Plaatselijk nieuws GELUK KABARET NAR m w &/CH LESSER. RIEIhFIT 1*'*1 PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 8 januari 1981 anw mcobapolder Tholen Oud- Vossemeer Nel v. Poortvliet en Rino Keur Joop Kouwen-den Engelsman biedt als eerste nieuwjaarsaanbieding aan JOOP KOUWEN-DEN ENGELSMAN Sint— Annaland zaterdag 10 januari (20.00 uur) in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet zaterdag 17 januari (14.30 uur) in Haestinge te Sint Maartensdijk een vrolijke kindermiddag met CISKA PETERS KIIMDERKERMIS Stavènisse Sint- Maartensdijk WEEKENDDIENSTEN f 2kr I SINT- ^Lii?ÜeccUEtR iw POORTVl Ww MAARTENSDIJK 1 MOSStWlW ff p00RTVLIET\ \s^-' Bejaarden te gast. Ruim 30 bejaarden waren dinsdagmid dag 30 december te gast bij de toneelve reniging Rederijkerskamer "Eendracht" te Oud-Vossemeer. Samen met de ou dere inwoners van Oud-Vossemeer en Poortvliet waren ze vrolijk getuige van de uitvoering "Zo'n heerlijk huisje bui ten". Op 15 januari gaan de oudere Tholenaren weer naar Oud-Vossemeer om dan de uitvoering te zien van het toneelgezelschap St. Joseph. Men kan zich hiervoor nog opgeven bij het bes tuur van de soos. Om ook nog wat te corrigeren zij vermeld, dat dhr. Tazelaar voorzitter is van de Alg. Bond van Ou deren en niet van de soos. Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Klaverjaswedstrijd Maandag 29 dec. en dinsdag 30 dec. j.l. organiseerde café de Tol zijn jaarlijkse klaverjaswedstrijd. Door het grote aan tal deelnemers moest deze wedstrijd over 2 avonden verdeeld worden. De heer C. Schot had voor een goed prijzen pakket gezorgd en voor elke deelnemer was er wat te winnen. De uitslag: Maandag. 1. R. v. Gendt. 2. A. Volwerk 3. G. van As. Dinsdag: 1. C. Gunther, 2. B. Rom- bouts, 3. Mevr. J. Rombouts. Voor de 3 hoogste over beide avonden waren er nog 3 bokalen te verdelen en een poe delprijs. De totaal uitslag. 1. R. v. Gendt 5632 pt. 2. A. Volwerk 5577 pt. 3. C. Gunther 5424 pt. De poedelprijs ging naar J. Verkerke met 3382 pt. Nieuwjaarsinstuif Maandag 5 januari om 10 uur was er in de grote Zaal van Huize Ten Anker een gezellige nieuwjaarsinstuif. Omdat het geen officiële bijeenkomst was, had de directrice mevr. N. Koole het woord re ceptie in haar uitnodiging vermeden. Er waren dus geen toespraken, wel was er een kopje koffie, er waren ook drankjes en hapjes. Naast het personeel, en de bewoners van de verzorging en de Flat, die zo wat allemaal aanwezig waren, was er een vertegenwoordiging van het Welfarewerk, de Welzijnszorg, mevr. J. Engelvaart, de vroegere directrice, en nog vele anderen van instanties of bes turen welke op een of andere wijze be trokken zijn bij het reilen en zeilen van het Bejaardentehuis en de Bejaarden flat. Na een wat somber 1980, klonk in alle goedgemeende wensen vooral de verwachting in een goede toekomst door. Schade door storm In tegenstelling met vele andere plaat sen in het land viel de stormschade in de gemeente Tholen nog wel mee. Wel werd de politie zondagmiddag attent gemaakt op het feit dat aan de Molen singel een boom zuchtte, én boog, onder de sterke rukwinden. Nadat het verkeer over deze weg stil gelegd was, werd de boom alvorens hij verdere schade kon veroorzaken, door de gemeente omge zaagd. Damclub "De Eendracht" Tholen 1 speelde in de hoofdklasse een thuiswedstrijd tegen 's Gravenpolder 2. Na een avond met mooie partijen en spanning tot het laatst, wist Tholen de winst naar zich toe te halen met 11-9. Een mooi resultaat, wat betekent dat Tholen nu 8 punten heeft uit 6 wedstrij den. Uitslag: P.C. v.d. Velde -A.v.d. Schraaf 0-2 P. Nieuwenhuizen -J. Ganzeman 1-1 J. van Akkeren -A. Zeegers 2-0 C. Droogers -C. Korstanje 2-0 J. van Zielst -K.de Koeijer 2-0 A. Slager -A.Kaat 0-2 J. de Rijke sr. -D. Huissoon 1-1 C. VanDijke -A. Tramper 1-1 J.v.d. Velde -M.v.d. Hage 2-0 R. Nagtegaal -P. Geelhoed 0-2 De schoolcompetitie voor Tholen en St. Philipsland zal plaats hebben op 14 en 20 januari. In Oud-Vossemeer en St. Annaland de eerste ronden en daarna de finale. Iedere school komt uit met vier spelers en twee reserves. Allemaal het beste toegewenst in deze strijd. Blikschade Garnalenstraat Op 2 januari ontstond er in de Garna lenstraat nogal wat blikschade toen J. de R. een parkeervak wilde inrijden, terwijl N.C. meende dat hij rechtsaf zou slaan. Een botsing van beide auto's was het gevolg. Op nieuwjaarsavond werd de fiets van C. v,an G. in de Burg v.d. Hoevenstraat gestolen maar gelukkig werd de twee- wieler later op de Markt teruggevonden. Veel animo voor toneel Het amateurtoneel is bijzonder in trek. Nadat er bij de première van Sint Joseph al een uitverkocht dorpshuis was, kreeg ook de meer dan een eeuw oude rede rijkerskamer de Eendracht een volle Vossenkuil voor het blijspel 'Zo'n heer lijk huisje buiten' van D.J. Eggendoorn. Voorzitter en regisseur A.M. van Enge len stak zijn trots dinsdagavond 30 de cember dan ook niet onder stoelen of banken. In het blijspel stond een tan- dartsenechtpaar(Kees Jan van Gorsel en Jany Boogaard) centraal, dat zich in een oud boerijtje had gevestigd. De vrouw kon zich in alle rust wijden aan het schrijven van een boek, terwijl haar man in de stad z'n praktijk aanhield. De rust wordt echter danig verstoord door de buren, het boerenechtpaar Hans van Nieuwen -huijzen en Marina Tichem, een vriendin van de tandartsvrouw de schilderes Jos Boogaard en haar dochter Elles Punt, die huwelijksproblemen heeft. De loslippige dienstmeid Wilna van Engelen en de tweelingzoons van het boerenechtpaar. Jan Hendrik en Hendrik Jan(dubbelrol van Toon Brooijmans)- beiden dragen Amor in hun vaandel mee - dragen ook hun steentje bij tot de onrust. De komst van de echtgenoot van de schilderes (Joop Gerritsma), die zijn huwelijk wil redden, maken de komische verwikkelingen compleet. Natuurlijk is er een happy end en dat mag er beslist wezen. De spelers kregen een warm applaus, alsmede bloemen van voorzitter Van Engelen, die dank bracht voor de vele uren repe titie die aan de première vooraf waren gegaan. Hij dankte ook enkele sponsors, souffleur Bas Quist, grimeuse Adrie van Dijke en belichtingstechnicus Wil Boogaard. De voorzitter moest zelf ook aan een huldiging geloven door Toon Brooijmans, die zelf met de andere de- butanten(Marina Tichem. Elles Punt en Joop Gerritsma) een speciaal applaus kreeg. Mevr. Janssen, uit Poortvliet kreeg bloemen voor het beschikbaar stellen van de meubels, het echtpaar Moerland voor de decorbijdrage, mevr. De Leeuw-Verhees voor de gastvrijheid in het dorpshuis en mevr.Vroege-de Weert voor de bijdrage uit de bibliotheek. De ze geslaagde première werd besloten met een bal. Wegens reorganisatie is met ingang van 1 januari 1981 de winkel van de Patrijzenhof verhuurd aan Wij wensen hen veel succes. A.M. Neele, J. Neele en G. Dijkman. Advertentie 1M Biljarten Kees Timmermans Szn. heeft het drie- bandentournooi gewonnen, waaraan 21 biljarters hebben meegedaan. Zater dagavond versloeg hij in de finale in café 't Veer C. Burgers in 42 beurten over de 20 caramboles met een gemiddelde van 0.480. Dick Vaders werd derde. Hans Vaders, die met 6 car. de hoogste serie maakte, vierde. Dhr.J.Buitenhuis reikte de bekers uit en voor wedstrijdlèider B. den Hollander waren er bloemen en een drankje in feestverpakking. Hij zal ook volgend jaar dit driebandentournooi or ganiseren. K.O.T. C.Wessels hoogste serie 26, M. Istha kortste partij 12, beste gem. 4.42. A.Havermans C.Wessels 2-0, D.Polder man - H. vam Daalen 0-2, J.Potappel - A. van Daalen 2-0, F.Hommel Jzn W. de Leeuw 0-2, J. Rijs -tenbil - P. Moer land 0-2, A. Goudzwaard - J. Schetters 0-2, A. Douw jr - J. Kruf 0-2, M. Goud zwaard L. Vroegop 2-0, R. Mosch - F. Hommel Azn 0-2, M. Istha - G. Schot 2-0, T. Schot - J. van Daalen 2-0. Hal verwege de competitie heeft iedereen 12 wedstrijden gespeeld, behalve Douw en Rijstenbil. Schetters leidt met 22 punten en een gemiddelde van 2.24 p. 2. F. Hommel Azn 20-2.76 p 3. M. Istha 181.94 p 4. M. Goudzwaard 16-1.28 5. p 5. A. Goudzwaard -16-1.25 p 6. T. Schot 14-1.95 p 7. J. Kruf 14-1.11 p 8. G. Schot 13-1.23 p 9. A. Douw 12-1.69 p 10. W. de Leeuw 12-1.14 p 11. J. van Daalen 12-1.79 p 12. C. Wessels 12-5.31 p 13. J. Potappel 10-1.35 p 14. A. Havermans 9-1.18 p 15. A. van Daalen 9-0.87 p 16. H. van Daalen 8-0.96 p 17. F. Hommel Jzn 8-1.51 p 18. R. Mosch 8-1.09 p 19. L. Vroegop 8-1.18 p 20. D. Polderman 8- I.89 p 21. P. Moerland 7-1.07 p 22. J. Rijstenbil 6-0.49p. Nooit Gedacht D. van Dam 16 brtn. kortste partij Th. v.d. Logt hoogste serie 18 car., W. Heijboer 4.71 hoog -ste gem. J. van Meer - Jack Mosch 2-0, M. van Hees D. Hendrikse 2 0, W. Saparow - D. van Dam 0-2, P. van Treijen - P. Steijns 0-2, W. Heijboer - Th. v.d. Logt 0-2, J. van Meer - W. Saparow 2-0. De Treffers wonnen krap van de Vosse- meren 315 tegen 313. Het team uit het bejaardentehuis werd met de auto op gehaald en na een gezellige, spannende avond weer thuis gebracht. Grote uit blinker was P. Hommel Jzn., die met 20 brtn. de kortste partij speelde, hoogste serie II car., beste gem. 4.15. Eind ja nuari revanche in de Vossemeren vol gens de Belgische telling. J. Etiënne - J. de NIjs 2-0, M. v.d. Jagt - A. Verduit 2-0, P. de Leeuw - C. Clarijs 0-2, H. Hommel - F. de Jong 0-2, G. Havermans - A. Wijnands 0-2, P. Vis - J. van Geel 2-0, H. Hommel - C. Rens 2-0, J. Burgers - K. Heijboer 0-2, J. Geuze - P. van Loen- hout 0-2. "Willen is kunnen" had in Ad van Poortvliet het lid die nu de kortste partij in 23 beurten maakte. Leo Havermans Czn had de hoogste serie met 10 caram boles. Verder Leen van Driel - L. Ha vermans Czn 0-2, L. van Driel - C. de Koning 0-2, Ad van Poortvliet - A. v.d. bloemenhandel FRESIA'S 1.35 CHRYSANTEN .195 GROTE SORTERING ZIJDEBLOEMEN EN DROOGBLOEMEN. ZIJDESTUKJES van 9.95 voor 4.95 GROTE SORTERING PLANTEN: bloeiende hangplanten 4.95 Onze specialiteit, het bruidswerk, tegen zeer lage prijs. Grafwerk. tafelstukken, bloemstukjes enz. Een goede samenwerking zoals in 1980 is onze wens voor het nieuwe jaar. J.F. Kennedystraat 5, Oud-Vossemeer Tel. 01667 - 693 Advertentie I.M. Laak 2-0, M. Vercammen - A. van Poortvliet 0-2, L. van Driel - N. van der Zande 2-0. Dubbele bingo Vosmeer Zestig bejaarden hebben op uitnodiging van de voetbalvereniging Vosmeer in de kantine bingo gespeeld. Voor -zitter P. Hommel was blij dit voor de oudere in woners, aan wie men zoveel te danken heeft, te kunnen doen. Na vier ronden ging iedereen met een prijsje naar huis. De 90jarige L. Havermans kreeg als oudste deelnemer een extra prijs, voor dat dhr. M. van Dienst namens allen zijn dank uitsprak voor de gezellige, gratis bingo-middag. Hij hoopte dat 1981 voor de voetbalvereniging een bijzonder suc cesvol jaar zou worden. Iets minder in aantal was de jeugd op oudejaarsdag present voor het bingospel. De gezellig heid was er niet minder om. vooral niet toen in de laatste ronde de supporters mochten meedoen. Boete van 800 gulden H.J.N. kreeg van de Middelburgse poli tierechter een boete van 800 gulden plus een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie had datzelfde geëist omdat N. artikel 300 en 350 van het Wetboek van Strafrecht had overtreden. Slachtoffer van de mishan deling en vernieling was mevr. G. van Daalen. Nadat eerder N. door teveel drankgebruik de vrouw een bloedneus had geslagen en de ruiten van haar wo ning had ingegooid, sleepte hij haar op 13 april aan de haren het huis binnen, sneed de snoeren van de telefoon en schemerlampen stuk en gooide een sa lontafel kapot. De schade bedroeg 750 gulden, maar N. hielp zelf mee om die te repareren. Oefenavond E.H.B.0. Maandagavond om acht uur wordt er in het dorpshuis een gezamenlijke oefen avond van de Thoolse ehbo-verenigin- gen gehouden. Niet alleen gediplo meerde ehbo'ers zijn hierbij welkom, maar elke andere belangstellende, zoals ook de leden van de pas opgerichte eh- bo-afdeling St.Philipsland. In de loop der jaren zijn er velen ge weest, die een ehbo-cursus gevolgd hebhen, maar door omstandigheden niet meer in de gelegenheid waren om herhalingslessen te volgen. Ook voor deze mensen zou het bijzonder nuttig zijn om deze oefenavond bij te wonen. Er zullen vier op de praktijk gerichte ongevalletjes gedemonstreerd worden. De aanwezige artsen zullen tekst en uit leg geven. Gedipl. Pedicure M.C. DE B0ER-B00GAERT Javadijk 58 - tel. 2683 Sint Annaland Advertentie IM Tafeltennis Smash Clubcompetitie junioren Jan Fase-Leo van Vossen 12-21, 11-21 David van Driel-Jan Keur 21-16, 13-21, 18-21 Leo van Vossen-Dave Moerland 21-1, 21-1 Chris Bruijnzeel Moerland 21-7, 21-3. Senioren Rien Goedeéebuure-Huib v.d.Klooster 2115,21-16 Leen Goedege- buure-Nico Hage 21-13,21-13 Adri Fase Henk v.d. Steen 5-21, 7-21 Kees Vroe gop - Theo Heijboer 2119, 16-21, 19-21 Martin v.d. Klooster-Kees Westdorp 21-17, 21-19 Martin v.d.Klooster-Rien Goedegebuure 18-21, 16-21 Theo Heij boer - Leen Goedegebuure 17-21, 16-21 Adri Fase Piet van Dijke 21-17, 21-14 Adri Fase - Rien Goedegebuure 21-23, 18-21 Henk vd Steen - Johan Smoep 19-21, 21-11,21-19 Henk v.d.Steen - Leen Goedegebuure 21-19, 21-19 Piet van Dijke - Nico Hage 8-21, 13-21. Maandag 12 januari haalt "Accele rando" vanaf half zeven oud papier op. Advertentie I.M. Vijftig miljoen en een bouquet Juist voor he,t Kerstweekend werden de gezinnen ter plaatse en de nog inge schreven spaarders, die elders woon achtig zijn door de Rabobank verrast met een bouquet bloemen. Op zichzelf al plezierig met de feestdagen een extra bloemetje in huis te hebben, maar het was bovendien het gevolg van een voor de Rabobank en daarmee ook voor alle spaarders plezierig motief. Dat was aangegeven op het bij het bouquet ge volgde kaartje met niet alleen de beste wensen voor een voorspoedig 1981, maar ook met de vermelding dat deze bank de 50 miljoen gulden balanstotaal had bereikt. Een mijlpaal waarin men dus iedere bij de bank betrokkene via het bouquet liet meegenieten. Er werd trouwens geen huis overgeslagen, waar in iemand woonde. Dit was althans de opdracht die was verstrekt aan drie plaatselijke bloemenleveranciers. Een door de ontvangers gewaardeerd en als leuk ervaren initiatief. De nu al bijna 68-jarige Rabobank heeft zoals alle an dere banken vooral na de laatste Wereldoorlog een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Een heel wat moeizamer groei ken merkte de vooroorlogse periode. De be hoefte was er wel toen op 9 april 1913 de Coöepratieve Boerenleenbank 'Sint Annaland' werd opgericht. In het ge denkboekje dat verscheen ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan werd dat alles vastgelegd inclusief de oprich tingsakte en foto's van degenen, die toen het bestuursschip bemanden. Het ini tiatief tot oprichting van een Boeren leenbank ontstond tijdens een vergade ring van de plaatselijke landbouwver- eniging. Op 8 mei 1913 werd door 34 personen het ledenregister getekend. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren J.W. Slager, Joh. Polderman, M.J. Heijboer, B. Kodde en Chr. Berg ers. De eerste Raad van Toezicht be stond uit A. Bierens, Joh. Boogaard, J.N. Geluk, J. Zandee en H. Gaakeer. De eerste kassier, nu wordt dat directeur genoemd, was A. Goedegebuure Azn tegen een salaris van 40,— per jaarIn de woning van de kassier aan de Voor straat was er maandagavond en vrijdag morgen zitting. Tot een jaar geleden toe is de naam van Goedegebuure als kas sier of directeur aan de bank verbonden gebleven. Veel cijfers te gaan noemen, zou vermoeien, maar een paar moeten er toch wel worden uitgelicht, om de sprongsgewijze groei te bewijzen. Een groei die vooral moet worden toege schreven aan de rekeningcouranthou- ders. In de eerste jaren was er immers nauwelijks het zogenaamde giraal ver keer, maar beperkten de aktiviteiten zich veel meer tot het deponeren, dan wel opvragen van spaargelden en het afsluiten van leningen, waar hulp nodig was. Daarom leert ook bijvoorbeeld het jaarcijfer 1922, dat er bij een omzet van 790.640,— daarin alleen al 443.296,— spaargelden waren begre pen. Twintig jaar later was die omzet ruim 2.2 miljoen met 855.814, spaargelden. Hier wordt al een toene mend giraal verkeer duidelijk. Nog eens 20 jaar later, dat is dan wel ver na de Tweede Wereldoorlog, in 1962 was de omzet 32.791.583 met aan spaargelden 6.392,678,— De jaarcijfers van vorig jaar wijzen een balanstotaal van ruim 44,5 miljoen gulden met ruim 35,5 mil joen spaarmiddelen. Een jaar later, in de decembermaand 1980 was de 50 miljoen balanstotaal bereikt. Een feestelijke ga ve voor de leden waard. Het ledental van 698, maar nog meer het aantal spaarrekeningen van 3.528 accentueert dat er hier sprake is van een dorpsbank, waarbij alle inwoners zich thuisvoelen, met hun programma 'Zonder Twijfel' een avond scherp en gedegen kabaret, waarbij Youp van 't Hek, Aletta de Nes en Hans van Gelder ons dagelijks leven even op een rijtje zetten. Kaarten 9.00; leden 8.00; CJP/Pas 65 5.50. een feestelijk spektakel met liedjes, clowns, goocheltrucs eneen echt maanmonster! kaarten 3.50 Voor beide evenementen geldt: kaarten tijdens kantooruren te bestellen of af te halen bij H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. (01660) 2363 en indien voorradig verkrijgbaar a/d zaal Advertentie IM met een druk loket- en een haast uit zonderlijk giraal verkeer. Met name die laatste service betekent voor particulie ren en bedrijven een efficiency tegen een zo laag tarief dit dit alleen maar mogelijk is bij instellingen, die welis waar voldoende dekkingsmiddelen dient te hebben middels een reserveper centage, maar waar het doel toch domi neert dat zo goedkoop mogelijk gewerkt moet worden voor de cliëntele inplaats van het streven naar winst. De Rabo bank staat sinds 1963 onder voorzitter schap van A.A. Geluk, terwijl in 1979 een directiewisseling plaatsvond, toen de heer A.D. Goedegebuure na 40 dienstjaren eervol ontslag kreeg en de heer W.C. van Breda in zijn plaats werd benoemd. Na de bloemengift kwam er op de bank menig kaartje of telefoontje als blijk van erkentelijkheid voor die at tentie. Oud-voorzitter SCS werd erelid. Tijdens een bingoavond in de kantine van sportclub 'Stavenisse' werd oud voorzitter E. Joppe in het zonnetje gezet. Voorzitter J.J. van Oeveren herinnerde er de aanwezigen aan, hoe de heer Joppe vanaf de oprichting in januari 1964 bes tuurslid was tot september 1979. In die periode ook altijd nog een tijdvergende functie in het bestuur, want van 1964 tot 1966 was hij secretaris, daarna voorzit ter. Het kwam zelfs voor dat hij de wei nig voorkomende combinatie van voor zitter-secretaris moest vervullen. Voor al die aktiviteiten bracht de voorzitter hem namens de gehele vereniging dank en overhandigde de oorkonde van het ere lidmaatschap. Het nieuwe erelid van de sportclub Stavenisse zei zeer blij te zijn met deze benoeming en oorkonde en wees er op het werk toch met veel plezier te hebben gedaan. Ik hoop dat de hui dige voorzitter me in aantal zittingsjaren zal overtreffen, voegde de heer Joppe er aan toe, want dat betekent dat er zich geen dusdanige problemen voordoen, die tot heengaan nopen. Er werden in gezellige sfeer voorts nog enkele ronden bingo gespeeld, ook al had de opkomst voor het gebeuren wat groter kunnen zijn. 'Laudate dominus' trok volle kerk'. Voor de Kerstzangdienst van het plaat selijk zangkoor was er grote belangstel ling in de Hervormde Kerk. Ds. Goris- sen sprak het welkomstwoord, ging voor in gebed en schriftlezing om daarna een kerstoverdenking te houden. Tot drie maal toe trad het koor op met daartus sen door samenzang. Onder de ge brachte zes nummers was een kleine kerstcantate met solo door mevr. v.d Jagt-Wielaard. Ook organist P. Priem nam een gedeelte van het programma voor zijn rekening met o.m. enkele delen van een Noël van Cl. Balbastre. Ds. Gorissen dankte na het met aan dacht gevolgde programma de aanwezi gen voor hun belangstellin en zeker ook allen die aan het programma meewerk ten. Na dankgebed werd gezamenlijk het 'ere zij god' gezongen. Voor de koorleden was er daarna nog een gezel lig samenzijn in de oude school met koffie en gebak. De voorzitter richtte daar nog het woord tot dirigent C. den Braber en tot Ds. Gorissen, die een ca deautje kregen aangeboden, terwijl er voor mevr. Den Braber bloemen waren. Uiteraard waren er voor allen de beste wensen voor 1981. Gevonden Op het rayonbureau van de rijkspolitie te St. Maartensdijk zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen: etui met vier lips- sleutels; plastickoepel, verm, van een bus; etui met twee sleutels; snoer kralen; één huissleutel; een zwarte herenporte monnee, inhoud één stuiver; één jon gensfiets; etui met één sleutel; ring met drie sleutels, Renault, kinderwant, don kerblauw met blauw en rode streep. Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huwelijkskaarten, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IM Klaverjasclub "de Pendelaars" De uitslag van de behaalde punten op vrijdag 2 jan. 1. J.v. Splunter 5636 p., 2. F. Hogen- doorn 5373 p., 3. J. v.d. Werf 5270 p., 4. M. Kwaak 5202 p., 5. C. Boom 4849 p., 6. C. Kouwehoven 4683 p., 7. J. Hogen- doom 4595 p., 8. J.v. Gorsel 4538 p.; 9. P. Bout 4517 p., 10. M. Bogers 4422 p., 11. W. Groenewegen 4411 p., 12. M. Blop- poel 4324 p., 13. A. Arts 4267 p., 14. J.v. Zetten 4216 p., 15. F. Meier 4208 p., 16. J. Knuist 4198 p., 17. J. Quist 4064 p., 18. L. Kampman 3961 p., 19. P.v. Splunter 3865 p., 20.-Mevr. Franke 3822 p., 21. J. Geldhof 3627 p. Plattelandsvrouwen met'Euterpe' begeleiding Op de uitnodiging die de leden van de Plattelandsvrouwenafdeling kregen voor de kerstbijeenkomst stond ver meld, dat de zang begeleid zou worden door enkele leden van de muziekvere niging 'Euterpe'. Dat gebeurde dan ook prompt en dat was prettig, want het gaf de samenzang extra volume. Eerder had de presidente mevrouw Deurloo een groot aantal aanwezigen kunnen ver welkomen. Men begon onder het genot van een glaasje in de foyer van Haestin ge, gevolgd door een uitstekend ver zorgde koffiemaaltijd met tussendoor enkele gedichten door mevrouw Me loen. Vervolgens werd door de leden het kerstpel: hoe zien wij Kerst 'opgevoerd. De inhoud kwam er op neer, dat een journaliste aan een zestal dames vroeg hoe zij Kerstfeest beleefden. Dat bleek heel verschillend te zijn, omdat ook de vrouwen heel verschillend waren. Daar door werd het een aangrijpend stuk met enkele figuren die het in het leven heel moeilijk hadden. Daarna hield een der leden nog voor: 'Geniet van het geluk datje beleefd, want het is soms veel later dan je denkt'. De muziek tussen de ver schillende fragmenten werd verzorgd door mevrouw van Gorsel en mevr. Polderman. Eerder op de dag was er ge legenheid geweest onder deskundige leiding kerststukjes te maken, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Daardoor ook werd het een fraai gezicht in de hal van Haestinge. Nieuwe correspondent De redactie van de Eendrachtbode is verheugd u te kunnen meedelen, dat dhr. W. op den Brouw vanaf heden als correspondent optreedt voor de E.B. Voor plaatselijk nieuws kunt u vanaf nu terecht in de Hazenstraat 2, telefoon 2286. Verenigingen e.d. worden hierbij verzocht om hun medewerking om de correspohdent van de verschillende ac tiviteiten op de hoogte te brengen. Bromfietser tegen schaap Mej. W.H. van D. uit St. Annaland is in de Oudelandseweg met haar bromfiets in de donker tegen een schaap gereden. Met een hersenschudding werd ze per ambulance naar huis gebracht. Geen oudejaarsbrand De politie voorkwam op de Markt een oudejaarsbrand door autobanden in be slag te nemen. Gezien ervaringen elders werd daardoor erger voorkomen omdat een bandenbrand enorme overlast kan geven aan omwonenden. Sint Maartenshof offerde voor Italië Tijdens de Kerstdagen is er in Sint- Maartenshof 704,03, bijeen gebracht voor de slachtoffers van de aardbeving in Italië. Daarvan werd zo'n 200 gulden opgehaald, waarna zo'n 500 gulden binnenkwam tijdens het drie uur du rende bingospel. Hiervoor was ook veel belangstelling van buiten het bejaar dentehuis. De kerstherberg werd een succes, al was het jammer, dat er niet meer mensen van buiten het tehuis aan de maaltijd deelnamen. Voor en na het eten was er wel veel bezoek. Er werden nog dia's vertoond over vroegere feesten in het bejaardentehuis. Wegens wat late organisatie lukte het niet meer om een koor te laten optreden. Een spontaan uit het personeel gevormd koor loste dat op. Meisjesclub Eben Haëzer De meisjesclub Eben Haëzer heeft ook kerstfeest gevierd. Na het zingen van 'komt alleen tesamen' ging mevr. Geb raad voor in gebed, waarna ze de kerst vertelling bracht. Diana Stoutjesdijk en Monique Stouten droegen het gedicht "veilig bij Hem' voor. Er was verder de clamatie van Wilma Kuiper en Marleen Oudesluijs, Carolina en Erika de Graaf, Ria Snoep en Mirjam Lindhout, Connie van Vossen en Connie Vroegop, Helga Goedhart, Andrea Knuist, Ineke Kwaak. Behalve samenzang was er ook een optreden van Mirjam Aarnoudse, Carla Gebraad, Lianne Polderman en Petra van Nieuwburg, die het 'ere zij God' zongen. In de pauze was er choco lademelk met een tractatie, waarna juf frouw v.d.Velde een vrije vertelling hield. Dhr. Hoek vertoonde nog dia's over Canada. Na samenzang van het 'ere zij God' eindigde mevr. Moerland met gebed. Alle kinderen kregen een tractatie en boekenlegger mee naar huis. Dansgroep 'Op eigen benen' "Op eigen benen', is de naam van de volksdansgroep voor dertigers en veer tigers, die inmiddels 26 leden heeft. En kele leden van de vrouwenbond NVV namen destijds het initiatief voor deze vorm van plezierige en gezonde ont spanning, maar in eigen kring was er te weinig belangstelling. Daarom werd de sinds 24 september 1980 bestaande dansgroep een eigen vereniging. Iedere woensdagavond wordt er van half acht tot half tien geoefend o.l.v. mevr. De Baat, in de oude kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Bij het gemeente bestuur werd subsidie aangevraagd, maar b en w gaven na advies van de welzijnscommissie het advies om sa menwerking met Dodi Dodi te zoeken. "Op eigen benen" voelt daar echter niets voor, zoals de naam ook duidelijk aan geeft. Bij Dodi Dodi dat uit jonge vrouwen bestaat, ligt het tempo voor de veertiqers te hoog. "Op eigen benen" vormt een middengroep, want als derde volksdansvereniging bestaat nog "de Zeeuwse rei" voor de ouderen. Wie be langstelling heeft voor volksdansen, kan dus bij drie verenigingen terecht. Ge noeg keus dus, aangepast aan het eigen tempo. Duivententoonstelling De Reisduif houdt zaterdagmiddag vanaf half vier tot 's avonds elf uur een tentoonstelling van 200 duiven in het Holland Huis. Na de keuring kunt u bewonderen wie de mooiste vogels heeft. Ook kunt u meedoen aan het Rad van Avontuur, waar vele waardevolle prijzen te winnen zijn. Voor het Gerechtshof A.B. had zich tot het op een na hoogste rechtscollege van ons land gewend in verband met een veroordeling wegens alcoholmisbruik. Voordat de Middel burgse politierechter destijds het vonnis van 750 gulden boete uitsprak voor het vernielen van een ruit in een café waar hij niet welkom was, verliet B. de rechtszaal. Daarom verklaarde het ge rechtshof het hoger beroep niet ontvan kelijk. Verder werd het vonnis van 350 gulden bevestigd, dat hij van de politie rechter had gekregen omdat B. de voor deur van wethouder C.J. Moerland had ingetrapt bij een geschil over een bouw vergunning. Jeugdvereniging Scarpenesse De jeugdvereniging is heel druk bezig met het werven van nieuwe leden. Dit wordt vooral gedaan door het eens in de maand houden van disco avonden zoals ook op 19 dec. Deze werd zeer druk be zocht met zo'n 40 aanwezigen. De vol gende Disco avond is gepland op 30 ja nuari. Verder werd op 30 december de Vervolg op pag. T 2 zondag 11 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. A. Moolenaar, Ulvenhout (H.A. en dankz.) CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur ds. M.v.d. Sluis, Kerkwerve GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst HERV.GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. J.J. Roodsant NED.PROT.BOND R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th.v.d. Heijden GEREF.KERK 10.00 en 15.00 uur ds. A. Arendsman, Meppel CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. van der Sluys, Kerk werve GEREF.GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do. 15 jan. 19.30 u. Ds. Moerkerken, Nieuw Beijerlan GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen 18.00 uur kand. J. Haak, Hoevelaken OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 13 jan. 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek, Bijbellezing SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV.GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. P.M. van Galen, Bergen op Zoom 19.00 uur ds. J.J. Roodsant OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. D.J. Budding GEREF.GEMEENTE 9.30 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong GEREF.KERK 10.00 uur dhr. I. Verstraten, Halsteren 14.30 uur kand. P.A. Stam, Etten-Leur GEREF.GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur kand. J. van Eek, Lexmond 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10.00 en 15.00 uur ds. G. Eene, Breda' ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliét en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St- Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. C. Steketee, tel. 01667-476 GESLACHTSZIEKTEN., ANONIE ME HULP Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9 - 12 uur, tel. 01100-15892, toestel 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u.vr. 18.30 - 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 9 januari 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbesch., 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en Sticht. Hulp- verl. bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap, 16.20 uur buro levens- en gezinsvragen ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18, Stavenisse, tel. 01663-467 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood. 01180 - 15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elkde 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWAJERSTANDEN 9 t/m 15 jan. vrijdag 9 5.37 - 17.57 zaterdag 10 6.18 - 18.39 zondag 11 7.00-19.22 maandag 12 7.38 - 20.08 dinsdag 13 8.20 - 21.03 woensdag 14 9.15 - 22.09 donderdag 15 10.25 - 23.23 di. 13 jan. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1981 | | pagina 2