Mil Denk erom; Klok terug Vier lokalen voor 2 kleuterscholen Zonnige energiedagen in bewolkt St.Philipsland St.Annaland schonk'De Meziek' nieuwe pauken bij eeuwfeest ^5 BROEKÜÜ Camping Gorishoek in kader nota verblijfsrecreatie BOUMAN POTTER Overdaad Donderdag 24 september 1981 37e Jaargang no. 46 Voor christelijke en openbare school in St. Philipsland Er worden pogingen in het werk gesteld om de twöe kleuter scholen in Sint-Philipsland van een splinternieuwe accommo datie te voorzien. De gemeenteraad nam woensdagavond het besluit om medewerking te verlenen aan de bouw van twee werklokalen en een speellokaal bij de in aanbouw zijnde chr. lagere school en een speelwerklokaal bij de o.l.s. de Luij- ster."We zullen ervoor vechten en we zijn in goed gezelschap, want de inspectrice werkt enthousiast mee", zei burgemeester T.A.Vogel. Nieuw bestuur Energie en anarchie Inwoners zorgden voor 3600 gulden bij 100 jaar Accelerando DEZt WEEK De bevolking van St. Annaland heeft de honderdjarige Ko ninklijke Fanfare Accelerando maandagavond bij de officiële opening van de feestweek twee nieuwe pauken geschonken. De voorzitter van de dorpsgemeenschap, dhr. J.C. Kooijman, was verheugd deze instrumenten te kunnen aanbieden dankzij de gulle bijdragen van de inwoners. "De opbrengst van 3600 gul den tijdens de enveloppenactie typeert de genegenheid van de St. Annalanders voor 'de Meziek'. We zijn er trots op, zo'n gezelschap in ons midden te hebben", aldus dhr. Kooijman. Lid "Vereniging Goud-en Zilversmeden P- Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Structuurplan wordt afgebouwd. Bedrijventerrein Rondvraag Reusachtige binding Gemeenschapszin Beste harmonie Rustperiode voor burgemeester Baerends Kunstzinnige vorming Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07. Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ15,50 per halfjaar, per jaar 30,— Per post 37,50 per jaar. Losse nummers 0,80 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contan- tinclusief btw Op rekening ƒ7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer Bij de jubileumviering van Accelerando kwam naar voren, dat het verloop van jongeren bij verenigingen in het alge meen vrij groot is. Vaak om studierede nen of werk dat niet altijd in deze regio te vinden is. Betreurd werd met name, dat jongeren die na de studie toch in eigen omgeving terecht kunnen, toch maar zelden weer in de 'oude' vereni ging terugkeren. Het roept inderdaad nogal eens problemen op om datgene wat er in onze gemeenschappen aan ac tiviteiten wordt ontwikkeld in stand te houden. Daarbij moet niet worden ver geten, dater ook zo veel meer ^an ont spanning mogelijk is in vergelijking met vroeger. Veel meer dan een muziek korps, waarvan de oudste op Tholen nu honderd jaar is, een toneelclub zoals de nog oudere Rederijkers uit Oud-Vosse- meer, een schietvereniging die ook al heel wat jaren terug een aantal bewoners ontspanning bood, was er niet. Als je nu kijkt, dan is het aan verenigin gen op sport- en cultureel gebied nau welijks bij te benen, zelfs al wordt een beperkte keuze gedaan. De zorg, die men de laatste jaren had, dat er veel meer mogelijkheden moesten worden geschapen wegens de sterk toegenomen vrije tijd, lijkt dan ook wat overbodig te zijn geweest. Eerder hebben de mensen nog nauwelijks ergens tijd over. Oorzaak is enerzijds, dat er velen ver van huis werken en dan 's avonds thuis komend niet zoveel ambitie meer hebben er weer op uit te trekken. Anderzijds zijn er ook heel wat gezinnen, waar man en vrouw werken, zodat er bij thuiskomst nogal wat bezigheden zijn. stödie vergt ook bij velen rije tijd. Bij elkaar is de vrije tijd voor een groot deel van de bevolking nog maar miniem en dat heeft ook in vloed op het verenigingsleven. Een ver enigingsleven dat toch van enorm grote waarde is voor een gemeenschap. Beter is een gerichte keuze te doen voor een beperkte vrije tijdsbesteding en dat dan ook met vergave te doen, dan teveel hooi op de vork te nemen. Zorg voor teveel vrije tijd lijkt ons in het algemeen over bodig, want zelfs menige bejaarde kan nog heel wat omhanden hebben, zolang hij of zij gezond is. Tenslotte is er dan ook de voor meni geen verleidelijke trekpleister, de televi sie. Met name series houden velen bij de buis. Voor actieve vrije tijdsbesteding is dat een verloren avond, waar verenigin gen de dupe van ku n n worden. Moge lijk kunnen die nog eens profiteren van beeldbuisvermoeidheid. De zomertijd zit er weer op. De klok gaat in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 september een uur terug. De raad was nog niet zo enthousiast, "'t Is te hopen dat het doorgaat, maar je zit wel met de bezuinigingen", zei SGP- fractievoorzitter L.den Engelsman. "Het gaat enorm veel kosten en dat zal moei lijkheden opleveren", vreesde ook CDA-raadslid J.de Jager. "U hebt ge kozen voor nieuwe scholen en door de financiën komen we ook wel heen", meende de burgemeester. PVAB-raads- lid A.P.Kornaat was ook positief. Hij sprak van een constructieve opstelling van de twee schoolbesturen om een fusie aan te gaan en van b en w om er tegelijk een openbare kleuterschool aan vast te koppelen. Als het enigszins kan, moeten we die nieuwbouw uitvoeren, zei Kor- naat. Hij liet zelfs doorschemeren er ten behoeve van de jeugd aanpassingen van de belasting voor over te hebben. De chr.Prinses Marijke kleuterschool zit in een gebouw dat na de watersnoo dramp van 1953 werd geschonken door het Duitse graafschap Bentheim. De in augustus voor het eerst in St.Philipsland begonnen openbare kleuterschool is on dergebracht in de kleine zaal van het dorpshuis de Wimpel. Met een speel werklokaal bij de o.l.s. de Luijster is het huisvestingsprobleem opgelost. Voor de chr.lagere Koningin Julianaschool is een nieuwe accommodatie in aanbouw, die eind dit jaar klaar moet zijn. Daarbij kunnen dan twee werklokalen en en speellokaal worden gebouwd, als het ministerie van onderwijs daar toestem ming voor geeft. De oude Pr. Marijke kleuterschool komt dan leeg te staan. In het verleden is er al eens aan gedacht om daar de bibliotheek in onder te brengen. Ook politiebureau is genoemd, maar dat komt nu naast de supermarkt Attent en garage Wolse. Komen dus in de nabije toekomst kleu ter- en lager onderwijs onder één dak - zowel bij het christelijk als het openbaar onderwijs - bestuurlijk is men al klaar voor de in 1983 verwachte schoolinte- gratie. De chr.lagere school(uitgaande van de Oud Geref.Gem. en de Ge- ref.Gem.) en de Pr.Marijke kleuter- school(uitgaandê van de Oud Ge ref.Gem., de Ger. Gem., de Herv.Gem. en de Geref.Kerk)zijn namelijk opge- Door het in werking stellen van een electrische modeltrein die op zonne- energie rijdt, opende burgemeester T.A.Vogel van Sint Philipsland de ener giedagen - georganiseerd door de coör dinatiegroep Energiebesparing Zeeland - die tot vanavond 21.00 uur in de ge meentelokaliteit naast supermarkt At tent in de Achterstraat van start zijn ge gaan. Vanmiddag kan men er van drie tot half zes, en vanavond van zeven tot negen uur terecht. Dhr.Rozemond van de coördinatie groep vond het erg belangrijk dat ook de huishoudens hun steentje bijdragen aan de energiebesparing. De coördinatie groep bestaat uit de PZEM, alle wo ningbouwverenigingen, de van de ge meentewerken, Volkshuisvesting en de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Deze lokale actie is op touw gezet om de energie-acties dicht bij de mensen te brengen. De actie heeft het karakter van een reizende besparingstentoonstelling, waar veel folders en handige tips binnen handbereik liggen. Dhr.Rozemond was blij dat hij in Sint Philipsland met een voormalig voor lichter (dus oud-collega) te maken had. "Een voorlichter kan het dus ver bren gen," aldus de voorlichter van de CEZ. Hij kondigde aan dat er in de nabije toekomst ook een gerichte voorlich tingsactie voor het midden- en kleinbe drijf'in de maak' is. Na de woorden van de voorlichter meende de burgemeester dat het gras voor zijn voeten was weggemaaid. Het gebouwtje, dat in de toekomst als poli tiebureau dienst gaat doen, viel bij hem als tentoonstellingsruimte in goede aar de. "Er wordt veel gepraat over besparen, maar met praten komen we er niet. Ik ben blij dat ook de CEZ die stelling heeft ingenomen. Ik hoop dat het aan slaat. Het is er hier voor gemaakt. Bij de supermarkt heeft het ook een gunstige ligging" Dat de problemen die met de winning van energie gepaard gaan veel moeilijk heden kunnen opleveren, bemerkte burgemeester Vogel naar eigen zeggen tijdens het middageten. Hij had de PZC voor zijn neus en werd geconfronteerd met de demonstraties bij de kerncentrale van Dodewaard. "Wat vormen wij dan een schrille tegenstelling met bijvoor beeld het kunstzonnetje. De spelregels van de democratie worden daar over treden. Het is onbegrijpelijk dat men nog kan vragen - zoals een PPR-kamer- lid vanochtend op de radio deed - waarom de politie zo hard optreedt. Ik vraag me af waarom de politie niet eer der opgetreden is. Ik vraag me af of de vernieling van jonge aanplant en pu- bliekseigendommen door de betogers wel te tolereren is. Als dit zo doorgaat wordt de democratie een anarchie." Na het via zonne-energie op gang bren gen van de electrische trein verklaarde hij de energiedagen voor geopend. Men kan er nu alles te weten komen over alternatieve energievormen en energie. De burgemeester pleitte zelfs nog indirect voor gehoorapparaten op zonne-energie. Toen een bejaarde in woner moeite had met zijn gehoorappa raat, deed de burgemeester een sugge stie in deze richting. Ook hier kan dus bespaard worden. Het afvalprobleem van de kwikbatterijtjes zou daarmee uit de wereld zijn. heven om plaats te maicen voor een nieuwe stichting voor kleuteren gewoon lager onderwijs op Gereformeerde grondslag, uitgaande van de Oud Ge ref.Gem., de Geref.Gem. en de Ber- vormde Gem. Het personeel van de beide scholen werd ontslagen en op de zelfde dag in dienst genomen door de nieuwe stichting. De onderhandelingen verliepen bepaald niet soepel aangezien enkele bestuur sleden niet met elkaar overweg konden. De Geref.Kerk wilde men het liefst buiten het nieuwe bestuur houden. An na Jacobapolder heeft een eigen chr.school maar de kleuterschool in de Polder is een dependance van de Pr.Marijke kleuterschool. In afwachting van de bouw van de nieuwe basisschool in de Polder valt de dependance onder het nieuwe schoolbestuur. Volgens de voorzitter van de nieuwe schoolstich- ting(het is geen vereniging met leden), ouderling P.W.J.Hoek, is de fusie lang tegen gehouden door één persoon, maar toen die zich terugtrok, ging het van een leien dakje. De hervormden werden in het nieuwe schoolbestuur toegelaten. Het bestaat uit 6 Oud Gereformeerden, 2 hervormden en 1 lid van de Ge- ref.Gemeente. Dhr.Hoek is voorzitter, D.Buijs, secretaris, W.L.de Haan(NH) penningmeester, M.van Dijke, PJ.v.d.Reest, A.v.d.Reest, M.Verwijs, C.Reijngoudt(ger.gem.) en L.ten Ho- ven(NH) leden. Het nieuwe bestuur heeft alle lusten en lasten van de vorige twee stichtingen overgenomen. Van de bestuursleden van de Pr.Marijke kleu terschool twee dames en vijf heren met L.Kempeneers als laatste voorzitter)is alleen M.Verwijs overgekomen naar de nieuwe schoolstichting. De honderdjarige Koninklijke Fanfare Accelerando kreeg maandagavond namens de bevolking van Sint-Annaland nieuwe pauken aangeboden. Voorzitter J.C. Kooijman van de dorpsgemeenschap, die in het dorp een geldinzameling met enveloppen had georganiseerd, draagt de nieuwe instrumenten over aan Accelerando-voorzitter W.A. Boogaard. Achter de pauken, penning meester en paukenist A.W. Goedegebuure. Links de overige bestuursleden, v.l.n.r. secretaris J. Slager, J. Vroegop, K. van Driel en J. van Poortvliet. Juwelier horloger opticiën Grote Kerkstraat 5- Steenbergen Te!. 01670-33 85 Adri C. Broekhuis, een begrip voor kwaliteit en service Advertentie IM 'De voorzitter van de dorpsgemeenschap noemde de spontaniteit van de bevol king al een feest vooraf. Er werden rozen geknipt, boompjes gehaald en geplant, verlichting aangebracht, kortom, het dorp is feestelijk versierd ter gelegen heid van het eeuwfeest van onze jubile rende fanfare, die zo'n geweldige staat van dienst heeft. Accelerando is een goed marcherend geheel in ons dorp, aldus dhr. Kooijman. Voorzitter W.A. Boogaard, die over donderd was door de goede woorden en de vele lof van de verschillende sprekers, Tijdens de vergadering van de commis sie Ruimtelijke Ordening kwam ook de wijziging van het bestemmingsplan 'Gorishoek' in behandeling als een uit vloeisel van de nota verblijfsrecreatie. Het kwam er op neer dat campinghou der Groffen de oorspronkelijke mane gebestemming zou wijzigen in een ruimte voor kamperen passanten. Daaraan bleek immers de laatste jaren de meeste behoefte te bestaan. Die zaak kon worden afgerond. Het PvdA commissie lid P. van Schetsen had wel de vraag over een verhoging van de plankosten voor de campingexploi tant wanneer een bepaalde termijn zou worden overschreden. Dat tikte er nog al behoorlijk in, want er was sprake van drie mille. Burgemeester E. Baerends zei als voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ordening dat die termijn toch maar nauwelijks was overschreden en het boetebeding, zoals met het zou kunnen noemen niet is toegepast. De heer van Schetsen informeerde even eens of de arrevelden in die omgeving een andere bestemming wordt gegeven. De voorzitter antwoordde dat er een nieuw plan voor het Buitengebied op stapel staat, waarin die wijzigingen worden meegenomen en ook het ge deelte Oosterschelde dat er tevoren niet «r> bij was betrokken, zoals bovendien de kampeerwet en nog wat andere kleinere zaken. Daarbij noemde de commissie voorzitter ook de komende richtlijnen voor het plaatsen van windmolens op het eiland in het kader van energiewin ning. Enkele jaren geleden kwam er op Tho len een structuurplan tot stand, waarin na een vrij behoorlijke politieke druk ook de kleine kernen, minstens in hun waarde zouden blijven. In afwachting van een provinciaal streekplan kreeg het Thoolse structuurpatroon echter nim mer de gewenste aandacht van de pro vinciale overheid. Gemeentelijk poogde men toch echter de daarin aangegeven lijn te volgen. De commissie voorzitter stelde nu, dat bij het dagelijks bestuur van de gemeente toch wel het voorne men bestaat dat structuurplan af te bouwen. Dat wil zeggen in meer begrij pelijk Thools, het nu wel voor gezien te houden. Het commissielid van Schetsen erkende dat er uit dat plan al heel wat is achterhaald, maar hij had toch ook wel kritiek op het feit, dat er vanuit Middel burg op dat geschrift nooit officieel is gereageerd. Hij voegde daar wel nuchter aan toe, dat dit ook niet bepaald de Thoolse verwachting was, dat men zou reageren. Overigens kon zijn fractie wel instemmen met het feit dat het struc tuurplan nu wel in de koelkast kan in afwachting van wat de provincie toch in de toekomst voor Noord Zeeland in petto heeft. De voorzitter wilde in dit verband nog wel kwijt met vreugde kennis te hebben genomen van het plan Provinciale Sta ten ten aanzien van het toekomstig bouwbeleid. Bekend is overigens, dat de gemeente Tholen nogal geporteerd bleek voor inpassing van het gebied in het streekplan Midden Zeeland, maar dit was bij het Provinciaal Bestuur geen haalbare kaart. Hierdoor kon het Thoolse structuurplan wel een tijdelijke functie vervullen, maar het haalde nim mer de officiële status. Voor een bedrijventerrein te Oud-Vos- semeer werd voorkeur gegeven aan de Duivekeetseweg. Het SGP commissielid M. van Dijke informeerde wat in dat opzicht nu de volgende stap is. De heer van Schetsen hoopte dat er een niet zo star b en w beleid zou zijn, dat bedrijven van elders altijd richting Sint-Maar tensdijk of Tholen moeten worden ge wezen, maar als er bij een gegadigde voorkeur is voer een andere kern, moet men daarop verder geen pressie uitoe fenen. Elke kern kan immers arbeids plaatsen uitstekend gebruiken. Het CDA commissielid W.L. Bijl wilde dat het bedrijventerrein Duivekeetseweg vanaf de Thoolse Dijk toch ook be hoorlijk door groen wordt gemarkeerd. De heer M. van Dijke informeerde nog of bij aanwijzing van dit terrein bedrij ven uit de kom gedwongen worden te verplaatsen, maar de voorzitter verze kerde dat dit geen probleem of knel punten oplevert. Verder had de com missie geen bezwaar tegen aanwijzing van de Duivekeetseweg als bedrijven terrein voor Oud-Vossemeer. De heer van Dijke uit Sint Annaland attendeerde er op, dat geen sloot is ge projecteerd achter de bedrijven in de Veilingweg. De voorzitter antwoordde hierop dat er overleg is met het water schap Het commissielid van Schetsen wees er op, dat er te Sint Annaland in verband met 'Accelerando' aktiviteiten boompjes zijn geplant, maar het ging hem veel meer wat er wordt gedaan met de beplanting in de oude kernen. Burgemeester Baerends zei, dat elk jaar op de begroting een beplantingsonder deel van de gemeente voorkomt, zoals bijvoorbeeld de Voorstraat Stavenisse werd gerenoveerd. De heer M. van Dijke had nog de kriti sche opmerking, dat het PZEM ge bouwtje Molendijk toch is verplaatst. sprak van een grote verrassing. Hij dankte dan ook in de eerste plaats de inwoners van St. Annaland voor het prachtige cadeau en de dorpsgemeen schap die de inzamelingsactie had geor ganiseerd. "Het dorp is nog in onze achting gestegen", zei voorzitter Boog aard, die verder blij was met de feeste lijke versiering. Een bijzonder gewaardeerde felicitatie was er m'aandagavond van het Chr. Ge mengd Zangkoor V.Z.O.S. Bij monde van voorzitter W. Fase. Hij wees erop, dat het in St. Annaland nog niet eerder was voorgekomen, dat een vereniging honderd jaar bestond. "Hieruit kan en mag men afleiden, dat gezamenlijke muziekbeoefening een reusachtige bin ding kan zijn en in uw vereniging ook is. Het eeuwfeest is ook een bewijs, dat door alle tijden heen er mensen zijn, die zoeken en streven naar harmonie. In het dagelijks leven van werken en zorgen misschien niet altijd te vinden, maar in het samen muziek makn, wel te ervaren, muziekvereniging in Welk een voorname plaats een kan ne men in een gemeenschap, blijkt wel uit het feit dat iedereen het altijd heeft over 'de ivleziek', alsof er geen andere groe pen, orkesten of instrumenten zijn. Met de aanduiding van de plaatselijke fan fare worden alle vormen van muziek bedoeld. Dat zal zo wel gegroeid zijn in vroeger jaren, toen men geen andere soorten of vormen van muziek kende, maar toch, nog steeds wordt er gespro ken over 'de Meziek'. We hebben uit het historisch overzicht gehoord, hoe er al die jaren gewerkt is aan de groei en bloei van Accelerando. Dat dit geresulteerd heeft in het berei ken van een peil, dat maar voor enkele verenigingen haalbaar is, is een aparte felicitatie waard'. Hieruit blijkt ook, dat er binnen een kleine gemeenschap heel wat bereikt kan worden. Wat dat betreft, mogen we toch wel een beetje trots zijn op onze gemeenschap. Al hoeven we daarom nog niet hoog van de toren te blazen, maar dat gebeurt tegenwoordig toch niet meer, geloof ik. Al heeft men dan onze zelfstandigheid afgepakt, de gemeenschapszin, de wil tot samenwerken, kortom het meest ele mentaire van onze gemeenschap, kan ons niet ontnomen worden. Dat kan men zien aan het peil van onze vereni gingen, zoals muziek-, zang- en sport vereniging. Een samenle.vingsklimaat, waar anderen soms jaloers op zijn", al dus dhr. Fase. Zinspelend op gesprekken van de Her vormde Kerkeraad met het bestuur van V.Z.O.S. en Accelerando, waarin zorgen ten aanzien van de feestweek werden geuit, vervolgde de VZOS-voorzitter: "Zoals aan alle zaken verschillende maar's verbonden zijn, zö ook aan de contacten en ontmoetingen in onze veelkleurige en complexe gemeenschap. Kan of mag men samenwerk met groe pen, verenigingen of personen die van uit een ietwat ander vertrekpunt opere ren? Zoals wij hier vanavond als Chr. Gem. Koor medewerking verlenen aan deze bijeenkomst in het kader van het honderdjarig jubileum van Accelerando ook bij sommigen vragen opwerpt. Ik zou hier graag een persoonlijk antwoord Feestweek 100 jaar Accelerando begonnen 0 Zorgen over woningbouw in Anna Jacobapolder 0 Zonnige energiedagen in St. Phi lipsland 0 Commissie Ruimtelijke Ordening over bestemmingsplannen 0 Hervormd jeugdappel 0 Kantongerecht Tholen 0 Stemmen van lezers 0 Thoolse tenniskampioenschap pen 0 Voetbalcompetitie begonnen MOOIE LIEDJES DUREN NIET LANG Pit nummer bestaat uit 16 pagi na's. op geven, want vragen zijn er toch om beantwoord te worden: In al die geval len dat wij met Accelerando hebben sa mengewerkt, is dat altijd gedaan in de beste harmonie. De keuze van muziek die we samen uitgevoerd hebben, was altijd religieus gericht. Accelerando bracht zijn eigen programma, wij het onze. Geen van beiden heeft ook con cessies hoeven te doen aan de aard of het karakter van de vereniging. Welnu, wat voor bezwaren zouden er dan kunnen kleven aan deze samenwerking? Ik juich het zelfs toe dat, ondanks verschil in ge richtheid, er toch goede samenwerking mogelijk is. Dat er begrip en waardering is voor eikaars prestaties. Wij stellen het dan ook zeer op prijs, dat wij vanavond uitgenodigd zijn aan deze avond mee te werken. Wij danken u voor deze uitno diging. Ik hoop dat in de toekomst, deze samenwerking voortgang zal hebben. Wij wensen u toe, dat deze mijlpaal maar een halte is op de nog lange en voorspoedige reis die uw vereniging nog voor de boeg heeft", zo besloot VZOS- voorzitter Fase. Zijn toespraak werd bijzonder op prijs gesteld, zo bleek uit de woorden van Accelerando-voorzitter Boogaard en voorzitter Kooijman van de dorpsge meenschap. Verder bracht WHS-voorzitter M. Mos selman nog felicitaties over aan de hon- derjarige muziekvereniging. Ook hij verwees naar de hechte samenwerking. Na de vele woorden was het tijd voor de feestmars door de jubilerende muziek vereniging. Er werden nog drie num mers uitgevoerd, toegelicht door mevr. Boogaard-Bolier, waarna de zangver eniging vier liederen zong o.l.v. dirigent P. Bout. De climax vormde het geza menlijk optreden van Accelerando en VZOS, dat een staande ovatie oplever de. Velen bleven daarna nog gezellig bijeen om na te praten over de mooie avond, waarbij Oud-St. Annalanders - die weer vele bekenden zagen - moeilijk afscheid konden nemen. Op medisch advies moet de Thoolse burgemeester E. Baerends zijn altijd drukke ambtsbezigheden enige tijd la ten rusten. Over drie weken hoopt hij de begrotingsbehandeling in de gemeente raad weer te kunnen leiden. In Meulvliet te Tholen is er van 16 t/m 22 september een tentoonstelling ge houden over kunstzinnige vorming. Aan hand van foto's en teksten, bevestigd op een /de/ aantal panelen, en een daarbij be horend video klankbeeld kon men ken nis maken met allerlei vormen van kunstzinnige vorming. Tholen was niet alleen de eerste plaats in Zeeland, maar na de presentatie van de expositie op het wereldcongres van de V.C.O. in Rotterdam, ook de eerste in Nederland waar de tentoonstelling werd gehouden. De V.C.O. (Vereniging voor Creativi- teitsontwikkeling) is een koepelorgani satie voor bijna honderd plaatselijke in stellingen voor kunstzinnige vorming in Nederland. Het Zeeuws Instituut voor kunstzinnige vorming in Tholen is hier bij aangesloten. Nu de tentoonstelling voorbij is, kan men nog steeds kennis maken met kunstzinnige vorming, want het Z.I.K.V. geeft in Meulvliet vele cur sussen. Er is ook informatiemateriaal en dhr. G. van Engelenhoven, Hoogstraat 3, geeft alle inlichtingen. Het video klankbeeld 'vorm en visie' kan door scholen worden aangevraagd bij het Z.I.K.V. te Middelburg omdat het meer zegt dan duizend woorden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1