KAABEE AL MEER DAN 45 JAAR GEVEN WIJ DE BESTE SERVICE HET DUURDERE MEUBEL EN KAMERBREED TAPIJT AAN BETAALBARE PRIJS! LAATU NIETS WIJS MAKEN DOOR ZOGENAAMDE STUNTVERKOPEN WANT U GAAT DE BOOT IN EN U STAAT IN DE KOU EN DAT IS ZONDE. Tientallen zwaar massief eiken met stof naar keuze Kom nu maar eens kijken. STEL NIET UIT MAAR KOM KIJKEN! Ook eethoeken, wandmeubels, slaapkamers, tienerkamers, enz. Alles aan ongekend lage prijzen. 180 rollen kamerbreed tapijt aan discountprijzen en toch gratis gelegd door heel Brabant en Zeeland Dan kunt u ook nog ±500 verschillende tapijten uitzoeken in onze tapijten presentatie. Wij komen gratis bij U opmeten. Uw tapijt wordt vakkundig en gratis gelegd en daar gaat het om, dus niet los er in gooien. Z€€LAnD B.V. De grootste woninginrichting van West-Brabant Zuid-Oostsingel 43, Bergen op Zoom, tel. (01640) 34368. +±t BRILUniHUIS [gijl 12 EENDRACHTBODE Donderdag 17 september 1981 Een goedé, degelijke bril, die koop je bij de vakman. Scherpenisse Poortvliet Sint Philipsland snwnsss so,,,,. «if»-. n>Slll'>H<v,<UHr l vrvolfi plaatselijk ninnrs JJY ouo s'#< iSt*"W"vur 'fi i»1»"" wegmaaltijd' stapte men op een rond vaartboot, waarmee men over het Bra- semermeer voer. De mist was al een tijd opgetrokken en tot kwart voor drie deed men zich tegoed aan de zon. Via Leiden en Wassenaar kwam men terecht in Scheveningen, waar aan de Boulevard nog paling werd ingeslagen. Toen werd Hoek van Holland aangedaan. Achter een sorbet of een chocoflip en een glas Irish Coffee werden de indrukken van het Westland verwerkt. Vanuit hotel Unicum vertrok men om half zes naar Woensdrecht, waar men om kwart voor zeven in 't Spanjooltje' aan de warme maaltijd ging. Het smaakte allemaal prima en om tien uur was men voldaan op het dorp terug. Zendingsgeld en orgel Rehoboth De kinderen, die van ds. J.J. Roodsant godsdienstonderwijs ontvangen, hebben de gewoonte geld mee te brengen voor de kinderen in de zendingsgebieden. In het schooljaar 80/81 werd in totaal 1.136,— bijeengebracht. Een mooi bedrag, want vorig jaar kwam er 1.077,— De zondagsschool is 6 sep tember weer van start gegaan. Jongelui in de leeftijd van 4 tot en met 7 jaar worden om kwart voor elf bij de kerk verwacht. Jongelui van 8 tot 12 jaar om twaalf uur. De bijbelkring start 21 sep tember en de catechesaties beginnen op 5 oktober. De orgelcommissie heeft in middels een unaniem advies uitgebracht aan het bestüur van "Schrift en Belijde nis" over het eventueel nieuw aan te schaffen orgel. De gemeenteleden mo gen trouwens ook hun zegje doen op de orgelpraatavond', die gehouden zal worden op maandag 28 september in de Rehobothkerk. Het aanwezige orgel heeft 4 stemmen. Er wordt gedacht aan een orgel van 8 a 10 stemmen, omdat het niet verantwoord is voor 1 of 2 stemmen méér een ander orgel te kopen. De leden van "Schrift en Belijdenis" hebben door middel van een bandopname al kennis gemaakt met een orgel van dat stern- mental. Een pijporgel blijkt over het al gemeen 12.000,- per stem te kosten. De orgelcommissie is daarom bijzonder blij een orgelbouwer ontmoet te hebben, die a. graag een orgel in Zeeland bouwt, b. orgelpijpen beschikbaar heeft uit een ander orgel en c. een hoge prijs biedt voor het aanwezige orgel. Dit alles re sulteert in de aanbieding van een 2- stemsorgel op de galerij voor de lage prijs van 75.000,- (na inruil). Het door de orgelbouwer aangeboden in strument wordt door een bekend orga nist, die het bestaande pijpwerk kent als een juweeltje omschreven. Het grootste probleem van de kerk is de prijs van het orgel Er is al 27.000,- binnen en door de Kerkvoogdij wordt 15.000,— ren teloos geleend. Er ontbreekt nog 33.000,— Een aardige bijkomstigheid is, dat deze orgelbouwer het orgel na bestelling in april van het volgend jaar zal opleveren, terwijl andere orgelbou wers een levertijd hebben van minstens 1 1 '/i jaar. Sjaak Moerland voorzitter 'Smerdiek'. Slechts een twintigtal leden waren vrij dagavond tijdens de jaarvergadering van voetbalvereniging 'Smerdiek' van de partij. Een opkomst van 10%. In de kantine van de vereniging nam voorzit ter Jaap Kloet voor de laatste maal in deze functie de hamer ter hand. Hij stelde zich niet herkiesbaar omdat hij het te druk krijgt met studeren. Secreta ris Sjaak Moerland heeft zijn taak over genomen, en Arjen van der Meer heeft de taak van secretaris op zich genomen. Ko Stoutjesdijk werd in het bestuur ge kozen en volgt daarmee Jaap van Zetten op. Dhr. G. de Viet werd bij acclamatie voor 3 jaar in het bestuur herkozen. Jaap Kloet opende de vergadering met een welkomstwoord. Voor de prestaties ver wees hij naar het clubblad. Hij noemde de degradatie van het derde elftal niet zo erg, omdat de ploeg nu dichter bij huis speelt. De jeugdorganisatie loopt uitste kend, evenals de lotto en toto. Men komst vooral goed uit de bus, als men het landelijk gemiddelde bekijkt. De jeugdlotto is ook een succes. Er waren in het verslagjaar minder clubbladuitga ven dan in het voorgaande jaar en de voorzitter toonde zich blij met de split sing tussen de secretariaten en had daarbij veel lof voor de secretaris van de jeugd. Door de min of meer gedwongen verandering van het terrein is de trai ningsveldverlichting anders opgesteld. Dit is wellicht een goede beslissing, om dat in de toekomst geen geld mee voor dit soort zaken r/ aanwezig zal zijn. De kantine lijkt een goede exploitatiewinst te geven, maar dit is volgens de voorzit ter niet juist vanwege de hoge kosten. De beheerders werden weer een pluim toe bedeeld. In een aparte vergadering zal het systeem van beheer besproken wor den. Verder wist dhr. Kloet nog te mel den dat voor het zaalvoetbal geen aparte organisatie binnen de vereniging tot stand is gekomen. Als laatste bedankte hij alle mensen die ook in het afgelopen seizoen hun volle medewerking aan het Smerdiekse voetbalapparaat hebben gegeven. De notulen werden met één wijziging aangenomen. Uit het jaarver slag van de penningmeester bleek dat de kosten van de kleedlokalen het grote hangijzer van de toekomst worden. De vervoerskosten voor de jeugd en de se nioren kwamen op 9000 gulden. De kosten voor de KNVB zijn ook niet mis en de administratiekosten zijn door de aanwezigheid van 3 secretarissen en de verdergaande specialisatie gestegen. Er is een groot tekort dat niet geheel door de gemeentesubsidie kan worden ge dekt. De winst van de kantine en de kleine reserves zullen dit moeten com penseren. De tekorten zijn ontstaan door de verhoogde energiekosten, de reiskosten en de viering van het 40 jarig jubileum. Er zal een bezuinigingsplan worden opgesteld, dat over enkele maanden aan de leden zal worden voorgelegd. De begroting 1981-'82 vormde ook een belangrijk gespreks punt. Wanneer de bezuinigingsplannen bekend zijn, kunnen pas maatregelen worden genomen. Een extra contribu tieverhoging zou bijna een verdubbeling betekenen. Naast deze maatregel zullen er ook andere genomen dienen te wor den. Er werd besloten om nog niet tot contributieverhoging over te gaan. Na de bestuursverkiezing bedankte de nieuwe voorzitter Sjaak Moerland zijn voorganger. Hij herinnerde eraan hoe Kloet in het bestuur was gekomen en al snel opklom naar de functie van voor zitter. Vier jaar zat hij in het bestuur, waarvan drie als voorzitter. Sjaak Moerland: "Je'optreden als voorzitter was rationeel, zonder poespas. Je beleid was verstandelijk erg hoogstaand. Je dacht na voordat je de zaken behandel de en je trad hierbij nooit dwingend op de voorgrond. Vooral op financieel ge bied is je werk onbetaalbaar geweest". De nieuwe voorzitter sprak nog meer lovende woorden. Hij noemde de sa menwerking voortreffelijk en was blij, dat hij de vereniging financieel nog zal blijven helpen. Moerland: "Je gaf een bazig tvpe als ik veel vrijheid en dat heb ik altija zeer gewaardeerd. Ook heb je lange verhalen moeten aanhoren en dat deed je met de vertrouwde rust die je eigen is". Volgens dhr. Moerland gaf de aftredend voorzitter een aanzet tot een nuchtere aanpak, zonder zijn steun had er geen accommodatie als deze gestaan, gaf hij de opbouw van de vereniging een flinke zet, hielp hij goede contacten met de diverse instanties zoals de gemeente en de Thoolse voetbalfederatie opbou wen, verstevigde hij de onderling goede verstandhouding tussen de bestuursle den en is het financieel beleid onder zijn leiding van een prima gehalte geworden. Na deze woordenvloed was er voor de oud-voorzitter een envelop met boe- kenbonnen, die hij voor zijn studie best zal weten te gebruiken. Dhr. Kloet be dankte dhr. Moerland, de bestuursleden en de leden voor het vertrouwen en rea- geere kort op de spontane woorden van zijn opvolger: "De organisatie is goed, nu het voetbal nog". Hij vond dat hij representatief te weinig werk had ge daan. Volgend jaar doet hij examen, maar financieel wil hij nog wel blijven helpen, maar dan wel volgens een strak systeem. Hij meende tevens dat de Thoolse voetbalfederatie wat meer moet aandringen bij de gemeente en dat het welzijnswerk erg belangrijk is geworden. Bij de verkiezing van de kascommissie werd Jaap de Rijke bij acclamatie her kozen. De rondvraag werd geleid door vice voorzitter J. Hogendoorn en daarbij kwamen de volgende punten aan de or de: de openstelling van de kantine, de activiteitencommissie, een verzorgings tas voor het 4e elftal, wie wordt voorzit ter, douches voor de jeugd, toernooien, bezuiniging en een feestavond voor het tweede elftal. Na de rondvraag werd de vergadering geschorst en trok het bes tuur zich terug om uit hun midden een voorzitter te kiezen. Sjaak Moerland werd met algemene stemmen tot voor zitter gekozen. Na enkele uren zat de jaarvergadering van voetbalvereniging 'Smerdiek' er weer op. Evanicia is de naam De voormalige volksdansgroep 'Op Ei gen Benen' heeft dan toch een nieuwe naam: Evanicia. Het is de naam van een bepaalde volksdansvorm. Het besluit tot naamsverandering werd door het bes tuur genomen, omdat er opmerkingen kwamen als "Jullie zijn je naam niet waard, want je krijgen subsidie". Het eerste optreden onder de nieuwe naam staat gepland voor woensdag 30 sep tember in-het Holland Huis in Scherpe- nisse. Er wordt dan gedanst met de be jaardenvolksdansgroep uit Steenbergen. Uien gestolen Hoewel de landbouwers niet over de prijzen juichen, is het toch ook weer niet de bedoeling dat uien van het lahd ges tolen worden. Dat gebeurde aan de Wiebesweg, waar landbouwer Z. hon derd kilo minder zal kunnen verkopen. Aangezien er ook aardappelen van het land zijn meegenomen, heeft de politie het toezicht in de polders verscherpt. De politie nam donderdag nog een crossbrommer in beslag, waarvan de bijrijder zonder helm reed. Het politie werk is gevarieerd, want ook de vondst van een keeshond op de haven behoorde tot de buit. Mijlzwemmen Zaterdag a.s. is er in het zwembad Haestinge voor de zesde keer mijl- zwemmen. Dat wil zeggen 1852 meter. De liefhebbers kunnen de borst vasrvast nat maken. Info-avond de Kubus In de Openbare Kleuterschool de Ku bus is maandag een geslaagde, informa- tié-avcfnd gehouden. Ongeveer dertig ouders en ouders van aanstaande leer lingen kregen een indruk van wat er zoal op school gebeurt. De drie leidsters ver telden over het onderwijs en men zag ook materiaal waarmee de kleuters werken. De vaders en moeders brengen hun kind vaak alleen maar naar school, maar nu was er een leuke gelegenheid om meer te zien. Dat werd gewaardeerd, zodat dit voor herhaling vatbaar is. Recreatief fietsen Elf leden van de Bidon fietsten zondag 70 km via Steenbergen naar de Heide. Ondanks de strakke wind werd het toch een snelle rit. De kas werd flink gespekt dankzij zeven demafragesf waarvan Mart Stoutjesdijk er drie voor zijn reke ning nam. Maandagavond reden dertien leden 48 km via Halsteren en Nieuw- Vossemeer. Ook Tandje ij werkte twee winderinge tochten af over totaal 113 km. De rijzende weg in Woensdrecht was voor enkele een grote inspanning, maar de nieuwe volger Cor Boom ving iedereen op. Maandag waren er in de Brabantse polders veel demarrages. Witte Andriesse reed in Puttershoek nog 150 km. De tocht van de Hoekse renners voerde door de Biesbosch en over de Z.H. eilanden. Er wordt geen dagtocht meer gehouden, maar alleen zondag morgen en maandagavondcoursen. Als de zomertijd in oktober voorbij is, valt de maandag af. Inmiddels zijn nieuwe jacks ontvangen, roodzwart, zodat de najaarsritten in beschermende kleding kunnen worden afgewtrkt' In de strijd om de troostprijzen is er meer spanning dan in de top: 1Kees v.d. Berge 2709; 2. Witte Andriesse 2687 km; 3. Hans v.d' Ree 2398 km; 4. Ron v.d. Graaf 2342 km; 5. Arjaan den Braber 2235 km. Nieuwe moleneigenaar Dhr. M.J. van Houte is voor 16.500 gul den eigenaar geworden van de Kladse molen bij Lepelstraat. Veertien dagen geleden had hij met 7000 gulden al de hoogste inzet en tijdens de openbare verkoping in cafe de Kladde - waar het erg druk was - was dhr. van Houte van vier gegadigden de hoogste bieder. De kap en de wieken zijn aan vervanging toe. -iii- I Kerkstraat 16, 1 4691 CE THOLEN. Tel.: 01661 - 41 24 Advertentie IM Viswedstrijd de Zeebaars Uitslag van de zaterdag 12 september verviste 4e bekerwedstrijd, van de H.S.V. "de Zeebaars". IL.F. de Graaf, 655 pnt.; 2. D. Tichem, 530 pnt.; 3. C. Bolier, 470 pnt.; 4. J.C. Bijl, 430 pnt.; 5. L. v. Vossen, St. Maar tensdijk, 410 pnt.; 6. W.M. Geluk, 370 pnt.; 7. F. ten Bosch, Rotterdam, 330 pnt.; 8. Laban Bijl, 280 pnt.; 9. P.J. Ha- ge, 270 pnt.; 10. C.M. Zwagemaker, 255 pnt. Pupillen: 1. Mees Bogerd, St, Maar tensdijk, 155 pnt.; 2. Annemarie Munter Jan Vroegop, 99 pnt. Burgerlijke stand Geboorte augustus: Monique, dv J.J.Poot en A.M.de Moor. Overlijden: Adriana Anthonia van der Werff 76 jr. wv J.J.Joppe. Weer rotkreupel bichapen Opnieuw heeft de politie rotkreupel en verwaarlozing van schapen geconsta teerd. Hiervoor kreeg M.J.K. uit Nieuw en St. Joosland een proces-verbaal. In de Randweg werd 1 schaap dood in de wei aangetroffen, terwijl een tweede dood in" het water dreef. Het gras Swas uitge droogd en de dieren hadden geen drinkwater. De dierenbescherming en de dierenarts stelden een onderzoek in. De politie kreeg ook klachten over los lopende honden die gevaar opleveren voor schapen en het verkeer' Er volgt onmiddelijk een proces-verbaal omdat iedereen kan weten dat het strafbaar is om honden ongelijnd mee te voeren. hf £=3 Collecte K.W.F. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding heeft 2025,52 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. Succes schutters Nederland en Oranje behaalde tijdens de schietwedstrijden om de Provinciale Kampioensbeker in St. Annaland op de 100 m. niet minder dan drie van de vijf te behalen eerste prijzen in de A, B en C-klasse. Gezien het Provinciaal karak ter en het grote aantal deelnemers een geweldig resultaat. Johannes zv A.J. van Houdt en M.J. Aarnoudse, Jacoba Pieternel dv P.A. van der Slikke en J. Klaasse, Petrus Ja cobus Johannes zv A. Schippers en N.M. Faassen. Huwelijk: Marus A. Schot 19 jr. met Geertruida J. Stokman 18 jr., Johannis W.A. Fase 21 jr. met Maatje M.C. Quist 20 jr. Twee jaar vast werk Bij een onderhandse aanbesteding in Oud Beijerland behaalde aannemings- ^^^^^^J/enfolg^pa^2^ NU 1695,-en 1795, KAABEE

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 12