Valsheid in geschrifte van Thoolse vishandel Gratis mee naar het Stedenspel Machiel Goudzwaard in Poortvliet 100 jaar BOUMAN POTTER 60-jarig bruidspaar in St. Annaland Louis van Dijk en Smalstads Mannenkoor in Scherpenisse BROEKSÜH Onvoorstelbaar VERSPUY EN ZN. HAIM SCHOT Donderdag 5 maart 1981 37e Jaargang no. 17 ORGEIS - PIANO'S Illegale mosselhandel met sneeuwbaleffect C.J. Moerland legt voorzitterschap Beter Wonen neer Controle alcohol en verlichting Huiszoeking Rij prijsbewust! SUPERBENZINE 6 CT. KORTING per liter Een taxi nodig? De beste wint Uien 63 cent 'Zo komt er niets van de wereld terecht' Ook veel zegen VyONIPÜG IN RICHT Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Varkensvlees mag niet meer Dankbaar 24 Bisamratten Lid\ferenigjng Goud-en Zilversmeden ^1 FX F- Nieuwkerk wil aanvullend werk in bouwsector AKTIE TANKSLAG Nu een dikke prijs voor uw oude olie!! TANKCLEANING SCHIPPERS VELDHOVEN. 04905-1205 of 04905-2218 .•o7vT>> Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen |en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 14,50 per halfjaar, per jaar 28,00, per post 35,50 per jaar, losse nummers 0,75. •Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,50 contant inclusief btw. Op rekening 7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Wie dagelijks t.v. beelden ziet, radio verslagen hoort of kranten leest, moet wel diep onder de indruk komen van de contrasten in een en dezelfde wereld. Als zich hetzelfde voordoet in eigen krant, in een en hetzelfde nummer, word je er als het ware koud van. Zo ervaar je dat op een zeker ogenblik en vrijwel zeker is dat ook bij de lezer het geval. Je maakt een verslag na een praatje dat je mag voeren met een honderdjarige in een knus, voor deze tijd schier armoedig, maar o zo vriendelijk huisje, waar een liefdevolle verzorging, een tevreden- en dankbaarheid als het ware je bij de voordeur al tegenstraalt. Je maakt onmiddellijk daarna een ver slag van benen die de weelde niet kon den dragen met als gevolg, een als het ware beleg van een bedrijf door ambte naren, die hun plicht moeten doen. Misdoen wordt hier niet goed gepraat, maar de eerste steen wensen we immer op te nemen en de volle beker van leed die het gevolg is, zal zeker niemand ie mand moeten toewensen. Een Onvoorstelbaar contrast in een en dezelfde krant. Yamaha Solina Eminent Viscount Cosmovox 1595.- 1295.- 1595.- 950— 1795— Gitaren, Blokfluiten, dwarsfluiten, bladmuziek enz. Geef u op voor orgelles Hoogstraat 20 Tholen 01660-3775 ^iTTjda^oogavond ADVERTENTIE I.M. Johannes Martinus Scherpenisse en Neeltje Rijnberg uit de Tienhoven in St. Annaland hopen 11 maart hun zestigja rige bruiloft te vieren. Ze hebben er nooit geen spijt van gehad, dat ze destijds el kaar het ja-woord gaven, beiden op 22- jarige leeftijd. In goede gezondheid kij ken ze samen op een mooie periode te rug. Dhr. Scherpenisse werd in de Weststraat geboren, maar verhuisde op vierjarige leeftijd naar de Tienhoven. "Mijn hele geslacht is St. Annalander en ik weet nog hoe de gehele Tienhoven gebouwd is", vertelt hij. Zijn vrouw werd aan de Boompjesdijk te Dinteloord geboren, maar haa vader was St. Annalander en op veertienjarige leeftijd ging ze ook naar het geboortedorp van de ouders. Na schooltijd moest Johannes Scherpe nisse al gauw aan het werk als koeien- wachter bij Thonie van Luijk. Met de koeien naar de klavers ev op de pee koppen. "Vroeger leerde je wel wer ken", zegt mevr. Scherpenisse. Haar man kan dat zeker bevestigen. "Ik had een straffe leermeester, maar ik heb er nooit geen spijt van gehad. Voor m'n vader moest ik op zaterdag mee naar het land - dan spraken ze niet óver voetbal len - en zo ben ik geleerd om m'n plicht te doen. We waren thuis met z'n achten en 't was allemaal landwerk. Voor drie gulden werkte ik een hele week bij Joh. Hage, die als eerste melk uitleurde. Ze ventien jaar was ik bij de gebr. Kodde, waar m'n vrouw werkster was. Tenslotte werkte ik nog bij aannemer Joh. Vossen. Na m'n 65ste heb ik hier en daar in de oogsttijd nog waf bijgesprongen. Dat boertje gaat er nooit uit. Sinds vier jaar rij ik nu in een invalidenwagentje en met mooi weer ga ik een uurtje boeren rond Akkermans", vertelt dhr. Scherpenisse. Zijn benen willen niet meer zoals vroe ger, zodat hij thuis met twee stokken moet lopen. De elektrisch aangedreven invalidenwagen brengt dhr. Scherpenis se bij mooi weer echter overal en hij is nu maar wat blij, dat hij na aandrang van zijn broer het gemakkelijke ver voermiddel aanschafte. Dhr. Scherpenisse heeft zijn militaire dienstplicht vervuld bij de pontonniers in Dordrecht. Mooi werk, vond hij dat bij de bruggenbouwers en samen met Pauw v.d. Repe haalt hij nog graag he rinneringen op. Verder leest hij graag. Mevr. Scherpenisse is nog goed ter been en zorgt voor de boodschappen en het huishouden. Kinderen heeft het zestigjarig bruids paar niet, hoéwei Hennie uit Rotterdam eigenlijk wel als 'dochter' wordt be schouwd. Op elfjarige leeftijd kwam zij in 1942 als een van de 52 Rotterdamse kinderen naar St. Annaland. Dit werd georganiseerd door ds. W. van Griet- huysen en verschil lende goede contac ten zijn gebleven. "Kom niet aan oom en tante bij Hennie", vertelt dhr. Scher penisse, die 'ontzettend veel plezier' van zijn inmiddels al grootmoeder geworden Hennie heeft. Op verjaardagen ont breekt ze met haar man niet, zoals ze ook volgende week present zal zijn bij de zestigjarige bruiloft van 'oom en tante' Scherpenisse-Rijnberg. De politie is op het spoor gekomen van een omvangrijke fraude, waarbij de Thoolse vishandel fa. A.J.S. en zn. b.v. centraal staat. De beide directeuren, A.J.S. en zijn zoon J.C.S., zijn op dinsdag 24 februari 2x24 uur in verzekerde bewaring gesteld en daarna in voorlopige hechtenis genomen, wat 2x6 dagen kan duren. Zij worden ervan verdacht, valsheid in geschrifte te hebben ge pleegd, waarop volgens artike artikel 225 van het Wetboek van Strafrecht een maxi mum gevangenisstraf van vijf jaar staat. De politie is nog spaarzaam met mede delingen omdat het onderzoek, waarbij een groot aantal rechercheurs betrokken zijn, nog in volle gang is. "Er is in de boeken geknoeid en er gaat een tijd mee heen om dat allemaal uit te zoeken", aldus een woordvoerder van de politie. De zaak kwam aan het rollen, toen op 7 februari o.a. een vijftal inwoners van St. Philipsland werden aangehouden, die illegaal mosselen uit de Krabbenkreek opvisten: J.G., zijn zoon A.G., S.B., nogmaals A.G. en P.G. Ze hadden de visserijwet overtreden en de verordening van het produktschap voor de mosselhandel. Het is namelijk verboden om mosselen buiten de mijn in Yerseke te verkopen. Verder is het water "Ik heb de knoop maar doorgehakt", zeo ons wethouder C.J. Moerland, die per 1 maart het voorzitterschap van de Stichting Beter Wonen en de wonings tichting Eiland Tholen heeft neergelegd. "Ik heb 't gewoon te druk en dan moetje teveel laten liggen", aldus dhr. Moer land. In zijn woonplaats Stavenisse raakte hij op 2 maart 1967 bij de woningbouw be trokken als voorzitter van 'Goed Wo nen', een kleine woningstichting. Op 11 mei v ai dat jaar kwamen er heel wat meer huizen onder zijn leiding in aan bouw, toen hij voorzitter werd van de toen opgerichte woningstichting Eiland Tholen., die bejaardenwoningen ex ploiteerde. Na de gemeentelijke herin deling werd dhr. Moerland op 17 januari 1972 voorzitter van de stichting 'Beter Wonen', waarin verschillende woning corporaties als 'Goed Wonen' werden ondergebracht. Beter Wonen exploi teerde vanaf die datum op het gehele eiland Tholen woningwetwoningen. Om gezondheidsredenen moest dhr. Moer land nu voortijdig als voorzitter en be stuurslid bedanken. Dhr. L.A.M. Elen- baas uit Scherpenisse, lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland voor de VVD, is nu waarnemend voorzitter. De beide woningstichtingen, die hetzelfde bestuur hebben, benoefnen een nieuw bestuurslid, waarna het algemeen be stuur de nieuwe voorzitter kiest. Zaterdagavond om acht uur treedt in het Holland Huis te Scherpenisse de beken de pianist Louis van Dijk op met het superieure Smalstads mannenkoor o.l.v. J. Wesdorp. Voor zowel zang- als pia- nöliefhebbers is dat een uitgelezen combinatie, die op initiatief van de be heerscommissie van het Holland Huis tot stand kwam. De twee namen staan borg voor een concert van hoog niveau, een plezierige avond voor elke muziek liefhebber. Daarom zal het Holland Huis in Scherpenisse zaterdagavond ongetwijfeld goed gevuld zijn. in de Krabbenkreek afgekeurd om mosselen te verwateren, zodat niet aan de kwaliteitseisen werd voldaan. Daar bij kwam nog, dat J.G. en zijn zoon A.G. op grond van de werkloosheidswet een Tot twee keer toe werd tijdens het weekeinde en dinsdag alcoholcontrole uitgeoefend. Daarbij waren ook drie re servisten van de rijkspolitie ingescha keld. Zaterdag werden 250 auto's aan gehouden, zodat het druk verkeer bleek te zijn vanwege het carnaval in West- Brabant. Zestien bestuurders moesten een blaasproef ondergaan. Aan vier chauffeurs werd een rijverbod opgelegd omdat ze tegen de 0.5 promille alcohol hadden gebruikt. Het was niet nodig om verdere maatre gelen te nemen. Bij enkele bleken de autopapieren te ontbreken,'maar die konden later op het bureau worden ge toond. Dinsdag leverde de controle twintig autobestuurders op, van wie twee mannen en een vrouw de blaas proef moesten doen. Het alcohol-pro millage bleef beneden de 0.5. Bij ver lichtingscontrole werden twee automo bilisten bekeurd en kregen er twee een waarschuwing omdat mankementen aan de lampen ter plaatse konden wor den verholpen. uitkering kregen en de inkomsten uit de mosselvisserij geheel of gedeeltelijk ver zwegen. Hier was dus sprake van steun- fraude. Het onderzoek van de politie wees uit, dat de illegale mosselen ver kocht werden aan vishandel fa. A.J.S. en zn. te Tholen. Verder spitten van de recherche bracht aan het licht dat de mosselhandel buiten de boekhouding was gehouden. Daarop werden vader en zoon S. op 24 februari door de politie aangehouden en voorge leid aan officier van justitie Mr. Daver- schoot. Hierna werd tot een gerechtelijk vooronderzoek besloten door reühter- commissaris Mr. J. van 't Hof. Onder zijn leiding vond een huiszoeking plaats in de Thoolse vishandel, waarbij de complete boekhouding in beslag werd genomen. De politie is nu nog met het onderzoek van de administratie be zig, wat een tijdrovende zaak is. De fraude zou niet alleen mosselen, maar ook vis betreffen. Door verzwegen in komsten is o.a. de belastingdienst bena deeld. De vishandel, die op heel Tholen en St. Philipsland en in West-Brabant een grote bekendheid genoot met de busjes en rijdende winkels alsmede de perma nente winkel aan de Eendrachtsweg, wordt door het personeel - circa zeven tien mensen - draaiende gehouden. in onze werkplaats verversen wij olie tegen kostprijs. Bel 01666-2159 Sint Maartensdijk Advertentie IM Gezien de eerste reacties, is er grote belangstelling voor de vijfhonderd gratis kaarten voor het Stedenspel, die morgenmiddag in de zeven Thoolse kernen worden uitge deeld. Velen willen de directe televisie-uitzending vanui de Groenoordhal in Leiden, vrijdagavond 13 maart zelfbijwonen om het Thoolse team in de krachtmeting met het Groningse Leek te ondersteunen. Wie 't eerst komt, 't eerst maalt, dus zorg dat je er bij bent. Vrijdagmiddag 6 maart om 13.00 uur op de Markt in Tholen, 13.30 uur Markt, Poortvliet, 14.00 uur Hoge Markt Scherpenisse, 14.30 uur Markt St. Maartensdijk, 15.00 uur Voorstraat Sta venisse, 15.30 uur Ring St. Annaland en 16.00 uur J.F. Kennedystraat Oud-Vos- semeer. Per persoon worden twee kaar ten uitgereikt, tenminste zolang de voorraad strekt. Het aantal per plaats is evenredig aan het aantal inwoners. De supporterskaravaan wordt mogelijk gemaakt door de Thoolse Rabobanken, Klundert-tours uit Oud-Vossemeer, SPAR supermarkt P. Groffen uit St. Maartensdijk, de P.Z.C. en de Een drachtbode. In de speciale Stedenspel- krant, die vorige week op Tholen is be zorgd, is al vermeld, dat de bussen vrij dagmiddag 13 maai;t om drie uur vanuit St. Maartensdijk vertrekken Zie verder ook nog Tholenderwijs. Inmiddels is dó definitieve selectie van het Thoolse Stedenspelteam, bestaande uit zes dames en tien heren, elke avond in de hallen van transportbedrijf Schot in Tholen bezig met de training. "Tot vervelens toe ben je elke avond weg, maar het gaat hardstikke goed", zegt at leet Wim van Dijke uit Tholen. Samen met zijn stadgenoten Jacob Pekelsma en Rita van Oosten, Hans Scherpenisse uit Oud-Vossemeer en Rien Suurland uit Scherpenisse vormt hij de 'mannetjes putters'. Deze krachtpatsers zullen de Thoolse eer verdedigen bij het zware kruiwagenspel. 4 "Wilje goed beslagen ten ijs komen, dan moet je goed trainen", aldus Wim van Dijke, die van zijn baas (Philip Morris) zelfs een andere ploegendienst mocht draaien om de trainingen te kunnen bij wonen. Daarnaast vindt hij nog tijd om mee te helpen aan de voorbereiding van de vierde Rode Kruisloop Tholen op 25 april. "Wie de beste is en het meeste geluk heeft, die wint", voorspelt Wim van Dijke, die zich destijds onder het oog van Piet van der Vlies in Haestinge o.a. op de fiets (zie foto) uitstekend kwalificeerde voor het NCRV-Steden- spel Tholen-Leek, dat vrijdagavond 13 maart rechtstreeks op de televisie wordt uitgezonden. Onvoorstelbaar (lief en leed) 0 Illegale mosselhandel met enorme gevolgen 0 Een honderdjarige in Poortvliet 0 Een diamantenbruiloft in St. An naland 0 Tholen 13 maart in Leiden 0 Muntenvondst en de Meestoof 0 Nieuwe speelplaatsen en perike len 0 Proefles en instuif L.T.S. 0 Na de basisschool ...L.H.N.O. 0 Voorfinanciering bij bedrijfsver- zorgingsdienst Zoet water levert landbouw drie miljoen gulden op 0 Het mes in de Thoolse bestem mingsplannen 0 Brabants elftal tegen W.H.S. 0 Kuikens hoeven het scharrelen niet te leren 0 Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's. Veiling St. Annaland, 3 maart 1981, uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl. 60.30-61.60, drielingen maat 35/40 kl 2 nl. 33.00-34.10. Niet willen werken en toch geld beuren, is voor de nu. bijna honderjarige Machiel Goudzwaard uit de Rozemarijnstraat in Poortvliet uit den boze. Dat is het oordeel inroepen, want het gebod voor de mensen is, dat men in het zweet zijns aanschijns - en dat betekent in elk geval druk in de weer zijn - het brood zal moeten verdienen. Een honderdjarige mag uiteraard van de oude stempel zijn, maar daarom kan hij nog wel helderen ideeën hebben. Dat heeft Machiel Goudzwaard in elk geval. In het knusse huisje aan de Rozemarijnstraat hoopt hij zondag zijn honderdste geboortedag te herdenken en dat maandag met zijn grote familie en andere gasten bescheiden te vieren. Machiel Goudzwaard is de eerste om toe te geven, dat- het niet zijn verdienste is' zo oud te zijn geworden. Dat neemt niet weg, dat hij toch vindt, dat de lijn in voorgaande jaren te veel werd gevierd. Het nationale paard behoefde nimmer te gehoorzamen aan noodzakelijke nor men en leidsels. Dan ondermijn je niet alleen de kwaden, maar ook de nog goed willenden. De gevolgen zijn niet te overzien. Een nog zeer krasse baas in de Rozemarijnstraat. Zeer kras zeker als het om geestelijke vitaliteit gaat. Alle geleerden en alle wetenschap ten spijt, houdt hij vast aan de basisregel, dat wie niet werkt, niet zal eten. Een vuistregel waarmee geen minder validen moeten worden getroffen, maar wat volgens dhr. Goudzwaard toch het fundament voor een maatschappij moet zijn. Werken is hem nooit vreemd geweest. Tot zelfs vorig najaar haalde hij nog da gelijks het emmertje aardappelen zelf uit de tuin. En als zijn inwonende doch ter Neel het hem niet met klem verbo den had, zou hij ook na zijn 90ste jaar nog volop hebben gefietst. Tot vorig najaar bezgcht hij wekelijks tweemaal de kerkdienst, maar toen belette een in middels wel verholpen ontsteking hem de van kindsbeen wekelijkse kerkgang te maken. Met de kerstdagen was er kerktelefoon. Honderd jaar is een lang leven als men er tegen aankijkt. Wie het is, zoals Ma chiel Goudzwaard, kan de psalmdichter nazeggen, dat ook duizend jaren een dag kunnen zijn wanneer het voorbij is. De bijna honderdjarige wil zeker niet weg cijferen, dat er na ook wel zorgen, vooral ■BK Advertentie IM ook economische zorgen, veel zegenin gen waren. Er was toch altijd nog wel een boterham, als was het soms een droge. Er is niet alleen de honderd jaar, maar ook werd een gouden bruiloft be leefd. Er is een goede verzorging van de inwonende dochter overgebleven, nadat de echtgenote op 75-jarige leeftijd over leed. Vijf geslachten Goudzwaard zijn er in leven. Uit het huwelijk met Leuntje Janna van Dalen werden negen kinde ren geboren, terwijl Goudzwaard zelf uit een gezin van tien kinderen stamt. Al op driejarige leeftijd verloor hij zijn vader en hoe toen moeder Goudzwaard met tien kinderen het heeft kunnen klaren, is zowel opa Goudzwaard als zijn dochter nu nog een raadsel. Toch bewaart hij zeer goede herinneringen aan die tijd. mvangrijk geslacht Dhr. Goudzwaard werd nu bijna 100 jaar geleden in Poortvliet geboren, in hetzelfde huisje of was het toch op de hoek bij Pleune, dat kan hij zich niet meer zo goed herinneren. Vader Goud zwaard was boerenknecht en dat leek ook weggelegd voor zoon Machiel, maar die zocht toch wat variatie en pakte aan, wat voor de hand lag. Grind lossen, met de hand bieten laden in de haven van Strijenham, daar een vruchtje meepik ken en ginds wat extra de handen uit de mouwen steken. Een beloning van 2,60 per week voor de volwaardige, hardknokkende werkman en regenuren werden afgetrokken. Van werken word je niet gauw ziek, meent de bijna hon derdjarige. De kinderen moesten even goed aanpakken. Met uitzondering van een vorig jaar overleden zoon zijn ze er nog: Krijn 76, Jacoba Liesbeth 75, Lies- beth Jacoba 74, Maatje 70, Janna 68, Neeltje 66, Cor 66 en Mina 56. Niet al lemaal in Poortvliet, maar vooral de jongsten vertoeven nog vaak in het ou derlijk huis. Verder wordt het wel wat moeilijk voor Opa Goudzwaard om het allemaal nog op een rijtje te zetten. Rond de jaarwisseling wist hij in elk ge val 48 kleinkinderen, te hebben, maar of en hoeveel er sindsdiens nog zijn bijge komen, wordt toch wat moeilijk om te verwerken. Dan ook al 29 achterklein kinderen en 4 achter-achterkleinkinde ren. Een kleinzoon is ver van huis' hele maal in Nieuw-Zeeland. Tijdens de tweede wereldoorlog, toen hij in Indo nesië vertoefde, week hij na de komst van de Japanners uit naar Nieuw-Zee land. Dat is zijn derde vaderland, maar als het maar even kan, is hij er als opa Goudzwaard honderd jaar wordt. lein landbouwer Landarbeider Goudzwaard ontwikkel de zich tot een klein landbouwer met wat land van Klaas Bruijnzeel en Ma rien de Graaf. Het kwam zelfs zover, dat er een paard en een paar koeien op stal stonden. De kinderen werkten immers volop mee. De schuur stond in de Achterweg, die Goudzwaard deelde met Ko Quist. Tot tweemaal toe is er in de Rozemarijnstraat verhuisd. Het wo ninkje kwam in het saneringsplan te recht en is nu eigendom van de ge meente. Maar er werd getekend, zo ver zekert ons de honderdjarige, dat ik er mijn leven lang mag blijven wonen. Soms waren er ook moeilijke tijden, vooral als het met de gezondheid niet zo ging als het moest. Suikerziekte teisterde Goudzwaard en vrienden moesten bij springen om het bedrijf op gang te hou den. Het viel Goudzwaard niet zo gemakke lijk, toen de overigens door hem zeer gewaardeerde huisdokter Padt hem ad viseerde, spek en wort op zo'n hoge leeftijd maar te laten voor wat het was. Inwendig had hij veel tegenargumenten, want vroeger at je nooit anders dan van het varken en zelden hoorde je toen van de nu zoveel voorkomende plotselinge, sterfgevallen. De hoogbejaarde wil wel onmiddelijk toegeven, dat er vroeger niet dat welvaartseten was van koekjes, en snoepjes, laat staan frites en frican- dellen. Geen varkensvlees, zei opeens de dokter, terwijl we ons hele leven (een lang leven) nooit iets anders hadden ge geten. Dat brengt je onwillekeurig op het hoofdstuk ontevredenheid. In dat opzicht is er tegenwoordig niks meer aan, stelt Goudzwaard beslist. Wat was vroeger keutjesavond een groot feest, want het kwam maar een paar keer voor op een jaar. Hij weet nog goed, dat hij bij Deurloo aan de Hogeweg ook altijd op keutjesavond ging. Een blijde herinne ring aan wat toen als een extraatje werd ervaren, want de wekelijkse 'keutjesa- vonden' van tegenwoordig brengen geen echte vreugde meer. Het is allemaal de gewoonste zaak van de wereld. De honderdjarige is dankbaar voor de zorg die hem omringt. Die is er ook duidelijk aanwezig in het knusse huisje aan de Rozemarijnstraat. De bedstede werd wat vergroot ten koste van de woonkamer en heet nu slaapkamer. Het is er alles heel eenvoudig, knus, vrien delijk, en warm. Een goed leven. De oudere dochter - eveneens in Poortvliet wonend - komt elke avond nog even binnenwippen bij vader Goudzwaard. Die rookt dan zijn sigaartje, nadat hij 's morgens om half negen al het eerste pijpje stopte. Goudzwaard acht zich be voorrecht, zeker als hij denkt aan zijn vriend Marien Quist, die zich op 96- jarige leeftijd zo ongeveer alleen moet behelpen. Negen uur is het bedtijd. Vo rig jaar werd de 99ste geboortedag nog in eigen huis gevierd, maar dan zijn er vier avonden mee gemoeid. Dat is ook voor een nog pientere Goudzwaard wat teveel van het goede. Daarom nu geen bezoek aan huis. Maandag, bij leven en welzijn, een viering in het Verenigings gebouw vlak tegenover de Rozemarijn straat, naast de Hervormde Kerk. Met waarschijnlijk de commissaris der Ko ningin en zeker burgemeestersbezoek. Met misschien zelfs de kindere klein kinderen uit Nieuw-Zeeland. De beste wensen mogen van ons en velen uit- gaaan naar de Poortvlietse honderdjari ge in het zo vriendelijke huisje aan de Rozemarijnstraat met gastvrije bewo ners. In februari zijn op Tholen 21 en op St. Philipsland 3 bisamratten gevangen. De stelling van dhr. J. Meyll, ambtenaar faunabeheer te Poortvliet, dat de bi samratten op Flipland na twee maanden zonder vangst niet zouden zijn uitge roeid, wordt met dit resultaat onder streept. In het kader van de werkgelegenheids- verruimende maatregel is voor 1981 weer rijkssubsidie voor de muskusrat- tenbestrijding in het vooruitzicht ge steld. Dat het project voortgezet wordt, stemt het waterschap tot grote voldoe ning. Het is bekend, dat de'muskusrat in Nederland opdringt en dat een fre quente bestrijding het enige middel is om de rattenconcentraties binnen de perken te houden of terug te dringen. In de persoon van dhr. J. Schot uit Tholen, die via bemiddelling van het gewestelijk arbeidsbureau als muskusrattenvanger optreedt, heeft het waterschap een be kwaam vanger kunnen aantrekken, die zijn taak met verantwoordelijkheidszin en met grote feeling uitvoert. De resul taten zijn er dan ook naar, de muskusrat krijgt in het waterschapsgebied weinig kansen, zo meldt het jaarverslag 1980 van het waterschap Tholen. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adn C Broekhuis een beano voor kwaliteit en service 1 Advertentie IM Het statenlid E.Ph. Nieuwkerk (CDA) uit Poortvliet heeft in schriftelijke vra gen aan g.s. van Zeeland aangedrongen op aanvullend werk in de bouwsector. Hij wijst erop, dat in'het kader van het taakstellend beleid 1981, dat in hoofd zaak is bedoeld voor de zwakkeren op de arbeidsmarkt (mobiliteits- ën plaat- singsbevorderend) voor Zeeland circa 11 van de landelijk totaal 447 miljoen is uitgetrokken. "Het ziet er naar uit, dat evenals in 1980 deze bedragen niet zul len/kunnen worden besteed. Kan het college nagaan, of de verwachting juist is, dat een belangrijk bedrag van de voor Zeeland bedoelde 11 miljoen mede door de verslechterende situatie op de ar beidsmarkt niet zal worden uitgegeven? Indien dit juist blijkt te zijn, deelt het college dan de mening, dat het zinvol is een deel van de niet uit te geven bijdrage te bestemmen voor aanvullend werk in de bouwsector. Is het college bereid (eventueel met andere provincies) een verzoek daartoe aan de minister van so* ciale zaken te richten teneinde te berei ken, dat voor aanvullende werken in de bouwnijverheid extra middelen be schikbaar komen", aldus het Poortvliet se statenlid. Werk mee aan een schoon milieu zoals gemeente en provincie. Laat daarom, de resterende olie in uw niet meer gebruikte tank gratis door een gespecialiseerd en erkend bedrijf verwijderen. Bel nü voor een afspraak en vergoe ding, Denk eraan dat de eigenaar van een tank aansprakelijk is voor alle ge volgen die zo'n installatie met zich meebrengt. Daarom kunt u proble men het beste nu voorkomen door zo spoedig mogelijk melding te doen van de (vermoedelijke) aanwe zigheid van een olietank in uw tuin. Tevens het adres voor alle afge werkte olieën van Garages, Sche pen, Industrieën enz... Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1