Medische specialisten 'Ik moet wat in m'n vingers hebben' Oosterschelde ZEELAND IN DE PEN Bisamratten Beentje 22 cent KANTONNIER f PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 10 september 1981 EENDRACHTBODE PROVINCIALE INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 De Zeeuwse groene ruimte staat dit najaar weer ter dis cussie. Een half jaar geleden heeft de regering drie nota's gepubliceerd: de structuur schema's Landinrichting, Openluchtrecreatie en Natuur- en landschapsbehoud. Tesa- men worden ze de drie "groe ne nota's" genoemd. Landinrichting Openluchtrecreatie Natuur- en landschapsbehoud Inspraak IN BEROEP AANVRAGEN M T CHEMICALS EN HOECHST HOLLAND N.V. TE VLISSINGEN ESLAAGÜ DUS GEFELICITEERD PROVINCIALE WATERSTAAT IN ZEELAND STEMMEN VAN LEZERS Horeca-sluiting Rob Jongmans uit Oudenbosch nieuwe V.V.V. directeur Bergen op Zoom Marjolein de Riet exposeert olieverfschilderijen in de Gasthuiskapel De beheerscommissie van de weer een kunstenares ontdekt te houden. Marjolein de Riet lenstraat in Tholen exposeert verfschilderijen' Gasthuiskapel in Tholen heeft die bereid is een tentoonstelling -van Eijndhoven uit de Garna- van 15 t/m 25 september olie- Landschappen ABDIJ Inspraak groene nota's Belangrijkste punt uit het structuur schema landinrichting is dat Walcheren, een deel van West Zeeuwsch-Vlaande- ren en de Kop van Schouwen in aan merking komen voor plaatsing op het zg. voorbereidingsschema landinrich ting. Dat betekent dat de komende 15 jaar alleen in deze gebieden een landin richtingsproject kan plaatsvinden (dat kan een ruilverkaveling of herinrichting zijn). Over dit laatste spreekt het struc tuurschema zich overigens niet uit. De behoefte aan landinrichting op Wal cheren komt vooral van de kant van de landbouw: de waterafvoer kan op grote schaal worden verbeterd en de inko menspositie van de boeren is over het algemeen slecht. Landinrichting in de Kop van Schouwen en W.Z.-Vlaanderen is vooral nodig om het landschap meer in overeenstemming te brengen met de recreatieve functie. Tenslotte valt uit het structuurschema op te maken welk beleid het rijk wil voeren op het gebied van ontsluiting, waterbehe^sing, verkaveling en land schapsbouw. Het structuurschema openluchtrecrea tie beschrijft waar nog mogelijkheden zijn voor uitbreiding van de dagrecrea tie, verblijfsrecreatie en watersport. Het rijk wil de uitbreiding van de dagre creatie concentreren in de directe om geving van de grote steden. Zeeland komt hiervoor niet in aanmerking, ook niet als het gaat om eventuele uitbrei dingen bij de Veersegatdam en de Brouwersdam. Wel is het de bedoeling dat Zeeland 1 5 procent opvangt van de behoéfte aan kampeer- en caravanterreinen en zo merhuisjes. Dat gaat dan om 8.500 staanplaatsen, ofwel 175 ha. Die uit breidingen zouden dan in het "achter land" moeten plaatsvinden, omdat men zeer voorzichtig wil omspringen met de kuststrook. Het rijk wil verder tegemoet komen aan de vraag naar minder massale en meer op de natuur gerichte vormen van ver blijfsrecreatie, zoals kamperen bij de boer, vrij kamperen, kamperen op land goederen enz. Wat de watersport betreft kunnen vol gens het structuurschema nog 1.500 nieuwe ligplaatsen worden gerealiseerd in de Oosterschelde, 1.200 in het Veer- se Meer en 4.000 in de Grevelingerv. Het structuurschema natuur- en land schapsbehoud legt de nadruk op be scherming en behoud van natuurgebie den. Het Land van Saeftinge en een groot deel van de duinen zijn aange merkt als te beschermen en te beheren terreinen. Het rijk acht verder de in standhouding van belangrijke weidevo gel- en ganzegebieden van wezenlijke betekenis. Uit eerdere nota's is al gebleken dat het rijk grote waarde toekent aan de Zak van Zuid-Beveland. Nu staat dit gebied te boek als "grote landschapseenheid". Het gebied wordt gezien als een gaaf voorbeeld van een "bedijkingenland schap dat in zijn geheel behouden moet blijven. Veel aandacht wordt ook geschonken aan de grote zeearmen. De regering be kijkt of de Oosterschelde onder de be palingen van de zg. Wetlands-conferen- tie kan worden gebracht en kan worden aangewezen als nationaal zeepark. Voor de Westerschelde moet er een beheers plan komen dat rekening houdt met de gesteldheid en het gebruik van het ge bied. Doel is de natuurlijke waarde van de Westerschelde niet verder aan te tasten en zo mogelijk de natuur te her stellen. Het Provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland organiseert een inspraakronde De meest recente aflevering van het Zeeuws Tijdschrift (nr. 4) bevat een be langwekkend verhaal van de arts dr. J.Z.S. Pel over de vestiging van de eer ste medische specialisten in Middel burg. In 1 902 komt Dirk Schoute als eerste en enige gespecialiseerde chirurg in de provincie naar Middelburg. Pel zegt hiervan: "Anno 1902 zijn de operatie mogelijkheden voor de nieuwe chirurg in Middelburg nog beperkt, de heel kundige afdeling van het Gasthuis is en blijft voorlopig nog het exclusieve werkterrein van de officiële gasthuis chirurg Bolle. Er is echter in deze jaren in onze stad nog een andere mogelijk heid om te opereren en dat is het parti culiere ziekenhuis in de Langeviele, de no's 26 en 24". In de tuin van een van deze huizen was zelfs een gloednieuwe operatiekamer gebouwd. De komst van Schoute betekende dat mensen met geld zich in de Langeviele konden laten opereren door een kundig specialist in een - zeker voor die tijd - goed geoutil leerd ziekenhuis. Pel omschrijft de toestand tussen het ziekenhuis Langeviele en het Gasthuis aldus: "Het feit dat Schoute een aantal jaren in de Langeviele opereert en Bolle aan het Noordpoortplein betekent dat ook ten aanzien van chirurgische kwalen de kansen tussen arme en rijke Middel burgers uiterst onrechtvaardig verdeeld zijn. De gegoede Middelburger die met een maagperforatie in de Langeviele over de drie groene nota's. Belangstel lenden kunnen een informatiemap aan vragen waarin de nota's uitvoerig wor den toegelicht. Enkele jaren geleden is al een inspraak ronde gehouden over de Nota lande lijke gebieden. De groene nota's werken dit stuk verder uit.-Toen deden ongeveer driehonderd Zeeuwen mee aan de in spraak. Wie nu aan de inspraak wil meedoen kan inlichtingen vragen of zich aanmelden bij: Stichting Zeeland, Dam 31postbus 407, 4330 AK Middelburg, telefoon 01180-28024, toestel 31. Er zullen regionale gespreksgroepen worden gevormd, die eind septem ber/ begin oktober van start gaan. IHHI wordt opgenomen heeft een uitstekende kans op volledig herstel, terwijl zijn armlastige stadgenoot die met eenzelfde aandoening naar het Gasthuis wordt verwezen nog met absolute zekerheid dood gaat". Schoute mocht namelijk niet opereren in het Gasthuis, hoewel hij als gemeen te-geneesheer tot de geneeskundige af deling van het Gasthuis was toegelaten. Toen hij in 1907 voor de functie van gemeente-geneesheer bedankte werd hij niet langer tot het Gasthuis toegela ten. Als man van karakter heeft hij in de meest afschuwelijke tijd die het Gast huis in die periode heeft meegemaakt duidelijk stelling genomen tegen het di recteurschap van dr. R. Bijlsma. Tijdens dat directeurschap liep het personeel weg, pleegde de directrice zelfmoord, werd de directeur oneervol ontslagen en werd het bestuur tot aftreden gedwon gen. Wanneer in 1909 dr. Bolle afscheid neemt van het Gasthuis wordt dr. Schoute (inmiddels gepromoveerd) in zijn plaats met eenparigheid van stem men door het nieuwe bestuur als hoofd van de heelkundige afdeling voorgedra gen. De gemeenteraad bekrachtigt de voordracht. In korte tijd krijgt de chirurgische afde ling van het ziekenhuis door het optre den van Schoute een uitstekende naam, tot in het buitenland toe. Het zeer lezenswaardige artikel van Pel geeft ook een kijkje op de Middelburgse samenleving in die tijd: "Op een middag in 1912 begeeft Schoute zich op weg naar het Kasteel ter Hooge om de eige naar, de graaf van Lijnden, in zijn woning te opereren. Hij wordt op zijn tocht ver- De tweede kamer uit gedeputeerde sta ten houdt zitting op 1 5 september om 10.00 uur en 1 1.30 uur. In beide ge vallen gaat het om een uitspraak op grond van de algemene bijstandswet. Bij de eerste zitting is een uitspraak van de gemepnte Hulst in het geding, bij de tweede gaat het om een beslissing van de gemeente Vlissingen. De eerste kamer uit gs komt ook op 1 5 september bijeen en wel om 10.30 uur. Zij behandelt het beroep van de heer E.M.A. Kloosterman uit Oudelande tegen een aanschrijving van het dage lijks bestuur van het waterschap Noord en Zuid-Beveland. De aanschrijving houdt in puin en ander materiaal uit de waterloop langs een doodlopende zij weg van de Kamerpolderdijk bij Oude lande te verwijderen. De heer Klooster man is het hier niet mee eens. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. gezeld door de directrice die de narcose zal geven en door de hoofdzuster van de chiruigische afdeling die hem bij de operatie zal assisteren. Bovendien neemt hij de instrumenten uit het Gast huis, die officieel het eigendom zijn van de Godshuizen, mee". Dit eigenmachti ge optreden werd Schoute door het bestuur zeer kwalijk genomen. Op 1 januari 1 927 nam dr. Schoute na 25 jaar afscheid van Middelburg en de heelkunde. Wat hem - tot zijn verdriet - niet is gelukt is het Middelburgse Gast huis te doen uitgroeien tot hèt medisch centrum van Zeeland De stuurgroep Oosterschelde heeft het ontvverp-beleidsplan Oosterscheldebek- ken gepubliceerd. Aan de natuurlijke waarden van het ge bied wordt de grootste betekenis toege kend, gevolgd door de belangen voor de beroepsvisserij. Die stellingname bete kent, dat voorzieningen in de recreatie beperkt zijn. Ter voorkoming van one nigheid tussen behartigers van alle be langen worden beheers- en inrichtings maatregelen genomen. De stuurgroep vindt, dat tot 1 990 rond de Oosterschelde ten hoogste 1000 nieuwe ligplaatsen voor jachten ge maakt mogen worden Na de jachtha ven in Colijnsplaat (450 ligplaatsen) volgt uitbreiding in Zierikzee (stadsha- ven, havenkanaal of De Val) en daarna Goes. Zierikzee krijgt bovendien na res tauratie van de kademuren extra pas santenplaatsen. In Wemeldinge kan be gonnen worden met overleg over het maken van passantenplaatsen. Verdere ontwikkeling van het Goese Sas en We meldinge komen pas na 1985 ter spra ke. Voor Wemeldinge gelden daarnaast nog de voorwaarden, dat de Prinsen plaat geschikt moet blijven voor mos- selverwatering en dat de jachten de be roepsvaart niet hinderen. Wie het concept-beleidsplan wil inzien, kan daarvoor terecht in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg, en in de gemeentehuizen en openbare bibliotheken rond de Oosterschelde. De nota is te koop voor 10,— Be stellingen kunnen worden gedaan bij het provinciehuis, telefoon 01180-27351 toestellen 124 en 226. Tot 1 november kunnen opmerkingen over de nota ingediend worden bij de 'stuurgroep Oosterschelde, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg. De opmerkingen worden doorgespeeld naar provinciale staten, zodat zij ze in hun besluitvorming kunnen betrekken. provincie zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAGEN: I. M T Chemicals te Vlissingen heeft bij hen op 29 juli 1981 aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtve rontreiniging ingediend voor het uitbreiden van een fabriek van orga- nometaalverbindingen, in hoofdzaak organo-tinverbindingen, door het plaatsen van een 50 m3 tank voor opslag van tert. dodecanet- hiol/tert. dodecylmercaptaan. De inrichting is gelegen aan de Europ- aweg, Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sektie M, no. 519. II. Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 29 juli 1981 aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek door de bouw van een silo voor fosfaaterts met bijbehorend transportbandensysteem. De inrichting is gelegen aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen, sektie M, nos. 526, 559, 576 en 609. TER INZAGE: Voor een ieder liggen de volgende stukken ter inzage: de aanvragen met bijlagen en de ontwerp-vergunningen met betrekking tot II. (waarin voorschriften tot het voorkomen van gevaar, schade of hinder voor de omgeving en tot het voorkomen of beperken van luchtve rontreiniging). Ter inzagelegging vindt plaats van 9 september tot 9 oktober 1981 en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 9-12 en van 14-15 uur en iedere woensdagavond van 17.45 tot 20.45 uur; in de provinciale bibliotheek, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek. Oostkant 1, Terneuzen, maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; en na deze datum tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN: Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde vergunningen als tegen de ontwerp-vergun ningen met betrekking tot II. bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg en wel tot 9 oktober 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot 2 oktober 1981 tegen de aanvragen en/of de ontwerp-vergunningen met betrekking tot II. mon deling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel. 01180-27351, toestel 430). .Middelburg, 9 september 1981 Te Amsterdam slaagden J. Tichem-v.d. Slikke en L. Tichem uit Tholen voor het diploma assistent boekverkoper. In de rubriek van vorige week was bij het melden van de geslaagden voor de di loma's typen, stenografie en midden stand de naam van de school niet goed overgekomen. Het betrof het reforma torisch vormingsinstituut te Anna Jaco- bapolder. In augustus zijn op het eiland Tholen 17 en op Sint Philipsland 1 bisamrat ge vangen. Volgens de ambtenaar van het faunabeheer, dhr.J.Meyll uit Poortvliet, is dit een redelijk resultaat. Sint Annaland dinsdag 8 september Doré I 20-23, Lekkerlander 19, Bintje I 20-22, Bonken 26, Kriel 56-57, Drielin- gen 13, Eigenheimer 19-21. Aanvoer 100 ton. St.Maartensdijk Doré 18.90-25.30, Bint je 18.50-21.70, Bonken 25, Drieling 10.40, Kriel 64.90, Doré Kriel 55.30, Ei genheimer 19.10-22.90. Aanvoer 42 ton. In de dienstkring Tholen en Sint provincie zeelanp Philipsland kan worden geplaatst een Standplaats: Tholen of naaste omgeving. Verlangd wordt rijbewijs B.E. en ervaring in wegenonderhoudswerkzaamheden Te onderhouden wegen; Tholen - Sint Annaland. L.T.S.-opleiding (timmeren/metselen) strekt tot aanbeveling. Bezoldiging per maand naar gelang van leeftijd en ervaring in de rang van provinciaal ambtenaar-B of-C; bruto salaris per maand: prov. ambtenaar-B maximum 2.085.— prov. ambtenaar-C maximum 2.291 Schriftelijke sollicitaties, bevattende gegevens omtrent opleiding, verrichte werkzaamheden en ervaring, te richten aan het hoofd van de dienstkring Tholen en Sint Philipsland van de provinciale waterstaat in Zeeland, Molenvlietsedijk 3, 4691 HS Tholen, bij wie eventueel nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen. De horecavereniging van het eiland Tholen vindt het toch wat sneu dat door het bericht van vorig nummer inzake de sluiting van de horecabedrijven ieder van de vakgenoten oveênkwam wordt geschoren. Tijdens een bespreking met de burgemeester werd van onze kant duidelijk gesteld dat er geen reclames zouden komen als een overtreding zou worden geconstateerd. Integendeel, nu er een goede overeenkomst was getrof fen, lag het voor de hand dat ingrijpen na overtredingen zou voorkomen, dat de goeden het met de kwaden zouden moeten bekopen. Door terecht controle uit te oefenen kan de wet worden ge handhaafd en daarom zou de horeca het toch zeker op prijs stellen, als er wat meer controle was op het open zijn van kantines, e.d. Nu lijkt het er meer op dat met eên maat wordt gemeten en dat is teleurstellend. De horeca van het eiland Tholen en Sint Philipsland. Namens het bestuur A' Slager, voorzit ter. SCHERPEN1SSE za. 12 sept. Holland Huis Dansavond THOLEN za. 12 sept. MAC auto-oriëntatierit Zoekweg 19.00 u. Finale clubtenniskamp. prijsuitreiking kantine 20.00 Mosseltocht Hotel de Kroon, 9.?0 u. In de vakature Peer Sips die per 1 no vember naar Ede vertrekt is uit 70 soli- citanten door het V.V.V. bestuur te Bergen op Zoom als nieuwe directeur benoemd de 21 jarige Rob Jongemans uit Oudenbo'sch. De nieuwe Bergse V.V.V. directeur slaagde dit seizoen aan het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme en Recreatie. De Bergse V.V.V. telt 440 leden. Ze is wel zenuwachtig omdat het voor het eerst is, dat ze een eigen tentoon stelling houdt. "Ik ben ook een beetje bang dat het een teleurstelling wordt, want zo idioot goed is het nou ook weer niet. Het is maar een hobby van me' Aan de andere kant is het hardstikke leuk, dat mijn eerste expositie in Tholen is. Het is ook wel een stimulans", zegt mevr. de Riet. Haar man vindt die bescheidenheid niet terecht, want in hun vorige woonplaats Rotterdam bleek er genoeg belangstel ling te zijn voor de schilderijen, o'a' van Luc Lutz. Mevr. de Riet slaat zichzelf te laag a n want nadat ze zelf 150 gulden had gevraagd voor een schilderij vond de lijstenmaker dat werk wel een nul letje meer waard: 1500 gulden. Op haar 15e/16e jaar begon ze te schilderen, maar toen ze vijf jaar geleden met Sin- terklaas een schildersezel met verf van haar man kreeg, begon het pas goed' Dat cadeau was een beetje eigen belang, vertelt dhr. de Riet gekscherend, want als m'n vrouw een tijdje niet geschilderd heeft, wordt ze sjacherijnig' Hij zorgde er ook voor, dat via het van de paro chieraad bekende beheerscommissielid A.L. van Elzakker de tentoonstelling in de Gasthuiskapel tot stand kwam. Mevr. de Riet kreeg al eerder een kans in de galerie van de Bijenkorf te Rotterdam, maar dat durfde ze eerst niet. Toen ze vond dat ze schilderijen genoeg had, sloot de galerie. Er werd nog een poging gewaagd in 't Kevertje aan de Passage in Roosendaal, maar de eigenaar had moeilijkheden om die ruimte beschik baar te krijgen. De Thoolse schilderes deed wel mee aan de expositie bij Van der Kreek in Bergen op Zoom, maar daar mocht gezien de grote belangstel ling maar êên werk hangen. Vlugger dan 'verwacht, heeft ze volgende week een eigen tentoonstelling in de Gasthuiska pel. De familie de Riet kwam drie jaar gele den uit Rotterdam naar Tholen. Enkele jaren eerder had men al huizen in de Kon. Julianastraat bekeken, maar dat werd toen niets. Toch bleef Tholen trekken en de wens werdtenslotte toch vervuld. Men is nu ingeburgerd. Daar om vindt men het jammer, dat de rustige Garnalenstraat weer verlaten zal moe ten worden nu dhr. de Riet wegens zijn werk in Goes zal moeten gaan wonen. Zover is het echter nog niet, Mevr. de Riet is nog druk bezig met het spinnen van schapewol voor een kennis die de opening van de tentoonstelling wil bij wonen. "Ik moet wat in m'n vingers hebben. Ik maak veel kleren zelf, ik naai en brei veel voor m'n drie kinderen en de vierde is op komst". Mevr. de Riet is dus goed met haar handen, maar tekenen kan ze niet. "In de eerste klas van de middelbare school heb ik dat drie maanden gehad, maar dat is mislukt. Ik kan niet op commando werken' Daarom is me ook afgeraden om een cursus te volgen. Ik houd m'n eigen stijl en wat de techniek betreft, raadpleeg ik Gaade's teken- en schil- dersboek. Daar staat alles in. Het is wel een langere weg, maar techniek en stijl lopen nu parallel. Ik ga steeds grotere schilderijen maken en de bomen komen steed dichterbij. Ik durf niet goed te be ginnen en soms ook niet verder gaan, maar als ik dan weer begin, moet het ook af. 't Heeft lang geduurd voordat m'n man wat mocht zeggen, maar nu levert hij als eerste kritiek", vertelt mevr. de Riet' Ze schildert met name landschap pen. "In portretten kan ik geen leven brengen en het boeit me ook niet. 's Zo mers schilder ik herfst en winter en 's winters de lente en de zomer. Je houdt de herinnering vast. Het meeste is fan tasie, maar als de schilderijen dan klaar zijn, lijken ze toch op een werkelijke si tuatie. Mijn voornaamste onderwerp is de natuur, want ik ben gek op bos en dat kun je in de schilderijen terug vinden. De wijde vlakten hierop Tholen roepen nu ooic om op het doek gezet te worden". Mevr. de Riet heeft totaal 40 schilderijen gemaakt, waarvan er 28 tentoongesteld worden. "De hele ontwikkeling vanaf 1972 is op de expositie te zien. Eenvou dige, naieve schilderij met weinig kleu ren uit de beginperiode, klein van for maat. Nu grotere doeken waarop veel meer kleuren gemengd zijn, op linnen of studieboard. Het is een leuke hobby. M'n man heeft er hard aan getrokken om de eerste tentoonstelling van de grond te krijgen en dinsdagavond ga ik die drempel over", aldus mevr' de Eiet. Burgemeester E. Baerends verricht de officiële opening. De tentoonstelling is vanaf woensdag geopend 's middags van drie tot zes uur. Bovendien op vrijdag van zeven tot negen en op zaterdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur. Tot en met 25 september in de Gast huiskapel, Kerkstraat, Tholen. SINT ANNALAND di. 17 sept. 19.00 uur versiering Voor straat ma. 21 t/m za. 26 sept. viering 100 jaar Accelerando vr. 18 sept. 19.30 Jeugdappèl N.H. Kerk SINT MAARTENSDIJK vr. 11 sept. kantine v.v. Smerdiek jaar vergadering ma. 14 sept. 19.30 uur gemeenteraads vergadering, gemeentehuis vr. 25 sept. 20.00 u. NAKS jaarvergade ring Haestinge ANNA JACOBAPOLDER vr. 18 sept. 19.45 gezamenlijke zanguit voering 'Ons Dorpshuis' POORTVLIET vr. 2 en za. 3 okt. 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. Sjofar over Israël. BERGEN OP ZOOM do. 10 sept. Wijkcentrum 't Fort, Lour- desplein, ruilavond Filatelisten Ver. Delta Oost, 19.30 u. t/m zo. 21 sept. The Shoe Show, schoe nententoonstelling, Markiezenhof za. 26 sept. t/m 16 nov. tekeningen van Marinus Schipper, Markiezenhof do. 17 sept. 20.15 u. Wim Hogekamp Combo, Hofzaal Markiezenhof zo. 27 sept. 12.00 u. Koffieconcert door Obertrio, werken van Chopin, Fauré en Von Weber, Markiezenhof filmfilm— -filmfilm— ROXY 1: Fort Apache-The Bronx 12 jr. dagelijks 20.00 u., vr. 18.45 en 21.15 u., za. en zo. 16.00, 18.45 en 21.15 u. Nieuwe avonturen van Dik Trom Een schitterende jeugdfilm. Za., zo. en wo. 14.00 u. Pornohuis Weltevree 18 jr. vr. en za. 23.30 u. ROXY 2: Raiders of the Lost Ark(5) 12 jr. met Harrison Ford als Indiana Jones. Dagelijks 20.00 u., vr. 18.30 en 21.00 u., za. en zo. 14.00, 16.15, 18.30 en 21.00 u., wo. 14.00 en 20.00 u. Don't look Now 16 jr. vr. en za. 23.15 u. CINEMACTUEEL I: For your Eyes Only(ll) a.l. Roger Moore in de hoofd rol als geheim agent 007 James Bond. Dagelijks 20.00 u., vr. 19.00 en 21.30 u., za. en zo. 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 u. CINEMACTUEEL II: Stir Crazy(2) - Twee Maffe Vogels a.l. Gene Wilder en Richard Pryor halen de gekste grappe.i uit. Dagelijks 20.00 u., vr. 19.00 u„ za. en zo. 14.00, 16.30 en 19.00 u. The Good, the Bad and the Ugly 12 jr. met in de hoofdrol Clint Eastwood met daarnaast Lee van Cleef en Eli Wallach. Prima spaghetti-western! Vr., za. en zo. 21.30 u. CINEMACTUEEL III: Ordinary Peop- le(2) Regie: Robert Redford. Film be kroond met 4 Oscars met o.a. in de hoofdrol" Timothy Hutton. Een aan grijpend verhaal van een tiener die pro beert zelfmoord te plegen, omdat hij getuige was van de dood van zijn broertje die bij een gezamenlijke zeil tocht is verdronken. Dagelijks 20.00 u., vr. 19.00 en 21.30 u., za. en zo. 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7