Plaatselijk nieuws SS 1 nou.0 PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 26 februari 1981 *b' Tholen WEEKENDREKLAME: R00MB0TERAMANDELSTAAF J. VAN OOST Optreden Smalstads Mannenkoor in samenwerking met Louis v. Dijk. Diverse solisten. Scherpenisse Holland Huis zaterdag 7 maart aanvang 20.00 uur. Entree 8.— Pas 65 6.50 m Oud— Vossemeer Sint— Annaland A.C.J. N0TEB00M huisarts GÉÉN SPREEKUUR Z0MERK0LLEKTIE SPORTHUIS DINGEMANS ra- Stavenisse Sint Maartensdijk WEEKENDDIENSTEN iSvoWw POOIfTVtlEr^S^-^^^ maarteNSOIJK gP \Jb) MM iACOMPOLOfB Vv' N.C.V.B. ontving ds. Wüllschleger. De NCVB afd. Tholen vergaderde woensdag 18-2 in "de Wingerd". Met het zingen van ps. 119 40, 66 werd de vergadering geopend. Mw. Hameete- man ging voor in gebed, daarna zong men Gez. 328. Ds. Wüllschleger werd van harte wel kom geheten. Na de talrijke mededelin gen, waaronder wederom de bestuurs wisseling, kreeg de dominee het woord. Zijn lezing "Bijbel en bijbelgebruik" ging terug in de geschiedenis. De aan wezigen kregen een Hebreeuwse en Griekse bijbel te zien. Na het ontstaan, sprak hij over de handschriften, vertaling en de visie en het gebruik van de bijbel. Tenslotte werden de aanwezigen tijdens de pauze in groepen verdeeld en kregen de groepjes 3 vragen, die ze gezamenlijk konden bespreken, waarna de evaluatie volgde. Tot slot zong men Gez. 7 1 en 4. Ds. Wüllschleger sloot de avond met gebed. Volgende keer is de jaarvergade ring op 18 maart a.s. in de sporthal, aanvang 20.00 uur. 250 gr. slechts 2.95 T0MP0UCEN 5 voor 3.95 Bij ons wordt uw brood gratis gesneden Uw warme bakker Botermarkt 12 - Tholen Advertentie IM Diefstal bromfiets Op 21 februari om tien over half een 's nachts deed de heer F.L. uit Sint Maar tensdijk aangifte dat zijn bij KYO Glasfabriek op het industrieterrein ge plaatste bromfiets was meegenomen. Niet alleen werd de bromfiets terugge vonden op de Oud-Vossemeerse Dijk, maar later werd ook de dader A.O uit Bergen op Zoom aangehouden. Bij het nader onderzoek kwam aan het licht dat verdacme öök valsheid in geschrifte had gepleegd. Politieauto beschadigd. Toen 18 februari een auto voor het po litiebureau geparkeerd stond kwam F.G.K. uit Zierikzee aangereden, die zijn wagen daar eveneens wilde zetten. Hij reed daarbij tegen de geparkeerde auto aan van C.A.V.A., waardoor mate riele schade ontstond. Concert van Silfhout en Govers "Uit op Tholen" organiseerde donder dagavond 19 februari in de hal van het Stadhuis een concert van Sjabbe van Silfhout en Klaas Govers. De ruim 20 bezoekers konden deze avond van een zeer bijzonder concert genieten. Bij de liederen van Gabriel Fauré, zeer pro grammatische muziek, werd door Sjab be van Silfhout vooral de sfeer goed ge troffen. Daarna volgden 2 pianostukken van Los Janacek, waarbij de viruositeit van de pianist en de slechte kwaliteit van de piano duidelijk naar voren kwamen. Deze man had een beter instrument verdiend. De liederen van Frans Schu bert vormden een schitterend drieluik. Dit stelde hoge eisen aan de lichte tenor van de zanger. Maar hierbij kwam hij verrassend voor de dag met veel zeg gingskracht door gebruik van borstre- gisters, om daarna toch weer te eindigen als de hoge lichte tenorstem die wij van hem kenden. Na de pauze kwam eigen lijk het bijzondere gedeelte ivan het concert: Korte verhalen van Kafka, ge toonzet door Klaas Govers. Het eerste stuk riep herinneringen op aan Midde leeuwen en Renaissance, waarbij Sjabbe de ideale vertolker was als tenorino. Het 2e stuk van knappe pianosolo, Het 3e stuk, louter opgebouwd uit dissonanten, waarbij zeer hoge eisen aan de zanger werden gesteld, maar bij dit zWare kar wei verloor dit stuk niets aan span kracht. Helaas kwam hierbij een nieuwe gebrek van de piano aan het licht. Niet alleen de stemming was belabberd maar ook de resonance was veel te klein; waarbij de lange accoorden duidelijk te kort doorklonken. Dit vermocht echter niet, dat het concert voor het publiek boeiend bleef tpt het einde. Dammen Op zaterdag 21 februari werden te 's- Gravenpolder de voorronden voor de Zeeuwse finale aspiranten kampioen schappen gehouden. Tholen was verte genwoordigd door Johnny Nieuwkoop, André Kousemaker, Leen Beth, Peter Luten en Hetty Gakeer. In totaal waren er 16 deelnemers uit geheel Zeeland J. Nieuwkoop en Andre Kousemaker wis ten in hun groep de volle 6 punten bin nen te halen, waardoor zij eerste in hun groep werden en zich verzekerd zagen van een finale plaats. L. Beth, P. Luten en H. Gakeer werden in hun groep 2e. Door dit resultaat is Tholen in ieder ge val verzekerd van 2 goede spelers bij de eerste vier. De winnaar van de finale, die gespeeld wordt op zaterdag 28 februari 1981, gaat over naar de Nederlandse kampioenschappen 1981. Op zaterdag 28 februari 1981 wordt eveneens het Zeeuwse pupillenkam- pioenschap gehouden. Tholen komt dan uit met een 8-tal spelers die een redelijke kans maken om het pupillenkampioen- schap naar Tholen te halen. De Zeeuwse pupillenkampioen wordt eveneens af gevaardigd naar de Nederlandse kam pioenschappen. Het belooft dan ook een spannende dag te worden. Kleuterlust op de boerderij Dinsdag 17 februari hebben de leerlin gen van 'Kleuterlust' onder leiding van juffrouw Jo een kijkje genomen op de boerderij van de heer Moeliker. Oor zaak was het bericht van kleuter Chris- tiaan Moeliker, dat er op de boerderij van zijn vader 3 kalfjes waren geboren. Daaronder zelfs een tweeling, De kin deren waren zo enthousiast over dit feit, dat juffrouw Jo de niet eens zo stoute schoenen aantrok en vader Moeliker vroeg of men een kijkje op de boerderij mocht komen nemen. Natuurlijk. Zo ging de jeugd op boerderij-excursie en inzonderheid dan op kalfjesbezichtiging De tweeling was vorige week zondag geboren en nog erg klein. Ze zaten apart in een stal, want de moeder wilde ze zelf niet voeden. De boer moest ze dus uit een emmer laten drinken. In de stal stond nog een kalfje, een stiertje, dat maandag was geboren. De jeugd vond het schitterend, maar na de kalfjes wilden ze toch ook de koeien nog wel zien. 'Wat stinkt het hier', was de spontane uitroep van de jeugd in de koeienstal, maar ze vonden het toch heel leuk en de heer Moeliker vertelde over het melken en wat er op een boerderij nog allemaal te doen is. Een leerzaam uitstapje voor de kleuters die thuis hele verhalen te vertellen hadden. Plattelandsvrouwen naar apotheker. Vorige week waren een 15 tal leden van de Plattelandsvrouwen te gast bij apot heker de Raad te Halsteren. De dames kregen in de zeer modern geoutilleerde apotheek uitleg over hetgeen zich af speelt eer een recept over over de balie gaat. De heer de Raad liet zien hoe de pillen, drankjes, capsules, enz worden vervaardigd, inclusief het afwegen, de administratie, archief en magazijn. Het kijkje achter de apothekersschermen was een leerzame ervaring voor voor de dames. Als dank voor de vriendelijke ontvangst en uiteenzetting kreeg de heer de Raad uit handen van mevr. van Velzen een attentie. Open dag in gemeenschapscentrum De beheerscommissie van het nieuwe gemeenschapscentrum aan de Zoekweg is vo memens om 25 april Open Dag te houden, eerder, op 24 april is er de offi ciële opening van de nieuwe sporthal en het centrum. Dat deelde de voorzitter J. v.d. Reydt vorige week mee aan een 40 tal aanwezige merendeels verenigings bestuurders. Die afgevaardigden kwa men met hun voorstellen over aktivitei- ten op die dag, zoals demonstraties, wedstrijden, inrichten van stands, enz. De beheerscommissie wil accentueren, dat zo'n omvangrijk gemeenschapsge bouw niet alleen maar voor de inwoners is van Tholen-stad, maar voor de gehele gemeente. De verschillende aktiviteiten worden over de beschik bare zalen verdeeld. Een volledig programma zal in 'Tholender- wijs' worden opgenomen. Nu is er op 25 april ook de bekende Rode Kruisloop en dat was aanvankelijk over het hoofd gezien, hoe vroeg dit ook al bekend was. Men hoopt nu echter in overleg met de organisatoren van die Rode Kruisloop tot gezamenlijke festi viteiten te kunnen komen. In zijn slot woord hoopte de heer Van der Reydt dat de beheerscommissie op deze wijze een zo groot mogelijk deel van de gehele gemeente Tholen kan laten kennisma ken met deze voor het eiland prachtige aanwinst. Tachtig jaar 'Olympia'op de foto De bijna 80 jarige gymnastiekvereniging 'Olympia' wil ter gelegenheid van dit 15e lustrum een foto-tentoonstelling or ganiseren waarin deze gymgeschiedenis dan de hoofdrol gaat vervullen. Het bestuur wil daarom een beroep doen op de inwoners hun foto-archieven eens na te gaan en te kijken of er mogelijk een Olympia fotootje is. Bij wie dat het geval is wil dat misschien wel door geven aan mevr. G. v.d. Bergh in de Garnalen- straat 86, tel. 3480. Men heeft ter gele genheid van dit 80 jarig bestaan nog wat meer in petto, zij het dat er nog geen volledig afgerond programma is. Wel wordt gedacht om eind augustus even tueel tegelijk met de braderie en ronde van Tholen, een disco-avond te organi seren voor de jeugd (28 aüg.), vervolgens op 29 augustus festiviteiten voor de jongsten en 's avonds dansen door de volwassenen. Tijdens de ledenvergadering in de zaal van Zarten opende de voorzitter J. van den Heuvel met een overzicht van de aktiviteiten in 1980. Die waren ook vastgelegd in het jaarverslag van secre taresse mevr. G. v.d. Bergh met ook de mededeling, dat men sinds 1 november gebruik maakt van de nieuwe sporthal, dat er afgelopen jaar ledenwinst werd geboekt en mooie prijzen waren gewon nen, die deze avond trouwens te bezich tigen waren. Penningmeesteres mej. M. Koeman maakte in haar financieel overzicht duidelijk, dat men het zonder subsidies niet meer kan stellen. Nieuwe secretaresse werd mevr. J. Huiskamp uit de Pr. Beatrixstraat. Wat het werkprogramma 1981 betreft was pl bekend, dat er 7 maart tumproe- ven zijn in de sporthal, 25 april mede- wérking aan de opening daarvan, 9 mei turninstuif, 23 mei kringwedstrijden voor verschillende kategoriën te Zierik zee, 13junijeugddagt/m 11 jaar, 20juni recreatieve speeldag, 7 nov. huisvrou wendag, 14 nov. kringwedstrijden voor jongens en meisjes t/m 11 jaar in de sporthal, terwijl daarnaast nog Thoolse wedstrijden en gymnastiekproeven wor den georganiseerd. De rondvraag was snel bekeken, zodat de voorzitter toen ook snel kon sluiten. Bij de 'Oesterschelp' op bezoek. Leerlingen van de vierde klas van 'Ter Programmablad tevens toegangsbewijs. Voorverkoop vanaf 1 maart, Wetstraat 1, Schornpnisse, tel. 01666-2493. 's Avonds aan dczaa'- Beheerscommissie Scherpenisse. Tolne' hebben een bezoek gebracht aan 'De Oesterschelp' zij kregen van hun onderwijzer opdracht oude recepten te verzamelen wat tegelijk betekende in formeren leren. Die recepten werden ter inzage aan de Oesterschelp gestuurd. Daar nam men toen het initiatief de re cepten te laten koken door de lagere school Dat gebeurde vorige week don derdag. Met geweldig resultaat. Zelfs de deskundige huishoudschoolleerlingen waren verrast door hetgeen hun jongere collega's presteerden. Wel bleek dat de pupillen het aardappelen-schillen-alles- opeten en het uien wassen het moeilijkst vonden. Leerzaam was het wel en de Tolnertjes gaan weer snel andere recepten verzin nen. Twee nieuwe bestuurders in 'De Pieterman' Tijdens de ledenvergadering van de hengelsportvereniging 'De Pieterman' werden 2 nieuwe bestuurders gekozen, zodat het leidinggevend college nu bes taat uit J. Verkerke, voorzitter, M. Rooyers, Secretaris, M. Cornelisse pen ningmeester, bestuursleden A. Mossel man en A. v.d. Velde en de controleurs A. Leydekkers en G. van As. Op 7 maart wordt een bingo-avond georganiseerd ten bate van de vereni gingska?. Klaverjassen in "De Smederije" Vrijdagavond 20 februari werd in het Koffie-en Theehuis "De Smederij" in de Visstraat een klaverjastoernooi gehou den. Na een gezellige avond was de uitslag als volgt: 1. L. Zonneveld, 5068 pnt., 2. A.v.d. Harst, 4984 pnt., 3. Mevr. A.v.d. Harst, 4892 pnt. Knaap aan lot overgelaten Op 21 februari reed de 10-jarige P.N. op zijn fiets over de Slaakweg richting Sint Philipsland. Terwijl de jeugdige fietser voldoende rechts reed kwam uit de richting Sint Philipsland een bestuurder van een personenauto die niet voldoen de rechts hield. Het gevolg was dat de auto tegen de trapper van de fietser reed. die van zijn fiets wist te springen nadat een schoen van zijn. voet werd gerukt. Verder liep het wonderwel af, maar de bestuurder van de auto trok zich nergens wat van aan en reed door. Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Wethouder Moerland op judomat. De judoclub Oud-Vossemeer gaat za terdag de nieuwe judomat in gebruik nemen. Of daarbij de wethouder van sportzaken, de heer C.J. Moerland een partijtje judo ten beste geeft zou een wat voorbarige aprilmop kunnen zijn. Feit ls wel dat hij er door zijn aanwezigheid een officieel tintje aan zal geven. Men moet niet zo gering denken over een judomat, want dit voor Japanse worstelkunst noodzakelijk instrument kostte de lieve cent van 6500 gulden en dan is zeker nog belangrijker dat de club uit eigen mid delen wist te bekostigen. Die officiële ingebruikname is om 2 uur in de gym zaal met een demonstratie van Wim Geelhoed en clubkampioenschappen. Daarvan is om 5 uur prijsuitreiking. Men heeft zaterdag gratis toegang. Liefde vindt werk Vrijdagavond 19 februari hield de N.H.Vrouwenvereniging haar jaarver gadering in het verenigingsgebouw aan de Ring. Grote belangstelling was er van de zusterverenigingen uit de omtrek. Er werden dia's vertoond door Ds. Goris- sen uit Stavenisse. Hij had deze tijdens zijn verblijf in Hongarije gemaakt. Ver der werden er verschillende gedichten voorgedragen en enige liederen gezon gen. Dit gebepfde^oJider leiding van mevr. Droogers-van Pportvliet. Tenslot te werden twee oudere dames een insig ne opgespeld voor hun langdurig ver blijf in het bestuur. Nu bedankten ze' daarvoor. Het waren mevr.Niemants- verdriet-Vos en mevr.Droogers-van Poortvliet. Het geheel stond onder lei ding, van Ds. Th.H.W.v.d.Heyden. Het was een goede avond die door een pre dikant met gebed werd besloten. Jubileum onderwijzeressen Het was voor de kinderen van de R.K.St.Anthoniusschool beslist geen straf dat ze móesten schoolblijven. De beide onderwijzeressen H.de Greef- Plasmans en J.v.d.Kastele-Cools vier den hun 12 xh jarige onderwijscarrière. Deze schooldag begon met een geva rieerd programma waarbij de kinderen via sketches, liedjes en gedichten ingin gen op de afgelopen 12 xh jaar en de levensloop en het wel en wee van de jufs. Het feestgebak ontbrak niet en ook de limonade ging er vlot in om nog maar te zwijgen van het etentje in de middag pauze. Namens de kinderen kregen bei de dames een kandelaar met kaars aan geboden terwijl het schoolbestuur ook niet achterbleef via het schenken van een wandbord met inscriptie. In de middaguren waren ook de kleuters van de R.K. kleuterschool Sint Janneke aanwezig en werd het feest voortgezet met sjoelen, bingo en een poppenkast van een gezelschap uit Steenbergen. Het was veel te vroeg naar de zin van het jonge volkje toen dé laatste bel werd geluid. In de avonduren werd de jubila- resses een receptie aangeboden, waar voor een overweldigende belangstelling bestond van ouders en oud-leerlingen. De dames werden met bloemen overla den. Oud papier De Oud Vossemeerse muziekvereniging hield zaterdag weer een oud-papieractie voor het instrumentenfonds. De op brengst was 4300 kilo. Biljarten Nooit Gedacht: Theo van de Logt is de nieuwe clubkampioen van het seizoen 1980-1981. Door een sterke eindsprint wist hij een kleine puntenachterstand op Donald van Dam om te buigen in een voorsprong van 2 punten aan het eind van de competitie. In de laatste wed strijdronden J.v.Meer kortste partij, 19. Samen met T.v.d.Lógt hoogste serie; 14. Beste gem. W.Heijboer, 3.34. Uitslagen: J.v.Meer-T.v.d.Logt 0-2, W.Heijboer- D.v.Dam 0-2, P.SteynsD.Hendrikse 0-2, T.v.d.Logt-J.Mosch 2-0, P.v.Treyen- J.v.Meer 0-2, M.v.Hees-W.Saparow 2-0, M.v.Hees-P.v.Treyen 2-0, P.Steyns J.v.Meer 2-0 en H.Hendrikse-J.v.Meer 0-2. De eindstand; 1. T.v.d.Lógt, 18 wedstr., 26 punten, gem. 2.45, 2. D.v. Dam, 24 p en 1.96, 3. M.v.Hees 23 p en 2.44, 4, W.Saparow 23 p en 1.83, 5. W.Heijboer 20 p en 4.37, 6. P.v.Treyen 16 p en 1.36, 7 H .H endrikse 15 p en 1.07, 8.P.Steyns 14 p en 1.32, 9. J.v.Meer 14 p en 1.32 en 10. J.Mosch 5 p en 0.99. Martin van Hees won van Wim Saparow in een beslissingswedstrijd om de derde plaats. De kortste partij van de compe titie was voor D.v.Dam, 16, de langste voor P.v.Treyen, H.Hendrikse en P.Steyns; 39. W.Heijboer hoogste serie, 31. Tevens beste gem. 6.16. Ouderavond Vrijdagavond heeft de School met de Bijbel zijn jaarlijkse ouderavond ge houden. De voorzitter van het school bestuur dhr. T.Aarnoudse zag een goede opkomst. Het schoolhoofd dhr. B.Bies heuvel liet het reilen en zeilen van de school de revue passeren. Na een ge dicht van Marco Duine, getiteld 'HEt 'Het regent', werd er onder leiding van juf Heenstra een verkeersquiz gehouden tussen een team van leerlingen en een team bestaande uit ouders. Hierbij ging het heel spannend toe, met dan weer de kinderen en dan weer de ouders aan de leiding. Het eindigde tenslotte in een gelijkspel. Marja Minhere las een ge dicht voor en zong samen met Wilna Lindhout enkele schoolliedjes. Vervol gens werd het toneelstukje 'De tandarts' opgevoerd en las Danker Kouwen het oorlogsgedicht 'Het lied van de 18 do den vdoY.'Het slotgedeelte vap de avond werd verzorgd door meester Van der Kaa die een boeiende dia-serie over Is raël op het beeldscherm bracht. Dhr. Biesheuvel sprak een slotwoord en deelde mee dat de verkoping van arti kelen het bedrag van 514,70 oplever de. Het zal ten goede komen aan de school om de bijzondere kosten mee te helpen bestrijden. Jaarvergadering zangkoor Het Christelijk Gemengd Zangkoor hield maandagavond in het vereni gingsgebouw zijn jaarvergadering. De voorzitter, A.Geertse blikte op het afge lopen jaar terug. Hieruit bleek dat men als vereniging zijn gezicht zowel binnen als buiten het dorp goed heeft laten zien en men diverse positieve reacties heeft ontvangen. Uit de jaarverslagen van se cretaresse J.de LeeuwBoogaart en pen ningmeester J.Jongsma bleek onder an dere dat het ledental iets is gestegen en dat men financieel ook beter draaide. Bij de bestuursverkiezing waren mej. J.Rijstenbil en dhr. A.Geuze aftredend herkiesbaar wat met algemene stemmen gebeurde. Mevr. v.d. Weele en Me- vr.Bout werden in de Kascommissie ge kozen. Op 2 april wordt in Stavenisse en 15 mei in Tholen meegewerkt aan ra dio-opnamen van de E.O. 19 April (pa sen) treedt men op in de N.H.Kerk in de eigen woonplaats en op 10 oktober zal men in 'Haestinge' zingen met de geza menlijke koren. Tevens stond men stil bij de viering van het 35-jarig bestaan dat op 12 mei a.s. plaatsvindt. Besloten werd dit pas op 10 oktober te gaan vie ren omdat men door de vele optredens geen kans ziet het repertoire aan dit 7e lustrum aan te passen. Tijdens de rond vraag dankte dirigent A.Ridderhof de leden voor de getoonde inzet van het afgelopen jaar en spoorde hen aan enigszins mogelijk op tijd op de repeti ties aanwezig te zijn. In het slotwoord van voorzitter Geertse dankte hij een ieder die zich op één of andere wijze voor het koor heeft ingezet en wenste hen een goed zangseizoen toe. Biljarten. Bij Krijt Op Tijd speelde Adriaan Ha- vermans de kortste partij in 20 beurten en maakte Kées Wessels de hoogste serie met 44 caramboles. De uitslagen: J. Rij- stenbil-W. de Leeuw 2-0, A. Gouds waard - D. Polderman 0-2, A. van Daalen - F. Hommel Abr.zn. 0-2, J. Kruf - A. Havermans 0-2, G. Schot - K. Wes sels 2-0, L. Vroegop - H. van Daalen 2-0, R. Goudswaard - S. Schetters 2-0, J. Po- tappel - R. Mosch 2-0, M. Istha - B. Douw 0-2. Bij de Poedelaars speelde Hans Buiten huis de kortste partij in 19 beurten waarin hij met 28 caramboles de hoogste serie maakte en met 5,00 ook het beste gemiddelde op tafel legde. De uitslagen: R. Pipping Joh.zn. - P. Bevelander 0-2, L. Klippel - B. van Poortvliet 2-0, K. Plandsoen - R. Pipping W.zn. 2-0, P. van Gastel - A. van de Houten 2-0, P. Brug man - H. Buitenhuis 0-2. De Treffers: B.d.HoIlander kortste par tij,22. Hoogste serie 8 en beste gem. 2.13. Uitslagen: P. Hommel Jzn-J.Etienne 0-2, J.Burgers-B.d.Hollander 0-2, M.Moerland-P.Vjs 2-0, J.Geuze- M.v.d.Jagt 2-0. Woonhuis haalde 35 mille. De openbare verkoping van het woon huis Hoenderweg 61 door notaris Mr. W. Loof trok dinsdagavond in hotel 'De gouden Leeuw' vrijwel geen belangstel ling. De koop animo was evenredig. Van particuliere zijde bleek er althans direct helemaal geen belangstelling te zijn, zodat het meer een makelaarsaan gelegenheid werd. Na het openingsbod van 20.000,— door de heer J.C. Sturris kwam het tot aan de pauze op 31.000,— Daarna werd de heer H.A. van Houte uit Scherpenisse hoogste bieder met 35.000,—De gunning werd aangehouden. Het huis is thans nog bewoond. Winst senioren 1 en junioren Smash Het eerste seniorenteam van Smash'76 heeft de uitwedstrijd tegen Belcrum 5 met 7-3 gewonnen. Een uitstekende prestatie, aangezien de thuiswedstrijd met 6-4 werd verloren. Johan Snoep had een groot aandeel in de overwinning. Hij verkeerde in een voortreffelijke vorm en won alle partijen. Het tweede senioren team verloor in Steenbergen van TSC 4 met 8-2 en zet de lijn van nederlagen voort. Het juniorenteam blijft het goed doen; Voor de tweede keer won men na een spannend wedstrijdslot met 6-2 van Markizaat 4. Deze week is er geen com petitieprogramma i.v.m. de carnaval. Uitslagen junioren: L.Hommel- P.v.Poortvliet 7-21 en 4-21, L.v.Vossen- A.v.'t Hof 5-21 en 9-21, C.v.'t Hof- R.v.Poortvliet 21-7 en 21-4, D. Moer land-C. Bruynzeel 7-21 en 11-21 en L.v.Vossen-C.Bruynzeel 15-21 en 9-21. houdt op vrijdag 27 februari Apotheek ook gesloten. Voor spoedgevallen Dr. Veldman, Stavenisse. Advertentie IM Leuke boetiek dameskleding Vorige week openend de gez st rs Moerland (Magda en Ineke) uit Th len b etiek Inema in het perceel Nieuwstraat 18. De twee geboren Sint Annalandse vestigden zich daarmee in een perceel dat voor de inwoners al sinds j'aar en dag een detailhandelsvestiging had. V Voor het ontstaan daarvan moet men echter vele jaren terug, toen landbouwer Ma- rinus Moerland zijn vrouw gelegenheid bood mede de kost te verdienen in een kruidenierszaak-anex slijterij, later voortgezet door zoon Gommert Moer land. Die breidde aangrenzend vleugels uit en het oude detailhandelsperceel werd dameskapsalon. Sinds vorige week woensdag werd het boetiek Inema. Een weliswaar niet grote, maar sfeervol in gerichte ruimte met een keur van de wat betere damesjapon, enz. Een verruiming van het plaatselijk voorzieningspakket, dat de afneemsters meer aan eigen om geving kan binden. De jeugdige onderneemsters zetten het beste beentje voor en kregen vorige week woensdag heel wat gelukwensen (en bloemen) in ontvangst te nemen. Met daaropvolgende daigen drukke pu blieke belangstelling. De gezusters Moerland hopen er wat van te kunnen maken. Het kan nog zoveel beter in het verkeer. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de verkeersdiscipline de laatste jaren sterk is teruggelopen. Tot die conclusie kwam de voorzitter van de A Veilig Verkeer afd. Sint Annaland, de heer J.W. van Popering tijdens de algemene jaarvergadering op maandagavond bij W. Wielaard. We zijn te slordig, vond de voorzitter en daardoor worden vele goedwillende burgers tot verkeers slachtoffers gebombardeerd, waaronder vooral veel jeugdige deelnemertjes. Verkeersfouten, al dan niet opzettelijk gepleegd hebben vaak afschuwelijke gevolgen en dompelen mede-burgers in een poel van leed. Het verkeer brengt risico's mee, maar niet noodzakelijk in die mate dat een verkeersfout moet worden afgestraft met blijvende invali diteit of nog erger dodelijke afloop. In de toekomst niet alleen maar ver keersregels leren, maar verkeersinzicht bijbrengen en zoveel zelfkennis dat een duidelijke positief verkeersgedrag wordt gewaarborgd. Wie meermalen over de grenzen komt, ervaart dat in een aantal Europese lan den intensief toezicht wordt uitgeoefend en dat is helaas de enig bruikbare me thode om de regels goed in acht te ne men. Ook deze afdeling wil haar aktivi teiten nog meer richten op de jeugd en op degene die het rijbewijs slechts kort bezitten. Dat immers is het verkeer van de toekomst. Overigens geldt voor iedereen: bewijs je rijbewijs, zo besloot de heer van Popering zijn inleiding op deze jaarvergadering. De campagne van Veilig Verkeer Ne derland: bewijs je rijbewijs wordt met name nog eens herhaald voor de jonge automobilist. Het blijkt immers dat onervarenheid en zeker overmoed tel kens weer veel dodelijke ongelukken onder jongeren veroorzaakt. Uit het jaarverslag van secretaris G. Hage bleek voorts dat deze afdeling 136 leden telt, waarvan er overigens maar 11 ter vergadering waren gekomen, hoe een verkeerscursus op de scholen was geor ganiseerd door de heren C.J. van Oost, A. van Iwaarden en wachtmeester Arends met voorts grote medewerking van onderwijzers. De verkeersquiz tussen bedrijven ging ditmaal niet door, nu het belangrijke jurylid Harmen van Vliet naar elders vertrok. Er was tijdens de braderie een informatiewagen, waarvan druk werd geprofiteerd en dat voor herhaling vat baar is. Aktiviteiten zijn er ook van de plaatse lijke politieambtenaren, die onder meer een codecursus verzorgden met 23 deel nemers, waarvan er 22 slaagden en 4 zelfs met lof. Getracht wordt deze cursus ook dit jaar van de grond te krijgen. Financieel kwam men net rond in 1980, zo liet penningmeester van Oost weten, want er waren 1622,18 ontvangsten en 1532,87 uitgaven, dus een batig saldo van 36,36. Het totale financiële bezit bedraagt 2704,58. In het bestuur werd secretaris G. Hage herkozen, terwijl het statutair aftredend lid van de financiële commissie is IZ. Vroegop werd vervan gen door adr. A. Fase. Op 9 april is er op beide scholen weer wat men kan noemen verkeersexamen. Terwijl de Hilversumse afdeling haar 50-jarig bestaan gaat vieren, is de Sint Annalandse afdeling toe aan het 25 jarig bestaan. Bij de rondvraag bleken parkeerproble men op Molendijk en Hoenderweg niet gering te zijn. Een groot deel daarvan zou meteen zijn opgelost als ieder bereid was aan dezelfde kant te parkeren en niet de een links, de ander rechts. Hoe krijg je dat er door zonder borden? Ook andere knelpunten kwamen hierbij nog aan bod, terwijl op verzoek van de ver gadering toch zal worden uitgezien naar het organiseren van weer een bedrijfs- verkeersquiz. Gedeelte nieuwe is binnen o.a. klompen, schoenen en slippers, zowel dames als heren. Spuistraat 1 (naast Mikro) Sint Annaland T? vertentie Fotoclub kreeg nieuwe voorzitter en penningmeester. Elke 3e maandag van de maand komt de fotoclub 'Sint Annaland' samen in de bar 'e l'Esperance', maar maandag 15 februari was het jaarvergadering. Voor zitter Bram Goedegebuure stond niet alleen voor het openingswoord, maar omdat secretaris Ad den Engelsman was verhinderd, moest hij ook de notulen lezen. Het financieel verslag van pen ningmeester Ad Kusee was iets zonniger dan voorgaande jaren. De oorzaak was deelname en braderie en een goed bezochte fototentoonstel ling. Bovendien waren de uitgaven tot een minimum beperkt, zodat er nu 800,— in kas is. Bij de bestuursverkiezingen bleken voorzitter Bram Goedegebuure en pen ningmeester Ad Kuzee zich vanwege andere drukte niet herkiesbaar te stel len. Uiteindelijk kon als voorzitter wor den benoemd Paul Westerman en als penningmeester Piet Fase. Secretaris Ad Den Engelsman werd herkozen. In de kascommissie kwamen Jan Walhout en Piet Stols. Getracht zal worden de nieu we leden betere technische begeleiding te geven. De bedoeling is om ook dit jaat mee te doen aan de braderie en rond de Kerstdagen een fototentoonstelling te organiseren. Duidelijk werd, dat men hierbij de financiële steun van de be heerscommissie niet kan ontberen. De nijpende vraag was of die commissie dit jaar de gehele begroting wil bestemmen voor ae 100 jarige muziekvereniging, zoals voorgesteld door de commissie fi nanciën van de gemeente Tholen, dan wel dat er ook nog iets overschiet voor de fototentoonstelling. Vergadering weegbrug In café M. Smits vergaderde dinsdag de weegbrugvereniging 'Stavenisse' voor zitter M. A. Stouten opende omstreeks half elf de vergadering en moest consta teren, dat alleen het bestuur voltallig was. Hij vond het spijtig dat geen der leden belangstelling toonde voor het wel en wee der vereniging. Hoewel niet druk gebruik gemaakt van de weegbrug, was er toch nog een klein batig saldo. Door de leden was in 1980 gewogen 1.128.521 kg en door niet-leden 352.107 kg. Gerst en tarwe hadden het grootste aandeel, verder erwten, haver, hooi, stro, witlof, veevoeder, spinaziezaad, ijzer oudt, pa pier, hou 4 varkens en 1 boot. Het aftredende bestuurslid M. A. Stou ten werd herbenoemd en blijft voorzit ter. Gezien het weinig gebruik van de weegbrug en de ouderdom zal het niet zijn uitgesloten dat bij de dit jaar te ver wachten ijking de weegbrug wordt af gekeurd. Dan wordt vermoedelijk een algemene ledenvergadering uitgeschre ven, waar opheffing aan de orde zal ko men. In het licht van het huidige weinige ge bruik zou herijk een te grote uitgave kunnen zijn. Uit het jaarverslag was gebleken dat er de laatste 3 jaar een ongeveer gelijk aantal kilo's wordt gewogen, nl. 1.480.628 Oud papier Voor de sportclub Stavenisse werd 2595 kg oud papier ingezameld. Vergadering Kolenbond De Coöperatieve Brandstoffenvereni- ging 'Algemeen Belang' hield vorige week dinsdag een algemene ledenver gadering. De Kolenbond heeft op het ogenblik 27 leden waarvan er op de vergadering 14 aanwezig waren. Het aantal leden neemt nog steeds af, maar met het oog op een betere 'kolentoe- komst' zal de vereniging haar levens vatbaarheid behouden. Naast dit on derwerp werden de notulen, het jaar verslag en de begroting goedgekeurd. Subsidie voor 'Op eigen benen' De volksdansvereniging van de vrou wenbond NVV, 'Op eigen benen', krijgt de gevraagde subsidie van 760,toege wezen. "De opzet bij deze dansgroep heeft weinig raakpunten met de volks dansvereniging", aldus voorzitter J.Ver- Vervolg op pag. 11 zondag 1 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur eerw.hr. J. Kot 18.30 uur ds. J. Blom, Ridderkerk GEREF.KERK 10.00 uur ds. C.M. v.d. Loo, Sliedrecht 17.00 uur dhr. T. Walhout, Breda CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur ds. H.v. Leeuwen, Driebergen GEREF.GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant (bidstond voor gewas en arbeid en H.D.) R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th.v.d. Heijden GEREF.KERK 10.00 uur ds. A. van Gaaien, Bergen op Zoom 15.00 uur dhr. J. Dalebout, Zevenber gen. CHR.GEREF.KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. s SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. J. van Vliet, Vee- nendaal di. 3 mrt: 19.30 uur ds. M.D. Geuze Bij bellezing GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Gorissen OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur dhr. M.J. Rouw, Ouwerkerk 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE, 10.00 uur ds. H.K. van Wingerden sr. Gorinchem 18.00uurds.Tj.de Jong GEREF.KERK M)ü„ y 10.00 uur dhr. T. Walhout, Breda 14 JO uur ds. C.M.v.d. Loo, Sliedrecht GEREF.GEMEENTE 10.00,1430 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. D. Scheepmaker, Dinte- loord 14.30 uur ds. A.B. Cysouw (H.D.) GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10.00 uur ds. A. Vreugdenhil, Rotter dam 16.30 uur kand. Daelebout, Zevenber gen. ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 St. Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger, St-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. Steketee, tel. 01667-476 GESLACHTSZIEKTEN Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-12 uur, tel. 01100-15892, toestel 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de Week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 27 febr. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en Buro Levens- en Gezinsvragen ADVIESBUR. GEHANDICAPTEN Iedere 3de dinsdag van de maand F. Jelderda, 't Keeten 10, St. Philipsland, tel. 01677-533 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc.nood 01180 - 15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9 - 12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184 - 69191 HOOGWATERSTANDEN 27 febr. t/m 5 mrt. vrijdag 27 8.38 -21.12 zaterdag 28 9.38-22.17 zondag 1 10 54 - 23.39 maandag 2 12.21- 0.04 dinsdag 3 1.04-13.43 woensdag 4 2.21 - 14.45 donderdag 5 3.11 - 15.29 vrijdag 27 februari Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2