ttt Z€€LADD Jan van Dalen op Faust derde Z.I.K.V. biedt heel veel Is Tholen wel 0KE? 5*yl' Mi lW, Negende Bergse promotie met Unicef Gala - avond l BRILUni-IUIS KOSTHUIS Inwoners van Tholen en Sint-Philipsland: Donderdag 10 september 1981 EENDRACHTBODE Een goede; degelijke brilr die koop je bij de vakman. Scherpenïsse Poortvliet Tel. 01666-2444 of 01660-3750 Sint— Philipsland WEDVLUCHTEN Bent u nog geen abonnee, bel dan nu 01665-2752 of stuur de bon aan Eendrachtbode, Postbus 5, St. Annaland. voor TIEN GULDEN ontvangt U tot 1 januari elke donderdag uw eigen Nieuwsblad in de bus. Naam: Adres: Postcode/Plaats: Ondanks bezuinigingen toch twee ton meer Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots. Wouwsestraat 15, B.O.Z. 13 weer niet, want er was een heleboel op te ruimen. Het dak lag boven de slagerij van de supermarkt. Doorgereden De groene auto van J.W. de H. bleek zaterdag schade te hebben opgelopen, \erwijl het voertuig in een parkeergarage bij zijn huis stond. Sporen van witte verf doen vermoeden, dat de aanrichter van de schade in een lichte auto reed. Hij liet echter geen 250 gulden achter en dat gaat het herstel van de auto van de H. toch wel vergen. Zonder visitekaartje verdween ook de autobestuurder, die zondag het voertuig van de belg E.J.M. uit Diest beschadig de. Hier gaat het waarschijnlijk om een rode auto. Gezien de sporen stelt de po litie wel een onderzoek in. Hond deed schrikken De politie nam een bouvier mee, nadat die loslopend in de Henri Durantstraat was uitgeschoten naar een wandelaar,. Overigens zonder te bijten. In de Scheldseweg bij Stavenisse werden loslopende schapen aangetroffen en dat is op een openbare weg ook gevaarlijk. Voorleesmiddag start rustig In de bibliotheek werd vorige week woensdag de eerste voorleesmiddag ge houden. Mevr.Breure kreeg de aandacht van slechts 3 toehoordertjes, maar alle begin is moilijk. De leerlingen van de christelijke school waren in verband met de viering van het 25-jarig bestaan van de school niet in de gelegenheid om te komen en het warme weer zal voor de meeste kinderen te aanlokkelijk zijn ge weest om binnen te gaan zitten. Naar mate het kouder wordt, zal waarschijn lijk ook de belangstelling onder de jeugd toenemen. Elke le en 3e woensdag van de maand wordt er voorgelezen. Voor de kinderen tot 7 jaar is er een verhaaltje van twee tot half drie en van half drie tot drie uur komen de kinderen van 7 tot 12 jaar aan de beurt. Zonnige Bidonrit in Limburgse heuvels De Mergellandroute van dit jaar zit er voor de renners vafl toerclub 'de Bidon' weer op. Clublokaalhouder Kees Bazen moest zondagmorgen na enkele uren nachtrust al vroeg uit de veren om van alles en nog wat klaar te zetten voor het vertrek naar Limburg. Rond zes uur was het al een hele drukte op de Oostvest achter het café. Iedereen maakte zich klaar voor de lange rit naar Stein. In totaal waren 34 mannen, vrouwen en kinderen present voor de aftocht. Rond half negen arriveerden de Smerdieke- naars bij café restaurant 'Havenzicht' in Stein, waar eerst koffie werd gedronken. Kwart over negen ging de eerste groep van start. Gedurende de eerste 40 km. bleef de groep bijeen, maar toen het echte klimwerk zich aankondigde, split ste de groep zich in tweëen. Het weer was bijzonder gunstig, wat een dorstige uitwerking had op de renners. Dat was echter geen probleem, want regelmatig werd aanspraak gedaan op de bidons. Twee jongens moesten wegens pech op geven en alles bij elkaar bleef de pech beperkt tot twee lekke banden. De eerste renners waren 's middags om half drie weer binnen, de tweede ploeg kwam een kwartier later en om half vier reed de laatste groep de laatste meters. Iedereen was het er wel over eens, dót het deze keer een stuk gemakkelijker fietste dan vorig jaar. Nu reed men over een zono vergoten route, vorig jaar leek de tocht meer op een roeipartij. Maandagavond reden 14 leden de stijve spieren van de Limburgse rit los over een afstand van 48 km. De totale afstand van dit fiets weekend kwam daarmee op 178 km. Een sportieve prestatie. In het clublo kaal werd na de ritten nog wat nage praat. Nieuwe single Anita en Ed Op 20 september zal het duo 'Anita en Ed' de nieuwe single aan het publiek presenteren. Anita en Ed maken deel uit van het dansorkest 'Anita en de Edger- boys-', die al veel van zich heeft laten horen met de single 'A la vie a la mort' - 'Little Boy'. Nu komt er dus weer een single van het tweetal, dat in het vervolg samen als duo platen blijft maken. De nieuwe schijf draagt de titel 'Waar is de Poort' - 'Zomertijd in Nederland'. De B-kant 'Zomertijd in Nederland' is evenals de twee nummers op de vorige single een brouwsel van Ed Kouwenho- ven. Hij schreef voor dit nummer de tekst en de muziek. De plaat is opgeno men en geperst bij Johnny platenmaat schappij Telstar van Johnny Hoes, en zal worden uitgereikt op 20 september tij dens de muziekfeesten in Halsteren. Dat zal waarschijnlijk gebeuren door Annie de Reuver, begeleidster van vele Tel- star-artiesten'/artiesten, of door me- vr.Hoes. Het wordt een waar piraten- spektakel, waaraan verscheidene arties ten uit het hele land meewerken. Na tuurlijk zijn hierbij ook 'de Slijpers' van de partij. Zoals bekend hebben artiesten die nog geen 'naam' hebben, de steun van de piratenzenders. Deze artiesten vinden dat de radio-wereld in Hilver sum te weinig aandacht aan hun pro ducten besteed. Het gaat volgens hen om een oneerlijke zaak waar veel steek penningen achter zitten. Eén uur op de week wordt er uitsluitend Nederlandse muziek gedraaid en dat vinden o.a. Anita en Ed veel te weinig. Zij menen dat het voor iedereen die van Neder landse muziek houdt een uitkomst is dat de piratenzenders zo talrijk zijn, maar je mag natuurlijk ook Hilversum 1, 2 en 4 en de BRT beluisteren. Anita en Ed zijn ook te horen op de Promotie in Bergen op Zoom op donderdag 24 september. Vrijwilligers gevraagd Enkele dames hebben het plan opgevat om een vrijwilligersvereniging op te richten. Op een oproep in de Een drachtbode van twee maanden geleden kwam slechts één positieve reactie, maar men geeft de moed niet op. Wanneer men een beetje tijd over heeft en best eens iets voor de (hulpbehoevende) an der wil doen, moet contact opnemen met mevr.Breure-de Wilde, Molendijk 11, tel. 3311's Morgens tussen 9 en 10 uur is zij het gemakkelijkst te bereiken. De bedoeling van het vrijwilligerswerk zal zijn om een kleine handreiking te ver richten naar de ouderen, zieken en ge handicapten, die zelf enkele karweitjes zoals het ruilen van bibliotheekboeken of een boodschap halen, niet kunnen doen. Burgerlijke stand Geboorte juli: Maria Pieternella dv M.L.Koopman en W.L. van der Rhee, André Frans Arjen zv A.J. van der Meer en M. van Hartingsveldt, Cornelis Hen drik zv A.B.Goedhart en H.J. de Jongh. Huwelijk: Henry A.F.Meye 25 jr. met Izabella J.Polderman 34 jr., Marinus K.Ponse 23 jr. met Martina J.Brugge- mans 25 jr. Overlijden: Cornelis Leendert Stoutjes- dijk, 74 jr. ev J.J.Vroegop. -IIIl I Kerkstraat 16, 1 4691 CE THOLEN," Tel.: 01661 41 24 Advertentie IM Kees Jansens 1901 km., 9. Kees de Graaf 1838 km., 10. Rien Schipper 1747 km., 11. Adrie Houke 1730 km., 12. Daan Opree 1726 km., 13. Wim de Graaf 1707 km., 14. Dik van Splunter 1321 km., 15. Rene Dieleman 697 km., 16. Dirk Uijl 425 km., 17. Leo de Graaf 215 km. Werkzaamheden in Scaldisstraat Bouwbedrijf G.M. van der Werf uit Sint Maartensdijk gaat waarschijnlijk op grond die daar niet voof'bestemd is, 3 woningen bouwen. Het door het bedrijf ingediende bouwplan past échter wel in de toekomstige herziening van het bes temmingsplan 'West'. In verband met het gereedkomen aan de Scaldisstraat van twee woningen dient een trottoir aangelegd te worden. De gemeenteraad zal zich maandagavond tijdens de ge meenteraadsvergadering over deze twee punten buigen. Dhr.J.Versluijs lid commissie VNG Dhr.J.Versluijs is tijdens de laatste ver gadering benoemd tot lid van de cotfi- missie van de vertegenwoordiging van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, afd. Zeeland. Burgerlijke stand Geboorte juli: Cindya Stefanie dv G.W.Ramlal en H.Fattoe. Aanrijding met gewonden Op de Provincialeweg ter hoogte van de watertoren heeft donderdagavond om half zeven een aanrijding voorgedaan, wat een paar niet ernstig gewonden met zich meebracht. Even voor de afslag naar de Langeweg zag de bestuurder van de personenauto M.V. uit Bergen op Zoom een tractor met aanhangwagen voor zich rijden. Toen de automobilist wilde passeren sloeg de trekkerbestuur der linksaf de Langeweg in. Hij ver klaarde tegenover de politie tevoren zijn richtingaanwijzer te hebben gebruikt, maar de automobilist had dat niet ge zien. Bij de botsing werd het achterste gedeelte van de aanhangwagen geraakt, waardoor een wiel aan het rollen ging. De schade aan de auto was aanzienlijk groter. Er zal niet zoveel meer aan te herstellen zijn. Bovendien werd de be stuurder licht gewond en zijn verloofde en mede-inzittende J.H. de K. uit Oud- Vossemeer gekwetst aan de voet. Na eerste hulp van dokter Padt uit Poort vliet werden beiden in Lievensberg nader onderzocht. De bestuurder van de tractor, B.E., kwam met de schrik vrij. V. hield er een gebroken vinger en een ge kneusde voet aan over, terwijl de K. met een zwaar gekneusde voet naar huis mocht. Collecte K.W.F. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft door de activiteiten van de plattelandsvrouwen 1655,35 opge bracht ten behoeve van de kankerbe strijding. J.V. Scarpenisse Toen men vrijdag 28 augustus het clu blokaal van de jeugdvereniging Scarpe- nesse binnenstapte, kregen enkelen het gevoel of men een heuse saloon in kwam. Ondanks dat de paarden thuis moesten blijven, waren toch vele cow boys en cowgirls present op de country en western-avond. Zelfs de man op de piano (jukebox) ontbrak niet. Er was zelfs iemand die het presteerde om een lucifer aan z'n voetzool aan te steken. De cowboys bleken niet alleen van John Denver en Johnny Cash te houden maar ook van Doris D. and the Pins. Een week later was het weer tijd voor slagbal en ook deze avond had men niet over be langstelling te klagen. Vanaf kwart voor acht tot het donker werd, streden twee ploegen fel om de punten. Vrijdagavond om acht uur is er weer discomuziek in de oude school, waarbij iedereen welkom is. Tourclub Zeelands Welvaren Dertien leden van tourclub Z.W. heb ben zondag 70 km naar Hoogerheide en de Wouwse plantage gefietst. De weer somstandigheden waren bijzonder goed. In verband met andere activiteiten in het clublokaal worden de laatste dinsdaga- vondritten op maandag gereden. Het klassement wordt aangeboerd door Piet Jansens met 2206 km., 2. Jan Opree 2191 km., 3. Martin de Haan 2181 km., 4. Piet Goedegebuure 2176 km., 5. Jo Moerland 2166 km., 6. Jos van Splunter 2161 km., 7. Adrie v.d. Werf 2141 km., 8. 8 '-i Portofoons in beslag genomen. Twee vijftienjarige jongens stoorden de communicatielijnen door met porto foons te werken. Na overleg met de ou ders nam de politie de apparatuur in beslag. De portofoons zij vrij te koop in de winkel, maar ze mogen niet op de openbare werk worden meegenomen. N.C.V.B. en nierstichting De NCVB heeft 1 september in 't Ouwe Raed'uus haar eerste bijeenkomst van dit seizoen gehouden. Na het welkomst woord van presidente mevr. Elenbaas vertoonde mevrouw van Assum uit Ul- venhout dia's en een film over de nier stichting. Gisteren, woensdag 9 septem ber, werd de streekvergadering in Krabbendijke bezocht. Op 20 oktober komt men weer bij elkaar. Spreker is dan ds. L. Wulleschleger uit Tholen. De rayoncommandant van de Rijkspolitie te Sint-Maartensdijk vraagt een tijdelijk in Poortvliet voor een per 1 oktober te detacheren politieman. Advertentie I.M. Gymvereniging weer van start Met ingang van dinsdag 15 september gaat gymnastiekvereniging 'Excelsior' weer van start. Voor de kleuters vanaf 4 jaar is er sportgelegenheid van vier uur tot kwart voor vijf, de meisjes van klas 1 tot en met 4 komen van kwart voor vijf tot zes uur aan bod, van zes tot kwart over zeven komen de meisjes van klas 5 en 6, de meisjes van 12 jaar en ouder van kwart over zeven tot half negen, de da mesjunioren van half negen tot half tien en de jongensgroep is vervallen vanwege het te geringe animo. De ongeveer 65 leden tellende gymnastiekvereniging oefent elke dinsdag in de sportzaal aan de Burgemeet en nieuwe leden zijn van harte welkom. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM 9 Karakteristieke woningen De gemeente heeft de stichting 'Beter Wonen' een subsidie van 35.698,23 toegekend - op grond van de 'bijdrage regeling karakteristieke gebouwen Tho len' voor het bouwen van 9 woningwet woningen aan het Kerkplein. Bij Ko ninklijk Besluit is alsnog goedkeuring verleend, nadat G.S. de subsidie hadden afgewezen, waarna de raad in beroep ging bij de Kroon. Door de verleende subsidie heeft als gevolg dat de huren van de woningen waarschijnlijk met te rugwerkende kracht, verlaagd zullen worden. Dhr.J.B.Leunis wil zijn woning Schoolétraat 10 vergroten. Een gedeelte van de uitbreiding is gepland op grond met de bestemming 'tuin', waarop ei genlijk niet gebouwd mag worden. Om dat dit gedeelte echter noodzakelijk is om het hele bouwplan kwa aanzien aanvaardbaar te maken, acht het college van b en w een wijziging in het bestem mingsplan 'Kom' aanvaardbaar. De ge meenteraadsleden zullen het hier waar schijnlijk ook niet moeilijk mee hebben en goedkeuring aan de wijziging verle nen. Licht gewond na valpartij De 13-jarige Jan Pieter Verburgh uit Sint Maartensdijk liep vrijdagochtend rond half acht tijdens het op de fiets naar schoolgaan lichte verwondingen op, toen hij met zijn tas in aanraking kwam met een andere fietser. Hij reed ter hoogte van de Kadijk, kwam te vallen en werd daarna door twee achter hem rij dende fietsers overreden. Op advies van dr.Padt werd hij door zijn vader naar het ziekenhuis gebracht, waar bleek dat hij enkele kneuzingen, twee dikke knieën en een gebroken botje in zijn hand aan de buitelpartij had overgehouden. Zijn fiets werd daarbij vernield. Maandag kon de jongeman echter weer naar school. Burgerlijke stand Geboorte juli: Anna Catharina dv J.M.J.Bolders en C.J. van Liere, Antho ny Matthijs Johannis zv C.L.Stoutjes- dijk en J.J.Geuze. Huwelijk: Johan D.Huisman 24 jr. met Neeltje E.Lindhout 21 jr. Overlijden: Johanna Pipping 66 jr. ev G.A.Heijboer. P.Reijngoudt ere-lid Dam- en Schaakvereniging Flipland hield twee weken geleden haar jaarver gadering in 'de Wimpel'. Van de 68 le den waren er slechts 23 aanwezig. Voorzitter Ciggaar heette iedereen wel kom en gaf het woord aan secretaris A.Verwijs je, die de notulen van de vo rige jaarvergadering voorlas. Daarna bracht hij het jaarverslag ten gehore, waaruit een korte inhoud; "Het 9e jaar is afgesloten, de feestneus voor de viering van het 10-jarig bestaan kan zachtjes aan opgezocht worden. Het ledental is het laatste seizoen enorm gegroeid, vooral de jeugd. Dat laatste is vooral te danken aan jeugdleider P.Reijngoudt. Deze geeft schaakles op de O.L.S. en damles op school in Anna Jacobapolder en neemt voorts op dinsdagavond de damjeugd onder zijn hoede en op don derdagavond de schaakjeugd, dit laatste samen met J.Walpot. Helaas blijft de damafdeling sukkelen met een tekort aan seniorleden, waardoor deelname aan de Zeeuwse damcompetitie steeds moeilijker wordt." De financiële gang van zaken bleek volgens het verslag van penningmeester J.Walpot weer goed te zijn geweest. Subsidie, deelname aan de braderie en een behoorlijke post contri butie konden de gestegen kosten (met name die van de reiskosten) goed op vangen. Aangezien echter ook de af drachten aan de bonden en de zaalhuur nogal stegen, moest in januari van dit jaar helaas worden besloten tot een contributieverhoging. Damwedstrijd- leider J.Noorthoek en schaakwedstrijd leider P.Reijngoudt brachten verslag uit van de activiteiten in het nieuwe seizoen. Zij spreken over mooie en spannende wedstrijden en een gezellige en sportieve sfeer. Wegens het periodiek aftreden van H.Nijpels werd J. van de Velde be noemd tot lid van de kascommissie en de aftredende bestuursleden J.Walpot, J.Noorthoek en A.Verwijs jr. werden bij acclamatie herkozen. Hierna volgde de uitreiking van de schitterende prijzen. Enkele leden konden zelfs meer dan één prijs-in ontvangst nemen. De secretaris bracht nog naar voren dat het vroege sluitingsuur vaak problemen oplevert. Het aanvragen van verlenging is echter een dure zaak. Ook het gebruik van de zaal door de nieuwe openbare kleuter school levert problemen op. De ruimte is nu te klein geworden. De secretaris zal beide punten aankaarten bij de desbe treffende instanties. J.Joppe stelde voor om het gemeentebestuur te vragen of voor de vele jeugdleden uit Anna Jaco bapolder gebruik kan worden gemaakt van de toekomstige buurtbus. Wegens zijn vele verdiensten voor de vereniging werd P.Reijngoudt tot ere-lid benoemd. Hij kreeg daarbij een gouden speld met schaak/damembleem aangeboden. Tot slot zei de voorzitter dat het hem tevre den stemde dat er in zo'n kleine ge meenschap zo'n bloeiende vereniging kan bestaan. Het tienjarig bestaan zal met diverse activiteiten worden gevierd, waarbij met name de jeugd aan zijn trekken zal komen. Met dank voor de inbreng sloot hij de vergadering. Er werd vorige week ook weer gespeeld. Schaken junioren gevorderden: J.v.d.Hoek - M.Fonteijne 1 - 0, W.IJzer- man - J.Breeman 0 - 1. Senioren: H.Cosman - J.Ciggaar 0 - 1, P.Reijn goudt - H.Nijpels Vi - Vï, H.Wagemaker - M.Verkerke 0-1, J.Walpot - S. van de Velde 1 - 0. Burgerlijke stand Geboorte: Jan zv. P. den Ouden en T.I. van der Scheer, Dominic, lv. J. van der Klein en D.Quist, Cornelia dv J.J.Ver- hage en J.P. van de Berg, Martines Leendert Cornelis zv. J.Eerland en K.C.Lemsom. Huwelijk: Willem Huijser en Sara Wil- helmina Everaers Opbrengst K.W.F.-collecte De collecte voor de kankerbestrijding van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft 2300,- opgebracht. Een prima resultaat, waarvoor het Fonds alle ge vers en collectanten dankbaar voor is. Er werden tevens 27 nieuwe leden van het Fonds genoteerd, zodat er nog eens 205 gulden bijkomt. Concordia in Anóa Jacobapolder De muziekvereniging Concordia is maandagavond met de drumband op getreden in Anna Jacobapolder. In de Langeweg werd bij de school ruim een uur gespeeld en getrommeld, maar on danks die zoete tonen kon men de geur van van een gierkar niet wegkrijgen. Concordia hoopt in elk geval voldoende belangstelling bij adspirant-muzikanten gewekt te hebben om ook lid te worden van de muziekvereniging. Het is een plezierige vrijetijdsbesteding. Binnen kort wordt ook in St. Philipsland nog opgetreden. Benoeming hovenier De gemeenteraad beslist woensdag avond om half acht over de benoeming van een hovenier als opvolger van dhr. A. Kosten. Na twee advertenties kwa men er respectievelijk zes en negen sol licitanten. Uit die vijfen hebben b en w dhr. G.R. Goedegebuure uit S. Maar tensdijk op de voordracht geplaatst. De brandweer wil een stroomaggregaat voor het buitengebied hebben. De 3.5 KVA Honda kan incidenteel ook voor gemeentewerken gebruikt kan worden. Het apparaat kost met attributen 5002,65 inclusief btw de investering wordt in tien jaar afgeschreven. Het gemeentebestuur moet voor het mi nisterie een woningbouwprogramma opstellen. Voor 1982 zijn zes woningen gepland in Steintjeskreek en vijf in plan de Luijster I. In 1983 dertien in de Luij- ster II en zes in Anna Jacobapolder op het terrein van de lagere school. In 1984 tien huizen in de Luijster II en vijf in Steintjeskreek. De raad buigt zich ver der over een verordening voor d afval stoffen en de reinigingsheffing. Volgens het afvalstoffenplan werkt St. Philips land tijdens de eerste planperiode sa men met Tholen en Schouwen-Duive- land. Momenteel wordt het huisvuil ge stort in Bavel, maar dat zou binnen de provinciegrenzen moeten gebeuren. Het Tuttelhoekje in Scherpenisse en Seroos- kerke komen daarvoor in aanmerking, waarbij b en w de voorkeur geven aan de eerste. Dit heeft de vlledige instemming van de provincie en de gemeente Tho len. Per 1 januari kan er dan in het Tut telhoekje gestort worden. Uit een hoorzitting met bewoners van de Pr. Hendrikstraat kwam 22 januari naar voren, dat men voor het merendeel ver breding van de straat wil en een par keerverbod aan beide kanten. B en w willen daarvoor nu geld beschikbaar stellen. n de Luijster moeten borden kómen om het woonerf wettelijk mogelijk te ma ken. Bij de ingekomen stukken is de jaarre kening 1980 van het kanaalschap de Eendracht en de begroting 1981, een brief van het provinciaal bestuur over de verhoging van de wethouderswedden per 1 januari en 1 juli, een beleidsnota van de Ned. Volksuniversiteiten en een begrotingswijziging en het jaarverslag van de intergemeentelijke sociale dienst. Huisvesting kleuterscholen Het gemeentebestuur wil een oplossing zoeken voor de huisvesting van de kleu terscholen. De Chr. Prinses Marijke kleuterschool zit in een apart gebouw, dat na de ramp van 1953 door Duitsland werd geschonken. De pas begonnen openbare kleuterschool is in de kleine zaal van de Wimpel gehuisvest. Het bestuur van de Chr. Lagere school - de nieuwbouw vindt goede voortgang - heeft nu een gesprek gehad met het be stuur van de Pr. Marijke kleuterschool over het samengaan. Onder goedkeu ring van het ministerie wil de gemeente twee werklokalen en een speellokaal bij de nu in aanbouw zijnde chr. school bouwen. Bij de o.l.s. de Luijster kan er een speel/werklokaal voor de openbare kleuterschool komen. De gemeenteraad spreekt er woensdagavond over. Vijf Eendrachtruiters hebben zaterdag meegedaan aan een concours hippique te Kruiningen. In de individuele dres suur klasse LI behaalde Wilna van En gelen op Pedro 103 punten en Jan van Dalen op Faust 118 punten. In de individuele dressuur L2 vergaarde Elles punt op Eros 110 punten en Phily Brooijmans op Marjolein 112 punten. Bij het M-springen kwam Kees van Da len met 12 springfouten op Olivier rond. Phily Brooijmans moest wegens drie weigeringen het parcours verlaten. Jan van Dalen hield bij het L-springen met Faust de Thoolse eer hoog door foutloos rond te komen. In de barrage eiste hij een derde plaats voor zich op. P.V. 'de Zwaluw' Sint Maartensdijk zondag 6 sept. vanaf Noyon, met in concours 99 duiven. E.d. 11.47.35 én 1175.65 m/min., l.d. 12.22.07 en 1001.70 m/min. A.Zwagemaker 1, 8, 16, D.Muskee 2,9. 10,11, 14, 17, 20,22,25,32,1.Kwaak 3, 5, 15, 28, 33, A.Bijl 4, 6, 18, 19, 26, 27, P.Bijl 7, 12, 13, 21, 31, A. van Gorsel 23, 24, 29,30, O.V. P.V. 'de Zwaluw' Sint Maartensdijk vanaf Chateauroux zaterdag 5 september. In con cours 31 duiven. E.d. 18.53.43, l.d. 12.44.25 (zondag). A.Zwagemaker 1, 3, 4, 6, 8, 10, A.Bijl 2, 5, I.Kwaak 7, O.V., D. de Wilde 9. P.V. 'de Zwaluw' Oud Vossemeer vanaf Roer mond over 130 km. Los 8.50 uur. E.d. 10.43.06 en 1183 m/min., I.d.11.09.56 en 934 m/min. In concours 272 duiven. M.Speyer 1, 3,5, 13,20,44, 59, R.Vaders 2,4, 6, 12, 22, 23, 24, 39, 42, 57, 62, 66, 67, J. van Ballegooij 7, 40, 56, 57, 63, Jac.Vaders 8, 18, 27, 30, 48, 73, D.Polderman 9, 17, 38, 50, 64, 69, 89, D.Havermans 10,21,25,29,61,65,71, 80,90, M.Moerland 11, R.Voormeulen 14, 16, 19, 37, 43, M. de Graaf 15, 26, 33, 77, Be- gr.Hommel 28, 31, 49, P. van Treyen 32, 78, 79, 81, P.Vis 34, 35, 45, 51, 68, Gerwin Hoek 36, D.Vaders 41, J.Potappel 46, 52, 76, 87, S.Schetters 47, 55, 86, G.Hoek en zn. 53, 54, 74, H.Buitenhuis 58, 70, 70, R.Mosch 75, 84, D.Hoogkamer 82, 85, 88, A.Hommel Jac.zn. 83. Stervlucht vanuit Honselersdijk, Roermond en St.-Ghislain, waarbij het totaal aantal me ters per minuut beslissend was voor de eind stand. 1. Jac.Vaders 3245 m/min., 2. M. de Graaf 2903, 3. M.Speyer 2851, 4. D.Polderman 2826,5. gebr.Hommel 2745,6. D.Vaders 2614 en 7. R.Vaders met 2516 m/min. Enkele zondagsvliegers hebben bij hun vere nigingen in Nieuw Vossemeer voor enkele goede resultaten gezorgd. Zo won Jaap Kruf de eerste prijs van Orléans, terwijl Piet de Wilde de snelste duif had vanaf Parkestone. "De Reisduif' St. Philipsland Chateauroux op 5-9-'81,125 duiven, met Noordoostenwind ge lost 8 uur. de snelheid eerste duif 1005.65 m/m aankomst 17.19.55. de snelheid laatste duif 750.56 m/m aankomst 20.29.58. A. Faasse 1,4 en 7. D. Hage2 en 14. W. Neele 3,5 en 6. J.C. Verwijs 8 en 13. A. Fonteijne 9. A.v.d. Est 10. W,v. Dommelen ILL. Reijn- goudt 12. M. Meijer Zn. 15. Jack Reijn- goudt 16. Sittard 5-9-1981, Reisduif te Scherpenisse. 331 duiven los 8,10 uur n.o. wind afst. 134 tot 145 km. le pr. 9-48-13 1420,83 m. laatste pr. 11-13-03 751,39 m. J. op den Brouw 1-88-89. L. de K. Koolaard 2-18-51-58 62-77. A' Moerland 3-9-19-3-1-42-46. C. Bolier 4-6-33-53-74. J. Moerland 5-21-22-23-25-40-41 -83-85- 87-92-93. P. Potappel 7-32-43-55-56-72-84- 97-98. P. Bevelander 8-71-96. Iz. Moerland 10-14-52. K. Lisseveld 11-95. W' Potappel 12-15. R. Mberland 13-44. G. Larooy 16-63. A. g. Lindhout 28-34-50-82-90-106-107. A Scherpenisse 27-28-48-69-70-73-78-79-94. H. Smits 29-30-35-76. A. Gebraad 38-60. M. Goudzwaard 39-57. D. Uijl 49-75. P. Suur- land 54-59-64-65-86-102-104-109. C. van Gorsel 81. Chateaurou 5-9-1981, Reisduif te Scherpenis se. 79 duiven los 8,00 uur n.o.wind, afst. 558 km. le pr. 19-03-25 83 8,56 m. laatste pr. 12-30-10 489,10 m. J. Moerland 1-6-12. Mevr. a. Moerland 7. P. Potappel 8-17-20-21. G Lindhout 9-13-15-16'G. Larooy 10. Sittard 5-9-1981, Trouwe Duif te Tholen. 208 duiven los 8,10 uur n.o. wind, afst. 129 km. le pr. 9-43-36 1395,10 m. laatste pr. 10-17-25 1010,95 m. C.v.d. Berge 1-15. L. Soomers 2-7-45. C. La- ban 3-23-34-37 l.v.d. Hoofd 8-22-29-31-33-39-44-47. L.v.d Klein (S) 9. W. Theunisse Zn. 10-21-27-28. P. Laban 11-18-30-42-49. L. Hage 12-36-50. M. Moeliker 13-46. C. van Luijk 14-20-35. C. Moeliker 16. J. Kegge 24-52. A. Laban Zn. 26. Chateauroux 5-6-9-1981, Trouwe-Duif te Tholen. 53 duiven los, 8,00 uur n.o. wind, traag verloop, le pr. 18-41-04 867,56 m. laatste pr. 10.02-01 564,71 m. P. Laban 1. J.v. Dijke (Kr) 2-4 6-7-8-13. C. van Luijk 3-14. J. Hol 5. A. Korsman 9. L.v.d. Klein Jz. 10. C. Laban 11-12. r J Elk nieuwjaar begint met goede voor nemens, maar ook na de "grote vakan tie" begint er een nieuw jaar, of liever gezegd een nieuw seizoen. Een moge lijkheid om nieuwe dingen te gaan doen. Een sport beoefenen of creatief bezig zijn. De cursussen van het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming bie den voor elk individu de kans om zich te ontplooien. Hetzij volwassen, hetzij kind. Het Qakket van het Z.I.K.V. is ook bij de afdeling Tholen zo groot dat er voor ieder wel iets bij zit. Diegenen die reeds eerder zo'n cursus volgden, be hoeven geen stimulans. De Dragonder is een naam die zijn bekendheid verwierf. Maar sinds april 1981 heeft het Z.I.K.V. een prachtig onderdak in "Meulvliet". Er worden jaarcursussen gegeven, er zijn kortlopende cursussen en oriëntatiecur sussen. Een kinderatelier voor de jeugd vanaf 8 jaar t.e.m. 14 jaar activeert de jeugd hun kreatieve gaven te ontwikke len. Er zijn cursussen voor volwassenen zoals keramiek, werken met textiel (waarbij men ook het kantklossen kan leren), er is een cursus boetseren met klei en algemene handvaardigheid.een jeugdatelier,. Als kortlopende lessen wordt vermeld boetseren-beeldhouwen en bronsgieten. Er is ook een open ate lier waar bij men zelfstandig om kan leren gaan met een bepaalde techniek. Inlichtingen kan men verkrijgen bij G. van Engelenhoven Hoogstraat 4, Tho len, tel. 01660-3102. Het kabinet heeft besloten tot het treffen van ingrijpende maatregelen om het hoofd te bieden aan de verslechterde economische toestand en de ongunstige ontwikkeling van het financieringste kort van de overheid. Gezien de positie die de gemeenten innemen bij de beste dingen door de overheid, is ook het ge meentefonds bij de ombuigingsvoor- stellen betrokken. Besloten is om het schaalbedrag met tachtig cent per inwo ner en het uitkeringspercentage met 3.5 punten te verlaten. Voor Tholen bete kent dit een mindere opbrengst van ruim 160.000 gulden. Ondanks deze be zuiniging kan de opbrengst 1981 van de algemene uitkering uit het gemeente fonds voor Tholen met ruim 200.000 gulden worden verhoogd. De belang rijkste redenen hiervoor zijn de verho ging van de prijscompensatie en de extra vergoeding voor de bijstandskosten. Advertentie IM Cursussen voor kinderen: kinderatelier dinsdag 16.00-17.30 uur. 10-14 jaar, woensdag 13.30-1-5.00 uur, 8-10 jaar woensdag 15.00- uur-16.30 uur. or volwassenen: Werken met textiel en kantklossen maandag 19.30-21.30 uur, tekenen en schilderen maandag 19.30 uur-21.30 uur. Keramiek: dinsdag 9.30-11.30 uur, dinsdag 19.30-21.30 uur, donderdag 19.30-21.30 uur, vrijdag 19.30-21.30 (in- troduktiejaar). Boetseren (klei) woensdag 19.30-21.30 uur. Algemene handvaardigheid donderdag 9.30-11.30 uu'r donderdag 19.30-21.30 uur Jeugdatelier vanaf 14 jaar": woensdag 19.30-21.30 uur Open atelier donderdag 19.30-21.30 uur. De Stichting Nederland OKE heeft elke Nederlander van jong tot oud wel be reikt met zijn doelstellingen: niet-roken, bestrijden van alcoholmisbruik, betere voeding voor een gezonde leefwijze, verantwoord medicijngebruik, veilig heid, beweging en bestrijden van stress. In bijna alle plaatsen in Nederland is een actiecomité dat zich inzet voor deze stichting, die zich in de Rotterdamse Ahoy via een uitgebreide manifestatie aan het publiek presenteerde. Het komt echter op een deel van het publiek over dat het een tijdelijke actie is, doch dit is geenszins het geval. De landelijke actie comités zullen permanent gaan werken. Dhr. A. Van Loon, verpleegkundige in huize Ten Anker te Tholen, nam het in itiatief een voorlopig Thoolse actieco mité te vormen, maar hij zoekt voor het verdere verloop medewerkers. Hij of zij die bereid is om zijn of haar (dit kan dus als vereniging of individueel) medewer king te verlenen wordt verzocht contact op te nemen met tel. 01660-2950. Jam mer genoeg zijn er ook op het eiland geen aktiecomités opgericht. Deze op roep geldt voor alle inwoners van het eiland Tholen die mee willen werken aan de nationale gezondheid. Van donderdag 24 t/m dinsdag 29 sep tember wordt op plein te Bergen op Zoo. de negende huishoud-handels-indus- trie- en voorlichtingsbeurs gehouden. Voor de laatste keer zal burgemeester drs. L.J.M. van de Laar, die met ver vroegd pensioen gaat op donderdag 24 september de promotie '81 openen. Van de ongeveer tachtig standhouders zijn er wat minder dan voorheen, die op het industriële vlak liggen en wat meer van huishoudelijk karakter. De totale op pervlakte van de beurshallen is ruim 3700 m2. Het bestuur van de Stichting Promotie Bergen op Zoom streeft naar eèn zo groot mogelijke deelname van het Bergse bedrijfsleven, maar daar in kon men tot dusver niet vollédig slagen. De Bergse deelname en die van buitenaf staat ongeveer fifty, fifty. De toegang sprijs voor de volwassenen bedraagt 3,—voo kinderen en 65 plussers 1,50. Naast deze kijk- en koopbeurs organiseert de stichting een uitgebreid amusementsprogramma, zodat er ook in de amusementshal elke avond wel wat te beleven valt. Vooral die eerste donder dag is er 's avonds een bijzonder amu sements programma onder auspiciën van Unicef. Het zal ieder wel bekend zijn dat Unicef het wereldkinderfonds is, de vriend van alle kinderen en inzon derheid dan de jeugd in de arme landen. Het fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medicijnen, gezondheidscentra, water, voedsel, en lesmateriaal. Op die. gala-avond is de toegangsprijs 7,50 maar dat is dan inclusief beurs- ezoek, waarvoor anders toch al 3,- moet worden betaald. Er werken onge veer 30 artiesten uit Nederland en België mee aan de Unicefgala. Daaronder de set point-country Fair onder leiding van Piert van Opdorp. Verder zal de jongste artieste Inez Schell (8 jaar) uit Hooger heide haar nieuwe plaatje ten gehore brengen. Een optreden is er ook van de Roads Family, uit Halsteren (7 kinde ren), waarvan de jomgste 8 en de oudste 18 jaar is. Verder is er een showgroep uit Rotterdam aanwezig die 12 september gaat optreden in het t.v. programma 'op losse groeven'. Het duo Anita en Ed, op Tholen goede bekenden als Anita en de Ed Garboys zullen op deze gala-avond eveneens een nieuw nummer brengen. Er zijn demonstraties door danssschool Jordans-Frank, het accordeon duo Nas- talgia, de zingende kapper nog vele an dere artiesten. Vrijdag 25 september tussen gehandicapten, waarvoor de kaarten gratis op het VVV kantoor ver krijgbaar zijn. 's Avonds is er in de amusementshal een nertsbondmode- show en de kampioenen op het electro- nische orgel. Zaterdag een Bergse avond met daarbij ook een dweilorkest. Zon dagmiddag organiseert de stichting een wielerronde voor trimmers. Maandag avond non stop disco show en het op treden van de Crab Town Three onder leiding van Jan Jimkes met parodisten- duo de Pifra's. Dinsdag 29 september de slotavond. Variatie genoeg dus op deze negende promotie, te Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 13