Uien 22 ct Koninklijk zilver voor Andriesse en Van Beveren BROEKÜÜÜ Ingrijpende reorganisatie bij veiling Sint-Annaland Zaterdag proefuitzending van radio-omroep Zeeland BOUMAN POTTER Stormen (1) Stormen (2) Donderdag 8 oktober 1981 37e Jaargang no. 48 59 en 57 jaar lid van postduivenvereniging de Zwaluw Sint Maartensdijk Het hoogtepunt van de 60-jarige jubileumviering van de 26 leden tellende Smerdiekse postduivenvereniging 'de Zwaluw' bestond zaterdag uit het uitreiken van het koninklijk zilver door loco-burgemeester C.J.Moerland aan voorzitter C.L.M.An driesse (75) en P.L. van Beveren (70). Ze kregen deze onder scheiding voor hun bijzonder lang lidmaatschap: respectieve lijk 59 en 57 jaar. Uit handen van de voorzitter van de Zuid Nederlandse Postduiven Bond ontving secretaris L.A. Riedijk de legpenning in zilver voor het lidmaatschap van verdienste. 36 Bisamratten Steketee van financiën Lid Vereniging Goud-en Zilversmeden \7 Groots moment Nestors Motor van 'de Zwaluw' Computer in plaats van drie personeelsleden Tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering is be sloten tot een ingrijpende reorganisatie bij de veiling Sint-An naland. De directeur, de administrateur en de chef aan- en afvoer krijgen ontslag. Voor hen wordt er een computer aan geschaft, waardoor het mogelijk wordt na de veiling van half tien al om elf uur de zaak administratief afgewikkeld te hebben. Het wegvallen van de drie stafmedewerkers en de aanschaf van de computer levert een besparing op van 100.000 gulden per jaar. Als nieuwe directeur staat de 23-jarige David Hage Pzn. op de voordracht. Hij werkt al zes jaar op de veiling Sint-Anna land. Naar Katwijk St.Maartensdijk 'zwaar probleem' DEZE WEEK Bestaansrecht verlengd 's Morgens van 9 tot 10, 's avonds van 6 tot 7 uur Omroep Zeeland houdt zaterdag 10 oktober a.s. een proefuit zending via de radio. Het programma is 's morgens van negen tot tien en 's avonds van zes tot zeven uur te beluisteren op de FM-zender Goes kanaal 27-95.0 MHz, waarop men normaal Hilversum 3 ontvangt. In het gevarieerde programma zit o.a. een gesprek over Thoolse activiteiten in het kader van de kin derboekenweek met bibliothecaresse Kitty Stoutjesdijk en me vr.Verburgh uit St.Maartensdijk. WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Weerpraatje Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556. Abonnement ƒ15,50 per halfjaar, per jaar 30,— Per post 37,50 per jaar. Losse nummers 0,80. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contan- tinclusief btw Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Rondom de zo recente nationale (vlie gramp Moerdijk) en internationale (moord op de Egyptische President Sa- dat) stormen, lijkt een regionale, laat staan een plaatselijke problematiek eer der een fris briesje, dan een waterdei ning. Toch is er die deining wel bij plaatselijke beslissingen, zoals een vei- lingbestuur te St. Maartensdijk nog als laatste strohalm de uitkomst 1981 wil afwachten en het veilingbestuur St. An- naland een even dun twijgje greep om door sanering van de top, de levensduur te verlengen. In het beperkte kader zelf is het toch een beslissing die negatieve reacties oproept. Meer dan een halve eeuw hebben de Thoolse veilingen met niet altijd honderd procent steun van de leden, een niet geringe werkgelegenheid en economisch resultaat kunnen be werkstelligen, Wie het anders ziet, zal de aloude veilingpioniers tekort doen. Maar de ontwikkeling achterhaalde, wat eens een hecht fundament leek te zijn. Daarom wikt en weegt een Smerdiekse veilingbestuurder of men nog moet blij ven pompen om een zinkend schip drij vende te houden. Daarom ook beslist een St. Annalands veilingbestuur, dat kurken waarop men jaren kon drijven, maar vervangen moeten worden door electronica. DCkan dan in elk geval voor verlenging van het leven van de patient zorgen. Zoals een chirurg weet, dat nimmer volledig herstel mogelijk is, maar dat ook een jaar meetelt. Zelfs zonder emoties zal moeten worden er kend. dat het nooit een echte oplossing kan zijn. In een tijd. dat enerzijds volop geld wordt gepompt in handhaving van arbeidsplaatsen, wordt anderzijds geko zen voor de electronica. Mensen worden om het agrarisch te houden - in de greppel geschoven. O ja, wel met sala- risbehoud. maar zonder nog enige men selijke voldoening. Een vermulmd fun dament, dat bij elke eerste najaarsstorm kapseist. De Zeeuwse raad voor de volksgezond heid is blijkbaar niet op dreef kunnen komen op Tholen en Sint-Philipsland. Men poogde vijf jaar lang problemen te zoeken dan wel te forceren, die er in deze regio niet waren of zich nauwelijks voordeden, behalve met van elders ge- vluchten, tenslotte moest er wel een zondebok worden gevonden. Dat is niet zo moeilijk. Thoolse en Fliplandse art sen bleken te nonchalant ten aanzien van die door de raad veronderstelde ge varen. Die waren juist zo'n belangrijke schakel. Het lukte de raad niet hen in dat opzicht te activeren. Daardoor lijkt het proefpolder-experiment te zijn mislukt. Voor de Tholenaar en Fliplander ligt het eenvoudiger. De artsen hadden het druk genoeg om te werken aan de dagelijkse volksgezondheid. Er bleef geen tijd over om problemen te scheppen. Tijdens bij eenkomsten van het groene Kruis werd verschillende keren door een arts ver woord, dat een wijkzuster niet te zwaar belast moet worden met circulaires e.d. Dat kon weliswaar in theorie mondiger maken, maar ergens lag een patient te wachten voor een wasbeurt. Een proef- polder-theorie tegenover een menselijké praktijk. Wat ons betreft mogen de art sen er de schuld van krijgen, maar daarom wil nog niemand in de regio hen inwisselen voor proefpolder-experi- menten. De kritische noot van de Zeeuwse raad tegenover de artsen op Tholen en St. Philipsland lijkt ons veel meer een storm te zijn in een glas water, dan de werkelijke windhqos die ons land deze week als een winterse voorspelling overspoeld C. Veiling St.Annaland, dinsdag 6 oktober, uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 21-22, drielingen maat35/40 15.0015.20, aanvoer 170 ton. Aardappelen Eigenheimer 25, Bintje drielingen 10, kriel 55, aanvoer 2 ton. St.Maartensdijk uien 21.50, drielingen maat 30/40 15.00, aanvoer 15 ton. Aardappelen Bintje 19.00-21.20, drie lingen 8, kriel 45, Eigenheimer 24.30, aanvoer 6 Vi ton. De 70-jarige P.L.van Beveren uit ver voor hun respectievelijk 57- en 59- troerend moment in zijn lange bebes- St.Maartensdijk (links) en de 75-jarige jarig lidmaatschap van de postduivenve- tuurlijke carriere, deze twee oude dui- C.L.M.Andriesse uit Scherpenisse reniging de Zwaluw. Voor loco-burge- venmelkers te mogen onderscheiden, (rechts) kregen zaterdag koninklijk zil- meester C.J.Moerland was het een on- In september zijn er op het Eiland Tho len 33 bisamratten gevangen, terwijl op Sint-Philipsland 3 waterkonijnen de klem niet overleefden. Dhr. J. Meyll uit Poortvliet, ambtenaar faunabeheer, spreekt bij de intrede van de herfst over een uitstekende vangst. De receptie in de ontvangsthal van 'Haestinge' werd door het oudste lid, dhr.Andriesse, geopend, en hij sprak de wens uit dat een gezellige dag zou wor den. En dat werd het ook. Dhr.M. van Damme nam als vriend van de vereni ging en oud-duivenmelker de taak van ceremoniemeester op zich. Hij heette alle aanwezigen welkom. Onder hen waren onder andere loco-burgemeester Moerland, ere-voorzitter P.Koopman' de voorzitter van de Z.N.B. dhr.Geer- dink, de meeste leden en hun echtgeno tes, vertegenwoordigers van zusterver enigingen uit Scherpenisse, Oud-Vosse- meer en Sint Philipsland en afgevaar digden van Smerdiekse verenigingen. Dhr. van Damme noemde duivenmel kers rare mensen, omdat ze praktisch ieder uur van de dag intensief bezig zijn met hun sport. "Het is een sport die anders is dan de andsre sporten. Als die je eenmaal beet heeft, laat hij je niet meer los." Het was volgens hem algemeen bekend dat er uit de jaarboeken van de vereni ging niet zoveel wapenfeiten zijn te ha len: "Het is een individuele sport. De oprichting is natuurlijk het belangrijkst. Het is jammer dat geen van de oprich ters aanwezig is." Dhr. van Damme sprak van een moei lijke tijd' toen hij de oprichting te'berde bracht. Enkele anecdotes: "Er was bij voorbeeld de tijd van Marien Steke- tee(voormalig caféhouder op de hoek Kaaistraat/Haven, waar nu kapsalon Van Ast is gevestigd, red.). Hij beheerde de financiën en maakte daarbij handig gebruik van de cafékas. Uitgaven van de vereniging kwamen uit de kassa en de inkomsten gingen er weer in. Zo bleef de balans in evenwicht. In 1942 werden alle duiven afgeslacht. Veldwachter Bijl kwam de hokken verzegelen. Tijdens de oorlog zorgde Van Beveren voor het be heer, zodat men na de oorlog weer ver der kon." Bet vervoer van de duiven is in al die jaren ook ontzettend veranderd. Het postduivenvervoer begon met de bode dienst met de duiven onder paard en wagen, de volgende fase was het vervoer van de duiven op het dak van de bussen van Krijger. Daarna kwam de taxi en nu gaat het met een busje. Van Damme: "De vervoerskosten wa- Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen Te!. 01670- 33 85 Adri C. Broekhuiseen begrip voor kwaliteit en service ren ook heel wat lager dan nu en verder kostte een kilo mais voor de oorlog 2 cent en nu betaal je een gulden. In die tijd was er ook maar één klok: de zoge naamde moederklok. Het vervoer van duiven in het dorp leverde ook wel eens problemen op. Toen Lindhout van de Groenedijk met zijn korf achterop de fiets naar de Noordpoort reed, nam hij een te scherpe bocht en viel in de wa tergang." Na de viering van 100 jaar Accelerando een week eerder in Sint Annaland, was Van Damme blij dat de postduivenver eniging nu eens in het zonnetje gezet kon worden. H sociaal karakter van de vereniging dwong respect bij hem af: "De duivenmelkers brengen geld bij el kaar voor liefdadigheidsinstellingen en krijgen geen subsidie. Ik hoop dat u nog vele jaren verder zult gaan." Na duik in het verleden werd plaats gemaakt voor het heden. Voordat loco-burgemeester Moerland naar voren trad, deed hij allereerst zijn zilveren ambtsketen om. Burgemeester Baerends moest op medisch advies na melijk een tijdje rust houden. Dhr.Moerland vertelde dat hij met ge noegen naar Smerdiek was gekomen. "We hebben op Tholen een rijke scha kering van verenigingen, met name van sportverenigingen. Een postduivenver- eniging timmert niet direct aan de weg, en toch heeft de gemeente er waardering voor. Voor mij zijn de duivenmelkers rare mensen, want als je de hele week in touw bent, is dat nogal wat." Hij maakte daarbij de vergelijking met een voetbaltraining' waar zelfs voor twee keer trainen op de week nog weinig animo is. Namens het gemeentebe stuur sprak hij de wens uit dat 'de Zwa luw' nog vele jaren door zal gaan. Pen ningmeester Adrie Bijl kreeg voor het vele werk van de vereniging een cheque aangeboden. Dhr.Moerland vertelde dat de postduivenvereniging niet vaak bij de gemeente aan hoeft te kloppen. Besprekingen over de accomodatie vor men daarop een uitzondering. "De activiteiten zijn ook doorgespeeld naar hogere instanties," waarop loco burgemeester Moerland de heren An driesse en Van Beveren vroeg ntlar vo ren te komen. Ook voor de ap één na hoogste ambtsdrager van Tholen brak er een niet-alledaags moment aan. De twee door het leven getekende mannen wer den onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Mevrouw Andriesse een bos bloemen uit handen van de ge meentebestuurder. Dhr. Van Beveren bedankte iedereen met de volgende woorden: "Ik wil allen die het ver- trouwen hebben gegeven ndg van harte bedanken. Kees en Piet." Dhr.C.L.M.Andriesse uit Scherpenisse is vanaf 19 maart 1922 lid van 'de Zwa- Advertentie IMi luw' en vanaf november 1938 bestuurs- Juwelier horloger opticiën lid. Sinds 1970 vervult hij de functie van voorzitter. Vanaf het begin van zijn lid maatschap stelt hij tijdens het vliegsei- zoen bij de wekelijks terugkerende wedvluchten de duivenklokken in. Na de vlucht bepaalt hij aan de hand van de geklokte ringen de volgorde van aan komst. In 1960 was hij belast met het vervoer van de duiven. Tot 1975 was dhr.Andriesse 55 jaar verbonden aan de muziekvereniging te Scherpenisse en Sint Maartensdijk. Dhr.P.L. van Beveren is sinds 17 april 1924 lid van de postduivenvereniging en sinds 1 maart 1946 penningmeester. Het penningmeesterschap bestaat uit het in nen van contributie, inleggelden, afre kenen van de vluchten alsmede de ver zendkosten. Hij is tevens actief om di verse werkzaamheden te verrichten met de duivenklokken. Dhr.J.C.E.Geerdink uit Bergen op Zoom, voorzitter van de Zuid Neder landse Postduiven Bond deed er nog een schepje bovenop en gaf het geheel nog meer kleur. Hij vertelde dat de 'notoire - drinkersfaam' van de postduivenmel- kers tot het verleden behoort. In zijn re devoering legde hij de nadruk op het vriendschapsverband binnen de vereni ging en het sociaal(liefdadig)-karakter van alle postduivenverenigingen. Als voorzitter van de Z.N.B. vond hij het een prestatie dat de vereniging zelf de ver voerskosten betaalt. Hij was er tevens trots op dat er geen subsidies nodig zijn voor het vele werk van de vereniging. Aan secretaris L.A.Riedijk mocht hij de zilveren legpenning voor het lidmaat schap van verdienste uitreiken. "Het bestuur heeft u voorgedragen voor deze onderscheiding en in uw persoon eren we al die mensen die hun werk doen binnen de verenigingen. U verzette zelfs toen u nog geen lid was al veel werk voor de vereniging", aldus dhr. Geerdink. Met recht werd dhr. Riedijk dan ook de motor van 'de Zwaluw' genoemd. Na het dankwoord van dhr. Riedijk en de overhandiging van dhr. Geerdink van twee enveloppen met inhoud namens de Nederlandse Postduiven Bond kreeg het officiële gedeelte nog een staartje. De bestuursleden en hun echtgenotes wer den door dhr. Riedijk in de bloemetjes gezet en bedankt voor hun medewer king. Na het officiële gedeelte werd het feest in de sportzaal opgeluisterd door de vrolijke klanken van muziekvereni ging 'Euterpe'. Ook de jeugdige majo rettes eerden met hun optreden de zes tigjarige vereniging met hun twee on derscheiden steunpilaren. Euterpe- voorzitter M. van Damme wees er in zijn felicitatie op, dat er dankzij de bazar al jaren contacten zijn tussen de' twee ve renigingen. "Samen mét elkaar vormen we in goede verstandhouding een stukje van de goe de gemeenschap Smerdiek." Dhr. van Damme feliciteerde met name ook dhr. Andriesse als ere-lid van Eu terpe. Hij was van de muziekvereniging de eerste met een koninklijke onder scheiding. Als blijk van waardering bood de voorzitter de heren Andriesse en Van Beveren nog een drankje aan. Euterpe besloot met het 'Lang zal ze leven'. De feestelijke klanken kon men tijdens een koffiemaaltijd laten bezinken. Daarna werd het muzikale programma feestelijk voortgezet met disco Van Be veren. Na vele uren kwam er een eind aan een dag die velen nog lang zal heu gen. De veiling Sint-Annaland had in het boekjaar 1980/ 81 een verlies van ruim 49 mille. In hoofdzaak was dat toe te schrijven aan de VUT-regeling en aan de lage aardappelprijzen en het kleinere kwantum uien. Wanneer men niet had moeten reserveren voor vrijwillige uit treding van personeel (VUT) zou er een winst van 2000 gulden zijn geweest. "Die VUT legt een grote druk op de vereniging" zegt secretaris M.Ph.van der Weele. "Alle reserves gaan er aan op en je hebt geen armslag meer. In de be drijfshallen is alles al gemechaniseerd met drie heftrucks, een sorteerder en een droger. Reorganisatie van de top bleef dus over. Gedachten daarover leefden al een paar jaar, maar het bleef bij praten. Het seizoen vroege aardappelen 1981 verliep vlot en er werd flink wat ver diend. Toen de aardappelen al vroeg op waren en er minder plantuien op de veiling kwamen, kwam er in augustus een stille periode met een leegloop zoals we nog niet eerder hadden gekend. Dan verdwijnen je verdiensten van de vroege aardappelen al gauw. Aangezien we van de uien gezien het grote aanbod hier en import uit Spanje matige resultaten ver wachten, werd de reorganisatie weer ac tueel. De drie betrokken personeelsle den lieten zelf blijken, geen gebruik te willen maken van de VUT. Wanneer we zouden blijven en van de VUT-regeling gaan gebruik maken, zouden we afbre ken wat we in al die jaren hebben opge bouwd, redeneerden de directeur, ad ministrateur en chef aan- en afvoer. Het bestuur had grote waardering voor die opstelling", aldus secretaris Van der Weele. De directie ging op stap naar Katwijk, waar de veiling twee jaar geleden een soortgelijke reorganisatie uitvoerde. Met totaal twaalf veilingen is Katwijk aangesloten op een centrale computer. De bedoeling is, dat Sint-Annaland daar ook op aansluit. In het kantoor aan de Langeweg komt er dan een toetsenbord met beeldscherm en een printer. Met de bijbehorende programma's komt dat totaal op 75 mille. In november a.s. gaat het boekjaar vanaf april 1981 al in de computer. David Hage en Carien Stoel, die als enige twee op het veilingkantoor overblijven, krijgen hiervoor een oplei ding. In de bedrijfshallen zijn er na de reorganisatie nog vier vaste personeel sleden: drie heftruckchauffeurs en een fustmeester. Overigens werkt de veiling SintAnnaland met losse medewerkers. De drie personeelsleden die ontslag krijgen, zijn nu 59, 60 en 62 jaar oud. Voor hen kont er per 1 april 1982 een afvloeiingsregeling, waarbij de veiling de door de bèdrijfsvereniging uit te ke ren WW-bedragen tot honderd procent aanvult. De voor de VUT gereserveerde bedragen, vloeien grotendeels terug in de algemene reserve. Het volledig weg vallen van de VUT zou een besparing van ruim 51.000 gulden per jaar opleve- "Tot 31 december zullen we de zaak bekijken. Als de financiële uitkomsten redelijk zijn, gaan we door. Zaken die niet gaan, kun nen echter niet doorgaan", zei ons desgevraagd voorzitter J.L.M.Geluk van de veiling Sint- Maartensdijk Reorganisatieplannen had hij nog niet. "De veiling is wel een zwaar probleem. Het gaat overal slecht en bij ons spelen prijs en aanvoer een grote rol. 't Zou jammer zijn als de veiling moest verdwijnen, want het brengt altijd werk voor mensen. Alleen op sorteerwerk voor derden kan een veiling echter niet draaien", aldus voorzitter Geluk. Stormen bij veilingen 0 Midden op Tholen is verblijfsre- creatie ongewenst 0 Twee gouden duivenmelkers kre gen Koninklijk Zilver 0 Zangkoor Oud-Vossemeer 35 jaar 0 Gemeente Tholen garant voor Orthodidact 0 Nieuwe toestellen voor gymloka len 0 Vandaag vers broodje van warme bakker 0 Cursus vishandel 0 Natuurbescherming vergt 1.3 mil joen 0 Welzijn op St. Philipsland 0 Nieuwe pastoor op Tholen (I Volleybalcompetitie begonnen MEN KAN GEEN SLECHTER GEBRUIK VAN EIGEN SUC CES MAKEN DAN DOOR ERMEE TE PRONKEN. Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. Voorzitter A.L.C.Brooijmans en direc teur AJ.Duijzer gaven tijdens de slechts door 21 leden bijgewoonde buitenge wone vergadering een toelichting op de reorganisatieplannen. Er kwamen be hoorlijk veel vragen, maar uiteindelijk viel het besluit tot reorganisatie zonder hoofdelijke stemming. "Het bestaansrecht van de veiling Sint- Annaland is daarmee voor een x aantal jaren verlengd", zegt secreris Van der Weele. "Vijftien jaar vooruit kun je niet kijken, want er vallen steeds meer ou dere leden af. terwijl er geen gelijk aan tal voor terugkomt. We hebben nu nog een gezonde vereniging én dan moet je tijdig maatregelen nemen om dat zo te houden", aldus dhr.v.d.Weele. Aangezien de administratie van de vei ling Scherpenisse ook in Sint-Annaland gebeurt, zullen ook die gegevens via de computer verwerkt worden. Nu de chef aan- en afvoer terugtreedt, krijgt elke teler een blok waarop hij zijn aanvoer vermeldt. Behalve de reorganisatie kwam ook het fust nog ter sprake. De houten kisten betekenen een fikse druk op het vei lingbudget. Er worden 20.000 oude kis ten verbrand, maar nieuwe kosten acht gulden per stuk. De huur bedraagt voor de leden 16 cent, maar dat zou wel 20 tot 25 cent kunnen worden. Reparatie vergt veel manuren en is daarom duur. Tho len is nog een van de weinige gebieden die met kleine, houten veilingkisten werkt. Overwogen is om grijze plastic bakken van de grote fustcentrale in Amsterdam te huren, maar die bleken niet geschikt te zijn voor 25 kg aardap pelen. In overleg met het centraal bu reau voor de tuinbouwveilingen wordt geprobeerd een nieuw soort plastic kist te ontwikkelen, waarin zonder dat er telkens gewogen hoeft te worden, ge makkelijk 25 kg aardappelen kunnen. Verschillende provincies hebben al een regionale omroep. De initiatiefgroep omroep Zeeland stelt pogingen in het werk om ook in onze provincie stree- kradio te krijgen. De initiatiefgroep, waarvan dhr.J. de Bres uit St.Maartens dijk voorzitter is, kwam voort uit de Zeeuwse Culturele Raad van het pro vinciaal opbouworgaan stichting Zee land. De minister van CRM heeft toestem ming gegeven voor de proefuitzending op 10 oktober. Van vele kanten is spon taan en enthousiast medewerking ver leend aan de voorbereiding en realise ring van de proefuitzending. Allemaal nog kosteloos omdat de Zeeuwse om roep nog niet over geld beschikt. De enige uitzondering vormt de PTT-ver- binding van de noodstudio in de veiling Advertentie IM van Kapelle(Stationsstraat 51) naar dë zender. Daarvoor is met succes een be roep gedaan op het Anjerfonds Zeeland. Een deel van de Zeeuwse collecte, die uitgerekend deze week wordt gehouden, komt ten goede aan het Anjerfonds. Het ochtendprogramma ziet er zaterdag a.s. als volgt uit: 9.03 u Zeeuws nieuws- (berichten en actualiteiten), 9.23 u Zeeuws weerpraatje, 9.25 u muziek, 9.28 u quizz, 9.30 u reportages en klankbeel den over Zeeuwse zaken, 9.55 u evene mentenagenda, 10.00 uur einde ochten duitzending. Het Zeeuwse weerpraatje om 9.23 u komt rechtstreeks vanuit het KNMI- station in Zierikzee. Dat wordt dus de meest actuele weersvoorspelling die men zich kan denken. Men ziet bijvoor beeld een regenstoring aankomen die twee uur later op het Deltagebied zal neerdalen en dat wordt rechtstreeks in de uitzending gemeld. Van groc. belang voor boeren, vissers en vakantiegangers en verder gemakkelijk voor iedereen om te weten. Aan het eind van de ochtenduitzending worden de luisteraars opgeroepen om telefonisch op de inhoud van het pro gramma te reageren. Een keuze uit de reacties zal in het avondprogramma worden uitgezonden. vervolg op pag. 9 v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1