Plaatselijk nieuws m DEURLOO 1&/ch HIISSEK H J. v. Oost DANSCENTRUM THEO VAN MEER i±hf PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 27 augustus 1981 mj? S ...unl I SIMT- u; 7i Tholen vele soorten verse en warm gebakken vis PRAKTIJK DR. KALE Öline TRICOTAGE Ié_ Markt 7 GELUK MAARTENSDIJK amam jacobapolder UIT OP THOLEN Engels voor beginners en gevorderden Frans voor beginners en gevorderden Middenstandsdiploma Oud— Vossemeer Sint— Annaland Stavenisse DANSLES VOOR BEGINNERS te Sint Annaland in het Dorpshuis. Sint- Maartensdijk Een goedé, degelijke bril die koop je bij de vakman. BRILLEOHUIS Z€€l_mD Een goedé, degelijke brilp die koop je bij de vakman. BRtLUEDIHUIS Z€€LAfïD Scherpenisse WEEKENDDIENSTEN n\J0* -rWh r MOSStMtW f|§ POORTVLIET Iedere vrijdag van 11 tot 1 uur en van 3 tot 7 uur en iedere zaterdag van 10 tot 1 uur Steeds voorradig: verse mosselen, haring, paling, enz. enz. Mossel- en zeevishandel Contr'Escarpe (naast scheepsw. v. Duivendijk) Tholen Advertentie I.M. Concordia heeft het druk. De koninklijke muziekvereniging Con cordia gaat weer enkele drukke weken tegemoet. Zaterdag 29 augustus zullen zij uiteraard medewerking verlenen bij de officiële opening van de jachthaven. Verder zal dan ook de braderie bezocht worden. Vrijdagavond 4 september komt de drumband en de majorettes sa men met het majorettenpeloton uit Halsteren, bij zwemb d de Spetter aan de Zoekweg ter gelegenheid van de sluiting zwemvierdaagse. Zaterdag 5 september ontvangt Stavenisse de mu zikanten. 11 September verleent de har monie medewerking aan het beiaard concert. Op 19 september viert Harmo nie uit Halsteren haar 100-jarig bestaan. Het feest van Accelerando, 100 jaar. lang de muziekvereniging van St. An- naland is voorlopig het laatste pro grammapunt. De repetities van de har monie, drumband en majorettes zijn na de vakanties weer gestart, maar tot grote spijt van het bestuur hebben enkele jeugdige leerlingen afgehaakt. Maar wellicht zijn er anderen die eens willen komen kijken en horen. Het bestuur geeft inlichtingen. wegens vakantie gesloten van 31 augustus t/m 18 september. De apotheek is alleen van 14 t/m 18 september gesloten. Waarneming voor spoedgevallen dr. Mellema, Hertenkamp 7, tel. 2377 Advertentie I.M. Damsimultaan tijdens zwemvierdaagse Gedurende de zwemvierdaagse zijn er bij zwembad De Spetter aan de Zoek weg vele randactiviteiten. Zo zal er op donderdag 3 september een damsimul taan worden gegeven. De aanvang is 19.00 uur en dhr. P. Nieuwenhuizen (kampioen van de senioren) zal het dan opnemen tegen een aantal senioren. De Nederlandse kampioen bij de pupillen, Jan Moerland uit St. Annaland, zal het opnemen tegen een aantal jeugdleden. Zij die mee willen spelen moeten wel een dambord meebrengen. Neptunus aanwezig bij zwe.vierdaagse. De zwemvierdaagse, is een landelijk evenement dat uitgegroeid is tot een sportief, recreatief festijn, waarbij de zwemprestaties voor ieder afzonderlijk gewaardeerd worden. Van jong tot oud kan men tijdens deze vier dagen, dins dag 1 september, woensdag 2 septem ber, donderdag 3, en vrijdag 4 septem ber per dag 500 of 100 meter zwemmen. Zwembad de Spetter neemt hieraan voor de 6e maal deel, en uiteraard wor den ook dit jaar weer veel deelnemers verwacht. Rondom dit sportieve gebeu ren is een gezellig feest opgebouwd, dat dinsdagmiddag om 16.15 start. Me vrouw Baerends zal dan het startschot geven. Medewerking zal worden ver leend door scouting met vlagparade en een hoornblazer. Maar ook de grote Neptuns .il zich van dit geu beuren op de hoogte stellen. Na de opening verdwijnt hij weer onder de zeespiegel, 's Avonds om 20.00 uur wordt Miss Spetter geko zen. Deelneemsters tijd en maat onbe langrijk,maar ook deelnemers kunnen zich tot 31 augustus opgeven bij dhr. Jansen aan het zwembad. Versierde, lu dieke, nostalgischegekke badkledin al les werkt mee om de deskundige juryle den het moeilijk te maken. Er is muzi kale begeleiding door een bekend orga nist op electrisch orgel. De gekozen miss zal verder worden ingeschakeld tijdens de activiteiten. Woensdag 2 september is er door Veilig Verkeer Nederland een verkeerstuin voor de jeugd georgani seerd. Men kan zich dan op een circuit met borden en moeilijke situaties op speelse wijze de verkeersregels eigen maken. Deze tuin duurt van 14.00 tot 18.00 uur. De kleurplaten die deze week op de diverse scholen zijn uitgereikt kunnen woensdagmiddag eveneens worden ingeleverd. Om 20.00 uur is er bingo en een disco verzorgd door Easy- Power. Donderdags vanaf 16.00 uur tot 19.00 uur is de verkeerstuin geopend, terwijl 's avonds een damsimultaan wordt gegeven door damclub De Een dracht. Deze start om 19.00 uur. Ook, maar dit onder voorbehoud, zal de Spel-o-Thek deze avond informaties verstrekken. St d e aktiviteiten, die het geheel met dé leiding van het zwembad organiseert, zal deze avond waarschijn lijk nog een verrassing voor de jeugd hebben. Vrijdags om 20.00 uur komt de drumband met majorettes uit Tholen en Halsteren. De uitslag van de kleurwed- strijd uitgezocht door een uit artiesten bestaande jury wordt bekend gemaakt, en er is een barbecue. Er zijn prijzen ter beschikking gesteld voor vier deelne mers aan de zwemvierdaagse. Miss Spetter voorzien van beker en lint ver richt de trekking. Om 20.30 verzorgt Dodi-Dodi, de inmiddels bekende volksdansgroep, een optreden. Tussen al deze festiviteiten door zwemmen de sportiefste inwoners hun baantjes. En op vrijdag zal er op het terrein een bloe- menstalletje staan voor de hulde aan deze zwemmers. Parkeerprobleem Wilhelminastraat? Tijdens de raadsvergadering van maan dagmiddag, die vol met hamerstukken zat, sprong raadslid W.L.Bijl plotseling op de kast ten aanzien van de Kon.Wil helminastraat. B en W hadden nog geld over in de reservepot openbare werken en ze wilden dat gebruiken voor o.a. re constructie van de Kon.Wilhelmina- straat. "Al geruime tijd kampen de be woners met parkeerproblemen en dat kan met een reconstructie worden op gelost", schreven b en w in hun Voorstel. "Absoluut onnodig, er mankeert niets aan. Ik ben gaan kijken en ik kan niets vinden", zei Bijl. Er is toch echt een parkeerprobleem, zei de burgemeester. Het straatje is zo smal, dat men door het plantsoen rijdt. Bijl had er rond gekeken en hij had niet één auto in de weg zien staan. Ieder huis heeft een parkeer ruimte op eigen terrein, voerde het CDAraadslid aan' die voet bij stuk hield en als enige tegenstemde. Grijze zeehond dood in fuik Schipper H.Bout van de 'Tholen 28' keek vorige week raar op toen hij zijn zeefuik bij het Dintels Sas in de buurt van het Volkerak binnenhaalde. In zijn fuik trof hij een dode grijze zeehond aan. Het zoogdier was tot in de achterste keel gezwommen, waarna het verdronk. In de Nederlandse binnenwateren wor den er de laatste tijd steeds meer zee honden waargenomen. Twee weken ge leden vond men bij de Bevelandse Kreekraksluizen een uit de koers ge raakte 'klapmuts', een zeehond die ei genlijk in de Noordelijke IJszee thuis hoort, en verleden week probeerde men in de Zeeuws-Vlaamse Zwingeul een jonge zeehond te vangen. Het grijze dier werd na de binnenkomst in de haven door schipper Bout naar een koelcel van vishandel Deurloo overge bracht. Natuurliefhebber en biologie leraar aan de Gemeentelijke Mavo, dhr.H.Venekamp, werd op de hoogte gesteld. Hij wacht nu op toestemming om het (beschermde) dier op te zetten of prepareren, waarna de ongeveer 90 cm. lange zeehond een laatste rustplaats zal vinden in één van de klaslokalen van de Mavo. Schipper Bout bemerkte aan de oever van het Dintels Sas nog een zee hond. Dit dier is iets groter dan de grijze zeehond en draagt een rood merk. Deze is waarschijnlijk in Engeland gemerkt. Wie weet komt de tijd van de zeehon denkolonies, zoals men die ook rond het eiland heeft gekend, weer terug. Wat U vers haalt is pas lekker Al meer dan 50 jaar Uw Warme Bakker Advertentie I.M. Ruiten sneuvelden In het schuurtje van dhr. M. aan de Zoekweg sneuvelden maar liefst vijftien ruiten. Het onderzoek wees in de rich ting van kleine mannen. Een poes moest worden geopereerd, na dat de eigenaar een verwonding had ontdekt. De dierenarts haalde een ko geltje uit het lichaam, zodat het ver moeden werd bevestigd, dat er met een Deze cursussen gaan binnenkort weer van start. U kunt zich aanmelden op de kennismakingsavond op dinsdag 8 sep tember om 19.30 uur in de Gem. Mavo, J. van Bloisstraat 29 Tholen. Inlichtingen bij mevr. G. van Elsacker-Brand, Oudelandse- poort 17, Tholen, tel. 01660-2970. Advertentie I.M. buks op het dier was geschoten. Alleen de schutter is nog niet bekend. Een inwoner werd maandag een rijver bod opgelegd, nadat een blaasproef op 1.5 en 1.8 promille was uitgelopen. Niet keren op autoweg Toen vanuit de patrouillewagen van de politie werd waargenomen, dat een au tobestuurder keerde op de autoweg tus sen het Stenenkruis en de Brug, bleek het wegens de hoge snelheid niet mee te vallen hem op zijn verkeerde daad te wijzen. Dat lukte echter toch. De inwo ner van Lepelstraat bleek toen wel ver ontwaardigd te zijn, maar de boete werd toch grif betaald. Een Bekeuring was er eveneens voor vrachtwagenchauffeur N., die zijn auto precies in de bocht van de Kon. Julia- nastraat/Mossellaan had neergezet. Ten eerste moeten vrachtwagens niet in de kom, maar op het industrieterrein ge parkeerd worden en ten tweede mag niemand in een bocht parkeren. Bij een verkeerscontrole aan de Postweg werd maar 1 proces-verbaal opgemaakt, zodat de bestuurders zich goed hielden aan het zich op de juiste rijbaan bevin den. Sr.-w Jeugddienst druk bezocht. De jeugddienst die zondagavond in de N.H.-Kpk werd gehouden, mocht zich in een goede belangstelling verheugen. De dienst werd geopend met een gedicht van Nel Benschop "Elke Dag" dat werd voorgedragen door Mevr. M. van Dij- ke-Douw, wa ma mevr. H. Droogers- Vogel een welkomstwoord sprak, ge volgd door het openingslied gezang 117a. De leiding van de dienst berustte bij Ds.Th.H. van der Heyden en de ge zamenlijke koorzang stond onder lei ding van organist J. Bos. Mevr. H. Rog- geband-Klippel las de geloofsbelijdenis, terwijl Conj Steketee de schriftlezing Samuel 17:32-51 taor haar rekening nam en Carolien Slager de lezing uit Efeze6:10-20. Polyhymnia zong met or gelbegeleiding van Kees Droogers en trompetbegeleiding van Rien Vos onder andere Psal. 62, Geef Mij de Kracht en Psalm 27. Als slotzang werd gekozen gezang 119:1, 2 en 3. Tijdens de dienst werd er gecollecteerd voor de gezamen lijke kerken terwijl na de die.st een deurcollecte werd gehouden voor het jeugdwerk, die beiden goede opbreng sten kenden. Rien v.d. Jagt snelle loper. Bij de baankampioenschappen van het Halsterse Olympia op sportpark de Beek heeft Rien van der Jagt de 100 meter gewonnen met een tijd van 12,7 secon den. Ook op de 1500 meter was hij de snelste met 4.46 rond terwijl hij bij het hoogspringen derde werd met een hoogte van 1.45. Vandaag worden de kampioenschappen voortgezet terwijl de eerste week van september als laatste wedstrijddag is gekozen, waarbij men in totaal 10 nummers moet afwerken waarvan er 5 voor het klassement tellen. Herbestratingen. Momenteel worden er twee herbestra tingen uitgevoerd: in de J.F. Kennedy- straat en Hofstraat en in de Dorpsweg. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid terwijl in de Dorpsweg aan een kant gelijk wordt gewerkt zodat daar wel verkeer,zij het met enige .ertr ging,mogelijk is. Biljartclub definitief opgericht Maandagavond is in café 't Veer defini tief de drie bandenbiljartvereniging Zelden Raak opgericht. Deze vereniging was vorig jaar in het leven geroepen om te kijken of er bestaansrecht te vinden was voor een driebandenvereniging. De resultaten waren dusdanig positief, dat men tot de officiële oprichting is over gegaan. Unaniem waren de leden het er over eens, dat Dick Vaders als voorzitter zal fungeren als waardering voor het vele werk dat hij vorig jaar voor de club deed. Er is een positief saldo van 607.25 in het proefjaar. Volgend jaar komt er een andere voorzitter om een zo goed mogelijke functiewisseling in de vereniging op te bouwen. Besloten werd om op maandag te spelen en op 21 sep tember met de competitie te beginnen. De wedstrijdleiding is in handen van Hans Buitenhuis en de partijen zullen gaan over 15 caramboles. De contributie werd tot een rijksdaalder per maand verhoogd. Er komt een feestavond en een driebandentournooi voor alle bil jarters op 16 november. Verkoping garage Rijnberg vastgoed was voor 22.000 gul den de hoogste bieder toen dinsdag avond in Hof van Holland in het open baar de garage met erf, groot 3.70 aren, aan de Dorpsweg 27 werd verkocht. Notaris Mr. W. Loof was er snel mee klaar. Voorkoming misdrijven Bij controles is gebleken, dat diverse automobilisten de sleutels in het contact laten zitten terwijl ze afwezig zijn. Dit werkt diefstallen in de hand. Na deze waarschuwing zal de politie diverse ke ren een controle houden, waarbij ver baliserend zal worden opgetreden. Cor Rijnberg bijna 2000 km. Het komend weekend komt de hoogst geklasseerde renner van toerclub 'de Hoop' in het kmJ-klassement over de 2000 km. Maandagavond zal de nr. 2, Frans Stols, hetzelfde doen. De eerste 5 in het klassement zijn resp. Cor Rijnberg (1976 km.), Frans Stols (1924 km.), Wim Deurloo (1775 km.), Jaap Keur (1559 km.) en Frans Burgers (1363 km.). Met zijn 56 jaren is dit een prima prestatie voor het oudste clublid. De hoogst ge klasseerde dame is Walraven met 1103 km. op een achtste plaats. Er staan in dit seizoen noé twee grote ritten op het programma van 'de Hoop'. Zaterdag 5 september a.s. vertrekt men naar het Limburgse land om daar de Mergellan droute te rijden. Al om half zeven in de morgen vertrekt men vanaf het clublo kaal. Zondag 20 september vertrekt men om negen uur vanaf het clublokaal voor de Schouwen-Duivelandroute. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij Han Rijnberg, Voorstraat 24 en zijn van harte welkom. Jeugdbraderie op Accelerando-feest In het 100-jarig Accelerando program ma staat voor woensdagmiddag 23 sep tember vooral een jeugdgebeuren te wachten. Maar niet om er als leerling van de lagere scholen werkloos bij toe te zien. Voor het eerst is er een jeugdbra derie in het dorp. Dat gebeuren speelt zich af in de grote tent op het terrein tussen Spuistraat en Havenweg. Men is dus wel altijd onderdak. Maar in die tent worden de stands van de jeugdbraderie verwacht. Wat die la gere schooljeugd daar kan organiseren? Dat ligt vooral aan eigen initiatief, maar het kan evenals op een grote mensen braderie dus best ballen gooien sjoelen, spijkerbalk of wat Vbor andere attracties ook. Evengoed mag het een standwerker (marktkoopman) voorstellen, die poogt bijvoorbeeld oude kinderboeken of ou de spelletjes aan de man te brengen. Voorwaarde is wel, dat of er in stands nu wedstrijdjes worden georganiseerd of verkopen worden gepleegd de prijs zo tussen de 5 cent en het maximale kwartje ligt. Het moet niet om de winst, maar om de gezelligheid gaan. Uiteraard mogen de ouderen best komen kijken, maar het moet toch vooral een jeugdaangelegen- heid worden. Dat is ook het intermezzo, want die jeugdbraderie loopt van 2-5 uur op die woensdagmiddag, maar om 3 uur is er eveneens in die grote tent voor alle aanwezige jongeren een poppen kast. De lagere schooljongens en meisjes kunnen zich alvast gaan beraden, hetzij als groepje uit of als gehele klas voor het organiseren van een braderie-stand. Wil men daarover verder ingelicht worden, dat kan men terecht bij de coördinator en jeugdbraderie-voorlichter Wim Maasland, Burg. Smithstraat 15. S.C. Stavenisse zoekt nieuwe voorzitter Voor 1 januari moet de voetbalvereni ging Stavenisse een nieuwe voorzitter hebben, want dan stopt dhr. J.J. van Oeveren er mee. Dat bleek vrijdagavond tijdens de jaarvergadering in de kantine aan de Pilootweg. Voorzitter van Oeve ren had een speciaal welkomstwoord voor de dames die voor de consumpties zorgden, want het bestuur kon daardoor voltallig achter de tafel zitting nemen. De notulen en het financieel verslag werden zonder aanmerkingen goedge keurd. Er was wel een nadelig saldo van 5000 gulden, waarbij de penningmeester een toelichting gaf. Voor het aftredende kascommissielid J. Wesdorp werd met algemene stemmen A. Moerland be noemd. Met slechts een vraag werd de begroting 1981/1982 goedgekeurd. A. van Haaften en R. van Oeveren wer den met algemene stemmen als be stuurslid herkozen. De voorzitter was niet herkiesbaar. Hij maakte duidelijk, destijds de leiding slechts voor een jaar op zich genomen te hebben. Dhr. Van Oeveren vond de functie te zwaar om die langer voort te zetten. Gezien de goede verstandhouding wilde hij wel in het bestuur blijven, maar niet als voor zitter. Bij de stemming kwam er echter Nederlandse Bond voor Dansleraren Wij starten op maandag 7 september om 19.00 uur met de eerste les. Opgeven hiervoor is nog mogelijk een half uur voor de aanvang op 7 sep tember, of telefonisch aan ons adres. de Ram v. Hagedoornstraat 9 Steenbergen tel. 01670-63526 Advertentie I.M. geen opvolger uit de bus. Dhr. Van Oe veren zegde toe, tot 1 januari te willen aanblijven, maar dan moet er toch een nieuwe voorzitter zijn. Gezien het tekort op de begroting werd met algemene stemmen besloten, de contributie te verhogen. Na de korte rondvraag dankte dhr. Van Oeveren de leden voor de goede inbreng. Hooibrandje Donderdagavond rond 21.40 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hooibrandje op de Oudelandsedijk, waarbij het gevaar werd geducht voor overslaande vonken op het bungalow park. De plaatselijke brandweer zorgde snel voor de gewenste controle. Het eveneens gewaarschuwde korps van St. Annaland kreeg onderweg al bericht, dat men naar de kazerne terug kon. Ook de waterwagen was uitgerukt. Kerkstraat 16, 4691 CE THOLEN." Tel.: 01661 - 41 24 Als een haas Terwijl de gemeenteraad zich maan dagmiddag nog moest uitspreken over het krediet, was aannemingsbedrijf Joh.van Vossen en Zn. al met de herbe strating van de Hazenstraat bezig. "Heeft het met de naam van de straat te maken dat er met zo'n snelheid aan be gonnen is, want zo erg was het toch niet. B en W spelen haasje over, want de ^ttaatmakers zijn al bezig", zei raadslid J. de Bres. In het voorstel van b en w stond: "De huidige toestand is van dien aard, dat herbe- straten op korte termijn noodzakelijk is". Raadslid M.van Damme had b en w ook voor hun beurt bezig gezien. "Het college denkt, wat hebben we een ge makkelijke raad, want dat vinden ze zo maar goed. En ik vind het nog goed ook, want het was nodig. Ik dacht er nog even aan om b en w de herbestrating zelf te laten betalen maar met een wethouder minder zou dat nogal duur uitkomen", zei Van Damme. "We hebben gedacht in de geest van de raad te handelen" zei de burgemeester in deze luchtige dis cussie. Nog geen uitspraak kort geding Het woord kort geding is niet meer van toepassing op de procedure die de ad vocaat van dhr. Saarloos tegen de wo ningstichting Beter Wonen heeft aange spannen. Vrijdagmiddag heeft de presi dent van de Middelburgse rechtbank namelijk opnieuw geen uitspraak ge daan. Hij heeft de zaak weer uitgesteld omdat hij nog niet voldoende inzicht had. De president heeft de stukken van het kantongerecht opgevraagd om te bestuderen of de procedure formeel goed gevoerd is. Hij hoopt nu dinsdag 1 september uitspraak te kunnen doen. De vertragingstactiek van de advocaat lijkt daarmee succes te hebben, want de wo ninguitzetting is een zaak van lange adem geworden. 'de Bidon' timmert aan de weg Zondagmorgen vertrokken 13 leden van toerclub 'de Bidon' voor een rit over ongeveer 60 km. Het was alvast een voorproefje van de over twee weken te fietsen Mergellandroute in Limburg. De renners leverden op de vroege morgen een goede inspanning' alleen de be klimmingen en afdalingen ontbraken. Maandagavond vertrokken 17 liefheb bers vanaf het clublokaal voor een tochtje van 46 km. via Nieuw-Vosse- meer. Een snelle rit met slechts twee lekke banden. Er werd in een gezellige sfeer gereden en er waren zes demarra ges. De clubkas is dus weer aardig ge spekt. Het luie vakantiezweet werd om gezet in klinkende 'Bidon'munt. Vrijblijvend prutsen Dat is volgens jeugdleidster mevr.Sloot- weg de omschrijving van de kinderda gen, die vanaf volgende week woensdag 2 september weer van start gaan. Vorige week waren er de jaarlijkse jeugdwerk- dagen in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Wat enkele jaren geleden begon op een speelweide aan de Kastelijnsweg, is nu uitgegroeid tot een tweedaags geheel met verschil lende leuke activiteiten. Het bestuur van het jeugdwerk kon op de eerste dag, woensdag, slechts 35 jongeren van 5 tot 12 jaar in het houten gebouw begroeten. In de ochtenduren waren de kinderen actief met handenarbeid, zoals verven en het maken van vliegers. Na de mid dagmaaltijd werd een vijfkamp gehou den. Er stond een zeskamp op het pro gramma, maar er waren slechts 35 kin deren, waarna er 5 ploegen met elk 7 deelnemers konden worden gefor meerd. Er was een verkleedrace, er wer den hallen gegooid en er was een muzi kale talentenjacht, waarbij de winnaars een medaille van zilverfolie met een kleurenlint ontvingen. De kinderen wa ren enthousiast, wat de volgende dag mocht resulteren in een groep van 40 belangstellenden. Vanaf 10 uur werd er weer van alles gedaan. In de vroege middaguren stond een vossenjacht op het programma. 'Het Wilde Westen' stond hierbij centraal. Groepjes van vier deelnemers kregen de opdracht namen en handtekeningen van vijf vossen op te sporen, die zich op verschillende plaat sen in het dorp hadden opgesteld. Dit leuke spel leverde weinig problemen op en iedereen was om drie uur weer terug in de oude kleuterschool. De organisatie van de jeugdwerkdagen was best tevre den na twee dagen kinderplezier en meent dat deze dagen en het jeugdwerk in het dorp in het algemeen in een be langrijke behoefte voorzien. Het nieuwe seizoen begint dus a.s. woensdag: 's middags van 13.30 tot 15.30 uur voor de kinderen tot 10 jaar en 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur voor de kinderen vanaf 10 jaar. Er is dan sprake van een soort instuifprogramma. De kinderen mogen - voor zover dat enigszins kan - doen waar ze zin in hebben. Werken met klei, verven, timmeren, volksdansen, een toneelstukje opvoeren, enz. Ze kun nen er hun creativiteit kwijt. Vrijblij vend prutsen dus. Wedstrijden Oosterscheldevissers Uitslag 3e zomercompetitiewedstrijd van 15 augustus. Bij de senioren werd Adrie van de Ree le met 275 punten, 2. Flip Bout 225 p., 3. Jan van de Ree 75 p., 4. R.Vermaas 75 p., 5. mevr. Van de Ree 50 p., 6. Adrie Hengstmengel 50 p., 7. J.H.Diepens 25 p., 8. J.H. de Graaf 25 p., 9. Fr.Jansen 25 p., 10. mevr. H.Vermaas 25 p. Linda Neele werd le bij de junioren met 125 punten, 2. Bram van der Male 100 p., 3. Mario Hartog 75 p., 4. Ad Polder man 25 p. Vrijdag 21 augustus werd er een paling wedstrijd gevist. Aan de dijk bij Stave nisse was men 's avonds van acht tot tien uur actief. Adrie van de Ree kwam met 3 palingen en 102 cm. weer als overwin naar uit de bus, 2. W.Priem 2 palingen en 67 cm. (eerste jeugd), 3. mevr. Van de Ree 2 palingen en 64 cm., 4. Ad Polder man 1 paling van 35 cm., 5. Henk Hartog 1 paling van 35 cm, 6. C. de Graaf 1 paling van 30 cm., 7. T.Tak 1 paling van 29 cm., 8. J.Hartog 1 paling van 28 cm., 9. W.Vermaas 1 paling van 27 cm en 10. J.Lindhout met 1 paling van 24 cm. Zaterdag 22 augustus werd voor de jeugdcompetitie de laatste wedstrijd ge vist. Rien de Bruin werd kampioen 4 vissen, 65 cm. en 100 punten), 2. Peter Poot (3 vissen, 48 cm. 98 p.), 3. Arie Jansen (3 vissen, 47 cm. 96 p.), 4. Thino Jansen 2 vissen, 45 cm. 94 p.) en 5. Bram van der Male met 3 vissen, 45 cm. en 94 p.). Gonnie Hartog was de beste dame. De eindstand over 3 beste wedstrijden: Kampioen Giorgio Morelli met 296 punten, 2. Theo Hengstmengel 292 p., 3. Arie Jansen 290 p., 4. Martin Deurloo 284 p., 5. Bram van der Male 272 p., 6. Peter Poot 270 p. Bij de dames staat Diana Hengstmengel nog op de le plaats met 262 punten, gevolgd door Linda Neele met 244 p. en Gonnie Har tog met 224 p. Tandje bij 150 km op de fiets. Acht leden van Tandje Bij hebben za terdag 150 km gefietst op de Veluwe. Op de eerste 3 km onverharde weg deed zich na het vertrek vanaf de camping 'Het Verscholen dorp' in Harderwijk het eer ste pechgeval voor met een lekke band voor Hans v.d. Ree. Via Beekbergen werd de Zuid-Veluwe route van de ANWB aangehouden. Langs Loenen en Laag Soeren. Nadat in de Seeg de trap- perarm van Rien Manneke's fiets was hersteld, passeerde men het hoogste punt van de Veluwe, de Posbank van 110 km, die geen al te grote problemen opleverde. De heide en de bossen boden een prachtig gezicht. In Arnhem was er een koffiestop, waarna via Papendal, de Ginkelse Heide en in Lunteren een ijs- verrassing wachtte. Via Barneveld, Voorthuizen, Putten en Ermelo werd om kwart voor vijf het eindstation bereikt, na om kwart voor tien te zijn vertrokken. Hoewel bewolkt, ondervond men geen tegenslag met het weer. 's Middags wa ren er zelfs nog enkele uren zonneschijn. De fam. de Graaf bood de vermoeide fietsers een welkome douche aan en koffie met cake. Rond acht uur was men thuis. Behalve vier lekke banden, crankbreuk en oriënteringsproblemen in 't begin, was het toch een prettige, recreatieve tocht. Maandagavond reden negen leden 56 km naar Lepelstraat, de Heem en St. Philipsland in een strak, maar onregelmatig tempo. Na afgelo pen weekend is Kees v.d. Barge nog steeds koploper met 2360 km, 2. Witte Andriesse 2288 km, 3. Hans v.d. Ree 2278 km. 4. Ron v.d. Graaf 2229 km, 5. Giel v.d. Est 2024 km. Veiliger in de garage Wie zijn auto in een garage kan stallen, moet dat zeker niet nalaten, zo consta teerde dhr. C. Voshol zondagochtend. Er zaten flinke krassen op zijn nieuwe auto en dat is niet leuk. Of de daders daarvan ook zo'n leut hadden, moet eveneens worden betwijfeld. Schapen los Tijdens een dropping met nogal wat verkeer, liepen op de Eerste Dijk scha pen los op de openbare weg. Met wat moeite werden de dieren teruggebracht in de wei voordat er ongelukken ge beurden. Geluidsoverlast Zondagnacht werd in de Bloemenlaan geluidsoverlast veroorzaakt door te har de muziek. De politie deelde een laatste waarschuwing uit. De eigenaar zal zijn installatie voortaan zachter moeten af stemmen. i Kerkstraat 16, 4691 CE THOLEN. Tel.: 01661 - 41 24 Duikerscontrole Krachtens de nieuwe duikverordening dient de politie controle uit te oefenen op duikers. Ze moeten een vergunning hebben en de uitrusting moet in orde zijn. Aan de Gorishoeksedijk hield de politie een oogje in het zeil, maar alles bleek in orde te zijn. Fruitdiefstal In de Scherpenissepolder ontdekte jachtopziener de Wit fruitdiefstal. Een paar jongens waren de schuldigen. De niet zo grote hoeveelheid kwam op het politiebureau terecht. Aanrijding Door het niet voldoende rechts houden van autobestuurder D. uit Poortvliet en D. uit Tholen ontstond donderdagavond omstreeks zes uur op de Lage Markt een aanrijding. De twee voertuigen werden licht beschadigd. Vervolg op pag. 9 zondag 30 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds.L.Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 uur kand.A.W.W. de Ruiter 17.00 uur ds.H.IJzermans, Rotterdam CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEM. IMMANUEL 10.00 uur (H.D) ds.J.J.Roodsant GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur(bed.H;D; ds.G.Mouw 14.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds.Th.W.H.v.d.Heij- den GEREF. KERK 10.00 uur dhr.J.Dalebout, Breda 15.00 uur dhr.A.Verstraatte, Halsteren CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur (bed.H.D) ds.M.D.Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds.C.Vogelaar GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds.Tj. de Jong 18.00 uur ds.J.G.v.Loon OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds.J.G.v.Loon HERVORMDE GEM. REHOBOTH 10.00 uur ds.C.Amesz, Capelle a/d IJs- sel 19.00 uur ds.J.J.Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE vr. 28 aug. 19.00 uur ds.A.P.v.d.Meer, Kinderdijk zo. 9.30, 14.00 en 18.30 18.00 uur lees dienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds.D.J.Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 2 sept. 19.30 uur ds.Ligtenburg, Middelharnis POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur Eerw. heer C.J. de Groot, Nieuw-Lekkerland 18.00 uur Eerw. heer G.Middag, Ben- nekom GEREF. KERK 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hoogerheide 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst do. 3 sept. 19.30 uur ds.J.Koster, Klaas waal SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (bed.H.A) en 14.30 uur (dankz.H.A) ds.A.B.Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur stud. T. van Dijk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds.M.Berg, Zwijndrecht 14.30 uur ds.J.W. de Roo, Zwijndrecht ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Padt. Poortvliet, tel. 01662-400 St.Annaland, Stavenisse, St.Maartens- dijk en Scherpenisse(pat. dr. Van der Bel) Dr. Van der Bel, St.Maartensdijk, tel. 01666-2400 St.Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr.Menger, St.Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen en St.Philipsland Zr.C.Steketee, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9 - 12 u., tel. 01100-15892, tst. 35. DIERENARTS Dr.A.Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. Za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN vr. 28 aug. 14.30 u. Soc. Psych. Dienst, 15.30 Alg.Reclass. Ver. en Bur. voor Le vens- en Gezinsvragen. ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN F.Jelderda,'t Keeten 10, St.Philipsland, tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. '01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS tel. 01666-2954 STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren tel. 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 28 aug. t/m 3 sept. vrijdag 28 3.36- 16.04 zaterdag 29 4.23 - 16.46 zondag 30 5.06 - 17.25 maandag 31 5.51-18.02 dinsdag 1 6.25-18.41 woensdag 2 7.00-19.15 donderdag 3 7.35 - 19.44 za. 29 aug. 16.43 u. Nieuwe Maan ma. 1 sept. 5.51 u. Springtij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2