Oliehandel Verbo zo gezond als een vis Forceer integratie niet Gezamenlijke verkiezings bijeenkomst in Meulvliet protesteert tegen AVR0-tv. Tot vrijdag 8 mei in de Gasthuiskapei Al zestig vissers verdacht van fraude T hoolse damjeugd Z eeuws kampioen club viertallen Inspectrice bij 1e paal chr.school St.Philipsland VAN HEREL DE KOK Open dag Philipsdam weer groot succes Goed nieuws voor inwoners van de regio Bergen op Zoom en Zeeland met postcode 43 t/m 46. Donderdag 30 april 1981 EENDRACHTBODE 13 Twee burgemeesters openden nieuw hoofdkantoor bij vluchthaven Tholen Durf Grote drukte Gele bootjes Passend gebouw Tachtig palen VAN HERELDE KOK er zijn veel soorten garagedeuren levert kantel- en roldeuren AUG. LAANE Mooi moment Kantje boord De handelmaatschappij en scheepvaart service Verbo heeft vrijdagmorgen ge schiedenis geschreven met de opening van het nieuwe hoofdkantoor op de punt van de vluchthaven bij Tholen door twee burgemeesters. Burgemeester E. Bae- rends opende eerst met het losmaken van een feestlint het hek aan de Thoolse kant, waarna zijn Halsterse collega HJ.Hendriksen hetzelfde deed aan de Brabantse kant. "Een uniek feit" zei directeur Jacob Verkamman Mzn. die met compagnon Jan Bout Janzn. bijzonder werd gepre zen voor zijn ondernemingsgeest. "Dit gezonde bedrijf geeft erg veel vertrou wen en kan een qoede toekomst tege moet gaan", zei burgemeester Baerends. Zijn collega Hendriksen vond het ook bijzonder plezierig in deze sombere binding van de vluchthaven met de stad, maar Verbo heeft met de opening van dit bedrijf gehoor gegeven aan die wen sen, al kunnen ze dan niet allemaal ver vuld worden. Deze opening is een feli citatie i waard voor de schippers, voor Halsteren en voor Tholen. Verbo, het ga u goed", aldus burgemeester Baerends. Burgemeester Hendriksen herinnerde Dhr. J. Verkamman MZn. Met de linten van de openingshandelingen in zijn hand en rechts mede-directeur J. Bout JZn op weg naar het nieuwe hoofdkantoor van oliehandel en scheepsbenodi dheden 'Verbo' op de punt van ddvde vluchthaven bij Tholen. Op de achtergrond de burge meesters van Tholen en Halsteren die de officiële opening verrichten. eraan, dat er voor deze vestiging nogal wat hobbels genomen moesten worden. Dankzij de medewerking van de pro vincie Brabant lukte het echter, nadat de aanvraag in 1977 was ontvangen, in fe bruari 1978 de hinderwetvergunning te verstrekken en in december 1979 de bouwvergunning. "Dit overzees ge biedsdeel wordt binnenkort afgestoten, zoals overal in de wereld gebeurt en ge zien de ligging is dat pok een logische zaak. Vaak moet er dan aan zo'n over zees gebiedsdeel ontwikkelingshulp ge geven worden, maar dat is hier niet noodzakelijk. "Tholen, van harte gefeli citeerd omdat u zo'n bedrijf van Halste ren krijgt. Verbo geluk gewenste met deze prachtige accommodatie", zei de Halsterse burgemeester. Dhr.J.H.de Jong, directeur verkoop economische tijden een ander geluid te kunnen laten horen. "Verbo is een uit- stekend bedrijf en de investering die hier /PVInPl is gedaan, is een voorbeeld van de voor- lllvl uitziende blik van de beide onderne mers. U ziet de toekomst optimistisch tegemoet en dat is bijzonder prettig", aldus de Halsterse burgemeester. Verbo oliehandel en scheepsbenodiéden staat nog op Brabants grondgebied, maar na de afronding van de in behan deling zijnde ürenscorrectie komt de ScheldeRijnweg bij de vluchthaven in Thoolse handen. binnenvaart van "Shell, noemde de ope ning een bekroning en bevestiging van eerder genomen beslissingen. "Ruim tien jaar geleden stopte u met de visserij en ging u de oliehandel in. Gefeliciteerd met uw durf en ondernemingsgeest, waardoor u samen in tien jaar heel wat hebt opgebouwd. U kunt trots zijn op dit hoofdkantoor Tholen met de filialen Hansweert en Vlissingen. De concur rentie is beducht geworden en daarvoor onze complimenten. Onze inspecteur moest met doodsverachting op het win kel-kantoorschip, maar dat is nu geluk kig voorbij. Ik hoop dat u mag voortzet ten, wat u in de afgelopen tien jaar hebt gepresteerd", aldus dhr.de Jong, die een ets van een vissersschip in de haven van Ostende aanbood als symbool van de Zeeland/Belgiëvaart en als teken van de visserij, de bakermat van de Verbo. Dhr.Verkamman bracht in zijn dank woord naar voren, dat de zaken voor 't meisje gingen. "Het leven is keihard, maar toch ook wel leuk en ons is het voor de wind gegaan. Ik zit nu in de oliehandel,maar in m'n hart ben ik nog vissersman 1 aldus dhr.Verkamman. Hij dankte de beide burgemeesters voor hun gevoelvolle en hartelijke woorden en bereidwilligheid om de opening te verrichten. Als aandenken ontvingen ze een stuurrad met een barometer, terwijl hun echtgenote bloemen kreeg. Dhr.Verkamman was blij met de aan wezigheid van de mensen waarmee hij in 1970 begonnen was. Hij hoopte de contacten met hen en de nieuwe relaties te bestendigen. De officiële opening werd bijgewoond door vele familieleden en vertegen woordigers van de bouwers en diverse instanties als de rijkspolitie te land en te water. 's Middags en 's avonds was het 'open dag', wat een groot succes werd. 't Was een gezellige drukte met Tholenaren en schippers die even in de vluchthaven afmeerden en na een anderhalf uur hun reis weer vervolgden. "We zijn dik te vreden met zo'n 4 500 belangstellen den. 't Was fantastisch", aldus dhr.Kot. Iedere Tholenaar heeft bij het passeren van de brug wel eens de gele oliebootjes in het ScheldeRijïikanaal zien varen, fee Verbo(een afkorting van de namen van de eigenaren Verkamman en Boutjis echter niet op deze 'snelweg' tussen Rotterdam en Antwerpen beéonnen, maar in het kanaal door Zuid-Beveland. Elf jaar geleden stapten de heren Ver- kamman en Bout als gevolg van de Del- taschadewet uit de visserij, waarna ze de oliehandel van dhr.Wabeeke in Hans- weert overnamen. In 1970 begonnen ze met drie boten en dat zijn er nu negen. Na Hansweert, waar ook een walvesti- ging is, werd in Vlissingen een bedrijf overgenomen om de zeeschepen van olie te kunnen voorzien. Bij de opening van het Schelde-Rijnka- naal ging er al direct een bunkerboot van Verbo varen. Aan de Kaay in Tho len had men daarvoor een pakhuis en vier jaar geleden kwam er een winkel- kantoorschip in de haven. Daarmee heeft men heel wat afgezien, met name bij laaq water, maar men leefde naar de definitieve vestiging toe, die 15 oktober vorig jaar in gebruik werd genomen. Vanuit het nieuwe hoofdkantoor, dat verbindingen onderhoud met de negen boten (van 35 tot 800 m3 gasolie) en de vestiging Hansweert, heeft boekhouder dhr.Kot een prachtig uitzicht over het Schelde-Rijnkanaal. Verbo heeft negen personeelsleden (8 uit Tholen en 1 uit Kruiningen) die van maandagochtend zes uur tot zaterdagavond zes uur in twee ploegen werken van 6-14 en van 14-22 uur. Behalve gasolie hebben de Verbo-boten ook smeerolie, gas en drinkwater aan boord. Dat drinkwater is gratis. "Dat kost wel een kapitaal per jaar, maar het is service", zegt dhr. Kot. Van de vier oliebootjes die onder de Thoolse brug varen zijn er twee van de Verbo. De belangstellenden bij de officiële opening troffen vrijdag in het nieuwe bedrijf nog heel wat meer aan dan olie: verf,borstelwerk,wasmiddelen,gereed- schappen, frisdrank, enz. Tussen de Shell, Heineken, Seven Up en Omo was in de grote ruimte een gezellige ont vangstruimte geschapen voor de geno digden. Burgemeester Baerends vond 't een ha chelijke situatie op Halsters grondge bied met zijn ambtsketen te lopen, want hij wilde in goede minne met zijn buren leven. "Toch is Verbo een Thools be drijf, gebonden aan de Thoolse haven en met Tholen als thuisfront. Halsteren heeft echter de bouwleges van deze overzese gebiedsdelen opgestreken. Wij hebben echter respect en waardering voor de wijze waarop Halsteren ons bij de totstandkoming van dit bedrijf be trokken heeft. Dit éebouw is dan ook geen storend element, het doet geen af breuk aan de skyline van Tholen. Het is een prachtig bedrijf, mooi gelegen op de punt bij de vluchthaven, naast een druk bevaren route. Een betere plaats is nau welijks denkbaar. Misschien was dit punt nog beter voor de rijkspolitie te water, maar die hebben 't laten schieten. De Verbo is nu een goed steunpunt voor de vele schippers die de route Antwer pen/Rotterdam bevaren. Zij mogen daarmee gelukkig zijn. Schuttevaer heeft al vaak klachten geuit over de De vereniging tot bevordering der Zeeuwse visserijbelangen Zevibel, waarvan dhr. J. Van Den Bos uit Tholen voorzitter is, en het bestuur der vereni ging van beroepsaalvissers Zuid-West Nederland (voorzitter W.K. Schot) heeft hij bij de AVRO geprotesteerd tegen een fy^uilgending van 24 april. Nederland (voorzitterW.'K. Schot) heeft minister Braks van Landbouw en Visse rij een brief geschreven over een uitzen ding van de AVRO t.v. op 24 april. "Met ontsteltenis heeft ons bestuur kennis ge kregen van het in Televizier magazine gegeven beeld, dat alle wateren van Zuid-West Nederland het giftige P.C.B. zouden bevatten en dat men met de consumptie van daar gevangen vis uiterst voorzichtig dient te zijn. Wij be treuren het, dat met gebruikmaking van de term Zuid-West Nederland de Zeeuwse wateren hierbij worden be trokken, zulks in tegenstelling tot het persbericht van het ministerie van 16 april. Het behoeft geen betoog dat deze onjuiste t.v. voorlichting, die een breed publiek bereikt, nu al funeste gevolgen heeft voor de Zeeuwse visserij in het al gemeen en voor onze leden in het bij zonder. Het zal u duidelijk zijn, dat deze verontrustende en betreurenswaardige gang van zaken niet geaccepteerd kan worden. Het is daarom, dat wij uwe ex- i cellentie met de grootste aandrang ver- zoeken, duidelijkheidshalve alsnog te publiceren dat de Zeeuwse wateren in voornoemd persbericht niet vermeld zijn. "aldus Zevibel en de beroepsaal vissers. Zoals reeds vorige week aangekondigd, wordt thans in de Gasthuiskapel te Tholen een tentoonstelling gehouden door Arie van Viet afkomstig uit Sint Maartensdijk. De eerste bezoekers wa ren er dinsdagmiddag al en het is inte ressant om de variatie eens te gaan be kijken van foto's en fotomontages' waarbij voor de entourage verschillende materialen werden gebruikt en wat er niet zelden uitspringt. Daarom is ook duidelijk, dat Arie de'Viet nog meer de fotomonteur is dan de uitzonderlijke fotograaf. Die montage zal dan ook me nigeen interesseren, die er ook maar iets van afweet of daarvoor gevoel heeft. Met de aanhouding van zeventien vis sers uit Arnemuiden is het aantal ver dachten in de visfraudezaak inmiddels opgelopen tot zestig. Ook een gemeen telijke instelling is nu aan een onderzoek onderworpen en wel de vismijn te Vlis singen. De boekhouding werd in beslag genomen omdat gebleken was, dat hef fingen waren opgelegd voor diensten die niet verricht werden: aflevering van vis van vissers aan vishandelaren via het zwarte circuit. Zaterdag 25 april werd te 's- Gravenpolder het Zeeuwse pupillen- kampioenschap club 4-tallen gespeeld. De Thoolse damclub de Eend acht trad aan met Jan Moerland, Mare Almekin- ders, Henk Gunter en William Vroegop. Het kampioenschap werd gespeeld over 5 ronden, waarbij in elke ronde 1 van de 5 aanwezige 4-tallen vrij was. Met grote overmacht won de Thoolse jeugd achtereenvolgens van 's-Gravenpolder, Middelburg, Souburg en Goes. Alleen Middelburg wist zijn eer te redden, doordat Barry van Belzen van Marc won en daardoor het verlies wist te beperken tot 6-2. De andere 4-tallen moesten het met 8-0 doen, zodat Tholen met de volle 8 punten kampioen werd en daarmee tevens alle te behalen kampioenschap pen vanad pupillenspiranten en in Zeeland wist te winnen. De volledige uitslag was: 1. Tholen 8-0 6-2 8-0 8 punten 2. Goes 5-3 5-3 8-0 0-8 6 punten 3. Middelburg 3-5 5-3 2-6 4-4 3 punten 4. 's-Gravenpolder 0-8 3-5 6-2 2-6 2 punten 5. Souburg 3-5 2-6 0-8 4-4 1 punten De kersverse Zeeuwse kampioen mag op 19 september meedoen aan de xh fi nale van het Nederlandse kampioen schap club 4-tallen te Westerhaar. Dan zal eveneens het adspiranten 4-tal van Tholen uitkomen voor de 'A finale van het Nederlandse kampioenschap adspi ranten club 4-tallen. Johnny Nieuwkoop is tijdens zijn paasvakantie naar het Neeeü Nederlandse adspirantenkam- pioenschap in Utrecht geweest. In 8 te spelen wedstrijden verspreid over de gehele week, wist hij alleen te winnen van de regerend kampioen, waardoor die uitgeschakeld werd voor de eerste plaats. Zodoende had de Zeeuwse kam pioen nog een aardig vingertje in de pap. Al werd Johnny dan 8e, hij heeft toch een leuke week vol goede ervaringen gehad. Hij zal dan ook zijn ervaringen over kunnen brengen op zijn clubgeno ten. Op zaterdag 2 mei is er een nationale Nederlandse damdag. Als vertegen woordiger van Zeeland zijn de navol gende Thoolse spelers aangewezen. Ad- spiramten: Johnny Nieuwkoop, André Kousemaker, Leen Beth en Peter Luten. Pupillen: Jan Moerland, Mare Alme- kinders, Henk Gunter en William Vroegop. Door hun resultaten in de di verse Zeeuwse competities werden zij uitgekozen om Zeeland te vertegen- De damkampioenen van Zeeland, v.l.n.r. Jan Moerland en William Vroegop uit Sint-Annaland, Mare Almekinders uit Tholen en Henk Gunter uit Sint-Anna land. In september komen ze uit bij de landelijke titelwedstrijden voor dampu- pillen in Slagharen of Soest. woordigen in Arnhem. Het vertrek per trein is gesteld op 10.07 uur te Bergen op Zoom. "De kinderen en de gemeenschap zijn niet gebaat bij een snelle integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Forceer daarom alsjeblieft niet. Dat samengaan moet langzaam groeien". Onderwijsin- spectrice mevr. drs.W.P.Bouwman zei dat donderdagmorgen bij het slaan van de eerste paal van de vierklassige chr.school in SintPhilipsland. Voor deze officiële handeling was de voormalige Fliplandse burgemeester G.van den Berg overgekomen uit Genemuiden. In St.Philipsland zijn nu drie lagere scholen(twee christelijke en een open- barejen een christelijke kleuterschool. In augustus hoopt er echter in de kleine zaal van het dorpshuis de Wimpel ook een openbare kleuterschool te beginnen. De dependance van de chr.kleuter- school in Anna Jacobapolder zal daar entegen hoogstwaarschijnlijk moeten sluiten. Mevr.Bouwman hoopte dat de bouw van de nieuwe chr.school voorspoedig zou verlopen."Onderwijskundig hoop ik echter, dat de integratie van het lager en kleuteronderwijs niet zo snel gaat. In Den Haag wil men wel doordrukken, maar men zegt nu zelf ook al, dat het 1985 in plaats van 1983 wordt. Voor scholen die er nog niet aan toe zijn, is dat ook beter, anders doen we de kinderen tekort. De integratie in St.Philipsland wordt een lange geschiedenis", zei de inspectrice. De leerlingen van de Koningin Juliana- school waren getuige van het slaan van de eerste paal door de voormalige bur gemeester Van den Berg, evenals het schoolbestuur en de hoofden van de o.l.s.de Luijster en de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder. Ook ge meentebestuurders waren te gast. Er zullen tachtig palen geheid worden, voordat aannemingsbedrijf Ligtendag het ontwerp van architect Klap kan uit werken. Daarvoor is eerst het oude ge bouw aan de Schoolstraat en de Korte Schoolstraat gesloopt. Aan de kant van de Wilhelminastraat zijn een aantal lo- borchwer» 8, postbus 120. kromme elleboog 23, postbus 15, 4700 AC roosendaal. tel. 01650-32900. 4650 AA steenbergen, tel. 01670-63940. c <u -o 'T was zaterdagmiddag niet doenbaar om in de directiekeet op het Philips- dam-werkeiland rustig de expositie te bekijken. De open dag trok zoveel be langstelling, dat voetje voor voetje met de stroom moest meegaan om binnen en weer buiten te komen. Maar liefst vijf duizend kijkers reden bij Anna Jacoba polder de hulpbrug over naar het gi gantische project. De Lageweg moest heel wat auto's verwerken. De belang stellenden kwamen uit een wijde regio, zodat, evenals vorige werd, dat een 'open dag' prima aanslaat bij de bevol king. Vijf politieke partijen houden op dinsdagavond 12 mei om acht uur een gezamenlijke verkiezingsbijeenkomst in Meulvliet te Tholen. Vijf sprekers van de P.v.d.A., het C.D. A., de V.V.D., de S.G.P. en D'66 zullen de hopelijk vele belangstellenden informeren over hun sociaal-economisch beleid, waarna er gelegenheid is voor discussie. Notans mr.w.Loot uit Tholen treedt weer als voorzitter op, zoals dat destijds ook gebeurde bij de gezamenlijke ver kiezingsbijeenkomst in Haestinge voor de gemeenteraad. Nu gaat het om de Tweede Kamerverkiezingen van dins dag 26 mei. Elke spreker houdt na het welkomstwoord van initiatiefneemster mevr.M.v.d.Reydt, voorzitster van de Thoolse P.v.d.A., een inleiding van tien minuten. Voor de P.v.d.A. spreekt dhr.R.Tous- saint(52)uit Den Haag. Hij is kamerlid sinds 1979 na korte tijd raadslid in zijn woonplaats te zijn geweest. De doctor in de economie was voor zijn kamerlid maatschap werkzaam op het ministerie van economische zaken. Zijn speciali teiten zijn economische zaken volksge zondheid en sociale zaken. Voor het C.D.A. komt J. van Houwelin- gen uit Putten. Hij is een van de bekende kamerleden, o.a. door zijn rol in de ker nenergiedebatten. Verdere gegevens kregen wij echter nog niet binnen. De V.V.D. komt met het Zeeuwse ka merlid J.D. de Voogd uit Vlissingen. Hij was directeur van een arbeidsbureau en van een instituut voor partiële leerplicht, voordat hij op het Binnenhof kwam. Hij is speciaal belast mét jeugdonderwijs en sociale wetgeving. Dhr.de Voogd is ook fractievoorzitter van de V.V.D. in de provinciale staten van Zeeland met als speciale taak financiën. Hij is ook bes tuurslid van de P.Z.E.M. De S.G.P. vaardigt het nieuwe statenlid W.P.Rentier uit Middelburg af. Deze 46-jarige opvolger van de vertrokken Fliplandse burgemeester G.van den Berg is medewerker van het kadaster (ruilverkaveling) en vanaf 1968 totdat hij enkele maanden geleden in de staten kwam, raadslid te Middelburg. Zijn specialiteiten zijn financiën, onderwijs, ruimtelijke ordening en economische aangelegenheden. D'66 is present met de 29-jarige M.Prop uit Grave, organisatie-adviseur ten be hoeve van de rijksoverheid en drs.Ne- derlands recht. Hij is kandidaat kamer lid, lid van het wetenschappelijk bureau van D'66, het regiobestuur, de steunfr- actie van de provinciale staten, de ge schillencommissie en van diverse werk groepen van D'66. De kosten van de verkiezingsbijeen komsten worden gezamenlijk door de vijf partijen gedragen. Volgens mevr. v.d.Reydt hebben alle betrokkenen en thousiast meegewerkt. Het is nu de beurt aan de bevolking van Tholen en SintP hilipsland, dinsdagavond 12 mei, acht vur, Meulvliet Tholen. Dankzij de onlangs inge voerde REGIOKORTING van 15% en de uitbreiding van de korting voor schade vrij rijden tot maar liefst 50% is het mogelijk dat wij u een zeer goedkope autover zekering kunnen aan bieden. Uiteraard geldt dit aanbod ook voor onze bestaande relatiekring. Neem vrijblijvend contact met ons op. Wij reserveren graag tijd voor een "zuinigheidsgesprek". ASSURANTIËN B V HOOGSTRAAT 11 TEL 01640 - 3 54 50' BERGEN OP ZOOM Advertentie IM De voormalige Fliplandse burgemeester G. van den Berg was 's morgens al om vijf uur opgestaan om vanuit Genemuiden naar zijn vroegere gemeente te rijden, waar de eerste paal werd geslagen voor de nieuwe Chr. Koning Koningin Juliana school. Schoolbestuur, gemeentebestuur inspectrice mevr. Bouman, aannemers de gebr. Ligtendag en leerlingen kijken toe. kalen blijven staan, waarin de lessen tot de Kerstvakantie gegeven zullen wor den. Begin 1982 hoopt de Koningin Ju- lianaschool de nieuwe accommodatie in gebruik te kunnen nemen. De vierklassige school bestaat eigenlijk uit twee aparte scholen:een onderbouw voor de le,2e en 3e klas met een eigen ingang en de bovenbouw voor de 4e,5e en 6e klas met een aparte entree. Zowel de onder- als bovenbouw hebben elk een gemeenschapsruimte. Een sluis vormt de verbinding tussen beide delen. Er zijn twee bergingsruimten voor leer middelen, een handvaardigheidslokaal, een personeelsruimte en een buitenber ging. De totale oppervlakte is 550 m2. Voor het grootste deel krijgt de school een plat dak, maar er komen kapjes op. Dhr.v.d.Berg sprak na de officiële han deling in het verenigingsgebouw van de Oud Geref.Gemeente van een 'mooi moment'. Hij had 't erg op prijs gesteld deze handeling te mogen verrichten, want de scholenbouw had in zijn Fli plandse periode nogal wat tijd gevergd. "Het schoolbestuur heeft nooit over vraagd. Bescheidenheid siert de mens wel, maar je kunt ook wel eens aan de verkeerde kant van de lijn komen. De inspectie en het gemeentebestuur heb ben dan ook nogal stimulerend gewerkt om een andere accommodatie te krijgen. Tot grote schrik van velen kwamen we na een circulaire van het ministerie van onderwijs echter in barre tijden terecht. De raad moet gauw bij elkaar komen, want het gaat hardstikke fout, liet de inspectrice me weten. Ik heb toen slechte Kerstdagen gehad, want ik was steeds met de school bezig. We hadden geen cijfers, dus kon je niet met een voorstel naar de raad komen. Dat zou los zand zijn. Het ministerie had prognoses van het leerlingental voor vijftien jaar nodig. Met extra werk hebben we de kopjes geteld. De secretaris heeft bergen werk verzet en de reis naar Den Haag was iets om nooit te vergeten. Onderweg bereid den we ons verder voor, maar in de lift ging 't al mis. Er volgde een erg pittig, maar ook boeiend gesprek, waarna»we blij naar huis gingen. Het dure dak gaf wel een enorm gat in de begroting. De raad had voor het on derwijs wel wat over, maar het moest wel verantwoord zijn. Nadat iedereen wat water in de wijn deed, zijn we er toch uitgekomen. Het gemeentebeleid was er namelijk op gericht om voor alle scholen in St.Philipsland nieuwe gebouwen te krijgen. Dan hoef je qua accommodatie niet jaloers naarelkaar te kijken", aldus burgemeester Van den Berg, die met name de inspectrice bedankte omdat ze vanaf't begin ongelooflijk veel werk had verzet. Dhr.v.d.Berg wees er nog op, dat deze nieuwbouw eigenlijk 'kantje boord' was. "De centen zijn nu echt op en als je nog moest beginnen, zou dit niet meer haal baar zijn. Hierin zien we ook een brokje leiding. Het werk is gezegend. Ik hoop dat nog vele generaties van de Fli plandse jeugd hier naar school mogen gaan. Verder spreek ik de wens uit, dat ook voor de chr.school in Anna Jacoba polder binnenkort de eerste paal kan worden geslagen. De inspectrice heeft er voor de Fliplandse scholen ontzettend hard aan getrokken. Het bestuur veel geluk toegewenst met de mooie school en veel sterkte met de integratie en allerlei vernieuwingen. Ik hoop dat vele kinderen zegenrijk chr.onderwijs mogen ontvangen", zo besloot dhr.v.d.Berg. De waarnemend voorzitter van hel schoolbestuur, ouderling W.Boef, bood hem als dank een boekenbon aan. Mevr.Bouwman het in haar korte toes praak weten, dat er harde noten warer gekraakt voor deze eerste paal geslager kon worden. "Op een gegeven momen konden we er tijdens een vergadering ir het gemeentehuis niet meer uitkomen Toen lieten we maar soep aanrukken" zei de inspectrice, die zich nog afvroeg waarom er tegelijk geen palen voot dt toekomstige kleuterschool werden ge slagen. Wethouder A.Kosten antwoord de, dat die kleuterschool gepland is oj de plaats waar nu nog les gegeven wordt -Mevr.Bouwman zal dus rond de Kerst dagen alleen de lagere Koningin Julia naschool kunnen openen. Ligtenda; erop, dat hij bij de nieuwe supermark had laten zien dat hij vlug kan bouwen "Ik hoop dat hier het werk gezegent mag worden. Bidt en werkt", aldu dhr.Hoek. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 13