Van de Luyster Fliplandse raad blij met nieuwe burgemeester Wie leest dit Z E E UWS E STATEN IN BE HOEP Voorzichtig met begroting 1982 ZEELAND IN DE PEN Gem.Mavo won VAN HEREL DE KOK Kiezen of delen 22 mei COMMISSIES Bestuurlijke organisatie Voortgezet onderwijs PAK EVEN UW ZAKBOEKJE AANVRAGEN DOW CHEMICAL PROVINCIALE INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 Provinciale staten vergaderen vrijdag 22 mei, 10.00 uur, in de statenzaal. Abdij 11Mid delburg. De vergadering is, zoals altijd, openbaar. Rechtsgeding over erfpachtscanon Verbetering kruispunt Bemhardweg Borsselsedi jk (Borssele) Subsidies restauratie monumenten Oosterse helde- beleid Streekplan Midden-Zeeland Uitbreiding personeel voor milieuzaken Inrichtingskosten kantoor provinciale waterstaat Ontwerp bouw nieuwe veerboot Dwarsschroeven pont Prins Willem Alexander Onverwachts Content VAN HERELDE KOK gezelligheid en echte warmte levert U sfeerrijke open haarden Welzijnsorgaan Tholen vergaderde Natres Tholen schoot in de Harskamp WEDVLUCHTElQy^ Donderdag 14 mei 1981 ABDIJ IEL Een uiteenlopende Hoeveelheid voor stellen komt aan de orde. Gs stellen de staten voor hen in de ge legenheid te stellen een rechtsgeding te voeren tegen Van der Rest. Nautic bv in Kats. Sinds 1972 heeft dit bedrijf erf pacht over een deel van het havenpla teau en het water van de voormalige veerhaven in Kats. Van der Rest Nautic fabriceert jachten, maar men is ook begonnen met een jachthaven en dat laatste is niet toegestaan. In de eerste plaats is de haven er niet geschikt voor en bij de inrichting van de Oosterschel- de wordt Kats ook niet genoemd als jachthaven. Via overleg kon niet bereikt worden, dat aan de activiteiten een eind kwam. Gs willen het nu via de rechter afdwingen. De staten moeten beslissen over een krediet van 16.500,— voor het ma ken van een verbeteringsplan voor het kruispunt; om de verkeerssituaties zo goed mogelijk te maken worden tus sentijds stroken voor afslaand verkeer gemaakt op de hoofdrijbaan en ver- keersgeleiders op de zijwegen Bijna 300.000,— aan subsidies wordt gevraagd voor restauratie van de Grote Kerk en kademuren in Zierikzee; de korenmolen Windlust in Hoek en de kerk met kerktoren in Kortgene. De staten wordt geadviseerd de be leidsvisie van de stuurgroep Ooster- schelde over te nemen zodat een be- Gs willen rechtsgeding tegen exploitatie jachthaven Kats. Staten vergadering leidsplan opgesteld kan worden. Op het aangaan van een bestuurlijke overeen komst komen gs later nog terug. Gs stellen voor het voorontwerp streek plan Midden-Zeeland te aanvaarden, waarna de diensten gaan werken aan het maken van het ontwerp, dat de sta ten te zijner tijd ter vaststelling krijgen aangeboden. Het voorontwerp is be handeld in zo'n 1 5 inspraakgroepen en de inspraakresultaten en de reacties van diverse instanties zijn op sommige pun ten verwerkt. De laatste jaren is de milieuwetgeving nogal uitgebreid en daardoor is perso neelsuitbreiding op dit onderdeel van provinciale taken nodig. Het rijk geeft een bijdrage in de aanstelling van vier mensen. Het kantoor van provinciale waterstaat in Middelburg wordt uitgebreid en voor de inrichtingskosten vragen gs aan de staten een bedrag van ruim vier ton. Het gaat om meubilair, benodigdheden voor teken- en rekenkamers, inrichting van een chemisch/biologisch laboratorium en een geluidslaboratorium etc. 1 miljoen is gemoeid met'de ont- werpkosten voor een dubbeldeks veer boot voor het veer Vlissingen-Breskens. Als de bouw van de vaste oeververbin ding niet door zou gaan, komen deze kosten voor rekening van het rijk; als de brugtunnel er wel komt moet Zeeland zelf betalen. Voorgesteld wordt de op dracht voor het bouwontwerp te verle nen en een reserve te vormen, waaruit de kosten betaald kunnen worden. Op de dubbeldeksveerboot Prins Wil lem Alexander, die vaqrt op het veer Kruiningen-Perkpolder, moeten dwars schroeven aangebracht worden, waar door het manoeuvreren bij dwarswind en lage vaars'nelheid goed kan gebeu ren. Door gebruik te maken van dwars- Jannes van de Luyster, geboren in 1 789 te Hoofdplaat en overleden in 1862 in Zeeland, staat Michigan in de USA, wordt beschouwd als de stichter van het Amerikaanse dorp, met de naam van onze provincie." Zo begint het artikel in het Zeeuws Tijd schrift 1981, nr. 2, dat een levensbe schrijving behelst van een man die bij zonder veel voor zijn gelóóf over had. Hij vindt dan ook dat psalm 77 aan hem is bewezen: "Gij zijt die God die won deren doet. Dat woord wonderlijk aan mij, Jannes van de Luyster, ouderling van de afgescheidene Gemeente Borse- le, Provincie Zeeland, Eiland Goes (zuid-Beveland) in Europa en aan mijne vrouw Diena Naeije, en onze zeven kinderen en zes kindskinderen (beves tigd)." Van de Luyster was een telg uit een oud Fliplands geslacht dat zich kort na de herdijking in 1 645 op het eiland vestig de. Oorspronkelijk heette de familie "Eggebeen", maar deze naam veran derde in "Van de Luyster", genoemd naar de kreek die dwars over het eiland liep. In de 1 8e eeuw duikt de naam - na verdwenen te zijn van Sint-Philipsland - weer op in het land van Cadzand. Wat heeft Jannes van de Luyster bewogen - na een tijd van goed boeren op een hof stede in Borssele - ons land te verlaten en naar Amerika te gaan? De reden heeft hij in zijn dagboek be schreven: "Alzoo ook in Nederland, ja in Europa, daar het Evangelie zoo vele eeuwen geschenen heeft maar nu ook van de massa verworpen, die tot een Op 1 9 mei om 1 1.00 uur behandelt de AROB-commissie uit gedeputeerde sta ten het bezwaar van mevrouw mr. B.C.M. Duret-Wösten uit Bergen op Zoom. Mevrouw Duret maakt bezwaar tegen een beslissing van de commissaris van de koningin, namens twee inwoners uit Bergen op Zoom. Het is een zaak op grond van de algemene bijstandswet. De zitting is openbaar en wordt gehou den in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 in Middelburg. schroeven en niet van boegschroeven hoeven de fuiken niet aangepast te worden. De staten moeten voor de voorziening 7,3 miljoen beschikbaar stellen. De minister van verkeer en wa terstaat heeft meegedeeld mee te willen werken aan de voorziening. Zoals gezegd vallen alle beslissingen op vrijdag 22 mei en iedereen kan er getui ge van zijn. De drie Fliplandse raadsfracties zijn blij met de benoeming van een nieuwe burge meester, maar edereen is referendaris T.A. Vogel uit Kampen een onbeschreven blad. "We ns positief opstellen en we hopen dat hij een hele steun voor en ook tot zegen van de bevolking zal zijn" zei CDA-wethouder A. Kosten. as het voor het CDA en de PW een grote verrassing, SGP-fractievoorzitter L. den Engelsman verwachtte de benoeming deze week wel. "Ik ben blij dat het een SGP'er is, maar in de eerste plaats is het een burgemeester voor heel de gemeente, tenminste dat hoop ik. Hij kan niet door dezelfde bril kijken als ons". Den Engelsman was destijds wel geschrokken van de profielschets van CDA en PVAB die zich voor een CDA burgemeester uitspraken. "Dat was toen 4 CDA en 3 SGP, terwijl van Velzen en van den Berg bestuurlijk toch goed waren. Toen we op 20 maart naar de commissaris gingen voor een geprek, wisten we dat het een SGP'er werd. Ik twijfelde wel niet aan het gezonde verstand van de commissaris, maar de profielschets was toch anders. Je moet het echter per provincie bekijken en de hele voordracht van drie mensen was SGP. Van de 22 sollicitanten waren er ook 14 SGP'ers. Dhr. Vogel is nu de elfde SGP-burgemeester in ons land. Een dag na het gesprek met de commis saris wist ik zijn naam. Flipland had recht op een SGP-burgemeester zei de commis saris op 20 maart en toen was ik al een klein beetje gerustgesteld, 't Viel nu mee. We zijn bijzonder ingenomen met deze benoeming, al moet je de man nog leren kennen. Naar de mens gerekend zal hij wel twee periodes van zes jaar in St. Philipsland burgemeester kunnen zijn want op je 58e ga je niet zo gauw meer naar een andere gemeente. Aan de leeftijd tilden wij niet zo zwaar in de profielschets. Ik ben ook echt blij voor wethouder Walpot dat we nu een nieuwe burgemeester hebben, want naast je gewone werk is het toch een zware taak", aldus den Engelsman Voor CDA-wethouder A. Kosten (frac tievoorzitter J. de Jager was maandag avond niet bereikbaar) kwam de benoe ming volslagen onverwachts. "Nadat de voordracht bij de minister was is het wel snel gegaan. Wij zijn gelukkig dat er een nieuwe burgemeester is omdat er toch een machtige berg tijd en werk in besprekingen en vergaderingen gaat zit ten. Als wethouders zijn we maar ama teurs. Dat we partijpolitiek teleurgesteld zijn met een SGP'er is een te zwaar woord We hadden er rekening mee gehouden dan het een SGP'er werd. We respecteren de voordracht en de benoe ming en treden dhr. Vogel heel voorko mend tegemoet. We zullen hem een kans geven om zich waar te maken. We zullen hem open tegemoet treden", al dus de CDA-wethouder. "Ik bin blie", waren de eerste woorden van PVAB-fractievoorzitter C. den Bra- ber, toen we hem een reactie Vroegen op de benoeming van burgemeester Vogel. "Het is leutig wanneer de erop zit. De waarnemer heeft het goed gedaan, maar het is toch fijn dat we weer een eigen burgemeester hebben. Het is stil geweest rond de benoeming en daarom kwam het telefoontje maandagmiddag als een donderslag bij heldere hemel. Ik had dat in juni of juli pas verwa Je probeert een CDA-burgemeester te krijgen - dat mag tegenwoordig, dat is toch ons recht - maar nu moeten we genoegen nemen met een SGP'er. We zijn er content over en ik denk iedereen wel. Van dhr. Vogel weten we totaal niets, maar we hopen goed met hem samen te werken" aldus den Braber. borchwerf 8. postbus 120. kromme elleboog 23, postbus 15, 4700 AC roosendaal. tel. 01650-32900. 4650 AA steenbergen, tel. 01670-63940. Het algemeen bestuur van het Welzijn sorgaan Tholen nam tijdens de vorige week gehouden vergadering al de begro ting 1982 in behandeling. Dit werd nodig geacht, nu er de kans is, dat de gemeente in plaats van het rijk de beleidsbeslissing voor dat jaar moet nemen decentralisatie welzijnswerk. Bij de Federatie Noord Zeeland gaat het om een eindcijfer van zo 'n 5,5 miljoen gulden voor 1982. De eerstkomende paar jaar zal aan dat bud get niet zoveel getornd kunnen worden, maar daarna kan met volledige gemeen telijke zeggenschap wel volledig over de welzijnsgelden worden beslist. Het alge meen bestuur bleek echter wel vertrou wen te hebben in het lager- overheidsor gaan ten aanzien van deze hulpverlening. Niemand weet thans echter, in hoeverre ook op dat terrein bezuinigingen moeten worden doorgevoerd. Voorzitter J.E.M. de Kerf kon een goede opkomst van het algemeen bestuur vaststellen. Slechts een enkeling was verhinderd van de 25 vertegenwoordi gers. Als eerste agendapunt werd het jaarverslag besproken en daaraan wordt elders in dit nummer uitvoerig aandacht geschonken. Geinformeerd werd in hoeverre de stichting contact heeft met de Alfa-regeling. De voorzitter wees er op. hoe Alfa-Hulp een verzoek is van de werkgever tot de vrijwilligster, hoewel die vrijwilligster zich gewoonlijk eerst bij de stichting heeft aangemeld. Verder wordt rechtstreeks een afspraak ge maakt. Bij een enkel bestuurder was er de vrees dat hierdoor de band met de instelling wat verloren gaat. De Voor zitter antwoordde echter dat de stichting het wel in de gaten houdt en als het nodig is wordt de hulpverlening overge heveld naar de meer professionele kant. Een andere vraag vanuit de vergadering was hoe in het algemeen de contacten De Thoolse nationale reserve heeft meegedaan aan een 25 uurs oefening in de Harskamp. Vrijdagavond vertrokken 20 van de 35 militairen van het Thoolse peleton per bus om schuttersproeven le en 2e klas af te leggen met de pistool mitrailleur, grote mitrailleur en hand granaten. Er moest ook 100 m hard worden gelopen en dan schieten. Zater dagavond was men weer thuis. Zeventig procent van het peleton bestaat uit Tholenaren, de rest komt van Krab bendijke en omgeving. Er zijn nog vijf vacatures in het peleton, dat elke maand in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet bijeen komt. Onlangs werd er een verbin- dingsoegening gehouden en voor de zo mer is er nog een oefening. ontstaan met maatschappelijk werk. Daarop geeft het jaarverslag duidelijk antwoord. In het algemeen bestuur ble ken 2 vakatures te zijn. Voorts was er ook een vraag hoe de ondernemingsraad werkt en dat kon alleen maar positief worden beantwoord. Bij vaststelling van de rekening 1980 kwam de achterstallige subsidie van CRM ter sprake en uit het antwoord bleek dat ook rentederving wordt vergoed. Voorts was er discussie rond de toekomstige decentralisatie en het daardoor voor de instelling van groot belang zijnde gemeenteli beleid. Gevreesd werd toch dat er onderscheid zal ontstaan, omdat de ene gemeente wat beter in de slappe was zit dan de andere. Dit zou dan ten koste kunnen gaan van de Welzijnszorg. Ongetwijfeld zal in de toekomst de Alpha-hulpverle- ning verder moeten worden uitge bouwd. Per 1 maart 1981 is voor de be jaardenverzorging een vakature stop in gevoerd voor wat de traditionele help sters betreft. Die vakatures worden op gevuld met Alfa-helpsters. Later in het jaar zal het opnieuw worden bekeken. Het verdelen van een erfenis, speciaal van de inboedel, is voor velen niet zo'n eenvoudige zaak. Dat blijkt uit de zegs wijzen, die onze taal over dit onderwerp kent. "Het lijkt wel of ze een erfenis aan het verdelen zijn", betekent dat het ver schrikkelijk lang duurt. Bij slecht weer, als het aanhoudend hard regent en men graag binnen blijft, zegt men: "Het is goed weer om een erfenis te delen". Bij het delen van een erfenis leerde men iemands ware aard goed kennen (heb zucht). "Je moet eerst maar eens een er fenis met hem delen, dan leer je hem wel kennen". Om aan die hebberigheid paal en perk te stelen, heeft men in vroeger tijden een bijzonder goed werkende rechtsregel uitgedacht. Van die regel is de zegswijze 'kiezen of delen' afkomstig. Bij een boedelscheiding met twee erfgenamen moest één van hen, meestal de oudste, de boedel in twee porties delen. De an der mocht het eerst kiezen, welk deel hij wilde hebben. Van bevoorrechting was dan geen sprake, omdat de deler de tweede keus had. Hij deed dus zijn best de boedel zo goed mogelijk te verdelen. Was er een groot verschil in de gemaakte porties, dan liep hij de kans, dat het minst waardevolle voor hem overbleef. In plaats van kiezen of delen sprak men ook van'kiezen of kavelen'. Uit deze ge woonte ontstond de latere betekenis van kiezen of delen Thans: duidelijk melden wat men wil, een beslissing nemen. zorgeloos en goddeloos leven zijn over gevallen. Alleen is er een klein overblijf sel naar de verkiezing der genade dat nog bij de zuivere waarheid naar Gods woord blijft. Zoo werd dan mijn hart overgebogen als dat van mijne vrouw die mede genade in des Heeren oogen gevonden heeft voor de eeuwigheid, als ook de harten onzer vier, nog in huis zijnde kinderen van al les losgemaakt om de vërlossing aan te nemen en om den weg die de Heere voor ons opent alles te verlaten en naar Noord-Amerika op te trekken". Klompe vertelt in zijn artikel dat het be sluit van Jannes van de Luyster, de rijke boer uit Borssele om naar Amerika te emigreren een schok gaf door heel Zee land, ja door het ganse vaderland. Voor een groot deel van de 77 personen die uit Borssele emigreerden, heeft Van de Luyster de overtocht betaald. Samen met hen die uit het land van Goes en Zeeuwsch Vlaanderen de over tocht waagden, kwam het getal op 300. De reis werd met drie schepen gemaakt. T wee vertrokken uit Antwerpen en een uit Hellevoetsluis. Een van de schepen stond onder leiding van Van de Luyster. "In blind vertrouwen, zonder enig idee wat hun te wachten kon staan vertrok men". Met zijn artikel heeft Klompe een eresa luut willen brengen aan een lid van het geslacht Van de Luyster, waarvan en kele generaties op Sint-Philipsland heb ben gewoond. In het landschap is de Luisterkreek nog steeds terug te vinden. Donderdag 14 mei om 10.00 uur ver gadert de commissie voor de bestuur lijke organisatie. Op de agenda staan het Oosterscheldebeleid (inrichting en beheer) en een rapport over het functio neren van de IPO's (interprovinciale overlegorganen.) De afdeling voortgezet onderwijs uit de provinciale onderwijsraad vergadert voor het eerst op woensdag 20 mei, 14.15 uur. De afdeling kiest een voór- 'zitter en vice-voorzitter; zij bakent haar werkterrein af en regelt haar samenstel ling. Andere punten zijn een overzicht van de standvan zaken bij het proefpro ject voortgezet onderwijs en het rapport jongerenwerkloosheid van de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt. Beide vergaderingen zijn in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middel burg, en zij zijn openbaar. De commissie bestuurlijke organisatie heeft bovendien spreekrecht. Als u dit leest, hoort u tot de categorie van 51,7% van de Zeeuwen die min of meer geregeld kennisnemen van deze informatierbriek van de provincie Zee land, "Abdijnieuws". Dit kan worden afgeleid uit een onderzoek dat enige tijd geleden is gehouden. 300 mensen uit het winkelend publiek (bezoekers van grote winkelcentra, markten etc.) is ge vraagd of ze "Abdijnieuws" kenden, hoe vaak ze het lezen, wat ze er van vonden etc. De provincie heeft dit onderzoek ver richt om te weten te komen of de op deze manier gegeven voorlichting ook door de Zeeuwse bevolking wordt gele zen. De statencommissie "bestuur-bestuur- den" heeft anderhalve week geleden de resultaten van de enquête besproken en geconcludeerd dat een leesdichtheid van om en nabij de 50 procent een hoge score is, zeker als men let op al het nieuws dat op de mens afkomt via radio, tv en krant. De commissie heeft positief advies uit gebracht om "Abdijnieuws" definitief te maken (tot nu toe was het een expe riment). Provinciale staten moeten hier over beslissen. Per jaar is er een uitgave van een kleine twee ton mee gemoeid. Een van de verheugende conclusies uit het onderzoek is dat er geen verschillen zijn tussen de (school)opleiding van de lezers en het al dan niet lezen van de rubriek. Wel is gebleken dat er per regio vrij grote verschillen in leesdichtheid te constateren vallen. Op Walcheren leest 65,6% van de bevolking de rubriek, maar op Schouwen-Duiveland ligt dit percentage op 33,4; Tholen boekt 27,8%; De Bevelanden 48,6%; West Zeeuwsch-Vlaanderen 52,4%; Kanaal zone 55,5% en Oost Zeeuwsch-Vlaan deren 27,8%. Overigens zijn er aanvullende gegevens gekomen die erop wijzen dat het werke lijke lezerspercntage op Tholen rond 60% zou liggen. Het provinciale onder zoek zou voor Tholen een vrij grote af wijking kunnen vertonen i.v.m. het be trekkelijk geringe aantal geïnteresseer den van dit eilbnd. Dat zou dan beter overeenkomen met een eerder gehouden wetenschappelijk onderzoek naar de politieke interesse van de Zeeuwse burger. Toen bleek na melijk dat de belangstelling voor pro vinciale politiek het grootst was op Tho len (samen met Schouwen-Duiveland).! Het huis van een welgesteld koopman in Zeeland, Michigan, p.m. 1930 Tholen 15/16 mei De Tol Open Klaverjastoer- nooi di 19 mei Meulvliet 20.00 u. alg.led.verg.Uit op Tho len za 16 mei 13.30 u. Stadsherstel bezoek Zierikzee Scherpenisse za.23 mei Holland Huis, dansavond Bergen op Zoom 16-31 mei Etcetera, olieverven en aqua rellen van Liane Bruijlants Roxy 1: Friday the 13th, 16 jr, do, ma, di, wo 20.15 u., vr 18.45 en21.15 u.,za en zo 16.00, 18.45 en 21.15 u. The Aristocats a.l. za, zo, wo 14.00 u. Half the action 18 jr. vr en za 23.30 u. Roxy 2: Een bataljon malle meiden 12 jr. do, ma, di, wo 20.00 u., vr. 18.30 en 21.00 u., za en zo 16.15, 18.30 en 21.00 u. Invasion of the bodysnatchers vr en za 23.15 Samen uit, samen thuis, a.l. za, zo, wo 14.00 u. Cinemaktueel 1: Kramer versus Kramer do, ma, di, wo 20.00 u., vr 19.00 en 21.30 u., za en zo 14.00,16.30, 19.00 en 21.30 u. 12 jr. Cinemaktueel 2: The Blue Lagoon a.l. do, ma, di, wo 20.00 u„ vr 19.00 en 21.30 u., za en zo 14.00,16.30,19.00 en 21.30 u. Cinemaktueel 3: Het duivelse complot van dr. Fu Manchu a.l., do, ma, di, wo 20.00 u., vr 19.00 en 21.30, za en zo 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 u. Tholen vr. 15 mei 20.00 u. Herv.Kerk, EO-ra- dio-opnamen Sint Annaland za 16 mei 20.00 u. Dorpshuis, dansavond Scherpenisse i vr. 15 mei 20.30 u. Clubhuis jeugdver. Scarpenesse, Rock and Roll-avond Oud Vossemeer za 16 mei 16.00 u. De Vossenberg, oriëntatierit v.v.Vosmeer Bergen op Zoom 9 mei-22 juni 'De Populisten'(kunst voor het Volk') Markiezenhof di 19 mei Zaal 't Trefpunt, Ruilavond Filatelisten Ver. Delta Oost Poortvliet vr. 15 mei 't Ouwe Raed'uus spreker CDA r c ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Op zaterdag 11 april slaaêden in Roosendaal voor het examen machineschrijven dhr.M.W.Baaij, dhr.W.I.den Braber, dhr.S.Cornelisse, mej.S.El Marjani, dhr.A.M.E. de Rooy, mej.S.A. de Rijke en mej.B.Schot. Allen zijn afkomstig van Tholen en volgden de cursus bij Typeschool Koets- dijk. PROVINCIE ZEELAND AANVRAGEN: GEDEPUTEERDE STA TEN VAN ZEELAND maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend: Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen heeft bij hen ingediend: I. (op 14 april 1981) een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de Luchtverontreiniging voor het wijzigen en uitbreiden van haar chemisch/petrochemisch fabriekscomplex door het wijzigen van de brander van de bestaande ketel B-1051 C uit de bestaande stoomcentrale 164, het installeren van een oliepompje met aansluiting voor tanktruks en een filter waardoor het mogelijk wordt afvalstromen te verbranden, welke niet ge- kontamineerd zijn met vuil. II. (op 7 april 1981) een aanvraag om vergunning ingevolge de Wet inzake de Luchtverontreiniging voor het wijzigen van haar chemisch/petrochemisch fabriekscomplex door het wijzigen van de functie van de verbrandingsin stallatie van gechloreerde koolwaterstoffen in de vinylideenchloridefabriek E-59. De inrichting is gelegen aan de Herbert H. Dowweg te Terneuzen en is kadastraal bekend gemeente Terneuzen resp. sektie A, no. 535 (1.) en sektie A, no. 359 (II.). TERINZAGE: Voor een ieder liggen de aanvragen met bijlagen ter inzage van 14 mei tot 14 juni 1981 en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Terneuzen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 en iedere donderdagavond van 19-22 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek, Oostkant 1, Terneuzen op maandag van 14-20, dinsdag t/m donderdag van 10-12 en van 14-16 en vrijdag van 14-20 uur; in de provinciale bibliotheek, Abdij 9, Middelburg op werkdagen van 9-21 uur; op het bureau Milieuzaken, provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen, liggen de bovengenoemde stukken e.a. ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN: Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen bij gedeputeerde staten van Zeeland, St. Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg, en wel tot 14 juni 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens de openbare zittingen op ljuni 1981 om 10.15 uur in het gemeentehuis van Terneuzen. Hierbij wordt de gelegenheid gegeven van gedachten te wisselen over de aanvragen. Middelburg, 13 mei 1981. St. Denis 9-5-1981, Reisduif te Scherpenisse. 271 duiven los 10.45 uur Z.O. Wind, afst. 318 km. le pr. 15-15-39 1172, 40 m, laatste pr. 15-59-47 1010,05 m. C. Bolier 1,4,33,45,54, 79, 80, C. van Gorsel 2, 52, Mevr. Scherpenisse 3,22, 29,48,49, 71, 81, 84, 86, Iz. Moerland 5, 7, 25, 77, A. Scherpenisse 6, 15, 27, 53, 83, A. Moerland 8, 16, 31, 55, 57, 59,60,68, 69, 75, P. Potaffpel 9, 30, 34, 40, 50, 65, 66, P. Suurland 10, 21, J. Moerland 11,13, 14, 20, 38, 62, 76, 85, 87, 90," A. Riedijk 12, 19, 36, 41, 47, 78, G. Lindhout 17, 18, 28, 39,46, 88, P. Bevelander 23, 72,73, 74, 82, D. Uijl 24, 26, 64, L. de K. Koolaard 32,5163, J. op den Brouw 35,37,43, A. Hage 42, 44, 69, 89, M. Goudzwaard 58, 61, K. Lisseveld 56,67. St. Denis 9-5-1981, Trouwe Duif te Tholen. 187 duiven los 10.45 uur Z.O. Wind, afst. 319 km. le pr. 15-26-16 1133,65 m, laatste pr. 15-52-45 1036,72 m. M. Moeliker 1-20. A. Korsman 2,4, 10, 11, L. v.d. Klein Jz. 3, 37, 45, 46, P. Laban 5, 19, J. Deurloo 6,9,21,27,33, C. van Luijk 7,23,25, 26, 34, 44, L. v.d. Klein (S) 8, 16, 18, 43, W. Tehunisse Zn. 12, 17, 24, 42, J. Noom 13, J. van Dijke (Kr) 14, 15,41, C. Laban 22,30, 35, 39, A. Wagemaker 28, 31, 36, J. Kegge 29, C. Moeliker 32,47, L. Hage 38, L. Soomers 40. Vorige week werd abusievelijk vermeld dat de LTS tijdens het op 14 april j.l. gehouden schoolvoetbaltoernooi de ge-^ meentelijke Mavo verslagen had. Het werd echter een 2-1 overwinning voor het team van de Mavo leerlingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7