Rwanda Waterschapswerk Boudeling en Wisse kandidaat gezworene 64 Mille voor herstel ver nielingen speelterreinen Weer geld voor herstel 'gelegenheidskoopje' Waterschap loost nog steeds ongezuiverd op Krabbenkreek Financiële eisen veel te zwaar COMMISSIES 1 rr \T 1 1)1 KI ItOl KI' ZEELAND inde pe: Onderwijsraad Milieu PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 20 november 1980 PBQVINCIALEI INFORMATIERUBRIEK REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND, SINT PIETERSTRAAT 42, MIDDELBURG (01 1 80) 27351 TST 249 Teleurstelling alom in het Zeeuwse: "Den Haag" heeft de plannen voor een vaste oeververbinding over de Westerschelde in een diepe financiële valkuil laten val len. Vorige week is het a| al lemaal bekend gemaakt: de minister van verkeer en wa terstaat heeft gedeputeerde staten meegedeeld dat de verbinding er mag komen, maar dat het rijk zich ge noodzaakt ziet een pakket nieuwe financiële voor waarden te stellen. BTW, nee Meebetalen tijdens de bouw Exploitatietekort mm V' U':. - Opvolger voor gezworene H. Timmers uit St. Philipsland. Beëdiging. Geldlening. Dringend beroep op inwoners voor meer zorg Voorzieningen gemeentewerkplaats Scherpenisse Gedane zaken Lijdensweg Sint Philiplandse SGP is milieugroepen ver voor Bij Boekhandel Heijboer - Sint Annaland tel. 01665-2375 aan de Ring ABDIJ IEUWS Om te beginnen heeft de staatssecreta ris van financiën besloten dat de VOW niet BTW-plichtig is. Op het eerste ge zicht lijkt dat een sympathieke geste, maar wat betekent dat in de praktijk? Het niet BTW-plichtig zijn houdt in dat de NV Oeververbinding Westerschelde de BTW op de bouwkosten niet kan te rugvorderen. Dat is namelijk wèl het geval bij bedrijven die BTW-plichtig zijn en die dus zelf ook BTW op hun pro- dukten in rekening brengen. In alle tot dusver opgestelde plannen en bereke ningen is uitgegaan van het BTW-plich tig zijn van de NV, omdat deze organi satie als een normaal bedrijf zal worden gerund. Op dit cijfermateriaal is het rijk steeds serieus ingegaan, zodat kon worden aangenomen dat men het er mee eens was. Dit zelfde materiaal lag ten grondslag aan de principe-uitspraak van de rege ring in 1 978, dat in 1 981 aan de VOW kon worden begonnen! De nu genomen beslissing is op z'n zachtst gezegd een onaangename verrassing, die het pro ject 18 procent ofwel ƒ200,— miljoen duurder maakt. De volgende verrassing is de eis dat de provincie flink in de buidel moet tasten tijdens de bouw van de brugtunnel. Het tjjk heeft een bedrag vastgesteld van 5 miljoen per jaar bij een rentestand van 9 grocent. Hoe dit bedrag tot stand is ge komen is niet bekend. Vermoed wordt dat hier gewoon sprake is van "natte- vingerwerk". Overigens ligt op het ogenblik de rente - aanzienlijk hoger. Daar is echter in voorzien. Per proce/it rentestijging gaat Zeeland ƒ4 miljoen meer betalen. Uitgaande van de op het ogenblik geldende rente van ongeveer m - N m as— Wachten voor de boot. Hoe lang nog. Rijk maakt VOW te duur De actie Zeeland helpt Rwanda maakt zich op voor de laatste ronde: in de week van 24 tot 29 november staat de slot- actie op het programma, waarin de brandweerkorpsen in de provincie een belangrijke rol spelen. Het is de bedoeling, dat in de week daarvoor ieder huisgezin in Zeeland een brief krijgt met daarin het verzoek voor de laatste maal mee te doen aan de geld inzameling die het mogelijk moet ma ken de mensen in Rwanda te voorzien van goed en schoon drinkwater. Bij de brief zit een lege enveloppe en iedereen begrijpt het dan alhet is de bedoe ling dat die enveloppe gevuld wordt met wat men missen kan voor de actie. De spulletjes worden tegelijk bezorgd met de wekelijks verschijnende huis- aan-huisbladen. In de laatste week van november komt dan de brandweer in het geweer om de enveloppen op te halen. Mocht de brandweerman in uw wijk u niet thuis treffen, dan kan de enve loppe tenslotte op 29 november afge geven worden in de plaatselijke brandweerkazerne, waar een speciale bus opgesteld zal zijn. Als dat allemaal teveel rompslomp voor u meebrengt niet iedere kern in de provincie beschikt immers over een kazerne - dan staat natuurlijk het gironummer van de actie ter beschik king: 3933600, actie Zeeland helpt Rwanda, Middelburg. Er is nu ruim acht ton binnen; het zou mooi zijn daar in die laatste week een miljoen van te maken. Zeeland 1 1 procent, zou dit een jaarlijkse pro vinciale bijdrage van ƒ5 en ƒ8 ƒ13 miljoen zijn. ledereen die iets van de financiële mo gelijkheden van de provincie afweet, zal dit voorstel, van het rijk als een "lucht spiegeling" afdoen. Per jaar ontvangt Zeeland uit het provinciefonds een uit kering van ruim ƒ50 miljoen. Het is on mogelijk om een kwart van dit bedrag te besteden aan uitsluitend de vaste oever verbinding. Het moet zelfs uitgesloten worden geacht dat een provinciale be groting met een dergelijke cijferopstel ling de benodigde koninklijke goedkeu ring zou verkrijgen! Het maximum wat Zeeland kan doen is een bijdrage geven van anderhalf mil- joen per jaar. Gedeputeerde staten heb ben de minister van verkeer en water staat hier met alle mogelijke nadruk op gewezen. Nog een eis van het rijk is een provin ciale bijdrage van 25 procent in het ex ploitatietekort van de VOW. In de oorspronkelijke berekeningen was er geen sprake van een tekort: de zaak sloot. Ruw geschetst stonden aan de inkom stenkant: de tolopbrengsten, het bedrag dat het rijk nu betaalt aan de veerdienst Kruiningen-Perkpolder en een bijdrage van de provincie van ca. anderhalf mil joen. Aan de uitgavenkant stonden ren te en aflossing van de bouwkosten. En hier is de zaak nu goed scheef komen te liggen door de "BTW-beslissing Wat de provincie precies zou moeten bijbetalen, valt nu nog niet te zeggen. Dat hangt af van allerlei factoren, bij voorbeeld het verkeersaanbod, de ren testand en de werkelijke bouwkosten. Maar dat het om een miljoenenkwestie gaat is duidelijk. Minister Tuijman van verkeer en water staat heeft beloofd dat hij nog eens met zijn collega van financiën gaat praten. Het is te hopen dat er alsnog een reëel voorstel van de kant van het rijk komt. - O Rwanda «ft ue provinciale onderwijsraad vergadert op woensdag 26 november om 14.00 uur in de statenzaal, Abdij 1 1Middel burg. Geadviseerd moet worden over het plan van scholen voor de jaren 1981-1983, over de gang van zaken in het regionale samenwerkingsproject onderwijs in het cursusjaar 1 979-1 980 en over het project ontwikkelingsplan voortgezet onderwijs. De statencommissie voor het milieube heer vergadert vrijdag 28 november om half vier 's middags in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De commissie praat over de toekenning van een provinciale bijdrage in de kos ten van het verwijderen van olietanks uit waterwingebieden en over het Coge- macontract (tussen de NV PZEM en Co- gema in Frankrijk, over het opwerken van splijtstofstaven die gebruikt zijn in de kerncentrale in Borssele). De opwer kingsfabriek heeft bedongen, dat het contract niet openbaar behandeld mag worden en daarom zal dit agendaon derdeel in beslotenheid aan de orde ko men. De vergadering van de onderwijsraad en die van de milieucommissie zijn open baar, bovendien is er in de commissie spreekrecht voor het publiek. Het Co- gemacontract wordt als laatste punt op gevoerd, opdat tussentijds het publiek de vergaderzaal niet hoeft te verlaten. Er wordt nog eens op gewezen, dat de raad in de statenzaal vergadert en de commissie in het provinciehuis. In bijzonder korte tijd heeft de Zeeuwse journalist Rinus Antonisse de opdracht uitgevoerd een boek te schrij ven over de geschiedenis van de water schappen op Noord- en Zuid-Beveland. Titel van het boek is: Waterschapswerk, eb en vloed op de Bevelanden. De schrijfopdracht van het dagelijks be stuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland luidde: "In boekvorm de belangrijke en belangwekkende ge beurtenissen welke in het bestaan van beide waterschappen hebben plaatsge vonden in leesbare vorm vast te leg gen". Het boek is geschreven tussen twee mijlpalen in: 1 januari 1980 - de dag van de samenvoeging van het wa terschap Noord-Beveland en het water schap De brede watering van Zuid-Be veland tot het waterschap Noord-en Zuid-Beveland - en 5 november 1 980 de openingsdag van het nieuwe water schapshuis in Goes. De eerste drie hoofdstukken gaan over de ontstaansgeschiedenis van Zeeland en zij geven een indruk van de ontwik kelingen in het waterschapsbestel. De 1 6de eeuw is in dit opzicht belangrijk, want toen werd - na de catastrofale stormvloeden van 1 530 en 1 570 - ge streefd naar een centrale aanpak bij dijk- beheer en -onderhoud. Bij de vorming van het waterschap het Quartier van Ter Neuse berustte op het principe dat de achterliggende polders zouden meebe talen in de onderhoudskosten van de dijken. De centralistische politiek werd verlaten na de komst van de republiek der zeven verenigde Nederlanden. Elk gewest verzorgde zijn eigen water staatszaken. De Bataafse en Franse tijd brachten weer nieuwe maatregelen: de centrale overheid probeerde zoveel mo gelijk alles van bovenaf te regelen. In de mm Dinsdag 25 november, 11.30 uur, houdt de tweede kamer uit gedeputeer de staten zitting. Een inwoner uit Sas van Gent heeft beroep aangetekend tegen het besluit van zijn gemeentebe stuur op een verzoek volgens de algeme ne bijstandswet. Het gaat om een uit gestelde zitting. Plaats van handeling is het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg.1 1 9de eeuw is er nogal wat gedaan op het terrein van wetgeving. Zeeland met zijn vele calamiteuze (noodlijdende) polders kreeg in 1 870 een speciale wet met grote betekenis voor die polders. Stormvloeden waren meestal aanlei ding tot hernieuwde bezinning: na de vloed van maart 1 906 werd al over de vorming van grotere waterschappen gesproken. De tijd bleek toen echter nog niet rijp. De concentratie van polders in West-Zeeuwsch-Vlaanderen kwam in de tweede wereldoorlog tot stand. De stormramp van februari 1 953 deed in zien dat samenvoeging van polders op alle eilanden broodnodig was. Deltaplan, ruilverkavelingen, afwate ring, dijken, waterbeheer en financiën zijn hoofdstukken in het werk van Anto nisse. In een grijs katern in het boek worden gesprekken weergegeven die de verschillende aspecten van het wa terschapswezen op de Bevelanden tot onderwerp hebben. Overzichten van polders, functionarissen, dijken oever- vallen, heffing waterverontreiniging en literatuur sluiten het boek af, terwijl twee uitslaande kaarten het geheel completeren. Veel zorg is aan de illus traties besteed. Een interviewfragment: "Het delven van sloten en leidingen, dat deed je met korte onderbrekingen van maart tot september. Je stond met de modder- schop en lieslaarzen aan op de bodem van de sloot te delven. Meestal nam je dat werk aan. Dan was er in het voorjaar een aanbesteding en daar schreef je voor in. En reken maar dat het werk goed mö.est geuren. Hqj^wg^ door -hej .wsaterpchag geschouwdi-Soms kon je er redelijk geld mee verdienen, maar als het fêgèrt zat - bijvoorbeeld door veêl begroeiing in de sloten - dan kwam je niet aan een fatsoenlijk daggeld. Ja, misschien werd je als los-vaste arbeider wel een beetje uitgebuit". Muraltmuurtjes bepaalden lang het beeld in de stormvloedkering Het Waterschap Tholen maakt donder dagmiddag 27 november in het Holland huis een aanbeveling van twee kandida ten voor gez.ore.e van district V van het Waterschap Tholen. District V omvat St.Philipsland en Anna Jacobapolder, wat nu vertegenwoordigd wordt door dhr. H. Timmers, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd per 1 maart 1981 ontslag moet nemen. De hoofdingelan den van district V hebben besloten voor deze vacature voor te dragen 1. dhr. L. Boudeling (Zuidweg 1) 2. dhr. A. G. M. Wisse (Langeweg 55a) beiden te Anna Jacobapolder. Het gaat om een bestuurslid voor de ongebouwde eigendommen. Van de vijf bestuursleden in district V, zijn er de laatste jaren door tussentijds vertrek drie als nieuweling in het waterschap geko men. De heren J. A. Klompe en N. L. de Oude (beiden 62 jaar) zijn waarschijn lijk wegens hun leeftijd als kandidaat afgevallen. Daardoor bleven de drie nieuwelingen over: L. Boudeling(43), die in april 1977 dhr. G. J. de Jager op volgde, dhr. A. G. M. Wisse(35), die in mei 1979 dhr. A. C. Wisse verving en dhr. A. A. van Nieu(40), die pas in juni van dit jaar in de plaats kwam van dhr. B. A. v.d. Hoek. Van Nieuwenhuijzen had als dijkgraaf van het Interprovin ciale Waterschap de Prins Hendrikpol der wel de meeste Waterschaps-erva- ring, maar hij was de laatste benoemde hoofdingeland van het Waterschap Tholen. District V heeft gekozen voor "ieder eerlijk op z'n beurt" en dan had den respectievelijk Boudeling en Wisse de meeste rechten op een voordracht. Overigens is het niet persé noodzakelijk dat er hoofdingelanden voorgedragen worden als gezworene. Dat kan ook ie mand zijn, die nu nog geen deel uit maakt van het Waterschap Tholen. Volgende week donderdagmiddag be palen de 35 hoofdingelanden en 7 be stuursleden van het Waterschap Tholen hun keuze. Na de voordracht volgt de benoeming door de Kroon. Gezworene G. D. Kloet gaat ook vol gendjaar met pensioen, maar vervulling van die vacature kan nog uitgesteld worden tot de voorjaarsvergadering 1981. De hoofdingelanden in district II (Scherpenisse/ St.Maartensdijk) heb ben dus nog wat bedenktijd. Donder dagmiddag wordt wel een nieuwe höofdingelande voor district II beëdigd: dhr. D. Vermaas uit St. Maartensdijk, die voor ongebouwde eigendommen 'dhr. H. J. P. van Dijen uit Ulvenhout vervangt. Deze vertegenwoordiger van het Kroondomein trad wegens gezonds- heidsredenen terug. Het Waterschap onderzoekt verder de geloofsbrieven van de (her)benoemde hoofdingelanden voor de ongebouwde en gebouwde ei gendommen alsmede waterkwaliteit in de districten I, III en V wegens hun pe riodieke aftreding per 31 december a.s. Er is niets veranderd ten opzichte van de huidige samenstelling en alle 21 hoofd ingelanden zijn bij enkele kandidaat stelling benoemd verklaard. Alleen is dhr. A. A. Rijstenbil (hoofdingelande in district V voor de waterkwaliteit) in middels burgemeester van Nieuw-Vos- semeer geworden. Hij neemt donder dagmiddag afscheid, maar een opvolger is er niet omdat district V tegen reserves is. Een tweede vacature ontstaat in ver band met de verkiezing van een be stuurslid uit district V, waarvoor Bou deling en Wisse kandidaat zijn. De Fli- plandse bevolking kan dus alvast naar opvolgers zoeken voor Rijstenbil en (de opvolger van Timmers). Het Waterschap behandelt verder een groot aantal verkopen en verlengingen van pacht en jachtrecht. Per 1 juli j.l. dienen de salarissen nog verhoogd te worden en voor de zuiveringstechnische werken is een geldlening van negen ton nodig. Het gaat om de eerste en gedeel telijk de tweede uitbreidingsfase van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te St.Maartensdijk met aanleg van perslei ding vanaf Stavenisse en St. Annaland. Dit karwei vergt volgend jaar meer dan twee miljoen gulden, waarvan het rijk ruim 1 miljoen subsidieert. Op de agen da staat voorts de wijziging van bereke ningsvoorschriften van de heffingsver- ordening verontreiniging oppervlakte wateren. Ook de begroting 1981 metjjet nieuwe geschot en de hogere zuive ringsheffing staat op het programma voor donderdagmiddag 27 november. Met name in kinderrijke wijken wordt er om speelterreintjes gevraagd en de ge meente heeft al heel wat wensen vervuld, maar de vraag werpt zich op, of de inwoners die voorzieningen wel waarderen. Er worden vernieling aangericht en er verdwijnen zelfs speelwerktuigen. De Thoolse gemeenteraad had er maandagavond dan ook moeite mee om 64.000 gulden beschikbaar te stellen voor het onderhoud van speelterreinen. Er zijn ook attributen door slijtage aan vervanging toe en bij de vervanging kan nu ook op nieuw ontwikkelde speelmaterialen worden overgescha keld. Het werk wordt voor het aanstaande voorjaar door gemeentewerken in eigen beheer uitgevoerd. De kosten van de opknapbeurt van speelgelegenheden in plan Dalempolder te Tholen kunnen ten laste van de exploitatie van dit bestemmingsplan worden gebracht. De rest moet uit de algemene dienst 1980 worden betaald. Th. Aarnoudse (SGP) vroeg dringend om meer controle en toezicht, anders zou de 64.000 gulden volgens hem weggegooid geld zijn. Hij had in de stukken gezien, dat de situatie in Poortvliet en St. Maartensdijk wel heel erg was. Bepaalde attributen worden gewoon vermist. Ook M. van Damme (VVD) vond het nogal wat. "Waar zijn we mee bezig? Je houdt je hart vast voor de toekomst nu we 64.000 gulden uitgeven. Het gaat toch om gemeenschapsgoed. De mensen rondom de speelterreinen, de leerlingen op de scholen, ja ieder zouden we daarop moeten wijzen. Ik wens u sterkte", zei Van Damme, die nog graag zand onder de speelwerktuigen wilde. Wethouder J. Versluijs liet weten, dat b en w al met het probleem geworsteld hadden, evenals de welzijns- commissie. Hij deed een dringend beroep op de bevolking om vernielingen, zowel aan speelwerktuigen als een beplanting, achterwege te laten. "Zoveel geld uitgeven is beslist niet nodig als er een beetje zorgvuldiger met de speelterreinen omge sprongen wordt. We hebben een goed voorbeeld bij de hand: de speeltuinvereniging Vrij en Blij te St. Annaland. De vraag is, of we overal vrijwilligers hebben om dat te begeleiden", aldus Versluijs. De Thoolse gemeenteraad blies maandagavond wat stoom af, waarin de teleurstelling naar voren kwam, dat opnieuw geld voor de gemeentewerkplaats te Scherpenisse moest worden uitgetrokken. Niemand had overigens bezwaar tegen het maken van twee nieuwe goten en het dichtmaken van de opening tussen de open loods en de aangrenzende dichte loods. De werkzaamheden, die 15.000 guldeü kosten, worden in PvdA-raadslid P. Van Schetsen: "Er zijn fouten gemaakt en dat is geen ramp, maar die moeten we wel erkennen. Op het moment van aankoop heb ik in de gecombineerde commissievergadering financien/openbare werken al gevraagd of nieuwbouw niet voordeliger was. We zijn toen alleen op het voordeel van de aankoo afgegaan en overigens is het een gestoei van Welles, nietes geworden. Het wil er bij mij perse niet in, dat de nu genoemde acht wensen (vernieuwen dak, enz) twee jaar geleden niet te voor zien waren. Ik wil deze zaak niet terug draaien, maar het is wel een vervelende zaak", zei van Schetsen. Wethouder 'KQopman vond het moeilijk om op ge dane zaken terug te komen. "We hebben een normale koop gedaan als je het ter rein en de gebouwen ziet. Helaas is de eerste verbouwing tegengevallen. Ik kan de teleurstelling van de raad begrijpen, maar herstel van de goten en het dicht maken van de zijgevel is nodig voor onze Medewerkers, We zijn node met dit voorstel op tafel gekomen", zei Koop man. eigen beheer uitgevoerd. SGP-raadslid C.A. Rijnberg haalde wat historie op. Toen in mei 1976 over de aankoop en verbouw van de voormalige groenvoederdrogerij in Scherpenisse werd gesproken, was zelfs het college geschrokken. De prijs was verdubbeld tot 667.696 gulden. Nu ligt er weer een voorstel en nog is het einde niet in zicht gezien de acht wensen die in de toe komst vervuld dienen te worden. Het gezegde goedkoop is duurkoop gaat hier wel op, aldus Rijnberg. Van Kempen (CDA) wilde zijn compliment voor de goedkope verwerving van de drogerij niet intrekken. Hij had niet zoveel moeite met het dichtmaken van de zij gevel. Bij gebouwen die er al jaren staan, komt een keer reparatie, aldus van Kempen. "het loopt echter de spuigaten uit", vond VVD-raadslid M. Van Damme. "Het was een gelegenheidskoopje met een lijdensweg. De aannemingssom was destijds veel te hoog en op den duur is de drogerij geen goede aankoop meer. Als we er echter te licht aan getild hebben, is dat mede de schuld van de raad. We zitten nu in 't schip en moeten verder varen. De kosten moeten, ook als ze in eigen beheer uitgevoerd worden, niet weggemoffeld worden. De overgebleven acht wensen dienen eerst inde commis sie openbare werken behandeld te wor den, aldus van Damme. Het Waterscnap Tholen heeft al in mei 1976 een plan vastgesteld om in 1980 een rioolzuiveringsinstallatie te bouwen voor Tholen en Sint Philipsland en Anna Ja cobapolder. Ondanks het al enkele jaren betalen van fikse bedragen door de in woners voor de bestrijding van de water verontreiniging wordt nog steeds onge zuiverd in de Krabbenkreek gepompt. Wil het college eens vragen aan het Wa terschap wat precies de plannen zijn voor Sint Philipsland en Anna Jacobapolder. Deze vraag werd dinsdagavond gesteld door de SGP woordvoerder L. den En gelsman in zijn begrotingsbeschouwing. Hij voegde er aan toe, dat zijn partij al sinds haar oprichting het schoonhouden van lucht, water en bodem hoog in het vaandel heeft. In dat opzicht komen de milieugroepen in onze dagen ver achter ons aan, schertste de SGP woordvoerder niet onzelfverzekerd. De heer den Engelsman herinnerde er aan, hoe het Waterschap in 1975 een plan lanceerde tot bestrijding van de waterverontreiniging, daarvan kreeg ook de Raad kennis. Nu schijnt het dat dit plan is herzien, maar daarvan is ons niets bekend, zo vervolgde de SGP woordvoerder. Feit is dat nog steeds ongezuiverd water uit ons gebied de Krabbenkreek bereikt, terwijl die zui vering in 1980 zou worden gebouwd. De heer Den Engelsman rekende voor hoe een alleenstaande volgend jaar een wa- terverontreinigingsbijdrage gaat betalen van 46,— en een gezin ongeacht dé grootte 138,— dan willen de burgers toch ook wel eens horen, hoever het met die zuivering staat, zo bleek uit de vraag van de heer den Engelsman. SPECTRUM ENCYCLOPEDIE VAN DE WERELD balans van onze aarde Voor informatie, inzage, intekening kunt u bij ons terecht: TJ THOLEN vr. 21 nov: 19.30 uur bingo-avond De Waal, kantine. vr. 21 nov: 14.30 uur Hof van Holland, vogeltentoonstelling POORTVLIET di. 25 nov: 19.30 uur Tolrust, verg. ver. bedrijfsvoorl. Tholen en St. Philipsland over peulvruchten. di. 2 dec: 19.30 uur Tolrust, veehoude rijavond. SCHERPENISSE di. 25 nov: 19.30 uur Holland Huis, af- slankclub Slimming. za. 22 nov: Holland Huis, dansavond. SINT MAARTENSDIJK do. 27 nov; 20.00 uur Haestinge, tournee "Zeelandóók NCRV. ma. 8 dec: 20.00 uur v.m. kleuterschool, optreden volksdansver. Dodi-Dodi gas toptreden Shiwa uit Roosendaal, di 2 dec. 20 u v.m. Kleuterschool, R. Barnenstraat, Vrouwentrefcentrum over abortus. SINT ANNALAND za. 29 nov: 20.00 uur Dorpshuis, dans avond vr. 28 nov: 20.00 uur Dorpshuis, tekens van leven, muzikaal kleinkunstprogr. door Willem Nijland en Apocrief. OUD VOSSEMEER za.*22 nov: De Vossenkuil, duiventen- toonstelling BERGEN OP ZOOM Markiezenhof: tot 15 dec: Markiezenhof Torenhoog wo. 10 en do. 11 dec. 20.15 uur Hofzaal, Nostalgie door Georgette Hagedoorn met pianist Bert Stoots, tot 5 jan: Bergse Kunstenaars I Sticht. Etcetera: tm 30 nov: tentoonstelling van werken van Kartika. Roxy I The Blues Brothers a.l. weekda gen 20.15 u, vr. 19 21.30 u, za. zo. 16.30, 19 21.30 u. Het Paleis v.d. Waterkoning a.l. za, zo, wo. 14.15 u. The Amityville horror 16 jr. vr. za. 23.45. Roxy II: Gejaagd door de wind a.l. weekdagen 20 u, vr. za. 19.30 u, zo. 15 19.30 u. Die Tiroler hlondjes toch 18 j. vr. za. 23.30 u. Cinemactueel I: The Fog 16 j. weekda gen 20.15, vr. 19.15 21.30, za. 16.30, 19.15,21.30, zo. 14.15,16.30,19.15,21.30 u. Cinemiactueel II: Beng There 12 j. weekdagen 20 u, vr. 19.15 21.15 u, za. 16.30, 19, 21.15 u, zo. 14, 16.30, 19, 21.15 u. Die Blechtrommel 12 j. weekdagen 20, vr. 18.45 21.30, za. 16, 18.45,21.30 zo! 13.45, 16, 18.45, 21.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 7