De tram op Walcheren Cultuur Vanaf 1 juli vergunning nodig voor Zeeuwse wateren ZEELAND IN DE PEN ZEEUWSE STATE N 27 februari COM MISSIES Onderwijs en cultuur Donderdag 26 februari 1981 PJROVINCIALEiINFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 De al enige tijd op stapel staande "Verordening duik sport in de provincie Zee land" treedt op 1 juli a.s. in werking. Dat betekent dat vanaf dit tijdstip iedere sportduiker in het bezit moet zijn van een door gedeputeerde staten van Zeeland afgegeven ver gunning om in de Zeeuwse wateren te mogen duiken. Verboden duikgebieden Natuurbescherming Werkgelegenheid en kabel-t.v. in SGP-vergadering CNC Kabel-t.v. Brief van woningstichting. Meer positieve kanten. Instemming met meer werkgelegenheid. Belastingverhoging Flipland kapt met welzijnsplanning Erg huiverig AANVRAGEN VERGUNNINGEN: DOW CHEMICAL P.Z.E.M. ABDIJ IETTWS Deze vergunningen kunnen worden aangevraagd vanaf 1 maart a.s. Om zo'n vergunning te verkrijgen moet men eerst een aanvraagformulier invullen. Zo'n formulier is te verkrijgen bij: Provincie Zeeland Duiksport Postbus 6001 4330 LA Middelburg. Toegezonden worden dan - uiteraard - het aanvraagformulier èn de verorde ning duiksport, zodat de vergunning houder in spé zich precies op de hoogte kan stellen van de voorwaarden die moeten worden nageleefd. Het formulier moet worden geretour neerd aan hetzelfde adres, voorzien van een geneeskundige verklaring dat de Regels voor sportduiken aanvrager lichamelijk geschikt is de duiksport te beoefenen. Deze verklaring mag niet ouder zijn dan drie maanden. Verder moet een pasfoto van 2 V2 bij 3'/2 cm worden meegestuurd. Alleen perso nen van 1 5 jaar en ouder kunnen een vergunning krijgen. De vergunning is 2 jaar geldig vanaf de datum van afgifte. Het document kost f34,10 Wie over een vergunning beschikt mag in Zeeland duiken op de plaatsen die daartoe door gedeputeerde staten zijn aangewezen. In beginsel komt het erop neer dat overal mag worden gedoken, behalve in betonde vaarwateren, in ha vens en sluizen en in aanloopgebieden van havens en sluizen. Verder is een groot stuk Oosterschelde taboe voor de duiksport: de "Kom", waar veel oester- en mosselpercelen liggen. Ook is het verboden te duiken op een afstand van minder dan 25 meter van uitstaand vistuig. Bij de verordening hoort een kaart (bij dit artikel afgedrukt), waarop precies is aangegeven waar wel en niet mag wor den gedoken. Op deze kaart is ook ver meld waar men 's nachts te water mag gaan (de z.g. nachtduiklokatie). Een van de redenen waarom de duik sportverordening in het leven is geroe pen is de bescherming van flora en fau na. Een "natuurbeschermingsartikel" ver biedt nu het uitsteken van planten en wieren, het vervoeren ervan en het no deloos verontrusten, vangen, doden of vervoeren van dieren. In het algemeen, zo stelt de verorde ning, is het verboden schade aan de natuur toe te brengen. Tepslotte zijn in het belang van de vei ligheid voorwaarden opgenomen die betrekking hebben op de uitrusting van de duiker, het geven van onderwater signalen en het duiken vanaf schepen. tebestuur Tholen dan ook een goede zaak op alle kernen bedrijfsterreinen te creëeren uiteraard ook met volle in stemming van de SGP. De heer Aar- noudse gaf vervolgens aan, hoe art. 25 van het partijprogramma der SGP ruimschoots aangeeft dat werkgelegen heid dient te worden bevorderd, bes taande bedrijven voorzover mogelijk gesteund en deuren voor nieuwe vesti gingen wijd open mogen staan, al is er steeds een kritische beoordeling nodig. Nu kan het wel eens zö zijn, dat tijd somstandigheden nopen tot wat minder kritische benadering. Men heeft gemak kelijk praten als men toch werk heeft of het broodje gebakken is om iets af te gaan wijzen, wat minder milieuvriende lijk lijkt. Maar als gezonde jongeren dag en dag met lege handen staan, wil je voor een kostwinning wel eens een geurtje over je heen laten gaan. Daar mee wordt niet een andere tegenstelling opgeroepen van laat alles en iedereen maar komen. Om te beginnen is de SGP al niet voor continubedrijven en wil ook elke overlast die redelijke normen te buiten gaat, voorkomen. We willen geen werk ten koste van alles, maar toch wel graag de kost voor mensen die het moeilijk hebben om zonder werk te kunnen rondkomen. Als we een bedrijf dusdanige voorwaarden gaan opleggen, dat ze er economisch aan ten onder gaan - en dat is soms het geval - dan laden we ook een hele verantwoordelijkheid op onze schouders. Dit alles heeft in onze fractie ook mee gespeeld bij de CNC beslissing, waarvan ik u kan verzekeren, dat ze heel diep i$ uitgespit, zo vervolgde de SGP-fractie- voorzitter. Tot driemaal toe waren we in Ottersum en spraken daar met werkne mers, met bestuurders, met omwonen den. Alle reacties waren positief, eerder angst dat hun die werkgelegenheid zou worden ontnomen dan de ov rlast die men er van had. Nadat alles op een rijtje stond, konden we positief staan tegen over het b en w voorstel. Daarbij teken de onze fractie aan, dat naaste omwo nenden voor schadevergoeding in aan merking moeten komen, dat er een stuurgroep moet blijven die het allemaal kritisch blijft volgen, maar ook dat we nog wel eens heel blij zouden kunnen zijn met het stuk werkgelegenheid dat de CNC toch kan bieden. Er was veel aktie tegen deze vestiging en de inhoud vartsommige folders was niet altijd verheffAd, al hebbe we best be grip voor bezwaren, maar niemand kon ons overtuigend aantonen, dat de on getwijfeld wel eens minder prettig rui kende fabriek voor onze omgeving meer negatiefs dan positiefs zou brengen. Daarmee was onze beslissing ondubbel zinnig, aldus besloot de heer Aarnoudse het onderdeel werkgelegenheid. Het raadslid M. Dijke behandelde dit onderwerp met wat daarbij tijdens de discussie rond het voorstel in de raad naar voren kwam. Hij wees er daarbij eerst op, hoe sinds de komst van de te levisie op de daken een weinig fraai ne venverschijnsel ontstond vanwege - de antennemasten. Maar ook hierbij staat de ontwikkeling niet stil, zodat inplaats van de bovengrondse (bovendakse) golfontvangers nu ondergrondse ont vangst via de kabel mogelijk is en dan nog op heel wat uitgebreider schaal dan de thans bereikbare zenders. Datzelfde geldt dan voor radio-ontvangst, ook de F.M. muziek. Door de woningstichting "Beter Wonen" werd al eerder van de ook aanwezige mogelijkheid gebruik gemaakt om een centraal antennesys teem te doen aanleggen. Daarbij was er voor de huurder van de woningwet- of bejaardenwoning de verplichting zijn of haar deeltje bij te dragen. Maar afgezien van het niet zo geweldig functioneren van het systeem waren er voor de wo ningstichting ook nogal exploitatiever liezen aan verbonden. Ook betekende dit dat toch nog maar 1750 wonigen op het centraal antennesysteem konden wörden aangesloten en 4500 huizen in de gemeente Tholen niet. Bij het agendapunt op de raadsvergade ring, zo kwam de heer Dijke tot de ak- tualiteit ging het om een voorstel van b en w aan Casema b.v., een onderneming waarin de PTT met een groot aandelen pakket participeert, het alleenrecht van kabel t.v. aanleg toe te staan, wat in 1983 dan zijn beslag zal hebben. Vijfjaar later zouden de antennemasten moeten zijn verwijderd. Men is overigens wel vrij al dan niet op die kabel aan te sluiten, zo dat ook de verplichting bij te dragen in de kosten vervalt als men niet aansluit. De PvdA fractie stemde tegen het voor stel omdat men de ver plichting niet wenste op te leggen, dat de antenne masten moeten verdwijnen. Die fractie wenste ook voor nieuwkomers nog de mogelijkheid van de antennemast ge bruik te maken. De GP raadsfractie stemde tegen ondanks dat er wel de po sitieve kanten inzitten van de vrijwillig heid van aansluiting rdwijnen van dan toen het vech zeker het merendeel van de antennemasten. De SGP stemde echter tegen omdat men tegen de televi sie in zijn algemeenheid is. Een lid van onze fractie was echter overtuigd van de meer positieve dan negatieve kanten, al is hij eveneens tegenstander van de te levisie, zo verzekerde de heer Dijke de aanwezigen op de SGP bijeenkomst. Tijdens de discussie over dit onderwerp bleek de brief die de woningstichting inmiddels al deed uitgaan over de kabel t.v. nog niet voor iedereen begrijpelijk te zijn overgekomen. Aangetoond werd echter, dat als men op die brief positief reageert men dan in feite te kennen geeft van die kabelaan- leg gebruik te willen maken. De heer Dijke voegde eraan toe, dat er zowel van Casema als van de woningstichting over deze aanleg nog een voorlichtingsbi jeenkomst zal worden georganiseerd. Misschien zelfs ook nog door het ge meentebestuur Voorzitter L.J. Koopman meende op deze bijeenkomst nog eens met een ver klaring te moeten komen, waarom hij in het b en w voorstel wel meer positieve dan negatieve kanten had gezien. Te meer omdat er in eigen kring al zou zijn gesuggereerd dat dat hij dus ook wel voorstander van t.v. zou zijn. Het tegen deel is waar. Wie de laatste krantenbe richten leest over wat in Amerika als ernstige t.v. gevolgenwordt aangemerkt, zal zeker zijn b;ëd<hflai)gen wel hebben, ook al zou hij t.v. hebben Maar voor mij zijn slechte of goede programma's op het beeldscherm om het even. Ik voel voor beide niets. Drfhrover bestond dan ook in onze fractie geen enkel menings verschil. Voor mij was instemming met het voorstel doorslaggevend vanwege het feit, dat men niet meer verplicht is om aan te sluiten in tegenstelling met wat het centraal antennesysteem in hield, althans aan meebetalen en het feit dat de milieuonvriendelijke masten ver dwijnen of zo goed als verdwijnen. Dat betekende voor mij meer positieve- dan negatieve kanten aan dit voorstel, aldus de heer Koopman, die er aan toevoegde die mening dan ook voor niemand on der stoelen of banken te steken. De vergadering bleek duidelijk in te stemmen met het SGP CNC beleid en daarmee de keuze voor werkgelegene heid. zo wees de heer A.B. Goedhart uit St. Maartensdijk er op, dat de SGP in haar basisprogramma het bevorderen van de werkgelegenheid onderstreepte en dat is dan met CNC in de praktijk toegepast.Hij stelde voorts de vraag of bekend is in hoeverre de orderporte feuille van de sociale werkplaats (De Betho) gevuld is en of CNC hier ook misschien bestedingen kan plegen of opdrachten verstrekken. Welke soort gekwalificeerde werknemers zoekt CNC wilde dhr. Goedhart weten. De heer Aarnoudse antwoordde dat het vooral om ongeschoolden gaat. Mensen uit de landbouw bijvoorbeeld zullen er zeker welkom zijn. Er zijn met name tractor en heftruckchauffeurs nodig. De heer Goedhart informeerde voorts of de SGP ook inspraak of contacten heeft bij het overleg Orgaan Industrie op Tholen. De "De ouderen onder ons weten het zich nog wel te herinneren. De komst van de tram werd aangeduid door een gefluit dat eerst vaag was maar allengs luider werd. Kwam dan eenmaal, sissend en schuddend als een paardekop de loco motief voorop en zachtwiegend de rij tuigen er achter, de tram aan, wel dan naderde een vervoermiddel dat veel kon vervoeren, de bagage, de fiets en zono dig ook de kinderwagen." Zo beginnen de heren G.N. de Jonge en J.P. Wijten- burg hun artikel "Tramwegen in Zee land" in het Zeeuws Tijdschrift 1964. Wie de stoomtram heeft gekend, denkt aan een verleden terug waarin men niet zoveel haast had, aan de schoolreisjes met de tram, aan de gezelligheid van de gesprekken. In het januarinummer 1981 van "De wete", het mededelingenblad van de Heemkundige kring Walcheren, herin nert ing. J.A. van de Putte in de rubriek "Uit oude tijden" aan het bestaan van de tram, maar dan speciaal de tram op Walcheren. "De stoomtram stond"in het middelpunt van de belangstelling; de vaste passagiers voelden zich één grote familie. De tram hield er echter een on hebbelijke gewoonte op na: hij kon niet nalaten zo nu en dan eens uit de rails te lopen, een en ander tot groot genoegen van de Vlissingse jeugd, die de HBS in Middelburg bezocht!" Van de Putte noemt ook de keerzijde van de medaille: de ongelukken met de tram. In 1903 was er een ongelukkige samenloop van omstandigheden toen bij een hevige storm een boom bij de Langevielebuitenbrug werd ontworteld en juist op een passerende tram viel. Een wagen werd in elkaar gedrukt en een jeugdige scholier kwam om. Een ongeluk dat beter afliep deed zich in 1909 voor, toen de tram bij Souburg derailleerde en de locomotief nagenoeg loodrecht in de watergang kwam te staan. Op het nippertje konden de ma chinist en de stoker uit hun benarde po sitie worden bevrijd. Een paar prent briefkaarten herinneren nog aan het on geluk. Bij dit gebruik van prentbriefkaarten staan we even stil. De persfoto bestond toen nog niet en allerlei evenementen en zelfs catastrofen werden op prent briefkaarten afgedrukt. Er bestaan tal rijke foto's van de stormvloed van 1906, dorpelingen in roeibootjes. Op de achterkant van deze kaarten kunnen dan de gezelligste mededelingen over verjaardagen enz. voorkomen. Er werd zelfs een ansichtkaart gedrukt met daarop de veldwachter van Dreischor, die zijn vrouw had vermoord. Ook in 1906 begon de "Stoomtram Walcheren" met een lijn van de Los- kade in Middelburg naar Domburg. Van Schagen schreef aan Viruly (bei den scholier van de Middelburgse HBS): "Dat lamme trammetje, dat ons generatie na generatie opslokte, 's ochtends miserabel vroeg, summier ontbeten, nauwelijks gekleed en ge wassen, en dat dan tóch nog kans zag om je een kwartier te laat op school af te leveren." (Zeeuws Tijdschrift 1964.) Niet iedereen was tevreden over de tram... heer Aarnoudse zei dat geen van de partijen daarin abstract is vertegen woordigd, maar dat er wel goede con tacten zijn, o..m door een jaarlijkse ex cursie naar bedrijven, al zullen dat dit jaar dan landbouwbedrijven zijn. De heer G. Roeland wilde weten of het bestuur dan wel de raadsfractie een vanwege de omstandigheden nu minder kritische benadering heeft bij vestiging van bedrijven. De heer Aarnoudse gaf toe, dat de tijdsomstandigheden van in vloed zijn, zonder daardoor al bij voor baat in te stemmen met elke bedrijfs- vestigingsaarivraag. Hoogstens kan men spreken van wat minder kritisch, omdat het een zware verantwoordelijkheid is om werkgelegeneheid af te wijzen tegenoover degenen, die alles den om werk te vinden. De heer J.Duvekot uit Scherpenisse meende uit berichW. ten te mogen opmaken, dat de werkgelegen heid op Tholen of liever de werkloos heid nog niet het meest ongunstig cijfer toont in landelijke vergelijking Dat beaamde de heer Aarnoudse, die overi gens stelde, dat het de laatste maanden toch ook met sprongen is gestegen. De heer Duvekot informeerde naar de mo gelijkheid van subsidiëring bedrijven. Dat is veel meer een rijkszaak, ant woordde de heer Aarnoudse. Zou een gemeentebestuur ook een deel van haar budget kunnen aanwenden tot steun van bedrijven. De heer Aarnoudse zei dat in dat opzicht een criterium wel erg moei lijk zou zijn, maar als men de SGP fractie vraagt wat te bezuinigen op de gelden voor sport accommodaties ten behoeve van steun aan werkgelegen heid, dan zal er een eenstemmig ja klin ken. Een andere vraag luidde of toch bij alje gemeentelijke objecten dan wel leverin gen de eigen bedrijven worden inge schakeld, waarop in het algemeen een positief antwoord kon worden verstrekt. Tegelijkertijd kwam hierbij ter sprake de uitkeringen in de sociale zorg sector en daarbij de misbruiken. Van be stuurszijde werd echter het college ver dedigd inclusief de dienst sociale zorg, dat het uiterst moeilijk is om onrecht matige aanvragen te onderkennen. Het blijft jammer dat er profiteurs zijn, waardoor werkwillige werklozen in feite ook worden gedupeerd. De heer GÏ>. Roeland vroeg zich af of de SGP niet al te gemakkelijk instemde met belastingverhoging, terwijl drie an dere partijen tegenover hun achterban dan in elk geval de indruk achterlieten, dat ze of tegen waren dan wel aarzelend instemden. Om beurten verzekerden de heren Dijke, Aarnoudse en Koopman dat juist de SGP bekend staat als de meest zuinige partij, maar in het onder havige geval wenste de raad niet op alle posten evenredig te be zuinigen en dan meent de SGP, dat een trendmatige verhoging beter is dan schokmogelijkheden. De heer Koopman vond dat alle fracties eerlijker zouden moeten staan tegenover hun kiezers door te stellen als jullie wensen gerealiseerd willen kost dat geld. De bijdrage aan het Stedenspel kost een derde van de stijging onroerend goed belasting. Men wil sporthal en sportzaal, zwembad verbetering enz. Nou, dan moet je er meteen bij zeggen, dat kost geld, daar moet de burger voor betalen en anders doe je aan een soort kiezers bedrog. Bij de rondvraag was er kritiek dat vorig maal op sommige stembureaus SGP-ers ontbraken. De voorzitter meende dat dit het gevolg was van omstandigheden, maar zeker niet een opzettelijk b en w beleid. De heer Bout, uit Tholen had als visser man kritiek op het feit, dat de vissers vereniging "Helpt Elkander" al jaren lang het gemeentebestuur had verzocht de plankiers te verbeteren. Nu er een paar jaar een watersportvereniging is, kan meteen wel alles, terwij de vissers ?r maar op moesten wachten. De heer Koopman antwoordde dat er voor een gemeentebestuur als het ware geen be tere vereniging is als een jachtclub, want die dekken zelf al de kosten. Er was voorts een vraag de rede van de landeljijk SGP partij voorzitter collec tief te bestellen en de mededeling, dat de deze avond gehouden collecte 179,05 had opgebracht. Op verzoek van de voorzitter eindigde de heer Van Gorsel na het zingen van ps. 19:3 met dank zegging. hebben. Er is ook weinig te verdelen, dus heb je veel ontevredenheid en veel be zwaren. Er kunnen ook handelingen met verstrekkende gevolgen gebeuren, de zaak kan uitdijen en de kosten kunnen onevenredig hoog worden. Als je verder 1 jaar voor het verstrijken van de eerste vijfjaar niet aangeeft, datje wilt uittre den, zit je er drie jaar aan vast. Toch ben ik voor deze lichte gemeen schappelijke regeling met adviserende stem omdat er elementen in de raad zijn, die er evenveel moeite mee hebben.. Zoals het CDA, waarvan we echter ge wend zijn dat ze soms gauw op hun woord terugkomen. Het alert zijn op vervelende ontwikkelingen moet wel bestendigd worden, anders wordt het gevaarlijk", zo besloot wethouder Wal pot. De Jager en Kosten waren niet blij met de opmerkingen van Walpot over het CDA, maar de waarnemend-burge meester vond, dat hij als politiek figuur wel wat prikjes mocht uitdelen. Het ziet er niet naar uit dat de vergade ring van provinciale staten a.s. vrijdag een langdurige affaire gaat worden. Er staan slechts zes voorstellen op de agenda, waarvan er drie betrekking hebben op het wijzigen van de begro ting." In deze vergadering wordt ook de ge loofsbrief onderzocht en beslist over de toelating van de heer W.P. Rentier (SGP) te Middelburg tot de Zeeuwse staten. Hij is de opvolger van de heer G. van den Berg. Onder de mededelingen staat een stuk waarin gs uiteen zetten hoe zij willen komen tot een prioriteitsstelling in het provinciale beleid, m a w. het aangeven van een zekere volgorde van belangrijk heid van de zaken waar de provincie zich mee bezig houdt. Gs zeggen overigens dat dit niet een voudig is, omdat allerlei zaken zich niet onderling laten vergelijken en afwegen. Bovendien is er nög geen algemeen geaccepteerde methode om het pro bleem te lijf te gaan. Niettemin presen teren gs een voor het provinciale beleid ontworpen methode. Er zal wor den gewerkt in drie fasen. Eerst wordt geïnventariseerd (ook wat eventuele nieuwe taken zijn). Daarna volgt een beoordeling van deze :belissingspak- ketten" en vervolgens worden de taken gerangschikt naar belangrijkheid. Vervolgens stellen gs de staten voor in te stemmen met het "Proefproject voortgezet onderwijs" in Zeeland. Dit project houdt verband met dé proble matiek die zich zal gaan openbaren bij het voortgezet onderwijs, als daar over enkele jaren ook het aantal leerlingen zal gaan dalen. Tenslotte stellen gs voor een subsidie van maximaal ƒ1 000,— beschikbaar te stellen ter dekking van het tekort van een op 1 5 januari j.l in Goes gehouden congres over energiebesparing. De statenvergadering begint om 10.00 uur. Plaats: Abdij 11, Middel burg; voor ieder toegankelijk. "De Nederlandse Provincie Zeeland en de Belgische Provincies Oost-Vlaande- ren en West-Vlaanderen, stellen vast dat hun cultureel beleid in menig opzicht onderling vergelijkbaar is en het cultu reel leven gemeenschappelijke karak tertrekken vertoont en daarom voor uit wisseling in aanmerking komt." Zo luidt de intentieverklaring die ten grondslag ligt aan de verordening cul turele uitwisseling tussen de eerderge noemde provincies. Het is de bedoeling dat deze verordening gelijke rechten en plichten tussen de Vlaanderens en Zee land schept bij het uitwisselen van cul turele activiteiten. Een speciale com missie zal hierover gaan adviseren. De culturele activiteiten - zo schildert de inleiding tot de verordening - moeten betrekking hebben op: de bescherming en de luister van de taal; de schone kunsten; het cultureel patrimonium, de musea en de andere maatschappelijk- culturele instellingen; de bibliotheken, discotheken en soortgelijke diensten; de permanente opvoeding en de culturele animatie of de vrijetijdsbesteding. Als het gaat om een uitwisseling tus sen drie provincies, dan betaalt Zee land 2/8 van de kosten; als er twee provincies bij betrokken zijn dan wordt de bijdrage een derde. De staten behandelen de verordening in hun vergadering van 27 maart. ■MM Vrijdag 6 maart om 14.00 uur verga dert de statencommissie voor onderwijs en cultuur. Op de agenda staat een aantal staten- voorstellen, te behandelen in de verga dering van 27 maart. Het gaat om: een subsidie aan de mo- numentenwacht Zeeland; subsidie ten behoeve van voorlichting en werving van cursisten voor de deeltijd-lerare nopleiding Zeeland; het vaststellen van de verordening culturele uitwisseling tussen Zeeland en de Belgische provin cies Oost- en West-Vlaanderen; de planprocedure verordening welzijns planning en het vaststellen van de reik wijdte en inventarisatie van de provin ciale welzijnsplanning. De vergaderjng is openbaar. Er is een half uur spreekrecht voor het publiek Adres: Provinciale griffie, Sint Pieter straat 42, Middelburg. PROVINCIE ZEELAND GEDEPUTEERDE STA TEN VAN ZEELA ND maken op grond van de artikelen 12 en 21 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend: AANVRAGEN: I. Dow Chemical (Nederland) B.V. te Terneuzen heeft op lé^anuari 1981 bij hen aangevraagd: een hinderwetvergunning en een vergunning ingevolge de wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden van haar chemisch/petrochemisch complex: - door het uitbreiden van de ethylbenzeen/styreen I 2 fabriek met een kleine test/beproevingsinstallatie ("Pilot Plant") voor het dehydrogeneren van ethylbenzeen. De inrichting is gelegen aan de Herbert H. Dowweg gemeente Terneuzen (sektie A. no. 535). II. De N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg heeft op I4januari 1981 bij hen aangevraagd: een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van haar zeewa- terontziltingsinstallatie annex elektrische centrale: - met een zoutzuurdoseerinstallatie, enkele werkplaatsen en opslagruimten. De inrichting is gelegen aan de Nieuw Neuzenweg 5, te Hoek (gemeente Terneuzen, sektie Hoek/Ai no. 374). TER INZAGE: De aanvragen met bijlagen en de ontwerpvergunningen met betrekking tot de aanvragen onder I (waarin: voorschriften tot het voorkomen van gevaar, schade of hinder voor de omgeving, respectievelijk ter voorkoming of beperking van luchtverontreiniging) liggen voor een ieder ter inzage van 26 februari tot 26 maart 1981, en wel op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Terneuzen op werkdagen van 9-12 en van 13.30-16.30 en iedere donderdagavond van 19-22 uur. - in de provinciale bibliotheek. Abdij 9. Middelburg, op werkdagen 9-21 uur en - in de openbare bibliotheek. Spuistraat 22, Vlissingen en in de openbare bi bliotheek, Oostkant I, Terneuzen op maandag 14-20. dinsdag t/m donderdag 10-12 en 14-16 en vrijdag 14-20 uur. - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Bellinkstraat 8, Middel burg, op werkdagen 9-12 en 14-16 uur; en na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvraag, op werkdagen van 14-16 uur. BEZWAREN: Een ieder kan een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel het geven van de aangevraagde beschikkingen als tegen de ontwerpbeschikkingen (be trekking hebbend op I) bij gedeputeerde staten van Zeeland. St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, en wel tot 26 maart 1981. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens openbare zittingen op 17 maart 1981 om 10.15 uur in het gemeentehuis van Terneuzen. kamer 406. Hierbij wordt gelegenheid gegeven over zowel de aanvragen als de ontwerp-be- schikkingen van gedachten te wisselen. Middelburg, 26 februari 1981. Van Hekken merkte nog op, eveneens erg huiverig te zijn van aansluiting ge zien zijn ervaringen in het RPCZ. "Je hebt in zo'n gemeenschappelijke rege ling weinig te vertellen", vond het SGP- raadslid. Komaat wilde de kat uit de boom kijken omdat volgens hem altijd nog de moge lijkheid bestond om toe te treden. "Nu zijn de financiële consequenties niét te overzien en wat is het nut van de wel zijnswerker voor onze gemeenschap?", aldus het PVAB-raadslid. Walpot zei dat een beperkte opzet zoals het indienen van een lijst van te subsi diëren verenigingen in de snel wijzigen de omstandigheden misschien zou ve randeren. Hij vond het ook wel veel, dat vijftig procent van het welzijnsbedrag door planningskosten opgeslokt wordt, maar bij latere toetreding zal er wel en tree betaald moeten worden, er tenslotte op, dat Flipland evenals Zierikzee 1 stem heeft binnen de gemeenschappe lijke regeling, maar in 't geheel heeft St.Philipsland weinig te vertellen. Tenslotte werd er gestemd, waarbij vijf raadsleden voor welzijnsplanning op smalle basis kozen en de twee wethou ders voor samenwerking met Schou-: wen-Duiveland en dhr.Groenleer. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 5