THOLENDERWIJS Gerechtigheid verhoogt een volk informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD VAN 19 TOT EN MET 21 MEI: ENERGIEDAGEN TE THOLEN NOGMAALS: DE OPSTAPKURSUS OVERDENKING Tweede Kamer verkiezing Donderdag 14 mei 1981 5 Gereformeerde Partij STEMMEN VAN LEZERS Smerdiek/Tholense Boys SPREEKUREN B. EN W. SPREEKUUR WONINGSTICHTING EENDRACHT BOL)t Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Maandag 18 mei vergadert de gemeenteraad van Tholen 's middags om 1 4.00 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze verga dering is openbaar. U bent dus van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de onderstaande punten: verhoging van het geraamde krediet voor 1980 voor de Stichting Gemeenschap Sint- Maartensdijk (Haestinge); Met name door een gróter gas- en electriciteitsgebruik dan was voorzien is het saldo-verlies over 1980 12.291,78 hoger dan was geraamd. Voorgesteld wordt het geraamde krediet te verhogen tot 153.291,78. - verhoging van het geraamde krediet voor 1981 voor de Stichting Gemeenschap Sint-Maartensdijk; Inmiddels heeft het stichtingsbestuur de begroting 1 981 voor het gemeenschapscentrum Haestinge ingediend. Het begrote tekort bedraagt 160.700,— terwijl de gemeentebegroting voor 1981 een krediet kent van 1 35.000,— Het verschil is wederom toe te schrijven aan de forse stijging van de kosten van gas en electriciteit, terwijl voor 1 1.000,— een nieuwe geluidsinstallatie wordt aangeschaft. - beschikbaar stellen van gelden voor de uitbreiding van de gemeen telijke mavo-school met een direkteurs- en een conciërgekamer; Het huidige mavogebouw heeft de beschikking over een directie kamer, doch deze wordt volledig gebruikt als lerarenkamer terwijl ook de conciërge verschillende werkzaamheden in die ruimte ver richt. Een en ander is niet ideaal. Uit een ingesteld onderzoek blijkt dat de huidige garderobe te verbouwen is tot direktie- en conciër gekamer. De garderobe kan op eenvoudige wijze op de gang wor den ondergebracht. De werkzaamheden kunnen worden gefinan cierd uit het saldo van een rijksvergoeding die jaarlijks wordt ont vangen voor kosten van verbouw en herstel van niet gewoon on derhoud. - verplaatsen van rijwielblokken bij het sportkomplex "Haestinge"; Het parkeren van zowel auto's als van brommers en fietsen bij het sportkomplex "Haestinge" levert al geruime tijd problemen op. Met name de vrije doorgang over de toegangsweg wordt vaak belemmerd door geparkeerde auto's en her en der verspreid lig gende fietsen. Het probleem met de auto'^ wordt simpelweg op gelost door permanente afsluiting van het toegangshek. Langs de toegangsweg tot Haestinge zullen rijwielblokken worden geplaatst De rijwielblokken aan de Sportlaan komen dan te vervallen. Voor het uitvoeren van dit werk en een paar bijkomende werken wordt een krediet gevraagd. het verlenen van medewerking voor de aanschaf van leer- en hulp middelen in verband met de uitbreiding van de bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs "De Veste" te Tholen van 3 naar 4 groepen; De uitbreiding van het aantal groepen is een gevolg van de stijging van het aantal leerlingen. - vaststellen werkdagen waarop bepaalde verboden uit de Winkel- sluitingsverordening niet gelden; De gemeenteraad heeft de bevoegdheid om voor ten hoogste 1 0 werkdagetT'per jaar voor elk deel van 'de gemeentë te bepalen dat de openingstijden van winkels anders zijn dan gebruikelijk. Het betreft dan dagen waarop de plaatselijke middenstandsvereniging of een afdeling daarvan winkel- of reklamedagen organiseert. Van de middenstandsverenigingen is van deze dagen een opgave ont vangen: 30 mei: braderie te Oud-Vossemeer; 20 juni: braderie Stavenisse; 1 5 juli: braderie Sint-Maartensdijk; 22 juli: braderie Scherpenisse; 8 augustus: braderie Sint-Annaland; 28 en 29 augustus: braderie te Tholen; 29 augustus: zomermarkt te Poortvliet. - voorstel om de uitvoering van de Beschikking geldelijke steun woonwagens op te dragen aan burgemeester en wethouders; Voor de huisvesting in woonwagens zullen voortaan nagenoeg dezelfde financiële regelingen gelden als gebruikelijk is voor huis vesting in woningen. Dit betekent onder meer dat van gemeente wege garanties kunnen worden verstrekt voor bij derden aangega ne geldleningen voor de aankoop van een woonwagen. Van ge meentewege kunnen ook geldleningen worden verstrekt voor het door de bewoner in eigendom verkrijgen van een woonwagen. - aankoop van de panden Haven 13 en 5 van de heer A.H. Heijboer te Sint- Maartensdijk; Een van de doelstellingen van het in I969 vastgestelde bestem mingsplan "Kom" te Sint-Maartensdijk is de sloop van de panden Haven 13, 5, 7 en 9. Ter plaatse zal nieuwbouw worden ge pleegd. Enkele jaren geleden zijn de panden 7 en 9 al aangekocht van transportbedrijf Bijl. aankoop van het pand Westpoort 2 te Sint-Maartensdijk van de heer H.C. van Dijke; Het ontwerp van het binnenkort ter inzage te leggen bestem mingsplan "De Muije" voorziet onder andere in de sloop van het pand Westpoort 2. Daardoor wordt een betere toegang tot het gebied verkregen. Verkoop van het pand Ooststraat 2 te Sint-Annaland aan de heer Beftr.dRëOae; wil het pand Ooststraat 2 na aankoop verbouwen en gaan gebruiken voor detailhandelsdoeleinden, te weten als opslag- annex etalageruimte o.a. voor tuinartikelen. Vaststelling tweede planverandering van het bedrijfsterrein Slab- becoompolder (Oud-Vossemeer); De tweede planverandering is door het gemeentebestuur op gang gebracht om de vestiging van het composteerbedrijf C.N.C. mo gelijk te maken. Nadat het ontwerp een maand ter inzage heeft gelegen zijn een 1 1-tal bezwaarschriften ingediend. Zij zijn afkom stig van: de heer A.C. Gelukte Oud-Vossemeer, M.J. Boonman en de gebr. M. en C. de Wit te Oud-Vossemeer, J.J. Stoeken te Oud-Vossemeer, Belangengroep Oud-Vossemeer, fraktie "Dorps belang" te Nieuw-Vossemeer, Partij van de Arbeid, afdeling Nieuw-Vossemeer, stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieubescherming, milieuvereniging Bene- gora-leefmilieu. Het bezwaarschrift van de coöperatieve vereniging "Sunclass Nieuw-Vossemeer Beheer" is niet binnen de voorge schreven termijn ingekomen, zodat wordt voorgesteld dit niet-ont- vankelijk te verklaren. Met betrekking tot de andere bezwaar schriften stelt het kollege voor deze ongegrond te verklaren. De bezwaren richten zich in het algemeen op: a. de landschappelijke aantasting van het desbetreffende gebied; b. de gevaren van verkeersveiligheid; c. inpassing van een grootschalig bedrijf als C.N.C. dat zich niet in het Thoolse buitengebied zou verhouden. Vaststelling van een exploitatie-overeenkomst met de Coöperatieve Nederlandse Champignonkwekersvereniging te Ottersum; Het kollege meent dat de medewerking tot wijziging van het bes temmingsplan bedrijfsterrein "Slabbecoornpolder" (Oud-Vosse- meer) ten behoeve van de vestiging van C.N.C. afhankelijk moet worden gesteld van een aantal voorwaarden. Deze voorwaarden zijn in een overeenkomst vastgelegd. Daarin staat onder meer welk aandeel van de zijde van de gemeente mag worden verwacht bij het bouwrijp maken van het gebied en welk aandeel door het bedrijf in deze wordt geleverd. Tevens is in de overeenkomst vastgelegd de toepassing van de groenvoorzieningen, het zoveel mogelijk in schakelen van Thoolse bedrijven en werknemers door C.N.C. en zovoorts. Ook zijn in de overeenkomst een aantal financiële zaken geregeld: b.v. een bijdrage in de plankosten te betalen door C.N.C. van ca. 1 5.000,— 62.000,— als bijdrage in de aanpassing van het fietspad op de Deltaweg en omgeving en een bedrag van 1,50 per m2 als bijdrage in het fonds dorpsuitleg. Ten aanzien van de totale bedrijfsvestiging is in dit verband een bedrag van 239.587,50 verschuldigd, doch indien het composteerbedrijf in fasen in exploitatie wordt genomen dient de bijdrage van 1,50 per m2 te worden betaald telkens naar evenredigheid van de bru- to-oppervlakte grond die op dat moment in exploitatie is genomen. .mi De Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (C.E.Z.) organiseert van dinsdag 1 9 mei t/m donderdag 21 mei een serie energiedagen in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" aan de Zoekweg in de kern Tholen. De energiedagen zullen op dinsdag 19 mei om 15.00 uur officieel worden geopend door burgemeester E. Baerends. Tijdens de energiedagen kunt u gratis advies krijgen omtrent de mo gelijkheden tot energiebesparing thuis of in uw bedrijf. Naast informatie over woningisolatie vindt u er ook Voorbeelden van besparende automatieken voor o.a. de centrale verwarming. Voor het eerst zijn er ook experimentele opstellingen te zien, waaronder een elektrische modeltrein die op zonne-energie rijdt, een op zonne-energie spelend radiotoestel e.d. De C.E.Z. is een provinciaal samenwerkingsverband van rijks-, pro vinciale en gemeentelijke instellingen en een aantal commerciële be drijven. De technische verzorging van de energiedagen is hoofdzake lijk in handen van de N V. P.Z.E.M. Een bezoek aan het gemeenschapscentrum tijdens de energiedagen is beslist de moeite waard. De openingstijden zijn als volgt: elke dag van 1 5.00 tot 1 7.30 uur en van 1 9.00 tot 21.00 uur. Onderwijs aan volwassenen kan er komen, als u dat wilt! In de praktijk van het Dag-onderwijs aa>i »ui«v<issenen is geDieken dat voor een aantal kursisten het weer naar school gaan grotere problemen oplevert dan men in eerste instantie gedacht (verwacht) had. Met een zogenaamde Opstapkursus kunjnen die problemen worden opgelost. Wie kan aan een opstapkursus beginnen? aDames of heren die nog niet weten of zij de mavo voor volwassenen willen gaan volgen, maar wel behoefte hebben aan meer algemene ontwikkeling. b. Dames en heren die een Mavo-opleiding - öf een deel ervan - willen volgen, maar wier vooropleiding misschien een beetje te gering is. c. Volwassenen die willen gaan studeren op Mavo-niveau, maar voor wie het luiden van de laatste schoolbel al weer zo lang geleden is, dat zij het studeren en alles wat daarmee samenhangt helemaal ontwend zijn. Waaruit bestaat de opstapkursus? Gedurende de kursus, die een jaar duurt en begint direkt met het schooljaar 1981-1982, krijgen de kursisten les in de volgende vakken: 1Nederlands 2. Engels 3. Handelskennis/rekenen- 4. Maatschappijleer. In deze lessen zal veel aandacht besteed worden aan de volgende zaken: - Wat weet ik nog van wat ik vroeger geleerd heb? - Wat kan ik met deze kennis doen? - Hoe moet ik verder leren? - Wat weet ik van de gang van zaken in de tegenwoordige maatschajjpij en/of wereld. Wanneer en waar wordt de kursus gegeven? Als de kursus doorgaat wordt deze gegeven in Sint-Maartensdijk en wel op de dinsdagavond en de donderdagavond van 1 9.00 tot 22.1 5 uur. Op de dinsdagavond is het de beurt aan de vakken Nederlands en Engels, terwijl de twee andere vakken op donderdagavond worden onderwezen. Het is nog niet zeker of de opstapkursus met ingang van het komende schooljaar van start gaat. Dit hangt namelijk heel nauw amen met het aantal aanmeldingen. Dit aantal is op dit moment nog niet voldoende. Vóór 1 5 juni 1981 is het nodig dat per vak 22 kursisten zich hebben aangemeld. Ben je verplicht 4 vakken te volgen? Bij deze opstapkursus volgt de kursist(e) 4 vakken en krijgt hij/zij 2 avonden per week les. Er zijn misschian kursisten voor wie 2 avonden per week naar school gaan om een of andere reden niet mogelijk is. Inschrijven voor 2 vakken (dus 1 avond) is mogelijk, maar gezien de doelstellingen van de kursus, is het altijd beter om als het enigszins kan te proberen twee avonden mee te doen. Enkele zakelijke gegevens De kursusduur is 1 jaar, waarna men kan overstappen naar de eerste klas van de kursus Mavo (die bij voldoende deelname ook op Tholen wordt gehouden). Bij het begin van de kursus wordt de vakantierege ling bekend gemaakt. Getracht wordt de vakanties zoveel mogelijk te laten samenvallen met de vakanties van de lagere scholen. De kosten van de opstapkursus bedragen circa: 125,— per schooljaar als u 2 vakken volgt en 145,— per schooljaar als u meer dan 2 vakken volgt. Bovenop het kursusgeld komt nog een bedrag voor boeken, schriften, stencilwerk, afhankelijk van het aantal vakken dat u volgt. Over het algemeen vallen deze bedragen mee. Schrijf nu in! Indien we op Tholen het onderwijs aan volwassenen van de grond willen krijgen, is het zaak dat u nu voor de opstapkursus inschrijft. Als we eenmaal van start zijn, is de kans op een vervolgkursus Mavo, ook op Tholen, erg groot. Grijp deze unieke kans. Het onderstaande inschrijfformulier dient zo spoedig mogelijk opges- tuurd te worden naar: Gemeentehuis Tholen, afd. Onderwijs, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk. Te zijner tijd ontvangt u nader bericht van het Westbrabants-Avondkollege, de organisatie die de opstapkursus op Tholen organiseert. Inschrijfformulier v rDe.heer/Mevrouw/Mejuffrouw1.........1. Straat Postcode Woonplaats schrijft hierbij in voor de Opstapkursus van het Westbrabants Avond kollege die met ingang van het schooljaar 1981-1982 bij voldoende belangstelling te Sint-Maartensdijk van start gaat. Hij/zij schrijft in voor de vakken: Nederlands Handelskennis/rekenen Engels Maatschappijleer O Hij/zij ontvangt zo spoedig mogelijk na aanmelding nadere informatie van de direktie van het Westbrabants Avondkollege. Dit formulier opsturen naar: Gemeentehuis Afdeling Onderwijs Markt 1-5 4695 CE Sint-Maartensdijk N B. Het spreekt voor zich dat degenen die zich inmiddels al telefo nisch of schriftelijk voor de kursus hebben aangemeld, niet nog eens bovenstaand inschrijfformulier moeten indienen. Ook zij ontvangen zo spoedig mogelijk nadere informatie van het Westbrabants Avondkol lege. Zoeken wat boven is ..zo zoekt de dingen die boven zijn.. Colossenzen 3:1. God zoekt in Christus mensen. Toen God zijn Zoon zond, zocht Hij daarin mensen in hun verlorenheid. God buigt laag naar ons toe, als Hij Christus aan het kruis brengt, als Hij dat evangelie verkondigt midden in onze duisternis. Daarom slechts is er zaligheid, omdat God ons zoekt. Daardoor alleen kunnen we gered worden. De Heere laat Zich vinden van hen die naar Hem niet zochten. Het wonder is: God zoekt u. Als we in het zoeklicht van Gods Woord onszelf leren zien, blijft er niets van ons over. Onvoorwaardelijk gaat dan de vloek over ons leven. Als Paulus dat gefun deerd heeft, dan kan hij daarna ook de eis voorhouden: zoekt de dingen die boven zijn. Het geldt alleen hen die met Christus opgewekt zijn. Zonder dat zoeken we immers nimmer God en Zijn Christus. Mensen die gevonden zijn, worden zoe kers. Zoekers die zeker zullen vinden. Christus is het voorwerp van hun zoe ken. Zij zoeken hem in Zijn gemeen schap, Zijn genade, in Zijn heerschappij. Daarboven in de hemelse regering ligt hun eigenlijke leven. Daar is hun bur gerschap. In het hemelse heiligdom is Hij de grote Hogepriester, Die daar als Voorbidder werkzaam is. In Hem ligt hun leven, hun zaligheid, hun vreugd. Zouden zij dan niet zoeken de dingen die boven zijn? Daartegenover staan de dingen van be neden. De dwaalleraren kwamen ten slotte met wereldse dingen aandragen. Zij zochten het in menselijke middelen. De aarde op zichzelf biedt niets ver keerds. Maar de aarde werd door ons bedorven, gemaakt tot een bezet gebied van satan. Wij hebben hem hier bin nengehaald. En duidelijk blijkt dat Sa tan hier 2ijn triomfen viert. Zo denkt Paulus aan zovele dingen hier op aarde' waarin het bederf der zonde doorwerkt. We beseffen hoe zwaar deze oproep is. We gaan vandaag het leven weer in, of we hebben er in geleefd. We leven hier op aarde. Wat kunnen we ermee vervuld zijn. Hoeveel aardsgezindheid kenmerkt onze handel en wandel vaak. Alsof het eigenlijke van ons hier ligt. Maar David wist zich een vreemdeling hier beneen. Aardse machten van geld en goed, van genot en uitspatting trekken zo menig maal omlaag. Daarom: 't oog omhoog, het hart naar boven, hier beneden is hèt niet! Ds.J.Brons, Urk Uit: 'Geest en Leven', Kampen Vergissing De staatkundig Gereformeerde Partij waardeert het bijzonder dat in de Een- drachtbode van donderdag 16 april 1981 een zo uitvoerig verslag is opgenomen van een vergadering van de kiesvereni ging van de S.G.P., waarop de heer Van Der Vlies uit Maartensdijk als spreker optrad. Jammer dat er in het verslag een zin voorkomt, die juist door woordkeus de heer Van Der Vlies als het ware letterlijk in de mond wordt gelegd, doch die vol gens zijn eigen verklaring zo niet en ook niet met woorden van soortgelijke strekking door hem is uitgesproken. Ik bedoel de zin: "Ondertussen, zo meende de Kamer kandidaat, nvloeden van de moderne theologie ook al tot de S.G.P.-kringen doorgedrongen". Elk die het verslag leest kan begrijpen dat zo'n sterke uitspraak de eendracht binnen de S.G.P. niet bevordert. Gelukkig is niets door de heer Van Der Vlies in deze richting gezegd. Hij heeft het alleen maar gehad over vervaging van beginsel bij de voormalige A.R.P. en C.H.U. en bij het huidige C.D.A. Die beginsel vervaging is zijns inziens een gevolg van de moderne theologie. De verslaggever is kennelijk abuis geweest toen hij die duiding ook op de S.G.P. of S.C.P.-kringen heeft betrokken. Ondertussen de redactie hartelijk dank gezegd voor deze rechtzetting. Namens het Hoofdbestuur van de Staatkundig Geref. Partij. H.G. Abma, Putten (G) voorzitter hoofdbestuur en kamerfractie S.G.P. Hoewel het niet in de E.B. was, wil ik hier toch ingaan op het verslag van de wedstrijd Smerdiek 1-Tholense Boys 1 in een Brabants huis-aan-huis-blad. De schrijver van de rubriek regio sportief neemt het niet zo nauw met de waar heid. Hij stelt bijvoorbeeld: "We zullen alles in het werk stellen om Tholense Boys van een zege af te houden". Dit zou ondergetekende gezegd hebben. Aller eerst heb ik de zeer ondeskundige 'jour nalist' niet gesproken, dus ook het bovenstaande niet gezegd. Ook niet tegen iemand anders. Het is gewoon verzonnen. Hij zegt dat de wedstrijd een schopduel was. Hij heeft schijnbaar een dikke duim, want ook hiervan was geen sprake. Er is zeker niet te hard gespeeld en de wedstrijd verliep sportief. Dit werd doOr de voorzitter van Tholense Boys, dhr. de Laater, beaamd die even als vele anderen het stukje op vele pun ten onzin vindt. De rubriek heeft regio sportief. Het laatste woord kan wij wel weg laten, want zo maar laten winnen in de sport is verre van sportief, zeker ten opzichte van andereverenigingen. Sporten doe je volgens mij met je volle inzet, een positief resultaat is het doel. Ik vind het trouwens onbegrijpelijk dat alleen dhr. wijnen in het stadsblad con stateerde dat het een schoppartij was. De Eendrachtbode, de PZC en het Bra bants Nieuwsblad vonden dit schijnbaar niet. Ik voetbal zo'n 20 jaar en in die periode is mij nog nooit een dergelijke verdraai ing van de feiten in een sportverslag on der ogen gekomen. Een foto bij het ver slag geeft weer hoe een aantal jeugdige Thoolse supporters gevraagd wordt achter de lijn te gaan. Ik geloof niet dat het iets bijzonders is. Het woord rumoe rig is dan ook niet op zijn plaats. Voor Tholense Boys was het jammer een punt te verspelen, zeker de manier waarop. Sjaak Moerland Burg. Baasstraat 67 Sint- Annaland (Aanvoerder Smerdiek). Alle kiesgerechtigde inwoners van deze gemeente zullen thans in de brievenbus hun oproepkaart voor de verkiezing van de Tweede Kamer op dinsdag, 26 mei aanstaande hebben aangetroffen. Tevens zijn huis-aan-huis candidatenlijsten verspreid. Kiesgerechtigd is in het al gemeen ieder die op de dag der kandidaatstelling, 14 april 1981in het Bevolkingsregister van de gemeente Tholen stond ingeschreven en op de dag der stemming 1 8 jaar of ouder is. Wie meent ten onrechte geen oproepkaart te hebben ontvangen wordt verzocht daarover onmiddellijk het gemeentehuis te bellen. (Tel. 01666-2955, toestel 113). Ook gaarne bericht indien een oproep onjuist is gesteld of fouten bevat Wacht hiermee niet tot de dag der stemming. Wanneer de oproepkaart is kwijtgeraakt kan een vervan gend exemplaar worden toegezonden. De termijn is inmiddels verstreken waarbinnen men kan vragen ie mand buiten uw eigen stembureau te machtigen. Maar het blijft tot het laatste moment mogelijk uw volmacht te geven aan iemand die voor hetzelfde bureau is opgeroepen. Het is voldoende de rubriek onderaan de voorkant van uw oproepkaart in te vullen en te ondertekenen door uzelf en door degene die voor u stemt Op dit moment is er ook geen gelegenheid meer om schriftelijk te vragen op een ander stembureau, waar dan ook in Nederland, te stemmen. Tot en met donderdag 21 mei aanstaande kunt u echter zo'n verzoek nog mondeling indienen, en wel uitsluitend door u per soonlijk te vervoegen op het Gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Dus niet op de postkantoren en niet voor een andere kiezer. Uw oproep voor de verkiezing meebrengen! Sint-Maartensdijk, 14 mei 1981 De burgemeester van Tholen. f HINDERWET; OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op arti kel 1 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 8 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van PERRO TRADING SERVICE, Postbus 496 te Dordrecht voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Chinees-In disch restaurant, gelegen aan het Spuidamplein te Scherpenis se, kadastraal bekend sektie E, nummer 585 De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met in gang van 1 5 mei I981 op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 uur tot 20.00 uur in de openbare biblio theek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons kollege worden inge bracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inza ge gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een qpenbare zitting op 2 juni I981 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overi ge aanwezigen. i Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die be zwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 14 mei 1981 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bovenstaand bord is deze week geplaatst op de Molenvlietsedijk te Tholen. Wij denken dat het bord voor zich spreekt. Houdt u zich ter plaatse aan de snelheid van 30 km/h? De eerstvolgende spreekuren van de leden van het kollege van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 18 mei a s. in het gemeentehuis te Sint-MaartensdijkBurgemeester E. Baerends houdt zijn spreekuur van 1 1.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder C.J. Moerland vindt op ditzelfde tijdstip plaats. De spreekuren van de wethouders L.J. Koopman en J. Versluijs komen te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 21 5. (Aanvulling op het artikel: 19 tot en met 21 mei: Energiedagen te Tholen). Aan het eind van dit artikel toevoegen: Vervolgens komt deze tentoonstelling in alle kernen op Tholen. De data en openingstijden zullen wij later in deze rubriek bekend maken. De Stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 1U.3U tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. EXTRA SPREEKUREN WONINGSTICHTING I.V.M. INDIVI DUELE HUURSUBSIDIE Vorige week wezen wij u in deze rubriek reeds op de nieuwe tabel voor het berekenen van de huursubsidie per 1 juli 1981 Voor degene die voor huursubsidie in aanmerking komen, verminde ren de woningstichtingen de maandhuur met het bedrag te ontvangen als huursubsidie. In verband hiermede worden er extra spreekuren gehouden en wel: 22 mei Stavenisse 13.30-14.30 uur Dorpshuis 25 mei Tholen 1 5.00-1 7.30 uur Sporthal aan de Zoekweg 27 mei Sint Annaland 1 6.00-1 7.30 uur Dorpshuis 1 juni Scherpenisse 1 6.00-1 7.30 uur "Holland Huis" 2 juni Poortvliet 1 5.30-1 7.30 uur "t Ouwe Raed'uus" 3 juni Oud-Vossemeer 1 6.00-1 7.30 uur "De Vossekuil" 4 juni Sint-Maartensdijk 14.00-1 7.30 uur Gemeentehuis Kamer 14 BELANGRIJK!!! Wilt u alle bescheiden betreffende het inkomen over I980 meebren gen, zoals jaaropgave loon, uitkeringen G.A.K., pensioen e.d. Indien van toepassing ook de gegevens omtrent het jaarinkomen van uw echtgenote.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 5