Voortgezet onderwijs Weg Oesterdam Provinciale almanak Maandagavond het havenbestel op Tholen aan de orde Op diverse plaatsen worden metingen gedaan IN BEliOEP WÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÊÊ COMMISSI ES Economische zaken Emancipatie Donderdag 9 april 1981 EENDRACHTBODE PROVINCIALE! INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING ,7 PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 Op allerlei plaatsen in Zee land staat apparatuur om de kwaliteit van de buitenlucht te meten. Deze metingen 1 worden al verricht sinds 1967. De meeste appara tuur is gegmepeerd in de omgeving van het Sloege- bied en in de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone. Eigen metingen Landelijk meetnet Nieuwste rapport HBBBVHHHHHHHHHB VERGUNNINGEN N.S.M. SLUISKIL DOW CHEMICAL TERNEUZEN SHELL ARNEMUIDEN AANVRAGEN BESCHIKKINGEN BEROEP Middelburg, 8 april 1981. AANVRAGEN VERGUNNINGEN: GEMEENTEN SAS VAN GENT EN HULST. AANVRAGEN: TER INZAGE: BEZWAREN: Middelburg, 8 april 1981. WEDVLUCHTEN Aankoop steiger Liggeld jachthaven ABDIJ IEUWS Neerslagvanger op meetpunt bij N. S. M., Sluiskil. De metingen worden verricht in op dracht van de "Gemeenschappelijke re geling metingen luchtverontreining Zeelandeen organisatie waarin de provincie en alle Zeeuwse gemeenten samenwerken. Bovendien worden er metingen verricht als onderdeel van het landelijke meetnet van het R.I.V. (Rijksinstituut voor de volksgezondheid). Voor het "eigen" meetnet van de pro vincie en de gemeenten zijn drie instan ties werkzaam: het Instituut voor plan- tenziektenkundig onderzoek (IPO); het Instituut voor milieuhygiëne en gezond heidstechniek van TNO (IMG-TNO) en de Stichting gezondheidsdienst voor dieren. Zoals gezegd wordt er al vanaf 1 967 - nog voordat de "Zeeuwse industriële revolutie"' op gang kwam - van over heidswege gemeten. Gaandeweg is de apparatuur geautomatiseerd en ver fijnd. IMG-TNO heeft op het ogenblik 19 mee^sunten, waar vooral zwavel- dioxyde, standaardrook en fluor worden gemeten. Bovendien worden metingen gedaan naar de belasting van de lucht door zwevend stof en de verontreiniging van het regenwater Het IPO heeft 9 meetpunten. Dit instituut richt zich vooral op het bepalen van schade door fluor aan gewassen De Gezondheidsdienst voor dieren heeft 39 meetpunten waar gras-monsters worden genomen. Het onderzoek richt zich op (fluor)gevaren voor het vee. Van het landelijk meetnet luchtveront reiniging zijn er in Zeeland 16 meet punten, waar voortdurend het zwavel- dioxyde-gehalte van de buitenlucht wordt gemeten. Deze gegevens komen centraal binnen op een computer in het gebouw van Provinciale waterstaat Zee land en van hieruit worden ze doorge zonden naar de landelijke computer in De Bilt. Van alle metingen worden jaarlijkse rapporten gemaakt. Deze rapporten zijn Kwaliteit buitenlucht openbaar, dus voor iedereen verkrijg baar of in te zien. Enige weken geleden heeft Provinciale waterstaat een samenvattend rapport gepubliceerd waarin alle afzonderlijke metingen in 1979-1980 worden be sproken en van commentaar voorzien. Er zijn gegevens beschikbaar over. zwa- veldioxyde: standaardrook; stikstof- dioxyde; stikstofmonoxyde; ozon; kool- monoxyde; fluoride; zwevend stof. In het afgelopen meetjaar zijn de ge middelde concentraties zwaveldioxy- de over het algemeen gelijk gebleven of iets gedaald ten opzichte van het daaraan voorafgegane jaar. De piek waarden (dus de uitschieters) waren een stuk lager. De schommelingen in het zwaveldioxyde-gehalte van de buitenlucht worden vooral toege schreven aan verschil in weersom standigheden. Bekijkt men het resultaat over meerdere jaren, dan valt er een stijging waar te nemen. Deze stijging komt overeen met de landelijke cijfers. De hoeveelheden standaardrook (donker gekleurd, in de lucht zwevend stof) waren laag en be droegen ongeveer de helft van de grenswaarde. De gemiddelde concentraties aan stik- stofdioxyde zijn over het algemeen ge lijk gebleven en lagen ruim onder de grenswaarde Dat geldt ook voor stik stofmonoxyde. Voor al deze vormen van luchtveron treiniging geldt dat er in de winter ho gere waarden worden gemeten dan in de zomer. Dat komt doordat er dan har der wordt gestookt. Voor ozon geldt juist het tegendeel. Door de inwerking van zonlicht op de atmosfeer wordt door chemische reac ties ozon gevormd. De hoge ozoncon centraties die in de zomer zijn gemeten - er zijn herhaaldelijk overschrijdingen van de Amerikaanse norm geweest - worden verklaard door de aanwezigheid van fotochemische luchtverontreini ging. De grenswaarden voor koolmonoxyde worden nergens in Zeeland benaderd. In stedelijke gebieden is meer koolmo noxyde aangetoond dan op het platte land en dat bevestigde nog eens dat de uitlaatgassen van het verkeer hier be langrijk aan bijdragen. De samenstellers van het rapport de len mee dat er nog steeds geen offi ciële grenswaarde is voor fluor. Dat maakt het moeilijk om conclusies uit de metingen te trekken. Over het al gemeen zijn de gemiddelden en de piekwaarden aan fluoride in de bui tenlucht wat lager geweest. Het fluo ridegehalte in het gras is in het Sloe- gebied gestegen en in de omgeving van Sas van Gent gedaald. Belangstellenden kunnen rapporten over de metingen luchtverontreiniging verkrijgen via: Bureau voorlichting pro vincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Woensdag 15 april installeert staats secretaris drs. K. de Jong van onderwijs en wetenschappen de provinciale bege leidingsgroep voor het proefproject voortgezet onderwijs Zeeland. Na het verminderde aantal leerlingen op kleuter- en lagere scholen gaat dit pro bleem zich nu manifesteren op de scho len voor voortgezet onderwijs. Om hier op tijdig te kunnen reageren is in sa menwerking tussen het ministerie van onderwijs en wetenschappen en de provincie besloten, dat de scholen en hun besturen gezamenlijk proberen vraag en aanbod van het voortgezet on derwijs te regelen. Dit gaat gebeuren via het profproject voortgezet onderwijs dat ongeveer twee jaar in beslag zal nemen. Ter ondersteuning van het proefproject dient de provinciale begeleidingscom missie, die bestaat uit de zes voorzitters van de regionale groepen die zich met dezelfde zaak bezighouden, vier men sen uit de afdeling voortgezet onderwijs van de provinciale onderwijsraad, vier medewerkers van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, waaron der de inspectie, en drié medewerkers van de afdeling onderwijs van de griffie. Voorzitter van de provinciale groep is gedeputeerde mr. J.P. Boersma. De installatiebijeenkomst - die openbaar is - is in de statenzaal, Abdij 11Mid delburg; de aanvangstijd is half vier 's middags. Dinsdag 14 april zijn er twee beroeps zittingen. De commissie Administratieve recht spraak overheidsbeschikkingen (AROB) begint om 1 1.00 uur. Ter beoordeling staat een beroepschrift van de heer L. van Walsum uit Westmaas tegen de be slissing van gedeputeerde staten geen toestemming te geven voor de (ver)bouw van het huis Oudelandsedijk 28 in Tholen. Burgemeester en wet houders van Tholen hadden om die toe stemming gevraagd. De tweede zitting is om 11.30 uur. De tweede kamer uit gs behandelt dan het beroepschrift van een Goesenaar tegen de beslissing van zijn gemeentebestuur op een aanvraag voor algemene bij- stand. De beroepszaken worden behandeld in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Zij zijn voor het publiek toegankelijk. Twee commissies vergaderen maandag 1 3 april in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. De statencommissie voor economische aangelegenheden begint 16.30 uur en als vergaderstukken worden aangebo den een samenvatting van de nota re gionaaf sociaal-economisch beleid (in gekomen stuk), een mededeling van gedeputeerde staten over de omge- vingseffectrapportgage, de agenda's voor vergaderingen van de raden van bestuur van de havenschappen Vlissin- gen en Terneuzen en tenslotte een noti tie van de directeuren van de econo- misch-technologische instituten in Ne derland over het rapport Plaats en toe komst van de Nederlandse industrie, gemaakt door de wetenschappelijke raad voor het regeringsbeleid. 1 7.00 uur is de beurt aan de provinciale emancipatiecommissie. Zij bespreekt de uitgangspunten voor subsidie-aanvra gen voor emancipatie-activiteiten in 1982 en de instelling van een werk groep die een nota provinciaal emanci patiebeleid moet voorbereiden. De commissie kiest die middag haar vice- voorzitster. Beide vergaderingen beginnen met spreekrecht voor de bezoekers. September vorig jaar hebben provincia le staten gepraat over de aanleg van een weg over de Oesterdam - de dam die aangelegd wordt tussen Tholen en Zuid-Beveland. Er moest nu - eind maart - een keuze gemaakt worden voor de parallelweg, De provinciale almanak voor Zeeland 1981/1982 is zojuist verschenen. In het boekje wordt de weg gewezen naar allerlei overheidsinstellingen en de on telbare instanties, verenigingen, orga nisaties enz. die de provincie Zeeland rijk is. Een greep uil wat zoal aan informatie geboden wordt: de samenstelling van provinciale staten en provinciale dien sten, alle Zeeuwse gemeenten en wa terschappen, rijksdiensten als water staat en ptt, gegevens ovpr volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, econo mische zaken, arbeid, energie- en wa tervoorzieningen, veiligheid, defensie, politie, landbouw, landinrichting, visse rij, recreatie en toerisme, milieubeheer, cultuur, onderwijs, jeugd, volksgezond heid, welzijnszorg, kerken, financiën, politieke partijen, vrouwenorganisaties, kranten en consdlaten. De almanak is te koop bij de Zeeuwse boekwinkels of rechtstreeks bij drukkerij Den Boer, Markt 51, Middelburg, tele foon 011 80-27651De prijs is ƒ35,—. die straks gebruikt gaat worden voor fietsers en landbouwverkeer, maar die in eerste instantie bedoeld is als werk- weg voor rijkswaterstaat - de bouwer van de dam. Ter vergemakkelijking van de keuze is na september overleg gevoerd met de Deltadienst van rijkswaterstaat. Aan de hand daarvan hebben gs gekozen voor een parallelweg aan de westkant van de dam, aan de kant van de Oosterschelde dus, waardoor de autoweg aan de kant van het Markiezaatsmeer komt te lig" gen. In een mededeling aan de staten heb ben gs aangetoond op welke gronden zij tot die keuze gekomen zijn. De kwetsbare gebieden, zoals platen, schorren en slikken worden onbe reikbaar en zelfs onzichtbaar voor het autoverkeer. Er wordt rekening ge houden met een kleine recreatieve ontwikkeling. Aan de Zoommeerkant ge(dt dat voor de Speelmansplaten (oeverrecreatie en kleine watersport) en aan de Oosterscheldekant voor het damvak Marollegat en het sluiseiland (sport- en beroepsvisserij). Die gebieden moeten via de parallelweg toegankelijk worden vanaf de hoofdrij baan. Het sluiseiland moét van weers zijden van de sluis goed bereikbaar zijn. Bij een westelijke parallelweg is dat het best te realiseren. Tenslotte is deze keuze f1,5 miljoen goedkoper dan wan neer tot de oostelijke mogelijkheid be sloten zou worden. Bovendien is de werkgroep Oevil (vormgeving, inrich ting en landschappelijke inpassing) van de Deltadienst van rijkswaterstaat voor stander van een parallelweg aan de Oosterscheldekant. Provinciale staten hebben de medeling van gs op 27 maart voor kennisgeving aangenomen. Achter in de Oosterschelde wordt al flink gewerkt aan de Oesterdam. PROVINCIE ZEELAND II. III. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne de volgende beschikkingen op aanvragen om vergunning bekend. I. De Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. te Sluiskil heeft op 3 september 1980 bij hen een vergunning ingevolge de Hinderwet aangevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot fabrikage van kunstmeststoffen door het: verlengen van de verlaadplaats aan de kade van N.S.M. langs het kanaal Gent-Terneuzen (kadastraal bekend gemeente Terneuzen sektie P, nos 1141, 1159, 1329, 1332, 1530, 1531). Dow Chemical Nederland B.V. heeft op 23 oktober 1980 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een inrichting, met name het plaatsen van een dieseloliepompinstallatie en het1 verplaatsen van een benzinepompinstallatie in fabrieksblok 74 naast het nieuwe magazijn, aan de Herbert H. Dowweg te Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sektie A, no. 56. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. heeft op 12 november 1980 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een verkooppunt van motorbrandstoffen. De aanvraag betreft het plaatsen van een 30.000 liter tank voor normaalben- zine, het omschakelen van een 12.000 liter tank voor normaalbenzine op superbenzine en het ver plaatsen van de autogasvulpuntkast, op een perceel aan Rijksweg 58, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sektie V, no. 625 en gemeente Arnemuiden sektie H, no. 269. Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten om de gevraagde vergunningen te verlenen (onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen). De aanvragen, de beschikkingen hierop en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage en wel van 9 april 1981 tot 9 mei 1981 op de volgende plaatsen en tijden: ad I. in de gemeentehuizen van Terneuzen, op werkdagen 9-12 en 14-16 en iedere donderdagavond 19-22, en van Sas van Gent, op werkdagen 9-12 en 14-16 uur; in de provinciale bibliotheek, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen 9-21 uur; in de openbare bibliotheek, Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bibliotheek Oostkant 1, Terneuzen op maandag 14-20, dinsdag t/m donderdag 10-12 en 14-16 en vrijdag 14-20 uur; ad II. in het gemeentehuis van Terneuzen op werkdagen van 9-12 uur en van 14-16 en iedere donder dagavond van 19-22 uur; in de provinciale bibliotheek Abdij 9, Middelburg op werkdagen van 9-21 uur; in de openbare bibliotheek Spuistraat 22 in Vlissingen; en in de openbare bibliotheek Spui straat 22 in Vlissingen; en in de openbare bibliotheek Oostkant 1 in Terneuzen op maandag 14-20, dinsdag t/m donderdag 10-12 en 14-16 en vrijdag 14-20 uur; ad III. in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur, en in de openbare bibliotheek, Molstraat 13 in Middelburg op zaterdagmorgen van 9-12 uur; Tevens liggen alle op I t/m III betrekking hebbende stukken ter inzage op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8 in Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Vanaf 9 april tot 9 mei 1981 kan tegen voornoemde 3 beschikkingen beroep worden ingesteld bij de Kroon door: de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20,21, 22,2e lid of 28, le lid onder c van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht, of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden op 9 mei 1981 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel.60a van de Wet op de Raad van State vóór 9 mei 1981 een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moetën worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. PROVINCIE ZEELAND GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken op grond van artikel 24 juncto 29, lid 5, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend: I de gemeente Sas van Gent heeft op 18 november 1980 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het oprichten enz. van een destructiegebouw (tijdelijk bewaren van destruc- tiematerialen). De inrichting is gelegen aan de Mercuriusstraat te Sas van Gent, sectie L, nr. 214 (gedeeltelijk) II de gemeente Hulst heeft op 3 november 1980 bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het oprichten enz. van een overdekt zwembad; tevens wordt een restaurant geëxploiteerd. Het zwembad c.a. is gelegen op de hoek Grote Kreekweg/Wittebrugstraat te Hulst, kadastraal bekend gemeente Hulst, sectie R, no. 525. Naar aanleiding van een bezwaar van de aanvrager (I) en een advies van de Inspecteur van de Volksgezondheid (II) met betrekking tot de eerste ont- werp-beschikking zijn nu gewijzigde ontwerp-beschikkingen opgesteld. De volgende stukken liggen ter inzage: de aanvragen en overige stukken de ontwerp-beschikkingen tot het verlenen van de vergunningen (waarin een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen), en wel vanaf 9 tot 23 april 1981 op de volgende plaatsen en tijden: I in het gemeentehuis van Sas van Gent, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 en iedere dinsdagavond van 18-21 uur (gemeente-secretarie, afd. alg. zaken) II in het gemeentehuis van Hulst, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 en iedere zaterdag van 9-12 uur op het Groepsbureau der Rijkspolitie, van der Maelstedeweg 52 te Hulst. I en II op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 6-8 in Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na bovengenoemde datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen, liggen alle stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. De aanvrager, degenen, die bezwaren hebben ingebracht tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 23 april 1981 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen tegen de ontwerp-beschikking bij Gedepu teerde Staten, St. Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg. Men kan daarbij verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het duivenseizoen is begonnen. De Zwaluw uit St. Maartensdijk heeft de primeur met de korte vlucht uit Roosendaal. Er deden 117 duiven mee. le d. 9.59.56 u. 1444.58 m/min, laatste d 10.06.21 u 1010.25 m/min. Muskee 1,2,3,4,6,8, 13, 18, 19,23,27,28,32. A. Bijl 5, 25, 34, 36, o.v., C. Andriesse 7, 22, 29, D. Bentschap Knook 9,37 d. De Wilde 10, 12, 16, 20,21, A.D.v.d. Ree 14,24, 30,31,35. L. Riedijk 15,26, 33,38, 39, J. Stoutjesdijk 17. Met een viertal voorstellen rond het havengebeuren heeft de gemeenteraad maan dagavond nogal wat inbreng op het gemeentelijk water. Een haven-, kade-, opslag-en staangeldregeling, een liggeldregeling voor de Thoolse haven, de aankoop van een steiger voor de beroepsvisvaart en het exploitatiebedrag voor 1981 voor de jachthaven Sint Annaland zijn het viertal onderwerpen, die toch onder dezelfde gemeentelijke haven-noemer zijn te brengen. Merendeels zijn die voorstellen al eerder aan de orde gekomen in de openbare commissie van financiën. Het meest uitgebreide pre-advies gaat dan over de havengelden, omdat hieraan de gewijzigde verordening is gekoppeld. Door een voor alle havens,»dus naast Sint Annaland ook voor Tholen en Sta- venisse betere accommodatie, wil het college de heffingen ook zoveel mogelijk uniform maken. Voor de jachthavens in Sint Annaland en Stavenisse zijn de heffingen al aangepast, voor Tholen is dat nog gewenst. Nadat in de 10 vooraf gaande jaren geen aanpassingen hebben plaatsgevonden, is dat nu wel nodig. De nieuwe verordening is voor een groot deel gebaseerd op de haven- en kade- geldverordening van de voormalige ge meente Sint Annaland, waar eveneens onderscheidingen voorkwamen van ha vengeld voor het varen en ligplaats in nemen, al dan niet gepaard met lossen of laden, vervolgens kadegeld of laad- of losloon van materiaal via de gemeente lijke havenplateaus, opslaggeld voor opslaan van goederen op die havenpla teaus en ten vierde staangeld voor ge bruik van een gedeelte van haven, kade of het op het plateau plaatsen van stei gers, kranen, silo's enz. Ook met de ta riefstelling is uitgegaan van de verorde ning Sint Annaland, zij het dat ze wer den aangepast. Sinds' 1 januari 1970 geldt 0,20 per ton, dat wordt nu 0,21. Voor vissersschepen is een ander heffingssysteem ontworpen, meer geba seerd op de oppervlakte van het schip. Bij deze schepen is de ingenomen plaatsruimte immers belangrijker dan het laadvermogen. Overigens betekent het voor de visserschepen wel een be langrijke stijging van havengelden. Daarvoor komt ook wel een veel betere accommodatie. Nu is er in de Thoolse haven wel een behoorlijk verschil in de straks goede en minder goede accom modatie. Daarom stelt het college voor om in de abonnementstarieven voor de vissersschepe en sportvisboten, die in gedeelten liggen, die bij eb droogvallen een reductie te verlenen van 25%. Niet overgenomen is de vrijstelling van schippers, die domicilie hebben in Sint Annaland, omdat het bij deze schippers alleen gaat om een verblijf rond kerst en nieuwj^arswisseling, terwijl de vis sersschepen in Tholen wekelijks de thuishaven aandoen. Het Thoolse parlevinkersbedrijf Verbo beschikt al geruime tijd over een stei gervoorziening aan de rede van Tholen. Nu de firma een bedrijfsruimte heeft op het schiereiland werd het steiger ter verkoop aangeboden. Daarvoor waren verschillende kandidaten. Het toekom stig gebruik varieerde van afmeermoge- lijkheid, bunkerschipafmeermogelijk- heid tot een drijvende patates-frites kraam. De Thoolse vissersvereniging "Helpt Elkander" attendeerde de ge meente er op, dat men nog steeds niet over een afmeermogelijkheid beschikt met onafhankelijkheid van de water stand. De viskotters vallen nog steeds droog in het oude haventje van Wagtho. Dit was voor de gemeente toch aanlei ding met de firma Verbo te onderhan delen over aankoop steiger voor gebruik door de Thoolse beroepsvissers. Met Verbo is overeenstemming over aan koop bereikt. Daarom ook kan de raad maandagavond over die aankoop be slissen. Zoals bekend besloot de raad al de jachthaven aan "De Kogge" te verhu ren. Daarnaast is het voor het college toch ook van belang over een een lig geldverordening te beschikken. Het zou kunnen dat er over verhuur met de wa tersportvereniging geen overeenstem ming werd bereikt en de exploitatie in eigen hand genomen moest worden. Voorgesteld wordt eenzelfde verorde ning te maken als voor de jachthaven te Sint Annaland met als uitgangspunt een sluitende exploitatie bij volledige bezet ting. De commissie financiën kon zich met het tarief verenigen. Als vierde ha- venvoorstel is er het vaststellen van de exploitatie som 1981/1982. Die zou 4.21% hoger komen te liggen dan in 1980 en daardoor op een, totaal komen van 99.000,— De watersportvereniging "Sint Annaland" gaat hiermee akkoord. Dan zal het voor de raad niet zo moeilijk vallen dat ook te doen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7