H' no-S SSfs'H'PWUPSLAHD Plaatselijk nieuws 2.95, BAKKERIJ J.J. VAN OOST PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Woensdag 27 mei 19,81 ouo- P00RTVLIE1 i\^ Abraham Crijnssen gedoopt Vrijdagmiddag van 3 tot 7 uur vele soorten warm gebakken vis. Mossel- en zeevishandel Deurloo Praktijk Dokter Kale GESLOTEN van 1 juni t/m 5 juni Kijkavond in de Regenboog Wat U vers haalt is pas lekker!! j Vrijdag en Zaterdag ADVOCAAT STEI van 5.50 voor i i Al meer dan 50 jaar Uw Warme Bakker Botermarkt 12-14 Groen bij de Veste Clubkampioenschap Batho Schaakcompetitie de Smederij NCVB kreeg nieuwe presidente Toch grandioze kennismakingstocht Verbo-inbraak opgelost Aanrijding bij sporthal Oud— Vossemeer Vaarmiddag Zonnebloem Biljarten Sint— Annaland Schoolkamp Casembrootschool 50 jaar W.H.S. Receptie op maandag 1 juni in de kantine om 19.30 uur. Ieder welkom Volksdansen Burgerlijke stand Stavenisse Inbraak bij juwelier De Graaf Toiletgebouw jachthaven Sint- Maartensdijk. Dia's Koninginnedag Schoolkamp de Rieburch Loos alarm De Bidon Opbrengst alcoholcollecte Op 't nippertje Soos dagje uit Boottocht de Pluumpot Tandje Bij op 742 km Vervolg op pag. 4 WEEKENDDIENSTEN TA.- 'SIMT. VOSStWtW MAARTENSDIJK MNA JACOBAPOIDER De 'Abraham Crijnssen', hef achtste standaardfregat van de Koninklijke marine, is in Vlissingen te water gelaten. De Zeeuw, over wie betrekkelij weinig bekend is, deed voor het eerst van zich spreken tijdens de Vierdaagse en Twee daagse Engelse Zeeslag. Hij was toen commandant van een klein fregat, de 'Zeelandia'. Eind 1666 werd Crijnssen door de Staten van Zeeland, als com mandant van een vloot van enkele klei ne schepen, uitgestuurd naar de kusten var. Amerika, waar de Engelsen de ene na de andere Nederlandse nederzetting veroverden. In 1667 stelde hij daar orde op zaken. In de Chesapeake-baai vero verde hij een Engels oorlogsschip en 20 rijk beladen Engelse koopvaarders. Daarna keerde hij met buit en al terug naar Zeeland. Abraham Crijnssen is la ter als commandeur naar Suriname ge gaan en daar vermoedelijk in 1669 overleden. In Dalempolder is nu nog de Abraham Crijnssenstr. Contr'Escarpe 11 (naast scheepswerf v. Duivendijk) Tholen. Advertentie I.M. 'Eben-Haëzer' over samenleven Niet alleen de leerlingen en het onder wijzend personeel, maar ook de ouders krijgen steeds meer plezier in de projec tavonden, die jaarlijks op de scholen te zien zijn. Dit keer hadden de kleuter scholen en de lagere school Eben-Haë- zer de verschillende samenlevingsvor men als onderwerp. In hun liedjes, taal lessen, rekenlessen en andere theorie- vakken kwamen diverse onderwerpen aan bod. Er werden zelfs reisjes ge maakt. Zo bezocht de 2e klas de fa.Stoop in Bergen op Zoom, een zaak die alles op het gebied van kamperen en recrea tie-buiten verkoopt. Hun onderwerp was dan ook 'de camping'IDe 6e klas stapte op de fiets naar Sint Maartensdijk om op het stadhuis eens het bestuur van de gemeente Tholen onder de loep te nemen. Klas 1 van de kleuterschool had het gezin centraal. Zij tekenden hun ou ders, broertjes en zusjes, en leerden ver schillende liedjes. Klas 2 ging iets ver der, zij bekeken de stad. De molen en de haven waren dankbare onderwerpen om te bouwen en te tekenen. Klas 3 met als thema negers en eskimo's, stelde prach tige iglo's ten toon en ook de oerwoud- taferelen leken net echt. Maar er waren ook liedjes over dit.onderwerp, en werd door de juf het zendingswerk besproken. In klas 1 stond de schaapherder centraal, schapenwol om mee te plakken, een spinnewiel, tekeningen, verhalen, er was allerlei moois te zien. De tent in klas 2, maar ook de leuke verhaaltjes over 'lugtbet' en 'sjerriekens' lieten zien dat er goed geluisterd was. In klas 3 had men het ziekenhuis genomen. Dit viel in twee delen uiteen, het informatief- en ver werkingsgedeelte. Ook de bijbelles kon hierbij worden ingeschakeld, men be handelde het bezoek van Jezus aan Bet- hesda en de Barmhartige Samaritaan. Ook kon men een dia-serie bekijken. De 4e klas maakte een prachtige maquette van een Middeleeuws stadje en wat is beter te kiezen dan Tholen zelf? Men wandelde langs oude wallen, het stad huis werd bezocht, de kerk werd beke ken en het resultaat was voor iedereen donderdagavond tussen 19.00 en 21.30 uur te bewonderen. De gastarbeiders en de vreemdelingen vormden het onder werp voor klas 5. Men bekeek hoe het land van herkomst eruit ziet, er werd een dia-serie vertoond, de godsdienst van de buitenlanders werd besproken en er was een interview met een buitenlands kind. Maar ook de zigeuners en hun leven in de woonwagens werd getekend en na gemaakt. Klas 6 ging de geschiedenis van het bestuur bekijken. Vroeger in het oude stadhuis, nu in het gemeentehuis te Sint-Maartensijk. Op een diaserie en in de werkstukken kon men de vraagge sprekken lezen met de burgemeester, met de wethouder, de gemeentevoor- lichter en vele anderen. Kortomhet wel en wee van b w werd tot de bodem behandeld door deze klas. Neem daarbij de verkiezingen en de politieke partijen die uitgebreid aandacht kregen en de mening van iedere criticus die zegt dat 'een project maar spelen is', wordt be slist gelogenstraft. Want de jongens en meisjes vergeten beslist niet snel, wat ze op deze manier geleerd hebben. Apotheek alleen gesloten op vrijdag 29 mei en woensdag 3 juni. Waarneming voor spoedgevallen dr. Mellema, Hertenkamp 7, tel. 2377. Advertentie I.M. Verkeer', dat was het onderwerp dat op de CNS de Regenboog, en op de beide Peuterscholen, als project was uitgeko men. Gedurende enkele weken werd er ioor alle leerlingen en het personeel iruk gewerkt, en donderdagavond was :r tussen zeven en half negen een expo- litie die door veel kijkers werd bezocht, n de gemeenschapsruimte was het re- ultaat te zien van de kleuterscholen. Zij Scheid van al de (oud)bestuursleden. Voor de nieuwe bestuursleden las zij het gedicht 'Schuilplaats in de Tijd' uit een bundel van Co van 't Hart. Als sluiting werd Gez. 293 gezongen. Tenslotte volgde nog het afscheid van mw.Ha- meeteman. Het koortje dat al die jaren onder haar leiding had gezongen, zong op bekende melodieën enige liederen voor haar gezin. Het bestuur nam met een gedicht afscheid van haar. Het oud ste en jongste lid boden haar namens de gehele afdeling een geschenk aan. hadden met het ruim voof\ handen zijn de waardeloze materiaal zoals dozen, closetrollen enz. wegen, auto's en boten heel mooi nagemaakt. Maar vooral het bezoek van een echte politie-agent met auto aan hun school was een zeer in drukwekkend iets. Zelfs de sirene van de auto werd in wer-, king gesteld. In de le klas, waar de boerderij juist behandeld werd, had de juffrouw het onderwerp aangegrepen om over polderwegen te werken. De 2e klas liet het verkeer in het algemeen zien en de 3e klas, met het verkeer in de straat, was met huizen vol klimplanten en balkonnetjes om naar te kijken. Ook de ontwikkeling van het verkeer, dat in de 4e klas aan de orde was, en waarover de jeugd zoals ook in de andere klassen het theoretische ge deelte in de lessen verwerkte, was heel leerzaam. Klas 5 verdient een compli ment met het 'Verkeer in de lucht', men waande zich op Schiphol en klas 6 liet het 'Verkeer te water' de revue passeren. Ook hier waren prachtig gemaakte stei gers, boten e.d. te zien en niet minder artistieke tekeningen. Uiteraard is het vooral voor de expressievakken belang rijk dat dergelijke projecten behandeld worden. Maar ook van de theoretische kennis blijft op deze wijze heel veel hangen. Voor het leveren en aanbrengen van een betuining aan het talud van 'de Veste' was de fa. gebr.Moerland uit Sint An- naland de met 11.100,- de laagste in schrijver bij de onderhandse aanbeste ding. Aannemingsbedrijf J.Moerland, eveneens uit Sint Annaland, had inge schreven voor 11.800, Op 14 mei zijn de finale-wedstrijden gespeeld van de clubkampioenschappen waar de badmintonvereniging zich de afgelopem 6 weken mee bezig heeft ge houden. De wedstrijden begonnen 's avonds om acht uur en eindigden om elf uur. Daarna vond de prijsuitreiking plaats. De volgende leden kwamen als winnaars uit de bus: gemengd dubbel 1. Ria Contant-Wim Contant, 2. Marion de Korver-Jan Vosselman, dames dub bel 1. Annie Melse-Liesbeth Reiner- man, 2. Marion de Korver-Yvonne Wollendorf, heren dubbel 1. Pieter de Wit-Wim Contant, 2. Bertus Bosman- Jaap Bout, heren enkel 1. Pieter de Wit, 2. Jan Vosselman, dames enkel 1. Ma rion de Korver-Annie Melse, heren en kel verliezersronde 1. Ted van de Berg, 2. Wim de Bie, Dames enkel verliezers- ronde 1. Anneke de Bruin, 2. Ilona Hoogvliet. Marion Korver en Pieter de Wit zijn nu definitief in het bezit gekomen van de wisseltrofees waar zij 3 jaar voor hebben gestreden. Er hebben 53 leden deelge nomen aan deze kampioenschappen. Het bestuur van Batho bedankte alle le den voor hun goede en sportieve inzet. Batho nam zaterdag deel aan een toer nooi in Halsteren. Het team bestond uit: dames dubbel Marion de Korver en Carla Snepvangers, heren dubbel Henk Korstanje en Eric Verschoor, gemengd dubbel: Liesbeth Reinerman en Peter Nijs. Ze eindigden in poule B op de 2e plaats. Gedurende de winter tot eind april werd in het koffie- en theehuis 'de Smederij' een schaakcompetitie afgewerkt. Win naar werd Ko Koekkoek, 2e was Joop Groeneveld en 3e Jan Korstanje. Zij ontvingen als prijs een aardewerk schaakstuk, door een Thools kunstenaar vervaardigd. In oktober wil men met een nieuwe competitie beginnen De laatste seizoenvergadering was te vens de laatste vergadering voor mw. M.C.Hameeteman-v.d.Sluys, presiden te. Zij afscheid na 4 jaar op de presi dentezetel te hebben gezeten wegens vertrek naar Middelharnis. De opening begon met het zingen van Ps. 93: 1 en 4. Haar meditatie was uit Matth. 5: 16. Als spreker was dhr.J.Thurmer sr., directeur van Shipmate Vlag, uitgenodigd. Hij opende met een stukje te lezen uit Jes.: "Hij zal een banier opheffen onder de volkeren". Hieruit blijkt hoe oud de vlaggen al zijn. Literatuur over vlaggen is er bijna niet te vinden. Dhr.Thurmer legde de betekenis van de diverse vlag- genkleuren uit. Het symbool van de vlag is de eenheid en onafhankelijkheid van het hele volk. Na de pauze toonde hij met zijn echtgenote verschillende vlag gen, waarvan de meeste door hemzelf waren ontworpen. Hij liet ook de ko ninklijke standaard zien. Na de 2e pauze was de bestuurswisseling aan de orde. Na lang zoeken is het bestuur voltallig geworden met als nieuwe presidente mw.S.W.Tichem-Zachariasse, 2e presi dente mw.S.Geluk-van Splunter. Mw.D.Blauza-Kleppe is propagandiste Mw.Hameeteman nam in dichtvorm af- Adverientie I.M. Dat de watersporters, die met hun boot ligplaats hebben aan de (nog steeds niet voltooide) steigers in de Eendracht nader met elkaar kennis wilden maken, bleek uit de enorme toeloop voor deze kennismakingstocht van de Kogge op zaterdag 23 mei. Niet minder dan 49 boten met een totale bemanning van circa 200 peronen had ingeschreven voor deze tocht. Op het palaver, dat plaats vond bij het 'Praetuus' op de ha ven, werd het doel voor deze tocht uiteengezet, waarbij er ook op gewezen werd dat iedereen voor zichzelf moest beslissen of hij het gezien de weersom standigheden (windkracht 4-5) verant woord vond om mee te doen. Uiteinde lijk zijn ongeveer 35 boten om kwart voor tien uitgevaren, die ook de tocht naar Yerseke hebben volbracht. Voor de zeilers was er een uitermate goede wind, zodat het vanaf de Thoolse dijken een fascinerend gezicht was deze boten met elkaar te zien wedijveren; de motorbo ten werden af en toe rijkelijk overspoeld met buiswater, hetgeen een spectaculair gezicht opleverde. Bij Yerseke dreigde het wat uit de hand te 12 lopen, omdat enkele tonnen niet op hun plaats lagen, zodat verscheidene boten omhoog voer den in de nabijheid van de haven. Dankzij echter de hulp van de RP te water en andere behulpzame water sporters waren de meeste boten weer snel vlot en kon worden afgemeerd in de nieuwe vissershaven. Door het Product schap voor Vis en Visserijproducten werden de watersporters gastvrij ont vangen in de nieuwe veilinghal, waar een prachtige film werd vertoond over de mossel- en oestercultuur. Diverse le den die met hun boot de tocht niet kon den maken waren ondertussen naar Yerseke gekomen, zodat men gezien het aantal perso nen genoodzaakt was de film twee keer te vertonen. Ondertussen werd in de werkhal een heerlijke lunch verzorgd door enkele leden van de ve reniging waar een ieder zich tegoed aan kon doen. Nadat iedereen gesterkt en gelaafd was, werd om half drie de te rugtocht naar Tholen aanvaard, zodat iedereen om vijf uur weer aanwezig kon zijn in café De Kroon waar een heerlijk koud buffet uitnodigend stond te wach ten, uiteraard aangevuld met de nodige drankjes. Pas nu kwamen de tongen goed los en werden en werden links en rechts de nodige contacten gelegd, zodat tegen zeven uur de wind aangewakkerd was tot windkracht 8 om daarna lang zaam af te nemen zodat het om negen uur windstil werd in het café. Al met al kan de W.S.V. 'de Kogge' terugzien op een geslaagde tocht waar vele nieuwe leden de sfeer in de vereniging hebben kunnen proeven. De in ons vorig nummer vermelde in braak bij Verbo op het eind van de vluchthaven is al opgelost. De politie heeft een drietal Belgen aangehouden, die na verhoor bekenden de diefstal te hebben gepleegd. De meeste gestolen goederen zijn terug, maar niet het geld. De daders, die op een binnenschip voe ren, waren voor en na de inbraak bij Verbo geweest, o.a. om te telefoneren. Op 21 mei om 21.00 uur ontstond bij de sporthal in de Zoekweg een aanrijding, maar de dader is doorgereden. De auto van mevr. J.C.C.V. stond op het par keerterrein, toen een andere bestuurder de auto raakte, Twee mensen zagen het echter gebeuren en konden het auto nummer aan de politie meedelen. Het onderzoek wees uit, dat F.R. uit Oud- Vossemeer de aanrijding had veroor zaakt. Een 25 tal zieken en bejaarden heeft woensdagmiddag op uitnodiging van de Zonnebloem een vaartocht gemaakt over het Schelde-Rijnkanaal en de Oos- terschelde. In de haven van Tholen werd ingescheept op het motorschip 'de Een dracht' en door het fraaie weer was het zelfs mogelijk voor een aantal gasten om deze trip bovendeks mee te maken. De tocht duurde ongeveer drie uur, met als verste punt Rilland Bath, waar na een korte vaarstilstand de terugtocht begon. Op Hemelvaartsdag nemen 8 zieken deel aan een regionale Zonnebloemdag op Sint Marie in Huijbergen. Deze be gint om half tien met een kerkdienst, gevolgd door gezamenlijk koffie drin ken, een wandeling, een lunch en een ontspanningsprogramma tot half vijf. In de strijd om de Vosmeercup verloor Nooit Gedacht de thuiswedstrijd tegen de Poedelaars met 4-7. Kortste partij J.Mosch 25 beurten. P.v.Treyen- J.v.Gorsel 2-0, P.Steyns-L.Klippel 0-2, J.Mosch-A.v.Poortvliet 2-0, M.v.Hees- P.BevelanderO-2, T.v.d.Logt-M.Pipping 0-2. Ook de Treffers hadden een minder goede dag door thuis te verliezen van KOT met 2-9. D.Polderman kortste partij met 20 beurten, C.Wessels hoogste serie 29 caramboles. J.Burgers-D.Pol derman 0-2, C.Burgers-C.Wessels 0-2, B.d.Hollander-T.Schot 2-0, J.Etienne- H.v.Dalen 0-2, J.Geuze-J.Schetters 0-2. Lachende derde was koploper WIK, dat zelf niet speelde. Ze hebben nu 48 pun ten uit 6 wedstrijden, gevolgd door KOT met 37 uit 7, de Poedelaars 35 uit 6, de Treffers 33 uit 6 en Nooit Gedacht 23 uit 7. Deze week speelt WIK tegen Nooit Gedacht en de Poedelaars treft de Tref fers. Nu al weer voor de vijfde keer hebben klas 4, 5 en 6 van de Casembrootschool een bezoek gebracht aan Schouwen- Duiveland. Na de nodige voorbereidin gen, zoals het zoeken van medewerkers, afspraken maken, project samenstellen en in de klas uitvoeren, routes controle ren en uitzetten, inkopen doen, fietsen controleren, inpakken enz., vertrok een stoet van ongeveer 70 enthousiastelin gen per fiets naar de pont van Zijpe. En ook al was iemand bang, dat ze niet al lemaal tegelijk aan de overkant konden komen, dreven ze rustig richting Schou wen. De eerste stop was bij de Blauwe Keet, waarna de hele stoet, compleet met paardentrailer voor de bagage, naar de tweede stopplaats bij Zierikzee ver trok. Het schitterende weer zorgde er voor, dat ze al omstreeks elf uur op het kampterrein waren. Daar kon iedere groep zijn hut uitkiezen, koffer uitpak ken, rusten of spelen. Duinen, strand en dorp waren het doel van de middag. De avond werd aangenaam besteed met een speurtocht, gecombineerd met spellet jes. Dat geheel was tot in de puntjes verzorgd door de oudercommissie, die ook had gezorgd voor een prijsje voor elk kind. Ook de leiders van de groepen moesten hun beste beentje voor-zetten; zij kregen ook een aantal vragen te beantwoorden, teneinde het eindresul taat voor elke groep een goed aanzien te geven. De tweede dag werd een bezoek gebracht aan de Deltawerken in de monding van de Oosterschelde: eerst per fiets naar Burghsluis en vervolgens met de bus naar Neeltje Jans. Nadat al les bezichtigd was, ging het weer op de fiets, door de duinen, naar de uitkijkto ren en de dorpen Burgh en Haamstede, waar o.a. nog gekeken werd naar het mooie kasteel, waar volgens sommigen nog een echte ridder en zijn vrouw wo nen. De avond werd gevierd met een gezellige bingo, waarna de groepen in de hutten nog een uurtje met elkaar konden proberen een gezellig avondje te vieren. Omstreeks elf uur moest het stil zijn op het buitenterrein, hetgeen de kinderen goed begrepen, terwijl de leiding er op toezag, dat campinggasten uit de omge ving niet in hun rust werden gestoord. Vrijdagmorgen was het na de grote schoonmaak inpakken en wegwezen. Maar niet, dan nadat kinderen en lei ding van de kampbeheerders een com pliment hadden gekregen, dat alles zo keurig netjes was opgeruimd en schoongemaakt. Voor de terugweg was gekozen voor een tocht langs de dorpen aan de noordzijde van Schouwen-Dui- veland, met als eindpunt Aqua Delta in Bruinisse. Jammer genoeg moesten de kinderen nadat ze verschillende mooie plekjes hadden bekeken, een eind in bar slecht weer gaan fietsen. In Bruinisse aangekomen, was ook de regen- en on weersbui uitgewoed, maar alles en iedereen was zo nat geregend, dat eens gezind besloten wérd maar naar huis te fietsen. De goede stemming was er ech ter niet door bedorven: "Alle eendjes zwemmen in het water", werd er gezon gen. Teruggekeerd bij de school, werd het dorp opgeschrikt door massaal bel gerinkel, zodat het onmogelijk was niet te merken dat de leerlingen terugge keerd waren. Bij monde van dhr.v.d.Broek en dhr.A.Scherpenisse werden alle medewerkers bedankt voor hun inzet. Met een bloemetje werd iedereen uitgenodigd zich volgend jaar weer beschikbaar te houden. Advertentie I.M. Woensdagavond 3 juni a.s. is er om half acht een volksdansavond in het Dorps huis. Twee Smerdiekse volksdansgroe pen zullen daaraan hun medewerking verlenen, te weten de bejaardengroep 'de Zeeuwse Reien' en de huisvrouwen- groep 'Op Eigen Benen'. De avond is gratis toegankelijk voor alle belangstel lenden. Misschien dat deze volksdans- vonk ook naar ons dorp overslaat. Geboorte: Helena Alida dv J.G.v.Vliet en A.N.Kornet, Iman zv P. de Witte en J.J.Goedegebuure. Huwelijk: Pieter J.Ridderhof 24 jr. met Jannetje Lindhout 21 jr. Overlijden: Marinus Leendert van Zet ten 80 jr. wv K.A.Goedegebuure, Jacob Scherpenisse 74 jr. ev E.Moerland, Ma rinus Wessels 75 jr. wv K.v.d.Gouwe, Hendrik Rijnbergél jr. wv M.F.Weijler, Rachel Quist 81 jr. n.g., Magretha Lig- tendag 88 jr. wv J.J.v.d.Klooster. Omstreeks half drie in de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in de winkel van horlogerie De Graaf in de Voorstraat. Er werden aan de voor zijde 2 ruiten ingegooid en vervolgens wat artikelen ter waarde van een 600,— meegenomen. De door de ste nen veroorzaakte schade is echter nog vele malen groter. Het heeft zich in een paar minuten afgespeeld. Omwonenden hoorden wel glasgerinkel maar tege lijkertijd ook een auto wegrijden. Eer men tijd kreeg naar buiten te kijken was er niets meer te zien. De auto werd te ruggevonden bij het rampbeeld tussen Stavenisse en SintMaartensdijk, waar de daders waarschijnlijk volgens de sporen in een andere auto zijn gestapt. De re cherche heeft de zaak in onderzoek. Woensdag 3 juni wordt vanaf half 7 voor de ZENDING OUD PAPIER op gehaald. Advertentie I.M. De fa.J.P.Letzer en Zn. was met 49.978 gulden, exclusief btw, de laagste bij de aanbesteding voor de bouw van een toi letgebouw aan de Molendijk. Er komen twee douches en vier toiletten bij de molen, met name voor de gebruikers van de jachthaven. De fundering is in middels al gestort. De andere twee in schrijvers waren Muller-Franke uit St. Maartensdijk voor 54.750 en J.K.Krijger en Zn. uit Poortvliet voor 59.900 gulden. In de recreatiezaal van 'Sint Maartens- hoF was er donderdagavond een gezel lige avond voor de bewoners en het personeel van het bejaardentehuis. Er stond tevens een vertoning van Konin ginnedagdia's op het programma. 30 April in geuren en kleuren. Des te leuker voor de oudjes omdat het feest zich dit jaar in en rond het bejaardentehuis af speelde. De dia-serie werd gevolgd door nieuwe bingo-spelletjes. Donderdag 18 juni staat er voor de bewoners, het per soneel en belangstellenden van buitenaf een bootreisje naar Zierikzee op het programma. Men vertrekt half negen en dient zich op te geven bij het bejaar dentehuis, tel. 2952 Vrijdagavond 29 mei rommel ophalen voor Euterpe. Advertentie I.M. Woensdag 13 mei vertrokken de leer lingen uit klas 6 naar de bossen van Bergen op Zoom. Na een voorspoedige reis kwamen de kinderen om half elf in Boslust aan. Het thema van het kamp- gebeuren stond in het teken van de ver kiezingen. De leerlingen hadden zich verdeeld in 5 zelfbedachte partijen en hadden reeds op school allerlei activi teiten ter voorbereiding ontplooid. Er was een leuke partijnaam bedacht, een vlag ontworpen, een lied ingestudeerd, een toneelstukje geschreven. Dit alles om op het schoolkamp zo goed mogelijk voor de dag te komen. Tijdens de eerste dag van het kamp moest de voetbal ploeg de overige leerlingen verlaten om in voor het Zeeuws kampioenschap te strijden. De kampactiviteiten bestonden o.a. uit een slagbalcompetitie, volley balwedstrijden, bosspelen, een spelcir- cuit, volksdansen, een schaakcompetitie en een toneelavond, 's Woensdags kwam boswachter Dekkers om samen met de kinderen een flinke boswande ling te maken. Tijdens deze wandeling is er veel over het bos verteld. Ook werd manege Molenzicht bezocht. Vrijdag middag werd de thuisreis aanvaard. Vermoeid en voldaan kwam men in Smerdiek terug. Hiermee was dan ook tevens een einde gekomen aan een twaalfjarige periode Boslust. De Rie burch zal voortaan een ander kamp moeten zoeken. De kampeergelegen heid wordt afgebroken. Vele Smerdiek se kinderen hebben hier onvergetelijke dagen doorgebracht. (Aangezien er op grond van onjuiste in formatie onvolkomenheden in het ver slag van klas 5 in de EB van 21 mei stonden - wat de redactie betreurt - volgt hier het verslag van de schoolleiding.) Op maandag 11 juni vertrok klas 5 van de ols de Rieburch om half negen op de fiets richting 'Boslust' te Bergen op Zoom. De heenreis verliep zonder on gelukken en na enige keren gestopt te zijn, arriveer de de groep om 11.00 uur in Boslust. De bedden werden opge maakt en voor de lunch werd er een be gin gemaakt met een slagbal- en lijn- balcompetitie. 's Middags werd er een 'Vossejacht' in het bos gehouden en voor het avondeten nog een aantal sluipspe- len zoals bv. smókkelspel, douanespel e.d. Na het avondeten werd er verder gegaan met de lijn- en slagbalcompeti tie. Omstreeks 21.30 uur begon het nachtgeluidenspel. Met behulp van eni ge muziekinstrumenten werden dieren nagebootst, die de kinderen moesten vonden. Om 23.00 uur was het wassen en naar bed gaan. De volgende dag kre gen de kinderen een rondleiding van de boswachter. Er werd over het bos verteld en ze zagen zelfs een ree. 's Middags hebben de kinderen nog aan volksdan sen gedaan. Als avondeten kregen de kinderen soep en werd er buiten in groepen gebarbecued. Nadat alles was opgeruimd en afgewassen was het tijd voor de 'grote avond'. Alle groepen voerden een programma op, dat in het teken stond van de verkiezingen. Voor het slapen gaan werd het avondspel 'de Tijgerjacht' nog gehouden. Opde laatste dag, 'woensdag' werd in Bergen op Zoom het Markiezenhof bezocht. De kinderen brachten daar een interessante morgen door. 's Middags werd de te rugreis naar Sint Maartensdijk aan vaard. In Thole")» werd nog gestopt voor een ijsje en om 16.00 uur kwamen de kinderen verbrand en moe terug van een geslaagd kamp. donderdag 28 mei, Hemelvaartsdag en zondag 31 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE do. 9.30 uur ds. L. Wüllschleger zo. 9.30 uur kand. D. Siebelink, Brakel 14.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF.KERK do. 9.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter zo. 10.00 uur ds. D. Groenendijk, Sleeuwijk 17.00 uur kand. P.A. Stam, Etten-Leur CHR.GEREF.KERK do. 10.00 uur leesdienst zo. 10.00 en 18.30 uur ds. P. den Hartog, Veenendaal GEREF.GEMEENTE do. 10.00 uur ds. G. Mouw zo. 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL do. 10.00 uur ds. P.v.d. yeer, Ridderkerk zo. 10.00 uur ds. J.J. Roodsant R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. m. OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE do. 10.00 uur ds. Th. W.H.v.d. Heijden zo. 10.00 en 18.30 uur ds. Th. W.H. v.d. Heijden De brandweer rukte zaterdagmorgen om half twaalf uit na een brandmelding op het terrein van de Thoolse Beton In dustrie aan de Sportlaan. Kort daarvoor waren grote zwarte rookpluimen te zien, maar voor de brandweer viel er niets te blussen. Loos alarm, zodat men onver- richterzake naar de kazerne terugkeer de. 15 Renners van de 'Bidon' stonden zon dagmorgen om megen uur weer naast de fiets om een rit van 56 km. af te leggen. Een dreigende lucht, maar daar bleef het gelukkig bij. Via Halsteren en Steenbergen keerde men terug naar het clublokaal. Maandagavond vetrokken er evenveel leden. Het wisselende weer type van die dag voorspelde weinig goeds. Een ware pechrit. Tijdens de 40 af te leggen kilometers waren er maar liefst 6 lekke banden, natte fietsers en een valpartij. Ad van de Hoek kwam ten val doordat een kat voor zijn wiel de straat overstak. Het liep gelukkig slechts met wat schaafwonden af. Een hevige on weersbui drukte de grootste stempel op de rit. De collecte voor de strijd tegen het al coholisme heeft een bedrag opgeleverd van 445,35. Het bestuur van de Na tionale Commissie en haar Collecte-' Commissie dankt voor dit resultaaj alle gevers en collectanten. In de Vier Meistraat deed zich donder dagmiddag bijna een herhaling voor van de wateroverlast van 1971De straat, het laagste punt van het dorp, stond binnen korte tijd blank na een hevige wolk breuk. In tegenstelling tot 10 jaar terug bleef het interieur van de huizen ge spaard. De gemeente-opzichter consta teerde geen schade en de brandweer hoefde er met de waterpomp gelukkig niet aan te pas te komen. De sinds de wateroverlast van '71 bestaande nieuwe en grotere riolering kon het werk met veel moeite aan. De Soos maakte woensdag 20 mei een reisje naar het oosten des lands. Een ge zelschap van 54 mensen stapte om half acht 's morgens voor het bejaardente huis in de bus. Via Bergen op Zoom- Den Bosch kwam men in de mooie Oost-Brabantse plaats Grave aan. Het was tijd voor een koffiestop, bijna 2 uur na het vertrek. Via Mook ging men de provinciegrens van Gelderland over in een mooie omgeving van bos en onder een stralend zonnetje. Groesbeek, Berg Berg en Dal, Nijmegen en Arnhem trokken aan het zicht voorbij. In het Apeldoornse restaurant 'de Julianato- ren' werd een koffietafel aangeboden. Na deze maaltijd werden de Konink lijke stallen met een bezoek vereerd. Na dit hoogtepunt van de dag reed de bus over de Grebbeberg door de Gelderse Vallei en de Betuwe naar het diner in 'de Ster' in Nieuwkuyk. De avond viel en de gezelligheid kende geen tijd, want om elf uur was men pas terug in het dorp: het einde van een lange, warme en vooral gezellige dag. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel.' 01666-2639. Advertentie IM Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het bedrijf, nodigde timmerfabriek de Pluumpot alle medewerkers en hun gezin uit voor een boottocht. Zaterdag middag ging men vanaf de haven van Sint Annaland buitengaats. Er volgde een bootreis via het Zijpe, Krammer, Grevelingendam, werken Philipsdam, Volkerak, Haringvlietsluizen, Willem stad, Moerdijkbrug, Biesbosch en Drimmelen. Daar werd ontscheept en ging men aan tafel voor een koffie maaltijd. Rond acht uur werd in een touringcar terug naar Sint Annaland gereisd. Het minder goede weer heeft met name de tien deelnemers aan de maandagrit tegengewerkt. Tussen Oud-Vossemeer en St.Annaland werd een kwartier be schutting gezocht tegen de hevige re genval. De rit werd toen ingekort tot 35 km. Zondag fietsten negen leden 72 km naar Nieuw-Vossemeer en Wouw. Kees v.d.Berge en Ron v.d.Graaf voeren met 742 km het klassement aan, gevolgd door Witte Andriesse met 699, Hans v.d.Ree met 694 en Dik Geluk met 659 km. Zaterdag 6 juni wordt vanaf acht uur een dagtocht naar Schouwen-Dui- veland gefietst over 130 km. GEREF.KERK do. 10.30 uur ds. J. Noordhof, Tielot (B) zo. 10.0(0 en 15.00 uur ds. J. Legner, Vlaardinge CHR.GEREF.KERK do. 10.00 uur leesdienst zo. 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. P. den Hartog, Veenendaal GEREF.GEMEENTE IN NED. do. 10.00 uur leesdienst zo. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK do. 10.00 uur H.M. za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.M. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE do. 10.00 uur ds. M.D. Geuze zo. 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF.GEMEENTE do. 9.30 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 4 juni 19.30 uurds. J. Koster, Klaas waal GEREF.GEMEENTE IN NED. do. 9.45 uur leesdienst zo. 9.45 ,14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE do. 10.00 uur ds. J.G. van Loon zo. 10.00 uur ds. L.Wüllschleger 18.00 uur ds. A.B. Cysouw OUD.GEREF.GEMEENTE do. 9.30 en 14.30 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE do. 9.30 uur ds. W.J. op 't Hof, Ouddorp 14.30 uur ds. J.G. v. Loon zo. 10.00 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH do. 10.00 uur ds. J.J. Roodsant zo. 10.00 uur ds. Stegeman, Ridderkerk 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF.GEMEENTE do. 9.30 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 4 juni 19.00 uur, dhr. A.P.v.d. Meer, Kinderdijk GEREF.GEMEENTE IN NED. do. 9.30 uur leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H.M. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do. 9.30 uur ds. D.J. Budding zo. 9.30 en 14.30 ds.D.J. Budding GEREF.GEMEENTE do. 11.00 uur ds. G. Mouw zo. 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst do. 4 juni 19.30 uur ds. Bac, Oostkapelle POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE do. 9.30 uur ds. Tj. de Jong zo. 10.00 en 18.00 uur ds. Th. de Jong GEREF.KERK do. 10.15 uur kand. A.W.W. de Ruiter zo. 10.00 uur kand. C. Daleboudt, Ze venbergen 14.30 uur ds. D. Groenendijk, Sleeuwijk GEREF.GEMEENTE do. 10.00 uur leesdienst zo. 10.00, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE do. 9.30 uur ds. A.B. Cysouw zo. 9.30 ds. A.B. Cysouw 14.30 ds. H. Binnenkamp, Strijen GEREF.GEMEENTE zo. 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF.GEMEENTE do. 9.00 uur ds. M. Pronk, Dordrecht zo. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK do. 8.15 uur ds. J.H.J. Hofman, Vrede rust zo. 10.00 uur, 15.00 uur kand. C. Dale boudt, Zevenbergen ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) do. en weekend Dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) do. Dr. v.d. Bel, Sint Maartensdijk tel. 01666-2400 weekend Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer do. Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-2500 weekend Dr. De Groot, Nieuw Vosse meer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St. Philipsland do. Zr. N. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 weekend Zr. S. Schot, Tholen, tel. 01660-3727 GESLACHTSZIEKTEN: Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9 - 12 uur, tel. 01100-15892, tst. 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 29 mei 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Medisch Opvoedk. Bur. en Bur. voor Levens- en Gezins vragen, 16.30 uur Consultatiebur. voor Alcohol en Drugs ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN: F. Jelderda, 't Keeten 10, Sint Philips land tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 23!, Middelburg' tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN 29 mei/ 4 juni vrijdag 29 zaterdag 30 1.20-J4.01 zondag 21 maandag 1 dinsdag 2 woensdag 3 donderdag 4 12.52 2.28 - 15.02 3.22 - 15.53 4.12- 16.39 5.01 - 17.25 5.49- 18.12 dinsdag 2 juni Nieuwe Maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2