Werkgelegenheid en kabel t.v. in SGP-vergadering TAN KS LAG LL L—i a BOUMAN POTTER Verborgen talent boven water op hobby tentoonstelling St. Annaland Flipland kapt met welzijnsplanning "MODEHUIS SUZETTE" Content met dijkversterking HAN SCHOT Donderdag 26 februari 1981 37e Jaargang no. 16 Nog dit jaar voorbereidingen voor raadsverkiezing 1982 C.N.C. Schippers zoekt olie in Zeeland SUCCES EN NU ZEELAND BEL NU VOOR EEN AFSPRAAK WON INGI N RICHT 1 r --- - i - NG if3' Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Voorbereidingen raadsverkiezing Werkgelegenheid Kleinschalig gewaardeerd De Jageritijdig stoppen als het boven je hoofd groeit Rechtspositie Mode presentaties van: BLAUWSTRAATee Zware opzet Wat is 't nut? Specialisatie Lid"\fereniging Goud-en Zilveremeden Postabonnees Rij prijsbewust! SUPERBENZINE 6 CT. KORTING per liter Een taxi nodig? Papierwinkel f i> 6 i Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Artnaland Telefoon 01665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen 'en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 14,50 per halfjaar, per jaar 28,00, per post 35,50 per jaar, losse nummers 0,75. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 6,50 contant inclusief btw. Op rekening 7,50. Hoofdredacteur G. Heijboer. Dat content klinkt toch weer iets anders dan tevreden. Het zit wat tussen die te vredenheid en blijheid in. Daarom von den we dat content beter als het gaat om een oordeel over de dijkversterkingen. Dat oordeel mag gesteld, nu de stuur groep dijkversterkingen Oosterschelde donderdag 5 maart officieel zal worden opgeheven. De krant en dat wil zeggen de redactie ervaart geen plezier omdat ze kritisch moet zijn. Alleen de nood zaak daarvan kan aanwezig zijn. Heel wat plezieriger is het evenwel om van goede uitkomsten te getuigen en die te onderstrepen. Voor ons is het resultaat van de dijkversterkingen een goede uit komst. We zouden er een kleine 28 jaar geleden, dat was dus na februari 1953 enorm blij mee zijn geweest. Na een zo lange onveilige periode langs de boor den van de Oosterschelde willen we lie ver niet verder gaan dan het er content mee zijn. Immers, terecht stelde deze week de Thoolse dijkgraaf tijdens een districts vergadering, dat men maar nooit moet zeggen dat er nooit meer iets kan ge beuren. Natuurelementen heeft men ook met hoge dijke niet in de hand. Als men weet dat men naast een 40 meter diep ravijn leeft en deze week werd in die waterschapsvergadering toch ges proken van een diepte van 40 meter in de omgeving Gorishoek, dan zou mein- geen hoogtevrees hebben, als hij het kon zien, zoals mening wintersporter dat thans wëer ziet in bijvoorbeeld de Tiro- ler bergen. Ongetwijfeld zou met te meer aandrang bij de rijksoverheid worden bepleit dat verdere deltawerken niet vertraagd mo gen worden. Toch blijft het feit, dat in betrekkelijk korte tijd de veiligheid aan de Ooster- scheldeboorden is verbeterd door die dijkversterkingen. Een feit ook dat er in dat opzicht een naar onze verbeelding uitstekende co: /ördinatie is geweest tussen met name waterschappen, tech nici, uitvoerders. Een zodanige coördi natie, dat ondanks talrijke problemen de toch wat nauwe termijn van oplevering werd gehaald. In dat geheel van nog wat hoger en nog wat sterker, nog wat veiliger en nog wat efficiënter hebben de waterschapsbes tuurders, hebben vooral dijkgraven, heeft de komende week te ontbinden stuurgroep dijkversterkingen Ooster schelde een niet onbelangrijke positieve rol gespeeld. Het dit wat gerichte schouderklopje mag best een breder basis krijgen tot zelfs degene die alleen maar een schop han teerde. Onze regio mag content zijn met de dijkversterking. In het verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente te Scherpenisse hield de gemeen telijke kiesvereniging Tholen van de SGP haar jaarüergadering onder leiding van de heer L.J. Koopman. Naast de huishoudelijke zaken domineerde de gemeentelijke politiek, waarbij twee onderwerpen werden benadrukt door de raadsleden Th. Aar- noudse en M. Dijke, namelijk werkgelegenheid en kabeltelevisie Voor wat het eerste betreft meende de fractievoorzitter dat de tijdsomstandigheden (sterk toenemende werkloosheid) wel eens een minder kritische benadering zou moeten opleveren ten aanzien van vestiging van bedrijven, als er nog gegadigden zijn. Voor wat het tweede onderwerp betreft gaf de heer Dijke een uiteenzetting over de oorzaak die het ge meentebestuur tot kabel t.v. deed besluiten en het meerderheidsstandpunt in dat opzicht van zijn fractie. Voorzitter Koopman vulde aan, waarom hij wel voorstemmer was geweest in tegenstelling met zijn collega's fractieleden: verdwijning van t.v. masten en vooral de niet verplichte aansluiting. Dat kwam bij hem sterker over dan de negatieve kant, zonder ooit voorstander te zijn van televisie. Er was met een 50 mensen een vrij goede opkomst in Scherpenisse, ook al telt de ze kiesvereniging 305 leden, wat ook na vertrek en overlijden nog 4 meer is dan vorig jaar. De bijeenkomst was geopend met het zingen van ps. 89:13, het lezen van Lukas 19:28 - 44 en gebed door de voorzitter. Daarna ging de heer Koop man dieper in op het gelezen Schriftge deelte en putte daaruit voorts een situa- tieschets van de huidige geestelijke en maatschappelijk situatie in de wereld en met name in eigen land. In dat opzicht moest zijn openingswoord nog somber der zijn dan vorig jaar voor zowel wat geestelijk verval betreft als economische achteruitgang. Hij hekelde hel staken en het kraken en het niet meer willen bui- gen voor het Woord Gods. Terwijl het laatste regeringsjaar van dit kabinet al bijzonder weinig meer voorstelde door de geweldige besluiteloosheid. Dit werd later nog eens benadrukt in het jaarver slag van secretaris A. Aarnoudse, die voorts een aantal data noemde van ko mende SGP bijeenkomst zowel op Tho len als daarbuiten. Daaronder is op 4 maart zowel in Scherpenisse een spreker van elders terwijl ds. Budding van Scherpenisse op die datum een tijdrede zal uitspreken voor de kiesvereniging Oud-Vossem^er. Op 7 maart houdt het jongerencontact Zeeland ...i, discussie middag in Goes met onderwerpen als kernwapens en kernenergie. Penning meester C.A. Rijnberg uit Tholen kon in zijn financieel verslag een goed saldo melden omdat 1980 ook geen bijzondere (verkiezings) aktiviteiten en dus ook kosten vergde. Daardoor waren er maar 601,60 uitgaven tegenover 1613,47 ontvangsten inclusief vorig saldo, wat de middelen op 1011,87 bracht. In zijn jaarverslag memoreerde de se cretaris eveneens de ontevredenheid in Het tankcleaningbedrijf Schippers uit Veldhoven kwam op het lumineuze idee om bij diegenen die enige jaren geleden hun verwarmingsinstallatie ombouwde van olie naar gas, aan te bieden, de restanten olie uit de tank te halen. De olie, zo bedacht de Brabantse firma, staat al jaren in de tank en iedereen weet dat een voorraadvat dat niet meer wordt gebruikt, eerder kans heeft om vanwege verrotting lek te raken, dan een tank die nog volop in productie is. Nu is het leuke van deze door de het ministerie van Milieu en Volksgezondheid toegejuichde actie, dat de mensen die hun tank leeg laten pompen er nog een beloning voor krijgen ook. Als u zich dus de laatste tijd wat zorgen begon te maken over de rest in uw olietank, dan mag u nu gerust het spreekwoord toepassen: ALS DE NOOD HET HOOGST IS, IS DE REDDING NABIJ. Met de operatie, die de passende naam TANKSLAG kreeg, heeft de firma Schippers volop succes. In Brabant en Limburg liep het storm en de elf personeelsleden en zes, tankwagens konden met veel moeite het enorme aantal aanvragen bijbenen. Ook de diverse gemeentes waar de Schippers-mannen aan de slag gingen hadden niets dan lof over de wijze waarop 'een toekomstig probleem' werd opgelost. Het blad 'Dichterbij', het voorlichtingsorgaan van de gemeente Eindhoven bijvoorbeeld, schreef van een 'Tankslag succes'. Het januari nummer vermeldt dat er al meer dan 100.000 liter olie is opgepompt en dat er zich sinds het begin van de actie al ruim 300 meldingen van oude olietanks zijn binnengekomen. Vanaf vandaag ontgint Schippers ook olie uit de tanks die staan opgeborgen in de Zeeuwse kelders of onder de grond. Aan U is het om de afctie TANK SLAG in Zeeland te laten slagen. Tankcleaningsbedrijf Schippers sloeg elders de spijker op zijn kop. Laten we ook in Zeeland doeltreffend meehelpen om ons milieu in de toekomst te vrijwaren van lekkende ondergrondse tanks. Schippers komt overigens ook als u helemaal niet weet wat er in de tank zit. 04905-2218 bgg 1205. P.S. Ook Két adres voor alle soorten afgewerkte olie. Advertentie IM de wereld, de slechte economische si tuatie en de eindeloze politieke debatten in de Tweede Kamer, waarbij het ner gens meer tot een snelle besluitvorming komt. Vergeten wordt, dat wie in eigen tuintje wiedt, het onkruid bij zijn buur man niet ziet. In ons land is het tegen deel het geval, daar ziet men het eigen onkruid niet en wil men alleen maar ze- demeesteren over wat andere landen in hun ogen dan verkeerd doen. De rege ring bracht er het laatste jaar helemaal niets van terecht, vond secretaris Aar noudse, diê in eigen kring vervolgens wel de aktiviteiten prees van de kiesve reniging Stavenisse met vorig jaar een ledenwinst van 8 leden en in 1981 alweer 6 plus. De commissie die de raadsleden bijstaat en de fractievergadering voor een raadsvergadering bijwoont, blijkt in een behoefte te voorzien. Met name de CNC problematiek is uitgespit, zo ver zekerde de heer Aarnoudse, die liet we ten, dat het bestuur van de kiesvereni ging tevreden is over het fraatiebeleid in de raad. Men was blij de volle mede werking te kunnen verlenen aan de stichting van een chr. school te Stave nisse. De secretaris vond het begrijpelijk dat WD en PvdA politiek tegenstan ders zijn van de SGP, maar dat ook het CDA, die dan het evangelie hoog in het vaandel zegt te schrijven, de SGRitr principiële zaken alleen laat staan, was voor de secretaris van de kiesvereniging een onbegrijpelijke zaak. Overigens vond hij het even onbegrijpelijk, dat er in de PvdA-fractie, die zich zo laat voorstaan op een streven naar werkge- legenheidsverbetering en veel kiezers heeft onder werknemers, nog leden wa ren die tegen de CNC vestiging stemden. Hoe ze dat tegenover hun kiezers moe ten verantwoorden was de heer A.Aar- noudse een raadsel. De secretaris wees er vervolgens op, dat er in mei Tweede Kamerverkiezingen zijn, waarmee in zoverre de plaatselijke kiesvereniging weinig bemoeienis heeft dat de propaganda vanuit de 1 ndelijké vereniging wordt geleid. Wel zal ieder in zijn omgeving het beginsel dienen uit te dragen. Daarentegen moeten dit jaar wel voorbereidingen worden getroffen voor de raadsverkiezingen in het voor jaar van 1982. Het bestuur wil in dat opzicht een zelfde procedure volgens als 4 jaar geleden. Voor 20 oktober van dit jaar dient iedere plaatselijke kiesvereni gingen tenminste 5 en te. h ogste'7 na men in van mogelijk geschikte kandida ten. Die worden door het bestuur ge bundeld tot een advieslijst. Die advieslijst gaat weer terug naar de plaatselijke kiesverenigingen, welke dan hun mening over de kandidatenvolgor- de gaan bepalen. Is dat gegeven binnen van de 7 kiesverenigingen dan komt het gemeentelijk kiesverenigingsbestuur tot een kandidatenlijst aan de hand van de meningen, c.q. opdrachten van de 7 plus een puntenstelsel. Daarmee is dan de groslijst een feit. Die wordt dan nog eens besproken op een jaarvergadering welke voor 15 februari wordt gehouden. Zo blijkt ook de SGP niet tekort te doen aan democratische inspraak van onderaf. Dat was na de pauze het onderwerp van de fractievoorzitter Th. Aarnoudse. Hij deelde al meteen mee, dat het hem hierbij vooral om een zakelijke benade ring zou gaan, al kan best worden ges teld, dat de grote werkloosheid een oor deel Gods is en dat de weg terug alleen mogelijk is via het teruggaan naar de geboden Gods. Werkgelegenheidsge- brek betekent werkloosheid, zo stelde spreker vervolgens, nadat iedereen in den lande een periode van oordeel was en misschien nog wel is, dat het niet op kon. Gods hulp was en is er niet meer bij nodig, maar dan worden we wel terug gezet, zo meende de heer Aarnoudse. Niet maar een deel van ons land, maar geheel Nederland is in dat opzicht pro- bleemgeoiea geworden. Al heeft dan Tholen niet het meest ongunstige wer- klozencijfer, sinds oktober stijgt het toch ook onrustbarend. Dat is vooral erg voor hen die het niet willen krijgen, maar er voor willen werken. Elke werkloze is nog geen werkzoekende. Bedroevend, dat er zijn die bewust kiezen voor de WW-uit- kering, omdat die immers ook goed in de kost voorziet. Daar moet dan echter wel degene voor opdraaien, die overi gens gelukkig nog werk heeft. De heer Aarnoudse erkende volmondig, dat het ook voor een regering een moeilijke zaak is het kaf van het koren te scheiden. Hij betreurde het dat bij "inlevering" ook op het gebied van werklozenuitke- ring de goeden het met de kwaden moeten bekopen. Tegenover een sa menleving is men immers verplicht werk aan te nemen als dat er is. Terugkerend tot eigen regio stelde de heer Aarnoudse' dat er op Tholen in het algemeen wat kleinschalige industriële bedrijven zijn, overigens als werkgele genheid niet minder gewaardeerd. Wil men werkgelegenheid bevorderen, dan moet men wel allereerst zorgen voor ruimte van eventueel te vestigen bedrij ven. Daarom was het van het gemeen- Vervolg op pag. 7 De door de beheerscommissie van het Dorpshuis Sint Annaland georganiseer de eilandelijke hobby-tentoonstelling werd een eclatant succes. Niet alleen maar vanwege het hoge bezoekersgetal in de betrekkelijk weinige uren, dat er toegangsmogelijkheid was, maar vooral door de verrassend gevarieerde kunst zinnige inzendingen. Wat een tot dusver versluierde creativiteit. Er blijken meer ongenoemde dan genoemde artiesten te zijn. Elders in dit nummer een meer uit gebreid verslag. "Het is een kwestie van goed bestuur om tijdig te stoppen als het boven je hoofd groeit". CD A-raadslid J. de Jager zei dat 19 fehruari in de gemeenteraad van SintP- hilipsland, die met 5 tegen 2 stemmen besloot, het dienstverband met welzijnswerker G.Groenleer niet voort te zetten. Gezien de hoge kosten en het geringe nut voelde de raadsmeerderheid er niets voor om mee te doen aan de gemeenschappelijke regeling 'Intergemeentelijke ambtelijke adviesdienst welzijnszaken Schouwen-Duiveland en SintPhilipsland'. De wethouders A.Kosten en L.Walpot, vochten tegen de bierkaai, temeer daar ze zelf ook weinig enthousiast waren. Ze hielden echter toch vdst aan hun voor stel gezien de ambtelijke adviezen, dat de Fliplandse ambtenaren niet in staat waren om het omvangrijke, gespeciali seerde welzijnswerk naast hun normale taken te verrichten.'Bij de eerste discus sieronde lieten de drie fracties echter al wetep, grote bezwaren te hebben tegen aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling. Toch duurde "het heel lang, voordat de stemming de uitslag bracht. De vergadering werd zo'n half uur ge schorst, waarbij op een gegeven moment alleen de belangstellenden op de pu blieke tribune nog in de raadszaal wa ren. Na eerst apart beraad van de wet houders, volgde er fractie-overleg, waarna er een soort besloten vergade ring van de voltallige raad plaatsvond. Na de hervatting /volgden er alleen stemverklaringen waarna op verzoek van wethouder Kosten hoofdelijk ges temd werd. Hij bleek met wethouder Walpot de enige voorstander te zijn. De Jager, L. den Engelsman(SGP), P.van Hekken(SGP), A.P.Kornaat(PVAB) en C.den Braber(PVAB). Het beleid van de rijksoverheid is erop gericht om het welzijnswerk te decen traliseren. Verenigingen, zoals bijvoor beeld de peuterspeelzalen, die voorheen hun subsidie van het rijk kregen, ont vangen dat in de nieuwe situatie van de gemeente. Daarvoor moet echter een welzijnsplanning van vier jaar gedaan worden. St.Philipsland had daarvoor samen met de Schouwse gemeenten dhr.G.Groenleer aangetrokken, die met dit werk zijn vervangende dienstplicht deed. Per half maart zwaait 'soldaat' Deze worden gehouden op woensdag 11 maart a.s. vanaf 15 uur t/m 23 uur in de showruimte en winkel. Tussentijds kunt u dan vrij in en uitlopen en de nieuwste mode voor het komende voorjaar en zomer bekijken. Uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. Maak tijdig een afspraak. 64792 STEENBERGEN Advertentie IM Groenleer af. B en W wezen er in hun raadsvoorstel op, dat het welzijnsterrein veel werk met zich meebrengt. Op de secretarie - en dat geldt ook voor de andere gemeenten - is hiervoor geen ruimte. Voortzetting van het dienstverband van Groenleer zou tot gevolg hebben, dat een ingewerkte en met de regio bekende functionaris Flip land ter beschikking zou staan. Hiervoor is het echter nodig, dat een regeling ge troffen wordt, waardoor de rechtspositie van de te benoemen functionaris wordt gewaarborgd. Als eerste spreker wees De Jager erop, altijd al veel moeite met deze welzijns planning gehad te hebben. "Eén derde van de totale subsidie is nodig voor planning en dat is nogal wat. De opzet is veel te zwaar, want in een kleine ge meente hebben we niet zo'n welzijns- plan nodig. We moeten de verenigingen die nu subsidie krijgen, alleen door schuiven. Ga door op de oude voet, want als je met de nieuwe regeling begint, heb je binnen zeer korte tijd een tweede beroepskracht nodig en dat kost Flip land 7 8000 gulden. Wij zijn een an^ dersoortige gemeente dan die op Schouwen, dus heb je veel afwijkende regelingen en dan kost het al gauw 9000 gulden. Het is niet zinnig om aan te sluiten, want als je de gemeenschappe lijke regeling bekijkt, dan kun je be hoorlijke vraagtekens zetten. Als je wilt uittreden, dan ruikt 't naar de situatie zoals destijds met de sociale werkplaats Zuidhoek te Zierikzee:veel geld kosten. Daarom heb ik zeer grote twijfels over deze zaak", aldus De Jager. "U had in het college moeten zitten, dan was het een meerderheidsvoorstel ge worden, want persoonlijk had ik er ook erg veel moeite mee", zei waarnemend- burgemeester Walpot. Raadslid Kornaat was evenmin enthou siast. "Je zit hier voor vijf jaar aan vast en daarna is het leed niet meer te over zien. Wat heeft de welzijnsplanning van dhr.Groenleer nu voor nut gehad voor de bevolking? Dit snijdt geen hout voor onze gemeente. Het scheppen van een arbeidsplaats werkt een beetje discrimi nerend ten opzichte van onze eigen ambtenaren, die zeer zeker wel een ei gen welzijnsplan kunnen maken", zei het PVAB-raadslid. Den Engelsman zei nog steeds geen ho ge hoed op te hebben van de welzijns planning. "Een uniforme subsidierege ling met Schouwen geeft onoverkome lijke bezwaren, want die gemeenten staan anders tegenover zondagsport dan wij. Het zal botsen en dan krijg je min derheidsstandpunten en rumoerige ver gaderingen over principes en het alge meen welzijn. Dat geeft op de eigen ge meentesecretarie veel extra werk, dat het voordeel van het gemeenschappelijk werken teniet kan doen. Het zal ook steeds meer geld kosten, dus dubbele ellende.Bij afwijzing van subsidies krijg je AROB-beroepen met grote moeilijk heden en veel werk", aldus Den Engels man. Hij meende, dat je om dringende redenen uit de gemeenschappelijke re geling moest kunnen treden, zonder al teveel financiële consequenties. "Gezien alle tegens en de geringe animo zie ik echter niet veel nut in toetreding", zei de SGP-fractievoorzitter. De wethouder van welzijnszaken, A.Kosten, stond voor een moeilijke op gave na de kritiek van de drie fracties, maar hij zei zelf ook zeer zeker niet zo voor de gemeenschappelijke regeling te zijn. "Dit is echter de minst kwade op lossing, want het welzijnswerk vereist verschrikkelijk veel specialisatie. Als er een AROB-beroep komt tegen een af wijzende subsidie-beslissing van b en w, dan is de kennis daarvoor op het eigen gemeentehuis niet aanwezig. In nauw overleg met de secretaris en de ambte- Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Content met dijkversterking 0 Zorg om Oosterscheldewerken 0 Sint Philipsland kapt met wel zijnsplanning SGP over werkgelegenheid en kabel t.v. Nieuwe speelveldjes in Tholen n Poortvliet 0 Betrapt op illegale mosselhandel 0 Hobby tentoonstelling toonde gouden handen Trouwe Rode Kruisleden gehul digd. 0 Andre Ridderhof vijftig jaar mu zikant. 0 Komt er een avondcollege op Tholen? 0 Brand in Sint Philipslands kip penhok Ook in Sint Philipsland glasbak ken 0 Een lawine van plaatselijk nieuws, stemmen van lezers en andere in formatie 0 U krijgt vandaag of morgen de Stedenspelkrant 0 Smerdiek 2 met penalty zwaar gestraft in Yerseke GEFLUISTERDE WOORDEN REIKEN VAAK VERDER DAN DIE LUID GESPROKEN WERDEN Dit nummer bestaat uit 14 pagi na's die hun abonnement 1981 nog niet be taald hebben, worden verzocht dat voor 1 maart a.s. per bank of giro in orde te maken. in onze werkplaats verversen wij die tqgen kostprijs. Bel 01666-2159 Sint Maartensdijk Advertentie IM Adri C Broekhuis een begrip voor kwaliteit en service 1 ™?!dvërtëntiH!M naren heb ik daarom voor aansluiting bij Schouwen gekozen. Je kunt dit werk er niet bijdoen, want het is een hoofd taak. Het welzijnswerk wordt door het rijk afgeschoven naar de gemeenten, maar als je nu nee zegt tegen de ge meenschappelijke regeling, kun je niet wegkruipen als het vastloopt en alsnog een instantie in de arm nemen. Dat moet je als bestuurder teyoren voorzien. Voor de beroepskracht is deze gemeenschap pelijke regeling - de lichtste die er is, overigens - nodig. Niet één gemeente is bereid gevonden om Groenleer zelf in dienst te nemen, evenmin als de inter gemeentelijke sociale dienst of de fede ratie maatschappelijke dienstverlening. Op de secretarie zijn er echter geen mo gelijkheden om het zelf te doen", aldus wethouder Kosten. Wethouder Walpot wees erop, dat het in feite om subsidies voor verenigingen ging. "Daarvoor is een hele papierwin kel en een enorme administratie nodig. De gemeente is niet verplicht om een brede welzijnsplanning te verrichten, maar het heeft wel z'n voordelen. We kunnen echter met een lijst van te sub sidiëren verenigingen volstaan. Ons ambtenarenapparaat is erg goed en ca pabel om veel werk te verzetten, maar 't gaat ten koste van andere nuttige zaken als we het welzijnswerk zelf doen. Daarom vraagt dit om een oplossing. Het gaat om een intergemeentelijke ambtelijke adviesdienst en niet om een bindende zaak. Het Kanaalschap de Eendracht meegemaakt hebbende, zijn we echter erg huiverig van gemeen schappelijke regelingen. We zijn wel een grote fuik binnengegaan, maar afhaken nu betekent een halt, een hiaat, wat op dit moment niet kan. Een gemeen schappelijke subsidieregeling is be zwaarlijk, maar verschillen geven weer moeilijkheden bij de dienst. Het eigen ambtenarenapparaat zal dan extra werk Vervolg op pag. 7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 1