Kritiek op aanbesteding chr.school St.Philipsland Geen geld voor politieke jongeren Poortvliet huldigde zilveren hoofdonderwijzer R. Weijler GS willen nu beginnen met ontwerp derde dubbeldekker VAN HEREL DE KOK ZEEUWSE STATEN IN BEROET 27 maart PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 26 maart 1981 PBOVINCIALEI INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 De minister van verkeer en waterstaat wil de tarieven voor de Westerscheldeveren extra verhogen in verband met de stijging van de brandstofprijzen. Normaal zou een verhoging van 5 procent zijn geweest; nu wordt dit 11 procent, procent. Gedeputeerde Staten stel len provinciale staten voor aan het ministeriële voorstel te voldoen. Het zal a.s. vrij dag vorden behandeld. Toezeggingen Tariefsverhoging 40-vaartenkaarten Tariefsopbouw Kornaat:raadsbesluit meedoen Neele achterhaalde zaak Volkomen legaal Afrekening school Lozingsverordening VAN HERELDE KOK bouwplannen? levert U alle bouwmaterialen Studie derde dubbeldekker STEMMEN VAN LEZERS Speelplaatsje Rozenstraat Faillissement Asselbergs voor de deur K Gelukkig ABDIJ IEUWS In hun voorstel aan de staten gaan GS uitgebreid in op de problematiek van de bootdiensten en de opbouw van de ta rieven. Enige tijd geleden heeft de hoofdinge nieur-directeur van rijkswaterstaat Zee land enkele toezeggingen gedaan, in het vertrouwen dat de provincie de ta rieven naar 's rijks wens zou aanpassen. GS gaan er nu op hun beurt van uit dat het volgende zal gebeuren. Met de uitvoering van de aanpassing van de aanleginrichtingen Vlissin- gen-Breskens wordt in het voorjaar van 1 982 begonnen. Een van de dubbeldekkers krijgt boegschroeven zodra positief is ge rapporteerd. 9 Het personeelsbeleid wordt niet ge wijzigd, maar er mag wel uitbreiding komen voor het opvangen van verlof en ziekte. GS delen de staten mee dat als de stij ging van de brandstofprijzen volledig in de tarieven zou zijn doorberekend dit een stijging van maar liefst 19 procent zou hebben betekend. De kosten van de veerdiensten worden opgebracht door het rijk (70%) en be streden uit de tarieven (30%) Voor de tarieven betekent dit een extra stijging van 6% (afgerond 30% van 1 9%). Zo doende wordt dus de totale tariefsver hoging 5% (normaal) plus 6% (brand- stof) =11% Verhoging veertarieven i GS wijzen erop dat de energieprijzen al in de loop van 1979 zijn gaan stijgen, maar dat de extra-kosten in 1 980 nog niet in de tarieven zijn verwerkt. Daarom zijn GS van plan de minister mee te delen dat ze met zijn voorstellen accoord gaan, al is het niet van harte. Maar zoals gebruikelijk kunnen eerst de staten hun mening over deze zaak geven GS grijpen de gelegenheid aan om ook iets te doen aan de tariefsopbouw en het abonnementen-systeem. Vanuit de staten waren al eerder gelui den te horen om te komen tot "grotere" meer-vaartenkaarten. Het bezwaar was echter wel dat het al vrij ingewikkelde tarief-systeem van de bootdiensten er nog gecompliceerder op zou worden. Zoals hierna zal blijken wordt dit sys teem vereenvoudigd, waarmee de be zwaren tegen "grotere" meer-vaarten- kaarten komen te vervallen. Nieuw wordt daarom de 40- vaartenkaart, die anderhalf maal zo veel gaat kosten als de 20- vaartenkaart, die gehandhaafd blijft. GS staan op het standpunt dat er voor de 40-vaartenkaarten geen restitu tieregeling dient te komen als er nieuwe tarieven worden ingevoerd. Dat zal duidelijk op de nieuwe kaarten worden vermeld. Het college vindt namelijk dat de restitutie-regeling het oneigenlijk gebruik van de meer vaarten-kaarten in de hand werkt. Logischerwijze geldt dat ook voor de 20-vaartenkaarten. Bij de eerstvol gende tariefsverhoging willen GS daarom het afschaffen van restitutie voor 20-vaartenkaarten ter discussie stellen. Zoals gezegd gaan GS ook iets doen aan de tariefsopbouw. Ruwweg gesproken is het ingewikkelde tarieven-systeem het gevolg van de onderverdeling van de vrachtauto-categorie m drie groepen en het feit dat voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen aparte tarieven gelden. Aan dit laatste willen GS overi gens op geen enkele manier tornen. Waar wel verandering in komt is het ta rief voor auto's. GS vinden dat het uit gangspunt dient te zijn de oppervlakte scheepsdek die in beslag genomen wordt. Hiermee komt dus het onder scheid tussen licht en zware vrachtau Het PVAB-raadslid A.P.Kornaat heeft woensdagavond 18 maart in de gemeenteraad St Philinslandtniet c woensdagavond 18 maart in de gemeenterU van Sint-Philipsland kritiek uitgeoefend op de gang van zaken rond de aanbesteding van de chr.school. Hij noemde het een farce voor de raad om nu nog een besluit te nemen, het installatiebedrijf W.Neele te St.Philipsland offerte te laten uitbrengen voor de elektrische installatie, terwijl.de aanbesteding maandag al had plaatsgevon den. "Het is kwalijk om een achterhaald besluit te nemen", aldus Kornaat. De Fliplandse raad besloot 30 december dagen voor deze raadsvergadering afge- tot de bouw van de chr.school, waarbij ook de bedrijven werden vastgelegd, die prijsopgave zou worden gevraagd. Lig- tendag voor de bouw(open begroting met afstandsverklaring), J.Verwijs en C.Zuidweg voor het loodgieterswerk en Deltatechniek en"Verwijs voor de c.v. Op 23 februari kwam bij het gemeente bestuur het verzoek binnen van W.Nee le om evenals Deltatechniek offerte te mogen uitbrengen voor de elektrische installatie. B en W hadden hiertegen geen bezwaar, maar de raad moest woensdagavond de beslissing nemen. SGP-raadslid P.van Hekken wilde er wel wat van zeggen omdat hij geruchten had gehoord, maar dan wel na de raadsvergadering. Zijn 'collega Kornaat wilde tijdens de openbare raadsverga dering toch wel een aantal vragen kwijt. Hij was blij met het verzoek van Neele en wilde graag weten, binnen welke ter mijn de offertes binnen moesten zijn, wie er bij de beoordeling betrokken wa ren, welke criteria daarvoor golden en wanneer de aanbesteding zou plaats vinden. Waarnemend-burgemeester L. Walpot antwoordde, dat architect Klap uit Waarde de termijn bepaalde en ook de cijfers beoordeelde. "Hij is terzake kun dig", aldus Walpot. Kornaat noemde het een heel goed ge bruik, dat offertes tegelijk worden geo pend en dan door de opdrachtgever en niet de architect. Hij vond het nu maar een vreemde gang van zaken. Walpot zei graag het woord te geven aan zijn collega wethouder A.Kosten. "De voorzitter kan hier niets op antwoorden omdat alle transacties via mij zijn gelo pen", deelde Kosten mee. (Walpot is calculator bij Ligtendag). "Zaterdag wist ik de begrotingscijfers van de ar chitect en maandag zijn de offertes openbaar bekend gemaakt. Ik kon daar echter door een eerder gemaakte af spraak niet bij zijn, maar van- daag(woensdag)heb ik een gesprek ge had met architect Klap en zijn de cijfers vergeleken, maar niemand weet die cij fers nog. Uit hoffelijkheidsoverwegin gen is voor deze procedure gekozen", zei Kosten. Walpot vulde aan, dat de nu ontstane situatie onafscheidelijk verbonden was aan de omstandigheden. "Er was een schema, waarbij de prijzen een aantal rond zouden worden. De prijzen zijn nu bekend, dus dat overlapt elkaar, maar de gunning is nog niet verleend. De ar chitect heeft het volle vertrouwen om enveloppen te openen. De gehele pro cedure is volkomen legaal", zei Walpot, ngebruikelijk Kornaat hield vol, dat het een zeer dis cutabele zaak was. Hij noemde het heel ongebruikelijk, dat de architect de aan besteding leidde, tenzij het een openba re zaak was. Walpot:"Dan bent u niet goed geinfor- meerd". Kornaat:"Laat me even uitspreken". Walpot:"Ik wil deze discussie liever niet". CDA-raadslid J. de Jager, die aannam dat Neele destijds vergeten was om op de lijst te zetten, was het wel enigszins met Kornaat eens, dat het raadsbesluit om Neele alsnog te laten meedoen aan de aanbesteding, een farce was. Hij wees er op, dat er 2 Vi maand zat tussen de raadsvergadering van 30 december en die van 18 maart. "We moeten voortaan oppassen om niemand te vergeten", zei De Jager. Walpot:"Het woord vergeten wil ik niet voor m'n rekening nemen, dat wil ik eerlijkheidshalve wel zeggen. Neele is bewust niet meegenomen". Daar bleef het bij, al ging de gemeenteraad na de officiële vergadering nog wel informeel door. PVAB-raadslid C. den Braber was wegens ziekenhuisopname van zijn zoontje verhinderd. Overigens leverde de kleine agenda weinig problemen op. De raad werd nog getracteerd op roomhoorns bij de koffie omdat de D.E.S. het hoogste punt had bereikt van de nieuwbouw. De afrekening 1980 van de chr.school in St.Philipsland(niet de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder zoals vori ge week per abuis onder het plaatselijk nieuws stondjriep bij raadslid Kornaat vraagtekens op. De chr. school had 8.785,94 teveel ontvangen aan voor schotten voor de gewone exploitatie, terwijl men voor het vakonderwijs nog 1408,45 te goed had. Het PVAB- raadslid wees erop, dat er van 130 leer lingen was uitgegaan, terwijl er nu 110 zijn. Hoe voorkom je zo'n aanzienlijk verschil tussen het voorschot en de ein dafrekening, want dat kost geld, aldus Kornaat. "Zoiets is niet te voorkomen", zei de raadsvoorzitter. "Het kan ook andersom zijn, dat de gemeente in het voordeel is. Het voorafgaande jaar is maatgevend bij de berekening van het voorschot, zodat het om 't verschil tussen de peildatum van het aantal leerlingen en de afreke ning gaatl Kornaat merkte op, dat voor bepaling van het voorschot 1981 opnieuw van 130 leerlingen was uitgegaan. Walpot bleef erbij, dat het allemaal binnen het kader van de wet gebeurde volgens de gelden de regels. Hij erkende wel, dat het voor schot tussentijds aangepast kon worden omdat de betaling per kwartaal plaats vond. "Dan is het zinvol om 't per kwartaal bij te sturen, want we zijn geen voorschotbank. Je moet niet meer beta len dan strikt noodzakelijk is", zei het PVAB-raadslid. Met het bestuur van de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder kon nog geen afrekening plaats hebben omdat de minister van onderwijs nog niet had be slist op het verzoek tot toepassing van artikel 101 van de l.o.wet. De raadsvoorzitter deelde nog mee, dat g.s.van Zeeland het besluit tot stichting van een openbare kleuterschool hadden goedgekeurd. De sollicitatie voor een leidster is inmiddels door b en w open gesteld. Vaststelling van een lozingsverordening borchwerf 8, postbus 120, kromme elleboog 23. postbus 15. 4700 AC roosendaal. tel. 01650-32900. 4650 AA steenbergen, tel. 01670-63940. to s, bussen en dergelijke te vervallen. Het gaat alleen nog om de vraag: hoe groot is de auto In het vervolg worden de auto's ver deeld in drie groepen: 0 een dek-oppervlakte van maxi maal 1 2 vierkante meter; 0 een dek-oppervlakte tussen 1 2 en 31,2 vierkante meter; 0 een dek-oppervlakte boven 31,2 vierkante meter. Een van de belangrijkste gevolgen hiervan is dat in de rubriek tussen 12 en 31,2 m2 zowel de vroegere lichte als de zware vrachtauto komen te vallen. Nu moet voor een lichte vrachtwagen nog ƒ7,50 worden be taald en voor een zware ƒ9,-. Dat wordt in het nieuwe systeem een tientje. Gelet op het nieuw ingevoerde principe dat betaald moet worden naar opper vlakte vinden GS deze verhoging alles zins acceptabel. Een nieuw personenkaartje gaat van ƒ1,- omhoog naar ƒ1,25, een verho ging van 25% dus. Dit kan echter niet anders, omdat de kaartjes-automaten zijn afgesteld op eenheden van 25 cent. Hier staat weer tegenover dat een kin derkaartje gelijk blijft (twee kwartjes). Een twintig-vaartenkraart voor perso nen gaat van ƒ13,— naar ƒ14,— en voor personenauto's van ƒ45,— naar ƒ50,—. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren gaan voor een dergelijke kaart ƒ36,— betalen. Naar raming zal de tariefsverhoging in totaal 1,5 miljoen opleveren. GS hebben de minister van verkeer en waterstaat vroeger al eens gevraagd opdracht te mogen geven voor het maken van een voorstudie over een derde dubbeldekker. Als namelijk niet tijdig met de bouw van de Vaste Oeververbinding kan worden begonnen, moet een dergelijk schip worden ingezet op de lijn Vlis- singen-Breskens. Nu niet beginnen aan een ontwerp voor dit schip zou een tijdverlies van twee jaar kunnen betekenen, aldus GS. Wanneer de VOW niet tijdig tot stand komt, dienen de kosten ten laste te komen van de totale investering voor de derde dubbeldekker. Komt de VOW er wel op tijd, dan zijn de ontwerpkosten van het schip voor rekening van de provincie Zeeland. voor bedrijven was geen probleem voor de raad. "Voor het rioleringsstelsel is het alleen maar gunstig als er minder ver ontreinigd wordt. Voor bedrijven kan het echter nogal wat kosten. Moeten bijvoorbeeld een garage en een bakkerij nog aanpassingen verrichten?". De raadsvoorzitter antwoordde daarop bevestigend. Ook een slager die voor zieningen moet treffen in verband met de lozing van afvalstoffen zal die extra kosten moeten betalen. Voor de huis houdelijke aansluitingen verandert er echter niets. Aangezien er meer gecon troleerd kan worden bij bedrijven, zal de uitwerking van deze verordening zeer gunstig zijn, aldus Walpot. Kosten vulde nog aan, dat er op het in dustrieterrein een container komt om afgewerkte olie te lozen. Doehet-zelvers en bedrijven kunnen daar terecht, zodat de riolering minder vervuild wordt. Bedrijven die afvalstoffen willen lozen, moeten een vergunning hebben, waarhij men aan bepaalde voorwaarden moet voldoen. De kosten bedragen 100 gul den, maar ïn combinatie met een hin derwetvergunning hoeft maar 50 gulden betaald te worden. Doel van de veror dening is, verontreiniging van het op pervlaktewater tegengaan en het ge meentelijk rioolstelsel te heschermen en gevaar, schade of hinder tegen te gaan. Een aantal weken geleden heb ik een kritisch stukje laten plaatsen over het speelplaatsje aan de Rozenstraat in St. Maartensdijk. Afgelopen week wandel den we met z'n drietjes naar dit plaatsje en wat bleek. Een totaal veranderd beeld, een zeer verheugend beeld, kre gen we te zien. Het huisje is weer huis geworden, geen spijkertje dat nog ver loren en onbenut naar buiten steekt. Alles is weer geworden wat het wezen moest, een grappig op palen gebouwd éénkamfervertrekje met puntdak. Geen uitgerukte spijkers slingeren meer tussen de grassprieten. Er zijn zelfs een aantal klim- en klautertoestellen uit de grond gerezen. Zelfs de glijbaan, een schom mel en drie paar ringen ontbreken niet meer. Het is een heerlijk iets geworden. Een klein-kinderparadijsje. Wel sierde nog een. half verstopt, katte- hoopje de zandbak, maar daar kan zelfs de gemeente niets aan doen. Bedankt Gemeente Tholen, bedankt gemeente werkers voor dit fijne oplapwerk. De kinderen kunnen er weer veilig gebruik van maken. Laten we hopen, dat alles lang overeind mag blijven staan. Mevr. T. van de Ree-Rinses, Bloemenlaan 8, St. Maartensdijk Op de valreep wordt nog aankondiging gedaan van de vergadering van provin: ciale staten aanstaande vrijdag. Op de agenda prijken o.a. het voorstel tot samenvoeging van de waterschap pen Axeler Ambacht en De Verenigde Braakmanpolders, de vaststelling van de verordening kwaliteitsbeheer opper vlaktewateren, de regeling van de cul turele uitwisselingen tussen Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland, de invul ling van de welzijnsplanning in de pro vin cie, wijziging van de duiksportver ordening en het beschikbaar stellen van geld voor de uitvoering van die veror dening. de verbouwing van het PPD- gebouw aan de Groenmarkt in Middel burg en het dekkingsplan voor de huis- vesyingskos-en van provinciale dien sten. Aan subsidies zijn er voorstellen voor de stichting gehandicapten adviesbureau Zeeland, de stichting Zeeland, de mo- numentenwacht, de stichting Recrea- tiewerk Zeeland en voor de deeltijd le rarenopleidingen in Zeeland voor een advertentiecampagne om cursisten te werven. Plaats van samenkomst: statenzaal, Ab dij 11, Middelburg. Aanvangstijd: 10.00 uur. De vergadering is openbaar. Dinsdag 31 maart, 11.00 uur, behan delt de tweede kamer uit gedeputeerde staten het beroep van een inwoonster van Aardenburg. Zij vecht een beslis sing op grond van de algemene bij standswet van de gemeente Aarden burg aan. De zitting is openbaar en wordt gehou den in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42, Middelburg. Na maanden van besprekingen en ver schillende reddingspogingen, lijkt het erop, dat een faillissement van de ijzer gieterij en machinefabriek Asselbergs- Holland in Bergen op Zoom toch niet kan worden voorkomen. De 580 werkne mers hopen nog, dat het Franse bedrijf Pont du Mousson de zaak wil overne men, waardoor de werkgelegenheid kan worden behouden. Van de 580 personeelsleden, onder wie 18 leerlingen en 35 WAO'ers, komen er 56 van het eiland Tholen: 14 uit Tholen, 11 uit Oud-Vossemeer, 10 uit St. Anna- land, 4 uit Stavenisse, 9 uit St. Maar tensdijk, 4 uit Scherpenisse en 4 uit Poortvliet. In het kader van de reddingspogingen was er voor een aantal mensen ontslag aangevraagd, waaronder twee oudere Tholenaren: Een uit St. Maartensdijk en een uit St. Annaland. De ondernemingsraad van Asselbergs heeft er inmiddels op aange drongen, dit ontslag in te trekken gezien het onvermijdelijke faillissement. Asselbergs heeft namelijk geen 1.2 mil joen meer, het bedrag dat elke laatste donderdag van de maand aan salarissen wordt betaald. Het rijk, dat al met 76 miljoen in de modernste gieterij van West Europa zit, heeft vorige week nog wel 1 Vi miljoen gulden toegezegd, maar dat bedrag was nog niet binnen. Moge lijk zou dat voor de lonen en enkele schuldeisers kunnen worden benut. De schuldenlast van Asselbergs is gigan tisch gezien de vorderingen van het rijk (76 miljoen gulden), de bedrijfsvereni ging (3,3 miljoen), de belastingdienst en de banken,. De A.B.N. heeft 10 miljoen in de onderneming gestoken. De A.B.N. en de nationale investerings bank willen het mogelijk aansturen op een boedelkrediet, waardoor de lopende orders afgemaakt kunnen worden. Vo rige week werd nog een nieuwe opdracht voor afsluiters en hulpstukken ontvan gen ter waarde van 1.2 miljoen gulden. De kans bestaat, dat het personeel zelf het faillissement moet aanvragen als de lonen niet betaald worden. "De mensen zouden dan zelf hun hoofd in de strop moeten steken omdat niemand het fail lissement wil aanvragen", aldus een medewerker van Asselbergs. Hoewel de vakbonden zich tegen overname door het Franse,bedrijf verzetten omdat ze andere Nederlandse gieterijen kapot zou kunnen concurreren, hoopt de on dernemingsraad dat de werkgelegen heid gehandhaafd blijft. "Anders gaat de kennis van de mensen in de modern ste gieterij van West-Europa verloren en die komt nooit meer terug", zei een van de werknemers van het Bergse bedrijf. Gedeputeerde staten hebben vorig jaar zomer het besluit genomen geen subsi die te geven aan vier politieke jongere norganisaties in de provincie. De jonge renorganisaties Vrijheid en Democratie (JOVD), het Christen Democratisch Jongeren Appel Zeeland (CDJA), de Gereformeerde politieke jeugdstudie clubs (GPJC) en de Staatkundig Gere formeerde Partijjongeren (SG P-jonge ren) hadden namelijk gevraagd om een provinciale bijdrage in de exploitatie kosten. Hoewel de Zeeuwse jeugdraad positief adviseerde, besloten gs toch geen sub sidie te geven. Het belang van politieke vorming werd wel onderkend, maar op name in het provinciaal plan - waardoor subsidiëring (mogelijk wordt - zou pas kunnen als de organisaties meer dan 2000 leden hebben. Wanneer het om een lager ledental gaat, volgt plaatsing op het rijksplan. JOVD en CDJA hebben ieder 30 leden, de GPJC 90 en de SGP-jongeren 85 en dus was het een klare zaak: geen provinciale subsidie in de exploitatiekosten. Wel verklaarden gs zich bereid in algemeen vormende activiteiten bij te dragen. De JOVD en het CDJA legden zich hierbij niet neer: zij tekenden beroep aan bij provinciale staten. De provin ciale subsidieregeling jeugd- en jon geren- en buurtwerk biedt hiertoe de gelegenheid; voorwaarde is echter, dat de bezwaarschriften worden in gediend binnen 30 dagen na de ver zending van de beslissing. De JOVD kwam 63 dagen na de verzending en het CDJA 71 dagen. JOVD voerde hiervoor aan, dat men niet op de hoogte was van de sluitingsdatum, maar bovendien dat de beslissing in de vakantieperiode gevallen is. Gs voeren daartegen aan. dat bekend heid met de subsidieregeling veron •f dersteld mag worden: de subsidie aanvraag was er op gebaseerd. Reden derhalve om de beroepschrif ten niet-ontvankelijk te verklaren. Daarmee is eigenlijk de kous af, maar gs gaan voor alle duidelijkheid nog op de inhoudelijke kant van de zaak ver der. Beide organisaties voeren aan, dat zij eigenlijk geen sociaal-cultureel werk doen dat valt te vergelijken met een steunfunctie, maar dat de subsidiever ordening jeugd- en jongeren- en buurt werk het mogelijk maakt subsidie te ge ven aan organisaties die niet in aanmer king komen voor rijkssubsidie. Gs mer ken daarover op, dat juist het feit, dat de politieke jongerenorganisaties te klein zijn om een steunfunctie uit te voeren een reden te meer is geen subsidie in de exploitatiekosten te geven. Eersl zou in overleg met de gemeenten uitgemaakt moeten worden of de provincie het uit voerende werk (waartoe de exploitatie hoort) opneemt in het plan sociaal-cul tureel werk of dat het wordt ingevoerd in de gemeentelijke plannen. Bovendien was tijdens de behandeling van de aanvragen al bekend, dat de regeling van een mogelijke provinciale bijdrage met terugwerkende kracht buiten wer king zou treden. Hiertoe werd besloten om in de overgangsperiode van rechts treekse subsidiëring van het rijk naar die van lagere overheidsinstanties de pro vincie te vrijwaren van allerlei verplich tingen. Gs delen tenslotte mee, dat bij de opstelling van het deelplan sociaal- cultureel werk aandacht zal worden ge schonken aan de positie van politieke jongerenorganisaties. Provinciale staten behandelen het voor stel tot niet-ontvankelijk verklaring van de beroepschriften in hun vergadering van 24 april. 3olitieke vorming: jong geleerd, oud gedaan. kleuterschool en de gemeenschaps ruimte zal er toch wel een keer komen. Het klankbeeld werd besloten met een "ode aan rook". "Je stelt het kind cen traal, dat is je ideaal, Dat doel volgen we allen na, we zeggen gaarne ja", had het onderwijsteam al eerder gezongen. - In een dankwoord zei dhr. Weijler erg gelukkig te zijn. "Ik vind vanavond iets terug van wat ik als ideaal heb gesteld: samen met mensen iets doen. Het kind heeft mé altijd geïmponeerd en het meest essentieel is, het kind centraal te stellen en van daaruit pedagogisch bezig te zijn. Op onze school is erg veel olie gegoten. Velen hebben er een veilig nest gevonden en wat is er fijner om zich geborgen te voelen, samen rond de bij bel. Kinderen kunnen zo eerlijk en openhartig iets zeggen, dat heb ik pas weer ervaren bij het vervangen van een juf in de lagere klassen",aldus dhr. Weijler, die allen heel hartelijk dankte. In 't bijzonder ook z'n vrouw, met wie hij lief en leed in het onderwijs had gedeeld. Drs. Gilhuis, voorzitter van de Unie School en Evangelie, besloot de feeste lijke avond. Hij had geen ogenblik geaarzeld om naar Poortvliet te komen. "De school met de bijbel in Poortvliet is een voorbeeldige school iets om dank baar voor te zijn. Dhr. Weijler heeft deze school een menselijk gezicht gegeven. Er moet ook warmte en veiligheid van uit gaan, de afstraling van de goede Herder moet zichtbaar zijn. Ik ben er zeker van, dat u dat met vallen en opstaan doet en waarden meegeeft, die onvervangbaar zijn. Deze school staat dan ook niet haks op de bedoelingen van God. Het is uit zonderlijk, datje de ruimte krijgt om het verhaal van Jezus te vertellen. De heel heid, de leefbaarheid van het kind is steeds centraal gezet. Wees maar dankbaar en kijk de meester er maar eens op aan", zo besloot dhr. Gilhuis. Met gebed en samenzang van ps 68:10 werd het officiële gedeelte beëindigd, waarna velen van de gele genheid gebruik maakten dhr. Weijler de hand te drukken en een luchtje te scheppen gezien de warmte in de volle zaal. THOLEN do. 26 mrt: 20.00 uur Verg.zaal Ger.Gem., studiever. Calvijn (SGP) spreker dhr. v. Ommeren lid Gedep.S- taten. ma. 30 mrt: 20.00 uur Hotel De Kroon, verg. D'66. za. 11 apr: MAC rit. - vr. 27 mrt. Hof van Holland 19.30 u. uitvoering toneelgroep 't Centrum Poortvliet. ma. 30 maart zaal Vanzanten D'66 SCHERPENISSE vr. 3 apr. Disco Scarpenesse za. 28 mrt: 20.00 uur Holland Huis, Jan Blaaser, one man show "Bramen zoe ken" wo. 8 apr: 20.00 uur Holland Huis, dis cussieavond plattelandsvrouwen, on- derw. "Veranderde maatsch., een be dreiging of een uitdaging" SINT ANNALAND ma. 6 apr: 19.30 uur café van Dijke, Alg. ledenverg. gym.ver. WIK OUD VOSSEMEER vr. 27 mrt: De Vossenkuil, uitvoering v.v. Vosmeer za. 11 apr: 20.00 uur De Vossenkuil^ Smalstads Mannenkoor vr. 27 mrt. Dorpshuis uitvoering- V.V. Vosmeer za. 28 mrt. Dorpshuis 10 j. Blaaskapel St, Maartensdijk do. 26 maart 20 uur Cafe Smerdiek le denverg. 'Tandje Bij' BERGEN OP ZOOM Markiezenhof: do. 26 mrt: 20.00 uur Hofzaal, muziek avond voor de Vrienden v/h Markie zenhof zo. 29 mrt: 12.00 uur Hofzaal, koffie concert door RUM tot 14 mei: expositie 5 Joegoslaven Sticht. Etcetera: t/m 5 april: expositie Frans Deeleman, bronsplastieken en Gijs Broekman, aquarellen Wijkcentrum 't Fort: do. 2 apr: 19.30 uur ruilavond Filatelis tenver. Delta-Oost. Roxy 1: Een vlucht regenwulpen 16 j. dag. 20.15, vr. 18.45, 21.15, za zo. 16, 18.45,21.15. Wilde Zwanen a.i. za., zo., wo. 14 u. Je zebel Lust 'm wel 18 j. vr. za. 23.30 u. Roxy 2: Divine Madness A.L. dag. 20, vr. 18.30, 21.00 u., za. 16.15, 18.30,21.00 u, zo. 14, 16.15, 18.30, 21.00 u. New York, New York A.L. vr. za. 23.15 u. Cinemactueei 1: Monty Python en de Heilige Graal A.L. dag. 20, vr. 19, 21.30, za. 16.30, 19, 21.30, zo. 14, 16.30, 19, 21.30 u. Cinemactueei 2: Flying High A.L. dag. 20, vr. 19, 21.30, za. 16.30, 19, 21.30, zo. 14, 16.30, 19, 21.30 u. Cinemactueei 3: Saloof de 120 dagen Vansodom 16 j. dag. 20, vr. 19' 21.30, za. 16.30,19,21.30,zo. 14,16.30,19,21.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7