Ondanks jaar van tegenstellingen goed verlopen dienstverlening De L.T.S. in 't zilver Jubilarissen Hommel gehuldigd Fliplander opent in Limburg bedrijf van twee Oud-Vossemeerse broers Gemeente Tholen is voorzichtig Minister Pais opent Bergse school Goed nieuws voor inwoners van de regio Bergen op Zoom en Zeeland met postcode 43 t/m 46. KAA BEE Donderdag 14 mei 1981 EENDRACHTBODE 11 Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk in 1980 De federatie Rustiger vaarwater Toekomst VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Maatschappelijk werk Ondernemingsraad Betrouwbaar Veegmachine op de lange baan Hoe nat zijn we? Afvalstoffenplan AUG. LAANE Voor de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland, waarvan het Welzijnsorgaan Tholen participant is was 1980 een jaar van tegenstellingen, zo schrijft de directeur J.H. Stoutjesdijk in het nog volop in de eerste helft van 1981 verschenen jaarverslag. Dan kun je er ook nog wat mee doen, want menig jaarverslag ligt pas op de tafel als er weer een jaar is verstreken. De directeur accentueert de door hem genoemde tegenstellingen door enerzijds te wijzen 'op de onrust die werd ve roorzaakt door de overheidsmaatregelen of het uitblijven daarvan, maar gezien die omstandigheden kan anderzijds gesproken worden van een goed verlopen dienstver lening van deze organisatie naar buiten. Dat is dan ook de voornaamste doelstelling. Vandaar dat de Federatievoorzitter de heer J.E.M. de Kerf zijn directeur volop kon bijvalle. 'Het aantal formatie-uren, zoals een bezuinigend CRM verordineerde, is niet overschreden en de hulp die gevraagd werd, kon naar redelijkheid worden gegeven. Dat gold eveneens voor de werksoort algemeen maatschappelijk werk, zo vervolgde de heer De Kerf zijn voorwoord. Hij constateert vervolgens dat dit ook in niet geringe mate te danken is aan wat men kan noemen de mensen in het veld. De staf en gezinsverzorgsters, de Maatschappelijk werkers en bejaardenhelpsters, de full-timers en de part-timers, gezamenlijk werd ook in 1980 dat zo belangrijke werk voor een Gemeenschap verricht. Die hulp kwam er tijdens de toegestane 269.000 formatie-uren voor wat de gezinsverzorging betreft en daarbij waren inclusief het maatschappelijk werk 400 personeelsleden betrokken. Bij dat maatschappelijk werk waren er in het verslagjaar 704 clienten en dat vergde 5170 contacten al of niet met de cliënt daarbij aanwezig. Met deze cijfers is het duidelijk, dat de instelling een niet meer onbelang rijk werkgever is. Hoewel die werkgelegenheid op zich en zeker in deze tijd niet onbelangrijk mag worden genoemd, gaat het uiteraard en vooral om de doelstelling van deze or ganisatie. Dat is het verlenen van hulp aan hetzij gezinnen, waarin ziekte of ongeval aanwezig is, hetzij aan bejaar den, die hulpbehoevend zijn, hetzij aan alleenstaanden, die het alles wat nodig is niet meer zelf afkunnen. Ook in dat op zicht mag nog van een Welvaartsstaat worden gesproken en zeker van een verzorgingsstaat, want in vroeger tijden ontbrak zulk een Gemeenschappelijke hulpverlening. Zodra er dan echter van ombuiging sprake is, van een zekere teruggang om dat op alle fronten bezuinigd moet wor den, ontstaan wat problemen. Het is veel gemakkelijker meer te kunnen geven dan wordt verwacht, dan minder te kunnen geven dan noodzakelijk is. Toch kon in het verslagjaar met weliswaar wat meer passen en meten aan een redelijke behoefte worden voldaan. De voorzitter merkte eveneens op in zijn voorwoord dat in het verslagjaar van hogerhand veel veranderingen werden aangekondigd, o.a. decentralisatie van Algemeen Maatschappelijk werk en het afkoopfinancieringsysteem t.a.v. de ge zinsverzorging. Voor dat alles was er ook in grotere mate overleg nodig binnen het bestuur, met staffunctionarissen en on dernemingsraad. Er werden aanvaard bare bezuinigingen ingevoerd en enige begrotingsposten die onder directe kos ten vielen geschrapt of sterk terugge drongen. Uiteraard moest er over het gehele land in deze sector 63 miljoen gulden worden geschrapt. Niettemin werden in het verslagjaar door de Fede ratie Noord Zeeland 1112 gezinnen of alleenstaanden geholpen in de gezins verzorging. Daarvan waren er 708 be jaarden, 923 chronisch zieken, 225 die tijdelijk hulp kregen, 29 met zgn. Alpha Hulp (vrijwilligers-inzet) en 58 in de A.A.W. Van de 430'personeelsleden waren er 65 in volledig dienstverband en 365 in deeltijd. Bij elkaar een niet weg te den ken voorziening in het werkgebied. Daarom zal zoveel als mogelijk is ook komende jaren de middelen moeten worden verschaft en de beslissing daar over komt wellicht van de centrale naar de plaatselijke overheid (de gemeente besturen). Om toch nog even wat op te frissen om vat de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord Zeeland het werkgebied Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen. Het percentage ouderen (inwoners van 65 jaar en ouder) beloopt in Sint Philipsland 13.25 pro cent en in de gemeente Tholen 14,36 procent. Binnen het werkgebied is dat percentage het hoogst in de gemeente Westen-Schouwen met 18.88 procent. Het laagste in de Middenschouwen met 12.82 procent. De federatie bestaat uit de interkerkelijke stichting Schouwen- Duiveland en het Welzijnsorgaan Tho len. In het Federatie bestuur hebben zitting J.E.M. de Kerf te Tholen, voor zitter, B. de Groot te Zierikzee 2e voor zitter, S. de Vlieger te Zierikzee, secre taris, A.v.d. Hoek te Scherpenisse, pen ningmeester A. Kosten te Sint Philips land en G. Heijboer te Sint Annaland leden. De samenstelling van het dagelijks bes tuur Tholen is de Kerf te Sint Maar tensdijk voorzitter, Heijboer te Sint An naland 2e voorzitter. A. Hommel te Oud-Vossemeer, secreta ris, penningmeester A.v.d. Hoek uit Scherpenisse, leden C.W. Droogers te Oud-Vossemeer, M. de Rijke te Stave- nisse, J. Versluijs te Scherpenisse, M.Ph. Van der Weele te Sint Annaland, A.G. Van der Sande te Tholen. Deb De bes turen moesten 22 keer samenkomen. Al in 1976 werd een bezuinigingsopera tie aangekondigd in de sector gezinsver zorging van ongeveer 25 procent van het aantal hulpverlenings uren. Dit kon echter over 4 jaar worden uitgesmeerd en in dit verslagjaar werd dan ook dat bezuinigingsdoel bereikt. Daarmee kwam de gezinsverzorging en bejaar denhulp weer in wat rustiger vaarwater en hoewel van uitbreiding geen sprake kon zijn, hoefde er ook niet meer te worden verminderd. Lange wachtlijsten kwamen dan ook niet voor. Wel werden de indikaties waarop hulp kon worden verleend, scherper. Hulp van familie of vrijwilligers of andere mogelijkheden werden onderzocht. Kwalijke gevolgen had die bezuiniging zeker niet. In nood situaties was en is er nog de mogelijk heid van hulp via de algemene arbeids ongeschiktheidswet (AAW). Toch moe ten dat uitzonderingen zijn. Samenwer king is er met wijkverpleging, kraam zorg, huisarts en bejaardne bejaarden zorg. Nog onvoldoende overleg was er met de indicatiecommissie opname be jaardentehuizen Schouwen Duive- land/Sint Philipsland. Voor de toekomst wordt een percentage ALLE SOORTEN Zuid-Oostsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM advertentie IM Vijf en twintig jaar geleden werd de streek een technische school rijk. Van hoeveel belang dit voor Tholen en St. Philipsland was en is zal komende weken on. getwijfeld worden geaccentueerd. De school zal vooral in de belangstelling worden geplaatst in de eerste juliweek met een omvangrijk jubileumprogramma, waarbij niet alleen lera ren en leerlingen worden betrokken, maar daarnaast ook de gehele bevolking die belangstelling heeft voor dit voor de regio zo belangrijke beroepsonderwijsinstituut. bejaarden verwacht van 15 procent of in dit werkgebied misschien wel 20 pro cent. De gemiddelde leeftijd zal verder stijgen en hulpverzoeken van thuiswo nende bejaarden zal toenemen. Daar entegen zal de klassieke gezinsverzor ging (moeder is ziek en wordt vervangen door een gezinsverzorgster)wellicht af nemen door meerdere hulpverlenings mogelijkheden. Verder zal in de toe komst ook de duur van de hulpverlening meer aandacht vragen. Door minder formatie-uren zal de zgn. Alfahulp weer toenemen. Dat wil zeggen, dat een vrij willigster rechtstreeks werkt met de hul paanvrager en niet verder meer verbin ding 'heeft met de instelling. "De doelstelling hiervan is hulp te ver lenen aan mensen of groepen, die in moeilijkheden verkeren voor wat hun persoonlijk en/of sociaal functioneren betreft. Dan kan om advies of bemid deling worden gevraagd. In dat opzicht Jean ook preventief worden gewerkt Het verslag 1980 wijst er op, dat het contact met maatschappelijk werk toch nog overwegend tot stand komt op initiatief van de cliënt (194 gevallen, 63 via ande re instellingen, 64 middels de gezond heidszorg, 4 via vrijwilligers en 90 door anderen). Het merendeel van de clien- tale vergt een half jaar. In het verslag wordt tenslotte melding gemaakt van goed overleg door de on dernemingsraad, maar het contact met de achterban blijft te wensen overlaten. De ondernemingsraad werd zeer nauw betrokken bij de bezuinigingsoperatie, die nog te wachten staat. Dat samen denken kwam de instelling alleen maar ten goede. Aan de voorbereiding voor die jubi leumviering zijn een 7 tal werkgroepen, gevormd uit leraren en leerlingen van de school, al enkele weken bezig ieder op het eigen onderdeel. In grote lijnen is er van het programma al een en ander bekend en dat geven we hier door om in elk geval gelegenheid te geven de datum vast te leggen. 3 juli nm. receptie, aangeboden door het gemeentebestuut van Tholen. 20.00 uur personeelsavond in de 1. maandag 6 t/m vrijdag 10 juli: leerling aktiviteiten, waaronder een zeskamp voor de klassen 1-2 en 3. Daarnaast muzikale en cabaretprogramma's, te verzorgen door de leerlingen, waarbij medewerking ook mogelijk is op de personeelsavond of andere bijeenkom sten van de school. Tijdens die feest- week zijn er gezamenlijke maaltijden op de school, voor een deel door leraren en leerlingen samen bereid. ander nog nadere detaillering volgen, maar dan is men vast op de hoogte van de grote lijnen. In een met planten feestelijk opgesierde, sfeervolle grote zaal van Haestinge in Sint-Maartensdijk is vrijdagavond het 25-jarig bestaan van Aannemingsbedrijf Hommel b.v. uit Oud-Vossemeer ge vierd. 's Middags vond daar al een druk bezochte receptie plaats, waarbij vele zakenrelaties en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en het Waterschap aanwezig waren. 's Avonds waren er 250 mensen, die ge noten van een vorstelijk diner en gezel lige muziek. De fam. Bocxe had voor deze bijzondere gebeurtenis de samen werking gekregen van het Uitzendbe- drijf de Boer uit Veghel. Alle negentig personeelsleden van Hommel hadden ter gelegenheid van het zilveren jubileum een horloge ge kregen, maar de drie mensen die tegelijk met de onderneming jubileerden, wer den nog speciaal gehuldigd. Ten eerste Cent Quist uit Tholen, bekend van zijn bromfiets, grote leren jas en grote leren muts. Directeur C. Hommel schetste zijn werk bij de afdeling repareren, want aan de Goliath's en merken van toen was soms geen eer te behalen. Dhr. Quist is nuTiij het onderhoud werkzaam, maar de gezondheid laat wat te wensen over. Dhr. Hommel hoopte, dat de jubilaris weer spoedig de oude zou zijn, zodat de onderneming weer van zijn kennis en ervaring zouden kunnen profiteren. De mannen van het eerste drainage-uur, 25 jaar in dienst van het zilveren aanne mingsbedrijf Hommel B.V. te Oud-Vos- semeer, vrijdagavond tijdens het feest in Haestinge, v.l.n.r. P. de Leeuw, mevr. Oostdijk, P. Oostdijk, mevr. Quist en C. Quist. Kwam dhr. Quist uit de landbouw, Piet Oostdijk en Piet de Leeuw uit Oud- Vossemeer gingen zo van de schoolban ken de polder in. Ze werden machinist op een draineermachine, waarmee ze in allerlei verschillende gebieden werkten. Dat vereiste steeds een aparte aanpak. Je moest aanvoelen met welke snelheid je kon rijden, want dat is heel belangrijk. Aan de kwaliteit mag niets mankeren, maar 't gaat toch om de meters. Daarom is het niet gemakkelijk. Ook de nieuwe machines vergden steeds aanpassingen. We hopen dat we erin slagen om de drainagetak te behouden en hopelijk kunnen we ook nog vele jaren van jullie inzet profiteren, zei de heer Hommel. Hij bood de drie zilveren jubilarissen een attentie aan met een enveloppe plus een bloemetje voor de dames. De directeur had eerst in 't kort de ge schiedenis van het aannemingsbedrijf geschetst, na speciaal vertegenwoordi gers van de Grontmij., PZEM, PTT, WMZ en Gemeentebedrijven Bergen op Zoom welkom te hebben geheten. Op 30 april 1956 ging de eerste draineermachi ne via de boot bij Hoedekens kerke naar Kerkwerve op Schouwen-Duiveland. Het ging niet vlekkeloos omdat er een wiel afging. Deze eerste opdracht voor de Grontmij gaf de nodige spanningen in het gezin, want 't was erop of eronder. Het lukte en er werd tot in Alkmaar toe gedraineerd. Met de kunststofbuizen is het nu wel veel plezieriger werken. In 1960 verhuisde Hommel van Coent- jesweg 51 naar Coentjesweg 6, waar een nieuw pand werd betrokken. Meer dan 3 km kabel ging er per dag de grond in en kilometers koper werden er verwerkt. In 1973 moest de onderneming afscheid nemen van oprichter F. Hommel. Dat was een groot verlies, maar hij heeft een mooie herinnering achtergelaten. De oprichter bleef ook steeds mens in alle eenvoud. We zijn er trots op, dat we nog steeds voor dezelfde opdrachtgevers werken. We leveren een goed en eerlijk stuk werk. Nauwkeurigheid, betrouwbaar heid en inzet bij storingen in het week einde, 's avonds en 's nachts - we mogen als bedrijf geen nee verkopen - zijn daarvoor de basis. Wanneer we met z'n allen gemotiveerd met de juiste menta liteit werken om de nodige produktie te halen - dat komt de kostprijs ten goede - en de goede sfeer bewaren, dan zal het bedrijf gezond blijven, aldus directeur Hommel. Joh. Mol, zoon van 'Mol de Weger' uit Sint-Philipsland, opent zaterdagmorgen als Rijksconsulent voor Handel, Am bacht en Diensten in het Limburgse Ge leen de Groothandel in fijne vleeswaren van de twee Oud-Vossemeerse broers van Poortvliet. Een Thools/Fliplandse aangelegenheid dus in het land van het bronsgroen eikenhout, maar ook /a de mbassadair van België is present. Van Poortvliet Geleen b.v. is een gezond be drijf met ruim 30 werknemers, 8 koelwa gens en nu 4300 m2 bedrijfspand. De gebroeders van Poortvliet zijn af komstig uit het bekende expeditiebedrijf van hun vader, bekend als Jan van Poortvliet en Zonen en Zeeland's Ex presse. Ze reden als chauffeur met de vrachtwagens, maar op advies van de heren J. Quist en G.A. den Haan, die in Oud-Vossemeer en Sint-Annaland een diepvriesgroothandel hadden, begon nen ze in 1959 ieder afzonderlijk een groothandel(tje) in vleeswaren in Lim burg. A.W. van Poortvliet in een kelder en J.P. van Poortvliet in een garage. In 1962 gingen ze samen en kochten ze een oude aardappelloods van 175 m2, die opgeknapt en geïsoleerd werd. In 1970 werd een nieuw pand gebouwd van 1200 m2 om de toenemende handel met 19 werknemers te kunnen verwerken. In 1977 werd J.P. van Poortvliet ziek, waarna hij zich in 1979 uit het bedrijf terugtrok. Vorig jaar werd een omzet gehaald van 2.5 miljoen kilo. Het be drijf, aangesloten bij de inkooporgani satie Interkring, bedient heel Limburg en een stukje van Brabant. Jaarlijks wordt er ruim een miljoen kilo vleeswa ren uit België ingevoerd. De fam. van Poortvliet - van elke broer is er inmiddels ook een zoon in het be drijf werkzaam - is trots op de onderne ming. Vakmensen noemen de nieuw bouw uniek, o.a. door de geweldige iso latie. Er zijn nieuwe methodes toegepast voor terugwinning van warmte. Gere nommeerde fabrikanten zijn jaloers op de installaties, die nodig zijn om een zo optimaal mogelijk produkt te brengen. Op 8000 m2 grond staat er nu een ge bouw dat vier keer zo groot is als het vorige pand. De omzet stijgt nog steeds en de fam. van Poortvliet heeft als spe cialist in fijne vleeswaren vertrouwen in de toekomst. Minister van onderwijs en wetenschap pen dr. A. Pais opent vanmiddag de nieuwbouw van de Scholengemeen schap de Lage Meren in Bergen op Zoom. De school staat op de hoek van de Nobellaan/Edisonlaan over de spoorlijn richting Roosendaal. De festiviteiten rondom de opening van de uitbreiding zullen niet ongemerkt voorbij gaan. Vrijdag 15 mei is de feest dag voor de leerlingen met o.a. film voorstellingen en een Vossenjacht. Ook het door de Scholengemeenschap gea dopteerde smattersvolk in Irian Yaya (het vroegere Nieuw Guinea) zal in de vreugde delen. De Lage Meren heeft zich al twee jaar ten doel gesteld om sportmaterialen, voor de scholen van deze stam te verzorgen. Dat doen de leerlingen door middel van diverse ac ties tijdens het schooljaar. Daarom zal op 15 mei onder de tonen van het stads- orgel Lammerientje aan de voorbijgan gers een geldelijke bijdrage worden ge vraagd om het smatters-volk te steunen. "We hebben het angstige gevoel dat we minder armslag hebben en daarom zijn we wat voorzichtiger". Burgemeester E. Baerends zei dat in de commissie open bare werken, die donderdagavond advi seerde om het plan voor de aanschaf van een veegmachine maar in de ijskast te zetten. "We moeten rekening houden met een stapje terug en gezien de fïnan- ciëel-economische toestand is het daar om niet onverstandig om het plan op te schorten. De gemeente ligt er ook niet schandalig bij",zei VVD-raadslid M. van Damme. De discussie over een eigen veegmachi ne ontstond destijds om het zwerfvuil - o.a. na festiviteiten - op te ruimen. Een onderzoek leerde echter, dat er mini maal een investering van vijftig mille nodig zou zijn. Aanschaf van een grote machine, die zowel kan vegen als kol- kenzuigen, zou slechts in overweging genomen kunnen worden bij uitbreiding van het aantal veegbeurten van zes tot negen per jaar. Dat zou nogal in de pa pieren lopen. SGP-raadslid Th. Aarnoudse legde zich daarbij ook wel neer, maar hij vond wel, dat er op een andere manier gevoegd zou moeten worden. Gezien de auto's die nu langs de straten staan, kan de veegmachine van Zegwaard maar half werk doen, aldus Aarnoudse. De burgemeester vond het moeilijk om dat probleem op te lossen. "Wanneer de veegmachine later terug moet komen voor de andere kant van de straat, kost dat ook meer, maar je krijgt 't de mensen niet aan 't verstand gebracht", zei dhr. Baerends. Van Damme had geconstateerd, dat er aan de Parallelweg in Sint-Maartensdijk met de hand werd geveegd, terwijl de andere dag de veegmachine kwam. Volgens dhr. W.A.B. Blaas, die dhr. L. Guyt verving, was het veegprogramma van Zegwaard voor een heel jaar be kend. PvdA-raadslid P. van Schetsen wees erop, dat destijds het voorstel om een eigen veegmachine aan te schaffen, om kleed met argumenten in discussie was gekomen. De veegmachine staat ook in de begroting en zelfs met een hoger be drag dan nu aan de orde is. De finan- cieel-economische situatie is echter niet meer zo rooskleurig als bij de behande ling van de begroting 1981. Er zou een soort voorjaarsnota moeten komen om de prioriteiten beter te kunnen afwegen. In hoeverre zijn we nat?", aldus van Schetsen. "Dat zouden we ook graag weten", zei de burgemeester. "We hebben er nog geen inzicht in, maar de begroting 1982 biedt nogal wat zorgjes. Ik wil de com missie geen complex aanpraten, maar dingen die niet persé moeten, hoeven we nu niet direct uit te voeren. Er is wat minder ruimte, want alö je hetzelfde wil doen als in 1981, dan heb je met kosten stijgingen te maken", aldus dhr. Bae rends. i "Terug naar de bezem kan niet meer, maar de helft meer veegbeurten geven om de veegmachine rendabel te maken, is financieel ook niet haalbaar. De stuk ken blijven aanwezig, zodat we er later altijd op terug kunnen komen", zei de burgemeester. Geen enkele moeite had de commissie met de aanschaf van een Daf vrachtauto met kipperbak en kraan ter vervanging van de Bedford. "We hebben er nog 247 gulden afgekregen en de kipperbak wordt door Elenbaas in Poortvliet gele verd, zodat we ons zin hebben gekre gen", aldus dhr. Baerends. De commis sie was het daar graag mee eens. Eenstemmigheid was er ook ten aanzien van het afwijzen van het ontwerp-afval- stoffenplan van de Provincie Zeeland. Een gemeenschappelijke regeling tussen Tholen/St. Philipsland en de gemeenten op Schouwen-Duiveland werd afgewe zen. "Wij willen niet vergaderen om te vergaderen", zei de burgemeester. "We kunnen nog tot 1986 door op onze eigen stortplaats het Tuttelhoekje, dus is er nu nog niets aan de hand. Na 1986 behoeven we pas de nieuwe situatie te bekijken. Vanuit een zakelijke redenering zeggen we dan: met de Bevelanden hebben we op allerlei fronten al contacten en met Bra bant hebben we relaties. Om dan nu weer de zaak uit te breiden met Schouwen- Duiveland vinden we eigenlijk een beetje overbodig", zei dhr. Baerends. Van Schetsen was het daarmee eens, maar hij vond het niet zakelijk om in het bezwaarschrift te vermelden, dat de eer ste prioriteit te zijner tijd de Bevelanden zou zijn. De burgemeester zei die goede suggestie graag te willen meenemen naar het college. Ambtenaar P. van Dijke merkte nog op, dat volgens de afvalstoffenwet het afval probleem provinciaal geregeld moet worden. Daarom is Beveland vermeld. Pas bij uitzondering mag de afvalproble- matiek buiten de provincie geregeld worden. Dhr. Baerends verving als commissie voorzitter wethouder L.J. Koopman, die wegens ziekte verstek moest laten gaan en deze maand nog geopereerd moet worden. met ons op. Wij reserveren graag tijd voor een "zuinigheidsgesprek". ASSURANTIËN B V HOOGSTRAAT 11 TEL 01640 - 3 54 50' BERGEN OP ZOOM Zaterdag 4 juli, een reünie van leerlin gen, oud-leerlingen, leraren en oud-le raren vanaf half drie met eerst een wat officieel gedeelte, daarna een kennis makingsuurtje. Vanaf half vier tot half zes zijn daarbij ook ouders en het ander deel van de bevolking van Tholen en Sint Philipsland welkom. Er is continue een filmen foto-tentoon stelling te bekijken over ontstaan, ont wikkeling en huidige plaats van de l.t.s. Dankzij de onlangs inge voerde REGIOKORTING van 15% en de uitbreiding van de korting voor schade vrij rijden tot maarliefst 50% is het mogelijk dat wij u een zeer goedkope autover zekering kunnen aan bieden. Uiteraard geldt dit aanbod ook voor onze bestaande relatiekring. Neem vrijblijvend contact Bij het zilveren jubileum is niet alleen aan eigen genoegen gedacht, maar het wordt gevierd met de bedoeling daaruit een project of onderdeel daarvan voor de derde wereld te kunnen financieren. Dat gaat dan gebeuren door bijdragen voor de maaltijden bijvoorbeeld, door een collecte tijdens feestavonden of open dag, enz. Uiteraard kan van een en Groot feest was het op 1 mei voor alle kleuters en vierde klassers van de Eben-Haëzerschool uit Tholen, omdat hun juf en meester trouwden. Bij het gemeentehuis van Zwijndrecht moesten juf Trudy en meester Melse onder mooie erebogen door, waarbij de kinderen rijkelijk met confetti strooiden. De zon werkte mee om het tot een vrolijk geheel te maken. Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 11