V.V.D. verwijt goedkoop optreden Zuinig blijft zinnig VAN HEREL DE KOK Vakantie in Zeeland Samenvoeging Axeler Ambacht en De verenigde Braakmanpolders ZEEUWSE STATEN 30 januari IN BEROEP COMMISSIES Onderwijs Donderdag 29 januari 1981 RROVINCIALEI INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 Gedeputeerde staten hebben provinciale staten voorgesteld de waterschappen Axeler Ambacht en De verenigde Braakmanpolders op te heffen en daarvoor in de plaats een nieuw waterschap op te rich ten onder de naam "De drie ambachten". Begrenzing Bestuur Geschot Tussen Axeler Ambacht en De verenigde Braakmanpolders bestaat een verschil van 12,— per hectare in het geschot. Om tot één tarief in De drie ambachten te komen moet een toegroeiingsregeling gemaakt worden. Er kon geen overeenstemming bereikt worden over de hoogte van het toegroeiingsbedrag per jaar. Axeler Ambacht was voor ƒ2,— per hectare per jaar en de Braakmanpolders voor 4,— Als tussenoplossing bieden gs aan de staten aan te kiezen voor ƒ3,per hecta re per jaar. Voor de zuiveringsheffing is geen regeling gemaakt: de bedragen verschillen onder ling niet veel 40,— per vervuilingseenheid in Axeler Ambacht en 44,— bij de Braakmanpolders). Bovendien is de overdracht van de AWL aan Axeler Am bacht pas feitelijk gebeurd. Zetel Tijdstip Het was de bedoeling, dat de twee waterschappen per 1 ja nuari 1981 zouden fuseren. De voorbereidingen vroegen echter meer tijd en dus werd die datum niet gehaald. Gs en de twee waterschappen vin den, dat de zaak zo spoedig mogelijk haar beslag moet krijgen, maar een datum wordt in het statenvoorstel niet ge noemd. Aan gedeputeerde staten wordt in het ontwerp besluit de datumbepaling overgelaten. "De drie ambachten" Van Damme: fricties zonder eigen wethouder op Tholen Fractievoorzitter M. van Damme en raadslid J.L. van Gorsel hebben hebben vrijdagavond tijdens de jaarvergadering van de V.V.D. in Hof van Holland te Tholen fikse kritiek uitgeoefend op de houding van de P.v.d.A.-fractie in de Thoolse gemeente raad. "Een aantal leden streeft gewoon goedkope successen na, dikt verzet aan en geeft onvoldoende steun aan de eigen wet houder", aldus Van Damme, die aan de andere kant fricties signaleerde omdat de liberalen zelf niet over een wethouder in het Thoolse college beschikken. Foutieve toer Kabel t.v. Geen wethouder Welzijn Inleveren Bestuurslid VAN HEREL DE KOK kleine klusjes heeft kant-en-klaar specie ABDIJ IEUWS De samenvoeging van de twee water schappen is vooral om een zo goed mo gelijk waterkwaliteitsbeheer te krijgen in de Zeeuwsch-Vlaamse Kanaalzone maar ook omdat het waterschap De verenigde Braakmanpolders eigenlijk een te klein werkoppervlak heeft. Een ander punt is dat sinds 1 januari 1 980 de Afvalwa terleiding Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL) onderdeel is van het waterschap Axeler Ambacht. De AWL had tot die datum in de Kanaalzone de taak voor zuiver op pervlaktewater te zorgen. De overdracht betekende, dat Axeler Ambacht in het gebied van De verenigde Braakmanpol ders een zuiveringstaak ging vervullen. Tot het grondgebied van De drie am- bacfvten hoort natuurlijk wat ingebracht wordt door De verenigde Braakmanpol ders en Axeler Ambacht, maar boven dien zullen de Mosselbanken er aan toegevoegd worden. (De Mosselbanken zijn de schorren en slikken ten noorden van de Braakmanpolder, die ingepol derd zijn voor uitbreiding van het in dustrieterrein van Dow Chemical in Ter- neuzen). Het nieuwe waterschap zal bestaan uit drie districten met een op- Dervlakte van ongeveer 7700 ha elk. Het algemeen bestuur moet gevormd worden door 23 hoofdingelanden on gebouwd (46 procent), 12 hoofdinge landen gebouwd (24 procent), 10 hoofdingelanden huishoudelijke vervui lers (20 procent) en 5 hoofdingelanden ndustriële vervuilers (10 procent). Voor hWKdagelijks'bestuur is de verdeling: 4 gezworenen ongebouwd (40 procent), 3 gezworenen gebouwd (30 procent), 2 gezworenen huishoudelijke vervuilers (20 procent) en 1 gezworene industriële vervuilers (10 procent). Het water schap Axeler Ambacht voelt zich hierbij tekort gedaan ten opzichte van de Braakmanpolders. Gs wijzen er echter Waterschapshuis Axeler Ambacht "De drie ambachten" op, dat het voorstel van de bestuurlijke werkgroep - die het samengaan van de twee waterschappen heeft voorberëid - eensluidend is gedaan en dat zij er vol ledig mee instemmen. Om de samen smelting zo soepel mogelijk te laten ver lopen zal een overgangsbestuur inge steld worden, dat bestaat uit de zittende hoofdingelanden van Axeler Ambacht en De verenigde Braakmanpolders, de zittende gezworenen en een tijdelijke dijkgraaf. Na onderling beraad heeft de dijkgraaf van De verenigde Braakman polders zich bereid verklaard als tijde lijke dijkgraaf op te treden. De dijkgraaf van Axeler Ambacht wordt dan gezwo rene in het overgangsbestuur. De drie ambachten moet gehuisvest worden in Ternëuzen, vinden gs, en zij krijgen daarbij de Braakmanpolders aan hun zijde. Axeler Ambacht spreekt zijn voorkeur uit voor Axel, omdat dat goedkoper is. Gs wijzen er op, dat dit argument zeker opgaat als in Terneuzen voor nieuwbouw gekozen wordt; als een bestaand gebouw gevonden wordt, komt de kostenverhouding anders te liggen. De staten moeten de uiteinde lijke keuze maken. Daarmee zijn echter burgemeester en wethouders van Axel het niet eens; zij vinden, dat het alge meen' bestuur van het nieuwe water schap zelf moet uitmaken waar het zich gaat vestigen. Er zal een bezwaarschrift ingediend worden, nadat de Axelse ge meenteraad de inhoud daarvan heeft ingezien. De naam van het nieuwe waterschap is ontleend aan de Ambachten Boekhoute, Assenede en Axel; zij vormen samen het waterschapsgebied, Het voorstel, zoals gs dat aan de staten hebben gedaan, ligt tot en met 12 fe bruari voor iedereen ter inzage in het provinciehuis (Sint Pieterstraat 42, Middelburg), bij de griffies van de wa terschappen (Axeler Ambacht, Burcht laan 1, Axel en De verenigde Braak manpolders, Julianastraat 5, Hoek) en in de Zeeuwsch-Vlaamse gemeentehuizen. Bezwaren tegen de regeling kunnen tot uiterlijk 12 februari ingediend worden bij: Provinciale staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De indie ning moet schriftelijk gebeuren. Het ontwerp-voorstel komt aan de orde in de statencommissies voor de be stuurlijke organisatie (18 februari, 16.00 uur) en voor de waterstaat (23 februari, 15.00 uur), beide in het provinciehuis. Door het spreekrecht kunnen daar even tuele bezwaren mondeling worden toe gelicht. Provinciale staten nemen de uiteinde lijke beslissing in hun maartvergadering. Nadere aankondiging daarvan komt t.z.t. in deze rubriek. 0p de valreep wordt nog herinnerd aan de vergadering van provinciale staten op vrijdag 30 januari. Gs brengen verslag uit van hun bezoek aan de ministers Tuijnman van verkeer en waterstaat en Van der Stee van fi nanciën met als onderwerp de vaste oe ververbinding Westerschelde (VOW). De nota "Uitgangspunten voor een plan voor de bejaardenoorden in Zeeland" wordt aan de staten aangeboden met het voorstel deze voorlopig voor kennis geving aan te nemen. Vijf subsidieverzoeken moeten worden afgehandeld, waaronder die van het Zeeuwse kruis en van de stichting stoomtram Goes-Borsele. Ook zijn er twee voorstellen voor wegverbetering, beide voor wegen op de Bevelanden. Provinciale staten moeten zich uitspre ken over de wijziging van de provincie grens bij toewijzing van Goeree-Over- flakkee aan Zeeland. De statenvergadering begint 's morgens om tien uur en wordt gehouden in de statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Zoals altijd is de bijeenkomst openbaar. De Coördinatiegroep energiebesparing Zeeland kan met een gerust hart de tekst "Zuinig is zinnig" blijven gebruiken bij haar voorlichtingscampagne in alle Zeeuwse woonkernen om zuiniger om te springen met olie, aardgas en electrici- teit. De AROB-commissie uit gedeputeerde staten behandelt dinsdag 3 februari om 11.30 uur het bezwaar van de heer mr. J.(^. van der Burgt uit Goes. Hij treedt op namens aannemersbedrijf Duijnhou- wer bv in Goes. De gemeente Goes, heeft aan gs een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de verbouw van een kantoorruimte/berging aan de 's- Gravenpolderseweg 90 in Goes. Gs hebben de verklaring geweigerd en hiertegen komt de heer Van der Burgt in beroep. Op 10 februari om 11.00 uur houdt de tweede kamer uit gs zitting. Aan de orde komt het beroep op grond van de alge mene bijstandswet van een inwoonster van de gemeente Vlissingen. De AROB-commissie uit gs komt ook op 1 0 februari in het geweer en wel om 11.30 uur. De heren H. Fransen en I.A. van Royen uit respectievelijk Oudelande en Baarland maken bezwaar tegen de toestemming van gs - op planologisch en bouwkundig gebied - voor de bouw van een hulppostkantoor in Overzande. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De nv PZEM heeft namelijk besloten niet mee te doen aan een tariefsverhoging als gevolg van een verminderde ener gie-omzet. Meer het omgekeerde is het geval: hef Zeeuwse energiebedrijf doet actief mee in de Coördinatiegroep energiebespa ring Zeeland: de afdeling voorlichting van de PZEM verzorgt namelijk de cam pagne, die vorig jaar van start ging in Hoedekenskerke. De PZEM gaat in de tarieven wel de sterk verhoogde brandstofprijzen door berekenen: misschien is dat een extra stimulans het nog wat kalmer aan te doen met stoken, verlichting enz. De commissie voor onderwijs en cultuur vergadert vrijdag 6 februari om 14.00 uur. Op het moment van afsluiting van de rubriek was de agenda nog niet vastgesteld. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Het publiek heeft direct na aanvang een half uur spreekrecht. ofs se psrfcjjo ©««NSmSSS De vestiging van het compostbedrijf CNC stond centraal in de verdediging van het beleid van de VVDfractie ten opzichte van de leden. Van Gorsel noemde dat ook 'het heetste hangijzer' van het afgelopen jaar. Hij bracht naar voren, dat met de principiële toelating van CNC een 'verantwoorde beslissing' was genomen. "Drie van de vier fracties in de Thoolse raad hadden- dit onder werp ook erg goed voorbereid en er zeer goed over nagedacht. De beslissing werd ook met goede redenen gemotiveerd. Ik heb echter kritiek op de wijze waarop de P.v.d.A. de motieven belichtte om tegen te stemmen. In wezen durfdep ze geen keus te maken tussen twee stromingen het FNV aan de ene kant en Boissevain en zijn volgelingen aan de andere zijde. Dat heeft geleid tot een ietwat zwak be toog, misschien mede veroorzaakt door het plotseling ziek worden van fractie voorzitter Van Schetsen. Op planologi sche gronden hebben twee P.v.d.A.raadsleden tegengestemd, ter wijl de burgemeester duidelijk heeft verwoord, dat de raad alsnog kan tegenstemmen als er tijdens de proce dure bezwaren voor de dag komen 1 al dus Van Gorsel, die ervan overtuigd was, dat CNC aan twee keer 25 men- sen(direct en indirect) werk zou bieden. "Ik blijf toch tegen", merkte mevr.Heij- boer uit Tholen op. "We konden geen motief vinden om tegen te stemmen", liet het derde VVD- raadslid J.v.d.Heuvel weten. "Ik had ook twijfels en tot drie uur voor de raadsvergadering had ik contact met TNO en Thoolse artsen. Ik ben er echter voor honderd procent van overtuigd ge raakt dat we geen last van dat compost bedrijf hebben. Daarom ben ik gaan zwenken, temeer daar er zoveel beloften waren gedaan door b en w ten aanzien van voorwaarden e.d.", zei Van de Heuvel. "Alles is tot op de draad bekeken en het is geen visfabriek en geen Ottersum", vulde Van Damme aan. "Men stelt tegenwoordig enorme strenge eisen en moeten wij dan tegen het advies van de inspectie voor de volksgezondheid zeg- fen, we weten 't beter? Ook de P.v.d.A. on geen argumenten vinden; enkelen van die fractie zijn ook in Limburg ge weest. Het is goedkoop om in te spelen öp angst en twee P.v.d.A.-raadsleden zijn helemaal op de foute toer gegaan. Wij hebben een hele goede verhouding met het FNV en de VVD had ook oog voor de chauffeurs en monteurs die straks bij CNC kunnen gaan werken. De P.v.d.A. die tegenstemt, doet bij de ver kiezingen weer een beroep op die men sen, want zegt men, de VVD is voor rij kaards. Dan hoor je echter, de twee die tegenstemden, werken ook niet meer. Wat moetje met die opmerking?", aldus de VVD-fractievoorzitter. Ten aanzien van de discussie over de kabel t.v. in de raad zei hij"De P.v.d.A. heeft overal moeite mee tegenwoordig. Schijnbaar is het een moeilijke zaak voor de P.v.d.A. om te besturen. Men weet 'f niet en schuift het vooruit", zei Van Damme. Dhr.J.K. Elenbaas uit Poortvliet (lid commissie bedrijfsleven) noemde het 'zeer positief dat de VVD-fractie eens gezind was opgetreden en dat ook Van de Heuvel had ingezien, dat vóór stem men een juiste beslissing was. "In deze teruglopende economische situatie kun nen we gelukkig zijn met een financieel gezond bedrijf', aldus Elenbaas. Dhr.R.A.Renes uit Tholen noemde een rechtlijnig, eenduidig beleid, waarvan je weet watje eraan heht, van groot belang. Geen ondoordachte uitspraken, merkte hij op, Van Damne ging ook in op het centraal antennesyteem, de kabel t.v., waarvoor de Thoolse raad onlangs een contract met Casema aanging. "Een heet hang ijzer", zei de VVD-fractievoorzitter. "Er wordt echter ten onrechte de indruk ge wekt, dat de raad een ondoordachte be slissing heeft genomen. Het nieuwe sys teem is geboren doordat de wonings tichting Beter Wonen het niet meer zag zitten. Overigens had men in het verle den deze taak nooit aan de wonings tichting mogen toevertrouwen. Beter Wonen kwam met haar moeilijkheden bij de raad een tekort van drie ton en legio klachten. Nu wordt het systeem waterdicht, maar wel enorm duur. Het is echter de vrijheid van iedere burger om eraan mee te doen. Dat we de gebruiker van kabel t.v. laten meebetalen aan het tekort van Beter Wonen hebben we meegenomen om solidair te zijn met de woningstichting. De raad is niet zoveel te verwijten, dan moet men terecht bij beter Wonen en is de woningstichting wel democratisch genoeg? Zitten er wel voldoende huurders in het bestuur? Voor Casema was er geen dwang nodig om antennes weg te halen of aan te sluiten omdat men meende, dat de in woners uiV vrije wil zullen aansluiten", zei Van Damme. VVD-voorzitter L.A.M. Elenbaas', te vens vicevoorzitter van Beter Wonen, noemde het raadsbesluit gezien de totale problematiek 'voorlopig de beste oplos sing'. "Maar wat is niet verplicht? Een binnenantenne vind ik niet geweldig prettig. Ik ben er wel erg blij mee, dat de gemeenteraad accoord is gegaan met het voorstel, want het was geen taak voor de woningstichting. Wat het democratisch karakter betreft. Beter Wonen heeft nieuwe statuten, waarin is bepaald, dat de helft van de bestuursleden huurder moeten zijn. Verder is er een leeftijds grens gesteld, terwijl dertig mensen een kandidaat kunnen indienen. In Oud- Vossemeer is dat pas gebeurd door het FNV dat oud-raadslid A. Goudzwaard heeft voorgedragen", aldus Elenbaas. Fractievoorzitter Van Damme ging ver volgens in op het functioneren van de VVD-raadsfractie zonder wethouder in het Thoolse college van b en w. "Je draait niet zo mee als je geen wethouder hebt. Het college is een gesloten kring en in de praktijk hoor je dingen nu soms erg laat. We zijn geen derde wiel aan de wagen, maar het gebeurt vaak ondoor dacht. Men is druk bezig en vergeet soms de VVD-fractie, die toch een ge waardeerde inbreng heeft. We zitten ook niet in de oppositie, onze opstelling is constructief. De subsidie voor het oud papier kwam destijds in het college dankzij de VVD-wethouder Scherpe- nisse. Ook het spreekrecht voorafgaande aan de commissievergaderingen was een voorstel van ons, maar nu worden we niet meer genoemd. De ene keer is het de SGP(fietspad Poortvliet/St.Anna- land), de andere keer de P.v.d.A., maar de VVD was jaren geleden het eerst met het idee de glasbak in te voeren. Bij herhaling hebben we schriftelijke vragen gesteld over de lange wachttijden in Lievensberg. We moesten maanden op ons antwoord wachten en dat bij zo'n belangrijke zaak die ten nauwste met het welzijn te maken heeft. Een week gele den zijn er artsen uit Lievensberg met de huisartsen op Tholen over de wachttij den gaan praten en ik hoop dat door het aankaarten van ons, een oplossing ge vonden kan worden. De burgeravond voor de nieuwe inwo ners is een andere zaak. Je leest erover in Tholenderwijs en denkt dat de uitnodi ging verqeten zal zijn of dat je die zelf over het hoofd hebt gezien. Dan blijkt het alleen een zaak van het college te zijn, waarbij de wethouders toch expo nenten zijn van drie stromingen op Tholen. De nieuwe mensen missen dan de vierde. B en W beslissen over een groot aantal zaken. Zo zijn de sociaie uitkeringen aan het college gedelegeerd, zodat je er bij vragen van inwoners nooit een verkla ring over kan geven. Dan vraag ik me ook wel eens af kan dat zomaar? On langs was er iemand met een salaris iets boven modaal, die uit een woningwet woning van 180 gulden per maand wilde doorstromen naar een duurder huis. Hij kreeg geen huursubsidie en dan hoor je later, dat het huis is toegewezen aan ie mand die amper minderjarig is en volop steun krijgt. De eerste man zegt dan, kan dat zomaar? Wij hebben geen grip meer op sociale zaken en op de woningverde ling", aldus Van Damme. Raadslid v.d.Heuvel lichtte de leden nog in over het fractiebeleid ten aanzien van sport en welzijn, waarbij hij benadrukte, dat voortdurend de vinger aan de pols gehouden moet worden. "Wij vragen ons af, of de subsidiepercentages wel gehandhaafd kunnen worden. Het is ook jammer, dat de bevoegdheid over de hoogte van die percentages aan b en w is gedelegeerd. Jammer is het eveneens, dat de kerkelijke verenigingen het wel zijnswerk in de steek gelaten hebben, zoals bleek op de bijeenkomst over de werkgroep jeugd- en jongerenwerk 1 zei v.d. Heuvel. Van Damme vroeg zich af, of een aantal nieuwe taken wel echt nodig waren. "De overheid bepaalt blijkbaar waar de bur ger zijn geluk kan vinden. Waar zijn we mee bezig?", aldus de VVD-fractie voorzitter. Aan de andere kant is het een goed beleid omdat Tholen er met het welzijnsplan zo vroeg bij was; landelijk misschien wel als eerste gemeente. De invulling stond Van Damme minder goed aan. Van Gorsel verduidelijkte nog het een en ander ten aanzien van het planolo gisch beleid. Hij zei dat door het aarze lend optreden van het vorig college in Tholen de grote boot gemist was, maar nu komt er toch een klein bootje met 135 ligplaatsen in de Thoolse jachthaven. Van Gorsel gaf het huidige college daarvoor een pluim omdat het had ge red wat er te redden viel. Ten aanzien van bestemmingsplannen zei dhr.J.K. Elenbaas zich eraan geër gerd te hebben, dat er in Poortvliet geen grond beschikbaar kwam voor uitbrei ding van de begraafplaats. "Ophogen is een tijdelijk alternatief, maar geen goe de oplossing. Er moet gewoon in uit breiding voorzien worden, dat is een onderdeel van de leefbaarheid in kleine kernen. Aan andere dingen wordt er toch ook geld besteed", aldus de Poort- vlietse VVD'er. Van Damme ging nog in het kort op de financiën in, waarbij hij het niet door gaan van de OGB-verhoging een 'klein succesje' noemde. "Niet altijd kan alles, maar we zullen ook niet altijd pas op de plaats kunnen maken", zei de VVDfractievoorzitter. Hij noemde het nog 'onverstandig' van de P.v.d.A.- fractie om met goede voorzieningen aan het Tuttelhoekje, tegen verhoging van de reinigingsrechten te stemmen. De Fliplandse liberaal Ph.van den Hoek betreurde het erg en sprak van 'een ge mis', dat geen VVD-raadslid uit St.Phi- lipsland meer verslag kon doen nu Rij- stenbil burgemeester van Nieuw-Vosse- meer geworden was. Voorzitter L.A.M. Elenbaas had in zijn openingswoord de landelijke situatie belicht. "De vooruitzichten voor de economie van de westerse landen zijn verder verslechterd, doch beslist niet hopeloos. Het is begrijpelijk dat het ka binet onsympathieke maatregelen heeft moeten nemen en in de naaste toekomst nog zal vervolgen. Een mens wil niet graag terug en levert niet graag in, zodat het te begrijpen is, dat de huidige rege ringscoalitie tijdelijk stemmen heeft verloren. De mens heeft echter zijn ver stand gekregen om het te gebruiken, om na te denken over de situatie waarin hij verkeert. Velen gaan begrijpen, dat we inderdaad terug moeten'! zei de voor zitter. Wijzend op de laatste opiniepei lingen, concludeerde hij dat d'66('Ter- louw verkoopt zijn partij aan de P.v.d.A.'jover z'n hoogtepunt heen is, terwijl de positie van de regeringspar tijen CDA en VVD duidelijk verbetert. "Van groot belang voor ons land is, dat de verkiezingen in mei dusdanig verlo pen, dat het mogelijk is voor VVD en CDA om verder te regeren", aldus voorzitter Elenbaas. Met het oog op de verkiezingen kondig de hij drie spreekbeurten aan 6 maart dr. de Korte(soc.econ.specialist VVD- kamerfractie)St.Annaland, 15 april lijst trekker Wiegel in Kruiningen en 15 mei Kamerlid Ed Nijpels uit Bergen op Zoom op Tholen. De bestuursleden Ph.Van den Hoek uit St.Philipsland, W.J. van Engelen uit Oud-Vossemeer en J.O. ten Cate uit Scherpenisse werden met respectievelijk 18,17 en 17 stemmen herkozen. A.A.Rijstenbil uit St.Philipsland(nu burgemeester van Nieuw-Vossemeer) en J.P.Moerland uit St.Annaland(druk- ke werkzaamheden) bedankten als bes tuurslid. Dhr.A.A. van Westen uit OUd-Vossemeer werd met 17 stemmen tot opvolger gekozen. Verder kregen P.Timmers nog 2 stemmen, J.v.d.Hou ten en O.Huiskamp elk 1. In de kas- commissie werd A.A.van Westen opge volgd door G.van Trigt. Secretaris-pen ningmeester A.W.Heijboer meldde een teruggang van het ledental met 17' tot 135 en een batig saldo- van zo'n 2000 gulden, waardoor er nu 6000 gulden voor verkiezingsactiviteiten beschikbaar is. Bestuurslid R.A.Renes, lid van de provinciale en landelijke propaganda- commissie, maakte echter duidelijk, dat de Thoolse VVD het voor de Kamer- Verkiezingen rustig aan wil doen om bij de raadsverkiezingen een uitgebreide campagne te kunnen voeren. "Dit, om dat we bang zijn dat er wellicht een nieuwe partij bijkomt(D'66)en daarop moeten we inspelen", zei Renes, die graag nieuwe mensen en ideëen wilde voor de propagandacommissie. Doelend op de deelname van D'66 aan de raads verkiezingen zei fractievoorzitter Van Damme, dat het 'in een kleinere fractie dan drie leden ondoenlijk is om in alle raadscommissies je werk te doen'. Aan de VVD-vergadering werd ook re gelmatig een bijdrage geleverd door de papagaai van Hof van Holland, dit tot veler hilariteit. Na drie uur liberale ge luiden, was de vogel echter nog niet'zo danig beïnvloed, dat hij de verkiezings leus van de VVD kon nazeggen samen aan 't werk. borchwerf 8. postbus 120, kromme elleboog 23, postbus 15, 4700 AC roosendaal. tel. 01650-32900. 4650 AA steenbergen, tel. 01670-63940. De Stichting Provinciale VVV Zeeland heeft een brochure gepubliceerd, waarin extra voordelige vakanties aan personen van 60 jaar en ouder worden aangebo den. De arrangementen lopen tot 4 juli en van 15 augustus tot 19 december. In deze campagne wordt samengewerkt met acht hotels en twee appartementen bedrijven. Bovendien wordt een vaar vakantie van een week door Zeeland aangeboden met vertrek en aankomst in, Utrecht. In de brochure, met een oplaag van 11.000 stuks, worden alle bijzonderhe den met prijzen vermeld, alsmede een excursieprogramma.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 7