar en de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk is gevraagd een bijdrage te geven van 75 procent van de investeringskosten. De gemeente Westerschouwen wil het parkeerterrein bij de Rotonde in Wes- tenschouwen uitbreiden. Aanvankelijk bestond hiervoor een plan dat zeven ton zou kosten, maar inmiddels is een goedkopere oplossing uit de bus geko men. Het nieuwe plan kost 376.250,— en het biedt ruimte aan 480 auto's en 7 autobussen. Op het bestaande parkeerterrein wordt een as- faltlaag aangebracht en er komt een nieuwe belijning. Het onverharde deel van het terrein, dat in het toeristensei zoen dienst doet als overloop van het parkeerterrein krijgt geasfalteerde we gen: de parkeervakken worden inge- zaaid met gras en de begrenzing van de vakken wordt aangegeven met trottoir banden. Het parkeerterrein wordt "ver sierd" met enkele rijen bomen en strui ken, opdat het goed in het landschap past. Gs stellen de staatssecretaris voor aan dit project zijn geldelijke steun te geven, op voorwaarde, dat het ge meentebestuur "wild" parkeren in de omgeving tegengaat. Het waterschap Noord- en Zuid-Beve land heeft plannen voor het maken van drie parkeerstroken aan de zeekant van de dijk tussen Kattendijke en Wemel- dinge. De drie stroken bieden ruimte aan 95 auto's. De kosten zijn begroot op 134.000,— De argumenten die aan de plannen ten grondslag liggen zijn o.a. dat ter plaatse veel gedoken en ge hengeld wordt, dat tussen het haventje en het dorp Kattendijke veel wordt ge- surfd en dat de verkeersveiligheid wordt Recreatie voorzieningen Parkeerterrein bij rotonde Westenschouwen. vergroot omdat niet meer op de rijbaan wordt geparkeerd. Voor gehandicapte zeehengelaars wordt nog onderzocht of ook onder aan de dijk parkeerruimte kan worden gemaakt. De Stuurgroep Oos- terschelde heeft verklaard, dat de voor ziening niet in strijd is met de belangen van de Oosterschelde. Ten noordwesten van Aqua Delta in Bruinisse wil de gemeente een strand aanleggen met toiletvoorzieningen. Het bestaande strandje bij Bruinisse is te klein om de eigen bevolking en de ge bruikers van Aqua Delta te gerieven. Het nieuwe strand zal de druk op de andere Schouwse stranden verminderen en ook het verkeer in de regio zal er door afnemen. De deelnemers in het Greve- •lingen-overleg zijn het eens met de a£fn- leg van het strand. De kosten van het project worden geraamd tussen de 400.000,- en 450.000,- De Stichting badplaatsbelangen Dom burg heeft renovatieplannén voor het recreatieterrein aan de Ooststraat in Domburg. Het is de bedoeling, dat het terrein voor meerdere doeleinden kan worden gebruikt, zoals voor toeristische markten, uitoefening van oude am bachten, tentoonstellingen en sport- en spelevenementen. De activiteiten zullen een bovenplaatselijke functie hebben en niet alleen zijn bedoeld voor de inwo ners van Domburg. De kosten van de aanpassingen zijn geraamd op 550.000,- Zoals gemeld gaat het om een aanvul ling op een eerder ingediend subsidie verzoek. De staatssecretaris bezint zich al op een Zeeuwse aanvraag van in to taal ruim 650.000,— De projecten die hiermee van de grond moeten ko men zijn: reconstructie van zes duino vergangen in Valkenisse, opspuiten strandje bij Gorishoek op Tholen, de aanleg van een fietspad tussen de Oude Middelburgse haven en de haven Oran jeplaat, nog een fietspad: tussen Kort- gene en de sluis van Kats, een walstart- plaats voor waterskiërs bij de jachtha ven Oostwatering aan het Veerse Meer en de aanleg van een parkeerterrein aan de Dijkweg in Tholen. Aanstaande vrijdag, 30 oktober, verga dert de statencommissie voor de finan ciën, aanvangstijd 9.30 Uur. Besproken wordt de wijziging van de verdelingsver ordening uitkering wegen. Sinds 1975 was de verdeling: 54 procent voor se cundaire wegen, 23 procent voor ter- tiare en 23 procent voor quartaire. De nu voorgestelde wijziging behelst resp. 54, 20 en 22 procent en 4 procent re serve. De commissie buigt zich verder over subsidies voor de Acquisitiegroep Zee land, de Stichting Handicap en Studie en over de restauratie van monumen ten. Tenslotte zijn geagendeerd de huisvesting van het Economisch tech nologisch instituut Zeeland en de reke ning over 1980 van de provincie. De statencommissie voor de waterstaat, polders en wegen vergadert maandag 2 november, 1 5.00 uur. Op de agenda staat het voorstel de Pa viljoenpolder onder te brengen bij het waterschap Noord- en Zuid-Beveland. De polder is ontstaan bij de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal. Ook wordt voorgesteld het verzoek af te wijzen een deel van de Sint Pietersweg in Kruinin- gen te sluiten voor openbaar verkeer. Beide commissies houden hun verga deringen in het openbaar; begonnen wordt met het woord te geven aan de publieke tribune. De vergaderingen worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pietersstraat 42, Middelburg. BB Volgende week vrijdag, 6 november, 10.00 uur, vergaderen provinciale sta ten van Zeeland in de statenzaal Abdij 11Middelburg. Er zijn twee voorstellen met de welzijns planning als onderwerp. De werkgroep herziening reglement van orde brengt haar eindrapport uit. Het gaat om het reglement van orde voor de vergaderingen van provinciale staten. Gs hebben de bevindingen van de werkgroep overgenomen en zij stellen de staten voor het aantal statencom missies terug te brengen van tien tot zes. Dit wordt in een apart besluit gere geld, waarbij ook de samenstelling en de werkwijze van de commissies is be trokken. Bij dit besluit wordt ook het spreekrecht voor het publiek bij com missievergaderingen formeel geregeld. Tot nu toe ging het om een experiment. Het reglement van orde wordt dienover eenkomstig gewijzigd. Tenslotte komt de huisvesting van de dienstkring Schouwen-Duiveland van provinciale waterstaat aan de orde. Voorgesteld wordt het pand Havenpark 27, waar de dienst nu zit, te ruilen tegen het pand Havenpark 8. Dit gebouw moet aangepast worden. De statenvergadering is openbaar.B^B PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend: AANVRAAG De gemeente Oostburg heeft op 22 september 1981 bij hem ingediend een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een sporthal overdekt zwem bad (met opslag en bewaring van chloorbleekloog en zoutzuur). De inrichting is gelegen op een perceel aan de Veerhoeklaan te Oostburg, kadastraal be kend gemeente Oostburg, sectie E, no. 2749. TER INZAGE Voor een ieder liggen de aanvraag met bijlagen ter inzage van 29 oktober tot 29 november 1981. De stukken liggen ter inzage op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Oostburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16, en zaterdag van 9-12 uur in het groepsbureau van de Rijkspolitie, Maria- hoevestraat 2 te Oostburg; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 28 november 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken op bovengenoemde plaatsen ter inzage op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde vergunning bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pie terstraat 42, 4331 EW Middelburg en wel tot 21 november 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een openbare zit ting op'19 november 1981 om 10 uur in het gemeentehuis van Oostburg. Hierbij wordt gelegenheid gegeven over de aanvraag van gedachten te wis selen. Middelburg, 28 oktober 1981 De wethouder, die op de publieke tri bune zat, maar toch mocht meepraten, kwam tot die uitspraak na een vraag van voorzitter W. den Boer, burgemeester van Middenschouwen. Dhr. den Boer informeerde naar de mogelijkheid om Sint-Philipsland te laten aanhaken bij de Stichting Welzijn voor ouderen Schouwen-Duiveland, die sinds mei aan het werk is. Dhr. R.L. v.d. Weide, die zes jaar ervaring in de bejaardenzorg op deed bij de federatie maatschappelijke dienstverlening in Zierikzee, werd als functionaris gecoördineerd bejaarden- werk aangetrokken. Hij gaf maandag avond met ICRP-bestuurslid W. Wan del uit Nieuwerkerk uitleg over het doel en de werkwijze van de stichting: het coördineren en organiseren van activi teiten om te proberen de bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te laten zijn. Dhr.v.d. Weide heeft een programma PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieu-hygiëne het volgende bekend. Pechiney Nederland N.V. te Vlissingen heeft op 29 mei 1981 bij hen twee aanvragen ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van de in richting voor aluminium- en anodeproductie door het bijplaatsen van twee SNIF-(aluminium reinigings)installaties op een perceel aan de Quarleshaven te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. TER INZAGE: De aanvragen met bijlagen, de ontwerp- vergunningen (met daarin opgeno men voorschriften tot het voorkomen van gevaar, schade of hinder voor de omgeving, en tot het voorkomen of beperken van luchtverontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 29 oktober 1981 tot 12 november 1981 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek, Oostkant 1, Terneuzen, op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 6-8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 12 november 1981, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunningen, liggen de bovengenoem de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot 12 november 1981 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp- vergunningen. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Middelburg, 28 oktober 1981. opgesteld, dat nog door het algemeen bestuur moet worden bekrachtigd. Op Schouwen-Duiveland wordt ge streefd naar een alarmeringssysteem voor bejaarden, zieken en eenzamen. Binnenkort vindt hierover een informa tieve middag plaats. De I.C.R.P., die bij toerbeurt in een van de aangesloten gemeenten vergadert, heeft een adviserende taak. De I.C.R.P. bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeentebesturen en verschillende werksoorten zoals peuter- en bejaar denwerk. Uit Sint-Philipsland zijn bur gemeester T.A. Vogel en maatschappe lijk werkster Th.P. v.d. Waal (van de federatie maatschappelijke dienstverle ning lid van de I.C.R.P. In Sint-Philipsland en verschillende Schouwse gemeenten is het concept voorontwerp welzijnsplan, het pro gramma en de verordening subsidie so ciaal-cultureel werk al door de plaatse lijke welzijnscommissie vastgesteld. Kritiek was er op de commissie in Zie rikzee en Westerschouwen, die langdu rig over de onderwerpen spraken en tal van wijzigingen vaststelden. "Het zal een toer worden om nu gelijk op te trekken. In Zierikzee vond men de stukken blijkbaar nog niet dik genoeg. Men heeft zoveel wijzigingen opgesteld dat er nog een boek bij moet komen. Je moet uniforme verordeningen en pro gramma's soepel zien, anders zou je voor een paar woorden heel veel moeten veranderen", zei voorzitter Boer. Mevr. M.A. Bij de Vaate-Rozendaal uit Zie rikzee meende dat de welzijnscommissie Zierikzee beleid had gemist. Men had in de stukken alleen inventarisatiegege- vens aangetroffen. Secretaris P.A. Zoon merkte op, dat de commissie het beleid moet bepalen en niet de ambtenaren. Hij wees er verder op, dat het voor een klein apparaat heel PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen heeftop 18 maart 1981 bij hen aanvragen ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet van de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden van een chemisch/petro chemisch fabriekscomplex door het uitbreiden met 15 silo's 350 m ton voor' polystyreengranulaat, een weeg- en afzakinstallatie en een palletiseer-inrich- ting die de zakken met produkt automatisch opstapelt. De inrichting is gele gen aan de Herbert H. Dowweg te Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sektie A, no.535. VERGUNNINGEN Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten be sloten: de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, respektievelijk om lucht verontreiniging te voorkomen of te beperken. De aanvragen, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage en wel van 29 oktober tot 29 november 1981 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en van 13.30 tot 16.00 en iedere donderdagavond van 19 tot 22 uur; in de provinciale bibliotheek. Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek, Oostkant 1, Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16, en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEROEP Vanaf 29 oktober tot 29 november 1981 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Kroon door: de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20,2122 lid 2 of 28, lid 1 onder c van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 29 november van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Middelburg, 28 oktober 1981. moeilijk is om correcties aan te brengen-. Bovendien is de begroting 1982 al rond, zodat het alleen over 1983 ging. "Waar maken ze zich in Westerschouwen en Zierikzee zo druk om", zei mevr. A.F. v.d. Zande-Vleugels Schutter uit Nieu werkerk. "In Westerschouwen is 4 Vi uur over de inleiding gesproken. We moeten opschieten en als het over beleid gaat, dat bepalen de gemeenteraden", aldus mevr. v.d. Zande. Mevr. Bij de Vaate meende, dat wan neer dhr Zoon hetzelfde in de welzijns commissie Zierikzee had gezegd, ieder weldenkend mens zich had afgevraagd waarom hij de zaak zou ophouden. De Stichting cultuurspreiding Zeeland (S.C.Z.) kwam ook nog ter sprake. Mevr. L.W.v.d. Mark-de Bruijn uit Brouwers haven vroeg of de I.C.R.P. iets aan het voortbestaan van de S.C.Z. zou kunnen doen. Voorzitter den Boer antwoordde, dat de gemeenten op Schouwen-Duive land en Sint-Philipsland zich positief Opgesteld hadden voor alternatief C. Dat houdt in dat de bijdrage van de ge- De verbetering van de Krokkeweg (het verbindingsstuk tussen Scherpenisse en de Bram Groenewegeweg) zal nog een tijdje op zich laten wachten. G.s. van Zeeland heeft voor dergelijke werk zaamheden geen financiële speelruimte. De beschikbaar komende subsidiemid delen voor de quartaire wegen moeten voorlopig volledig worden aangewend om de voor dit jaar gedane subsidietoe zeggingen te dekken. De op handen zijnde herziening van de Wet Uitkering Wegem(WUW) zal een aanzienlijke te ruggang tot gevblg hebben in de be schikbaar komende middelen voor nieuwe investeringssubsidies. De ge meente heeft er nu bij g.s. op aange drongen, dat er in 1982 middelen wor den vrijgemaakt om bij te dragen in de reconstructiekosten van de Krokkeweg. Tijdens de zware regenval van de laatste weken is bij het passeren van de Krok keweg een goede 'duikuitrusting' on misbaar. Naast de Krokkeweg zullen ook andere tertiaire en secundaire wegen op het ei land de dupe worden van de wijziging in de Verdelingsverordening uitkeringen wegen Zeeland. De gemeente acht het niet juist dat het aandeel van de secun daire wegen wordt verruimd ten koste van de tertiaire en quartaire wegen. In feite komt er 4% meer beschikbaar voor de secundaire wegen, terwijl de tertiaire wegen hiervoor 3? moeten inleveren en de quartaire wegen van het totale beschikbare bedrag. De gemeente stelt deze gang van zaken niet op prijs en heeft bij g.s. bezwaar aangetekend. meenten in de apparaatskosten van de S.C.Z. Van 1982 tot 1986 oploopt van 31 cent naar 1,87 "Gezien onze geogra fische ligging en het beperkt aantal acti viteiten van de S.C.Z. mag men onze keuze voor alternatief c - dat het minst kost - niet kwalijk nemen", zei de bur gemeester van Middenschouwen. Hij deelde verder mee, dat 5 november de gemeenschappelijke regeling Ambte lijke Adviesdienst welzijnsplanning ge formeerd kan worden nu G.S. hun goedkeuring hebben 1 verleend. Gert Groenleer treedt als ambtelijk adviseur op. Hij is voor het ministerie van C.R.M. in principe ook acceptabel als functio naris voor democratische planning. Met subsidie van C.R.M. biedt dat perspec tief, aldus voorzitter den Boer. Op de volgende bijeenkomst van de I.C.R.P., 18 januari in Bruinisse, zal dhr. de Waal een uiteenzetting geven over maatschappelijke dienstverlening. Van de rijksbijdrageregeling maatschappe lijke dienstverlening gaat 1 januari a.s. in. Fase II (gezinsverzorging) gaat pas een jaar later in.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7