Plaatselijk U' Rabobank !&/CHIESSER SSER piq 'FIT GELUK Rabobank Q Rabobank Q I muP S™E"'SSE^ ^«r,muPSUW TEKENS VAN LEVEN m PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag Tl november 1980 Tholen Oud Vossemeer Vrijdag 28 november Dorpshuis Sint Annaland Aanvang 20.00 uur MEDEDELING BONDSSPAARBANK Sint Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk WEEKENDDIENSTEN DAG EN NACHT VISSER _i I SINT. OUD- MOSStWttR POORTVLIET *>j8y Sinterklaasfeest in peuterzaal. Zaterdag 22 nov. 2 uur hield de peuter speelzaal "De Fabeltuin" haar jaarlijkse sinterklaasmiddag. Samen met de ou ders konden de kinderen genieten van een gezellig Sinterklaasfeest. Iedere peuter werd persoonlijk toegesproken door Sinterklaas en kreeg van de zwarte pieten een kadootje. Zodat na afloop de Fabeltuin terug kon zien op een geslaagde middag. Damclub "De Eendracht" Op maandag 24-11-80 speelde het le tiental een thuiswedstrijd tegen het ster ke le tiental uit Goes. Het werd 9-11 in het nadeel van Tholen, de uitslag werd: 1. P. C. v.d. Velde - C. Rijk 0-2. 2. P. Nieuwenhuizen - M. v. Riet 2-0. 3. J. Lindhout - G. v. Bremen 0-2. 4. A. Boogerd jr. - J. Schot 2-0. 5. J. A. v. Akkeren - C. de Klerk 1-1.6. C. Droog- ers - C. v. Damme 1-1. 7. A. Slager - C. Hollestelle 1-18. C. van Dijke - M. Poulusse 0-2.9. J. v.d. Velde - M. Quakkelaar 2-0. 10. J. Nagtegaal - A. J. Janse 0-2. Het tweede dental a.s. vrijdag 28-11-80 te 19.30 uur Gasthuis Kapelle tegen Middelharnisl. De avondzitting van de Rabobank van vrijdag 5 december wordt verschoven naar donderdag 4 december op dezelfde tijden. Advertentie I.M. Diefstal uit auto Uit de in de Farnalenstraat geparkeerde auto van mevr. H. werd een tas met au togereedschap gestolen. De politie stelt een onderzoek in. De alarminstallatie van een woning aan de Gortzakweg brengt de politie bij herhaling in actie, maar het blijkt steeds loos alarm te zijn gezien een mankement aan het apparaat. sb m i 5 iU '3 5V ft Markt 7 Tholen tel. 2575 Advertentie IM Intocht Sinterklaas. Zaterdagmiddag twee uur arriveert Sint Nicolaas met zijn Pieterbazen weer per boot in de haven. Burgemeester E. Bae- rends ontvangt de gewaardeerde gast 's middags om drie uur op de Markt. Vooraf gegaan door de koninklij ke muziekvereniging Concordia wordt dan nog een rondgang door de stad ge maakt. Dit gebeurt in het kader van de winkelactie, di^ npg tot en met 5 de cember duurt. Voor iedere bestede vijf gulden krijgt men een lot, waarmee men kans maakt op 44 prijzen. Bibliotheek in Brugstraat. Nu de bouw van een bibliotheek en een postkantoor in twee bouwlagen wegens PTT-veiligheidsvoorschriften niet mo gelijk blijkt, wordt het huidige vereni gingsgebouw in de Brugstraat mogelijk verbouwd tot bibliotheek. Dat kwam naar voren in de Welzijns- commissie, waar raadslid C. A. Rijnberg informeerde naar het toekomstige ge bruik van het verenigingsgebouw in verband met het gereed komen van het gemeenschapscentrum aan de Zoekweg. Het nieuwe postkantoor zou dan in de Dalemsestraat/Doelweg kunnen komen en de bibliotheek in de Brugstraat. Al leen ontbreekt daar parkeergelegenheid. Sint bezoekt VéGé Supermarkt Jansen Tholen Zaterdagmiddag 29 november a.s. van 15.30 tot 16.30 uur brengt St. Nicolaas en zijn gevolg een bezoek aan de VéGé supermarkt te Tholen. Er zal een fotograaf aanwezig zijn om een foto te maken van uw kind met Sint en knecht. Deze foto is op 5 december gratis ver krijgbaar bij 25.— boodschappen. De heer Jansen verwacht alle kinderen van Tholen en omgeving, om van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. Advertentie IM Tentoonstelling Zaterdag 29 november a.s. houdt de postduivenvereniging de Trouwe Duif haar jaarlijkse tentoonstelling in "Hof van Holland". De tentoonstelling is opengesteld voor alle leden van de N.B.V.Z. van Tholen en Sint Philips- land. De organiserende commissie heeft de verwachting dat een aantal van plus minus 225 duiven zal worden ingezon den. In 8 klassen zullen de duiven gekeurd worden door keurmeester dhr. J. Bood- en uit Rotterdam, welke is aangesloten bij de Eerste Ned. Groep van Keur meesters. Ter ondersteuning voor de verenigingskas is er aan de tentoonstel ling ook een attraktief gedeelte gekop peld. Zo word er met het Rad van .J 1 SINT- MAARTENSDIJK MNA JAC0BAP0LDER Avontuur gedraaid, 's Avonds is er ook detrekking van de grote verloting waarvoor men vele waardevolle prijzen in huis heeft. N.C.V.B. hield excursie Enigszins anders dan andere jaren heb ben een 30-tal leden in 5 groepen op 3 avonden een excursie gemaakt bij de goud-en zilversmid H.E. Entrup te Hal steren. Deze smid liet zoveel mogelijk in een tijdbestek van één Uur aan een groepje leden zien, waaronder: -smelten van zilver/goud - draadtrekken van een gesmolten stukje zilver/goud - solderen - verwijderen en polijsten van een ring - inzetten van een edelsteen - diverse slijpsels van een edelsteen. Als slot werd de groep getrakteerd op een kopje koffie met een edelsteen; welke dhr. Entrup bereid is in te zetten in b.v. een ring of als hanger aan een ketting. Dhr. Entrup heeft veel tijd besteed aan al de groepjes leden en iedere groep was hem daarvoor zeer erkentelijk. "Ik en Jij, hoe leven wij?" Donderdag 20 nov. waren in het koffie- en theehuis "de Smederij" in de Vis- straat 25 dames van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Tholen bij el kaar voor een discussie-avond. Nadat mevr. J. van Dijke de aanwezigen wel kom had geheten, was het woord aan mevr. C. de Dreu-Koster. Het~onder- werp: Ik en Jij, hoe leven wij, werd in spelvorm gebracht. Er werden 3 groepen met 8 dames gevormd waarna een vorm van ganzebord werd gespeeld. Een gele punt leverde de deelneemster een vraag op zoals: bestaat het complete gezin, verstandhouding met de kinderen, heeft het huwelijk toekomst? Deze onderwer pen werden per groep besproken en op papier gezet. Na de pauze ging mévr. de Dreu in op de antwoorden en conclusies. Het was volgens de aanwezige dames een gezellige en interessante avond. Te vens werd meegedeeld dat de klusjes- kursus binnenkort begint omdat er vol doende deelname is. Ook is er een kerstinstuif in St. Maartensdijk op 18 december. Onder deskundige leiding worden dan kerststukjes gemaakt. Opening 't Toolsch Uus Een bordje met 'Eigen haard is goud waard' hoort helemaal bij de woonwin kel 't Toolsch Uus, die vrijdagavond met een receptie geopend werd in de voor malige kruidenierswinkel van dhr. C.v.d. Jagt aan de Markt. Mevr. v.d. Jagt en haar zoon Krijn zagen dat er heel wat veranderd was nu Vastgoed Tholen b.v. en Leunis Beheer b.v. de lakens uitdeel den in het voormalige woon-winkel- pand. Een woning kopen is ook iets an ders dan. eën pak suiker, realiseerde makelaar J.Bt Leunis zich. "Dat is een zaak van veel vertrouwen en geduld, want zo'n stap doe je maar eens in je leven of sommigen hoogstens een paar keer''. De opening van het woningbu reau logenstraft al het pessimisme in de makelaardij en op de woningmarkt. Dhr. Leunis is enthousiast en optimis tisch. Rier jaar was hij vertegenwoordi ger voor Rodelko, maar in maart ging hij alle adviezen ten spijt, op eigen benen staan. Waar begin je aan? Hoe durf je 't? Weet wat je doet, waren de vragen en waarschuwingen van collega's en fami lieleden. "Ik zag er zelf \yat in en sinds maart heb ik 35 panden verkocht. Het draait leuk en er zullen steeds mensen blijven die een woning willen kopen en verkopen. Ik kan nu een eigen gezicht laten zien", aldus dhr. Leunis, die samen met zijn medewerkster mevr. de Niet 's morgens van negen tot twaalf uur de woonwinkel open heeft. De markt is daarmee een stukje activiteit rijker ge worden, mede tot vreugde van de stich ting stadsherstel. Verschillende collega's het complete notariskantoor Loof, an dere relaties en kennissen kwamen de fam. Leunis met hun aanwinst felicite ren. Een prachtige winkel met huizen in de etalage en boven kantoorruimtes met rustige zitjes om het belangrijke besluit van een huizenkoop gemakkelijker te maken. Leunis beheer is een, onderne ming voor de exploitatie van panden, zoals begin volgend jaar de kapsalon in de Kerkstraat. Vastgoed Tholen is te vens vertegenwoordiger voor "Delta Loyd verzekeringen. De markt is sinds vrijdag een woonwinkel rijker. V.-y>' Met de trekker opgejaagd Jagers die op het perceel van landbou wer T. gerechtigd naar wild speurden, werden door de gebruiker met de trek ker weggejaagd of bedreigd. Hij meende dat het zijn jachtgebied was. De politie stelt een onderzoek in. Intocht Sinterklaas. Rond de klok van twee wordt zaterdag middag Sint Nicolaas onder de Molen verwacht voor een officieel bezoek. De muziekvereniging zal deze graag gezie ne gast opwachten en begeleiden naar de Vossenkuil, waar de jeugd vast een gezellige middag zal beleven. De orga nisatie is in handen van O.V.M., de winkeliersvereniging en ijsclub De Een dracht. Inmiddels is zaterdag de eerste trekking verricht van de winkelactie. Met het uitloten van 25 boterletters kre gen de inwoners een voorproefje van de eindtrekking, zaterdagavond a.s. om acht uur in het dorpshuis. De eerste week is gunstig verlopen met een ruime klandizie. Biljarten K.O.T.: C. Wessels hoogste serie 26, be ste gem. 5.86, W. de Leeuw kortste partij 24 brtn. A. Van DaalenA. Douw jr 0-2, M. Istha- D. Pol. Derman 2-0, A. Ha- vermans - J. Potappel 2-0, C. Wessels - J. een avontuurlijk kleinkunstprogramma door Willem Nijland en Apocrief. Kaarten 9.— leden 8.— CJP en Pas 65 5.50, tijdens kantooruren af te halen of te bestellen bij H. Nieuwenhuis, Markt 28, Tholen, tel. 01660-2363 en 's avonds verkrijgbaar aan de zaal. Advertentie IM Met ingang van 1 december zal de don derdagmiddagzitting in de Vossenkuil komen te vervallen. De Bondsspaarbank heeft in het vervolg zittingen op: Woensdag :van 14.30-16.00 uur Vrijdag :van 14.30-16.00 uur Vrijdagavond :van 18.00-19.00 uur. Advertentie IM Schetters 0-2, P. Moefland - W. de Leeuw 0-2, J. Kruf - L. Vroegop 0-2, J. Rijstenbil - M. Goudzwaard 0-2, A. Goudzward - J. van Daalen 2-0, R. Mosch - G. Schot 2-0, T. Schot - F. Hommel abrzn. 0-2. Nooit Gedacht: J. van Meer kortste partij 20, W. Heijboer hoogste serie 20 en beste gem. 5.57. W. Heijboer - W. Saparow 0-2, P. van Treijen - M. van Hees 2-0, Th. v. Logt - Jh. van Meer 2-0, W. Saparow - M. van Hees 1-1, J. van Meer - P. van Treijen 2-0, J. Mosch -Th. v.d. Logt 0-2, D. Hendrikse - P. Steijns 2-0, D. van Dam - W. Heijboer 0-2. De Treffers: P. Hommel jzn beste gem. 2.48, J. Etienne kortste partij 22 en hoogste serie 10. H. Hommel - J. Etienne 0-2, J. Geuze - G. Havermans 2-0, P. Hommel - G. Havermans 0-2, L. van Wezel -J. Burgers 0-2. Kwartfinale beker C. Burgers kortste partij 17, hoogste serie 12 en beste gem. 3.29. P. Vis - L. van Wezel 2-0, J. Geuze - M. Moerland 2-0, C. Burgers - Jh. Bur gers 2-0, J. Etienne - B. den Hollander 0-2. Ongelijk bekennen Het valt niet mee om je ongelijk te be kennen,. Dat is het thema van de jonge renmis in de Sint Willibrorduskerk, die zaterdagavond opgedragen wordt m.m.v. het jongerenkoor Con Amore. Men heeft o.a. over het thema nage dacht aan de hand van het verhaal over de verloren zoon. Iedereen die de uit werking wil meebeleven, is van harte welkom. Dit weekeinde wordt er tevens gecollecteerd om de onkosten die Con Amore in de loop van het jaar voor de jongerenmissen maakt, gedeeltelijk te dekken. Kandidaat ouderlingen. De hefen 1. Roggeband en A. H. van Putte zijn door de lidmaten van de her vormde gemeente kandidaat gesteld voor de vacature ouderling-kerkvoogd. Dhr. C. Lobbezoo moest zijn ambt na melijk om gezondheidsredenen neer leggen. Bij de zesjaarlijkse stemming besloot de hervormde gemeente met grote meer derheid de bestaande procedure te handhaven, waarbij de lidmaten de vol ledige bevoegdheid hebben om kerke- raadsleden voor te dragen en te kiezen. Er was maar 1 afwijkende stem, zodat de uitkomst overduidelijk was. De avondzitting van de Rabobank van vrijdag 5 december wordt verschoven naar donderdag 4 december op dezelfde tijden. Advertentie I.M. Jeugddienst Heel wat mensen woonden zondag j.l. de laatste jeugddienst van dit jaar bij. Ds. A. Bekkenkamp uit Krabbendijke sprak over "de Schepping". "Aës je be seft dat God alles gemaakt heeft en dat de hele schepping zo mooi op elkaar is afgestemd, dan heb je als mens ook de verantwoordelijkheid op de goede ma nier de aarde te beheren en met je me demensen, die evenals jij beelddragers van God zijn, om te(gaan. Vooral ook, omdat God zelf de wereld niet laat val len, maar ondanks alle verkeerde dingen met ons door wil gaan, dit naar aanlei ding van Genesis 1 en Joh. 3:16517. Medewerkenden aan de dienst waren verder het jeugdkoor "Polyhymnia", waarvan enkele leden de bijbellezingen verzorgden, mevr. v.d. Kaa, die de ge loofsbelijdenis las, organist J. Bos uit Tholen en trompettist M. Vos. Nieuwe onderwijzer. Dhr. M. Goedegebuur uit Middelharnis is per 1 januari benoemd als onderwijzer aan de school met de bijbel. Hij volgt in klas 3 en 4 dhr. E. Tange op, die school hoofd wordt te Tinte op Voorne-Putten. Tennissen bij het Spookhuisje. In het nieuwe tennisseizoen zal aan het clubgebouw een bord worden bevestigd met de naam "Spookhuisje". Tevens zullen ter gelegenheid van het eerste lustrum de Thoolse tenniskam pioenschappen georganiseerd worden. Die voornemens kwamen vrijdagavond in Havenzicht naar voren tijdens de al gemene ledenvergadering van de ten nisvereniging. Voorzitter W. C. van Breda kon 21 van de 152 leden begroe ten. De vereniging is inmiddels gegroeid tot 106 senioren en 46 junioren, mede dankzij trainster Gea v.d. Berge uit Tholen, die het afgelopen seizoen 80 le den uitstekend onderricht gaf. Helaas zal zij wegens tijdgebrek in het nieuwe seizoen alleen junioren kunnen trainen. Mogelijk dat haar broer de senioren voor zijn rekening wil nemén. Besloten werd in overleg met het gemeentebe stuur een oefenkooi te maken. Verder worden de mogelijkheden onderzocht voor wintertraining in Haestinge, de sporthal in Tholer. of de tennishal in Bergen op Zoom. Penningmeesteresse Mevr. Fase-Snoep meldde positieve resultaten, zodat de contributie op het peil van 1979 kon worden gehandhaafd: 75 gulden voor senioren. 40 junioren en 20 gulden voor pupillen. De bestuursleden L. van 't Hof, E. v.d. Maas en W. C. van Breda werden met grote meerderheid herko zen. In de kascommissie werden de he ren L^Coomans en P. Scherpenisse en mevr. E. van Beek opgevolgd door Jeannet van 't Hof, Ine van Ommen en Jan Moerland. In de technische com missie kwamen wegens vertrek en uit breiding drie nieuwe leden: Mevr. A. Noteboom-Klune en de heren C. de Jonge en L. Goedegebuure naast dhr A. Kuzee en bestuurslid E. v.d. Maas. De drie competitieteams hadden weinig succes gehad, maar alle begin is moei lijk. Leen Goedegebuure en Connie Boot werden bij de heren en dames weer winnaar van de laddercompetitie, waar van de prijzen vrijdagavond uitgereikt werden. Volgend jaar wil het bestuur elke maand wat organiseren. Gemengd dubbel zal er in elk geval bij zijn. Verder werd bepleit voor meer begelei ding van de jeugdcompetitie, een strak kere regeling van de iaddercompetitie en prijsuitreiking direct na de tournooi- en. Smash succesvol Smash '76 beleefde een succesvol week end. Alle drie de teams behaalden een overwinning. Het le team won in Breda met 8-2, Johan Snoep en Henk v.d. Steen wonnen weer al hun partijen en het dubbelspel, terwijl invaller Huib v.d. Klooster 1 partij won. Aanstaande vrij dag wordt de laatste competitiewedstrijd gespeeld tegen Vice Versa 5 die met 2 punten achterstand op de 2e plaats staan. In deze uitwedstrijd is minimaal een gelijkspel nodig om het eerste kam pioenschap van Smash '76 binnen te halen. Smash 2 won voor de 2e maal in deze competitie en ook voor de 2e keer van Vice Versa 7. Het 2e team, dat in de competitie al vgak met 1 of 2 invallers moest aantreden, verpletterde nu zijn tegenstander met 10-0. Ook Smash 3 behaalde de 2e overwin ning van de competitie door Belcrum 7 in Breda in een spannende strijd met 6-4 te verslaan. Opvallend was het sterke spel van Kees Westdorp die in het en kelspel ongeslagen bleef. Smash 3 speelt de laatste wedstrijd thuis tegen Breda 1 en Smash 2 moet vrijdagavond naar St. Willebrord. Clubcompetitie: Kees Vroegop-Martin v.d. Klooster 19-21, 19-21, Rien Goede- gebuure-Nico Hage 21-13, 21-9, Rien Goedegebuure-Kees Vroegop 21-19, 21-4, Rien Bruijnzeel-Marjan v.d. Klooster 20-22, 12-21, Ina Fase-Adrie Vroegop 11-21, 15-21, Ina Fase-Rien Bruijnzeel 15-21,21-11, 15-21. Uitbundige begroeting van de jeugd Vooral in het mét veelal prille jongeren propvolle dorpshuis was er zaterdag middag een uitbundige begroeting voor Sinterklaas en zijn knechts. Een feest voor de jeugd om het te beleven, een feest voor ook nogal wat aanwezige moeders om de kinderen zo te zien ge nieten. Dat op zichzelf is al deelname aan een winkelweek waard. Er was trouwens al een Spaans ceremo nieel aan voorafgegaan, dat ook een grote indruk achterliet bij de jeugd. Het Spaanse gezelschap was immers per echte stoomboot - wat kon die fluit gil len - als echte zeevaarders in de haven gearriveerd. In de boot moesten enkele zwarte Pieten achterblijven. Die hadden het er blijkbaar niet te best afgebracht, maar drie knechts mochten mee. Vanzelfsprekend was "Accelerando", even oud als Sinterklaas, van de partij om het muzikale welkom van de stoom boot die aankwam, te laten horen. Zelfs het paard'schrok van de stoomfluit, maar Sint is voor geen kleintje vervaard en in optocht ging het naar het dorps huis. Daar was "Activia" voorzitter P. Gunter tolk van Rabobank, dorpsge meenschap en middenstandvereniging om de Spaansé gasten te verwelkomen. Deze drie bloedeigen dorpsinstellingen hadden namelijk de uitnodiging naar Spanje gestuurd en zo werd het daarna in het dorpshuis een geweldig jeugdfes- tijn. Het hield niet op met de bekende liedjes en de móeders onder hoge tem peratuur maar puffen, wachtend met de jeugd op de trekking van jongerenprij- zen. Dat kwam er van, nadat Sinterklaas deze en gene al bij zich op het podium had genodigd om te zeggen, wat in het grote boek stond. De pepernoten waren al op het havenplein neergedaald, maar nu waren er nog de prijzen en voor elk kind een puntzak met inhoud, want snoep mogen we van de tandartsen niet zeggen. Er vielen 22 prijzen te trekken, waarvan de winnaars van het eerste tiental waren mevr. Fase-Burgers, Raiff. str. 12, die een elektrische trein rijker is, Petra Goedegebuure B.Baasstr. 8 kreeg een jongenshorloge, Jessica Deurloo, W. Boothstr. 36, St. M'dijk een meisjeshor loge en een fototoestel ging naar Corné van Strien in de B.Baasstraat 41, J. Je- roense in de Huygenstr. 34 had een Ro de kruisauto en André Hage van Hoen- derweg 2 een garage, een bureaulamp was er voor C. den Braber in de Schoolstr. 35 en als' 10e prijs een snel heidsmeter plus kilometer teller voor Gertrude Hage in de A. van Bourgon- diestr. 35. Gisteravond was er trekking van een 25 hammen en zaterdag is er om 7 uur de eindtrekking in het dorpshuis met o.a. 4 hoofdprijzen van 250,— Verdiende Groene Kruis-eer Op de ledenvergaderi.g van het regio naal roene G/ Kruis (Tholen Sint Phi- lipsland) maandagavond in de Vossen kuil was er een huldiging en eerbewijs voor de dorpsgenoten A.J.J. Tazelaar en C.J. Moerland. Eerstgenoemde meer dan 25 jaar plaatselijk bestuurslid en vervolgens voorzitter van de contact commissie, laatstgenoemde na plaatse lijk secretaris, regio-voorzitter, Op de huldigingsspeech van de eveneens op en top Groene Kruisman en goede regio- bekende oud-notaris W.L. Blindenbach komen we terug in het volgende num mer. Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag 22 november 1980 had een groot deel van de jeugd en ook vele ouderen zich verzameld aan de haven om de binnenkomst van de goedheilig man tot een feest te maken. Om de tijd wat te korten werden er door middel van een geluids-installatie op de auto waar: mede de Sint naar de oude school zou worden vervoerd sinterklaasliedjes ten gehore gebracht. Omstreeks drie uur was het dan zover en kwam vanaf de keersluis een bootje van de firma J. v.d. Sande de haven ingevaren met op het voordek Sinterklaas vergezeld van twee zwarte pieten. Hoewel wat fris was het weer toch gelukkig droog. Nadat de Sint toen hij ontscheept was eerst nog wat kinderhanden had gedrukt werd hij door dhr. M. Hoek welkom geheten. Gevraagd qaarzijn reis, vertelde de Sint, dat de boot gezien de harde wind nogal had geschommeld, doch de beide pieten hadden hem vast gehouden, zodat alles goed was verlopen. De Sint vertelde nog, dat hij gezien de grote van de boot niet alle pieten aan boord had kunnen ne men, doch dat de andere pieten zich wellicht al naar de oude school hadden begeven. Met een bootje dat op een trailer was geplaatst begaf de Sint en de beide Pieten omgeven door een grote schare kinderen onder begeleiding van door de geluidsinstallatie voortgebrach te sinterklaasklanken zich naar de oude school waar aan de kinderen een trak tatie werd aangeboden. In ieder geval weer een geslaagde aktie van de deelne mende middenstanders, gezien de grote belangstelling. Ringvergadering H.G.J.B. Zeeland Op 22 nov. was er in het dorpshuis een ringvergadering van de Herv. Ger. Jeugdbond Zeeland. De voorzitter B. Bayense opende om 15 u. de bijeen komst met het lezen van Ef.2: 1-10 en gebed. Krijn de Jong, medewerker van de vereniging tot heil des volks te Am sterdam, sprak over "Verslaving". Dit werd ondersteund met een diaserie over het werk onder de verslaafden. Ds. J.de Liefde stichtte 125 jaar geleden de "Vereniging tot Heil des volks" en ging er mee werken in de achterbuurten van Amsterdam. De bedoeling was vanuit het evangelie een strijd aan te binden tegen prostitutie, armoede, drankgebruik. Dat verdiende ook een strijd tegen het liberalisme van die tijd vooral ook in de kerk. Er werden scho len gesticht, evangelisatiewerk gedaan, vastgelopen mensen opgevangen enz. Momenteel heeft de vereniging op vangcentra voor verslaafden en homofi- len en enkele jeugdhotels. Spreker heeft eerst gewerkt in een jeugdhotel en werkt nu onder de verslaafden. Na de inleiding was er een uitvoerige bespreking. De jongeren werden vooral opgewerkt wat te doen tegen de een zaamheid die ook voorkomt in onze omgeving. Het beste kunnen we begin nen bij onze buurjongen of meisje dat 's avonds uit verveling in de bar zit. Er werd vervolgens een gezamenlijke broodmaaltijd gehouden. Hierna kwam een gezellig spel onder leiding van Gre v.d. Repe en Janny Lindhout, uit St. Annaland. Vervolgens nog een bijbel studie over 1 Thes. 5: 1-11 onder leiding van Rina van Prooijen over "De weder komst van Jezus Christus." Hierover werd in groepen gediscusseerd. De con clusie was wel "Als we ja hebben gezegd tegen de, Heere Jezus dan behoeft de wederkomst ons niet te benauwen. In Lut. 21:28 staat: Als nu deze dingen geschieden zie niet omhoog, hef uw hoofden opwaarts omdat nu verlossing nabij is". Arna Hage uit St. Maartens dijk en Nelleke Baijense uit Tholen slo ten tegen 10 uur deze bijeenkomst met een opwekkend woord en dankgebed. Ledenvergadering A.N.I.B. Zaterdag was er de ledenvergadering n de Algemene Nederlandse Invaliden Bond. 32 leden en het bestuur waren aanwezig. Afd. voorzitter L. v. Beveren heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heren v. Gendt en Houtekamer, resp. voorzitter en coördinator van het district Zeeland. In zijn openingswoord zette hij uiteen, het vele werk dat het afgelopen jaar is gedaan, in het bijzonder de succesvolle ledenwerfaktie, waardoor de kleinste afd. van 30 leden nu de grootste is met 142 leden van het district. Jammer dat dhr. v. Beveren meedeelde dat hij om gezondheidsredenen, zijn voorzittersschap moet neerleggen. Als nieuwe voorzitter werd door het be stuur benaderd, mevr. v. Eek uit Poort vliet, die na stemming werd gekozen met 31 stemmen voor en 1 blanco stem. Zij is verbonden aan de afd. sociale zaken van de gemeente Halsteren. Het volgende punt uitbreiding van het bestuur .van 5 naar 7 leden, met de heren L. v. Beveren uit Stavenisse en B. Wa- zondag 30 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 uur ds. L. Wüll- schleger gemaker uit St. Philipsland, werd alge meen goedgekeurd. Na een duidelijk financieel overt door dhr. Lindhout en een toelichting door dhr. Zoeteweij over de voordeel pasjes was het pauze. Na de pauze gaf dhr. A. Houtekamer coördinator en adviseur van het G.A.Z. Gehandicapten Advies Buro Zeeland, een zo duidelijke uiteen zetting over het werk van het adviesbu- ro, en wat men kan bereiken met een aanvraag tot hulpverlening als gehandi capte, en wat men moet doen om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken, dat er geen vragen over waren. Bij de rondvraag bracht dhr. Zoeteweij nog naar voren dat nog enkele personen zich kunnen aanmelden, voor het volgen van een cursus kadertraining. Namens het bestuur dankte mevr. v. Alfen-Bout de scheidende Voorzitter voor al het werk dat hij heeft gedaan, en bood hem een leuke attentie aan, ook heette zij mevr. v. Eek als nieuwe voorzitter wel kom en hoopte op een prettige samen werking. Namens het district sprak dhr. v. Gent de hoop uit, dat het de afd. goed mag gaan, en zegde het bestuur zijn volle medewerking toe. Hierna sloot de pas gekozen voorzitter de vergadering, met dank in het haar gestelde vertrouwen, en zei bereid te zijn zich in te zetten voor de afdeling. De avondzitting van de Rabobank van vrijdag 5 december wordt verschoven naar donderdag 4 december op dezelfde tijden. Advertentie I.M. Klaverjasclub "de Pendelaars" De uitslag en punten van de vrijdag ge speelde wedstrijd. 1. M. Bloppoel 5263 p., 2. W. Groene- wegen 5102 p„ 3. P.d. Engelsman 4870 p., 4. J. Geldhof 4792 p., 5. J.v. Zetten 4791 p., 6. F. Meier 4659 p., 7. P. Bout 4631 p., 8. J.v. Splunter 4598 p., 9. C. Boom 4567 p., 10. MBogers 4505 p., 11. M. Kwaak 4408 p., 12. L. Kampman 4401 p., 13. Mevr. Franke 4380 p., 14. J. Quist 4353 p., 15. J. Knuist 4340 p., 16. P.v. Splunter 4339 p., 17. J. v.d Werf 4257 p., 18. C. Kouwehoven 4184 p., 19. T. Arts 4071 p., 20. J. Guiljam 4020 p., 21. W. Dane 3812 p., 22. J.v. Gorsel 3683 P- Brandje slooppanden In de slooppanden aan de Wilhelmina- straat ontstond een brandje, dat tijdig door buurtbewoners werd ontdekt. Ze konden ook zelf voor blussing zorgen, zonder dat de brandweer ingeschakeld hoefde te worden. De brand was ver moedelijk gesticht door spelende kinde ren. A.I.O.S. repeteert al. De toneelvereniging A.I.O.S. is begon nen met de repetities voor het blijspel van P. Joh. Zonruiter in vier bedrijven "Niets is veranderlijker dan een mens". Het vorig jaar had de vereniging veel succes met "Kleren maken de man". Dit stuk werd zeven keer opgevoerd, een record voor A.I.O.S. De premiere van het nieuwe blijspel is vermoedelijk 30 januari yoor de Thoolse brandweer. In verband met het overlijden van Kees Rijnberg, die jarenlang trouw mee werkte aan de vereniging, is Rudi Nijs- sen nu aangetrokken. Verder spelen mee: Theo en Gozina Steketee, Lenie v.d. Rhee, Maja en Hennie Bungener, Tom Moerland en Dimphie Maartense. Souffleur is Piet Groffen, regisseur Tom Moerland, toneelmeester Harry v.d. Rhee. Winkelactie. Vandaag is de winkelactie van de mid denstandsvereniging Smalstad begon nen en tot en met 6 december kan men profiteren van de aantrekkelijke prijzen. Bij de 26 deelnemers krijgt men bij elke bestede gulden een bonnetje. Met 25 bonnen in een gratis enveloppe, maakt men kans op de wasdroogautomaat, het ladenkastje, het halve varken en vele andere prijzen. Wethouder Versluijs verricht maandagavond 8 december de trekking. Een gedeelte van de opbrengst is ook dit jaar weer bestemd voor het Groene Kruis. Voor de jeugd is er nog een slagzinwedstrijd met woorden in de etalages van de deelnemers. St. Nicolaas trekt woensdag 3 december om vier uur in Haestinge de prijzen. O.a. een draag bare t.v., een fototoestel, enz. Intocht Sinterklaas. Zaterdagmiddag om twee uur wordt Sinterklaas bij Haestinge verwacht, vanwaar hij met medewerking van Eu terpe een rondgang maakt. Voor elk kind is er een zakje met lekkers. In Haestinge zorgt de postduivenvereni ging de Zwaluwe voor tal van attracties. Natuurlijk zijn er duiven, wel 200. Maar ook een miniatuur kermis, opgezet door dhr. F. van Beveren. Verder exposeert kunstschilder Ben van Rooy, terwijl ook het Rode Kruis met een stand aan wezig is. Bowling-avond Plattelandsvrouwen Dat een bowling-avond er best in wil bleek afgelopen donderdag, toen de Plattelandsvrouwen met 40 personen naar Roosendaal vertrokken. In Leys- dream waren 6 banen gehuurd waarop door de dames met groot enthousiasme werd gekegeld. Mevr. den Engelsman- Deurloo bleek na afloop de meeste punten te hebben behaald en kreeg de eerste prijs. Ook werd nog even gekeken naar een ijshockeywedstrijd die juist aan de gang was. Al met al dus weer een gezellige avond. Eerder in de maand was er een excursie naar het Ijspaleis in Rucphen. In deze ijsverwerkende industrie worden allerlei produkten ingevroren. De dames kon den er ook proeven van een heerlijke ijstaart. Op 18 december wordt in Haes tinge de Kerstavond gehouden. Eerder Vervolg op pag. f9 GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. C.J. Tissink, Dor drecht CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. W. Heerema, Soest GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst HERV. GEMEENTE IMMANUEL 10.00 uur ds. van Pel, Appelscha NED. PROT. BOND 10.45 uur dhr. J.P. Hulsbos, Sassenheim R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. Th. H.W. v.d. Heijden GEREF. KERK 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hoogerheide 15.00 uur ds. Wilschut, Willemstad /CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst f R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. D. Heikoop, IJmuiden 18.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 uur leesdienst di. 2 dec. 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 uur ds. P.M. van Galen, Bergen op Zoom 19.00 uur ds. P.W. Spruyt, Amsterdam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. D.J.Budding do. 4 dec. 19.30 u. ds. D.J. Budding GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. Tj. de Jong GEREF. KERK 10.00 en 14.30 uur ds. A. Moolenaar, Ulvenhout GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uurds. A. Binnekamp, Strijen GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 én 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. J.H. Becker, Ooltgensplaat ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 016^5-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. F. Pigmans, tel. 01667-758 GESLACHTSZIEKTEN, ANONIEME HULP Het Zeeuwse Kruis, ma, wo en vr. 9-12 uur, tel. 01100-15892 toestel 35. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse tel. 01666-2596, spr.u.vr. 18.30-19.30 uur. za. 9.00-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN Vrijdag 28 nov. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro Levens- en Gezinsvragen. ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18, Stavenisse, tel. 01663-467. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-69191 HOOGWATERSTANDEN 28 nov. t/m 4 dec. vrijdag 28 7.44-20.15 zaterdag 29 8.39-21.17 zondag 30 9.40-22.22 maandag 1 10.47-23.26 dinsdag 2 11.52- 0.04 woensdag 3 0.28-12.55 donderdag 4 1.24-13.47 za. 29 nov. Laatste kwartier Voor storingen in Uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-650 Advertentie IM L 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 2