Plaatselijk nieuws SS GELUK ADLER CONFECTIE A.W.A. DE L00ZE AFWEZIG KOOS HAGE PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 26 maart 1981 Tholen vandaag en morgen 26 - 27 maart Markt 7 - Tholen Oud— Vossemeer huisarts van 30 maart tot 4 april Sint- Annaland Groenten- en fruithandel Weststraat 5 WEEKENDDIENSTEN i x J ISINT- ^ToSStMttR li POO/?7Vt/£7V^S\^ ^H^0v^y MAARTENSDIJK ^COBAPOLDfff Concordia wil meer jeugd In het repetitielokaal in de Kruittoren- straat waren donderdag 19 maart 22 aanwezigen present voor de algemene ledenvergadering van Concordia. Na opening door de voorzitter waren de notulen en het jaarverslag aan de orde, terwijl de penningmeester een batig sal do kon melden. Dhr. H. Nelisse werd als voorzitter herkozen. Wat de activiteiten betreft, zal Concordia medewerking verlenen bij de opening van de nieuwe sporthal/gemeenschapscentrum terwijl men zich daar op de open dag door middel van een stand presenteert om nieuwe leerlingen te verwerven. Dit is namelijk wel een sombere noot: er is te weinig jeugd in opleiding. Uiteraard zijn ook ouderen hartelijk welkom bij de opleiding tot muzikant. In de zomer gaat men op diverse plaatsen medewerking verlenen aan muziekfeesten. Zoals ook bij het 100-jarig bestaan van Acceleran do te St. Annaland. Verder bij 25 jaar Thoolse Dagen, 10 jaar gemeente Tho len. De festiviteiten ter plaatse kunnen altijd al medewerking van Concordia's harmonie, drumband en majorettenpe- loton verwachten. Als vertrouwensman voor de jeugd is Han Visser aangesteld. Verder werd besloten dat het verwar mingssysteem van de lokaliteit vervan gen moet worden wegens de grote ge- luids. hinder bij bijeenkomsten en repe tities. Er zal een c.v. geplaatst worden. Oud papier blijft volgens het bestuur van Concordia zeer belangrijk voor het uniformenfonds, vooral nu de prijzen dalen wordt nogmaals medewerking van de bevolking verwacht om tot zo groot mogelijke hoeveelheden te komen. Advertentie IM Bij mist groot licht Stadslichten zijn zeker bij mist niet meer van betekenis en hebben ook geen wet telijk karakter meer. Toen er 18 maart mist was met een zicht van minder dan honderd meter, werden twee mensen, onder wie een tractorbestuurder, be keurd voor onvoldoende verlichting. Voetballen Het voorjaar nodigt de jeugd als het ware weer meer dan tevoren uit de openbare wegen of pleintjes een partijtje te trappen. Dat gebeurt ook bij herha ling in de omgeving van de begraaf plaats in de Prins Bernhardstraat. Daar zijn echter ook weer, zoals op veel an dere plaatsen, plantsoentjes aangelegd. Voetballen op de openbare weg en zeker in het plantsoen, is verboden. Men kan direct aansprakelijk gesteld worden voor eventueel aangebrachte schade. Aan de Ankerweg ligt een echt trapveld. Na drie jaar succes De rheumacollecte heeft het mooie be drag van 3300,36 opgebracht. Drie jaar geleden werd voor het laatst voor het Rheumafonds gecollecteerd, toen was de opbrengst 2700,-. Uiteraard worden alle medewerkers en gulle ge vers hartelijk dank gezegd. Grote avond Ter Tolne professioneel Bijna professioneel, die leerlingen van de klassen 5a, 5b en 6 van de o.l.s. Ter Tol ne, zo bleek vrijdag op de grote avond in het gemeenschapscentrum, waar alle ouders en genodigden aanwedonderdag- middagzig waren. Er wasal een uitvoe ring voor de bejaarden geweest, terwijl de leerlingen van klas 1,2,3 en 4 de toneel stukjes en de musical konden bewonde ren. Nadat schoolhoofd J.F.Kousemaker iedereen welkom had geheten, kon de (goed gevulde) zaal genieten van het op treden van 5a, die onder regie van meneer Flikweert 'Ministers in moeilijkheden' hadden ingestudeerd. Een verhaal over twee oneerlijke ministers, die het geld uit de schatkist zelf besteedden, maar de rewtmeester stak er uiteindelijk een stokje voor. Natuurlijk gaf dat veel moeilijkheden, maar de jongens en meisjes hadden hier geen moeite mee. Er waren prachtige kostuums, maar ook de dansen in oude stijl waren leuk om te zien. 'De keizer in zijn hemd' is het ver haal van Hans C. Andersen, over de ij- dele keizer, die door twee kleermakers bedrogen wordt en in zijn hemd over straat gaat. Meneer van Broekhoven voerde éen goede regie, en de keizer stond beslist niet in z'n hemd. Hij was leuk! De leerlingen van 5b hadden een mooi toneelstuk. In de pauze was er een verloting met vele prijzen om de diverse kosten te dekken. Toen was de musical van klas 6 aan de beurt:'Dr.Pompelmoes in groenten en fruit'. De klas van dhr. Kousemaker gaf een voorstelling die door iedereen gewaardeerd werd. Erg vlot met fijne liedjes, die enthousiast werden gebracht en heel ontspannen. Een vlot lopend verhaal, deze musical van Marly Bosma, over een groenteman, die door een vergissing in de spreekka mer van dr.Monami als de vervanger wordt aangezien. Hij wordt echter be schuldigd van 'onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst'. Maar wanneer blijkt dat de huismiddeltjes die hij voorschrijft prima zijn, komt alles op z'n pootjes te recht. De leerlingen kregen een verdiend applaus. Dhr. J.v.Weel, voorzitter van de Oudercommissie, dankte alle medewer kers, terwijl het personeel dat zich uit eindelijk een heel jaar volledig had inge zet, met een bloemetje, en een applaus werd bedankt. Jachthaven viel bijna in 't water Op de haven ligt sinds kort materiaal, zoals steigers en drijvers, klaar voor de aanleg van de jachthaven van de Kogge. Tijdens de hoge waterstand van zon dagmiddag het water echter zo'n 40 cm op de kade te staan en bij het vallen werd het materiaal van aannemer Meeusen meegenomen, de Eendracht uit. Gelukkig konden 20 personen waaronder leden en niet-leden eendr achtig voorkomen dat de nieuwe jacht haven wegens gebrek aan materiaal nog langer op zich zou moeten laten wach ten. Het materiaal werd daarna op een veiliger plaats geborgen. Dit tot groot genoegen van de aannemer, die zich daardoor een grote schadepost bespaard zag. Feest 27 M.C.ers De 27 M.C.ers zijn niet verenigd, maar dat wil niet zeggen dat zij geen eenheid zouden vormen. Dit was namelijk za terdagavond in zaal 'De Kroon' wel het geval. Ruim 90 aanwezigen hadden een gezellige avond bij de muziek van het duo B.Z. uit Sint Annaland. Dankzij de sponsors hadden zowat alle aanwezigen bij de wedstrijden prijs. Uiteraard waren er rechtstreekse gesprekken, zonder dat het bakkie er aan te pas kwam. Het feest kon pas beginnen nadat dames en heren van de 27 M.C. present waren. In tegenstelling tot andere zaterdagen had men nu getraind en geen enerverende wedstrijd gespeeld. Gymnastiekproeven Olympia In de sporthal legden zaterdagmiddag onder grote belangstelling zo'n 125 ju nioren van Olympia hun gymnastiek proeven af. Deze leerlingen konden we gens de jonge leeftijd of andere om standigheden niet meedoen aan de vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. Bestuur en leiding waren druk in de weer om de jeugd op snelle wijze hun grondof toesteloefeningen te laten af werken. Aan het eind was er voor iedere deelnemer een waardering in de vorm van een lintje, diploma of een boek werkje waarin de vorderingen genoteerd kunnen worden. Vanaf de tribune was het een genot de sporthal op een derge lijke wijze in gébruik te zien. Jongerencentrum PaspartoeElke week, op zaterdagavond van half acht tot elf uur 's avonds organiseert het jon gerencentrum Paspartoe activiteiten voor jongeren vanaf 15 jaar. Gemiddeld 40 jongeren bezoeken elke week het jeugdhonk. Op zaterdag 28 maart is er een soosavond en is er een mogelijkheid voor jongeren om zelf iets te organise ren. Zaterdag 4 april a.s. zal er weer een sportavond georganiseerd worden. Jon geren vanaf 15 jaar zijn vanaf half acht elke zaterdagavond van harte welkom. Vogelvreugd zag koningzuiger In Hof van Holland had Vogelvreugd op 12 maart een vergadering. Na het wel kom van de voorzitter werd door de nieuwe secretaris M. Giljam de notulen voorgelezen. Dhr. de Heer uit Middel burg vertoonde verde prachtige dia's en gaf deskundige uitleg. De aanwezigen genoten in het bijzonder van de goulds en honingzuigers. Het was bijzonder leerzaam. Concordia op solistenconcours Zaterdag 21 maart werd in de Middel burgse Concerten Gehoorzaal de derde ronde van het solistenconcours van bla zers van de Koninklijke Nederlandse Federatie gehouden. Hieraan werd door meerdere Concordia-leden deelgeno men. In de derde afdeling met trompet Ronnie Schepers 46 punten, 2e prijs en Kees Laban 45,5 punten, 2e prijs. Marga van Huizen met korhoorn behaalde in de 2e afdeling 40,5 punten, goed voor een 3e prijs. In de eerste afdeling met trompet had Johan Geuze met 48 pun ten een le prijs, terwijl Heieen Bout in de eerste afdeling met dwarsfluit even eens een le prijs kreeg. Zij had 46,5 punten. Een sextet, gevormd door Pierre van Broekhoven, Johan Geuze, Leo van Pul, Ellen Dingemanse, Theo Steketee en Han Visser, kreeg met 42 punten een 2e prijs. Eerste Judo club Tholen René Aalbrechtse, lid van de "Eerste Judo Club Tholen" behaalde op de Ne derlandse kampioenschappe een 3e plaats in de klasse tot 53 kg. voor de jeugd. Het kampioenschap werd zater dag 21 maart gehouden in Hellevoet- sluis. Jammer genoeg viel Erwin Beze- mer juist buiten de prijzen. Hij werd 5e. Lilian de Weert, Marina de Weert en Erwin Bezemer zullen gedurende de komende Paasdagen in Dover deelne men aan internationale judotoernooien. Geslaagd Aan de mannequinschool Astrid Otten te Halsteren slaagden voor het examen mannequin de dames Michella Otte- vanger en Pauline van Leeuwen en Tinie Leeuwis uit St. Annaland. In Utrecht op de slagersvakschool heeft Wilfred van Elzakker een le prijs behaald met een Berlinerworst, eigen fabrikaat. Jubilarissen Trouwe Duif De Trouwe Duif heeft op 20 maart in Hof van Holland haar voorjaarsverga dering gehouden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, ging men over tot het bespreken van het nieuwe vlucht-programma. Dit leverde geen al te grote problemen op, Men kon al vrij snel over gaan naar het moeilijkste punt op de agenda' nl. het overschakelen van de rieten reismanden naar het moderne containervervoer'. Hiervoor had het be stuur een financieel plan berekend, zo-> dat de vereniging niet al te zwaar belast zou worden. Nadat dit besproken was, en de vragen waren beantwoord, werd dit voorstel aangenomen. Verder werd na controle het boekjaar 1980 afgesloten met een compliment aan de penning meester voor de correcte manier van werken. Het volgende punt op de agen da was het huldigen van de heren Joh. Deurloo en L. Soomers, daar zij beiden 35 jaar lid zijn van de Trouwe Duif. Zij kregen als aandenken een medaille. Na nog enkele punten behandeld te hebben werd de vergadering gesloten. Openingsrit W.T.C. de Fuik De leden öan de Fuik zondag verza melden zich in hun clublokaal van Hof van Holland, maar de weergoden waren de fietsers niet goed gezind. Met wind kracht 9 gingen de tourrijders toch op pad voor een rondje van 25 km. De kof- fterijders maakten er maar een wande ling van naar de vluchthaven vluchtha- ven. Bij terugkomst werd er door het bestuur een lunch aangeboden. Met de hoop op beter weer start men a.s. zondag meteen rit over het eiland. Vertrek 10.00 uur van Hof van Holland. Heeft u inte resse kom dan eens langs of vraag in lichtingen tel. 3366. Oud papier De muziekvereniging heeft zaterdag 1440 kilo oud papier opgehaald voor zijn instrumentenfonds. Geldingsdrang mensen fataal Er was redelijke belangstelling voor de jongerenmis, die zaterdagavond onder het thema 'Een tocht door de woestijn' werd gehouden. Het jongerenkoor 'Con Amore' zong onder leiding van Leo Hermans, terwijl de jongelui ook de voorbeden verzorgden Ze hadden te vens de Sint Willebrorduskerk van een passend decor voorzien. Pater Porre van het juvenaat het Heilig Hart uit Bergen op Zoom droeg de H.Mis op en noemde in zijn predikatie de geldingsdrang van de mensen tegenwoordig de factor waar de wereld aan ten onder dreigt te gaan. Als we op deze wijze doorgaan, zal de mens van heel de aarde een dorre woes tijn maken, meende hij. Tevens riep pa ter Porre de parochianen op voor gebed voor de ernstig zieke pastoor Van Osta en voor een spoedige oplossing van het pastprprobleem op het eiland Tholen. Tijdens de dienst werd er gecollecteerd voor de vastenactie, wat een bevredi gend resultaat had. Waarneming voor spoedgevallen: Dr. Padt, Poortvliet. Spreekuur om 11.30 uur. Apotheek geopend. Advertentie IM Biljarten De Treffers: C.Burgers kortste partij 21 beurten en 2.71 beste gemiddelde, H.Hommel hoogste serie 19 caramboles. J.Burgers-J.Etienne 0-2, B. den Hollan- der-M.v.d.Jagt 2-0, H.Hommel-J.Geuze 2-0, M.v.d.Jagt-L.v.Wezel 0-2, C.Bur gers-P.Hommel Jzn. 2-0, L.v.Wezel- P.Vis 2-0, G.HavermansP.de Leeuw 0-2, J.Geuze-B. den Hollander 0-2, L.van WezelG.Havermans 2-0, P.Vis-J.Etien- ne 0-2, M.Moerland-P.de Leeuw 2-0 en C.Burgers-H.Hommel 2-0. De Poedelaars: J,v,Gorsel kortste partij 24 beurten, beste gemiddelde A.Heij- boer 2.238 en hoogste serie met 10 ca ramboles. J.v.Gorsel-M.Pipping Joh.zri. 2-0, P.Brugman-A.Heijboer 0-2, P.v.Gastel-P.Bevelander 2-0 en A.v.d. Houten-A.v.Poortvliet 0-2. De 5 plaatselijke biljartverenigingen gaan op 3 april van start met de wed strijden om het clubkampioenschap met de daaraan verbonden Vosmeercup. Men hanteert een puntentelling van 2 bij een gewonnen partij 1 bij een gelijk spel. De ploeg die het hoogst aantal ge wonnen partijen per ronde heeft, krijgt 1 bonuspunt. Per club zullen vijf spelers uitkomen, wedstrijdleider is P.de Leeuw. Programma 3 april KOT-WIK, Tref- fers-Nooit Gedacht en de Poedelaars zijn vrij. Op 8 mei zullen de returns be ginnen en het toernooi zal op 5 juni zijn afgelopen. Poedelaars: J. Plantsoen-A. v.d. Houten 0-2, A. Heijboer, J. Buitenhuis 0-2, M. Pipping-G. Brugman 2-0 J. van Gorsel- G. Bevelander 2-0, R. Pipping-A. van Poortvliet 0-2, Kortste partij I. van Gor- sel 30 brt, beste gem. J. Buitenhuis 3.00 en hoogste serie R. Pipping 19 car. Voor de beker won P. van Gastel de inhaal wedstrijd van L. Klippel. Visclub in oprichting Er zijn momenteel vergevorderde plan nen om een visclub op te richten. Op initiatief van Th.Moerland, C.van Steenpaal en M.v.Poortvliet zijn er fol ders verspreid waarin men de plannen aan de bevolking heeft kenbaar ge maakt. Bijgevoegd was een aanmel dingsformulier, dat kan worden ingele verd in Hotel Hof van Holland. Tot nog toe hebben zich een twintigtal leden aangemeld, wat voldoende is om tot op richting over te gaan. Het streven is echter om ook lid te worden van de Delta Federatie waar minimaal 65 leden voor nodig zijn. Men hoopt dat het aan tal belangstellenden in die richting zal groeien. Wanneer met enige kans op succes tot oprichting kan worden over gegaan, zal men een vergadering uit schrijven om een voorlopig bestuur te kiezen. Aan het eind van de zestiger ja ren heeft er al eerder een visclub bestaan onder de naam 't Scharretje, maar deze is na een aantal jaren ter ziele gegaan. Men hoopt nu een dusdanige basis te kunnen vormen, dat de nieuwe vereni ging in lengte van jaren bestaansrecht in het dorp zal hebben. Dropping EWD met 36 leden Het jongerencentrum 'En Wij Dan' heeft vrijdagavond een dropping ge houden, waarvoor 36 leden belangstel ling toonden. De organisatoren waren met dit aantal dik tevreden. De drop ping vond plaats tussen Oud Vossemeer en Poortvliet. De jongelui, in vijf groe pen verdeeld, hadden als opdracht meegekregen, het maken van een hoofdtooi van grastakken en allerlei dingen die men langs de weg kon vin den. Het verwerken van schaapswol kreeg een extra waardering. Bij terug komst in de Vossenkuil stond de warme soep klaar. Als eerste eindigde de groep bestaande uit Anita Verhees, Jinny Etienne, Anneke Verreyen, Rianne Quist, Annelies Quist, C. Heijboer, G.Havermans en Martin Plandsoen. Tweede groep Pierre de Ronde, Tonny van Wezel, Ingrid Buitenhuis, Maaike v.d.Laak, Roger Luys, Corné Boogaart, Joop Kouwen en Ronnie Lindhout. Derde Alfred Verhees, Leo Polderman, Ruud Havermans, Tim van Mierloo, Frans Hommel en Paul Timmermans. Er was voor ieder een prijsje. Het even ement is bij de deelnemers goed aange slagen: zeker voor herhaling vatbaar. Bezinning r.k. parochie De Sint Willebrordusparochie heeft een serie van vijf bezinningsbijeenkomsten afgesloten in de Vossenkuil. Deze ston den allen onder leiding van pastor Ton Bun van het dekenaat uit Bergen op Zoom. Op 9 februari werd het thema 'Hoe ziet de foto van je kerk er uit?' behandeld. Op 18 februari kon men zich bezinnen hoe de parochie er uit ziet met al haar werkgroepen, activiteiten en be zigheden en op 23 februari werd de vraag gesteld: 'Welke opdracht heeft de kerk in deze tijd?'. 11 Maart vroeg men zich af of er nog hoopvolle tekens zijn die ons de toekomst wijzen, en de slot- avond stond in het teken van de vraag: 'Hoe wordt onze parochie steeds meer een plaats van hoop door middel van haar dienst in de samenleving, haar lit- hurgie en haar verkondiging. Aan het slot van deze avond toonde pastoor Bun zich zeer verheugd over de grote op komst, die men op alle avonden heeft gehad. Ervaringen elders geven vaak het tegendeel te zien, maar de groep die eenmaal begonnen was, bleef óok trouw alle avonden bezoeken. Het was niet al tijd even gemakkelijk om met zo een grote groep te moeten werken, maar door spontaniteit en hulpvaardigheid is alles toch tot een goed eind gekomen. De voorzitter van de parochieraad, dhr. Chr. de Wit dankte de pastor voor zijn geslaagde avonden. Hij vond de avond en zeer leerzaam. Ze hebben veel praat- stof gegeven voor de werkgroepen in de parochie. Als stoffelijke blijk van waar dering overhandigde de voorzitter ten slotte enkele presentjes voor de vijf leu ke avonden. De zakjes voor de vastenaktie worden volgende week opgehaald. De collec tanten hebben reservezakjes bij zich, dus geen nood als u het eerste kwijt bent. Zilveren dienstverband Dinsdag 19 maart was het 25 jaar gele den, dat de heer A. Aarnoudse in dienst trad bij de heer I.C. Hage op de boer derij "De Duivenkeet". Ook op dit be drijf is het nog de enige medewerker. Het zilveren dienstverband werd in huiselijke kring op de boerderij aan de Duivenkeetseweg 6 gevierd. Zaterdagavond Instuif. Zaterdagavond vanaf zeven uur kan men in het Hervormd Verenigingsge bouw aan de Ring terecht om tafeltennis te spelen, te sjoelen, biljarten en knut selen, maar ook om zo maar wat gezellig te praten. De instuif is voor iedereen toegankelijk. Tafelkeuring Vogelvrienden De Vogelvrienden hebben donderdag in cafe De Hoop een onderlinge tafelkeu ring gehouden. De opkomst op de leer zame avond was redelijk. Er was ook een groot assortiment voer aanwezig. De le den wisselden kweekervaringen uit en iedereen ging dan ook zeer tevreden naar huis. Later dit jaar komt komt er dan ook nog zo'n tafelkeuring. Eerst is er zaterdagmiddag echter nog bingo van drie tot zes uur, waarbij iedereen wel kom is. Openingstournooi tennisclub T.O.V. De ruim 100 leden tellende tennisver eniging T.O.V. (zodra de 125 bereikt worden, komt er een ledenstop) houdt 11 april een openingstournooi. De orga nisatie is in handen van het nieuwe be stuurslid Henk Denissen, uit de Molen straat 57, samen met Jan Aarden, Bram Douw en Kees Timmermans. Dat werd maandagavond besloten tijdens de jaar vergadering, waar ondanks de geringe opkomst, toch besluiten werden geno men. De contributie voor senioren werd verhoogd van 30 naar 50 gulden per jaar, voor junioren van 30 naar 35 gulden. Nieuwe leden moeten 40 (senioren) en 25 (junioren) entree betalen. Introdu- cees betalen 5 gulden om te tennissen. Voorzitter André Aarnoudse bleef nog een jaar, terwijl Leny van Meer-Istha de nieuwe penningmeesteresse werd. De toegang tot de tennisbanen is zo ge regeld, dat alle leden voor vier gulden een sleutel kunnen kopen bij bestuurslid Barbara Verhees in de Burg. Versluijs- straat 34. Hiermee kan men het grote toegangshek van de sportvelden openen, waarna men het hek weer dient te slui ten om te voorkomen dat de sportvelden de gehele dag toegankelijk zijn. De le den dienen erop toe te zien, dat er zich geen mensen op de banen of de sport velden bevinden, die daartoe niet be voegd zijn. Ieder lid is gerechtigd onbe voegden van het terrein te sturen. Na optaling van de contributie krijgt ieder lid een nieuw lidmaatschapsbewijs, dat men altijd bij zich dient te hebben als men zich op de banen bevindt en altijd opgehangen moet worden op het af- schrijfbord wanneer men aan het ten nissen is. Cees Burgers werd als baan- beheerder benoemd. Vernielingen Aan de oude R.K. School in de Dorps weg, waarvan de fa. Bolier-Hage nu ei genaar is nadat plannen voor woning bouw van verschillende makelaars op niets uitliepen, hebben zes jongeren schade aangericht. Er werd o.a. een pvc-buis vernield. De politie nam con tact op met de ouders en de afdeling jeugdzaken, zodat in elk geval de schade vergoed zal worden. Ook in de school met de bijbel werd er wat huisgehoud en dat gebeurt dan vaak na schooltijd. Op schoolpleinen zijn dan feitelijk verbo den terrein. Vosmeers blaaskapel 10 jaar Zaterdag 28 maart a.s. zal Vosmeers blaaskapel zijn 2e lustrum herdenken met een bingo en dansavond in de Vos senkuil. De avond begint om 20.00 uur. In 1971 werd de boerenkapel De Ploe- tertoeters op initiatief van wijlen Toon van Driel opgericht. Deze boerenkapel is bekend geworden door o.a. de jaar lijkse optocht tijdens het carnaval in Lepelstraat en Steenbergen, waar njen ook aan dweilbandfestivals heeft deel genomen. Enkele weken geleden vond er een naamsverandering plaats van Ploetertoeters naar de Voskes. Een aan tal jaren geleden besloot men Duitse blaasmuziek in te studeren, waardoor men ook buiten de carnavalstijd naar buiten kon treden. Onder de naam Vos meers Blaaskapel trad men op in Poort vliet en Goes op de zomermarkt en men gaf concerten in de bejaardentehuizen in Nieuw Vossemeer, Tholen, Roosen daal en Dordrecht ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de invaliden- bond. Voor dit jaar staan ook weer di verse activiteiten op het programma met als hoogtepunt de deelname aan de NCRV blaastest. Men is hiervoor al druk aan het repeteren, maar voor dit zenuwslopend evenement af te werken zal men a.s. zaterdag met de andere le den van de muziekvereniging en hun dames de bloemetjes eens goed buiten te zetten. Rijbewijs ingenomen Van een autobestuurder werd het rijbe wijs ingenomen omdat hij onder invloed van alcohol achter het stuur zat. De blaasproef was positief, waarna ook een bloedproef werd afgenomen. Vanwege modernisering winkel tijdelijke verkoop in magazijn naast winkel. Advertentie IM Smash bedwong kampioen Het eerste team van Smash '76 behaalde vorige week een uitstekend resultaat. De moeilijke uitwedstrijd tegen kam-, pioenskandidaat Smash '70 werd in Noordhoek met 5-5 gelijk gespeeld. Met deze uitslag zijn er in de resterende twee competitiewedstrijden voldoende mo gelijkheden aanwezig om het 4e klas- serschap te behouden. Aanstaande za terdag wordt thuis gespeeld tegen Mar- kiezaat 3. Deze belangrijke en naar ver wachting spannende wedstrijd begint om drie uur. Het tweede seniorenteam speelt dan uit tegen Markiezaat 6 en de junioren bezoeken Sios West 2. Uitslagen clubcompetities: junioren; Leo van Vossen-y Peter van Schetsen 21-13, 20-22 en 20-22, Dave Moerland- Ad van 't Hof 11-21 en 2-21, Chris BruynzeelRené van Poortvliet 21-15 en 21-9, David van Driel-Jan Keur 18-21 en 13-21, Ad van 't Hof-Chris Bruynzeel 12-21 en 1321, Jan Fase-Leo van Vossen 20-22 en 24-26. Senioren: Elly van Beek-Kees Rietveld 17-21 en 321, Adrie Vroegop-Elly van Beek 21-7 en 21-9, Willy Ridderhof- Kees Rietveld 6-21 en 13-21. Sportzaal op lange baan B en W hebben besloten, de artikel 19 procedure om de sportzaal en het nieu we dorpshuis op de voormalige ijsbaan sneller te kunnen bouwen, te beëindi gen. Er zijn namelijk maar liefst vijf be zwaarschriften ingediend, waardoor het volgens B en W nauwelijks denkbaar is, dat met vrucht een artikel 19 procedure bij G.S. aangekaart kan worden. B. en W verwachten op grond van eerdere er varingen niet, dat G.S. een verklaring van geen bezwaar zullen afgeven omdat de bezwaren van planologische aard zijn, Er is een lijst met circa achttien handtekeningen van bewoners van de Hoenderweg, die o.a. wijzen op de ge luidsoverlast. Ze willen het complex meer in de richting van de Stoofweg hebben, terwijl ze verder pleiten voor meer groen aan de Langeweg/Hoen- derweg. Dezelfde motieven komen naar voren in de bezwaarschriften van de heren P. F. de Rijke, J. D. Jaét en B.M. Keur en mevr. Streng. De eerste wijst ook nog op alternatieve vestigingsplaatsen zoals het Havenplein en de Dorpsweg. Nu B en W de artikel 19 procedure hebben beëindigd zijn ook de bezwaar schriften vervallen. Het college doet nu z'n uiterste best om via de normale pro cedure de sportzaal met het dorpshuis te bouwen. Beide gebouwen zijn in be stemmingsplan Kom opgenomen, dat onlangs door de gemeenteraad werd vastgesteld. Dit moet echter nog een maand ter inzage worden gelegd - waarbij er opnieuw een mogelijkheid is om bezwaren in te dienen waarna G.S. over de goedkeuring beslissen. Als er dan bezwaren zijn, kan het nog wel even duren voordat de leerlingen van de la gere scholen of de leden van de gym nastiekvereniging W.I.K. in de sportzaal terecht kunnen. Chr. school wil integratiecommissie. Per 1 augustus 1983 moeten basis- en kleuterscholen zijn samengevloeid. Be kend als het integratie-onderwijs, waar door de basisschool bemand gaat wor den door leerlingen tussen 4 en 12 jaar. Uiteraard heeft zoiets voor zowel de la gere- als voor de kleuterschool van thans gevolgen voor straks. Daarom is het de bedoeling ter voorbereiding van die overgang een integratiecommissie te vormen, die het voorbereidend werk kan doen en op een rijtje zetten wat nodig is en wat de gevolgen zijn. Dit zei vorige week woensdagavond de voorzitter van de school met de bijbel, de heer M.C. den Engelsman tijdens de ledenverga dering. Tussen beide schoolbesturen is er al overleg geweest en de bedoeling is tot een integratie commissie te komen van 6 leden, dat wil zeggen van elk be stuur drie. Men moet nu eenmaal niet onverwacht voor het feit staan en hoe wel 1 augustus 1983 nu nog ver af lijkt, is men er zonder het te weten. De com missie moet zich dan ook gaan beraden wat de beste manier van de integratie is, wat de maatstaven er voor zijn, wat de ruimte en dat alles op de basis van het chr. onderwijs. Vanuit de vergadering werd geïnformeerd of dat niet tot schade voor het chr. onderwijs zal leiden, maar de voorzitter kon zich dat niet indenken. In wezen verandert er tussen beide la gere scholen niets. Ze blijven allebei bestaan, alleen de kleuterschool ver dwijnt. Een andere vraag was hoe het dan met de gebouwen zal gaan. Voor de beantwoording herinnerde de voorzitter aan een bijeenkomst die vorig jaar in Sint Philipsland was gehouden, mede in tegenwoordigheid van burgemeester G. van den Berg en wethoude J. Versluijs. Beiden waren van mening dat het wel zo zal zijn, dat per augustus 1983 de inte gratie doorgang zal vinden, maar dat het financieel wel onmogelijk zal zijn ook met de gebouwen een directe aanpas sing (aan bestaande lagere school) tot stand te kunnen brengen. Daarom zal de kleuterschool voortshands zeker nog wel dienst blijven doenj en wie weet hoe lang. Op een andere informatie vanuit de vergadering was het antwoord dat de commissie zal bestaan uit van de chr.school M.C. den Engelsman, H. Jobse en het hoofd van de school Veld- huijzen. Vermoedelijk zal de kleuter schooldelegatie worden gevormd door eyeneens de voorzitter J. Leune, D. Bruijnzeel en de hoofdleidster mej. J. de Rooij. Die vereniging hield gisteren avond haar ledenvergadering, zodat het genoemde trio inmiddels al definitief benoemd kan zijn. De aanwezigen meenden het dan verder maar te moeten afwachten wat er t.z.t. vanuit die com missie zal worden gerapporteerd. De vergadering van de chr. school met een 30 stemgerechtigden aanwezig werd geopend met het zingen van ps. 77:7 en 8, gebed door de voorzitter en het lezen van Joh. 4:1-8. Na enige tijd bij het ge lezen Schriftgedeelte te hebben stilge staan was er het welkomstwoord, inzon derheid tot erelid A.J. Duyzer, verte genwoordigers van de kerkeraden en kleuterschool. De vereniging hoopt in oktober het feit te herdenken, dat ze 60 jaar geleden werd opgericht. In zijn jaarverslag 1980 liet secretaris J.P. van Dijke alle belang rijke gebeurtenissen van het lopend schooljaar de revue passeren. Het begin was in die zin minder prettig, omdat door een tekort van enkele leerlingèn een zesde leerkracht moest afvloei^. Daardoor vertrok onderwijzer Steenstra naar Oud-Vossemeer. Onderwijzer Tange verhuisde door een schoolhoofd benoeming elders. Door aktiviteiten waren er flinke opbrengsten., o.m. ruim 2300 gulden door de verkoping, naar de zending ging 2471,65 en het resultaat van de kinderpostzegelaktie door klas 3 en 4 was met 2900,— eveneens ver bluffend. 25 leerlingen verlieten de school. De vereniging telt 286 leden en 7 donateurs, een vrij constant cijfer. Zowel in het jaarverslag als bij monde van de voorzitter was er dank voor het perso neel, voor de schoonhoudsters en kof- fieschenksters mevr. Vroegop en mevr. Sturris en de vaders en moeders bij en voor allerlei zaken hun medewerking verleenden. Rekening 1980 en begroting 1981 met wel veel cijfers, maar merendeels toch voortvloeiend uit wettelijke regelingen gaf vrijwel geen aanleiding tot discussie, zodat administrateur P.J. Droogers het vuur niet aan de schenen werd éelegd. Wel was de vereniging ook hem erken telijk voor het verzorgen van die toch vrij omvangrijke taak. Bij monde van de heer Abr. Dake werd verslag uitgebracht door de commissie van toezicht. De commissi vond het boeiend zich wat nader in het schoolgebeuren te verdie pen en volgde daarbij een dag het pro gramma. De heer Dake vatte het samen met leerzaam en aangenaam. Zelf moest hij echter na 3 jaar lid van die commissie te zijn geweest reglementair afhaken. In zijn plaats werd de heer A.A. van Luijk Azn benoemd. De bestuursverkiezing bestond uit herbenoeming van de heren M.P. van Dijke en D.C. Goedegebuure. De voorzitter deelde verder mee, dat de opbrengst van de kijkavond 2797,20 was. Bevestigend luidde het antwoord op de vraag of aan nieuwe ouders die voor het eerst het kind naar de chr. school doen ook wordt gevraagd om lid te worden van de vereniging. Daarna eindigde de vice-voorzitter J.B. Moer land met dankzegging. Van der Lek de Clerq-kleuterschool werkt door Ongeveer 33 persoen waren er aanwezig toen donder- avond voorzitter C.J.Moerland de vergadering opende van de 'Van der Lek de Clerq kleuter school', in de kleuterschool. Hij wees erop, dat in het schoolgebeuren te Sta- venisse ook de kleuterschool zich zal moeten beraden wat te doen. Zoals hij. enkele jaren geleden al voorspelde, was het financieel allemaal in orde met de school. Bij het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering werd door dhr.J.Hage een opmerking gemaakt oïer een niet goed geformuleerde vraag van dhr. Dingemans. Na deze wijziging werden de motulen zonder verdere aan merkingen goedgekeurd. Het uitvoerige jaarverslag van mevr.Hage-Ollebtk le verde ook geen problemen op. Na de koffiepauze werd met een kort wel- Vervolg op pag. 17 zondag 29 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. K. Talsma, Breda (voorb. H.A.) CHR. GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 18.30 uur ds. P. Roos, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur Dhr. de Blank, Dordrecht vr. 27 maart 15 uur huwelijksbevestiging R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. J. Verweys, Drie bergen CHR. GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. P. Roos, Harder wijk 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze (H.D.) di. 31 maart 19.30 uur ds. M.D. Geuze (Bijbellezing) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en '18.00 uur ds. Reinders, Hardinxveld-Giessendam. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen (H.A. en dankz. do. 2 apr. 19.00 uur radio-opname progr. E.O. "Laat ons de rustdag wijden" OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst do. 2 apr. 19.30 uur ds. C. Smits, Gies- sendam (coll. Mbuma-zending) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENfE REHOBOTH 10.00 uur ds. P. Stegeman, Ridderkerk 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis m.m.v. jongeren koor Con Amore, Oud-Vossemeer SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. Mouw, Tholen (H.A. en dankz.) 14.00 uur leesdienst wo. 1 apr. 19.30 uur ds. Weststrate, 's- Gravenpolder POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. A. Moolenaar, Ulvenhout (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur cjs. A.B. Cysouw (H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEBNTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur kand. R.v.d. Weg, Kampen 15.00 uur kand. W.v.d. Weg-Rullmann, Kampen ARTSENu Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. A. Vriens, tel. 01667-775 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-12 uur, tel. 01100-15892, toestel 35. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur. za. 9.00-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 27 maart 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen. ADVIESB. GEHANDICAPTEN Uw adviseur voor Tholen en St. Phi lipsland F. Jelderda, 't Keeten 10, St. Philipsland, tel. 01677-533. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-7919) HOOGWATERSTANDEN 27 maart t/m 2 april vrijdag 27 7.27-19.42 zaterdag 28 7.56-20.23 zondag 29 9.47-22.25 maandag 30 11.05-23.50 dinsdag 31 12.36- 0.04 woensdag 1 1.21 -14.04 donderdag 2 2.44-15.15 za. 28 maart Laatste Kwartier ti

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2