Plaatselijk nieuws ALG. LEDENVERGADERING GEEN KLEUTERBUREAU. PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 14 mei 1981 Wlf,0 s,HEmssES MS*** ff N""TE"S0"« Tholen J. VAN OOST UIT OP THOLEN dinsdag 19 mei 1981, gemeenschapscentrum Meulvliet Tholen, aanvang 20.00 uur Belangrijk agendapunt: Programma seizoen 1981/82 Ook belangstellende niet-leden zijn welkom. Vrijdagmiddag van 3 tot 7 uur vele soorten warm gebakken vis. Oud- Vossemeer huisarts afwezig van 18 mei t/m 5 juni Sint— Annaland Woensdag 20 mei a.s. is het WEEKENDDIENSTEN mol I SI"T- \J^ JACOBAPOLD£R De Hoop draait weer Zaterdag 9 mei was het Nationale Mo lendag en ook op het eiland Tholen ging men hieraan niet voorbij. Immers voor de mooie molens die het eiland rijk is, bestaat de laatste jaren gelukkig een groeiende interesse. In 1980 kreeg men in Tholen een vrijwillig molenaar in de persoon van dhr. O. Huiskamp, on derwijzer aan de o.l.s. Ter Tolne. Hij draait sinds enkele weken weer met molen "De Hoop", hoewel het volgens zijn zeggen nog maar proefdraaien is. Na lange tijd buiten gebruik te zijn ge weest heeft een molen volop onderhoud nodig en dat bestaat vooral uit regelma tig draaien. Op Koninginnedag werd bij een noordwestenwind vanaf 's morgens gedraaid, wel met "blote benen" dat betekent dus zonder zeilen. Tijdens de stadswandeling mocht de molen vele bezoekers ontvangen, hoewel niet ver der dan de stelling, gezien de veilig heidsoverwegingen. Een andere adspi- rant aspirant vrijwillig molenaar is Leen Verhage. Ook hij is enthousiast voor Hollands trots, de molen. Hij is leerling bij de gebr. Kodde in St. Annaland, maar het officiële diploma heeft hij nog niet in zijn bezit. Dat zal vermoedelijk het komend najaar gaan gebeuren. Maar onder tussen volgde hij wel met goed gevolg een cursus "Malen met ste nen". Deze lessen werden gegeven in het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen, door een autoriteit op molengebied, dhr. Hartgerink. Aan 13 cursisten waaronder 2 beroepsmole naars zijn theorielessen gegeven en ook moesten zij het geleerde in praktijk brengen. Zo was er het vermalingssys teem, het maalsysteem o.a. het vermalen van tarwe. Het steenmateriaal, o.a. na tuursteen en kunststeen, het maken van kunststeen en tijdens de praktijklessen werd geleerd het scherpen en stellen van de onderdelen van de maalstoel. Uiter aard hoopt Verhage zijn lessen nog eens op Tholen in de praktijk te kunnen brengen. Hoewel de kans daarop vol gens zijn zeggen niet zo groot is. De Hoop is immers niet maalvaardig en de kosten die hiervoor gemaakt zouden moeten worden, liggen uitermate hoog. Maar wie weet, kan Stadsherstel over enkele jaren hiervan een object maken? WEEKENDRECLAME Aardbeientaart met slagroom slechts5.95 Met ingang van maandag 18 mei a.s. wordt de broodboetiek bij JANSEN VéGé SUPERMARKT door ons niet meer verzorgd. Uw warme bakker Botermarkt 12 Tholen Advertentie LM. Klaverjasvereniging de TOL. Vrijdag hield de klaverjasvereniging de Tol zijn laatste avond van dit seizoen. Met een wedstrijd over 2 partijen en de uitslag van de wedstrijden om het club kampioenschap. De strijd om het club kampioenschap ging over het gemid delde van 16 tot 19 kaartavonden. De eerste tien: 1en clubkampioenschap 1980/81 P. Geene met een gemiddelde van 4727 pt. 2. A. Schot 4648 gem., 3. A. Schot 4610 gem., 4. C. Gunter 4606 gem., 5. R.v. Gent 4605 gem., 6. J. Geluk 4594 gem., 7. B. Rombouts 4578 gem., 8. A. Volwerk 4565 gem., 9. A. Priem 4563 gem, 10. J. Schot 4493 gem. Alle leden kregen een standaard met daarin hun gemiddelde gegraveerd. En voor de eerste 3 waren er bekers. De uitslag van de laatste wedstrijd I.M. Moelker, 2. C. Gunter, 3. Mosselman sr., 4. P. Geene, 5. J. Geluk. De clubavonden starten weer in sep tember bij café de Tol die a.s. vrijdag en zaterdag een vrij klaverjasconcours houdt. Er zijn vele mooie prijzen. Bijzonder seizoen Het vaarseizoen van De Kogge is weer begonnen en volgens het bestuur wordt het een bijzonder seizoen Men heeft thans 140 boten, er zijn nu echte steigers en wellicht zal men ook spoedig een ei gen clubgebouw in gebruik kunnen ne men. Op 23 mei organiseert de Kogge de eerste kennismakingstocht naar Yerse- ke. De deelnemers zullen in de Beatrix- haven door de visserijfederatie worden ontvangen in de veilinghal, waarbij een prachtige film over mossel-en oestercul tuur zal worden vertoond. Verdere evenementen voor 1981 zijn: op de Oosterschelde op 20 juni. Op deze da tum is ook de v.oorjaarswedstrijd van de W.S.V. St. Annaland. 4 juli Keeten A. zeilwedstrijd, 19-20 september sluitings- tocht Wolphaartsdijk en als klapstuk van het seizoen de officiële opening van de jachthaven door Burgemeester E. Baerends op 29 augustus. Zeeverkenners weekendkamp De Zeeverkenners van de Heenetrecht- groep namen afgelopen weekend deel aan een districtsweekendkamp van scouting de Zoomstreek. Men kampeer de met 170 zeeverkenners in de bossen rond Huijbergen. De Thoolse jeugd in een gloednieuwe tent, welke aange schaft kon worden door de bijdrage van Jantje Beton. Het thema van het week end was: Beeldt in, beeldt uit! Dat wil zeggen, werkzaam zijn met je fantasie en dat daarna uitbeelden in een tonee to neelstukje. 's Avonds was er een ge slaagd kampvuur, terwijl een deel van de jeugd zondagsmorgens een kerk dienst bijwqonde. M.A.C. bloemenrit Zaterdagavond organiseerde de M.A.C. weer een oriëntatierit. Er gingen 55 deelnemers van start via de polders richting Poortvliet en Strijenham,'ver volgens via Oud-Vossemeer weer rich ting Tholen. Het was voor velen zeer moeilijk om het goede opschrift "5" te vinden maar ook het bordje Kettingdijk gaf voor velen nogal wat moeilijkheden. Men kreeg een korte onderbreking bij sponsor J.M. van Dijke om daar even rond te kijken. Vervolgens moest men nog enkele moeilijke opdrachten uit voeren voor men de finish kwam in Hof van Holland, waar het een gezellige avond was om te wachten op de uitslag van deze rit. 1. M. Vinjé 86 strafpunten. 2. J.v. Weele 99 strafpunten, 3. P. Kleppe 158 straf punten, 4. A.v. Loo Kapelle 170 straf punten., 5. W. Anthonise Poortvliet 207 p., 6. F. Kousemaker 210 p., 7. M. Ta- zelaar 210 p., 8. C. Jansen 219 p., 9. J. Goorden 222 p., 10. R. Goossens Hoog- erheide 228 p., 11. F. Simons 266 p., 12. W. de Hond 271 p., 13. L. Vroegop St. Maartensdij 285 p., 14. A. Geuze 292 p., 15. W.v. 't Slot 312 p., 16. H. Roggeband 322 p., 17. T. Suurland Stavenisse 336 p., 18. J.v. Vossen St. Annaland 338 p. De poedelprijs ging deze avond naar B. Geuze die eindigde met het hoogste aantal strafpunten n.l. 1142. Verder wa ren er weer de heerlijke taarten van P. Gladdines voor de verloting van de maccertjes. Dit was de laatste rit voor de vakantie. De volgende rit is een gezinsrit op zaterdag 11 juli a.s. Hengelsportvereniging De Pieterman Hengelsportvereniging de Pieterman hield zondag 3 mei een bootwedstrijd met de "Salamander" van de fa. C.Schot. De eerste prijs was voor K. van Elzakker, die 4 kg. vis naar boven haal de. De eerste bij de jeugd was Marcel van As met 2 kg. en de poedelprijs ging naar H. Dijkema. Op 17 mei is er wede rom een wedstrijd voor de competitie. Plattelandsvrouwen en monumenten "We kunnen geen monument meer missen" onder dit motto heeft 5 mei mevr. Zelders een lezing met dia's ge houden over de monumenten op Tho len. Eerst gaf zij een overzicht van de monumenten, die al dan niet gerestau reerd zijn. Zij vertelde hoe interessant een monument is, omdat het laat zien hoe de mensen in die tijd leefden, hoe veel tijd en zorg zij aan het bouwen besteedden. Monumentenzorg neemt een belangrijke plaats in bij het restau reren, helaas zijn de mogelijkheden door de huidige bezuinigingen wel klei ner geworden. Aan de hand van prach tige dia's liet zij ons vele bekende en minder bekende gebouwen zien en wees zij op details, zodat de dames in de toe komst ook zorgvuldiger om zich heen zullen en leren zien dat er nog unieke gebouwen op Tholen zijn. Gemeentelijke Mavo breidt uit De leerlingen van de gemeentelijke Mavo-school in de Jan van Bloisstraat zullen over enige tijd hun jassen op een andere plaats moeten hangen. De hui dige garderobe wordt omgebouwd tot een kamer voor conciërge dhr. T.Otte en een directeurskamer voor directeur dhr. J.v.d.Donker. De huidige directeurska mer vervult teveel diensten; die van di rectie-, leraren- en conciërgekamer. In het kleine kamertje is het haast onmo gelijk om op een rustige wijze gasten te ontvangen en te werken. Voor dergelijke werkzaamheden ontvangt de gemeente jaarlijks een rijksvergoeding, waarop door de gemeentelijke Mavo slechts en kele keren aanspraak is gedaan. Het aanbrengen van energiebesparende maatregelen, de bouw van de fietsen berging en de verbouw van het natuur- kundelokaal tot prakticumlokaal wer den uit dezelfde pot gefinancierd. B en w stelt de gemeenteraad voor a.s. maan dagmiddag/ tijdens de raadsvergade ring het benodigde krediet toe te wijzen. Energiebesparing en leermiddelen Nadat de gemeenteraad in april besloot de verwarmingsinstallaties in de open bare lagere school 'Ter Tolne' te verbe teren, stelt b en w voor dit ook te doen in de overige openbare scholen voor kleu ter- en lager onderwijs. De m.l.k.-school 'De Veste' heeft we gens de uitbreiding van de school van 3 naar 4 groepen behoefte aan nieuw meubilair, leer- en hulpmiddelen. B en w adviseert de gemeenteraad om met de aanschaf hiervan in te stemmen. Bestrating 'Buitenzorg' en sloop voormalig urinoir In het kader van het bestemmingsplan 'Buitenzorg II' zal binnenkort worden overgegaan tot de definitieve bebestra- tingen en de aanleg van groen rondom de nieuwe huizen aan de Touwslagers- dreef. Door het toenemend verkeer in plan 'Buitenzorg' zal na goedkeuring van de gemeenteraad een begin worden gemaakt met de aanleg van drie par keerplaatsen aan de Hertenkamp bij de splitsing Zuid-Oudaan. Hierdoor wordt de vrije doorgang van het verkeer langs de vrij smalle Hertenkamp - waar geen trottoir aanwezig is - gewaarborgd, aldus b en w in hun voorstel aan de gemeen teraad. Het ligt tevens in de bedoeling om het voormalig urinoir aan de Eendracht- sweg te slopen. De grond die vrijkomt, wordt aangekocht door de aangrenzend perceelseigenaar, dhr. J.F.W.Witte. Hij kan hierdoor zijn achtererf uitbreiden. De gemeenteraad zal hiermee a.s. maandagmiddag tijdens de raadsverga dering naar verwachting instemmen. Pot-Meijer-Fonds In het voorstel tot goedkeuring van de rekeningen 1970-1980 van het 'Pot- Meijer-Fonds', zegt b en w het een ern stig verzuim te vinden van het stich- Advertentie I.M. tingsbestuur, dat sinds de herindeling nooit iets van dit fonds is gehoord. De batige saldi uit die jaren komen op een totaal van 18.422,58. Dit bedrag is bij het kapitaal gevoegd, wat per 31 de cember 1980 41.104,83 bedraagt. Daarvan is 1000,- belegd in een hy pothecaire lening en de rest bij een bankinstelling. Mossel- en zeevishandel Deurloo Contr'Escarpe 11 (naast scheepswerf v. Duivendijk) Tholen. Advertentie I.M. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der Rijkspolitie aan de Hofstraat nr. 4 zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent: een gevonden handschoen, een armbandje met naam Helêa, een tennisracket, een donker blauwe jas, een herenfiets merk Benzo, een jongensmuts, een wit hondje met rode vlekjes, een bruine herenporte- monnaie met inhoud, een bromfiets sleutel Zündapp, een bankbiljet van 100,-, een groene jas, witte gymschoenen met blauw sportbroekje, een autosleutel Ford, een herenhorloge, een groene da mesfiets merk Savoy, 3 hengels met molens, een gele regenbroek, een zwarte ketting^ een aansteker, een zilveren armband met naam Henk, een school tas, een huissleutel, oranje regenpak, een bruine damesfiets merk Gazelle, een paar zwarte handschoenen, een Me- chelse herder, een oranje kinderfietsje,, een kinderportemonnaie, een groen/z wart trainingsjack, autosleutels merk Opel, een deursleutel, rode plastic voet bal, een zwarte damesportemonnaie. Verloren zijn een bruine portemonnaie met inhoud, een gouden tientje, een leesbril, een portemonnaie, een porte monnaie met buskaart, een enveloppe met geld, een kinderfiets, een zwart poesje, een handschoen, een giropas, een damestas met inhoud, een bruine beker, een konijn, 4 vishengels, een leesbril, een plastic tas met sportspullen, een rol groen gaas, 2 sleutels, een he renhoed, een bankbiljet van 25,-, een dameshorloge, een kinderbril. 2 plastic tassen met kleding, een wieldop Volvo, een herenportemonnaie met inhoud, een knipportemonnaie met inhoud, een gouden zegelring, NS jaarkaart, een schoolboek, een sleutelbos, een kinder horloge. mapje met 6 sleutels, een zilve ren bedelarmbandje, een kinderfiets, een damesfiets merk Union, witte poes, een kinderfiets, een oranje vest, een da mestas, een giropas, een zilveren arm bandje naam Annie, een bruine porte monnaie met inhoud. P. Nieuwenhuisen damkampioen Damkampioen van de Eendracht werd dit jaar P. Nieuwenhuizen, zonder een nederlaag te lijden. De heren J. van Zielst en W.A. Boogerd presteerden het met een schijf achter, tegen hem remise te halen. Ook Izaak Lindhout haalde een remise tegen de kampioen. Tweede werden J. van Zielst en P.C. van der Velde, die evenveel punten behaalden. In groep B. werd H. Bohrde kampioen, J. de Rijke tweede, en J. Moerland derde werd. Tot de beste speler van het jaar werd J. Moerland uitgeroepen. Deze competitie werd geheel volgens een nieuw systeem opgezet en uitgevoerd. Was dit nu het ideale of de vorige? Ieder systeem heeft zo zijn eigen problematiek. Het belang rijkste is echter de inzet van hen die er aan meedoen. Eindstand finale groepen: Groep 1: 1. P. Nieuwenhuizen A. 3 a.w., 2 g.w., 1 f.m. 0 v.l., 5 a.p., 2. J. van Zielst A. 3. a.w., 1 g.w., 1 f.m., 1 v.l., 3 a.p., 3. P.C. v.d. Velde A. 3 a.w., 1 g.w., 1 f.m., 1 v.l., 3 a.p., 4. J.A. v. Akkeren A. 3 a.w., 0 g.w., 1 f.m., 2 v.l., 1 a.p. Groep 2: 1. C. van Dijke 3 a.w., 2 g.w., 1 f.m., 0 v.l., 5 a.p., 2. A. Slager A 3 a.w., 2 g.w., 0 f.m., 1 v.l., 4 a.p., 3. H. Bohr B. 3 a.w., 1 g.w., 1 f.m., 1 v.l., 3. a.p., 4. J. de Rijke jr. B. 3 a.w. 0 g.w., 0 f.m., 3 v.l., 0 a.p. Groep 3: 1. C. Droogers A. 3 a.w., 3 g.w., 0 f.m., 0 v.l., 6 a.p., 2. J. Moerland B. 3 a.w., 2 g.w., 0 f.m., 1 v.l., 4 a.p., 3. J.v.d. Velde A. 3 a.w., 1 g.w.. 0 f.m., 2 v.l., 2 a.p., 4. J. Nagtegaal A. 3 a.w., 0 g.w., 0 f.m., 3 v.l., 0 a.p. Groep 4: 1. J. de Rijke sr. B 3 a.w., 1 g.w., 2 f.m., 0 v.l., 4 a.p., 2. 1. Lindhout A. 3 a.w., 2 g.w., 0 f.m., 1 v.l., 4 a.p., 3. W.A. Boogerd B. 3 a.w., 0 g.w., 2 f.m., 1 v.l., 2 a.p., 4. Th. v.d. Male B. 3 a.w., 0 g.w. 2 f.m., 1 v.l., 2 a.p. Groep 5:1. Schot B. 3 a.w., 3 g.w., 0 f.m., 0 v.l., 6 a.p., 2. A.v. Akkeren B. 3 a.w., 2 g.w., 0 f.m., 1 v.l., 4 a.p., 3. R. Nagtegaal B. 3. a.w. 0 g.w., 1 f.m., 2 v.l., 1 a.p., 4. A. Schot B. 3 a.w., 0 g.w., 1 f.m., 2 v.l., 1 a.p., Auto reed door na aanrijding bromfietser Een nog onbekende automobilist is doorgereden nadat hij donderdag 7 mei de bromfietser C.J.O. uit Scherpenisse op de Eeweg aanreed. O. had twee bromfietsers ingehaald, waarna ze door de auto werden gepasseerd. De auto mobilist sneed O. en trapte daarna op de rem, waardoor de bromfietser tegen de auto reed en een verwonding aan zijn rechter voet opliep. Het kenteken werd genoteerd, zodat de politie nu de identi teit van de automobilist probeert te achterhalen. Zondagochtend om vier uur hield de politie de bromfietser A.A.L. staande voor een controle. De blaastest gaven een alcoholpromillage van 0.5 en 0.8 aan, waarna de bloed proef werd genomen. Op de Ten An- kerweg werd de automoblist J.P.C.M.C. aangehouden. Hij had een lekke uitlaat en defecte verlichting bij de kenteken plaat en de achterlichten. Bij een blaas test kwam hij niet verder dan 0.5 pro mille. Grotere afvalbakken markt Mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven heeft in de Commissie Openbare wer ken gepleit voor grotere afvalbakken op de Markt en voor het oplossen van de problemen bij de container op de Ha ven. Er staan daar dikwijls zakken met afval en dat is een slordig gezicht. De burgemeester zei dat er naar een oplos sing gezocht wordt, maar dat is niet eenvoudig. Er schijnen ook anderen dan- schippers, zakken vuil bij de container te zetten. Mevr. Deurloo kreeg van dhr. W.A. Blaas van gemeentewerken te ho ren, dat er op de steigers in de jachtha ven nog een oriëntatieverlichting komt. Mevr. Deurloo wilde in het begin van de Grindweg parkeerruimte scheppen door een paar tegels weg te halen van het trottoir. De burgemeester voelde daar niets voor. Bij een bredere hoek gaat het onherroepelijk fout, terwijl men nu be wust snelheid moet minderen. Hij wilde wel een andere suggestie van mevr. Deurloo bekijken: een oversteekplaats bij de bushalte aan de Grindweg. Berging rechtvaardig Dhr. W.Fase aan de Schoolstraat 12, heeft bij het college van b en w een bouwtekening ingediend die in strijd is met het bestemmingsplan ter plaatse. Het betreft een berging op het erf achter zijn woning. Wanneer de berging ge bouwd wordt, vindt een overschrijding van de maximaal toegestane erfbebou- wing plaats. B en w vindt een herziening van het bestemmingsplan, omdat het uitgaat van verouderde maatstaven, ge rechtvaardigd. De gemeenteraad zal zich hierover buigen in de raadsverga dering van a.s. maandagmiddag. A.W.A. de Looze Waarneming door dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400. Spreekuur voor spoedeisende gevallen om 11.30. Afhalen medicijnen op de nor male tijd van 5 uur, tot half 6. Weekenddiensten staan elders in dit blad vermeld. Advertentie I.M. Zangkoor 35 jaar Het Christelijk Gemengd Zangkoor heeft dinsdagavond het 35-jarig bestaan gevierd, zij het op bescheiden wijze tij dens de wekelijkse repetitie-avond. Na dat de liederen voor de opnamen van de E.O.-radio, vrijdagavond in Tholen, waren geoefend, verdween de muziek in de mappen. Er volgde een gezellig sa menzijn, wat in het najaar nog eens overgedaan wordt. Gezien het overla den programma was er nu namelijk geen tijd voor een uitgebreidere viering van het zevende lustrum. Sport- en Spel-0-Theek Vrijdagavond 15 mei om 19.00 uur is er in het gymnastieklokaal een informatie avond over de Sport- en Spel-O-Theek; het uitleencentrum van sport- en spel materiaal ter ondersteuning van activi teiten op het gebied van de sportieve recreatie. Tijdens deze avond zullen le den van de werkgroep sportieve recrea tie informatie geven over uitleenvoor- waarden, etc. Er vindt tevens een de monstratie plaats van de nieuwe mate rialen. Biljarten In de Vosmeercup biljarten heeft kop loper WIK zijn leidencle positie behou den door een 8-3 thuisoverwinning op KOT, kortste partij R.v.Poortvliet 25 beurten, hoogste serie L.Havermans Czn. 10 caramboles. L.Havermans- J.Schetters 0-2, R.v.Poortvliet-T.Schot 2-0, R.v.Poortvliet—J.v.Dalen 1-1, W.Aarnoudse-P.Moerland 2-0, J.v.Driel-M.Istha 2-0. Naaste concurrent De Treffers won bij Nooit Gedacht met 2-0. kortste partij T.v.d.Logt en Jo Geuze 18 beurten (te vens met 21 caramboles hoogste serie). P.v.Treyen.-J.Etienne 0-2, W.Saparow- J.Geuze 0-2, M.v.Hees-C.Burgers 0-2, T.v.d.Logt-H.Hommel 2-0, J.Mosch- J.Burgers 0-2. WIK gaat aan kop met 44 punten uit 5 wedstrijden gevolgd door Treffers en Nooit Gedacht met 31 en 24 punten eveneens uit 5 partijen. Vierde met 1 wedstrijd minder zijn de Poedelaars met 21 punten en 5e Nooit Gedacht met 12 punten uit 5 wedstrijden. Deze week wordt er gespeeld tussen KOT en Nooit Gedacht en Poedelaars-WIK. In de competitie van de driebandenve reniging 'Zeldenraak' in zaal 't Veer is Hans Vaders onbedreigd kampioen ge worden met het prachtige gemiddelde 0.544. De volledige eindstand: 1. Hans Vaders 16 wedstr., 29 punten, gemid delde 0.544, hoogste serie 5. 2. Dick Vaders 20 p., 0.468, 6, 3. Jos Hommel 20, 0.368. 4, 4. Piet Hommel 18, 0.369, 4, 5. Leen van Driel 15, 0.380, 5, 6. Daan Vaders 13, 0.413, 3, 7. Cees Timmer mans 12, 0.329, 4, 8. Cees Burgers 9, 0.339, 4, 9. Dirk van Driel 6, 0.237, 4. Vier inbraken In de twee lagere scholen, bij de families Ridderhof en Schot in de Huygensstraat en bij Cebeco Zuidwest is er ingebroken waarbij geld, waardevolle postzegels en andere voorwerpen werden gestolen. De politie was echter niet in staat hierover informatie te verschaffen. Advertentie I.M. Rabobank boerde goed. "De goede resultaten van onze bank staan in een schril contrast met de Ne derlandse economische situatie". Het klonk als het ware als een verontschul diging uit de mond van de voorzitter van de Rabobank, de heer A.A. Geluk alsof hij wilde erkennen het toch ook niet te kunnen helpen, dat die nationale eco nomische situatie er zo anders uitzag, dan het Bankresultaat. Dat kon hij ook niet helpen. Misschien moet de oorzaak worden gezocht in weer 2 tegenstrijdig heden tussen die bank en het nationaal gebeuren. Dat werd aangegeven in het jaarverslag van de directeur, de heer W.C. van Breda, die in zijn financiële toelichting kon vermelden, dat de be- drijfkosten waren gedaald met 0.07%. Op nationaal niveau blijken er steeds meer onkosten te zijn. Opnieuw werd de algemene vergadering door een betrek kelijk gering aantal leden bezocht, al was het met 21 stemgerechtigden wat meer dan vorig jaar. Ook aanwezig wa ren weer het erelid de heer J.J. Mossel man en ouddirecteur A.D. Goedege- buure. De voorzitter wees erop dat 1980 een bevredigende aanwas van toever trouwde middelen te zien gaf, een be hoorlijke stijging van het balanstotaal, ook van de win en door dat laatste een versterking van de reserves. De heer Geluk verheelde echter evenmin, dat men dagelijks wordt geconfronteerd met bedrijfssluitingen, faillissementen, stij gende werkloosheid en ondernemers, die op het slappe koord dansen. Die on dernemers, zowel agrarisch-, midden stand als industrieël, worden in de mangel genomen door stijgende ener gieprijzen, hoge rente, en nog altijd eni ge loonstijging, wat de vooruitzichten somber maakt. Als een bedrijf of orga nisatie zoals de bank, dan ook met een goede bedrijfwinst sluit, mag er volop reden tot tevredenheid zijn. De wet toe zicht kredietwezen eist van een bank een bepaalde solvabiliteit en daardoor een minimumomvang van het eigen vermo gen. Door de huidige ongunstige situatie nemen de risico's bij kredietverlening echter toe, zodat de noodzaak van een verantwoorde vermogenspositie blij vend aanwezig is. Dat is tegelijkertijd in het belang van alle leden, zo besloot de heer Geluk zijn openingswoord. In de le toelichting stelde de directeur, dat het balanstotaal met 10% tot bijna 50 mil joen was gestegen, maar een jaar eerde r was die stijging 15.8% tegenover 12% bij de gehele rabobankorganisatie. Een deel van die balanstoename is het gevolg van sparen, 3.4 miljoen, maar toch was er in het verslagjaar over het geheel een ont- sparing, althans theoretisch omdat heel wat terecht kwam in de termij ndepositi- sfeer. De bijgeschreven rente beliep ruim 2 miljoen. Met de termijndeposi to's waren de spaarmiddelen bijna 6 miljoen tegeno tegenover vorig jaar bij na 4 miljoen. De toevertrouwde midde len stegen met 4 miljoen, waaruit mede het vertrouwen blijkt in de plaatselijke bank. De agrarische sektor had een re delijk jaar, maar in bouw- en scheep vaart was er teruggang. Het aantal spaarrekeningen steeg nog tot 3644 op de nog geen 3000 inwoners met een gemiddeld tegoed van bijna 10 mille. In de opvraagbare spaargelden was er een daling tot 53,4%. Het k: dietmaximum kon voor 58% worden benut. De leningenportefeuille steeg tot 21 miljoen. De liquide middelen daalden met een miljoen, evenals de effecten, maar le ningen en kredieten stegen met 5 mil joen. De rentebaten stegen met 1.08%, de rentelasten met 0.99%.Er was een kleine stijging provisiewinst, maar be langrijk was dat de bedrijfskosten daal den met 0.07% ondanks een vernieuwing van de kantoren. Toch dient de bank de achteruitgang in de onroerend goed markt nauwlettend te volgen om onaangename verrassingen te voorko men. Het hoge rentepercentage baart zorgen, daar de kans op investeringen verder afneemt. De bank vraagt dan ook niet de maximale rente, zolang het posi tief resultaat wordt bestendigd. Een te gemoetkoming aan de leden is ook, dat men geen kosten betaalt voor de dagaf schriften. De winst in 1979 222.597 en in 1980 345.364,— werd toegevoegd aan de reserve. Het ledental verminder de tot 664, de rekeningen-courant stegen nog van 1240 naar 1287. De voorgestel de statutenwijziging omatte een veran dering van onbeperkte naar beperkte (tot 5000,— per lid) aansprakelijk heid, terwijl het lidmaatschap niet meer verplicht is voor particulieren om lenin gen af te kunnen sluiten. Wel voor be roepen en bedrijven. Bezwaar kwam er vanuit de vergadering, dat er met de statutenwijzing althans voor particulie ren geen voordeel meer zou zijn bij het lidmaatschap.Daartoe heeft het bestuur echter nog wel de mogelijkheden, zodat de voorgestelde wijzigingen toch werden aanvaard. Alleen kon geen statutaire beslissing worden genomen, omdat het vereiste ledental niet aanwezig was. Over 14 dagen (15 mei) is daartoe een tweede ledenvergadering in het gebouw van de bank, wat dan meer een formali teit zal zijn. Voorzitter A.A. Geluk aan vaardde zijn periodieke herbenoeming nog voor één periode, maar het lid van de Raad van Toezicht L.A. Goedege- buure kon vanwege de leeftijd statutair niet meer worden herkozen. In zijn plaats kwam Adr. v.d. Reest Aan de heer Goedegebuure, die 18 jaar lid was van dat college werd dank gebracht voor de aan de bank verleende diensten. Daarbij kwam naar voren, hoe ook de functie van dat college ingrijpend is veranderd en zich beperkt tot controle op het be stuursbeleid, zonder inzage van wat in dividuele leden inbrengen. In dat op zicht is er een veel grotere directiearm slag en daarmee de vergrote discretie. De zending der Ger. Gemeente te Sint Annaland hoopt op dinsdag 19 mei 's avonds om 7 uur weer oud papier op te halen. Zet u het voor die tijd a.u.b. Bij voorbaat dank. Atvertentie I.M. Een reisje door 1000 jaar muziek Dat was de titel van de inleiding, die mevr. S. Bout-Sakko uit Tholen (lerares aan de Zeeuwse muziekschool) dins dagavond voor de plattelandsvrouwen hield in de Gouden Leeuw. Mevr. Bout nam de niet zo talrijke aanwezigen mee naar verschillende muziekstijlen en deed daar niet alleen mondeling uitleg, maar liet ook het een en ander horen. Zo werd volks- en kerkmuziek behandeld, maar ook kunstmuziek vanaf de Barok, de Rococo, de Weense klassieken en de romantiek. Duidelijk was de periode waarin de muziek werd gebracht, uit de voorbeelden op te maken. Zelfs de bouwstijl viel erin te herkennen, 't Was een boeiend onderwerp, dat vlot door mevr. Bout werd gebracht. Een leerzame avond. Het welkomst- en dankwoord werd gesproken door mevr. Heijboer omdat de presidente door familie-om standigheden verhinderd was. Op 17 ju ni gaan de Plattelandsvrouwen op ex cursie naar 'Ter Zijde' in Wouw. Voorts is vrijdag een delegatie aanwezig bij het vijftigjarig bestaan van de Zeeuwse Bond van Plattelandsvrouwen. Geen politiebureau, wel opslagruimte Ooststraat Het pand Ooststraat 2 voldoet volgens de Rijksgebouwendienst niet aan de eisen om dienst te doen als politiebu reau. De gemeente heeft daarom de on derhandelingen met deze instantie beëindigd. Dhr. P.A.Potter, winkelier aan de Ring (vlakbij Ooststraat 2), was de tweede belangstellende voor deze woning. Na eventuele aankoop wil hij het pand verbouwen en gebruiken als opslag-annex etalageruimte. B en w toont zich in een voorstel tot verkoop tevreden over de nieuwe bestemming. De gemeenteraad zal maandagmiddag waarschijnlijk positief instemmen met de verkoop. Geslaagd Els Rijnberg is geslaagd voor het diplo ma Vakbekwaamheid Slijtersbedrijf. Ze volgde de opleiding van de Stichting Slijtersbureau in Den Haag. Het exa men werd afgenomen in Utrecht. Bestrating Huijgensstraat Binnenkort wordt de definitieve bestra ting van de Huijgensstraat een feit. Er komen tevens parkeervoorzieningen en achterpaden, en er wordt een binnen plein aangelegd ten behoeve van gara geboxen. B en w wenst in een voorstel aan de gemeenteraad over te gaan tot verkoop van een perceel grond aan de Huijgens straat aan defabouwbedrijf Muller- Franke Vorig jaar werd door de ge meente optie gegeven voor de bouw van vier premie-koopwoningen. Er is een bouwplan ontworpen en de bouwver gunning is reeds verleend. De verdere afhandeling in de gemeenteraadsverga dering van a.s. maandagmiddag zal weinig problemen opleveren. B en w zijn overgegaan tot verkoop van grond aan de Huijgensstraat aan dhr. R.H.G.M.Leemreijze, wat inmiddels is goedgekeurd door G.S. Warenhuis aan Oostweg De gemeente heeft een schetsplan ont vangen van dhr. J.W.Elenbaas voor de uitbreiding van zijn warenhuis aan de Oostweg. De plannen zijn in strijd met het nieuwe bestemmingsplan 'Buitenge bied', omdat wordt gebouwd binnen 10 meter uit de erfscheiding. Omdat de uitbreiding plaatsvindt in het verlengde van het warenhuis, is de huidige over schrijding onvermijdelijk. Volgens b en w zijn de plannen van dhr. Elenbaas wel te verwezenlijken, maar daartoe dient de gemeenteraad eerst een ontwerp-besluit vast te stellen voor een herziening van het bestemmingsplan. De raadsleden hebben daar tijdens de raadsvergade ring van a.s. maandag de mogeliikheiH voor. Viswedstrijd H.S.V. de Oosterscheldevissers Zaterdag 2 mei werd de derde beker wedstrijd van H.S.V. "De Oosterschel devissers" gehouden. Senioren: 1. A.v.d.Ree 1255 punten, 2. J.Lindhout Phzn 870 p., 3. J.Bogers 510 p., 4. H.Vermaas 450 p., 5. B.Bogers 435 p., 6. Hengstmengel 420 p., 7. J.Hoek 380 p., 8. W.van Oudenaarde 360 p., 9. F.Jansen 350 p., 10. B.v.d.Male 325 p. Junioren: 1. Marco van Gorsel 990 punten, 2. Theo Hengstmengel 940 p., 3. Adriaan vap de Hoek 700 p., 4. Remie Lindhout 6"20 p., 5. Bram van der Male 575 p. De volgende wedstrijd is op za terdag 16 mei en daarbij staat de Eiland Tholen Cup op het spel. Lid of geen lid van een vereniging, iedere sportvisser kan meedoen. Er zijn vele mooie prijzen Vervolg op pag. /s THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF.KERK 10.00 uur dr. H.B. Weyland, Lunteren 17.00 uur kand. A.W. Mól, Roosendaal CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 uur (bed. HA) en 18.30 uur (na- betr. HA) ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. M.C.v.d. Meer, Sassen- heim NED. PROT. BOND 10.45 uur ds. E.H Cossee, Rem. Pred., Dordrecht R.K. KERK za. 19.00 en^o. 10.00 uur H.M. OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. R.C. van Putten, Loenen a/d Vecht GEREF.KERK 10.00 en 15.00 uur kand. J. Obbrink, Waarthuizen CHR.GEREF.KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.00 en 18.30 uur leesdienst. R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H.M. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur (HA) en 18.00 uur (dankz. HA) ds. M.D. Geuze GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdiens GEREF.GEMEENTE IN NED; 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. J. Batenlaan, Voorschoten 18.00 uur drs. C. Drensk, Oudewater OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30, 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 ds. J.G. van Loon HERV.GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur dhr. J. van Dool, Rotterdam 19.00 uur ds. C. van Osch, Waarde OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00, 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 H.M. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 ds. D.J. Budding GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF.KERK 10.00 uur kand. A.W. Mol, Roosendaal 14.30 uur ds. K.E. Bras, Dinteloord GEREF.GEMEENTE 10.00 en 18.30 eerw. heer G.J. Meeuwse, Ridderkerk SINT'PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 ds. A.B. Cysouw 14.30 uur ds. C. Evers, Leerbroek GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10.00 uur ds. A.M. Brouwer, Krimpen a/d IJssel 17.00 uur ds. Plante, Oosterland. ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr.v.d. Bel) Dr. Noteboom, Sint Annaland tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, en St. Philipsland Zr. A. Vriens, Oud-Vossemeer tel. 01667-775 GESLACHTSZIEKTEN q Het Zeeuw se Kruis, ma, wo en vr. 9-12 uur, tel. 01100-15892, toestel 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vr. 15 mei 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch. Werk, 15.30 uur Me disch Opvoedk. buro, 16.30 uur Consult, buro Alcohol en Drugs ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN: Dhr. F. Helderda, 't Keeten 10, St. Phi- lipslan tel. 01677-2533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180 - 15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elkde 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184 - 79191 HOOGWATERSTANDEN 15 t/m 21 mei vrijdag 15 2.19-14.46 zaterdag 16 3.10-15.33 zondag 17 3.54- 16.14 maandag 18 4.34- 16.50 dinsdag 19 5.10-17.23 woensdag 20 5.54- 17.53 donderdag 21 6.15-18.22 dinsdag 19 Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2