Smerdiek liep voor zuster De Smit Visfraude breidt zich uit BOUMAN POTTER D'66 wil Thoolse politiek wat meer kleur geven GEVESTIGD Verlamming democratie 'Zo'n mooie avond, ik had 't niet durven dromen' Vanavond zang voor E.O. radio in Stavenisse GRANDIOZE MEUBEL AUTO SHOW Donderdag 2 april 1981 37e Jaargang no Niet achter bureau Overheid mede verantwoordelijk G. J. Roefs Niet in verleiding brengen Harde werkster Gezicht bepaald WONINGIN RICHT irr NG mmm >i -Ü li Ll -j f0 Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Goed rusten Helpen fijn Dt&ëWËËK Voorzitter v.d. Bergh: twee zetels bij raadsverkiezingen STR00PWAFELAKTIE WOORD EN DAAD De melaatsheid of de lepra is een verschrikkelijke ziekte. Langzamerhand worden alle ledematen aangetast en ster ven de getroffenen een ver schrikkelijke dood. Vooral in India leven nog vele duizen den lepralijders. Gelukkig zijn er tegenwoordig goede medi cijnen voof. Maar wat heb je daaraan, als je het geld ont breekt om die medicijnen en de nodige verzorging te beta len? Om aan de schrijnende nood van deze medemensen tegemoet te komen, organi seert het comité van Woord en Daad een eilandelijke stroop- wafelaktie in de week van 6 t/m 11 april. In elk dorp zullen zoveel mogelijk zakjes stroop wafels verkocht worden door kinderen. Ze kosten 3,— per stuk. De winst is geheel bestemd voor de leprapatiën ten in India. Van de opbrengst wordt hen medicijnen, onder dak en verzorging verstrekt. Doet u allemaal mee?. Stevige afdeling Nieuwe stroming Meer banen AKTIE TANKSLAG Woninginrichting Garagebedrijf Fa. W. PLEUNE St. Annaland J- HOMMEL op vrijdag 10 en zaterdag 11 april. 'S Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 14,50 per halfjaar, per jaar 28,00, per post 35,50 per jaar, losse nummers 0,75. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 uur Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,50 contant inclusief btw. Op rekening 7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Er is een tijd geweest, dat menigeen met de pet deemoedig in de hand stond om in de broodwinning voor zijn gezin te kunnen voorzien. Het was een uiterste, die menselijk onwezenlijk was. Alle principes moesten immers overboord om in de droge boterham te kunnen voorzien. In tegenstelling met scheppin en natuur, blijken mensen nooit het iuiste evenwicht te kunnen vinden. Immers, nu is het andere hek van de dam. Er kan geen vogeltje meer het staartje oplichten of er moet wel een protest, een bezwaarschrift, een actie of demonstratie aan worden verbonden. Als de eerstgenoemde situatie veel weg had van een dictatoriale democratie, dan heeft het laatste in elk geval weg van een verlamde democratie. Wie het op een rijtje zou zetten in een en dezelfde week, hetzij internationaal dan wel nationaal, komt tot een reeks om van te schrikken. Kaping, aanslag, kra ken, staking, protest, bezwaarschrift, hou maar op. We hoeven niet te ver van huis te gaan, maar kunnen de hand in eigen boezem steken. Als er in eigen gemeente een sportzaal/dorpshuis tot stand dient te komen, is er bezwaar. Eerst was er alleen een sportzaal gepland, maar toen er een dorpshuis bijkwam, leek het actievoeren niet meer te sluiten. Mensen, laten we ons ingenoede afvragen, hoe op deze wijze nog wat gepresteerd kan worden. We hebben de eigen glazen al zo lang ingeslagen met onafgebroken loonsver hogingen te eisen, prijzen te laten stij gen, ondernemerswinsten te maken, dat we ons - zowel werknemer als werkgever - uit de wereldmarkt hebben geschopt. De zo gewilde-en gewenste inspraak van iedereen is een boemerang geworden. Deze week kwam het zelfs zover, dat vrouwen staakten. Waarom vrouwen niet? Die hielden het vaantje nog vrij hoog. Nu moest onder het mom van vrouwendiscriminatie het abortusvraag stuk dan maar de dooddoener zijn. Lezers, geloof maar gerust, dat we met zijn allen - niet die ander, maar wij - op de verkeerde weg zijn. Met al onze ac ties, met al onze bezwaarschriften, met al onze protesten wordt een land be stuurlijk onleefbaar. Wie daarvan de dupe wordt, laat zich gemakkelijk ra den. Inderdaad vanonderaf, maar daar zijn we dan toch ingetrapt. We zijn met zijn allen nu zover gevorderd, dat we de zo voorgestane, de zo geroemde demo cratie zelf verlammen. Verlammen be tekent geen been meer om op te staan. Bijna driehonderd mensen hebben vrijdagavond in Haestinge te St.lVfaartensdijk zuster W.M. de Smit bedankt voor dertig jaar wijkverpleging. "Het is een hele eer voor me om te vertellen, hoe goed we over je denken, want daar hebben we nu eindelijk de kans voor gekregen", zei de voorzitter van de plaatselijke contactcommissie van het Groene Kruis, dokter J.M. van der Bel. De inwoners waren niet achter gebleven, want een zakjesactie had maar liefst 3250 gulden opgebracht. Verder spraken meer dere spreker 'ovende woorden, wat veelal vergezeld ging van een cadeau. Bovendien bracht de muziekvereniging Euterpe nog een feestelijke serenade met twee keer het 'lang zal ze leven'. Tevoren vond zr.De Smit het maar niets, zoveel kabaal rond haar vertrek. "Ik hou niet van zo'n officieel gedoe", liet ze vrijdagavond ook weten in een samen spraak met mevr.E.F. de Korte-Post. Toch voegde ze daar na alle hulde aan toe:""Geweldig zoveel mensen. Ik had 't niet durven dromen, zo'n mooie avond jullie me gegeven hebben". Dokter van der Bel had vrijdag al vroeg gemerkt dat het voor St.Maartensdijk een bijzondere dag was, want 's morgens hingen er al dames volkomen gekapt uit 't raam. "We hebben nooit de kans ge kregen om onze waardering uit te spre ken en dat willen we nu namens alle Groene Kruisleden in St.Maartensdijk graag doen", zei de voorzitter."Dertig jaar geleden ben je met idealen als wijkverpleegster begonnen en je hebt je persoonlijkheid gegeven. Je trad op als een manager, die naar gaten in de markt zocht. Er kwamen dan ook nieuwe mo gelijkheden, zoals gymnastiek voor a.s. moeders en voor ouderen. Professionele figuren namen dat in de loop van de tijd over. Dat geeft wel eens teleurstelling, maar er wordt wel meer wat afgeknab beld", zei dokter v.d.Bel. Zr. De Smit ontdekte echter nieuwe 'markten' zoals de begeleiding van reu mapatiënten. "Je ijverde ervoor om ze goed mobiel te houden. Ook was je aandacht gericht op corpulente figuren, mensen met overwicht, die het meest onder de welvaart te lijden hebben en die moeilijk ja kunnen zeggen. Een aantal slanke dennen hebben dat slanke aan jou te danken. Je had ook belang stelling voor mensen uit anderen landen. Je hebt ze wegwijs gemaakt hij het om gaan met hun kleine kinderen en bij het samenstellen van de voeding. Ais uiting van dankhaarheid van het gehele kruisvolk, willen we je iets aan bieden. Er is weinig geheim gebleven, dus de zakjesactie zal geen verrassing Als gevolg van de fraude rond de Thoolse vishandel Fa. A.J.S. en zn. heeft de politie drie vishandelaren op Walcheren aangehouden. In Amemuiden C. van de G. (40) en de R. en in Vlissingen L. de N. (58). Ze worden alle drie verdacht van valsheid in geschrifte omdat ze buiten de boekhouding om vis hebben gekocht en verkocht. De administratie werd evenals destijds bij S. in beslag genomen voor verder onderzoek. Het rechercheteam heeft het Thoolse stadhuis verlaten en heeft het werkterrein naar Vlissingen verlegd. Eind deze week worden nog meer aanhoudingen verwacht. Volgens de politie zijn bij het onderzoek naar de fraudezaak van de Thoolse vis handel S. een heleboel gegevens tevoor schijn gekomen, waardoor er nu elders aanhoudingen kunnen plaatsvinden. De Walcherse vishandelaren zijn geen di recte leveranciers van S., maar ze heb ben op dezelfde manier met de admi nistratie geknoeid, aldus de politie. "Sommigen zaten al weken in spanning wanneer ze aangehouden zouden wor den en enkelen, die onraad geroken hadden, zijn naar de belastinginspecteur gevlogen", aldus een politiewoordvoer der. Over de omvang van de Walcherse visfraude kon hij nog geen mededelin gen doen. 'De visserijwereld', weekblad voor de visserij en de handel in vis en vispro- dukten, geeft in een hoofdartikel de overheid mede de schuld van de fraude: "Dat er fouten zijn gemaakt, valt niet te ontkennen. Wanneer vier vissers in vier jaar drie ton belasting niet betalen, valt dat niet goed te praten. Twintigduizend gulden per jaar per visser, daar gaat het dan zo'n beetje om. Dat is wel iets an ders dan miljoenenfraude. Nogmaals, we praten dit niet goed, maar we vinden wel, dat ook de overheid hier mank gaat. In ons rechtsbestel onder scheiden wij drie machten. De wetge vende macht, de wetuitvoerende macht en de wet controlerende macht. Alle drie naast elkaar staand en niet de een boven de ander. Welnu, wanneer de wetgever een be paalde belastingwet of verordening tandarts Behandeling na telefnische af spraak. Markt 18, 4691 BX Tholen, tel. 01660-3988. Inschrijven: 6 april van 10-12 uur, 7 april van 14-17 uur, daarna uitsluitend telefonisch. Advertentie I.M. maakt, dient de overheid er ook voor te zorgen dat de macht, die zo'n wet moet uitvoeren, ook over het instrument be schikt om dat te doen. Is dat niet het geval, dan draagt de overheid oqjc een morele verantwoordelijkheid voot het feit dat die wet wordt overschreden. Natuurlijk: het gezag is niet zo maar over ons gesteld, maar 't gezag heeft wel de taak zichzelf uit te oefenen. Een scheidsrechter bij een voetbalwedstrijd, die niet of te weinig fluit en de 22 man maar wat laat aanrommelen, heeff net zo'n verantwoordelijkheid voor het uit de hand lopen van een wedstrijd als de spelers zelfs, 't Spreekt vanzelf, dat we geen politiestaat willen. We hebben geen behoefte aan een belastingbeamb te aanboord van ieder schip, maar dat vanuit IJmuiden ambtelijk wordt ge constateerd dat het best mogelijk is om in de kleinere vissershavens te fraude ren, bewijst wel dat we niet op de goede weg zijn met de huidige wijze, waarop de wetten/verordeningen worden uitge voerd. Hier dient de overheid zijn be schermende taak - we bedoelen: zijn zaak om ervoor te zorgen dat de onder danen niet in deze verleiding worden gebracht - beter uit te voeren dan in het gerapporteerde geval gebeurde", aldus de visserijwereld. In het hoofdartikel onder de kop 'Een scheidsrechter moet fluiten' wordt er verder op gewezen, dat er van fraude geen sprake is omdat er in ons land sinds 1971 geen veilplicht meer bestaat. Krantenkoppen als 'miljoenenfraude met visvangsten' zijn volgens de visse rijwereld misleidend en voor de visserij in .zijn totaliteit onterend. meer zijn, maar we waren zeer gespan nen ten aanzien van de opbrengst. Tot onze grote verrassing kwam er, mede dankzij de mensen die in regen en wind de zakjes ophaalden, 3250 gulden bin nen. Ik mag daarvoor een cheque aan bieden, maar omdat je secuur bent, zeg ik er tegelijk hij, dat het niet helemaal klopt. De fotoreportage die Cor Poot vanavond maakt, wordt er namelijk ook van hetaald. Van ganser harte wensen we je het allerbeste toe en ik hoop, datje je hobby's nu volop kunt waarmaken", zo besloot de voorzitter van de contact commissie. Dokter Bel wilde ook nog wat zeggen als huisarts, die twintig jaar door zr. De Smit met gegevens was gevoed. "In de eerste lijns gezondheidszorg moeten we erg veel waarde hechten aan de ver pleegkundige, die haar ogen en oren in de wijk open houdt om te signaleren. Daarom heb ik ook hezwaar tegen de toenemende administratie. De ver pleegkundige moet zo weinig mogelijk achter haar bureau zitten en meer in de wijk zijn", zei de huisarts, die ook nog het grote aantal afkortingen in de ge zondheidszorg hekelde. Hij bracht ver der naar voren, samen met zr.De Smit altijd mensen geholpen te hebben, of ze nu wel of geen lid van het Groene Kruis waren. Dat was echter wel een probleem - een onbeantwoorde vraag - gebleven. Tenslotte bood dr.v.d.Bel nog een ca deau aan, symbolisch voor een lang leven, van een beschermd dier. De voorzitter van het Groene Kruis Tholen/St.Philipsland, dhr.C.J.Moer land, herinnerde eraan, dat de situatie bij het afscheid van zr.De Smit dezelfde was als bij haar komst. Toen waren er drie waarneemsters, zr.v.d.Karg,Tim mer en Geuze, en nu weer één omdat er nog geen opvolgster is gevonden. Me- vr.Priem-Schakel uit Stavenisse, een er varen medewerkster, zal de vacaturepe riode overbruggen, zei dhr.Moerland. In oude kasboeken had hij 3 oktober 1950 een reisvergoeding gevonden voor het sollicitatiebezoek van zr.De Smit. Op 31 december was er een fietstas ver meld, de voorloper van de vaste auto vergoeding. "Jarenlang heb je zeven dagen per week gewerkt, vanaf 1956 vanuit het nieuwe wijkgebouw. 't Wer den totaal dertig jaar in Sint-Maartens dijk. Hartelijk dank voor het vele werk en de wijze waarop je dat gedaan hebt. Je was een harde werkster en bovendien zeer accuraat in alles. Veranderingen in werkwijze riepen wel eens weerstanden op, maar we zijn toch erg dankbaar, dat u ondanks die bedenkingen, er op con structieve wijze altijd het beste van pro beerde te maken. Eén aspect bleef altijd overeind en dat is nog steeds het geval: de verpleging van zieken en hulpbehoe venden. U had weinig wensen, maar een klok wilde u nog wel hebben en daar voor is deze cheque dan bestemd", zei de voorzitter. Als wethouder bracht dhr.Moerland de dankbaarheid van het gemeentebestuur nog over voor het werk, dat de wijkzus ter dertig jaar ten bate van de gehele bevolking van St.Maartensdijk had ge daan. Ook voor de directeur van het Zeeuwse Kruis, dhr. M.C.Deurloo, was het een groot genoegen om zr.De Smit bij haar afscheid toe te spreken. "U hebt niet al leen erg veel gedaan in St.Maartensdijk, maar u hebt mede het gezicht van het Thoolse en Zeeuwse Kruis bepaald. Nog vele jaren in goede gezondheid "toege wenst", zei dhr.Deurloo, die het boek 'Van de hak op de tak' van Rien Poort vliet aanbood. Zr.De Smit is een echte natuurliefheb ster, zo kwam ook naar voren in de toespraak van dhr.en mevr. Beukman goede vrienden uit de herverkavelings- Advertentie IM tijd 19541962. Samen met de arts me- vr.Beukman had zr.De Smit de zwan- gerschapsgymnastiek opgezet. "Je was altijd bezig en steeds was er ook wel een ondersteek of iets anders nodig. Terwijl zusters eigenlijk altijd fietsten, ging je al spoedig op de auto over", aldus me- vr.Beukman, die in St. Maartensdijk destijds het'kleuter- en zuigelingenbu reau deed. Ze bood zr.De Smit bij haar afscheid een collage aan, die volledig beantwoordde aan haar hobby:de na tuur.. Koos Lindhout bracht de dank over na mens alle kraamverzorgsters. "Gedu rende 25 jaar heb ik met je samenge werkt en een paar keer in de tien dagen kwam je de baby wegen en goede raad geven. We hebben het goed met elkaar kunnen vinden, al was er ook wel eens sprake van gewapende vrede. Dank na mens ons allen en nog vele gezonde ja ren toegewenst", aldus mevr.Lindhout. Zr.Voorberg had twaalf jaar geleden in St.Maartensdijk het bureau voor prena tale zorg, waarbij ze profiteerde van het pionierswerk, dat o.a. zr.De Smit had verricht. "Het viel echt niet altijd mee, maar op het gehele eiland vonden we een open deur bij artsen en wijkver pleegkundigen. Terecht zijn er van avond al veel lovende woorden gespro ken, want je deed het werk op een pret tige manier. Dank voor je gastvrijheid en belangstelling", zo besloot zr.Voor- berg. Had de contactcommissie geen zang- groepje kunnen vormen wegens een losse tand van mevr.Snoep - zo liet dr. v.d.Bel weten - de collega's van zr.De Smit maakten dat goed met een knal lende voordracht. Administrateur J. van Iwaarden prikte telkens een ballon door, waarna een letter tevoorschijn kwam, die de Thoolse wijkzusters van een (kruis)tekst voorzagen. Ze brachten o.a. naar voren, dat zr.De Smit de beentjes van de oudere Smerdiekenaars toch maar in de klucht kreeg, ook al kostte dat soms nogal wat moeite. Op het einde van de voordracht werd de volledige tekst zichtbaar: 'na gedame arbeid is het goed rusten'. Na dit inhoudelijke klap stuk van de collega's kwamen er nog dankwoorden van mevr. Duine-Geuze uit Scherpenisse, die dertig jaar geleden met zr. De Smit op pad was gegaan en haar ook in het weekeinde had vervan gen, en dhr. WJ. Potappel namens de contactcommissie Scherpenisse. Hij bood haar ook nog een cadeau aan. Dr. v.d. Bel sloot daarna het officiële gedeelte af met een speciaal dankwoord voor vraagbaak en motor mevr. J. Snoep-van Popering (lid van de con tactcommissie) en hoofdwijkP.C. de Jong. Daarna ging zr.De Smit met haar fami lie naar de foyer, waar zich bij het re- ceptieboek al een rij met wachtenden had gevormd om de scheidende wijk verpleegster de hand te drukken. Daar bij waren vele oudere inwoners en zelfs dhr. J. v.d. Werf was in zijn invaliden wagentje vanuit Sint Maartenshof naar Haestinge gekomen. Ook de volksdans club was ruim vertegenwoordigd, want mede dankzij het werk van zr. De Smit kunnen ze nu 'Op eigen benen' staan. Ook een aantal inwoners hadden nog een attentie meegebracht. Na de hulde van Euterpe zorgden mevr. De Korte en zr. De Smit met een sa menspraak nog voor een mooie afslui ting van de feestelijke afscheidsreceptie. De wijkzuster zag er namelijk erg tegenop, een dankwoord uit te spre- ken."Nou, in je werk was je ook niet zo verlegen, maar ik wil je toch wel helpen, al moet je iemand niet iets uit handen nemen als 't niet nodig is'! zei mevr.De Korte. Uit het dankwoord werd duidelijk, dat zr. De Smit - het eiland en de mensen hadden haar dertig jaar geleden naar Tholen getrokken - in St.Maartensdijk een goede tijd had beleefd. "Te kunnen helpen, dat was fijn", zei zr. De Smit, die tenslotte iedereen 'verheugd en oprecht' bedankte. Vanavond, donderdag 2 april, om acht uur neemt de Evangelische omroep een zangdienst op in de N.H. Kerk te Stave nisse. Iedere zangliefhebber is daarbij hartelijk welkom. Medewerking verle nen: het Chr.gem.koor Laudate Domi- nus uit Stavenisse, Chr.gem.zangvereni- ging Maranatha uit St. Philipsland, het Chr.gem.koor VZOS uit St. Annaland en het Chr.gem.koor uit Oud-Vosse- meer. Frans van Tilburg bespeelt het orgel, terwijl Jan v.d. Driest de leiding heeft van de koor- en samenzang. Ook ds.W.J. Gorissen verleent medewerking aan deze zangdienst, die zaterdagavond 11 april om negen uur wordt uitgezon den in het EO-programma 'Laat ons de rustdag wijden'. Nog meer zang is er donderdag 9 april (volgende week) om acht uur in de O.L.V. van Lourdeskerk te Bergen op Zoom. De Chr. Oratoriumvereniging brengt dan de Johannes Fassion van J.S. Bach ten gehore. Er zijn diverse solisten, terwijl ook het Dordrechts kamerorkest, organist van Eyk en dirigent Hubers hun medewerking verlenen. Hiep hiep hoera, klonk het vrijdagavond verschillende keren in Heastinge bij het afscheid van zuster De Smit, die dertig jaar wijkverpleegster was in St. Maar tensdijk. Verlamde democratie 0 In CNC-zaak wordt Tholen onbe hoorlijk bestuur verweten 0 Na overleg met PPD mogelijk toch mondjesmaat bestemmings plannen verwezenlijken 0 D'66 wil Thoolse politiek meer kleur geven Zuster De Smit nam glorieus af scheid 0 Haven- en kadegelden straks on der één noemer 0 Ligplaatsen buiten jachthaven geen financiële concurrentie Middenstand Thoolse Dagen onderstreept Jos van Manen-Pieters op Thool se Boekenweek 0 Dames Amigos kampioen 0 Ook in dit nummer hulp en mede werking gevraagd voor mensen in nood 0 IS DE BRUID IN DE SCHUIT, DAN ZIJN DE MOOIE PRAATJES UIT. 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. Vol optimisme is de politieke partij De mocraten '66 maandagavond in zaal De Kroon te Tholen officieel van start ge gaan met de oprichting van de afdeling Tholen/St. Philipsland van D'66. De kersverse voorzitter W.T. A.A.G.M. v.d. Bergh sprak al over twee zetels bij de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. "We zullen de plaatselijke politiek wat meer kleur geven en ook in het ge meentelijk gebeuren open, eerlijke en duidelijke politiek bedrijven, voor zover dat al niet het geval is". Van de ongeveer dertig aanwezigen be hoorde de helft tot de VVD en PVDA en naarmate de avond vorderde, druppelde er telkens nog een nieuwsgierige biönen. Wat voerde D'66 in z'n schild op Tho len? D'66 vindt dat het anders kan, stond er op een van de pamfletten, maar mevr. B. Joosse-Renes was ondersteboven. Wat zou D'66 nu anders doen dan de VVD en PvdA op Tholen? Voorzitter v.d. Bergh liet weten, dat de afdeling nog in het discussiestadium verkeerde. Hij vond het niet verstandig om nu al concrete punten te noemen. Wel pleitte v.d. Bergh ervoor, dat alle partijen zich voor de raadsverkiezingen over dezelfde punten zouden uitspre ken, zodat de mensen kunnen vergelij ken en een goede keuze kunnen maken. "Je zit met een geweldige historische erfenis en een grote hoeveelheid stok paarden, die eerst op de brandstapel moeten", zei drs. E.C. Boissevain (PvdA-statenlid). "We benoemen u tot extern adviseur van D'66, merkte het democratisch sta tenlid C. de Schipper op. De pas be- noemde afdelingssecretaris K.A. IJzer man uit St. Philipsland probeerde mevr. Joosse nog antwoord te geven met de mededeling, dat D'66 veel meer open heid wil. "Er gebeurt nu ontzettend veel achter gesloten deuren, in commissies en via informaties aan raadsleden", zei IJ zerman. D'66 heeft nu veertien leden en de Zeeuwse regiovoorzitter P. Scheele uit Heinkenszand noemde dat de aanzet een stevige afdeling. Hij wees erop, dat D'66 niet met afge vaardigden van de afdelingen werkt, maar met individuele leden. Ieder lid heeft 1 stem in de regiovergadering en dat motiveert. 'Maak kennis met de mensen van D'66, misschien hoort u er zelf ook bij' stond er op de affiches en dhr. Scheele voegde daar nog aan toe: "Je kunt ze kritische vragen stellen". Dat sloeg dan op de drie kandidaten voor het bestuur: Ted v.d. Bergh uit Tholen ('ik werk bij een grote verzekeringsmaatschappij') penning meester Arie Arts uit St. Maartensdijk ('ik werk bij een grote potlodenfabriek' en secretaris Kees IJzerman uit St. Phi lipsland ('ik werk bij een grote olie maatschappij'). Tegenkandidaten waren er niet en de drie werden bij acclamatie gekozeü. Voorzitter v.d. Bergh had er direct zin in en kwistig strooide hij z'n verkiezingsleuzen in 't rond: vijf bussen in 't uur, want de benzine wordt duur. "St. Philipsland is een minder haalbare zaak, dat staat voorlopig niet op ons verlanglijstje, maar op Tholen zullen we wel meedoen aan de raadsverkiezingen. De politieke partijen en de mensen op Tholen zullen er iets van merken dat er een nieuwe stroming is, u zult in de toe komst nog veel van ons horen, want we hebben een veelkleurige groep en daar zijn we blij mee. We zullen tien procent van de stemmen trekken, dat is 1.7 zetel. De zittende politieke partijen zullen een van alle zetels moeten inleveren, hetzij twee partijen elk 1 zetel of een partij 2 zetels. We streven naar twee zetels in de Thoolse raad. We willen proberen zo veel mogelijk nieuwe ideëen en plannen te verwezenlijken door de mensen te stimuleren en bij hun woonomgeving te betrekken. Er zijn partijen met goede ideëen en we willen niet dat D'66 de naam krijgt, overal tegenaan te schop pen. We willen graag samenwerken", aldus voorzitter v.d. Bergh. Statenlid C. de Schipper noemde dat een zeer positief begin van iemand die carrière ging maken in de politiek. Hij wilde in provinciaal verband in elk geval ook zetels van andere partijen afknib- belen om meer dan 2 van de 47 stoelen in de Middelburgse Abdij te gaan be zetten. "Tholen is een mooi afgerond gebied, dat van alles wat heeft: een woon- en recreatiefunctie. Het is bij uitstek een overzichtelijk gebied, waar je samen werking met anderen wat kunt doen. Veel succes", zei de Schipper. De voorzitter was blij, ook Tweede Ka merlid drs. M.B. Engwirda te kunnen begroeten. Van zijn tweede voorletters had hij al verkiezingsleuzen gemaakt: meer banen of minder belasting. "Als ik uw nieuwe voorzitter zo hoor. kunnen we nog veel van deze afdeling verwach ten", zei Engwirda, die zijn gelukwensen aan de afdeling Tholen/St. Philipsland overbracht. Hij is namelijk niet alleen specialist in de Kamerfractie voor fi nanciën en economie, maar ook con tactman voor Zeeland en Brabant. Dhr. J. v.d. Reydt uit Tholen, lid van het hoofdbestuur van D'66, vertelde nog wat over het werk van het hoofdbestuur, o.a. het bevorderen en het bewaren van de eenheid. Ook een Zeeuwse vertegen woordiger in de landelijke adviesraad kwam nog aan bod. Statenlid de Schip per zei nog iets over 'de duistere be stuurslaag', de Provinciale Staten. Hij liet weten, dat D'66 minder geld voor de wegen wil uitgeven. Daarom was ook gepleit voor minder brede wegen bij de Philips- en Oesterdam. De schipper meende, dat het die richting wel zou uitgaan nu het rijk minder geld be schikbaar gaat stellen. Hij sprak in dit verband van 'afknijppolitiek'. Nu een dikke prijs voor uw oude olie!! Werk mee aan een schoon milieu zoals gemeente en provincie. Laat daarom, de resterende olie in uw niet meer gebruikte tank gratis door een gespecialiseerd en erkend bedrijf verwijderen. Bel nu voor een afspraak en vergoe ding, TANKCLEANING SCHIPPERS VELDHOVEN. 04905-1205 of 04905-2218 Denk eraan dat de eigenaar van een tank aansprakelijk is voor alle ge volgen die zo'n installatie met zich meebrengt. Daarom kunt u proble men het beste nu voorkomen door zo spoedig mogelijk melding te doen van de (vermoedelijke) aanwe zigheid van een olietank in uw tuin. Tevens het adres voor alle afge werkte olieën van Garages. Sche pen, Industrieën enz... Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1