Plaatselijk nieuws p w J. VAIM OOST PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 20 november 1980 \s^ Jacobapolder Tholen "Kijk eens naar het vogeltje". Vogelvreugd Welpenavond Kijk- en Luistershow 0-uist-Duine WEEKEND-RECLAME R00MB0TERSTAVEN Thoolse damclub "de Eendracht" Diefstal Hof van Holland opgelost Brandweerman bluste Stuurman dreigde Nieuwe politieman Sloop Vossemeersepoort Winkelactie M.A.C. "Fruitrit". □ruk programma voor soosleden. Olympia naar Hulst. N.C.V.B. ontving Kees van Eersel. Oud- Vossemeer Rederijkers. Biljarten. Oud papier Winkelactie Jeugddienst. Behendigheid en vossenjacht. De Zonnebloem. Mutaties politie. Stroperij. Sint— Annaland Collecte. Gedipl. Pedicure DE B0ER-B00GAART Javadijk 58 tel. 2683 Sint Annaland Winkelactie. Bezorg(st)er Veel kijkers bij Smash Stavènisse Intocht Sinterklaas. Verkoping zendingskrans. Nieuwe voorzitter S.C.S. Sint- Maartensdijk Winkelactie Nieuwe ouderling Collecte Eerste single Edger Boys Oefenavond E.H.B.0. Opslagloods eerste dijk Intocht St. Nicolaas. Klaverjastournooi Vervolg op pag. £2 geref. gemeente 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst herv.gemeente immanuel 10.00 uur ds. Ytsma, Bleiswijk r.k.kerk IOjOO uur ds. Steketee, Heinkenszand 19.00 uur ds. A. Bekkenkamp, Krab- bendijke (jeugddienst) CHR.GEREF.KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. B. de Graaf, Zierikzee GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K.KERK WEEKENDDIENSTEN DAG EN NACHT VISSER SINT- Een sierlijke roos en een langdurig ap plaus vielen de leden van de regisseur van de cabaretgroep ri "Captholen" ten deel na hun première vrijdagavond 14 nov. in Hof van Holland. "Capritholen" ontstaan uit de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, is in de loop van het 10 jarig bestaan geëvolueerd. Dat is on miskenbaar. Teksten van toen, daar staat men nu niet meer zó achter. Want de dames toonden ook nu weer hun ori ginele inzichten over diverse punten in de samenleving. Gré van Elsacker, Gré Hoogedeure, Maddy Overbeeke, Gré Boelhouwers, Nellie Nieuwenhuis, Adrie Deurloo, Elly Deurloo, die even eens haar muzikale medewerking op gi taar verleent, Wil Coldenhoff die ver antwoordelijk is voor de arrangementen van diverse liedjes. Henk Meylink op piano en Bonnie Joosse voor geluid en verlichting, hebben Jan Kruijk, uit Nieuw Vossemeer als enige professional in het gezelschap. Hij is beroepsregisseur en toneelspeler en door zijn deskundige leiding is "Ca pritholen" tot deze hoogte kunnen klimmen. Want al heb je prima teksten, zoals deze dames zelf wèl schrijven dan is nog de hand van de meester, in dit gebied meester Kruijk, onmisbaar voor de finishing touch. Hof van Holland was vrijdagavond vol publiek, waaronder burgemeester Bae- rends en wethouder Versluijs met hun echtgenotes, dat vol verwachting naar "het vogeltje kwam kijken". Zij werden niet teleurgesteld. Het cabaret was reeds elders in het land gebracht, dus men was ingespeeld De mannelijke bezoekers hadden het na d de pauze flink te ver duren, maar ook bij "Capritholen" wordt de soep nooit zo heet gegeten als ze wordt opgediend. De dames zijn niet zó feministisch. Tot deze conclusie was ook reeds Ursula den Tex, journaliste van Vrij Nederland gekomen want Ca pritholen haalde ook de landelijke pers na hun optreden voor het 50-jarig be staan van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in de Flevohof: Haagse Courant, Tros Radio, Vrij Nederland, en daaruit volgden ook verzoeken om in den lande te komen spelen. Tot zelfs in Groningen. "Kijk eens naar het vogeltje" het ope ningslied belicht zoals een goed foto graaf betaamt, alle aspecten van de mens. "Openheid", een leuk nummer steekt de draak met de huidige tendens dat alles "open" moet: open keukens, open kerken, cursus open naaiwerk, Maar wat is eigenlijk belangrijk: "Wat zit er in jezelf. Dat sporten een "must" is, wordt dui delijk in "Sportleed", tennissen, paar drijden, tot surfen in de sneeuw, maar de dames, houden vol. De supermarkt sketch, (komisch gezicht die wagentjes), brengt de gedachte van de oer-hollandse vrouw in beeld. "Oost-West, thuis best; "Energie" een stuk over 10% besparing is 100% kwaliteit, En ook de "honde- poep" ontkomt niet aan de kritiek van de tekstschrijfsters maar wel op een ro mantische melodie. Een potpourri van vogelliedjes (kijk eens naar 't vogeltje) wordt door de da mes gebracht, in een lief nostalgisch costuum gestoken. De aanleiding van het programma, de mise-en scène, dus, is prima. Povere de cors met wat kubussen, en slechts zwart/witte costuums laten met de goe de belichting alles uitstekend tot zijn recht komen. Na de pauze was eerst "de verjaardag" aan de beurt. Daarna komt "Emancipa tie" uit de bus. Over dit onderwerp was Capritholen gevraagd een programma samen te te stellen voor de Flevohof. In "vrouwenland" waar men toen voor 20.000 dames optrad, werd het optreden verschillend, maar eigenlijk altijd posi tief beoordeeld, "wordt wakker" een samenspel voor 2 hennen, kip Prunella, en kip Bianca, is een sketch van 25 jaar gelede maar was het toch niet eigentijds? En toen, het grote "Emancipatie gebeu ren". Inderdaad was de opzet: kontakt met de zaal, samenspraak en liedjes over het beladen begrip emanciperen, (wie moet nu eigenlijk emanciperen)(C/V? een stukje vakvrouwschap van het 10 jarige Capritholen. Hieraan werd door alle leden, dus ook Bonnie deelgeno men. De mannenstem, Jan Kruijk, werd volledig doorgeprikt" "Zie je wel, de man is helemaal niet zo opgeblazen!". Ach Capritholen is niet zwart-wit. "Ei genlijk zijn we grijs" zoals Bonnie Joosse in V.N. toegaf. Maar de bak met uitno digingen is nog niet leeg. Volgend jaar mei gaan ze ook naar het 50 jarig be staan van de afd. Zeeland. De vrijdag avond werd als afsluiting van de pre mière gezellig gedanst bij de muziek van Frans Vissers uit Roosendaal. Deze week houdt de Vogelvereniging Vogelvreugd haar jaarlijkse tentoon stelling in Hof v. Holland. Donderdag worden de 300 aanwezige vogels ge keurd en vrijdag van 2 uur-4 uur worden alle 65+ uitgenodigd om de vogels te bezichtigen, waarbij enkele leden aan wezig zullen zijn om bij eventuele vra gen te antwoorden. Tevens kunrten de 65 plussers een bingo draaien met een paar leuke prijsjes. Zaterdag kan het publiek van 3 uur tot 10 uur in zaal Hof v. Holland terecht waar buiten de vogels nog een Rad v. Avontuur wordt gedraaid met zeer mooie prijzen. Tevens kunnen eventuele lieuwe leden zich aanmelden. Wie van «mgels houdt zal er zaterdag zijn. Woensdag 12 nov. was er een Welpe nouderavond van "de Heenetrecht- groep". Nadat Hans van Bemmel ieder een welkom had geheten, gaf Edith Le Due informatie over het Welpenspel. Er werden enkele agendapunten bespro ken, zoals: de Sinterklaasmiddag op 29 november en de installatie van de Wel pen op 6 december. Tevens werd de klusjesdag (vroeger "heitje voor een karweitje") besproken. Deze zal worden gehouden op 13 dec. De kinderen mo gen dan aanbellen bij de inwoners van Tholen en tussen 10 uur en 16.00 uur tegen betaling klusjes opknappen.. De kerstviering met de groep is gepland op 20 december in het gebouw van de be- jaardensoos. pl. nieuws Tholen Een unieke demonstratie voor Zuid- West Nederland was de kijk- en luister show van Bose in een daarvoor speciaal ingerichte trailer. De Fa. Quist-Duine kreeg deze kapitale show van de Fa. Bose gedurende enkele dagen tot zijn beschikking. Jan Quist was grondig op geleid om de geïnteresseerde bezoekers voorlichting te geven over de boxen. Een volledig computer-bestuurde geluids- en lichtshow demonstreerde de superbe kwaliteit van de boxen. Ook de Bose "Spatial control receiver", een tuner versterker werd goed gepresenteerd. Er was ruime belangstelling welke door Jan Quist, tijdens de half uur durende shows, gastvrij ontvangen werden in de speciaal beveiligde trailer. Vrijdag en zaterdag per stuk 3.50 2e voor halve prijs 3 rol bakkersbeschuit voor slechts 1.98 Meer dan een halve eeuw uw warme bakker Botermarkt 12 Tholen tel. 2324 Advertentie I.M. Uitslagen Zeeuwse clubcompetitie: 's Gravenpolder 3 - Tholen 2: e 12 - 18. Tholen 1) P.v.d. Velde 2) P. Nieuwenhuizen 3) J.A. v. Akkeren 4) A. Droogers 5) J. Lindhout 6) A. Slager 7) A. Boogerd 8) C.v. Dijke 9) J.v.d.. Velde 10) R. Nagtegaal St. Laurens - P. Willemse - P. Walraven - J. Kesselaar - L. Kesteloo - L. Adriaanse - J. Flipse - J. Walraven - D. van Keulen - J. Janse - P. Lampert 1) J.v.d Hage 2) W.G. de Leeuw 3) J. Ridde,rhof 4) P. Geelhoed 5) D. Wiskerke 6) J.v.d. Moere 7) J. Zegers 8) H. de Vrie 9) nog 10) nog. - H. Bohr - Theo v.d. Male - S. Schot - J. Moerland - A.v. Akkeren - W.A. Boogerd - R. Quist - C.v. Splenter 0-2 0-2 1-1 1-1 2-0 2-0 1-1 2-0 2-0 1-1 12-0. 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 1-1 1-1 1-1 1-1 12-8. Zoals te zien verloor het 2e met 12.8 en het le won met 12.8. Voor het in de le klasse spelende tweede was deze uitslag gezien de invallers nog niet slecht. Het eerste zit op de goede toer. Het speelde 3 wedstrijden, waarvan er 2 werden ge wonnen. A.s. maandag weer een thuis wedstrijd tegen Goes 1. Nu uit drie wedstrijden vier punten binnengehaald. Zo door blijven gaan ook op de eerste borden natuurlijk. De diefstal die in augustus plaatsvond in Hotel Hof van Holland en waarbij twee geldkistjes met een inhoud ter waarde van zo'n veertien mille werden meege nomen, is opgelost. Aangehouden werd de ex-kok van Hof van Holland, P.J.C.R. uit Bergen op Zoom. Hij legde een volledige bekentenis af. De geld kistjes waren door hem in een plastic zak in een vijver gegooid. De Bergse politie dregde ze op. Aan cheques en andere waardepapieren resteerde er voor de ei genaar nog ongeveer duizend gulden. Vele stille getuigen leidden naar het spoor. De verdachte was in augustus nog in Hof van Holland werkzaam, maar zocht enkele dagen na de diefstal toch een heenkomen, toen hij het intense speurwerk van de recherche plus het nemen van vingerafdrukken, enz. met eigen ogen kon volgen. Niet alleen nam hij ontslag, maar hij verdween ook uit Bergen op Zoom, wat de al bestaande argwaan bij de politie nog vergrootte. Een oproep in het politieblad was ten slotte aanleiding voor de ontdekking, toen de verdachte weer in zijn woon plaats werd aangetroffen. Vanuit Tho len was er het verzoek tot aanhouding. De politie werd b^wht, dat er in de omgeving van de sporthal aan de Zoek weg brand was. Een onderzoek leerde, dat het vuur al door een brandweerman was geblust. Werknemers bleken voor hun vertrek afval te hebben opgestookt, maar toen ze weg waren, bleek het vuur omstreeks kwart voor zes nog niet uit. En dat vrij dicht bij een hoeveelheid timmerhout. In de Bar Old Shed ontstonden er moeilijkheden toen de stuurman J.P. van H. uit Zaandam met zijn maat wat vervelend werden. Er vielen klappen en de te hulp geroepen politie bracht de stuurman veiligheidshalve aan boord van zijn schip dat in de haven lag. Hij had wat letsel opgelopen in zijn gezicht en dreigde terug te zullen komen. Per 1 januari wordt de Rijkspolitie aan gevuld met de twintigjarige wachtmees ter C. Reitsma uit Oud-Beijerland. De in Friesland geboren politieman was het laatste jaar in dienst bij de opvanggroep van de Rijkspolitie te Zierikzee. Hij krijgt nu het Rayon Tholen. Nu G.S. van Zeeland de aankoop van grond in de Vossemeersepoort van de erven Schot hadden goedgekeurd, wilde raadslid G.A. Rijnberg weten of de panden nu snel gesloopt werden. Wet houder koopman liet weten dat de om wonenden bezwaren hadden in verband met hun gevels, zodat de afbraak pas na de winter gebeurt. "Dat kan ik alleen maar toejuichen", zei raadslid en om wonende W.L. Bijl. De verkoop van het pand Bosstraat 10 aan dhr. B. Veld was maandagavond in de gemeenteraad een hamerstuk. Vanaf maandag a.s. tot en met 5 de cember organiseert de middenstands vereniging weer een winkelactie. Voor iedere bestede vijf gulden ontvangt men bij de deelnemers een lot, waarop men zijn naam en adres kan invullen. De lo ten kunnen in één van de bussen op de markt of in de Dalemsestraat. De hoofdprijs is een draagbare kleuren t.v. en verder dingt men mee naar een radio cassetterecorder, een autoracebaan, haarstyleset, enz. Naast de tien hoofd prijzen zijn er nog 34 andere mooie prijzen. Notaris Mr. W. Loof verricht 5 december 's avond om zeven uur de trekking op de markt. Zie voor meer in formatie de speciale winkelweekpagi na's in deze E.B.. Zaterdagavond organiseerde M.A.C. Tholen weer een oriëntatierit in samen werking met dhr. L. Geluk. Er gingen 42 deelnemers van start voor de laatste rit die meetelde voor het clubkampioen schap voor 1980. Het was voor velen een zeer moeilijke rit door het vele slik dat plaatselijk op de wegen aanwezig was, maar ook omdat de uitzetters voor vele moeilijke opdrachten hadden gezorgd konden dp rijders na het behalen van vele strafpunten toch aan de finish ko men. Ook waren er weer de taarten voor de verloting geschonken door bakkerij de Toekomst en bloemen van bloemen handel J. M. van Dijke voor de winnaar van deze rit. 1. H. Roggeband 412 str. punten. 2. A. Geuze 421 str. p. 3. M. P. J. Vinjé460str. p. 4. W. Anthonisse Poortvliet 513 str. p. 5. F. Kousemaker. 521 str. p. 6. M. Tazelaar. 525 str. p. 7. J. Goorden. 538 str. p. 8. C. Jansen. 567 str. p. 9. W. v.'t Slot. 568 str. p. 10. T. Suurland. Stave- nisse 573 str. p. 11. F. W. Simons 591 str. p. 12. J. Overbeeke. 599 str. P. 13. J. v. Weele. 629 str. p. 14. J. Mulder 639 str. p. 15. S. de Graaf Sliedrecht 688 str. p. De volgende rit is op zaterdagavond 20 dec., alleen voor leden van de M.A.C.. De leden van de bejaardensoos hebben weer een druk programma voor de boeg. Op 21 november zijn de soosleden tus sen 14.00 en 16.00 uur uitgenodigd op de vogeltentoonstelling in "Hof van Hol land". Deze middag zal er ook bingo worden gespeeld. Ook leden van de be- jaardenbond zijn welkom. Op 3 decem ber wordt het St.Nicolaasfeest gevierd in de Soos. Opgave tot deelneming aan Sinterklaasfeest tot 24 november bij het bestuur. En op 22 december om 17.00 uur is er de traditionele kerstviering voor alle be jaarden. Deze viering wordt gehouden bij Hotel van Zanten in de Visstraat. De kosten bedragen 7,50 p.p. Deelnemers worden verzocht zich voor 15 december a.s. bij het bestuur van de soos, of bij mevr. L. Deurloo, Wal 31tel. 2550 op te geven. Als gevolg van al deze aktivitei- ten zal er op 21 nov. en 5 dec. geen soos worden gehouden. Zaterdag om 12 uur vertrok een volle bus met jeugdige turners naar Hulst. De meisjes waren in de meerderheid, 6 zes tallen en 1 jongens viertal. Zij namen deel aan de kringverenigingswedstrijden van de Zeeuws Brabantse turnkring van de KNGV, voor 10 en 11 jarigen. Deze wedstrijden werden in het kader van het 800 jarig bestaan van de Stad Hulst, door de R.K. H.A.V. te Hulst georgani seerd in "den Dullaerf'. Wedstrijdleider was mevr. T. de Vries-Visser. Aan deze wedstrijden, bestaande uit vier kampen namen 32 verenigingen met in totaal 97 wedstrijdgroepen deel. De te verwerken onderdelen van de meisjes waren: lange mat, kastbreedte sprong, brug ongelijk en vrije oefening. Voor de jongens: lange mat, kastlengte- sprong, lage brug en rek. Ingeschreven kon worden voor wedstrijden met voor geschreven oefenstof in de afdelingen normale, moeilijke en gemengde oefen stof. Olympia sleepte na een spannende middag weer 3 prijzen in de wacht, in de normale oefenstof, klasse A dus. 6e Prijs met 204,2 pnt. was voor Olympia 6 (meisjes). 4e Prijs met 205,85 pnt. was voor Olympia 4 (meisjes). Zij krijgen een extra compliment vanwege hun 9.55 pnt. voor de ritmische oefening. En dat terwijl er zelfs 8- en 9 jarigen bij zitten. Een le prijs was er voor de meisjes van Olympia 5. Met 212.65 pnt. Een fijn ge voel om als le van 75 groepen te eindi gen. De leiding van Olympia kan trots zijn op de resultaten. 12 November j.l. kwamen leden en gas ten bijeen in de Gasthuiskapel, daar in deze kapel een goede akoestiek en een prachtig Van Vulpenorgel aanwezig was. Ditmaal werd er onder zeer des kundige leiding van Kees van Eersel gezongen uit het liedboek der kerken. Voor de pauze besprak hij in het kort de geschiedenis van het liedboek, daarna kwamen de adventsliederen aan de or de. Duidelijk liet hij de leden zien dat muziek en tekst samengaan. De liederen werden bestudeerd en iedereen kreeg goed inzicht over de no ten en rusten. Ook werd de klemtoon vaak verkeerd gezongen en na Van Eer- sel's uitleg was alles bij iedereen duide lijk. Tenslotte kwamen er nog wat vra gen los onder de leden, waar hij kundig antwoord op gaf. Jammer vond hij, en met hem vele anderen dat er tegen woordig zo weinig in de gezinnen (vooral in de grote steden) aan muziek en zang gedaan werd. Alles komt prak tisch ingeblikt in huis, via radio en grammofoon. ledereen kan terugzien op een succes volle avond en menigeen liet de musicus niet zonder een persoonlijk woord van dank, naar huis toe gaan. Volgende ver gadering is de Kerstbijeenkomst op 17 december a.s. in de Wingerd. De toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht heeft het blijspel "Zo'n heer lijk huisje buiten" van de schrijver D. J. Eggegoor in studie genomen dat men op 30 december a.s. onder regie van de heer A. en mej. W. van Engelen voor het voetlicht gaat brengen in het dorpshuis de Vossenkuil. Meespelenden zijn de oudgedienden Hans van Nieuwenhui zen, Wilna van Engelen, Kees Jan van Gorsel, Jos Boogaard en Janie Boog aard-de Lint en de debutanten Elles Punt, Marina Tichem, Joop Gerritsma en Toon Brooijmans. Laatstgenoemde heeft bij de P.J.Z. zijn toneelsporen reeds volop verdiend, terwijl Marina Tichem bij Capritholen ook reeds furore heeft gemaakt. Als souffleur zal optreden de heer Bas Quist. Jongerendienst. Er was zaterdagavond een ruime belangstelling voor de jonge renmis in de Sint Willibrorduskerk die daar door de pastoor van het jeugdwerk uit Bergen op Zoort Vincent Schoen maker werd opgedragen en waarbij het Bergen op Zoomse jongerenkoor Bridge off Melody optrad onder leiding van Henk van Straat. Ook lezingen en gebe den werden door de jongeren verzorgd. Duivententoonstelling. De Oud-Vosse- meerse postduivenvereniging de Zwa luw zal a.s. zaterdag zijn jaarlijkse ten toonstelling houden in het Dorpshuis de Vossenkuil. De duiven zullen worden gekeurd door de keurmeesters van Steen uit Oud-Gastel en Antoon van Daalen uit Oud-Vossemeer. Tijdens de ten toonstelling zal het rad van avontuur draaien o.l.v. Jaap Vaders ter bestrijding van de onkosten. Er worden in totaal ongeveer 400 duiven verwacht. Krijt op Tijd speelde zowel voor de be ker als voor de competitie. In de 2e be kerronde maakte Johan van Daalen de kortste partij in 15 beurten en met 13 caramboles de hoogste serie. De uitsla gen: van Daalen Hommel Jzn. 2-0.R. Goudswaard - P. Moerland 2-0. J. Rij- stenbil - L. Vroegop 0-2. A. van Daalen - H. van Daalen 0-2. J. Kruf - D. Polder man 0-2. J. Potappel - M. Istha 2-0. T. Schot - S. Schetters 2-0. W. de Leeuw - A. Goudswaard 2-0. In de competitie speelde Kees Wessels de kortste partij in 20 beurten en maakte daarin met 39 caramboles de hoogste serie. De uitslagen: D. Polderman - B. Douw jr. 2-0. F. Hommel Abr.zn. - H. van Dalem 2-0. J. Potappel - F. Hommel J.znn 2-0. S. Schetters - A. Havermans 2-0. P. Moerland - K. Wessels 0-2. J. Rijstenbil - R. Mosch 2-0. L. Vroegop - G. Schot 0-2. J. Kruf - T. Schot 0-2. R. Goudswaard - A. Goudswaard 0-2. H. van Daalen - A. Van Daalen 0-2. Bij de Treffers speelde Piet Hommel J.zn het beste gemiddelde met 3.21. De kortste partij was voor Kees Burgers met 23 beurten en de hoogste serie voor Bart den Hollander met 13 caramboles. De uitslagen: P. Hommel - K. Burgers 0-2. P. Vis - L. van Wezel 2-0. P. de Leeuw - G. Haver mans 0-2. M. Moerland - K. Geuze 0-2. S. Etienne - J. Burgers 2-0. R. van der Jagt - B. den Hollander 0-2. ■W.l.K. M. van Poortvliet - A. Verhees 0-2, A. Zwegers - W. Aarnoudse 0-2, A. Zwegers - L. Havermans 0-2, C. de Ko ning - W. Aarnoudse 0-2, L. van Driel - M. van Poortvliet 0-2, hoogste serie 12 W. Aarnoudse, kortste partij 32 M. van Poortvliet. De muziekvereniging hield zijn maan delijkse oud papier actie voor het in strumentenfonds. De opbrengst was 4930 kilo. De winkeliersvereniging is 17 november weer van start gegaan met zijn jaarlijkse winkelactie die twee weken aaneenge sloten zal duren. De klanten krijgen bij een besteding van vijf gulden een bon, waarop ze hun naam en adres moeten zetten en in een bekende groene bus deponeren die opgesteld staat op de stoep bij de heer de Wilde in de Roose- veltstraat. De gebruikelijke bon met controle strookje is afgeschaft omdat te veel prijzen niet werden afgehaald in verband met het zoek raken van de controlestrookjes. Men heeft als hoofd prijs een herenrijwiel maar verder mo gen een naaimachine, stofzuiger, kerst diner voor 4 personen, donzen dekbed met overtrek, koffiezetapparaat, friteuse en een racebaan er ook zijn. Bij de af sluiting van de eerste week zal men te vens nog een 25 tal boterletters onder de deelnemers verloten zodat het voor een ieder aantrekkelijk gemaakt wordt om bij de eigen middenstand die met 27 in getal aan de actie meedoen, te kopen. De trekking van de hoofdprijzen is op zaterdag 29 november a.s. om 20.00 uur bij het Dorpshuis. Zondagavond om zeven uur wordt in de Ned. Herv. Kerk weer een jeugddienst gehouden. Ds. Bekkenkamp uit Krab- bendijke hoopt te spreken over "de Schepping". Medewerking verlenen or ganist Jan Bos, trompettist Rien Vos en het jeugdkoor Polyhymnia. Iedereen is van harte welkom. De PJZ houdt zaterdagmiddag vanaf 1 uur behendigheidswedstrijden op de Hoeve Candia. Er is een heel andere opzet, want men werkt niet alleen met trekkers, maar ook met fietsen, kruiwa gens en doeltrappen. Zowel dames als heren zijn welkom. De communicatie band Vosmeer organiseert zaterdag avond om kwart voor zeven vanaf zaal Wim en Marja weer een vossenjacht met voor elke deelnemer een vaantje en voor de winnaar een beker. Tevens haalt de 27 mc vereniging zondagmiddag om drie uur Sinterklaas in, nadat eerder om twee uur in zaal Saparow al een film wordt vertoond. Enkele mensen van De Zonnebloem waren zaterdag te gast op een ontspan ningsmiddag- te Halsteren, georgani seerd voor gehandicapten en langdurig zieken door dhr. A. J. v.d. Zande. De koffie stond klaar en ieder kreeg een lot. Dhr. G. Boot verleende medewerking met liedjes en humoristische voordrach ten, muzikaal begeleid door dhr. van Amerongen. Buikspreker Laros oogstte ook veel succes. Na de grootse loterij gingen velen met een prijsje naar huis. 't Was een gezellige middag. Dhr. J. Dalebout is voorgedragen als commandant van het rayon Tholen van de rijkspolitie, waartoe Oud-Vossemeer en Tholen behoren. Dit houdt behalve verhuizing de bevordering in tot opper wachtmeester. De plaatselijke opvolger wordt wachtmeester van den Schaker. Na een informatie kwam de politie naar de Hollaerepolder en trof daar een auto van H. uit Roosendaal aan met drie ha zen. De bestuurder wist van niets en vertelde dat hij de auto aan zijn broer had uitgeleend, die er op zijn beurt weer heilig van overtuigd was, het voertuig aan een hem "onbekende kennis" in gebruik te hebben gegeven. Op het land in de Hollaerepolder werden ook nog drie dode hazen aangetroffen. Zes stuks wild en de auto zijn nu door de politie veilig tot de echte eigenaar komt opda gen. De opbrengst van de collecte Stichting Nationaal fonds Sport Gehandicapten was 752,87 tegenover vorig jaar 1257 gulden. Alle gevers en collectrices har telijk dank. Advert'entie'f.M. Voor een nog grotere koopkrachtbin ding organiseert de middenstandsver eniging Activa van vrijdag 21 tot en met zaterdag 29 november weer een winkel week. Bij aankoop van vijf gulden krijgt men een bon en tien bonnen kunnen in een eigen envelop met naam en adres in de bus bij Pleune. Er zijn vier hoofdprijzen: waardebon nen van elk 250 gulden. De eerste trek king van jeugdprijzen is zaterdagmid dag om half vijf in het Dorpshuis, waar ook Sinterklaas ingehaald wordt. Woensdagavond zeven uur worden er 25 hammetjes aan de gelukkigen uitge reikt en zaterdag 29 november is 's avonds om zeven uur de eindtrekking in het Dorpshuis. Behalve de vier waardebonnen van 250 gulden, is er dan een herenfiets, een naaimachine, een ladekastje ,een ge reedschapsset en een elektrische boor te winnen. Totaal zestien prijzen. Zie voor verdere informatie de speciale winkel weekpagina's. Gevraagd voor de Eendrachtbode vanaf donderdagmorgen elf uur. Aanmelden Ring 66, tel. 2752. Advertentie I.M. Er was zaterdagmiddag flinke belang stelling voor de thuiswedstrijd van Smash 1 en Smash 3. De spelers deden dan ook hun uiterste best, zodat het pu bliek van goed tafeltennis getuige was. Smash 1 behaalde een vlotte overwin ning van 8-2 op TCS 4 en lijkt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Johan Snoep en de weer zeer degelijk spelende Henk v.d. Steen wonnen alle bei hun 3 partijen. Dit betekent voor Johan dat hij zijn 100% score in deze competitie behoudt. Wim Slager was zaterdag niet in zijn beste vorm. Wim won 1 partij en behaalde samen met Jo-, han Snoep winst in het dubbelspel. Op de andere tafel ging het voor Smash 3 aanzienlijk moeilijker tegen Vice Ver sa 5. Na 2 partijen was de stand nog gelijk door verlies van Huih v.d. Kloos ter en winst van Kees Westdorp. Na verlies van Rinke Bruijnzeel in de 3e partij en daarna een nederlaag voor het "gevreesde" duo Muih v.d. Klooster- Kees Westdorp in het duhbelspel was het moreel gebroken. Er werd geen en kele partij meer gewonnen zodat de einduitslag 1-9 werd. Smash 2 speelde vrijdagavond in Breda tegen Belcrum 6 en verloor met 7-3. Aanstaande zaterdag speelt Smash 2 thuis tegen Vice Versa 7 Smash 1 en 3 moeten beide naar Breda. Uitslagen clubcompetitie: Junioren: Ad v. 't Hof-Jan Fase 21-6, 21-9, Christian v. 't Hof-Leo v. Vossen 21-9, 21-1, Peter v. Schetsen-Jan Keur 22-20, 21-13, Leo v. Vossen-Chris Bruijnzeel 14-21, 11-21. Senioren: Henk v.d. Steen-Huib v.d. Klooster 21-16, 21-14, Elly v. Beek-Cor Ridderhof 21-17, 21-10, Willy Ridder- hof-Rinke Bruijnzeel 17-21, 11-21, Ab- bie Hommel-Marjan v.d. Klooster zondag 23 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. W. van Gorsel, Wijk bij Heusden 14-21, 19-21, Elly v. Beek-Rinke Bruijn zeel 21-23, 21-19, 19-21. Zaterdagmiddag om drie uur wordt Sinterklaas in de haven verwacht. In een bootje achter een auto rijdt hij met zijn gevolg naar de oude school, waar alle kinderen(zowel van de kleuter- als de lagere school) welkom zijn voor een tractatie. De Sint komt op uitnodiging van een aantal middenstanders. De zendingskrans organiseert zaterdag middag van twee tot zes uur een verko ping in de kerkzaal aan de Prins Bern- hardstraat. Ds. J. Schinkelshoek verricht de opening. De opbrengst is voor de m'Buma zending en iedereen is van harte welkom. De voetbalvereniging S.C. Stavenisse heeft een nieuwe voorzitter: dhr. J. J. van Oeveren, die al bestuurslid was. Hij volgt dhr. W. Biesheuvel op, die de lei ding tijdelijk waarnam na het ontslag van voorzitter E. J. Joppe. Behalve Biesheuvel heeft nu ook wed strijdsecretaris M. P. van Bloppoel het bestuur verlaten. Hij is opgevolgd door bestuurslid C. van Oeveren. Secretaris bleef P. Heijndermans, penningmeester H. J. Vermaas en wedstrijdsecretaris ju nioren A. van Haaften. Nieuwe be stuursleden zijn C. Smits en J. J. van Beveren. De middenstandsvereniging Smalstad heeft een winkelactie op stapel staan van donderdag 27 november tot en met vrij dag 5 december. Volgende week volgt nadere informatie. Dhr. M.J.W. Guequierre heeft zijn be noeming tot ouderling van de Her vormde gemeente aangenomen. Hij kan echter nog niet worden bevestigd omdat vier lidmaten bezwaren hebben inge diend tegen de belijdenis en wandel van de benoemde. De collecte voor Geestelijk Gehandi capten heeft in St. Maartensdijk vorige maand 1704 gulden opgebracht. -j-ef- Vlakbij huis vindt u een grote collectie geboortekaartjes, huweüjkskaarteq, ver lovingskaartjes, jubileumkaarten, enz. Bekijk onze monsterboeken eens, u bent' van harte welkom. Voor familie- vereni- gings- en zakendrukwerk naar drukkerij Limovi, Dorpsweg 11, Scherpenisse, tel. 01666-2639. Advertentie IMj Het dansorkest Anita en de Edger Boys heeft de eerste grammofoonplaat uitge bracht. Het is een single met een Ne derlandse en een Engelstalige composi tie. Op de a-kant staat het Nederlands talige nummertje met de Franse titel 'A la vie la mort' en op de b-kant het En gelse 'Little Boy'. De muziek en de tek sten zijn door de band zelf geschreven. De single is ook op eigen initiatief op genomen en daarom niet verkrijgbaar in de winkel. Toch is er grote kans, dat het plaatje uitgebracht wordt door een be kende maatschappij. Eind november komen de grammofoonplaten beschik baar bij ED (orgel, strins, piano, synt hesizer, zang), Erik (Drum, percussion), Jan-Willem (solo-slaggitaar) en Anita (zang, percussion). Maandagavond om acht uur oefenen in Haestinge de EHBO-afdelingen met medewerking van de Lotusgroep. De toegang is vrij en alle belangstellenden zijn van harte welkom. Als aanvullend agendapunt behandelde de gemeenteraad maandagavond het verzoek van dhr. F.C. van Twist tot wij ziging van het bestemmingsplan om aan de eerste dijk een opslagloods te kunnen bouwen. Het is agrarisch gebied, waar eerst een manege gepland was. Nu dat niet doorgaat, wordt de grond bestemd voor de schapenfokkerij. Aankoop van een perceel grond achter 't Bos van dhr. P.J. Bazen en aankoop van een huis in de Bosstraat van Mevr. H.J. de Graaf- Jansens en dhr. J.P. de Graaf waren ook hamerstukken. Op 29 nov. doet St.Nicolaas zijn intocht in St. Maartensdijk. Om 2 uur vertrekt de Sint van Haestinghe met de muziek vereniging en maakt door de gemeente een rondgang, om vervolgens weer terug te keren naar Haestinghe. Daar zal hij verwelkomd worden door een grote menigte jong en oud op de duivententoonstelling en bazar. Hier zijn vele attracties aanwezig. Er worden weer zakjes voor de kinderen uitgereikt. Voorts wordt hier een miniatuur kermis •vertoond van F. v. Beveren. Dit is nog niet eerder vertoond. Ook zal aanwezig zijn Ben van Nooij met een collectie schilderijen, van de kunstschilder hier ter plaatse en een stand van het Rode Kruis met zelfvervaardigde handwer ken. Het gezamenlijk Klaverjasverbond Zeeland hield op vrijdag 14 november een klaverjastournooi in Café Smerdiek. 108 Liefhebbers namen deel aan ditn goed bezette tournooi. Winnaar werd de GEREF. kÉRK 10.00 uifrds. P. Boomsma, Driebergen 17.00 uur ds. G. Leene, Breda CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. B. de Graaf, Zie rikzee 'za. 19.00 en zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. M.D. Geuze, St-Annaland 19.00 uur ds. A. Bekkenkamp, Krab- bendijke (Jeugddienst) GEREF.KERK za. 19.00 en zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W.J. Koelewijn, Woubrugge GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J. Gorissen (H.D.) 18.00 uur ds. M.D. Geuze, St-Annaland OUD.GEREF.GEMEENTE 9.30 uur ds. J. Schinkelshoek 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 25 nov. 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon HERV. GEMEENTE REHOBOTH 10.00 en 19.00 uur ds. J.J. Roodsant (H.D.) OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF.GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K.KERK za. 19.00 uur H. Mis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. K. Veldman, Leer broek GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. Tj.de Jong GEREF.KERK 10.00 uur ds. G. Leene, Breda 14.30 uur ds. K.E. Bras, Dinteloord GEREF.GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND. HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. C. Evers, Leerbroek 14.30 uur ds. A.B. Cysouw GEREF.GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF.GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10.00 en 15.00 uur ds. H.J. Oldemans.* Hilversum ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 St. Annaland, Stavenisse, St. Maartens dijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, St-Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, St-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, en St. Philipsland Zr. J. Schot, tel. 01660-2620 GESLACHTSZIEKTEN, ANONIEME HULP Het Zeeuwse Kruis, ma, wo, en vr. 9-12 uur, tel. 01100-15892, toestel 35 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u.vr. 18.30- 19.30 uur. za. 9.00 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 21 nov. 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Alg. Maatsch.werk, 15.30 uur Medisch opvoedk.buro, 16.30 uur Con sult.buro Alcohol en Drugs ADVIESBUREAU GEHANDICAP TEN Iedere 3de dinsdag van de maand L. van Beveren, Molendijk 18, Stavenisse, tel. 01663-467 TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc.nood 01180 - 15551, dag en nacht bereikbaar. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Opvanghuis voor mishandelde vrou wen, postbus 231, Middelburg, tel. 01184 - 14645, dag en nacht bereikbaa ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 02640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te St. Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184 - 69191 HOOGWATERSTANDEN 21 t/n 27 nov. vrijdag 21 2.31-14.49 zaterdag 22 3.16- 15.32 zondag 22 4.03 - 16.17 maandag 24 4.50 - 17.02 dinsdag 25 5.30- 17.47 woensdag 26 6.12 - 18.33 donderdag 27 6.56 - 19.20 za. 22 nov. Volle Maan Voor storingen in uw installaties, zowel electra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. Technisch Bureau Markt 11 - Poortvliet Tel. 01662-650 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1980 | | pagina 2