êéndrachtbode im ieuwiaarswensen 1981 DE WAAL'S BANKET B.V. NIEUWJAERS- WENSCH by d'Uytgang van het Jaer onzes Heeren MCMLXXX We wensen onze medewerkers, maar ook alle lezers een voorspoedig 1981 EDISONWEG - THOLEN - :r- 4 v^jr - v «X afe. r v L'- Fabrikante van DE MEEST GEVRAAGDE BOKKEPOOTJES EN VELE ANDERE HEERLIJKE BANKETARTIKELEN TEL. 01660-2754 - TELEX. 54344 V Het Oude Jaer ylt weg en een Nieuw Jaer spoedt aen ;n bykans Yeder een heeft Zorgen aan syn Kop jrengt èen en tagtig ons een Schoon Vooruytzigt aen )f raaken w'enkel van de Reegen in de Drop? Toch siet men 't ons nyet aen, hoe erg het met ons is le ryen glimmend Bliek ontsieren alle straaten ;n ryen koopers staen by Backer en Poelier >y Slager, Snoepverkooper en Warmoezenier )m de Decembermaand met Sint, Kerst en Oud Jaer te vieren Naer de Eisch, alt leckers stond reeds klaer hoe veelen gingen oock in deese koude maenden naer Tropenzon of Sneeuw, de koffers volgepackt U ziet 'et ons nyet aen, hoe moeilyck wy het hebben zoo lang wy nyet onder de Nul-lyn syn gesackt Rondom ons isser Noot, het sy door ongelucken of Rampen die noch Ryck noch Arrem kan ontgaen en ondertusschen leeft de gantse Waereld dag in dag uyt gestaedigh door op een Vulcaan die yeder Oogenblick in vlammen uyt kan bersten waerdoor onse Planeet in Stof en Asch vergaet en of we protesteeren, of we demonstreeren de Geest is uyt de Flesch, 't brengt altegaer geen baet. En Uw Courant bracht daeglyckx naerigheden maer toch, een Mensch leeft door, want anders kan hy nyet sou men sich al die naerigheeden aen gaen trecken och, yedre Dag verging in Kommer en Verdriet en Och, wat syn d'r noch veel vriendelycke menschen Khomeiny met syn Baert, hy wordt ons soo vertrouwd we hebben Neelie noch-wat sou se nü weer draegen- we hebben Oome Joop, opt Vincketouw gezeeten we hebben Cruyffie weer als stuurman op de banck we hebben Hilterman die alles uyt kan leggen we hebben Mies, een Beedelvrouw haar leeven langek Daer syn de Olysjeiks, die braave Arabieren in Allah allen één, wanneer 't gaet om de Poen de Gastarbeyders, hier soo hartelyck ontvangen en die in onse Plaets de vuyle Werkcjens doen We hebben Breznjev noch, die goeye taaye Ouwe en Jasser Arafat, met thee-doeck steeds compleet Maer Jimmy Carter, och, de Koninck van den Glimlach dat hy verdwijnen gaet, het doet ons herte Leed Maer 't leste voor het best, dit was het Jaer der Kroning van onse Beatrix, de nieuwe Koningin Sy heeft vóórt soo ver kwam, wel heel lang moeten wagten maer toen het soo ver was, toen stapte Sy er in soo vaerdigh en bedaerd, dat men wel haast sou dencken dat sy 't altyd al was. En daerom wenschen haer de Neederlanders die de Kroon noch hoog waerdeeren Veel wysheyt, lust en kragt in 't nieuw begonnen Jaer Maer dat geldt oock voor U, die door Uw Courantier staeg op de hoogte blyft van alle Nood en Druck die in de Waereld heerscht, maar die U des ondancks wenscht in dit Nieuwe Jaer veel Zeegen en Geluck! ri 4f «- - m- jg,,s Im*®.., w- «->•* In mei leggen alle vogeltjes een ei, is het gezegde, maar Jacob Bijl uit Scherpenisse vond bij graafwerkzaamheden achter het gemeentehuis te St. Maartensdijk een eivormig potje met 387 gouden munten uit de 16e en 17e eeuw. De helft van de opbrengst was voor de vinder, de andere helft voor de eigenaar van de grond, de gemeente Tholen. Drs.H.W. Jacobi van het Koninklijk Kabinet van munten, penningen en gesneden stenen te Den Haag heeft zijn onderzoek naar de muntenvondst nu afgerond. Alle munten zijn gerubriceerd: de Gouden Rijders, Rozenobels, dukaten, Albertijnen en Escudo's. Uit de volledige beschrijving blijkt, dat er veel meer verschillende munten zijn dan op het eerste gezicht werd vermoed. Zo zijn er van de halve Gouden Rijders veel variaties wat plaats en jaartal betreft. Het gemeentebestuur heeft al laten weten, van elke munt een exemplaar te willen houden voor permanente tentoonstelling, o.a. in het Streekmuseum de Meesloof te St. Annaland. B en w gaan in overleg met dhr. Bijl nu bepalen, hoe de 387 munten precies verdeeld worden. Daarbij is de verschillende waarde van groot belang. Dat is dus nog even afwachten, maar in mei waren er in elk geval glunderende gezichten, zoals deze opname van vinder Jacob Bijl, burgemeester E. Baerends, Opperwachtmeester A. Brinkman - die na de vondst rustig met pensioen kon gaan - en voorlichtingsambtenaar F.A.P.M. Bakx. Wie weet wat het nieuwe jaar allemaal brengt. Veel geluk in 1981. C

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1