lA - Leo van Karei van Leen van Karei Bejaarden krijgen meer leugenhokjes 't Viel mee bij C.N.C. Reiskosten Reform. School Goes worden niet vergoed BOUMAN POTTER T) 21 Colonne-leden slaagden voor cursus hartreanimatie De Schelde Donderdag 18 december 1980 37e jaargang no. 6 Hoever vooruit regeren? Ten Anker en verpleeghuis Antwoord op gespreksronde gecoördineerd bejaardenwerk Trottoirs "We zijn nu met de werkelijkheid geconfronteerd. Voorheen hadden we informatie op papier van de milieu- en actiegroepen zoais Benegora, wat allemaal erg negatief was. Dhr. J. Uijl, voorzitter van het C.N.C. Tholen'/ St. Philipsland, zei dat dinsdagavond tijdens het bezoek van een Thoolse dele gatie aan het compostbedrijf C.N.C. in het Noord-Limburgse Ottersum. Begin november wees het C.N.V. een Thoolse vesti ging van het compostbedrijf als "unaniem negatief' van de hand. Terwijl nu voorzitter Uijl opmerkelijke complimenten uitdeelde voor de werksituatie bij C.N.C. Die ommezwaai bleek bij meerderen van het 52 mannen en vrouwen tellende gezel schap een feit te zijn. Landbouwer A. Goorden uit de Langeweg wilde er maar weinig woorden aan vuil maken, maar "het was niet zo erg als er verteld is". Wel geld voor chr. school Stavenisse Bezuinigen BLOED GEVEN KM-vergoeding Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Stralende dag Nuttige reis i§§ï$£i^£ii mar Ótïèrmrn Overdrijven Verschrikkelijk Scherpenisse Tholen oudejaarsnummer St. Annaland Foto expositie in St. Annaland WON ING IN RICHT Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet voor 'kwaliteits' 'tegels gaat u natuurlijk naar De Schelde! -- AfkLt >- Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 13,50 per halfjaar, per jaar ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw Op rekening f7,50 Hoofdredacteur G Heijboer. Minder verwonderd, na overigens vele vege tekens, kon men maandagmiddag in de Thoolse raadszaal zijn over de hardnekkigheid waarmee b en w toch een kroonuitspraak wensten, dan over de honger naar bouwgrond die het col lege etaleerde. Elk goed bestuurder zal wel zijn bijgebracht, dat regeren voor uitzien is, maar waar is dan de horizon van die toekomstblik? Een mogelijk via plan Muye, dat op papier dan al is uit gebreid tot 300 huizen, geschapen bouwgrondreserve voor tien jaar leek bij het college in de verste verte niet vol doende om met vooruitziende blik te kunnen regeren. Het lijkt ons toe, dat menige andere kern met zo'n bouw grondreserve (300 huizen) het vooruit zicht voldoende leek en daarvan dan ook volop voldoening had. Nu kan het best zo zijn, dat de gemeen telijke regeerders er al van uitgaan, dat elke planologische gedachte op provin ciaal niveau toch minstens voor de helft wordt gekapt, maar dan volgt daaruit wel de vraag, watje dan moet doen met alle dure bosgrondreserve. Dat een ge meentebestuur een eenmaal uitgekiend beleid niet zo maar prijs geeft, de onwil van gedeputeerden ten spijt, is eerder een teken van bestuurskracht dan van besluiteloosheid. Maar dan moet het paard ook maar bij de naam worden genoemd. Dan moet maar worden ges teld: wij houden het op plan Noord en andere ideeen zijn voor ons verwerpe lijk. De noodzaak echter in deze tijd en voor Noord en voor Muye' 19jkt nog onwezenlijker dan de hoop op een posi tieve kroonuitspraak. Er is in commissies en op hoorzittingen al zo vaak over gebabbeld, dat ook bij een niet smalstadganger de naam 'Plan Noord' is ingebeiteld. Niettemin kwam uit de discussie van maandagmiddag toch een opvallend gezapig optreden naar voren, met name van CDA-zijde. De fracties van SGP en CDA steunden het b en w voorstel, maar zo goed uit de verf kwam de reden daarvan toch niet, hoewel ook weer niet perse alle voorafgaande, uitvoerige dis cussies behoeven te worden bevestigd. Was het om dezelfde reden als van b en w, dat voor minstens twintig jaar vooruit bouwgrond nodig is of was het omdat eens a was gezegd en dan ook de rest van het alfabet maar moet volgen. PvdA en VVD maakten duidelijk, dat men liever krachtig wilde doorbijten in wat moge lijk wel zo ongeveer een haalbare kaart kan zijn (Muije), dan vechten tegen de Bierkaai van plan Noord.. Hoeveel bouwgrond er werkelijk nodig zal zijn, valt meer op te maken uit wat g.s. besloten bij de halvering van eerdere bestemmingsplannen en het recente ge val Dorpsweg Oud-Vossemeer, maar zeker ook wat de Kroon motiveerde ten aanzien van Buitenzorg III in Tholen. Hier staan we dan weer echter ophet punt waar de gezamenlijke strijdbijl kan worden opgenomen, en door het college, en door de raad en door de bestuurde. Vier geslachten Deurlo in mannelijke lijn in Tholen, v.l.n.r. Leen Deurloo (66), Karei Deurloo (91), Karei Deurloo (39), en Leo Deurloo (14), allen wonend in Tholen. Vier geslachten Deurloo in mannelijke lijn. Met de nog krasse 91-jarige Karei Deurloo uit Ter Vate te Tholen in het Middelpunt, is vrijdagavond in het Vis net stil gestaan bij vier geslachten Deur loo in mannelijke lijn. Hoewel de jongste telg, de LTS'er Leo, al veertien jaar was, werd nu pas aandacht besteed aan dit bijzonder feit, omdat zijn vader, de 39- jarige visser Karei Deurloo, gezien z'n beroep dikwijls niet aanwezig was bij hoogtepunten. Nu was iedereen er echter ter gelegenheid van de veertigjarige bruiloft van de 66-jarige Leen Deurloo. Alle vier Deurloo's wonen in Tholen. De oudste, die nog regelmatig z'n rondjes loopt, woont nog in zijn eigen huis dankzij de goede zorgen van z'n dochter. Karei Deurloo, die een koninklijke on derscheiding kreeg voor zijn jarenlange trouwe dienst bij de begrafenisbus in Tholen, verhaalt nog graag over vroeger tijden, hoe hard er toen gewerkt moest worden van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Hij is nog bij de tijd, al is Karei Deurloo gehandicapt door het verlies van gezichtsvermogen. Burgemeester E. Baerends toonde zich in de raadsvergadering blij met tijdelijke goedkeuring - met terugwerkende kracht - van de ziekenafdeling van Ten Anker in Tholen. "Dat betekent nogal wat voor de gemeente, maar de schaduw blijft", zei de burgemeester. In de toekomst zal de ziekenboeg van Ten Anker immers toch moeten verd wijnen, zoals vorige week in de E.B. werd gepubliceerd. De staatssecretaris van volksgezondheid geeft de stichting rust- en verpleeghuizen Zeeland wel toestemming voor de bouw van een nieuw verpleeghuis van 150 bedden in Noord-West-Brabant. SGP en CDA drongen maandagmiddag in de Thoolse gemeenteraad via schriftelijke vragen aan op bouw van die voorziening in Tholen. Openbaar vervoer naar Noord- West-Brabant is er niet, zei de SGP. Er wordt een model-leugenhokje ontworpen, waarvan er elk jaar éên geplaatst kan worden. B en W van Tholen hebben dat besloten naar aanleiding van een verzoek van de stichting Welzijn voor Ouderen. De stichting gaf die wens door naar aanleiding van vragen tijdens de gespreksmiddag, die in februari in de zeven Thoolse kernen is gehouden om de behoefte aan gecoördineerd bejaardenwerk te peilen Daarbij werden ook nogal wat ideeën over de woonomgeving naar voren gebracht. In Tholen staat al zo'n zogenaamd leu genhokje op de haven. De bejaarden in Scherpenisse willen zo'n gebouwtje aan de Spuidam, in Stavenisse bij de N.H. Kerk en in St. Maartensdijk op de haven of op de Markt. B en W zullen vanaf 1982 elk jaar geld reserveren voor een leugenhokje, waarover de gemeenteraad dan een beslissing moet nemen Plaat sing gebeurt in overleg met de stichting. Dat geldt ook voor zitbanken bij het voormalig gemeentehuis te Stavenisse en in de omgeving van het vogeleiland en Bleekveld te St. Maartensdijk. Het vogeleiland in het natuurgebied de Pluimpot is overigens een zaak van Staatsbosbeheer. Verder waren er klachten over ongelijke en onveilige trottoirs. Na zakking na het leggen van kabels en leidingen of het rijden met voertuigen over trottoirs kunnen daarvan' de oorzaak zijn. In principe wordt een trottoir een keer per acht jaar herstraat. Als dat vaker moet gebeuren, kost dat geld. Bij het maken van de begroting 1982 zal gekeken wor den of er financiële ruimte is. Overigens wordt de keuze van de trottoirs die jaar lijks herstraat worden, nog zorgvuldiger i De kinderen uit Oud-Vossemeer en Tholen die nu de eformatorische lagere school in Goes bezoeken, krijgen geen vergoeding van reiskosten. B en W hebben aanvragen afgewezen omdat Goes niet als naburige gemeente kan worden aangemerkt. Verzoe ken van toekomstige leerlingen van de nieuwe chr. school te Stavenisse zullen aan de wet worden getoetst, maar ook het inkomen van de ouders wordt bekeken. Dat werd maandagmiddag duidelijk in de Thoolse gemeenteraad bij de beant woording van vragen van VVD-raadslid M. van Damme door wethouder J. Ver- sluijs. Unaniem ging de raad accoord met het beschikbaar stellen van een krediet voor de nieuwe vierklassige chr. school met gemeenschapsruimte van de Geref. Gem. in Ned. en de Oud. Geref. Gem. te Stavenisse. De raadsleden J. de Bres (PvdA) en van Damme vonden deze ontwikkeling wel bijzonder spijtig, maar ze wezen erop, dat de staatssecre taris van onderwijs had bevestigd, dat het schoolbestuur het volste recht had om de nieuwe school te stichten en nu ook vier lokalen te bouwen, 't Kost de gemeente wel geld, aldus van Damme, die zich ook zorgen maakte over de toe komstige vervoerskosten. Wethouder Versluijs bevestigde, dat ook deze school de gemeente geld kost, hoewel het on derwijs dan eigenlijk een volledige rijkszaak zou moeten zijn. Gezien het bijpassen van de gemeente vrijdag 19 december, vanaf 19.00 uur de Druiventros, SINT PHILIPSLAND Advertentie I.M. op de onderwijspost en de bezuinigin gen, gaat het gemeentebestuur verzoe ken om nieuw meubilair e.d. voor de scholen grondiger bekijken dan voor heen. "In het verleden is misschien te veel toegegeven aan de termijn van vijf tien jaar dat meubilair gemiddeld ver sleten is volgens de norm Vanaf mei wordt hier echter speciaal op gelet en de aanvragen worden stuk voor stuk kri tisch bekeken. Tafels voor de hoofden- kamer bijvoorbeeld kunnen langer dan vijftien jaar mee. We proberen zoveel mogelijk aan de eis van bezuinigen te gemoet te komen, o.a. ook door ener giebesparing in de scholen", zei wet houder Versluijs op vragen van de Bres en M. Dijke (SGP)- De burgemeester vulde nog aan, dat B en W er rekening mee houden, dat de mogelijkheden niet meer zo groot zijn. "We remmen nu wensen af omdat we niet alles meer kunnen honoreren. Ook zaken die leuk, meer dan leuk of zelfs gezond zouden zijn. Dit is een meer duidelijk stuk van ons denken geworden dan voorheen", zei de raadsvoorzitter.' Gezien dat beleid keurde de raad een verzoek van de Eben Haezerschool te Tholen om een nieuwe tafel en boekenkast in de hoofdenkamer slechts voor een deel goed. Van de R.K. Kleuterschool te Oud-Vossemeer werd een verzoek om lampen voor de leids terkamer geweigerd. Op de km-vergoeding voor het onder wijzend personeel wordt ook bezuinigd, zo bleek uit vragen van SGP-raadslid Th. Aarnoudse. Zo krijgt een in Tholen woonachtige onderwijzer, die in ver band met het funderend onderwijs ook in Oud-Vossemeer, St. Annaland, Poortvliet en Scherpenisse les moet ge ven, geen km-vergoeding meer. Dat kost die jongen veel geld, aldus raadslid Aarnoudse. Wethouder Versluijs ant woordde dat het woon-werkverkeer niet vergoed wordt, maar wel de reiskosten die van het ene naar het andere werk (school) gemaakt worden. Het besluit was genomen omdat er een aanvraag om reiskostenvergoeding kwam van een onderwijzer die buiten de regio woont. Inwilliging was onoverkomelijk, zodat die zaak aan banden gelegd moest wor den, zei wethouder Versluijs. De raad stelde 15.540 gulden beschikbaar voor de orthodidact, die in het kader van het experiment funderend onderwijs Tho len werkt. Dit bedrag komt men tekort op de rijksvergoeding. Raadslid M. Dijk (SGP) had gehoord, dat er in sommige ontwikkelingsgroepen van het F.O.R.T. onbehagen was over te weinig begelei ding. Wethouder Versluijs bevestigde dat er tijdens zo'n omvangrijk project wel eens een rimpeltje glad te strijken of recht te praten was, maar beslist 'geen onoverkomelijke dingen. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL. 01670-63385 Adri C Broekhuis een beqnp voor kwaliteit en service 1 "Ik vond het meevallen vandaag, dat moet ik eerlijk bekennen", zei mevr. J. Provoost van Leefbaarheid Tholen, op wier initiatief de reis eigenlijk tot stand kwam. "Ik zit boordevol indrukken, maar het bezoek was een geruststellende ervaring ten aanzien van de stank. Dat echter in deze weersomstandigheden. Het is een momentopname. Ik ben er nu drie keer geweest, waarvan twee keer met mooi weer. In augustus was het mistig en later broeierig, maar toen was het afschuwelijk. Toen rook je C.N.C. enorm, tot achter Gennep", aldus mevr. Provoost. Ze zei het erg te waarderen, dat het gemeentebestuur de inwoners de gelegenheid had gegeven om in Otter sum te kijken. "De gemeente Tholen is daarmee de eerste die de bevolking zich zo uitgebreid op de hoogte laat stellen. Dit is uniek. Ons doel was ook: hoe kun je de inwoners informeren om onrust weg te nemen. De belangstelling is ech ter teleurstellend (16 van de totaal hon derd genodigden). Als groep Leefbaar heid hebben we ons afgevraagd, waar om de belangstelling op de hoorzitting zo groot was en waarom de mensen het nu lieten afweten. Ten eerste ging het nu om mensen uit een veel beperkter ge bied (Dalempolder, Botshoofd) Ten tweedeis er toch iets vervaagd na de hoorzitting en ten derde konden er ge nodigden niet meer tijdig een vrije dag regelen gezien de korte tijd tussen de uitnodiging en de reis", zei mevr. Pro voost. Zelf was ze graag meegegaan en op de terugweg droeg ze in de bus een sneldicht voor, waarin de raad veel wijsheid werd toegewenst bij het nemen van de komende beslissingen, een zware taak in 't belang van de Thoolse zaak. Dinsdag 23 december a.s. moet de com missie bedrijfsleven advies geven over C.N.C. en 12 januari 1981 neemt de voltallige gemeenteraad een beslissing over het compostbedrijf door het bes temmingsplan wel of niet te wijzigen. De met zonsopgang begonnen stralende excursiedag werd dinsdagavond bij kaarslicht besloten in het gemeen schapshuis van Milsbeek, vlakbij C.N.C. Na de koffie werd een uitvoerige rond gang gemaakt op het compostbedrijf waarbij er gelegenheid was om met werknemers te praten over het totale gebeuren. Na de door C.N.C. aangebo den broodmaaltijd werd te voet en per bus rond het bedrijf gekeken en met name ook het reukorgaan op de proef gesteld. Langs de coniferenkwekerij op een paar honderd meter van C.N.C. ging het langs een aantal vrijstaande huizen naar het centrum van Gennep, waar het stadhuis op dezelfde afstand staat als het stadhuis in de Hoogstraat te Tholen van de Slabbecoornpolder. Op straat werden verschillende Limburgers door de Thoolse onderzoekers ondervraagd. Er kwamen wisselende reacties van nooit geen last tot hinder bij regen en mist. In het gemeenschapshuis te Milsbeek kon den vragen aan een forum worden ges teld, van welke gelegenheid druk ge bruik werd gemaakt. Zowel door inwo ners als door vakbondsvertegenwoordi gers. Tijdens de verdere informele ge- dachtenwisseling arriveerde ook de ze ventien leden tellende gemeenteraad van Gennep om de Thoolse collega's informatie te verstrekken. De Thoolse SGP-, en CDA-raadsfractie bleken zich ter plaatse al eerder geo riënteerd te hebben. Na de met champignonsoep begonnen maaltijd in het gemeenschapshuis, sprak burgemeester E. Baerends van een "nuttig bestede dag". Met die conclusie was iedereen het wel eens. "Deze kans heb ik niet laten lopen. Het was een mooie gelegenheid om zelf eens een kijkje te nemen, want de een overdrijft nog meer dan de ander", zei mevr. H. Moeliker-Gebraad uit de Simon Lind- houtstraat 's morgens tijdens de rond gang over het bedrijf. Zij woonde de hoorzitting in de sporthal niet bij, maar plaatste wel haar handtekening tegen C.N.C. en volgde de gang van zaken via de E.B. "Voor deze reis heb ik nog wel infor matie gevraagd op het gemeentehuis. Op het eerste gezichlR'alt het wel mee als je zo rondgelopen hebt. Het bedrijf is wel erg groot. Er is ontzettend veel grond voor nodig. Ook al ben je er ech ter geweest, dan kun je nog geen zinnig oordeel over geven", zei mevr. Moeli- ker. "De stank valt best mee. Voor me zelf ben ik wel een klein beetje gerust gesteld", zei dhr. G. Akershoek uit de Kon. Julianastraat. "In het begin viel het wel mee, maar verder op het bedrijf gekomen, is het een verschrikkelijke lucht, 't Zou mijn be drijf niet wezen", aldus dhr. L. Corne- lisse uit de Kotterstraat. "Iedere dag dat je C.N.C. ruikt, is teveel. Er is gezegd, Vervolg pag. f afgewogen. Voor het maken van ver laagde trottoirs voor rolstoelgebruikers worden voornamelijk inritbanden toe gepast. Naar aanleiding van praktische bezwaren heeft de industrie inmiddels een nieuw type inritband ontwikkeld, speciaal voor rolstoelgebruikers. Deze zullen in de toekomst ook op Tholen gebruikt worden. De bejaarden uit Scherpenisse hadden nogal wat wensen, zoals een voetpad in de Langeweg. B en W geven toe, dat de wegbreedte van 4.70 m gering is, zeker met (vracht) autoverkeer, fietsers en voetgangers. Langs de rijbaan ligt aan beide zijden een berm van 1.00 tot 1.80 m, waarin bomen zijn geplant. B en W hebben besloten het idee van een voet pad verder uit te werken omdat het de veiligheid van de voetgangers inderdaad ten goede zou komen. De gemeenteraad beslist te zijner tijd of en zo ja, wanneer het werk wordt uitgevoerd. Het college gaat niet in op een verzoek om de maximum snelheid in de kom van Scherpenisse te verlagen. De straten waar nu te hard gereden wordt hebben namelijk niet alleen de functie van woonstraat, maar dienen ook te zorgen voor een goede afwikkeling van het doorgaande verkeer. Verder was er om meer wandelplant soen gevraagd, maar volgens b en w heeft Scherpenisse na Tholen en St. Maartensdijk het grootste aantal vier kante meters groen. Na aftrek van het Pluimpotterrein is er per Scherpenisse- naar 8 !6 m2 groen. Uitbreiding is dus niet nodig, maar afgezien daarvan is het de vraag of het financieel mogelijk is. Wonen in een plattelandsgemeente houdt echter in, dat men meer van de natuur kan genieten dan in stedelijke agglomeraties, aldus b en w. Verzoeken om meer brievenbussen in Scherpenisse en St. Annaland zijn door b en w aan de PTT doorgegeven. Klachten over de onoverzichtelijkheid van de Ten Ankerweg in Tholen zijn inmiddels achterhaald. Door de onlangs gereedgekomen aanpassing van de par- keerstroken is de situatie voor de voet ganger duidelijker geworden. Er is een visuele versmalling opgetreden, die naar verwachting het effect heeft, dat minder hard wordt gereden. De beplanting die het uitzicht belemmerde, is gesnoeid. Verbetering van de straatverlichting in de Molenvlietsestraat, waarom de be- Regeren is vooruitzien, maar.. Wil je als bestuurder wat beteke nen, dan kijk je naar wat bindt, zegt de scheidende burgemeester G. van den Berg. 0 Kansen voor fietspad Poortvliet stijgen. 0 Nu Kroon maar beslissen over plan Noord St. Maartensdijk. 0 Tholenaren snuffelen bij C.N.C. 0 Na de feestdagen glas in contai ner. 0 Ten Anker en verpleeghuis. 0 Dijkversterkingen afgerond. 0 PZEM en kabel T.V. Jan Overeenkam en grammofoonplaten. ..vreemde Thoolse sporthal vol gymnasten. 0 De grondslagen van het recht zijn: Eerbaar te leven, anderen niet te kwetsen en ieder het zijne te geven. 0 Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Het kerstnummer verschijnt dinsdag 23 december. Kopij bin nen vrijdag 19 december 8.00 uur dus morgenochtend al. Het oudejaarsnummer komt op dinsdag 30 december. Kopij binnen dinsdag 23 decem ber 16.00 uur. jaarden ook hadden gevraagd, vinden b en w niet urgent. De verlichting dient wel verbeterd te worden, maar dat ge beurt gezien de financiële mogelijkhe den gespreid en dan nog bij voorkeur tegelijk met reconstructie van de straat. De PZEM heeft in 1975 voor het gehele eiland een streefplan voor de openbare verlichting opgesteld. In de Weelhoekstraat te Oud-Vossemeer is de verlichting onlangs verbeterd. In St. Annaland verdient het volgens b en w inderdaad aanbeveling bij de sinds vorig jaar bestaande bushalte in de Bie- rensstraat een abri(wachthokje) te plaatsen. Hiervoor worden plannen uit gewerkt, waarbij contact met de B.B.A. wordt opgenomen. In Stavenisse is om een veiliger over steekplaats op de hoek Post- straat/Voorstraat gevraagd. Voor voet gangers is de situatie nu onoverzicht- lijk. Of en zo ja, welke maatregelen ge troffen moeten worden, is nog in onder zoek bij de adviseurs van b en w. Gedurende de afgelopen tijd is in het Groene Kruisgebouw te Sint Maartens dijk een cursus hartreanimatie gegeven. Als docenten traden op de zieken- huis'Lievenberg verplegers Henk Brinkman uit Sint Maartensdijk en Sjaak Ros uit Bergen op Zoom. Eerst was er een uitvoerig theoretisch gedeel te, daarna de praktische beoefening. Vorige week donderdag deed het eerste gedeelte examen, afgelopen dinsdag avond de laatste groep. Het theoretisch gedeelte zal nog op een nader vast te stellen ddtum in januari worden afge nomen. De geslaagden zijn, uit Tholen: Mevr. Bijl-Vermaas, mevr. Huyzen-van Leeu wen van Weenen en de heren G. Oost- Zaterdagmiddag om vier uur wordt de foto- en diatentoonstelling van de foto club St. Annaland geopend in het dorpshuis, zoals die vorig jaar ook rond Kerst- en Nieuwjaar plaatsvond. De le den hebben weer voor een gevarieerde expositie gezorgd, zowel met zwart-wit als kleurenfoto's. Op het podium zijn de dia's te zien. Zaterdag a.s. is de tentoon stelling geopend van vier tot negen uur, maandag 22 en dinsdag 23 december van zeven uur tot half tien. Na de Kerst is de opening: vrijdag 26 december van twee tot half tien en zaterdag van twee tot vijf. NG Advertentie IM dijk en W. Kot. Uit Sint Maartensdijk: Mevr. K. van der Schaaf-Hoek, mevr.C. Oudesluis-Mosselman, Mevr. A. Noom-van Sliedrecht. mevr. I. Geluk- Oudesluis en de heer R. en mevr. L. Burg-Dorst. Uit Stavenisse: Mej. I. de Vos, uit Oud-Vossemeer: mevr. J. de Leeuw Boogaart en heer J. de Leeuw. Uit Poortvliet: Mej. I. Niemantsverdriet, L. A. en C. Niemantsverdriet en L. Geuze. Uit Sint Annaland de heren B. Heijboer en M. Van der Jagt, J. Scher penisse. De Schelde heeft een naam opgebouwd in tegels en plavuizen. Geen wonder want De Schelde biedt zelfs voor de meest verwende smaak een keurkollektie aan kwaliteits tegels en rustieke plavuizen... voor de wand en voor de vloer. Elke soort tegel en plavuis heeft zijn specifieke eigenschap, 'n verkeerde toe passing wreekt zich eerst na maanden of jaren. Daarom is 'n vakkundig advies onont beerlijk. De Schelde wil u graag deskundig adviseren... u bent van harte welkom! bouwmaterialenhandel Theodorushaven (bij de Gamma) Bergen op Zoom tel. (01640) 36910 W

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1