DEURL00 J. VAN OOST Z€€LPnD 2 EENDRACHTBODE Donderdag 10 september 1981 PREDIKBEURTEN Tholen vele soorten verse en warm gebakken vis Wat u vers haalt is pas lekker van 5.50 voor 3.50 Tarwebolletjes 5 voor 1.25 FILM Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Een goede, degelijke bril," die koop je bij de vakman BRILLEnHUIS WEEKENDDIENSTEN i Iedere vrijdag van 11 tot i uur en^an 3 tot 7 uur en iedere zaterdag van 10 tot 1 uur Steeds voorradig: panklare supermosselen; haring, paling, enz. enz. Voortaan zaterdagmiddag tot 4 uur open MOSSEL- en ZEEVISHANDEL Contr'Escarpe (naast scheepsw. v. Duivendijk) Tholen Advertentie I.M. Reünie oud-leerlingen Chr. Mavo Vrijdagavond 4 september hielden de leerlingen van de Mavo 4 examenklas 1977 en hun leraren een reünie in 'de Wingerd'. De opkomst van leerlingen zijde was redelijk, 23 van de 52 gaven gehoor aan de oproep. Er waren 7 lera ren van de partij. Helaas was oud-direc teur Van Beek verhinderd. De avond werd officieel geopend door Rien Neele, die iedereen van harte welkom heette, en een gezellige avond toewenste. Daarna werden onder het genot van een kopje koffie en een drankje ervaringen uit de afgelopen 4 jaar uitgewisseld tus sen leerlingen en leraren. Om elf uur werd de geslaagde avond besloten door Rita Hage, die meldde dat één van de oud-leerlingen, Fenny Meertens, die dag getrouwd was, waarna werd voor gesteld om haar bruiloftsfeest op et vro lijken. Zodoende vertrok een deel van de aanwezige oud-leerlingen en leraren in de richting van Poortvliet, waar in 't Ouwe Raed'uus nog een verlenging van de reünie plaatsvond. Motorrijder zonder rijbewijs Een motorrijder kreeg een bekeuring omdat hij zonder rijbewijs reed. Een andere inwoner ontving een boete om dat zijn hond de beplanting van de buurman vernield had. Een vermiste pony. die zich waarschijnlijk had los ge rukt, was na enkele uren terecht bij de eigenaar, die dacht dat het dier gestolen was. Klacht over erf en tuinDhr. H. Bal en zes anderen hebben de gemeenteraad een brief geschreven over de sjechte on- derhoudstoestand van het erf en de tuin bij het pand Grindweg 58. Naar aanlei ding van deze klacht hebben b en w aan de politie gevraagd, aandacht te schen ken aan overlast van een blaffende hond. Er is ook een aanschrijving uitge gaan om de tuin en het erf in goede staat te brengen. Gebakstukken Slagroom of mokka-slagroom Al meer dan 50 jaar Uw warme bakker Advertentie IM Woningbouw buitenzorg Uitdewilligen b.v. wil aan de Kuipers- dreef vijf en aan de jhr. van Vreden- bruchlaan vier huizen met garage bou wen. Deze plannen zijn echter in strijd met het bestemmingsplan Buitenzorg II omdat de woningen niet geheel binnen de bebouwingsstrook zijn geprojecteerd. Omdat het bouwplan past in de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, stellen b en w de ge meenteraad voor, toch medewerking te verlenen. Dhr. J.J. de Wilde wil aan de Boomdijk een tweede bedrijfswoning bouwen. De grond heeft echter de bes temming beschermde dijken, waarop volgens het bestemmingsplan Buitenge bied niet mag worden gebouwd. Ten behoeve van de bouw zullen drie aan gesloten krotten worden gesloopt. Een van deze pandjes werd tot voor kort be woond door een medewerker van dhr. de Wilde. Een tweede bedrijfswoning was dus al aanwezig en is volgens b en w voor een doelmatige voortzetting van het bedrijf ook wenselijk. Omdat het aantal huizen in het Buitengebied niet zal toenemen en de situatie ter plaatse aanzienlijk zal worden verbeterd, achten b en w wijziging van het bestemmings plan aanvaardbaar. Onvergetelijke reis rolstoelen Met een goed verzorgd diner in de Wouwse Tol kwam er dinsdagavond 1 september rond 21.00 uur een einde aan een reis gemaakt door een groep bewo ners van de ziekenafdeling en het ver- zorgingsdeel van Ten Anker. Deze reis was mogelijk geworden door de op brengst die het tuinfeest van 17 juni op leverde. Dat feest, door de evenemen tencommissie georganiseerd, waaraan winkeliers, banken, ziekenfonds, parti- kulieren en antjer instellingen hun me dewerking gaven, had indertijd geen r mooi weer. De rets van dinsdag viel on der een beter gesternte. Met stralende zon vertrokken 's middags rond half twee twee bussen met zo'n 74 personen. Een bus was via de Fa.v.d. Klundert speciaal gecharterd, om er 22 rolstoelen een plaats te kunnen geven, die met een lift worden ingehesen. Er gingen deze reis 16 mensen mee in hun rolstoel, ter wijl 9 anderen wel met de lift de bus in moesten, maar daarna in een normale stoel de reis konden maken. Iedere da me of heer was vergezeld van een me depassagier, terwijl ook personeel en directie de tocht meemaakten. Het was voor de eerste maal dat Ten Anker een dergelijke reis organiseerde en voor de passagiers, waarvan sommigen wel erg aan het huis gebonden zijn wegens hoge ouderdom of handicap, was het een onvergetelijke tocht. Intens genietend van de reis die via de polders naar Yer- seke ging, dan naar Noord Beveland en Walcheren leidde, bekeken zij de akti- viteiten op het land en de soorten ge wassen. Ook zagen zij de Zeeuwse kust. Men stopte voor het eerst in Koudeker- ke. In verpleeghuis Der Boede stond in het Koetshuis de koffie met gebak klaar. Diegenen die verzorgimg behoefden, konden daar goed geholpen worden en om half vijf reed men weer verder. Door de zak van Zuid-Beveland, langs dorpen en dijken naar Brabant. In de Wouwse Tol stond een diner klaar. Men genoot van alles wat geserveerd werd. Bij thuiskomst om half tien was iedereen, zowel bewoners als verzorgers en perso neel wel vermoeid, maar geweldig dankbaar voor deze reis die zij dankzij de grote opbrengst van het tuinfeest konden maken. Het was een experiment dat zeker niet op zichzelf mag blijven staan. Jongerencentrum PASPART0E presenteert Zaterdagavond 12 september, 's-avonds om 8 uur voor jongeren vanaf 15 jaar en volwassenen!! (verdere informatie onder plaatselijk nieuws) Advertentie IM Film jongerencentrum Paspartoe Aanstaande zaterdag wordt er een speelfilm vertoond in de grote zaal van het gemeenschapscentrum "Meulvliet" voor zowel jongeren vanaf 15 jaar en volwassenen. In deze film krijgt een groep Engelse commando's de opdracht een aantal Duitse kanonnen uit te scha kelen die van groot strategisch belang zijn, m.a.w. "De kanonnen van Aanvang 8 uur Afgelopen zaterdag ging het er bij het jongerencentrum Paspartoe sportief aan toe. Er stond een fietspuzzeltocht op het programma. Al fietsend door de polders en langs de zeedijk moest een aantal opdrachten worden uitgevoerd, waarbij de verschil lende groepen niet veel voor elkaar on derdeden. Uiteindelijke winnaars wer den Anja Bos, Lieneke Bos, Jan Heij- boer en Marin Polak. Simultaandammen bij de Spetter Donderd gav nd 3 september was er bij de zwemvierdaagse in zwembad de Spetter een nevenaktiviteit van damclub De Eendracht. Met het altijd aktieve badpersonee en de vereniging Stadsak- tiviteiten werd een damsimultaan geor ganiseerd waarbij het prachtige weer op de hand van de dammers was. Er waren veel deelnemers en er was ruime be langstelling. P. Nieuwenhuizen nam het op tegen een 25-tal spelers. Hij werd verslagen door J. van Akkeren, en de jeugdspeler Andrê Kousemaker. Remis speelden Hassan, J.v.d. Velde, P.v.d. Velde, J. de Rijke en W. Boogerd. De rest van de partijen werd door P. Nieu wenhuizen gewonnen. Jan Moerland uit St. Annaland, Nederlands kampioen pupillen nam het op tegen 20 jeugdspe lers. Hij won alle partijen. De damclub kan weer terugzien op een geslaagde avond en enkele nieuwe contacten. Vanavond gaat de nieuwe competitie van start, voor de jeugd om half 7 en de senioren om acht uur in Meulvliet. Opbrengst kankerbestrijding De collecte voor het Koningin Wilhel- mina Fonds (kankerbestrijding), die ge- houdem werd van 24 augustus tot 5 september, heeft het mooie bedrag van 4770,25 opgebracht. Helaas iets min der dan vorig jaar. Niettemin worden alle collectanten' gevers en de mede werkende bank, hartelijk dank gezegd voor dit geweldig goede resultaat. Oplichting fiks beboet De Hagenaar R. van de M. (27) is door de Middelburgse politierechter tot 3500 gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken (proef tijd twee jaar) veroordeeld. Hij had bij de politie en de verzekeringsmaat schappij valse aangifte gedaan van dief stal van een speedboot ter waarde van 23 mille. De oplichting kwam aan het licht, toen na het horen van getuigen bleek, dat de boot nooit in Tholen was gesig naleerd. Burgerlijke stand Geboorte juli: Mathijs zv T.J.M.M.Binkhorst en C.A.M. van Me- chelen, Abraham zv H.Aarnoudse en C.A.Zwaal, Martina Lena Maria dv A.Verkamman en B.Wijma, Abdessa- mad zv M.Tihani en F.Amghar, Edwin zv G.A. van der Rijsen en J.M.Hartog, Björn, zv J.A.Hartog en H.A.Koeteeuw, Anna Martina dv C.A.Krijger en J.A.Jansen, Adriana Jacoba dv C.P. de Rijke en J.D.C.Potappel, Lambert Cor nells zv L.N.Bax en M.H. van Sprang, Ben zv P.M.Deurloo en J.E.Janssen, Bianca dv M.Moerland en P.E.Laban. Huwelijk: Werner E.F. de Visscher 19jr. met Dimphina J. van As 19 jr., Cornelis Verwijs 26 jL met Aukje Zonneveld 23 jrv Adriaan J.Rijnberg 21 jr. met Adria na H. van Dijke 20 jr., Cornelis P.Jan- sens 59 jr. met Leena J.Baaij 43 jr., Cor nelis Luijk 23 jr. met Francina W.Pau- lusse 25 jr., André Koudijzer 58 jr. met Maria de Kwaadsteniet 56 jr. Overlijden: Wilhelmus Doreleijers 71 jr. ev R.H.Rohrbach, Dirkje Jansen 62 jr., ev J.Pollie, Pieter Schot 89 jr. wv W.Bout, Pieter Willem van der Slikke 77 jr. jr, ev M.C.Andriesse, Cornelis van' der Werf 32 jr. ev A.M.J.Goverde. Uitstapje plattelandsvrouwen Plattelandsvrouwen van het hele eiland maakten op donderdag 3 september een reis naar Leende. Zij bezochten daar de studio van Marie Cecile Moerdijk. In deze muziekstudio, eigenlijk een prachtig verbouwde boerderij, ontvangt de sympathieke zangeres gasten die zij vermaakt met praatjes en liedjes, o.a. leuke Russische volksliedjes. Verder schreef zij boekjes, die ook gekocht werden evenals haar platen. Een uur la ter dan gepland vertrok het gezelschap naar Kasteel Heeze, waar de lunch ge bruikt werd en tevens een rondwande ling door het slot gemaakt werd. Dit kasteel is nog in particulier bezit en wordt ook nog bewoond. Na een kort bezoek aan Oisterwijk waar een kopje koffie gedronken werd' vertrokken de dames voldaan huiswaarts. Ds. Wullschleger beroepen De hervormde gemeente Ridderkerk heeft een beroep uitgebracht op ds. L. Wullschleger uit Tholen. Clubkampioenschappen tennis De tennisvereniging T.O.V. heeft zater dag de clubkampioenschappen gehou den. Damesjenkel: 1. Ingrid van Wamel, 2. Miranda Hommel, 3. Marjan Verhees. Heren enkel: 1. Hans Weijdt, 2. Sjaak Hommel, 3. Fred Hommel. Dames dubbel: 1. Miranda Hommel/Helma Vanbavel, 2. Barbara Verhees/Lini van Meer. Heren dubbel: 1. Henk Denis- sen/Hans Vaders, 2. Kees de Leeuw/Koos Capelle, 3. Izak Potap- pel/Sjaak Vermees. Gemengd dubbel: 1. Ingrid van Wamel/Harry de Bles, 2. Barbara Verhees/Hans Weijdt, 3. Kees van Loenhout/Ans van Lienhout. Jeugdkampioen dames Miranda Hom mel. heren Fred Hommel. Verliezers ronde dames Helma Vanbavel, Heren Cor Dietvorst. Burengerucht Vanuit de Molenstraat en omgeving werd geklaagd over geluidsoverlast. Onderzoek van de politie leerde, dat een groepje jongens muziek maakte en daarmee veelal doorging tot na twaalf uur. In goed overleg zal voortaan het volume worden beperkt onder het motto 'wees zacht voor elkaar'. Burgerlijke stand Geboorte juli: Ellen Anna Johannes dv J.C.M.Geerts en W.C.M.Haneveer, Adriaan Abraham zv B.Aarnoudse en M. van Dommele, Maria Henriëtte Eli sabeth Josephine dv M.J.Boonman en H.M.A.G.Hopmans, Laurens zv A.Ach- terberg en A.J. van Balen. Huwelijk: Jacobus A.Schetters 44 jr. met Johanna M.Hommel 19 jr. Poedelaars haalden keus uit vet Biljartvereniging 'de Poedelaars' heeft op zijn jaarvergadering in café 't Veer zijn onlangs overleden voorzitter A.Heijboer herdacht, die 27 jaar een grote steunpilaar is geweest. Nadat hem posthuum hulde was gebracht voor het vele werk dat hij in de afgelopen 27 jaar in het belang van de vereniging heeft verricht, koos men P.Brugman tot nieu we voorzitter. J. van Gorsel blijft secre taris en wedstrijdleider, terwijl M.Pip ping Joh.zn. penningmeester is geb leven. Tevens besloot men weer een be kertoernooi te organiseren en competitie te spelen met 13 leden. De eerste ronde heeft inmiddels plaatsgehad. J.v.Gorsel kortste partij 16 beurten, M.Pipping Joh.zn hoogste serie 11 caramboles, Jan Smit 2.095 beste gemiddelde. A.v.Poortvliet-A.v.d.Houten 2-0, P.Be- velander-J.v.Gorsel 0-2, J.Konings- M.Pipping Jzn. 2-0, P.Brugman-J.Smit 0-2, M.Pipping Jih.zn.-P.v.Gastel 0 - 2. Sint Joseph studeert blijspel in Toneelvereniging heeft het blijspel 'Gieren op het veilig nest' van Harold McPherson in studie genomen. Onder leiding van regisseur Jan de Kruyk uit Nieuw Vossemeer hoopt men vrijdag 11 september in de Vossenkuil de première te beleven. Uitvoerenden zijn Nel Zee man-Van der Zande, Jeanne Timmer mans-Hommel, Maddy Geuze-Hoek, Anna Havermans- De Leeuw, Geert Uijtdewilligen, Johan van Meer, Jan Egberts en André Hommel. Vrijdag 15 januari wordt een tweede uitvoering ge geven in de Vossenkuil, waarna men ook elders probeert in het voetlicht te ko men. Reünie Sint Antoniusshcool Oud-leerlingen van de R.K. Sint Anto- niusschooldie in de cursusjaren 1973 en '74 de hoogste klassen vormden, hebben besloten een reünie te organiseren om de oude vriendschapsbanden weer eens aan te halen. Dit gebeurt op vrijdag 18 september om 20.00 uur in de bijzaal van 'd' Ouwe Vos' in de Voorstraat. Op het programma staat een gezellig sa menzijn met een drankje en een hapje, waarbij ook het onderwijzend personeel aanwezig zal zijn. JL Bedrijfswoning aan Annavosdijk Dhr.A.W.Gunter heeft bij de gemeente een bouwplan ingediend voor een be drijfswoning aan de Annavosdijk. Het plan is in strijd met het aldaar van kracht zijnde bestemmingsplan 'Buitengebied', omdat er binnen een afstand van 10 meter uit de perceelsgrens gebouwd moet worden. Het college van b en w acht wijziging van het bestemmingsplan redelijk en waarschijnlijk zal de ge meenteraad ook goedkeuring geven aan het bouwplan. Burgerlijke stand Geboorte juli: Mirjam Jantje dv J.G.Kats en J. van der Meer, Sijtje, dv. M.Goedegebuure en J.T. van Dijke, Adriana Jacoba Johanna dv. J.D.Kodde en M.E.Scherpenisse, Anne Benjamin dv J.P. van Dijke en I.W. van den Boogaard, Adriana Marina dv. A.Goe- degebuure en T M. van den Berge Jan Marinus zv. K.P. van Dijke en J.Heij- boer. Overlijden: Adriana van Oost 88 jr. wv T. van der Slikke, Machiel Frans van Hal 67 jr. ev A.J. den Haan. De Zending der Ger. Gem. te Sint An naland hoopt op dinsdag 15 september 's avonds om half 7 weer oud papier op te halen. Zet u het weer gereed! Bij voorbaat dank. Advertentie IM Mooie opbrengst collecte KWF Misschien mede dankzij de grote publi citeit heeft de collecte voor de kanker bestrijding van het Koningin Wilhelmi- na Fonds maar liefst 4.701,10,- opge bracht. Het Fonds dankt hiervoor alle gevers en collectanten. Brandweer had het druk De vrijwillige brandweer moest de vier eerste achtereenvolgende dagen van september uitrukken, zonder dat er overigens een keer sprake was van 'de moeite waard'. Toen vorige week nabij camping Suzanna de berm brandde, vond de exploitant het nogal riskant, want in de buurt ligt een gastank en als het vuu//uurr onverwacht zou doorzet ten, zouden de poppen aan het dansen kunnen gaan. Het korps van comman dant W.J. van Popering bood met de tankwagen uitkomst en bij dhr. Landa verdwenen de zorgen. In Poortvliet brandde het plantsoen aan de Hoge-' dorpstraat. Op zichzelf was dat niet zo erg, maar de coniferen van de buurman leken er toch te zullen aangaan. Daarom zag de vredelievende brandstichter C.G. op een zeker moment toch de brandweer verschijnen. Die behoefde toen vrijwel niets meer uit te richten, want uit de leiding was er ook al vpldoende water aangevoerd. De volgende dag, 3 sep tember, moest het korps even na vier uur uitrukken. Stoken door landbouwer A. de B. bedreigde de grasstoppels op het perceel van J.F. De brandweer kon dat voorkomen. Tenslotte moest de brand weer op 4 september nog even op pad en vanuit St. Maartensdijk alarm werd ge slagen voor een brand bij de Spar On derweg kon men al terug omdat het Smerdiekse korps het zelf gemakkelijk kon redden. Op maandag 14 september haalt de Kon. Fanfare Accelerando weer oud pa pier op vanaf hajf 7. Advertentie IM T- WHS moest contributie verhogen De ledenvergadering van WHS moest besluiten tot een behoorlijke contribu tieverhoging om de exploitatie gezond te houden. Werkende leden gaan 100 in plaats van 85 gulden per jaar betalen. Junioren en rustende leden moeten vijf tot tien gulden meer betalen. Voorzitter M. Mosselman kon slechts 19 van de 233 leden begroeten, een diepte punt' Hij betreurde deze zeer slechte opkomst, die o.a. door de wielerronde in Tholen werd veroorzaakt. De voorzitter blikte terug op een goed jaar met het kampioenschap voor het eerste elftal en de viering van het vijftigjarig bestaan. Wegens hun gouden lidmaatschap wer den A. de Witte en A.J. Soeters Jzn. tot erelid benoemd. Secretaresse mevr. J. Moerland-Soeters en jeugdsecretaris J. Burgers brachten de jaarverslagen, terwijl penningmeester C.G. Noorthoek een nadeling saldo meldde van 4925, 38. De lichtmasten, het dak van de keuken, de friteuse en de extra kabel bleken flink wat geld ge vergd te hebben. Op de algemene dienst was er tien mille tekort, maar dat werd voor de helft goed gemaakt door de kantinewinst. De begroting 1981/82 liet een tekort zien van 1650 gulden, zodat er in het nieuwe seizoen heel wat toe schouwers worden verwacht omdat gat te dichten. W. Snoep, A.N. Hage en J. Bruijnzeel werden in de kascommissie benoemd. De bestuursleden mevr. J. Moerland en dhr. A. van Driel werden herkozen. In de plaats van J. Vroegop gzn, die een boekenbon kreeg voor zijn driejarige medewerking, werd na drie stemmingen P. Ridderhof gekozen. In de kaskom- missie volgde E. Fase de aftredende J. Bruijnzeel op. Een bode kon nog niet benoemd worden. J. Burgers verzorgt het onderhoud van de gebouwen en de velden, terwijl J. den Engelsman tijde lijk de penningmeester zal helpen bij het innen van de entreegelden op zaterdag middag. Geschenk voor Accelerando Dinsdagavond was een veertigtal vrij willigers in het dorpshuis aanwezig om rozen te knippen voor versiering van de boompjes, die ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Accelerando in de Voorstraat en op het Havenplein komen. Er hadden veel meer dames moeten zijn, want nu waren er om half elf nog maar 850 rozen, terwijl er totaal 5000 moeten komen. Het was ook eerst weer even wennen voor de oudere rozen knipsters en leren voor de nieuwelingen. Verschillende dames namen papier en draad mee naar huis om verder te kun nen knippen terwijl ook woensdagavond nog gezamenlijk werd gewerkt. De boompjes zullen volgende week donderdagavond worden geplaatst. Verder werken verschillende verenigin gen aan een wagen voor de optocht, ter wijl kinderen al plannen maken voor hun versierde fietsen. De dorpsgemeenschap wil ter gelegen heid van het bijzondere'jubileum van de honderdjarige koninklijke fanfare een geschenk namens de bevolking aanbie den. Accelerando is immers altijd van de partij tijdens koninginnedag en andere feestelijkheden. Een muziekvereniging is onmisbaar in een dorp, schrijft bur gemeester E. Baerends in het program maboekje, dat binnenkort verschijnt. De inwoners kunnen hun waardering voor Accelerando uitdrukke door een bijdra ge te geven voor aankoop van een in strument. In het programmaboekje zit een gele envelop, waarin geld gedaan kan worden. De envelop wordt woens dagavond a.s. door leden van verschil lende verenigingen opgehaald. Wie dan niet thuis is, kan de enveloppe bij de Rabobank in de bus doen. De voorzitter van de dorpsgemeenschap zal het resul taat van de inzameling tijdens de ope ning van de feestweek bekend maken. Wie weet, welk(e) instrumenten er dan aangeschaft kan (kunnen) worden. Optreden Gollywogs 't Was vrijdagavond zeer druk in L'Es- perance bij de premiere van Gollywogs, zoals de muziekgroep heet van Adrie van Dijke, Bram Goedegebuure, Nico Neef en Chris van Schetsen. Na de bin gospelletjes van de sportvereniging L'Esperance werd het publiek enthou siast gemaakt met muziek van Creedance Clearwater Re vival. Ellie van Schetsen trad als verras sing nog als zangeres op. De levende muziek sloeg aan en Gollywogs is vast van plan om door te gaan. Misschien treedt men tijdens de feestweek van Ac celerando nog op. Prachtige zomeravond met Concordia Muziekvereniging Concordia uit Tholen gaf zaterdagavond een concert op de muziektent in het Bos. Nadat de muzi kanten omstreeks 19.15 uur op de tent hadden plaats genomen, zorgde het tamboerkorps met de majorettes voor de warming up door een muzikale rond gang te maken door een gedeelte van het dorp. Ondertussen speelde het orkest op de tent enkele mooie melodieën. Na te rugkomst van het tamboerkorps en de majorettes werd het optreden voortgezet met het beurtelings gezamenlijk optre den en het orkest alleen. Gezien het fraaie weer was de belangstelling van de zijde van het publiek zeer groot en een dergelijk evenement vraagt zeker om een herhaling. Een zeer geslaagde en prachtige avond. Burgerlijke stand Geboorte: Mark, zv T.W.H.Beeke en P.Poot. Huwelijk: Samuël A. van Dommele 24 jr. en Elizabeth L.Potappel 20 jr., Adriaan S.Suurlant 32 jr. en Cornelia L. de Wilde 21 jr. Overlijden: Jan van Haaften 77 jr. ev H.M.Hendrikse, Geertje Elizabeth Quist wv C.M.Dorst. Verkoop grond bij garageboxen Aan de Boswei zijn momenteel zes ga rageboxen in aanbouw. Tussen deze ga rages en de in opdracht van de stichting 'Beter Wonen' te bouwen woningen ligt een strook grond van circa 74 m2,wau- op ook nog een garagebox kan worden gebouwd. Voor dit perceel heeft 'Beter Wonen' geen belangstelling, maar die is er wel van de zijde van dhr.I.Moerland. Hij wil de hele strook grond kopen. De gemeenteraad zal maandagavond in vergadering waarschijnlijk goedkeuring aan de verkoop verlenen. 11111111 n i-H-t-f -I111 Kerkstraat 16, 4691 CE THOLEN, Tel.: 01661 - 41 24 Advertentie IM Opbrengst collecte De collecte ten bate van de Nederlandse kankerbestrijding heeft in het dorp 889,50 minder in het laatje gebracht' nl. 3749,78. Het is wie jammer dat juist op deze collecte is bezuinigd. Het Ko ningin Wilhelmina Fonds dankt alle ge vers en collectanten. Zonnige tochten 'Tandje Bij' De weekendtochten van toerclub 'Tandje Bij' voerde het zevental deelne mers richting West Brabant en er kon den 120 kilometers aan het klassement worden toegevoegd. Zondag kon Walter Schetters als nieuw lid ingeschreven worden, zodat hij naast de KNWU- koersen als training actief kan zijn voor 'Tandje Bij'. Maandagavond fietste Dirk Uyl uit Poortvlièt als gastrenner mee in de rood-zwarte gelederen, waardoor de tocht in een strak en regelmatig tempo kon worden afgewerkt. Het clubklasse ment heeft geen wijziging ondergaan voor de strijd om de eerste twee plaatsen omdat de top 2 aanwezig was, nl. Kees van de Berg en Witte Andriesse. Zater dag j.l. waren Rien Manneke en Witte Andriesse present in de Batavusrit van Midden-Nederland. Deze recreatieve fietstocht ging over 150 km. vanaf Leusden via onder meer Lage Vuursche - Garderen en Lunteren met een veel heid aan zon, bos en polderlandschap. Er deden maar liefst 5000 fietsers aan mee. Vrouwentrefcentrum ongerust Het nieuwe seizoen begon voor het Vrouwentrefcentrum met een kleine tegenvaller. De film 'Er zijn soms van, die dagen dat ik me zo nutteloos voel' trok slechts 14 kijksters. De film han delde over vrouwen die in het leven ei genlijk de boot gemist hebben. In het begin van de film kwam de situatie van Duitse gescheiden vrouwen met kinde ren in beeld. Het was een verouderde film, omdat sociale voorzieningen tij dens de opnamen nog niet één van de verworvenheden van onze Oosterburen was. De gescheiden vrouwen kwamen hierdoor natuurlijk extra in de verdruk king. Na probleemgroep kwamen de oudere vrouwen op het scherm. Dames die alleen thuiszitten. Na de film volgde een discussie. De aanwezigen waren echter weer dezelfde dames als het vorig seizoen. Het werd een verwaterde dis cussie. ledereen kent intussen de mening van de ander en de nieuwigheid is er misschien wel af. Voor een goede dis cussie zijn er eigenlijk nieuwe mensen nodig. Voor de entree is geen lidmaat schap nodig, voor een luttel bedrag kan men mee discussiëren en het een en an der opsteken over de mening van vrou wen in de maatschappij. Het bestuur van het Vrouwentrefcentrum ziet de toekomst een beetje somber in. Er zijn vrouwen, die in het nieuwe seizoen nieuwe cursussen gaan volgen. Hiervan is dinsdagavond gestarte Opstapcursus een voorbeeld. De volgende thema avond staat nog niet vast en het is nog de vraag of het vrouwentrefcentrum haar levensvatbaarheid kan behouden. Soos naar dynamisch Brussel Vorige week woensdagmorgen vertrok ken 53 leden van de Soos vanaf Sint 1 Maartenshof naar België. Om half acht werd het startsein gegeven voor een fantastische dag. In alle vroegte scheen de zon namelijk al volop. Via Putte werd de landsgrens overschreden. Nadat Antwerpen en enkele kleinere Vlaamse plaatsen waren doorkruist, werd in Breendonk voor de koffie gestopt. Daarna werd de tocht voortgezet naar het historisch belangrijke plaatsje Wa terloo. Op deze plaats, waar Napoleon, Wellington, Blüchner en Willem van Oranje tot een bloedig treffen kwamen in juni 1815, arriveerden de Soos-leden ronde de klok van elf uur. Men vertoef de daar een uur en aanschouwde prach tige schilderijen en attributen van de veldslag. Het decor tijdens de slag werd destijds gevormd door steigerende paarden en bulderende kanonnen. De kleurrijke uniformen hadden nu plaats gemaakt voor de zomerse kledij van de Smerdiekenaars. De heuvel met het standbeeld van de leeuw werd niet bek lommen, maar in het museum was ge noeg te zien. Rond één uur was men in Breendonk terug voor de broodmaaltijd. Na deze spijsvertering zette de chauf feur van Klundert Tours koers naar de Belgische hoofdstad. Nadat enkele jaren geleden nog een bezoek was gebracht aan het kolossale Paleis van Justitie - waar men trouwens ook nog voor het gerecht kwam - bezocht men nu het be- I faamde Paleis der Schone Kunsten. Daar doolde het gezelschap anderhalf uur lang door de gangen. Op de terug weg werd in Riel een afzakkertje ge bruikt. In Woensdrecht was er daarna een heerlijke warme maaltijd. Van daaruit was het slechts enkele minuten rijden naar 'de Raaijberg' in Bergen op Zoom, waar de allerlaatste consumptieé werden genuttigd. Rond elf uur was het vrolijke en tijdens de gehele reis en thousiaste gezelschap in het dorp terug. Oosterscheldevissers weer beet De 4e zomercompetitiewedstrijd van H.S.V. 'de Oosterscheldevissers' werd gewonnen door de Georgio Morelli. Hij werd le bij de senioren met 435punten P. Bazen wefd leTneTS lü'p.. 3 Jan vati" de Ree 125 p., 4. Adrie van de Ree 100 p., 5. Adrie Hengstmengel 50 p., 6. P.Plompe 50 p., 7. mej. J.v.Pol 25 p., 8. F.Bout 25 p. en 9. J.H.Diepens 25 p. Georgio Morelli werd ook overwinnaar bij de junioren en sleepte 50 punten in de wacht. Theo Hengstmengel werd 2e met 25 p. en Remie Lindhout 3e met eveneens 25 p. De uitslag van de zo mercompetitie over vier wedstrijden is als volgt: I. R.Vermaas 298 p., 2. Adrie van de Ree 296 p., 3. Jan van de Ree 289 p. en 32 vissen, 4. Adrie Hengstmengel 289 p. 28 vissen, 5. J.H.Diepens 285 p. Bij de dames is de le plaats voor mevr. Van de Ree met 286 p., 2. mevr.ermaas /V/ 277 p. en 3. mej.J.v.Pol 274 p. Linda Neele werd met 292 p. kampioene bij de jeugd. Georgio Morelli werd 2e met 290 punten en 19 vissen, 3. Theo Hengst mengel met evenveel punten en 8 vissen minder, 4. Remie Lindhout 288 p., 5. Mario Hartog 286 p. Diana Hengst mengel was de beste dame bij de jeugd. Op vrijdag 11 september is er in het clublokaal café Smerdiek om 19.30 uur de feestavond van de zomercompetitie. Naast enkele rondjes bingo is er ook een (zoals altijd) heerlijke mosselmaaltijd. Definitieve bestrating In het bestemmingsplan 'Achter 't Bos' zijn aan de Bloemenlaan een aantal éa- rageboxen gereedgekomen. In verband hiermee zal waarschijnlijk binnenkort tot het aanbrengen van de definitieve bestrating worden overgegaan. Dit zal in de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering van maandag 14 september a.s. aan de orde komen. De raad behandelt tevens de verdaging van de beslissing van goedkeuring van het raadsbesluit van 18 mei 1981 met betrekking tot de aankoop van de panden Haven 1,3 en 5. Gedeputeerde Staten heeft tevens de beslissing tot goedkeuring van het raadsbesluit van 18 mei met betrekking tot de aankoop van Westpoort 2 ver daagd. Verrassingsreis voor ouderen De activiteitencommissie van Sint Maartenshof heeft een dagje uit geor ganiseerd en gepland op donderdag 24 september. Het wordt een zogenaamde verrassingsreis met een mysterieus ka rakter. Om 10.00 uur vertrekt voor het bejaardentehuis een groep - waar men zich op die dag voor op kan geven, kos ten 25, - per persoon en bejaarden van buitenaf mogen ook mee - die door een afwisselende en landelijke streek naar een uniek dorp afreist. Via een meer gaat het dan naar zee via een his torisch stadje. Dat geheurt om 14.00 uur. Rond 16.30 uur keert men weer terug naar het startpunt. 't Kon erger Bij het mastieken op het dak van de Spar supermarkt ontstond er vorige week donderdag een brandje tussen de bin nen- en buitenmuur. Via 0011 werd het plaatselijk brandweerkorps gealarmeerd en St. Annaland. Dat laatste korps kon halverwege terugkeren, terwijl er voor de plaatselijke vrijwilligers ook niet zo veel werk meer overbleef. Daarvoor hadden inmiddels de in het gebouw aanwezige brandblussers gezorgd. Ge heel zonder schade verliep het nu ook Vervolg op pag. fj zondag 13 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds.C.v.Oorschot, Stellendam 18.30 uur ds.L.Wullschleger GEREF. KERK 10.00 uur Moolenaar, Ulvenh 17.00 uur kand.A.W.W. de Ruiter CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur stud. J.v.Veenendaal, Apeldoorn GEREF. GEM. IMMANUEL 10.00 uur ds.J.J.Roodsant GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds.G.Mouw(resp. bed. en nabetr. HA) 14.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00(bed.HD) en 18.30 uur ds.Th.W.H.v.d.Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds.D.Verwey, Drie bergen CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur 1-eesdienst 14.30 uur stud.J.v.Veenendaal, Apel doorn GEREF. GEM. IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur(viering em dankz.HA)ds.M.D.Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. do. lOsept. 19.30 uur ds.F.Mallan(HD) zo. 9.45, 14.15 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 ds.J.G.v.Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10.00 uur ds.D.J.Monshouwer, Bergen op Zoom 19.00 uur ds.J.J.Roodsant vr. 18 sept. 15.15 uur Huwelijksbevesti ging ds.J.J.Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds.D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 16 sept. 19.30 ds.Koster, Klaaswaal POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur kand.P. de Vries, Al- blasserdam GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Rui- ter(voorber.HA) 14.30 uur ds.A.Moolenaar, Ulvenhout GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMUNTE ^.30 uur ds.W.A. ae Groot, Goudnaan 14.30 uur kand.A.'Böèr, Utrecht GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur lêesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds.B. den Butter 18.00 uur ds.L.Quist, Middelharnis OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 11.00 uur ds.T.Rullman, Den Haag(vie ring HA) 17.00 uur ds.J.J.Roodsant 12/13 sept. ARTSEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse(pat. Dr.Padt) Dr. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667 -400 St.Annaland, Stavenisse, Sint Maar tensdijk en Scherpenisse(pat. Dr. Van der Bel) Dr.Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665 - 2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS Zr.A.Vriens, Oud Vossemeer, tel.01667 - 775 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma wo en vr 9 - 12 uur tel.01100- 15892, tst. 35. DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. Za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN Vr. 11 sept. vanaf 14.30 Raad voor de Kinderbescherming en Soc. Psych. Dienst, vanaf 15.30 uur Alg. Reclasse- ringsver. en Stichting Hulpverl. bij Zwangerschap en Alleenst. Ouderschap, vanaf 16.30 uur Bur. voor Levens- en Gezinsvragen ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN •F.Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land, tel. 01677 -2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231Middelburg, tel 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaar. WEEKEND AUTO HULPDIENST tel. 01640-40888 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS tel 01666 -2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM tel. 01660 - 3250, buiten kantooruren tel. 01184 - 79191 HOOGWATERSTANDEN 11 t/m 17 sept. vrijdag 11 2.18-14.51 zaterdag 12 3.20 - 15.43 zondag 13 4.05 - 16.23 maandag 14 4.46 - 17.03 dinsdag 15 5.31 - 17.42 Woensdag 16 6.08 - 18.22 donderdag 17 6.44-18.57 'ma. 14 sept. 5.13 uur Volle Maait t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2