LfSf-k^ <7 Ieder op z 'n eigen wijs Volgend jaar glasbakken Aanleg fietspad Poortvliet/ Sint Annaland in 1983 (D Weinig animo voor busreis naar C.N.G Nieuw verpleegtehuis in Brabant ook voor Tholen BOUMAN POTTER AFWEZIG De Schelde Helpen Geerï twee Alno- keukens zijn 't zelfde. Donderdag 11 december 37e Jaargang no. 5 lbo f2 a #Af >r-r-1 ,i O Tien containers van minimaal 2000 liter Tholen en Sint-Philipsland zijn al een paar keer blij gemaakt met een dode mus, maar nu komen er volgend jaar toch tien glasbakken op Tholen: 3 in Tholen, 2 in St. Maartensdijk en 1 in de overige vijf dorpen. De gemeenteraad neemt maandag middag een besluit of men in zee gaat met de B.V. aanne mingsbedrijf v/h H. Troost te Pernis. Deze onderneming verp licht zich om tenminste 1 keer per 2 weken elke glascontainer te ledigen en de inhoud af te voeren voor 550 gulden per bak per jaar, exclusief BTW. Gemeente Tholen krijgt 90% subsidie Ruim 2300 bezoekers in het streekmuseum E. VAN TUYN TANDARTS 50% Nog 40% Postzegels ruilen Zinvol Energiebesparing Lid\fereniging Goud-en Zilversmeden Tdvertentt^M Slechts 10 van de 50 genodigden positief B en w van Tholen waren dinsdagavond genoodzaakt een tweede lichting stadsbewoners uit te nodigen voor de busreis naar C.N.C. omdat van de eerste vijftig genodigden, slechts tien mannen en vrouwen positief reageerden. Het gemeentebestuur kreeg van twintig uitverkorenen een brief dat men dinsdag 16 december niet meeging, terwijl de overige twintig genodigden nog niets van zich had laten horen. De aanmeldtermijn was echter maandag verstreken. Zinvol. Kritisch oordeel. Belangengroep gaat niet. Prikkelende lucht. Drie maanden. Marge erg klein. Vastbeslotenheid. Zeer geschikt. Overeenstemming. Molenstraat tel. 01662-445 Poortvliet Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sinr-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 3.50 per halfjaar, perjaör ƒ26,50, per post ƒ33,50 per jaar, losse nummers ƒ0,70. Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur. Advertentieprijs ƒ0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden ƒ6,50 contant inclusief btw Op rekening f7,50 Hoofdredacteur G. Heijboer De actie 'Zeeland helpt Rwanda', waar voor zich zo'n twee jaar lang heel wat mensen hebben ingezet, werd vorige week afgesloten via een extra activiteit van brandweerlieden. Toch is er de be hoefte, met name de laatste activiteit nog wat nader te analyseren. Vooral wat betreft de verschillen, die zich weer eens voordeden tussen wat we zelfs in Zee land stad en platteland kunnen noemen. Als het om ontvangen gaat, is er nau welijks verschil in egoïsme, als het om geven gaat, komen veelal wel dooddoe ners naar voren. Dan wordt het geld of het materiaal immers toch niet goed besteed door mensen, waarvoor het bestemd is. Zal ik daar m'n goeie geld voor offeren? Dat kan ik beter besteden. Wat is dat 'beter'? Een wintersportva kantie? De laatste Rwanda activiteit bracht drie Zeeuwse kernpunten aan het licht. Ten eerste, dat dorpen, die destijds zwaar door de ramp 1953 werden getroffen, in het algemeen het beste voor de dag kwamen. In onze regio met name Sta- venisse en Sint-Philipsland. Ook woon kernen met een eigen brandweerkorps kwamen beter uit de bus dan dorpen zonder brandweer. In de tweede plaats werd duidelijk, dat de grootste Zeeuwse gemeenten zoals Middelburg, Vlissingen en Goes het al lemaal lieten afweten bij die slotactie omdat de brandweer zich voor geen en kel karretje wenste te spannen. Helpen voor de naaste in nood, doet men niet om er zelf beter van te worden. Toch zou er bij mensen als provinciale- en ge meentebestuurders in elk geval - een zwak moeten zijn voor juist die mede burgers, die zo positief reageren op een beroep om medewerking. Dat nu komt er vaak niet uit. De liefde komt van een kant, want de grote plaatsen krijgen al tijd het eerst streekvoorzieningen toe bedeeld en dan moet de pereferie daar toe opnieuw - in tijd of geld - offeren om er van te kunnen profiteren. De welva- artstijd deed al jaren afstand van de prestatiebeloning. Het lijkt hoog tijd te worden dat weer in te voeren. Niet al leen op het materialistisch terrein, maar ook op ander gebied. Hoe spontaan de hulp ook telkens op nieuw is, niemand laat zich blijvend voor een karretje spannen. Hoe goed het ook is, dat dit Rwanda-karretje door velen weer werd getrokken in het Zeeuwse. Als het om helpen gaat voor anderen die in nood verkeren, moeten bedenkingen wegvallen. Maar als daar in negatieven op zoveel ander terrein positief worden bevoordeeld, zit er toch wat scheef. Dat is dan wel de minste lering, die uit een overigens toch nog geslaagde Rwanda-actie valt te trekken. Vogels van diverse pluimage zongen bij de officiële opening van het experiment funderend onderwijs Regio Tholen(Fort) ieder op hun eigen wijs, v.l. n.r. R. Weij- ler (School met de Bijbel), J.F. Kouse maker (o.l.s. Ter Tolne Tholen), W. Peeks (M.L.K. de Veste Tholen) en Mevr, N.M.J. Boissevain-van Riet uit Tholen (oud-onderwijzeres, nu PvdA- raadslid). Dhr. D. Kopmels van het Re gionaal Pedagogisch Centrum (RPCZ) benadrukte ook, de eigenheid van de school goed tot z'n recht te laten komen. "Samenwerken aan een project kan lei den tot het benadrukken van het over eenkomstige tussen scholen en het ver vagen van de verschillen. Dat kan ook positief werken, maar als het leidt tot verlies van identiteit van de betrokken scholen, is dat een weinig heilzaam ge beuren. Het project F.O.R.T is zo'n ty pisch project omdat het niet alleen over eenkomsten tussen scholen wil bena drukken, maar ook de verschillen. Er is daarom gekozen voor een dubbele aan pak. Voor het samenwerken aan over eenkomstige zaken in het onderwijs, zijn er ontwikkelgroepen en uitwisselings- groepen. Voor het werken aan de ont wikkeling van de eigen school is er de directe begeleiding Daarbinnen kunnen op verschillende scholen heel verschil lende zaken aan de orde komen", aldus dhr. Kopmels bij de Fort-opening in Haestinge te St. Maartensdijk. Deze offerte is aanzienlijk gunstiger dan de aanbieding die voorzien in afvoer van het glas naar Maltha B.V. te Rotterdam. Troost heeft de mogelijkheid de 550 gulden voor negentig procent aan te passen aan de prijzenbeschikking goe deren en diensten en voor tien procent aan de hand van de standaardprijzen voor autogasolie. De glascontainers moeten gelost worden met een hydrau lische autolaadkraan. Het lossen moet plaatsvinden via de bodem van de glas container door middel van scharnieren de kleppen. De ophaalauto moet voor zien zijn van een waterdichte laadbak en van een installatie waarmee de glascon tainers na elke lediging worden gede sinfecteerd, zodat deze stankvrij kunnen De SGP-fractie in de Thoolse gemeen teraad ziet na vijf jaar druk uitoefenen, maandagmiddag de aanleg van het fiet spad Poortvliet/St. Annaland eindelijk een stap dichterbij komen. Nu rijk en provincie samen negentig procent subsi die geven, durven b en w het wel aan om een besteksklaar plan te laten maken. De Bram Groenewege- en Paasdijkweg trekken veel fietsers uit St. Annaland naar de scholen in Scherpenisse (LTS), Tholen (Mavo's en Oesterschelp) en Bergen op Zoom. De weg is voor het huidige verkeer tamelijk smal. Om de verkeersveiligheid voor fietsers te ver beteren, pleitte met name de SGP sinds 1975 herhaaldelijk voor aanleg van een fietspad. Die opmerkingen waren voor b en w aanleiding om het provinciaal be- In verband met allerlei binnenwerk- zaamheden en veranderingen, zal het niet mogelijk zijn het streekmuseum De Meestoof in St. Annaland in de Kerst en nieuwjaarsperiode open te stellen. Men zal geduld moeten hebben tot pinksteren 1981. Er zijn dit jaar echter toch al ruim 2300 bezoekers geweest. De algemene ledenvergadering is gepland op donderdagavond 26 februari. Dr. Ja- cobi, directeur van het rijkspenningka binet, heeft toegezegd te spreken over de muntenvondsten op Tholen. Nadere berichten volgen. Het streekmuseum is dankbaar voor giften van o.a. de fam. wijlen Mevr. C. J. M. Hage-Friderichs te Tholen en de heer Oggel te Axel. wegens overwerktheid tot 25 december. De praktijk wordt waargenomen door tandarts Wouters, zodat alle spreekuren normaal doorgaan. Advertentie I.M. stuur te verzoeken, een bijdrage te geven in de aanleg van het fietspad. Voorts werd er opdracht gegeven aan de Hei- demij om een voorontwerp met globale kostenraming te maken. Deze activiteiten hebben tot gevolg ge had, dat de aanleg van het fietspad door het provinciaal bestuur bij de minister van Verkeer en Waterstaat is voorge dragen voor subsidiëring in 1983. Dit gebeurt in het kader van de bijdragen- regeling voor de aanleg van fietspaden langs secundaire en tertiaire wegen. De bijdrage is maximaal 50% van de door het rijk aanvaarde directe kosten van Inderdaad! Want Alno en wij kunnen helemaal rekening houden met: üw wensen, üw budget, üw gezinssamen stelling, uw smaak én uw beschikbare ruimte. Dat vraagt van Alno 'n 'legio aan mogelijkheden...en die biedt Alno. Dat vraagt van ons jarenlange ervaring in totale keuken-techniek. Die ervaring hebben wij in huis. Bovendien kunnen wij zorgen voor 'n kompleet keukenplan èn verzorgen wij de totale keukeninstallatie inclusief het tegelwerk e.d. bouwmaterialenhandel Theodorushaven lbi| de Gamma) Bergen op Zoom tel (01640) 36910 uitvoering. B en w hebben echter her haaldelijk betoogd, dat uitvoering van het plan ongewenst was, als de subsidie tot 50% beperkt zou blijven. Bij eerdere berekeningen werd namelijk over een miljoen gulden gesproken. Uit recentelijk verkregen ininformatie bleek b en w echter, dat het provinciaal bestuur de mogelijkheid heeft op basis van de Verdelingsordening Uitkering Wegen Zeeland een aanvullende bij drage in de kapitaallasten te verstrek ken. Daardoor zou de gemeentelijke bijdrage beperkt kunnen worden tot tien procent. Het provinciaal bestuur heeft de princi pe-bereidheid om een dergelijke bijdra ge in de kapitaalslasten vanaf 1983 te verstrekken. Daarom acht het college het van belang, dat op korte termijn wordt beschikt over een b.esteksklaar plan met gedetailleerde kostenbegro- ting. Op basis daarvan kan de provincie worden verzocht een bijdrage toe te kennen. Hoewel met het vervaardigen van een dergelijk plan een aanzienlijk bedrag is gemoeid, menen b en w dat een dergelijke uitgaaf verantwoord is, mede gelet op de reëele kansen op sub- sidieverkrijging. Op dinsdag 16 december organiseert de Filatelisten Vereniging- Delta-Oost haar maandelijks ruilavond in zaal Het Trefpunt, Huijbergseweg 18 te Hooger- heide. Deze avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Aanvang 19.30 uur. worden teruggeplaatst. Bij elke lediging moet de opstelplaats van de container zonodig door de ophaler worden schoongeveegd, zodat geen glas of ver pakkingsmateriaal achterblijft. Het schoonhouden tussentijds, is voor reke ning van de gemeente. De inhoud van de container moet minimaal 2000 liter zijn met twee werpopeningen: een met een diameter van 130 mm en een van 180 mm. De laatste met een sluis van minimaal 40 cm. verder moeten de ïn- werphoeken horizontaal tot 15 graden zijn om te verhinderen dat Hessen uit de container kunnen worden gehaald. Al geruime tijd worden er pogingen in het werk gesteld om op Tholen de ge scheiden inzameling van glasafval mo gelijk te maken. Net zoals oud papier apart opgehaald wordt, moeten voor taan lege flessen en potten niet meer in de plastic öuisvuilzak, maar in de glas bak, die 'op een centraal punt in de woonkernen wordt geplaatst. Volgens het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne is hergebruik (recycling) van glas zinvol. Gemiddeld komt er per hoofd van de bevolking 30 kg glas per jaar vrij. Totaal is dat in ons land 400.000 ton glas, wat uiteraard een niet gering beslag legt op de capaciteit van stortplaatsen. B en w noemen glas een relatief volumineuze afvalsoort. Herge bruik van glas levert dus in ieder geval een verminderde belasting op van de stortplaatsen, wat van groot belang is gezien de steeds groter wordende af valstroom en de verdere inkrimping van de beschikbare ruimte. Andere belangrijke voordelen van her gebruik zijn. dat door gebruik van glas in plaats van zand en andere grondstof fen, bij de glasproduktie een aanzien lijke energiebesparing kan worden ge realiseerd. Winning van zand kan ver minderd worden, evenals het gebruik van andere grondstoffen zoals kalk steen, soda enz. Tholen heeft bij de plannen voor gescheiden glasinzameling intensief overleg gepleegd met de ge meente op Zuid-Beveland om te bezien in hoeverre het aangaan van een sa menwerkingsverband voordelen kon bieden. Daarbij is in eerste instantie uitgegaan van afvoer van het glas naar de Vitrite fabriek te Middelburg. Dit bedrijf had echter geen interesse meer gezien toenemende storingen tijdens de produktie van (nieuw) glas. Troost brengt het glas naar Duitsland. In eerste instantie wordt het opgeslagen op het terrein van een dochteronderneming in Vlissingen. Het contract met Troost biedt de gemeente de mogelijkheid het aantal containers uit te breiden of te be perken of anders te verdelen over de ze ven woonkernen. Troost doet de offerte gestand, ook al zou een of meer ge meenten (op Zuid-Beveland) niet tot gescheiden glasinzameling over gaan. In samenwerking met de provincie zal een vouwblad worden gemaakt, terwijl ook in Tholenderwijs aan de glasinzameling aandacht zal worden besteed. Juwelier horloger opticien Grote Kerkstraat 5 - Steenbergen TEL 01670-63385 Adri C Broekhuis een begrip voor kwaliteit en service De geringe belangstelling staat in schrille tegenstelling tot de verwachtin gen van de groep Leefbaarheid Tholen tijdens de hoorzitting op 15 oktober in de sporthal. Mevr. J. Provoost zei toen: "als u ziet, hoe C.N.C. leeft in Tholen en hoeveel mensen er hier vanavond zijn die voor hun woongebied opkomen, dan geloof ik dat de bewoners best een eigen bijdrage voor een busreis naar C.N.C. willen geven". Er kwam toen geen spontaan applaus, maar pas bijval na de vraag van mevr. Provoost "mag ik daar een reactie op misschien". "Een bezoek van een aantal Thoolse in woners aan het compostbedrijf is nuttig en zinvol", schrijven b en w in hun uit nodiging aan de via een objectieve me thode gekozen busreizigers. Het college is uitgegaan van een cirkl /e/ van 1800 meter rond de geplande CNC-vestiging in de Slabbecoornpolder tussen Tholen en Botshoofd. In Tholen is de Ten An- kerweg ais scheidingslijn aangenomen, zodat met name bewoners van de Oran- jewijk (Juliana-, Bernhard-, Wilhelmina -, Beatrix-, Irene- en Christinastraat) zijn uitgenodigd. Grindweg, S. Lind- houtstraat en Slachtveld vallen er ook onder. In Oud-Vossemeer zijn de uitno digingen beperkt tot de Leguitsedijk, Botshoofd en Langeweg. Daarnaast is de gemeenteraad de mogelijkheid ge boden om mee te reizen, evenals 2 ver tegenwoordigers van Leefbaarheid Tholen. 2 van de belangengroep Oud- Vossemeer, een afgevaardigde van het C.N.V. en F.N.V. Tholen, de districts bestuurders van F.N.V. en C.N.V., de Z.L.M., het Landbouwschap, het over leg orgaan Industrie Tholen, en de Ka mer van Koophandel. Wanneer ieder aan de uitnodiging ge hoor gaf, konder er wel twee bussen vol komen. Uit kostenoverwegingen had den b en w het aantal inwoners (wille keurig uit de kaartenbak van het bevol kingsregister gekozen volgens de zoge naamde a-selecte methode) tot vijftig beperkt. De gemeente betaalt namelijk de busreis en ae maaltijd(en) van de ex cursie, die omstreeks acht uur begint en vermoedelijk pas tien uur 's avonds zal eindigen. "Op basis van een objectieve regeling bent u onder meer uitgekozen om mede namens de bevolking van Tholen het composteerbedrijf in Otter- sum en zijn directe omgeving te bezoe ken om kritisch te oordelen over de vraag of de vestiging van een soortgelijk bedrijf in Tholen - en vertaald naar de Thoolse omstandigheden - verantwoord wordt geacht", schreven b en w in hun uitnodiging aan de vijftig uitverkorenen. Tevens werd nog gewezen op de moge lijkheid om bij de gemeente informatie over de aard en het karakter van het bedrijf in Noord Limburg te krijgen. Terwijl twee vertegenwoordigers van Leefbaarheid Tholen wel meegaan naar Ottersum (zie ook stemmen van lezers) maakt de belangengroep Oud-Vosse meer geen gebruik van de uitnodiging. "De gemeentegelden voor deze excursie zouden veel beter besteed kunnen wor den ten bate van werkelijke belangen van de inwoners van het eiland Tholen", schrijft de belangengroep in een brief aan b en w. "In eerste instantie waren wij bereid geweest op de uitnodiging in te gaan, ware het niet, dat diverse leden van de belangengroep al In Ottersum geweest zijn en daar op hun eigen ma nier een indruk van het bedrijf en zijn omgeving opgedaan hebben. De reacties van onze leden waren geheel verschil lend, zij het dat iedereen het er wel over eens was, dat het gebouw qua opzet overheersend in het landschap, lelijk, overweldigend op grote afstand, im mens groot, enz. was. Enkele leden hadden alleen in de buurt van het bedrijf een prikkelende lucht geroken die niets met mest uitstaande had, terwijl anderen op een later tijdstip spraken over "de stank walmt je tege moet". Dat het verzoek voor een excur sie nooit van de belangengroep is uitge gaan, benadrukken wij nogmaals omdat wij weten, dat het onmogelijk is een ob jectief beeld en een goede oordelings vorming te verkrijgen met een excursie van een dag. Wij weten ook, dat het voor het bedrijf bijzonder gemakkelijk is om op zo'n dag de produktie zodanig aan te passen, dat de geuremissie zeer gering is. Niet dat wij het C.N.C. kwalijk nemen dat zij proberen zo gunstig mogelijk voor de dag te komen. Voor een goede oordeelsvorming echter, zou men ten minste drie maanden in de Ottersumse omgeving moeten vertoeven om een werkelijk objectief beeld te krijgen. Dat wij ageren tegen een bedrijf, dat ten ge volge van de zware overlast die het zijn omgeving bezorgt, geen kans ziet een hinderwetvergunning in de huidige ves tigingsplaats te krijgen, kunt*u ons op zijn minst niet kwalijk nemen. Ongeacht het effect van de excursie hopen wij dat het gemeentebestuur ons zo spoedig mogelijk antwoord geeft op de door ons verwoorde bezwaren ten aanzien van de hinderwetvergunning", aldus de brief van de belangengroep Oud-Vossemeer aan b en w. In het vakblad "Groente en fruit" komt het tweede compostbedrijf op Tholen ter sprake in een verslag van de leden raadsvergadering van de Coöperatieve Nederlandse Champignonkwekersvere- niging, C.N.C. adjunct-directeur Ja. E. Peijnenborg legde daar uit, waarom er na twee jaar nog steeds met evenveel enthousiasme met de Stichting van een tweede compostbedrijf wordt doorge gaan."Het streven om te komen tot een tweede compostbedrijf in het westen van het land - dit met het oog op een be langrijke' besparing in de transportkos ten - i^gestoeld op de ontwikkeling in de champignonteelt in zijn algemeenheid en die in de produktie van doorgroeide compost, waar vooralsnog geen uitbrei ding aan de produktiecapaciteit wordt gegeven. Met een gemiddelde compost- produktie van 7000 ton per week is in Ottersum de marge erg klein geworden. Als zich in de champignonteelt een uit breiding van bijvoorbeeld 10% zou Helpen in nood 0 Grote werkloosheid in de bouw 0 Plan Muijepolder voor 300 huizen 0 Wat zijn de gevolgen van kroon-" uitspraak voor groei van Tholen? 0 Volgend jaar glasbakken 0 Fietspad Poortvliet/St. Annaland in de raad 0 Aanbesteding Provinciale wegen 0 Ruim 2300 bezoekers in de Mees toof 0 Weinig animo voor CNC-busreis 0 Nog vraagtekens rond schuren in Kom St. Annaland 0 Zeven ton voor sociaal-culturele activiteiten 0 Bibliotheken in de kleine kernen 0 Ziekenboeg Ten Anker blijft nog 0 Voorbereidingen voor kerstvie ringen en -concerten 0 DE OUDEN VOOR RAAD DE JONGEN VOOR DE DAAD. 0 Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's voordoen, zou men in Ottersum hele maal vast komen te zitten. Het verleden heeft meermaals aangetoond, dat na een zekere rustperiode in de champignon teelt, weer een groei komt. En een gege ven feit is, dat in Ottersum geen enkele uitbreidingsmogelijkheid meer bestaat. Ondanks de vele pogingen om wat schot in deze zaak te krijgen, zijn we de laatste 2 a 2>7i jaar nog geen stap verder geko men, aldus de heer Peijnenborg. Vele tegenvallers ten spijt, wordt met vastbe slotenheid doorgegaan met het vinden van een geschikt perceel en het verkrij gen van de nodige vergunningen. Dhr. Peijnenborg gaf aan, wat de CNC de laatste twee jaren heeft gedaan om haar doel verwezenlijkt te krijgen. In dit kader zijn een tiental percelen serieus bekeken, waarvan er uiteindelijk drie zijn overgebleven. De bouw van het tweede compostbedrijf is steeds gezocht in een uitgesproken landbouwgebied dat op voldoende afstand is gelegen van woongemeenschappen. Alle pogingen hebben tot nu toe schipbreuk geleden. Wat nog overeind is vestiging van het tweede compostbedrijf op het eiland Tholen, op het meest oostelijke punt van Zeeland aan de provinciegrens tussen Noord-Brabant en Zeeland. Hier werd door de gemeente Tholen een zeer ge schikt terrein in de agrarische sfeer aan bevolen, dat beschut ligt tussen enkele dijken. De volledige procedure is toen gevolgd en op een zeker moment was men het met alle overheidsinstanties eens over de voorwaarden, waaronder de Stichting van het bedrijf zou kunnen plaatsvin den. Deze overeenstemming is vrij kort geleden doorkruist door opruiende acti viteiten van een beroepsactiegroep, die fel van leer is getrokken tegen de komst van zo'n bedrijf. Niets werd nagelaten om de zaak zo ongunstig mogelijk voor te houden en de bevolking in de regio in een angstsfeer te brengen. Uit het ingenomen standpunt van b en w en provinciale instanties put de CNC de moed, ondanks protesten van de bur gerbevolking, verder te werken" aldus het artikel in "Groente en Fruit". De ziekenafdeling van Ten Anker in Tholen mag voorlopig blijven bestaan, nu de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) in West-Noord-Bra- bant een verpleeghuis van rond 150 bed den gaat bouwen. Dat is het resultaat van de besprekingen met mevr. Veder-Smit, Staatssecretaris van Volksgezondheid. De S.V.R.Z. sprak eerder van een vrij uitzichtloze situatie voor de exploitatie van Ten Anker, maar daarin is nu ve randering gekomen, al moet de zieken boeg in Tholen dan mettertijd toch ge sloten worden. De Staatssecretaris legde zelf de mogelijkheid van het nieuwe verpleeghuis op tafel. Het zou een sig natuur moeten krijgen, waardoor met name ook de patiënten uit Tholen een goed leefklimaat aantreffen. Onder voorwaarde, dat de S.V.R.Z. bereid was eraan mee te werken, dat patiënten uit Tholen in een dergelijk verpleeghuis worden opgenomen, wilde de Staatse cretaris voor de ziekenafdeling alsnog een tijdelijke erkenning afgeven. De ge vraagde intentieverklaring heeft de S.V.R.Z. met spoed aan mevr. Veder gestuurd. Zij heeft inmiddels laten we ten, de procedure voor een tijdelijke er kenning van Ten Anker in gang te heh- ben gezet. Tevens heeft de S.V.R.Z. zich bereid verklaard bouw en exploitatie van het nieuwe verpleegtehuis eventueel op zich N te nemen. Een verklaring daarvoor op grond van de wet ziekenhuisvoorzienin gen is inmiddels aangevraagd. De Stichtingsraad van de S.V.R.Z. ver gadert morgen in Vijvervreugd te Mid delburg. Mevr. M. Almekinders-Sinke uit Tholen is periodiek aftredend, maar herkiesbaar. Tegenkandidate is mevr. N.J. Bijl-Vermaas uit Tholen. Aan mevr. J.M. Engelvaart, directrice van Ten Anker, is wegens langdurige ziekte ontslag verleend. In haar plaats is nu definitief benoemd, mevr. N.G. Koole-de Bourgraaf, die al vanaf 1 ja nuari tijdelijk in deze functie werkzaam was. WO N ING IN RICHTIN G Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 1