Plaatselijk nieuws \jl\ MNA JACOBAROLDER &/a I muR SS w O-lino GELUK GEZAMENLIJKE VERKIEZINGSBIJEENKOMST HIESSER. B. VAN MIERL0 PREDIKBEURTEN 2 Donderdag 7 mei 1981 Tholen Markt 7 Tholen Tel. 2575 Dinsdagavond 12 mei om acht uur naar Meulvliet in Tholen van P.v.d.A, C.D.A., V.V.D., S.G.P., en D'66. Sprekers: dr.R. Toussaint (kamerlid P.v.d.A.) J.van Houwelingen (kamerlid C.D.A.) J. de Voogd (kamerlid V.V.D.) W.P. Rentenier (statenlid S.G.P.) drs. M. Prop (kandidaat-kmaerlid D'66) Voorzitter is notaris mr. W. Loof uit Tholen U bent van harte welkom! Tot dinsdagavond! Oud Vossemeer Reklame voor moederdag Vrijdag en zaterdag Tevens ruim gesorteerd in: luxe dozen, kop en schotels enz. Zie onze etalage. Uw warme bakker tel. 01667*428 WEEKENDDIENSTEN EEINÜRACHIBUUE S^OSSEMtfR POORTVUtr^SVHV^ MflARTENSDIJK Dodenherdenking 4 mei Vele inwoners waren maandagavond rond de klok van acht op de Markt ver zameld voor de Dodenherdenking. Het gereformeerd gemengd zangkoor Can- ticum verleende medewerking met het zingen van "Wilt heden nu treden' en 'Gelukkig is het land'. De koninklijke muziekvereniging Concordia speelde 'Miserere' van Sweelinck en een koraal uit de Joh.Passion. Gezamenlijk brach ten koor en muziek 'Blijf bij mij Heer', gedirigeerd door P.Steijns, en 'Bede voor het vaderland', gedirigent door Iz.Riedijk. Na 'the last post' volgden twee minuten stilte en het Wilhelmus. Burgemeester E.Baerends legde als eer ste een bloemenhulde bij de nationale driekleur. Dit eerbetoon aan de gevalle nen in de Tweede Wereldoorlog werd gevolgd door anderen. Na afloop wer den de bloemen door het bestuur van de vereniging Stadsactiviteiten naar de En- gels-Canadese militaire begraafplaats in Bergen op Zoom gebracht. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de wet houders C.J.Moerland en J. Versluijs. Leden van de scoutinggroep de Heene- trecht verleenden medewerking aan de ze Dodenherdenking. Rommelmarkt goed voor 6807,56 Onder grote belangstelling is zaterdag op de Markt de jaarlijkse rommelmarkt gehouden van de hervormde en gere formeerde jeugdraad. De opbrengst was erg groot: bruto 6807,56. Om tien uur ging de verkoop van start en het weer werkte ook een beetje mee. Om twaalf uur waren er al 'gaten' geslagen, want er was goed verkocht. Voor de kinderen waren er diverse spelen zoals balgooien, spijkerbalk, pijltjes gooien en de grab belton. Ouderen probeerden om prijs te schieten. Veel belangstelling was er van elf tot twaalf voor de verkoop bij opbod. De inwendige mens kon worden ver sterkt met koffie en broodjes worst, 't Was een gezellige dag. Rehoboth neemt derde plaat op Het mannenkoor Rehoboth neemt 13 juni haar derde langspeelplaat op. Een groot deel van de opbrengst is bestemd voor de stichting reformatorische hulp actie Woord en Daad. Na die inspan ning is het 18 september tijd voor ont spanning tijdens een vierdaagse reis op het luxe drijvende hotel Amicitia, dat vanuit Nijmegen vertrekt. In Nijkerk wordt medewerking verleend aan een zangavond voor Woord en Daad. Za terdag gaat men via het IJsselmeer naar Urk, waar 's avonds voor hetzelfde doel een zangavond is. Zondag is er gelegen heid voor kerkbezoek in Urk en maan dag wordt de thuisreis aanvaard. Reünie eindexamenklas mulo 1960 Ook al was het 21 jaar later, nog steeds waande de eindexamenklas 1960 van de mulo zich één, zaterdagmiddag tijdens een reünie in het Visnet. Drie leerlingen van toen waren zo enthousiast geweest om hun mede-klasgenoten - overal ver spreid - eens bij elkaar te roepen, 't Bleek een geweldig idee, want van de 19 leerlingen waren er 15 aanwezig met hun echtgeno(o)t(e). Als enige leraar was dhr.Keukelaar met zijn vrouw aan wezig. Onder het genot van een drankje en tijdens een koud buffet werden oude herinneringen opgehaald en meer ac tuele zaken besproken, 't Was een ge zellige, zeer geslaagde ontmoeting. P YAM A'S NACHTHEMDEN Dubbel feest Eben Haëzerschool- Honderd kinderen van de Eben Haë- zerschool hebben vrijdag in twee ver sierde bussen in Zwijndrecht het huwe lijk bijgewoond van hoofdleidster Trudy Prins en Johan Melse, onderwijzer van de vierde klas. De kleuters en vierde klassers beleefden veel plezier aan deze feestdag. Het huwelijk werd in de Eben Haëzerkerk bevestigd door ds.H.Hof man, terwijl ds.G.Mouw de bijbel ui treikte. De kinderen zongen in de kerk het bruidspaar toe. De leerlingen van de zondagschool, waarvan Trudy leidster is, waren ook aanwezig. Voor de kin derreceptie was er een compleet draai boek samengesteld met spelletjes, waar bij ook cadeaus werden overhandigd. Bijzonder leuk was een groep kinderen, gekleed in Zeeuwse klederdracht, die op de wijze van 'twee emmertjes water ha len' een dansje maakten en een aange past lied zongen. Natuurlijk ontbraken de tractaties niet. Bij thuiskomst zagen de kinderen en begeleiders terug op een fijn feest. Studieweekend jeugd Concordia Een aantal 18- en 19-jarige leden van Concordia heeft bij wijze van experi ment het weekend in Oostkapelle door gebracht. Dagelijks werd twee keer an derhalf uur gerepeteerd. Daarbij wer den onderwerpen behandeld, waaraan men op een normale repetitie niet toe komt. Natuurlijk ontbrak de ontspan ning niet. Men kon heerlijke strand- en boswandelingen maken. Veel enthou siasme was er zaterdagavond voor een beroemde brassband uit Engeland, die in Oostkapelle optrad. Daarin zaten de beste jeugdmuzikanten uit Engeland. De brassband maakte op de harmonie leden een volledig nieuwe indruk, 't Was een geslaagd experiment. Verkoping woonhuis Dhr.M.J.van Houte uit Scherpenisse is voor 30.000 gulden eigenaar geworden van het woonhuis met erf Dalemsestraat 22, groot 1.76 aren. Het pand werd in Hof van Holland in het openbaar ver kocht door notaris mr.W.Loof. De be langstelling was heel matig. Schooldammen omvangrijk Het schooldammen heeft op het eiland grote vormen aangenomen. Dit tot groot genoegen van de damclub de Eendracht, die zeer goede leden van de scholen krijgt. Sommige oudere spelers hebben er zelfs moeite mee. Voorzitter W.A. Boogerd bracht dat zaterdagmorgen naar voren bij het Noordzeeland tour- nooi in Meulvliet, dat min of meer de afsluiting vormt van het damseizoen. Wethouder C.J.Moerland verrichtte de openingszet. Hij zwaaide de damclub lof toe voor de activiteiten, met name voor de jeugd. Ongeveer dertig senioren be gonnen eerst met sneldammen, gevolgd door twaalf junioren, 's Middags gingen er tien viertallen, afkomstig van diverse scholen van Tholen en St.Philipsland, met elkaar in de slag. Wedstrijdleider was dhr.J.A.van Akkeren. Het tournooi, waarvan de uitslagen volgen, werd door veel belangstellenden gevolgd. Demonstratie brooddeegfiguren Zaterdagmiddag a.s. geeft Adrie de Baar uit Wemeldinge van een tot vijf uur een demonstratie van brooddeegfiguren in d'Eglelantier, Kerkstraat 8. Brooddeeg figuren staan de laatste tijd nogal in de belangstelling gezien ook de publicaties in een aantal vrouwenbladen. De spe ciale figuren worden gebakken en dan voor wandversiering gebruikt. Iedere belangstellende is zaterdagmiddag wel kom. Zaterdag fiets-/puzzeltocht In het kader van de nationale fietsdag wordt op zaterdag 9 mei a.s. door het jongerencentrum Paspartoe voor jonge ren vanaf 15 jaar een fiets-/puzzeltocht georganiseerd. Er zal in groepjes van 3 tot 5 personen worden gereden. In schrijving is mogelijk vanaf 19.00 uur bij het jeugdhonk aan de Zoekweg. Men hoopt op een grote deelname voor deze gezonde activiteit. Vergeet vooral je fiets niet. Na afloop volgt een gezellig sa menzijn in het jeugdhonk. Koninginnedag 1981 Eer de regen voor ongemakken zorgde was het door de Stichting Stadsaktivi- teiten georganiseerde programma voor 30 april vrijwel afgewerkt. De kou was er wel oorzaak van dat de eilandelijke volksdansgroep 'Dodi-Dodi', gestoken in folkloristische kostuums en ondanks volop enthousiasme, geen grote belang stelling meer had. Het feest was 's mor gens begonnen in de tuin van huize 'Ten Anker' waar honderden kinderen, al dan niet op tijd, hun ballonnen oplieten. Daarvoor had toerclub 'De Fuik' ge zorgd. Achter 'Concordia' met majoret tes en drumband ging het naar de markt, waar de voorzitter van stadsaktiviteiten, de heer C. Van Broekhoven, een wel komstwoord sprak. Wethouder J. Ver sluijs feliciteerde namens alle aanwezi gen Koningin Beatrix, die op hetzelfde moment toch ook al op Zeeuwse bodem vertoefde, zij het dan in Veere. De Scouting leden hesen vervolgens de driekleur met de Oranjewimpel, waarna een Aubade volgde. Toen verspreidde zich de jeugd om aan allerlei aktiviteiten te gaan meedoen. In 'Meulvliet' was er voor de kleuters en eerste klassers een artiest met poppenkast, die ook goo chelkunstjes vertoonde en tot bijzonder vermaak van de kleintjes ook als clown optrad. Gelijk was er voor de 2e t/m 4e klassers een filmvoorstelling in 'Ter Tolne'. Leerlingen van klas 5 en 6 maakten een fietspuzzeltocht. Er waren 79 paartjes, waarvan 25 uit het Voortge zet Onderwijs. Het was een 6,5 km. lange tocht, samengesteld door V.T.S. en dhr. Kousemaker. Winnares werd Corinne van Westen, 2e Petra Baay, 3e Marco de Boef. Van het voortgezet Onderwijs was Rene Tazelaar eerste, nummer 2 Erik Slabbekoorn, 3 Janneke van Belzen. De poedelprijs was voor Wim Baay, die tegen een boom reed. Ondertussen wandelden de deelneem sters en deelnemers van de Koningin- netocht hun 5 -10 km. Om 12.00 uur was er op de markt een optreden van de volksdansgroep 'Lenig maakt jong' o.l.v. mevr. de Baat, maar hiervoor was weinig belangstelling. Na de middag werd er druk gewandeld door de T.W.U. en ter wijl rond 14.00 uur op de Kaai de duiven werden gelost van de De Trouwe Duif volgde een tweede stadswandeling, georganiseerd door stadsherstel. De deelname was gezien het koude weer, boven verwachting. 375 personen waren van de partij. Eerste werd Ieteke Ver kamman, die het fraaie boek 'Kijk op Zeeland' rijker werd. 2 Anneke v.d. Boogaard, 3 Marjan Schot, 4. Kim Tim mer, 5 Corine van Dijke, 6 Peter Luten, 7 I. Burggraaf, 8 Anna de Bruin, 9 C. Quist en 10 Cobi Cornelisse. Met of zonder prijs, ieder had weer veel mo- mumentaal moois van de stad gezien. Ondertussen speelde de stadsbeiaardier G. de Waard op het carillon en liet vrij willig molenaar O. Huiskamp 'De Hoop' draaien dat het een lieve lust was. Om 18.00 uur startte aan de Zoekweg de orientatierit van de V.V. Tholense Boys. Er waren 80 equipes en een grote prij- zentafel. De rit ging via camping Striene te Poortvliet en weer terug over 31 km. Daarbij moesten 30 controlebordjes met soms moeilijke en minder moeilijke op drachten worden gepasseerd. Elke fout leverde 30 strafpunten op. Niemand raakte de weg kwijt en ook zonder in de prijzen te zijn gevallen, vond iedereen het reuze gezellié. In de A. klasse werd A.M. van Dijke eerste met 91 strafpun ten, J.M. Brussee 185, J. Goorden 240, A. Geuze 246, J. de Rijke 301, F. Simons 301 en W. van 't Slot eveneens 301. B. klasse: winnaar Moos Deurloo 301 stratp., Elly Deurloo 332, A. van Trigt 333, J. Van Dorst 361, G. Verkammen 362, J. van Antwerpen 393 en nog een tiental anderen, die in de prijzen vielen. De poedelprijs ging naar P. Pollie omdat die het wist te presteren 710 strafpunten te veroveren. Voor de 21ste Koninginnetocht was er ook behoorlijke deelname. Op de 15 km startten er 58, voor de 10 km. waren er 133 en op de 5 km liepen 275 sportieve wandelaars mee. Er waren zelfs buiten landse deelnemers met enkele Belgen en een Duitser. Ook verschillende groepen waren van de partij, zoals de zeeverken ners, padvindsters van de Heenetrecht- groep, trimclub groepen van de lagere scholen en de wandelsportverenigingen 'De Blaar' en 'Olympus' uit Halsteren. Het bestuur hoopt op een nog drukker bezetting tijdens de mosseltocht op 12 september. Nu werd er bij de start (Cafe van Zanten) een portemonneetje ge vonden, waarover de heer Withagen in de Kon. Wilhelminastr. 25 nadere in lichtingen kan geven. Niet alleen de grdten vierden Koninginnedag, zeker de kleintjes, waaronder ook de 75 peuters tussen 2 en 4 van 'De Fabeltuin'. Leids ter mevr. D. van Dijke-Berrevoets had steun van 14 padvindsters van 'De Hee- netrechtgroep'. Tussen 12.00 en 13.00 uur war(en allen actief in de sporthal met spelletjes, dansjes, oefeningen aan de ringen, enz. ter afsluiting terug naar de peuterspeelzaal op een portie frites, limonade en nog meer lekkers. Rond kwart over 2 konden de ouders de kleintjes, voorzien van feestmuts en toeter weer ophalen. Diefstal Tussen zaterdag 2 en maandag 4 mei werd uit een in aanbouw zijnde wning aan de derde Kruisweg een pneumati sche hamer en twee schijnwerpers ge stolen. Een schade van een 1400,— Twee minderjarige jongeren hadden wat spulletjes meegenomen uit de Végé- winkel. Ze kregen een waarschuwing van de politie en zullen het nooit meer doen. Dat kost geld Een voor de derde maal loslopende Mechelse herder veroorzaakte overlast in de Koning Julianastraat. De eigenaar kreeg een proces Verbaal evenals een dag eerder een hondeneigenaar in de Parksingel. Dammen 2 mei werd te Arnhem een nationale damdag gehouden met de beste van elke provincie. In de juniorenklasse trad Pe ter Luten aan voor Zeeland. Na een strijd van 2 uur moest hij de vlag strijken voor de noordelijke collega, de Fries F. Kooi. Het Zeeuwse Junioren tiental verloor met 1-9. Johnny Nieuwkoop, André Kousemaker en Leen Beth tra den voor Zeeland aan in de Adspiran- tenklasse, aangevuld met 2 Goesse dammers. De uitslag was 0 - 5 in het nadeel van Zeeland. Het Zeeuwse pu pillen vijftal bestond uit de spelers Jan Moerland, Mare Almekinders, Henk Gunter, Wiliam Vroegop en de Vlissin- ger Barry van Belzen. In 5 ronden moest worden uitgemaakt wie de besten wa ren. Jan Moerland had zijn dag niet en wist slechts 1 partij te winnen plus 2 re mise. Marc won 3 partijen, maar verloor van sterkere tegenstanders uit Noord- en Zuid-Holland. Henk scoorde 50 procent William kwam met zijn nog maar 8 jaar spelervaring te kort. Wel kwam hij door zijn al befaamde slagzetten in 3 partijen voor te staan, maar in het eindspel slipte de winst weg en hield hij slechts 1 remise over. Friesland won met 43 punten. Zeeland kwam met 23 punten op de 6e provincieplaats en Limburg sloot de rij met 3 punten. De jeugddamsport in Zeeland staat nog in de kinderschoenen. Daarvan heeft Tholen de grootste jeugdclub en voert de top aan, maar op landelijk niveau komt men nog tekort. Dergelijke wedstrijden tonen echter duidelijk wat nog werd gemist. Een brok ervaring was het zeker. Laatste gezellige schooldag Chr. Mavo De leerlingen van de Chr. Mavo die midden in hun eindexamen zitten, heb ben in elk geval een leuke herinnering aan de laatste schooldag. Op 29 april was er voor de 62 eindexamenkandida ten tussen 9 en half een een programma georganiseerd door zes van de mede leerlingen. In samenwerking met direc tie en bestuur waren afspraken gemaakt over planning, kosten enz. Het vergde lange voorbereidingstijd, maar men had eer van het werk. Met 11 leraren ver trokken de ongeveer 70 leerlingen per fiets naar de bowlingbanen in Luxor te Bergen op Zoom, waar flink werd 'ge knokt' om de eerste plaatsen. Terug op school wachtte een door andere leerlin gen en leraressen verzorgd koud buffet. Onder de maaltijd werd een gedicht voorgedragen, waarbij de leerkrachten een veeg uit de pan kregen, om de ver gelijking met het koud buffet nog even door te trekken. Daarna ging het naar Meulvliet voor een volleybalwedstrijd en basketbalpartij tussen leerkrachten en leerlingen. Dank zij het overwicht van directeur Flikweert wonnen de leerkrachten op hetppertje. Verder wer den op het sportveld wedstrijden ge houden in vatenlopen, ringrijden op de fiets, enz. Als beloning was er een uitge breide barbecue. Die versterking had men wel nodig voor de daarna gevolgde dropping. Geblinddoekt in de bus wer- Advertentie I.M. den 6 ploegen gedropt die toen een wandeltocht van een 8 kilometer voor de boeg hadden. Enkelen belandden in Stavenisse, maar zij waren toch weer tijdig terug öoor het slotonderdeel; het Kampvuur. Daarbij waagden sommigen zich, nu het eerste examen Nederlands er toch al opzat aan zelfgemaakte liedjes en een eindspeech van een der leerlin gen. Alle deelneemsters en deelnemers waren het er over eens, dat het de moeite van voorbereiding volop waard was. Een positief gebeuren, dat nog lang in goede herinnering zal worden bewaard, zeker naar een voor allen ook gewenste positieve uitkomst van het examen'. Vlag verdwenen Iedere burger zal het er wel mee eens zijn, dat een versierde muziek-: Kiosk op de markt hoort bij een feestelijk aanzien van het Thoolse centrum. De buurtver eniging van de markt heeft daartoe het materiaal al in 1937 aangeschaft. Dat gebeurde bij het jubileum van Koningin Wilhelmina en het huwelijk van Prinses Juliana. Koninginnedag 1981 werd er opnieuw gebruik van gemaakt, maar naar later bleek ook misbruik, want in de nacht van vrijdag op zaterdag was er een vlag verdwenen. Wie brengt die te rug bij een van de markt bewoners? Verzetsherdenkingskruis Donderdag 5 mei zijn door Prins Bern- hard in Wageningen een aantal onder scheidingen uitgereikt aan degenen die zich in het verzet bijzonder hebben on derscheiden. Daaronder was ook de thans 71 jarige mevrouw A.C. Klooster vooral voor de oudere inwoners een goede bekende. Zowel zij als haar man waren immers tijdens de oorlogsjaren (tot 1947) ter plaatse arts. Het echtpaar Lindenbergh, zoals dat voor de inwo ners bekender klank heeft dan mevrouw Klooster. Zij was in 1919 met haar ou ders uit Ned. Indië naar Nederland ge komen en vestigde zich bij de overname door haar man van de praktijk van dokter Vermet in Oud-Vossemeer. De inwoners die de bezettingstijd bewust hebben meegemaakt, weten ^ich nog te herinneren, dat mevr. Lindenbergh onverschrokken was. Zeer anti-Duits, maar lang niet iedereen was op de hoogte met haar verzetswerk, zoals het helpen van onderduikers en later ook de voedseldistributie. Wel herinneren Vos- meerders zich nog hoe bij een staking een aantal inwoners in de school werd ondergebracht, waarbij er één onwel werd en doktershulp werd ingeroepen. Duitsers wilden weten wat ze kwam doen, maar zonder boe of bah ging ze op de patiënt af en zorgde er voor dat die meteen al naar huis kon. Meer ingewij den weten van het verspreiden van de verzetslectuur en voor een paar was het bekend dat de onderduikers werden ge- holpen. Haar man kwam in de bezet tingstijd om het leven, toen hij op weg naar een gewonde verzetsstrijder op een landmijn liep. Mevrouw Lindenbergh had overigens geen direct contact met de op Tholen georganiseerde L.O. en O.O. in 1944 moest ze onderduiken en nam haar intrek in een leeg huis te Elle- woutsdijk, temidden van het Duitse af weergeschut. Dat ze werd uitgenodigd het verzetskruis in ontvangst te nemen zal ook menig inwoner goed doen. SLAGROOM- en VRUCHTENTAARTJES 4.95 Advertentie I.M. Fietsje weg en terug Op een zeker moment was het fietsje van een jeugdige inwoner in de Patrijzenweg verdwenen. De tweewieler was niet af gesloten. Later bleek, dat een ander knaapje, die van oordeel was dat de fiets was weggegooid, op het gemakkelijke vervoersmiddel was weggereden. De jeugdige eigenaar heeft de fiets weer te rug en iedereen is tevreden. Emancipatie in 't gezin De plattelandsvrouwen hebben o.l.v.de nieuwe voorzitster mevr.van Gorsel- Nuyten een discussieavond gehouden over 'veranderde maatschappij, een be dreiging of een uitdaging?'. Gesprek sleidster mevr.Sandberg legde een aan tal vragen voor over de emancipatie in 't gezin wat betreft huwelijk, kerk, traditie, macht, enz. De vele aanwezigen gingen er uitvoerig op in. Dinsdag 26 mei spreekt mevr.Bout-Sakko uit Tholen over muziek. Auto gewonnen Bakker van Mierlo heeft de hoofdprijs gewonnen in de Rode Kruis puzzelma rathon: een auto. Al vele jaren doen talloze puzzelliefhebbers mee aan de Rode Kruispuzzel en van vele EB-lezers hebben we ook al een prijs kunnen melden. Nog nimmer echter viel de hoofdprijs op het eiland. Dhr.van Mier lo kan voortaan in een Rode Kruisauto rijden. Hij blijft puzzelen voor het Rode Kruis, dat nog steeds veler medewerking nodig heeft voor de financiering van verschillende projecten. Sint Joseph heeft meer mannen nodig Toneelvereniging Sint Joseph heeft in de Vossenkuil een druk bezochte jaar vergadering gehouden. Voorzitter C. van Dorst had een speciaal woord van dank voor iedereen die op één of andere wijze had meegeholpen om het afgelo pen seizoen tot een succes te maken. Er waren twee uitverkochte uitvoeringen gegeven. Ook secretaris M.Goedege- buure maakte melding van een redelijk seizoen. Buiten het dorp had men nog in Bergen op Zoom, Poortvliet en Sint Maartensdijk opgetreden. Penning meester P. de Leeuw betuigde zijn te vredenheid over de financiële resulta ten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M.Goedegebuure en G.Timmer mans met algemene stemmen herkozen. Voor de kascommissie werd Egberts als opvolger van J. van Meer gekozen. Tij dens de rondvraag kwam men tot de conclusie, dat er best wat meer manne lijke spelers beschikbaar konden zijn. Men kan zich opgeven bij secretaris Goedegebuure vanaf de leeftijd van 16 jaar. De prmei. van het nieuw in te stu deren blijspel première is op vrijdag 11 december 1981 en vrijdag 15 januari 1982. De leescom missie is al volop bezig een nieuw stuk uit te zoeken. Biljarten De Poedelaars: J.Buitenhuis kampioen. Hij versloeg J.v.Gorsel en kwam daar door in puntental gelijk met zijn tegen stander, doch het gemiddelde beslistte in het voordeel van Buitenhuis die ook het best verbeterde gemiddelde in deze competitie had met 0.302. Tweede J.v.Gorsel 0.183, derde L.Klippel 0.104, hoogste serie competitie J.Buitenhuis 28 caramboles. Eindstand: 1. J.Buitenhuis 34 p., 2. J.v.Gorsel 34 p., 3. A.Heijboer 29 p., 4. L.Klippel 28 p., 5. M.Pipping Jzn. 24 p., 6. P.Bevelander 24 p., 7. P.v.Gastel 24 p., 8. A.v.Poortvliet 20 p., 9. J. Plandsoen 19 p., 10. M.Sterk 18 p. (12 i.p.v. 23 wedstrijden), 11. A.v.d.Houten 14 p., 12. M.Pipping Wzn. 12 p., 13. P.Brugman 8 p. In de finale om de clubbeker won A.v.Poortvliet in 32 beurten van J.v.Gorsel. WIK won in de strijd om de Vosmeer cup. De belangrijkste wedstrijd tegen naaste concurrent de Treffers met" 9-2. W.Aarnoudse kortste partij 26 beurten, M.v.Poortvliet en L.Havermans Czn. met 12 caramboles hoogste serie. W.Aarnoudse-G.Havermans 2-0, C.de Koning-J.Burgers 2-0, M.v.Poortvliet- C.Burgers 0-2, L.Havermans Czn- H.Hommel 2-0, M.v.Poortvliet-J.Etien- ne 2-0. De Poedelaars verloor met 3-8 van KOT. M.Pipping kortste partij 16 beur ten en ook hoogste serie 18 caramboles. P.v.Gastel-T.Schot 0-2, J.Konings -D.Polderman 0-2, J.Smit-M.Istha 0-2, P.Bevelander-J.Schetters 1-1, M.Pip ping-C. Wessels 2-0. De competitie is tot op de helft gevor derd. WIK leidt met 36 punten, 2. Tref fers 22 p., 3. KOT 21 p., 4. Poedelaars 21 p., 5. Nooit Gedacht 10 p. Programma: WIK-KOT, Nooit Gedacht-Treffers, Poedelaars vrij. Eerste wedstrijd 't Scharretje Ter gelegenheid van de oprichting van visclub 't Scharretje is er op zaterdag 16 mei om 13.30 u. een grote kennisma kingsviswedstrijd aan de zeedijk rond de Van Haaftenpolder bij de hoeve van dhr.Gaakeer. Iedereen die graag vist, mag meedoen. Er zijn diverse prijzen beschikbaar, die anderhalf uur na af loop van het concours zullen worden uitgereikt in clublokaal Hof van Hol land waar ook de kaarten en nummers voor deze wedstrijd kunnen worden af gehaald tot 1 uur voor de wedstrijd. Het lidmaatschap voor senioren kost 25 gul den, voor dames 12,50, voor junioren 15 gulden, voor pupillen 10 gulden en voor 65-plussers 17,50. Het verdere wedstrijdprogramma is: 11 juli, 26 sep tember en 10 oktober onderlinge club wedstrijden en 21 november een zgn. boutwedstrijd. Geslaagde Koninginnedagviering De festiviteiten op Koninginnedag in het dorp waren weer omvangrijk. Een pluim op de hoed van het oranjecomité, bestaande uit de nieuwe voorzitster me- vr.M.v.Dommelen-Bom, me- vr.L.v.Meer-Istha en de heren M. de Leeuw, C.Droogers, B. den Hollander, L. de Wilde Jzn., J.v.Meer, C.Droogers Kzn., A.Goudswaard en L.v.Wezel. Nog talrijke andere vrijwilligers waren bij de uitvoering van de diverse kinderspelen actief, 't Was een sombere dag. Rond vijf uur was men al begonnen om alle attributen in gereedheid te brengen voor het dorpshuis en op het grasveld bij de N.H.Kerk. De muziekvereniging trad in vol ornaat op en haalde de kinderen af van de scholen, waarna ze zich verza melden voor het dorpshuis waar me- vr.v.Engelen de dag officieel opende. Ze toonde zich verheugd om ook dit jaar weer de omvangrijke kinderschare een welkom toe te kunnen roepen. Ze vond het spijtig dat het zonnetje het liet af weten maar het feit dat er geen regen viel, was toch een groot pluspunt. Te vens kon ze vol trots meedelen dat de inzamelingsactie onder de bevolking een groot succes was geworden. De sombere economische toestand kon de mensen er niet van weerhouden om flink in de portemonnee te tasten. Het comité vierde zijn tienjarig jubileum en ze dankte A.Vermeulen voor het vele werk. Achter de schermen heeft hij toch weer bergen werk op zijn schouders ge nomen. Burgemeester Baerends, die met zijn vrouw present was, complimenteer de met de grote voortvarendheid. Hij twijfelde er niet aan dat de verzamelde schooljeugd enthousiasme genoeg zou hebben om er een gezellig feest van te maken. Uit volle borst zong men ver volgens o.l.v. de muziekvereniging het Wilhelmus, de Zilvervloot en het Lang zal ze leven. Met volle overgave kon men zich daarna uitleven bij de diverse kinderspelletjes. In verband met de be schikbare speelruimte toog men indivi dueel aan het werk. Vooral de brug met waterfonteinen trok veel belangstelling, want het al of niet nat worden zorgde voor veel hilariteit. Alle kinderen vielen in de prijzen: waardebonnen van 1 tot 5 gulden, al naar gelang de punten. De jeugd van het voortgezet onderwijs kon zich met elkaar meten in een vragenspel, dat bij toerbeurt in de salonwagen van de firma Hommel (die als jurietent fun geerde) werd afgenomen. Het uit 15 vragen bestaande had nogal wat strik- vraagjes, o.a. de verjaardag van de ko ningin, waarbij velen zich vergisten in die van prinses Juliana en koningin Beatrix. Van de 25 deelnemers werd Rien Moerland winnaar met op de tweede plaats Bas Quist. Het middag programma bestond uit een wedstrijd van versierde fietsen die, nadat ze door een deskundige jury waren beoordeeld, achter de blaaskapel de Voskes een rondgang door het dorp maakten. De bejaardenwijk werd niet vergeten, zodat ook deze mensen een vleugje van de feestelijkheden kregen voorgeschoteld. Bij de 4/5 jarigen ging de eerste prijs naar Joost Hopmans, 2. Ellis van Wes ten, 3. Jacky van Dienst, 4. Doomy van Treyen, 5. Arjan Vaders. 6/7 jarigen: 1. Alfres Hommel, 2. Jejenka van Gorsel, 3. Claudia Schippers, 4. Richard Voshol, 5. Rachella Zwagemaker, 6. Renata Geuze. 8/9 jarigen: 1. Regina Lindhout, 2. Bianca de Gast, 3. Johan Droogers. De jeugd van 9/16 jaar ging aan de slag voor een foto-oriëntatiewedstrijd. Bij de 9-jarigen won Miriam van Górsel met 100 P. 10 jarigen: 1. MOnique Aar- noudse 170 p., 2. Ad Havermans 160 p., 3. Marscha Rosa 160 p., 4. Richard van Daalen. 11 jarigen/ 11 jaar: 1. Sjaak Berkey, 140 p., 2. Marcel Havermans 130 p., 3. Janine Versluijs 110 p. 12 Jaar: 1.. Danker Kouwen 160 p., 2. Marco Duine 150 p., 3. John Vroegop 140 p. 13 Jaar: 1. Marco Potappel 160 p., 2. Ton- nie van Wezel 140 p. 3. Nelleke Ridder hof 120 p.. 14 Jaar: 1. Tim van Mierlo 170 p., 2. Dirk van Driel 170 p.3 Lucien Havermans 150 p. 15 Jaar: 1. Peter No- quera 160 p., 2. Elsa Vriesma 110 p. Tussen de bedrijven door hadden de jeugdleiders van V.V.Vosmeer hun tra ditionele wedstrijd gespeeld tegen een jeugdelftal, die met een 5-5 stand ein digde. De jeugd nam door Dick den Hollander de leiding, maar de leiders kwamen door Jaap Kruf op gelijke hoogte. Ad Verhees en Fred Hommel schoten de jeugd naar een 3-1 voor sprong maar kort voor rust wist Jan Ca- pelle voor 3-2 te zorgen. Direct na de thee schoot Ko Verhees de leiders op gelijke hoogte, maar daarna leek het jeugdelftal toch op de overwinning af te stevenen. Er werd namelijk gescoord door Adrie Capelle en Ad Hommel, maar de laatste loodjes waren voor de leiders, die door goals van Jack Istha en Jos de Klerck alsnog een gelijkspel uit het vuur sleepten. Ook de rijwiel- en toerclub was actief met wedstrijden in drie categorieën, waarvoor ook veel be langstelling bestond, al werd de regen aan het slot duidelijk spelbreker. In de A-categorie reden de renners 28 ronden met bijna 50 kilometer. Er waren 34 deelnemers, die een zware wedstrijd hadden tijdens een vrij constante regen. Vin Keyzers wist zich als 15e te klasse ren. Winnaar werd Geerts uit Ossen- drecht' 2e Eriks (Bergen op Zoom), 3e van Loon (Woensdrecht), 4e van Broekhoven (Bergen op Zoom - Ned.kampioen trimmers -). Het com mentaar werd verzorgd door de voorzit ter van het wielercomité, Uijtdewilligen, terwijl zijn medecomitéleden de jurering voor hun rekening namen. Opvallend was wel het feit dat alle drie de winnaars na een solo binnenkwamen. Daarmee werd duidelijk bewezen dat er toch een flinke conditie nodig is om bij de trim mers tot de eersten te behoren. De prij zen werden uitgereikt in clublokaal Sa- parow, waar ook de vele premies die door de middenstand waren geschon ken, aan de renners werden uitgekeerd. In de B-categorie reden slechts 20 ren ners 23 ronden met een totaal van 40 kilometer. De plaatselijke deelnemer G. van Dijke eindigde op een 17e plaats. Smeyers uit Bergen op Zoom won. In de C-categorie, bedoeld voor hen die wei nig of geen ervaring hebben met de wielersport, moesten 18 ronden worden afgelegd met een totaal van ruim 30 ki lometer. Er waren 45 deelnemers. De plaatselijke deelnemers wisten zich niet in de prijzen te kwalificeren. Douw werd in het begin van de wedstrijd door pech achtervolgd en moest opgeven. Glim merveen reed als debutant een vrij re delijke wedstrijd, maar op het laatst reed hij bij een bocht rechtdoor en kwam ten val. Van Maanen eindigde op de 20e plaats. Kommers uit Bergen op Zoom werd winnaar, 's Avonds werd er in het dorpshuis een goochelaarsschow en va riétéprogramma gehouden. Het viel goed in de smaak bij het massaal opge komen jeugdig publiek. Voor de oude ren was het gezellig toeven in de plaat selijke horecabedrijven, zodat er voor iedereen een vrolijke afsluiting van een geslaagd Koninginnefeest mogelijk was. De prijswinnaars van de spelen zijn van klas 1,2, 3 Arjan Dorst, Jan Willem Bo- lier, Karly Nijpels, Jacco Vaders le prijs, John Vroegop,Perry van Westen, Mi randa v.d. Zande 2e prijs, Elma van Putten, Diane Hendrikse en Lianne den Engelsman 3e prijs, Jacoline de Reus,Patricia Vroegop, Bart Stoeken, Marc Roza, Jojanneke van Gorsel en Erwin Neele 4e prijs. Klas 4:1e Arjan Kouwen 2e Perry van Westen 3e Peter Vogel 4e Coby van Beelen. Klas 5:1e Linda Bevelander 2e Claudia Bestman 3e Monique Aarnoudse 4e Ar jan van Westen. Klas 6:1e Gerwin Hoek 2e Johan Scheenhart 3e René van Poortvliet 4e Piet Potappel en Queenie Bril. Vervolg op pag. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 ds. L. Wüllschleger GEREF.KERK 10.00 uur ds. C.M.v.d. Loo, Sliedrecht 17.00 uur dhr. M. Steketee, Heinkens- zand CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 (voorber. H.A.) en 18.30 ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. K.A. Rehorst, Halsteren R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur HM OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur Kand. J. Breure, Streefkerk 18.30 uur ds. Th. W.H.v.d. Heijden GEREF.KERK 10.00 uur ds. A. de Jong, Hoogerheide 15.00 uur ds. Wilschut, Willemstad CHR.GEREF.KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 HM. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze (voorber. H.A.) 18.00 uur ds. C.v.d. Bergh, Rotterdam GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Th. W.H. v.d. Heijden, Oud-Vossemeer 18.00 uur ds. M.D. Geuze, Sint Anna- land OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G.v. Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 (H.D.) en 19.00 uur ds. J.J. Rood- sant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.M. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 (dankz. H.A.) ds. D.J. Budding GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst wo. 13 mei 19.30 uur ds. Kleppe, Woer den POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF.KERK 10.00 uur dhr. M. Steketee, Heinkens- zand 14.30 uur ds. C.M.v.d. Loo, Sliedrecht GEREF.GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst di. 12 mei 19.30 uur ds. A. Moerkerken, Nw. Beierland SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 ds. A.B. Cysouw GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. H.J. Oldemans, Hilversum ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St.'Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. Pigmans, Oud-Vossemeer, tel. 01667-758 NAZORG BORSTAMPUTATIE ma t/m vr 8.30-17.30 uur, tel. 01640- 37980, tst. 2305/2306 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-13 u„ tel. 01100-15892, tst. 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vr. 8 mei 14.30 u. Soc. Psych. Dienst en Raad voor de Kinderbescherming, 15.30 u. Alg. Reclasseringsver. en Stichting Hulpverl. bij Zwangerschap en Alleen staand Ouderschap, 16.30 u. Buro. voor Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBURO GEHANDICAPTEN: F.Jelderda, 't Keeten 10, St. Philipsland, tel. 01677-2533. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN 8 t/m 14 april vrijdag 8 7.41-19.58 zaterdag 9 8.26 - 20.45 zondag 10 9.21-21.41 maandag 11 10.26 - 22.52. dinsdag 12 11.36- 0.05 woensdag 13 12.47 donderdag 14 1.16-13.49 zo. 10 mei Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2